Winst Texel'94 in nacompetitie ZDH E1 verovert kampioenschap Junioren Texel'94 A1 kampioen TEXELSE 8 COURANT De Koog promoveert na zege naar vijfde klasse Afzwaaiende Kaercher op handen gedragen Arnold Kaercher zweeft door de lucht. Pim Siebinga in duel met een Succes-speler, met rechtsachter Robin Schoo, welke vi de 2 - O zorgde. (Foio Ben ko Dankzij een zwaarbevochten gelijk spel (2-2) hebben de zaalvoetbal lers van ZDH vrijdag het kampioen schap bij de E-pupillen veroverd. Tegenstander Casino/Sportshop was ook nog in de race, maar had een overwinning nodig om op doel saldo de titel in de wacht te sle pen. De Hoornders kwamen vrij snel op voorsprong, maar Casino/ Sportshop sloeg met twee treffers hard terug. Diep in de tweede helft werd het dankzij een fraaie kop bal weer gelijk, waarna de jon gens van ZDH de zenuwen het beste in bedwang hielden. Beide teams waren aan elkaar gewaagd dit seizoen, waarin twee titels op het spel stonden. Casino/Sportshop won vlak voor kerst met een mini male voorsprong de eerste, ditmaal waren de rollen omgedraaid. De Hoomder kampioenen, met staand coach Simon Lap, Tim Arends, Mattijs Lap, Adriaan Lap, Teus Bakker, Jum Goènga en Kris ter Steege. Hurkend: Willem Rommets, Jesse Wonder en Lucas Ipenburg. Randstad eilandcompetitie Eindstand: Heren eerste klasse - 1 .Vlinderwin kel 26 punten; 2.Cocky's Kapsalon 25; 3.Bremakker 2 24; 4.Paal 28 de Krim 11; 4.NIOZ 1 11; 4.Texel- se Autocentrale 11. Heren twee de klasse - 1.Randstad 28: 2.CVI 23; 3.Kobeko 21; 4.Het Koetshuis 17; 5.TESO 14; 6.De Prinsen van Texel 5. Gemengd - 1 .Wessels Ont werpt! 312.lnterieurbouw Texel 25; 3.Mantje 23; 4.De Pilaar 18; 5.NIOZ 2 18; 6.Falcon 18; 7.Albert Heijn 17; 8.Bouwcenter RAB 16; 9.Rabobank 13; 10.Ecotiem 10; 11 .De Wit Instal latietechniek 7; 12.PFB 2. Dames eerste klasse - 1.Slagerij lepe de Boer 20; 2.Sportshop Texel 18; 3.Klif 23 17; 4.Otto's Tweewielershop 15; 5.Bar Sportief 16; 6.Timmer's Bak kerij 13; 7.Eet Café De Rog 12; 8.De Krim 9. Dames tweede klasse - I.Foto de Waal 24; 1 .Jozefschool 24; 3.Piet Kooger 14; 4.Bremakker 1 12; 5.De Kapper 18; 6.NBC Eelman Partners 13; 7.Schouwstra Trans port 12; 8.Spar Oudeschild 6. Uitslagen 13 mei: Kobeko-Randstad 1-2; CVI-Kobeko 2-1; Cocky's Kapsalon-Vlinderwinkel 1-2; Vlm- derwinkel-Bremakker 2 2-1; Bremakker 2- Cocky's Kapsalon 2-1; PFB-Albert Heijn 1-2: NIOZ 2-Bouwcenter RAB 2-1, Mant|e-De Pilaar 2-1; Wessels Ontwerpt-Rabobank 3- 0; Falcon-Ecotiem 0-3; Jozefschool-Foto de Waal 1-2, Bremakker 1 -Plet Kooger 0-3, Foto de Waal-Piet Kooger 3-0; Klif 23-Otto's Twee wielershop 2-1Sportshop Texel-Slagerij lepe de Boer 1-2; Randstad-CVI 2-1. Frisbee als sport Op de ijsbaan van Den Burg wor den sinds enkele weken door een groepje enthousiaste spe lers wedstrijden ultimate fris bee gehouden. Dit is een team sport waarbij het niet slechts om gooien en vangen van de fris bee gaat, maar waarbij als team wordt samengewerkt. Voor het spel zijn tactiek, gooi en vangtechmek en conditie van belang. De regels zijn vrij eenvoudig: er mag niet gelopen worden met de frisbee en al overgooiend moet een team de frisbee aan de andere kant van het veld zien te krijgen. De tegenpartij probeert de frisbee te onderscheppen. Als de frisbee valt, kan de verdedigende partij gaan aanvallen. Vorig jaar werden