i fÖ Veel deelnemers eindexamens TEXELSE J COURANT F amilieberichten Tess DINSDAG 20 MEI 2008 WAM Wat ik zeggen De komende twee weken wordt het zwoegen op eindexamens in de Burgemeester De Koninghal. Liefst 237 leerlingen van de OSG doen de komende twee weken mee aan het centraal schriftelijk eindexamen. Gisterochtend beten leerlingen van het VWO het spits af met Neder lands. Het aantal eindexamenleer lingen is dit jaar zo groot dat op sommige dagen de Burgemees ter De Koninghal te klein is. 'Dan moeten we uitwijken naar andere lokalen', aldus docent Bart Udding. Het VMBO levert de grootste groep leerlingen, 30 basisberoeps, 60 kaderberoeps en 48 theoretische leerweg. De HAVO telt 58 eind examenleerlingen, het VWO 31. De eindexamens duren tot en met don derdag 29 mei. Woensdag 11 juni worden de uitslagen van het VMBO bekendgemaakt, een dag later vol gen de resultaten van de HAVO en het VWO. Samenwerking In de Texelse Courant hebben we de afgelopen weken veel opvattin gen en standpunten van personen en politieke partijen kunnen lezen met betrekking tot samenwerking met andere gemeenten en een mogelijke tunnel tussen Den Helder en Texel. Wat is hierover het standpunt van de PvdA-Texel? Het bestuur van de PvdA is van mening dat de gemeente Texel uniek en krachtig genoeg is om als zelfstandige gemeente te blijven bestaan. Samenwerken prima, maar wel op een verantwoorde en gelijk waardige basis. Waarom was de PvdA tegen het plan van de Eilander Raad? De PvdA was tegen het voorgestelde plan van aanpak omdat dit veel te veel kost, te weinig oplevert en politiek en bestuur lijk onwerkbaar is. Hoe ging het nu? Het was de PvdA die begin dit jaar in een openbare commissieverga dering de waddensamen werking ter sprake heeft gebracht. Terwijl als het aan de Eilander Raad had gelegen men zonder enige inspraak en zonder ruchtbaarheid een contract had gete kend om jaarlijks €800.000 (of meer) uit te geven aan de voorgestelde samenwerking. Gezien de minimale resultaten van de samenwerking tot op heden, het gehele functioneren en het vele geld voor een voorstel met een aantal open einden, was het voor de PvdA geen verantwoorde basis om op deze manier en met dit voor stel verder te gaan. Ovengens heeft de PvdA wel voorgesteld het Overleg Orgaan Wadden nieuw leven in te blazen, want hoe je het ook wendt of keert, de Waddeneilanden blijven een unieke positie innemen. Ook in Den Haag wordt dit gelukkig onderkend. Zo heeft de Tweede-Kamerfractie van de PvdA recent een notitie aan de minister aangeboden over het bijzon dere karakter en het behoud van de Waddenzee met zijn eilanden. In onze ogen geldt dit natuurlijk ook voor onze unieke en pnma functionerend veerdienst TESO. In dit Waddenpun tenplan wordt onder meer het idee van een status-aparte, een Openbaar Lichaam Waddenzee genoemd. Ook wil de PvdA een onderzoek welke extra kosten de Waddengemeenten moeten maken. Een discussie die in de toekomst wellicht nog zal komen, is de kustverdediging in relatie met de Waddeneilanden en de Waddenzee. Er liggen al technische modellen om de Waddeneilanden met dijken te verbinden en te beschermen. Geluk kig zijn er ook andere oplossingen denkbaar, waarbij je het unieke karak ter van de Waddenzee en de Wad deneilanden behoudt. Misschien is het een idee de kosten van een tunnel (zal financieel overigens nog flink tegenvallen) te reserveren voor een duurzame oplossing. Een aanpak waarbij het behoud van het Wadden gebied mogelijk wordt. Natuurlijk kan Den Helder het geld ook reserveren voor structurele en duurzame oplos singen binnen de eigen gemeente (zie bijvoorbeeld de oplossing die Bouwe Kuipers vonge week voorstelde). De PvdA-Texel is voorstander van het investeren in de eigen gemeente, en voor samenwerking met wie dan ook, maar wel onder de keiharde voor waarde dat dit gelijkwaardig is en een win-win situatie oplevert. Een eventu ele samenwerking met gemeenten in de kop van Noord-Holland is denk baar omdat we in dezelfde provincie liggen en dus dezelfde toezichthou der hebben. Ook Den Helder wordt op voorhand niet uitgesloten voor samenwerking. Gezien alle oppositie op Texel tegen een tunnel en onze stellige overtuiging dat een tunnel het laatste is waar Texel op zit te wach ten, zijn wij dan ook zeer benieuwd hoe de Helderse politiek eind mei over deze optie denkt. Natuurlijk zijn wij ook voorstander van een ver- keersoplossing aan de Helderse kant, maar dit kan toch niet ten koste gaan van het eiland Texel. Dit raakt het eiland en zijn bewoners midden in het hart. Indien de Helderse politiek hier niet gevoelig voor is en met hun tunnelvisie doorgaan, weten we gelijk of ooit een (gelijkwaardige) samen werking met Den Helder mogelijk is. Kort samengevat: de PvdA gelooft in de kracht van Texel, maar staat wel open voor samenwerking met andere gemeenten. Keiharde rand voorwaarde hierbij dient wel te zijn dat Texel als zelfstandige gemeente blijft bestaan en dat samenwerking altijd gebaseerd moet zijn op gelijk waardigheid. Bestuur PvdA-Texel, Henk Hilstra, De Koog. Fancyfair De Bruinvis Op het schoolplein van De Bruinvis in Oudeschild wordt vrijdag een gro te fancyfair gehouden. Daarnaast houden de leerlingen een spon sorloop, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het 'pimpen' van het schoolplein. De fancyfair begint om 16.00 uur met de sponsorloop rond de school. Er is een parcours van ongeveer 400 meter uitgezet over De Houtmanstraat, Loodssingel en Trompstraat. Op het plein worden allerlei activiteiten ont plooid als sjoelen met een reuzen- sjoelbak, spijkerslaan, doelschieten, spiegelschrift schrijven en er is een groot springkussen waarop kinderen zich kunnen uitleven. Ook wordt er speelgoed verkocht en een verlo ting gehouden. De fancyfair duurt tot 19.00 uur. Getuigen gezocht van mishandeling De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling die donder dagmiddag plaatsvond op de Ste nenplaats in Den Burg. Omstreeks 15.10 uur zou een onbekende man een 17-jarige meisje hebben geduwd en gestompt. Het meisje fietste ter hoogte van de ijssalon op de Stenenplaats. Voor haar reed een man op een zwarte opoefiets. Toen de man plotseling op zijn rem ging staan, fietste het meisje tegen hem aan. De man reageerde hierop door het slachtoffer te duwen en te stompen. Na de confrontatie fietste de man door. De politie zoekt getuigen van het incident of personen die de verdachte kennen. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie op Texel, tel.nr. 0900-8844 (lokaal tarief). Mantrazingen In de Aleph aan de Weverstraat 55 in Den Burg is vrijdag 23 mei van 20.00 tot 21.15 uur meditatie en mantrazingen. Meer informatie: Arien van Erkelens, tel 319449. Heel verdrietig delen wij u mede dat onver wachts, tijdens de vakantie, is overleden mijn lieve man, onze vader en opa Cornelis Daalder Kees Oost, 7-6-1933 Koblenz, 14-5-20Ö8 Froukje Daalder-Kampstra Gerie en Peter Eline en Marius Manon Piet en Belinda Laura Tim Martin en Heidi Tess Joyce Achtertune 14 1794 BM Oosterend Kees is overgebracht naar de Doopsgezinde kerk, Peperstraat 26 te Oosterend. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 21 mei van 19.30 tot 20.30 uur in de Doopsge zinde kerk. De afscheidsdienst zal worden gehouden op donderdag 22 mei om 13.30 uur in de Doopsge zinde kerk. Aansluitend zullen wij Kees begelei den naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune te Oosterend. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in „De Bijenkorf", Mulderstraat 37 te Oosterend, waar tevens gelegenheid is de familie te con doleren. Indien u 'geen kennisgeving heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Zo is het goed, zo moest het altijd zijn: zo zonder vragen mij geborgen te weten. Tijdens zijn vakantie is overleden mijn broer, onze zwager en oom Cornelis Daalder echtgenoot van Froukje Daalder R. Kooger-Daalder B. Kooger G. Schrader-Kampstra L. Schrader M.C. Kampstra-Schraag W. Pol-Kampstra E. Kampstra R. Spoelstra-Lap R. Betsema-Kampstra G. Wieten-Kampstra J. Wieten IJ. Koorn-Kampstra F. Koorn R. Kampstra J. Kampstra-Boomstra Neven en nichten Geheel onverwacht is overleden onze adviseur van het College van Kerkrentmeesters Kees Daalder Wij wensen zijn familie Gods troost en nabijheid toe in deze moeilijke dagen. Prot. Waddengemeente Texel Geschokt omdat het zo snel ging, en intens verdrietig door dit grote verlies, heb ik afscheid moeten nemen van mijn lieve man Franciscus Friederich Derks Frans <r 14-2-1926 f 16-5-2008 Riet Derks-van der Weele Keesomlaan 28 1791 DC Den Burg Mijn man is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 20 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcen trum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 21 mei om 12.15 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Nooit meer een praatje over de schutting Vaarwel buurman Peter en Jannette Na een kort ziekbed is in het ziekenhuis overleden Dhr. Frans Derks Zijn jarenlange vriendschap zullen wij nooit vergeten. Riet, veel sterkte, je kunt op ons rekenen. Fam. C. Kamminga Fam. R. Kamminga Fam. M.W Bakker „De wereld is leuker met jou" Eduard Bos Inge Brussee gaan trouwen op 30 mei 2008 in het gemeentehuis van Texel. U bent van harte welkom op onze receptie. Deze wordt gehouden van 16.00 tot 17.30 uur in de nettenschuur van de CIV Haven 15, Oudeschild. Ons adres blijft Mulderstraat 18,1794 AB Oosterend Piet en Saar Bakker-Mechielsen zijn 50 jaar getrouwd Ze vieren dit op zaterdag 31 mei in „De Bijenkorf" te Oosterend. Tijdens de receptie van 15.30 tot 17.00 uur bent u van harte welkom om het gouden bruidspaar te feliciteren. Dankbetuiging, in plaats van kaarten. Wij willen iedereen hartelijk be danken voor de woorden van troost, gesproken of geschre ven. Een warme hand of een stille omarming als er geen woorden waren. Voor de bloemen en een teken van vriendschap tijdens zijn ziekte en bij het overlijden van mijn lieve man, onze papa en opa. DIETER HAARDT Elly Haardt-Post en kinderen Dortmund, mei 2008 Al is die Witte nog zo snel, zijn leeftijd achterhaalt hem wel Wij gaan trouwen!! Erick Jan Verheul Anneke van der Star De officiële huwelijksvoltrekking zal plaatsvinden op vrijdag 23 mei 2008 om 13.30 uur in de Raadzaal van het Gemeentehuis van Texel. U heeft aansluitend de gelegenheid om ons te feliciteren van 15.00 tot 18.00 uur in Stayokay Texel. Ons adres blijft Pater Witteplein 3,1791 DP Den Burg Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Donderdag 22 mei orga niseert De Tuunderie een workshop voorjaarsschik king. Voor meer info en het nieuwe jaarprogramma zie www.detuunderie.texel. com of bel Jolanda op 06- 21842638. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. TCA 10 jaar. nog diverse actieproducten over, kom snel langs. Te koop gevraagd. Cara van koelkast 47.5 x 60 x 70. 06-52545992 Rimowa koffers nieuw bij Mantje Lifestyle Stores. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl 13 mei 2008 Zo gewoon, toch zo bijzonder. Zo alledaags, steeds weer een wonder Blij en gelukkig zijn wij met dit kleine meisje. Kyara Annemarie Ingo Raphael Koetebuurt 6 1794 BP Oosterend Geboren op 6 mei 2008 Fij Grietje Alida Rienks Dochter van Martine Eelman en Arjen Rienks Zus van Abe Rienks Geboren 15 mei 2008 Pablo, Anita en Britt Brandenburg Zuidhaffel 22 I79I LE Den Burg De vraagprijs valt U erg mee Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. XX by Mexx nieuwe kleu ren. Mantje Lifestyle Sto- Het is een eerlijk huis, maar ook een heerlijk huis. Schilderend 121, Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. Tommy Hilfiger, nieuw voor heren. Mantje Life style Stores. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Hotel de Lindeboom Drank- Spijslokaal het Schoutenhuys te Den Burg zoeken voor nu en na de zomer: enthousiaste keukenhulp afwasser, spontane medewerkster bediening. Voor beide functies geldt: parttime en uren dagen in overleg, meer informatie: bel Mar co Schipper 0222-312041 www.lindeboomtexel.nl. Grote collectie teenslip- pers O'Neill, The North Face en Teva. Mantje Lifestyle Stores. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel 0222-317586. Voor uw feestje groot of klein, moet u ir, Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672 Groot assortiment tassen, o.a. Björn Borg, Puma en Espirt. Mantje Lifestyle Stores. Grote collectie sport schoenen, o.a. K-Swiss, Nike, Puma, en Asics. Mantje Lifestyle Stores. Kids gympen, o.a. K- Swiss, Puma, Nike Con verse. Mantje Lifestyle Stores. Te huur aangeboden: gemeubileerde zolder verdieping voor Texelse student. Woonplaats Koedijk?Alkmaar. Bel 06- 52446679 of 06-1559292. Nooit meer scheren of harsen Elos, een veilige en effectieve ontharings- behandeling. Info. De Muilekoog, tel: 327850 Gebakken zeetong. in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering. 319310. Kindvriendelijke buurt. ook voor huisdieren een leuke plek. Schilderend 121Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6. tel. 362600. Nieuwe PC, notebook of printer nodig, lopende ac ties geldig tot 31 mei.TCA 10 jaar. Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. bei 318880 en sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Texelse kaas van We- zenspyk. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Ook beschikken wij over een mooie kelder, daar kunt U alles goede be waren, Schilderend 121. Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. Aan huis uw eigen moes tuin en/of fruitbomen Schilderend 121. Open Huis 24 mei, 10.00 tot 14.00 uur. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten Nol- lekoog 10, tel. 327707. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin. tel. 315541. Gezocht zaden, stek ken, kruiden, bomen,., voor Bonte belevenis/ Ambachtscentrum. Den Hoorn Tel:06-29191822 Couperose of pigment- vlekken verwijderen? Elos voor het verjongen van uw huid. Info: De Muilekoog. tel: 327850 S.V. De Koog zoekt jeugd- spelertjes voor aanvulling van div. teams (vooralC). Info. J van Beek, tel. 06- 28787835. Boetiek Allerlei nieuw B- Young het nieuwe merk met een maatje meer en de grootste keus in Vero- Moda. Ook zondags ge opend van 11.00 tot 17.00 uur. Dorpsstraat 143, De Koog. M.i.v, 1 juni géén koop avond meer bij Mantje Lifestyle Stores. Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. TCA 10 jaar, acties met computers en notebooks tot 31 mei. Houdt U ook van tuinie ren? Schilderend 121. Open Huis 24 mei, 10.00 tot 14.00 uur. 22 mei zijn er jonge kip pen. Bestel nu! Bel Klaas de Ridder, tel. 319497. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww. texe Is eau to pa gina. nl Nieuwe rage Fit-fiops. Je traint terwijl je loopt. Mant je Lifestyle Stores www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.printservicetexel. nl Stickers. belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel 072-5815791. www.texeltoerist.nl Met de meest actuele evene mentenagenda. Ice Peak dames, heren en kids windstoppers. Mantje Lifestyle Stores. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Rouw- en trouwarran- gementen, boeketten. Bel 06-24847187. De Ro- Wij hebben altijd de zon in onze tuin. zuid-west. Schilderend 121. Open Huis. 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. De Koopman Koerier voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3