al enkele infor mele wedstrijden georganiseerd, de bedoeling is dit jaar meer deelnemers te vinden. Ervaring met frisbeeën is niet van belang. Voorafgaand aan de wedstrijden wordt geoefend met gooien en vangen. Geïnteresseer den zijn welkom op de ijsbaan, elke donderdag vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie: Erik Jan Lindeboom (tel. 06-53934813 of erikjanlindeboom@hotmail.com) of Quinten van Katwijk (tel. 320227). De A1 junioren van Texel'94 zijn ongeslagen kampioen geworden in de tweede klasse. Er behoorden nog twee compe titieronden gespeeld te worden, maar de KNVB heeft voor de laat ste weken geen programma meer samengesteld, dit waarschijnlijk in verband met de vele toernooien en de sluiting van de velden. Texel'94 speelde in een poule met onder meer de junioren van De Koog (die vijfde werden en Oos terend (derde). Op de foto het win nende team met op de achterste rij trainer/coach Jos Berbee. begelei der Eric Broekman, Peter Zijm, Rick den IJzerman, Hans Berbee, W.J. Koomen, Jonas Leenhouts, Mai- kel Broekman en Wessel Schoo. In het midden Edib Muric, Rick Dijker en Rody Penha. Op de voor ste rij: begeleider Dirk Witte, Alex Smit, Tom de Lugt, Luc Kedde, Vvo Barends, Marlon Zijm en Matthijs Engbrenghof. Begeleider Gooitzen Kedde ontbreekt op de foto. Sportvissen Mede door de oostelijke wind van de afgelopen dagen, werd door de deelnemers aan de zesde wedstrijd in de zomerserie van Sportvisclub Texel geen enkele vis gevangen. De volgende wedstrijd is de Wad denuitwisseling op zaterdag 24 mei. Deelnemers verzamelen zich om 11.00 uur bij de Talisman op de haven van Oudeschild. Er wordt twee keer twee uur gevist, alleen pieren zijn toegestaan als aas. Discozwemmen Ruim honderd kinderen deden zaterdag in zwemparadijs Calluna mee aan het discozwemmen, dat voor het eerst sinds vier jaar weer werd gehouden. De organisatie was in handen van Teambuilding Texel, als examenop dracht voor het CIOS. Drie cursis ten waren hiervoor naar het eiland gekomen. Van 19.00 tot 22.00 uur werden activiteiten als koekhappen en een verloting, gehouden onder muzikale begeleiding van de Enter tainment Boys. Het aquajoggen gold als afsluiting van de avond. Het evenement was zowel voor organi satie als voor de deelnemers voor herhaling vatbaar. Programma zaalvoetbal Woensdag 21 mei: Bekertoernooi C-jeugd (poule 2, deel 2) 17.15 RAB C2-SVO C1 vPutten 17.30 SVO C2-Klif C2 vPutten 17.45 Knm C1 -RAB C2 Kuipers 18.00 SVO C1 -SVO C2 Kuipers 18.15 Klif C1 -Klif C2 vPutten 18.30 Krim C1 -SVO C1 Kuipers 18.45 SVO C2-Klif C1 Kuipers 19.20 Klif (d)1 -Pellor 1 Hoogendijk Geen zaaldienst Donderdag 22 mei Bekertoernooi C-jeugd (poule 1) 18.15 Koog C1-C/Sportsh. C1 H'dijk 18.30 C/Sportsh. C2-RAB C1 H'dijk 18.45 C/Sportshop C1-ZDH C1 J'dijk 19.00 C/Sportsh. C2-Koog C1 J'dijk 19.15 RAB C1-ZDH C1 Hoogendijk 19.30 C/Sport. C1-C/Sport. C2 H'dijk 19.45 Koog C1-RAB C1 Jongedijk 20.00 ZDH C1 -C/Sportsh. C2 dGrave 20.15 RAB C1 -C/Sportsh. C1 dGrave 20.30 ZDH C1 -Koog C1 De Grave Geen zaaldienst Vrijdag 23 mei Bekertoernooi E-jeugd 17.00 C/Sportshop E1 -Klif E1 H"dijk 17.15 ZDH E1-Mantje E1 Hoogendijk 17.30 Klif E1 -SVO E1 Jongedijk 17.45 Mantje E1-C/Sportsh. E1 J'dijk 18.00 SVO E1-ZDH E1 Hoogendijk 18.15 Klif E1-Mantje E1 Hoogendijk 18.30 C/Sportsh. E1-ZDH E1 vPutten 18.45 Mantje E1-SVO E1 vPutten 19.00 ZDH El-Klif E1 Jongedijk 19.15 SVO E1-C/Sportshop E1 J'dijk 19.45 bekerfinale C-jeugd: win. poule 1-win. poule 2 vPutten Geen zaaldienst Uitslagen: E-jeugd ZDH E1-C/Sportshop El 2-2. Beker toernooi D-jeugd' Mantje D1 Klif 01 2-1. RAB D1 -C/Sportshop D1 5-0, Klif D1-RAB D1 2-2. C/Sportshop D1-Mantje D1 0-3. C/Sportshop Dl -Klif D1 0-8, RAB D1-Mantje D1 2-2. Mantje D1 bekerwinnaar Bekerfinale tweede klasse Krim 6-Texel 3 2-6. Bekerfi nale HK/eerste klasse: RAB 1-Mantje 1 7-5 Playoff-wedstrijden SVO 1-Krim 2 3-1. Knm 2-Krim 1 3-7, Krim 1-SVO 1 3-2. Krim 1 win naar play off. Biljarten De Buureton Seniorenbiljartvereniging De Buur eton heeft de competitie afgesloten. In mei worden alleen nog partijen gespeeld die voor de competitie niet meer van belang zijn. Ook het afgelopen seizoen werd de competitie in periodes gespeeld, waardoor het iedere keer weer spannend werd. De zeven perio des (van iedere 23 partijen) wer den gewonnen door Dirk Bakker, Jan Bakker, Douwe Dijker, Henk Smit, Jaap Mosk, Frans Witte en Jan van Bennekom. Clubkampioen werd Jan van Bennekom. Dirk Bak ker eindigde op de tweede plaats, Douwe Dijker werd derde. Deze laatste speelde met 23 caramboles tevens de hoogste serie. In het komende seizoen worden twee perioden gebruikt voor het bandstoten, een spelsoort die ook bij de Texelse kampioenschappen al enige jaren een vaste discipline is. Medailles voor Eschweiler Zwemmer Sverre Eschweiler heeft afgelopen weekend goed gepres teerd op wedstrijden voor de A- kring in Beverwijk en Alkmaar. Hij verdiende drie gouden, drie zilve ren en een bronzen medaille. Eschweiler verbeterde zijn persoon lijk records op vijf afstanden. Bij de 200 meter wisselslag behaalde hij een tweede plaats en een limiet voor de Nederlandse jeugdkampi oenschappen die volgende maand in Drachten worden gehouden. Hij heeft inmiddels zeven limieten behaald voor deze wedstrijd. Ook met zijn estafetteteam (4x100 meter vrije slag) behaalde hij een limiet. Zondag behaalde het team een tweede plaats op de 4x200 meter. Uitslagen: 50 meter vrije slag - 26.65 seconden, derde plaats; 100 m vrije slag - 0.55.48 minuten, eerste plaats bij de junioren, tweede plaats in het klassement; 50 m rugslag - 28.60 sec. eerste plaats; 1Ö0 m rugslag - 1.04 46 min, eerste plaats; 200 m wisselslag - tweede plaats. stichting BROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.c Turnsters in finale Mandy Barhorst, Aimee Sardijo, Emma Veeger, Maartje Serlé, Lisa Buijs, Elma van Garderen, Lisan- ne de Wit, Willemijn van Rossum en Eva van der Velde deden dit weekend mee aan de finale van de regiocompetitie. Aimee Sardijo behaalde een derde plaats in niveau 14 van de zevende divisie instap (34.45 punten). Tawa Schilling werd vierde, Mandy Bar horst zevende. Emma Veeger werd tweede bij het keuzeniveau 8 van de zesde divisie. Maartje Serlé en Lisa Buijs werden eerste en tweede in niveau 13 van de zesde divisie instap. Elma van Garderen werd eerste in niveau 11 van de zevende divisie. Eva var der Velde en Willemijn van Rossum werden zesde en twaalfde in niveau 11 van de vierde divisie. Uitslagen: (sprong, brug. balk, vloer): Aimee Sardijo (9.35,, 8.35, 8.50, 8.25); Mandy Barhorst (9.40. 8.65. 8.65. 7.15); Emma Veeger (8.80, 7.05, 7.45, 8.00I; Maartje Serlé (8.90. 9.35, 8.55, 9.05); Lisa Buijs (8.85, 8.15, 7.90, 9.00), Elma van Garderen (9.05. 9.30, 8.25, 8.65), Lisanne de Wit (8.15, 7.45, 7.30, 7.55). Met de bus naar voetbalwedstrijd Het eerste elftal van Texel'94 maakt zondag kans te promoveren naar de vierde klasse. Dan moet de uit wedstrijd tegen Hugo Boys worden gewonnen. Voor supporters die de spelers willen ondersteunen, wordt een bus ingezet. Mensen die wil len meerijden, kunnen zich aanmel den bij Wim Koorn, tel. 317150 of koornbeheer@texel.com. Texel'94 heeft zondag in de nacom petitie goede zaken gedaan. De Texelaars wonnen met 2-1 van Nieuwe Niedorp, waardoor ze vol gende week tegen Hugo Boys naar de vierde klasse kunnen promove ren. De Texelaars ging zwaar gehandicapt van start. Tim Kedde (geblesseerd), Yvo Barends (geschorst) en Marco Koorn (blessure) ontbraken. In de 20ste moest Texel ook nog afscheid nemen van Pim de Lugt die zwaar geblesseerd uitviel. Niettemin begon de thuisclub aanvallend en werden in de beginfase meteen een aantal hoekschoppen geforceerd. De aanvallen werden goed opgezet en er werd leuk gecombineerd, waar door het spel aantrekkelijk was om naar de kijken. De bezoekers wisten weinig in de buurt van doelman Den nis Schouwstra te komen. Hun spel werd gekenmerkt door veel overtre dingen. Na een half uur spelen mochten de Texelaars de handen dichtknijpen dat de scheidsrechter de gasten geen penalty toekende, nadat een Texelver- dediger een te harde charge op éen van de Niedorp-spitsen had uitge voerd. Korte tijd later maakte Marcel Ris de 1 -0 nadat Texel '94 op circa 25 meter van het doel een vrije trap had gekregen. De geroutineerde midden velder schoot de bal beheerst langs de Niedorp-keeper. Ris had daarvoor ook al een vrije trap genomen, maar die was ternauwernood over het vij andelijke doel gegaan. In de tweede helft ging Texel'94 opnieuw aanvallend van start. Dat leidde in de 55ste minuut tot de twee de treffer van de goed mee naar voren gekomen Marcel Ris. Hij maakte een op maat gegeven voorzet van Jeroen Vlaming op meesterlijke wijze af. De 2-0 was voor Nieuwe Niedorp niet het teken het hoofd in de schoot te leggen. De gasten loerden op een tegentreffer en creëerden enkele gevaarlijke kansen. Een kwartier voor afloop, toen de Texelaars een mindere fase ingingen, moest keeper Schouwstra toch zijn meerdere erkennen in één van de Niedorp-spitsen, waardoor het 2-1 werd. Het bracht de spanning terug in de wedstrijd en het werd voor Texelse aanhang billenknijpen dat het geen gelijkspel zou worden. Texel had in de laatste fase moeite de bal in de ploeg te houden, verloor veel duels, maar wist de gelijkmaker toch te voorko men. De Texelaars spelen zondag 25 me in Heerhugowaard tegen Hugo Boys de beslissende wedstnjd. Bij winst of gelijkspel promoveert Texel'94 naar de vierde klasse. Het belooft een span nende wedstrijd te worden, omdat beide ploegen leuk technisch voetbal kunnen spelen. Er rijdt een suppor tersbus mee om het team te onder steunen. Belangstellenden kunnen zich melden bij Wim Koorn. 317150 of koornbeheer@texel.com. i beide doelpunten, in duel met één van de spelers van Nieuwe DINSDAG 20 MEI 2008 Met een parachutist die de wed strijdbal op de middenstip depo neerde, werd het startsein gege ven voor de wedstrijd SV De Koog tegen Succes. De wedstrijd eindigde in 2-1 waardoor SV De Koog zich wist te promoveren voor de vijfde klasse. Na het gelijkspel m de uitwedstrijd tegen Wiron moest De Koog tegen Succes met winst afsluiten om te promoveren. Succes had aan een gelijkspel voldoende om met pro motie huiswaarts te keren. De Koog begon de wedstrijd sterk in de eer ste helft. Na slechts 15 minuten kwam De Koog door een schot van Pim Siebinga op 1-0. Met snelheid passeerde hij de Succes-defensie en schoot de bal, via een pass van Roelf Siebinga, beheerst in. Enkele minuten later kwam hij weer dicht in de buurt van een treffer. Zijn schot werd echter doeltreffend door de keeper gestopt. Robin Schoo zorgde voor de tweede voltreffer. Na een half uur schoot hij diagonaal in en zorgde voor 2-0. In de tweede helft was De Koog haar overwicht kwijt. Vijf minuten na de start werd dit voor keeper Steven van Beek duidelijk na een hard schot van de spits van Succes. Naarmate de wedstrijd verstreek kwam De Koog steeds meer onder druk te staan. Succes ging massaal tot de aanval over waardoor De Koog nauwelijks van haar helft af kon komen. Dit lukte spits Siebinga wel, die alleen op een eiland stond voorin het veld. Nadat Van Beek eerst een bal rakelings langs zijn doel zag gaan was het kort daarna wel raak voor Succes en was het 2-1Van Beek had de bal in eerste instantie niet klemvast maar herstel de zich. De bal werd echter onder zijn handen vandaan geschoten. Dit leverde felle protesten op van spelers en publiek. Toch keurde de scheidsrechter het doelpunt goed. In de resterende speeltijd kwam De Koog niet meer aan de bal. Ze De laatste wedstrijd voor Arnold Kaercher werd afgesloten met een mooi resultaat. De winst op Succes met 2-1 leverde de club een promotie op naar de vijfde klasse. Kaercher heeft vier jaar bij de club gevoetbald en is een gewaardeerd speler en actief lid van de club volgens voorzitter André Schoo. 'Kets is een echte horecaman en vroeg ik me wel eens af waar hij de tijd vandaan haalde om actief te spelen, het jeugdteam te trainen en een bestuurfunctie te bekleden.' In de relatief korte tijd dat Kaer cher speelde heeft hij een positieve stempel op het team gedrukt. 'Alles draaide hij om naar iets positiefs.' Schoo is vooral onder de indruk van de mate waarin Kaercher het spel serieus neemt. Zo is hij Kaercher twee jaar geleden tegen gekomen op het veld, een dag voor een belangrijke wedstrijd. 'Hij liep alleen over het veld en toen ik hem vroeg waarom, vertelde hij dat hij nieuwe voetbalschoenen had en deze wilde inlopen om zich goed voor te berei den. Prachtig vind ik dat aan hem!' Aan het einde van de wedstrijd werd Kaercher door zijn teamleden op de handen genomen en onder de kre ten 'Hoezee, hoezee, hoezee', de lucht in gegooid. kwamen goed weg bij een schot van Succes op de paal. Na een lange blessuretijd van rond de tien minuten was de opluchting groot toen de scheidsrechter de wedstrijd beeindigde na 100 minuten. Het succes werd uitbundig gevierd. Eerst werd de overwinning rond om de kantine gevierd met muziek, bier en broodjes frikadel. Rond half negen klom het gehele team met aanhang op de Sjansbus en de wagen om een zegetocht door de Dorpstraat te maken. Dit onder luid gezang van 'Kampioenen, Kampi oenen.'

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 8