Jgdzrg. Mayra TEXELSE 3 COURANT Tips voor besparen op Energiebeurs Wat ik ~eggen Familieberichten ZONDAG 23 MAART 2008 \Yat ik zeggen Ganzenafschot Als bestuur van de Wildbeheereen heid Texel (WBE) hebben wij de artikelen over de grauwe ganzen kritisch gelezen. Wij betreuren het dat er onjuiste informatie wordt ver strekt. Daarom dit ingezonden stuk. In het verleden zijn in natuurgebie den op Texel grauwe ganzen uitge zet. Deze vogels moesten zorgen dat de waterlopen niet dichtgroeiden met waterplanten. Dit verliep goed. Ook het aantal bleef beperkt en de vogels werden goed opgevangen in de natuurgebieden. Overlast kwam op het moment dat er beperkingen werden opgelegd aan de jacht. Op dat moment kregen de ganzen de gelegenheid om in aantal te groeien. Reeds vele jaren wordt gewezen op het uit de hand lopen van het aan tal overzomerende grauwe ganzen. Dit heeft uiteindelijk geleid tot een ganzenbeheerplan, waarin opgeno men het aantal broedparen dat op Texel acceptabel is, 200. Om tot dit aantal te komen, dienden er eieren geraapt of geprikt te worden met ondersteunend afschot, gebaseerd op machtigingen. In theorie leek dit een leuk plan maar de praktijk heeft uitgewezen dat het volledig heeft gefaald en dat bedoeld beleid waardeloos is gebleken. Oorzaak was dat het gebruik van de machtigingen regel matig door de rechter verboden werd. Eveneens waren de gestelde voorwaarden dusdanig dat er in de praktijk nauwelijks mee gewerkt kon worden. Als conclusie kunnen we stellen dat de deskundigheid voor faunabeheer van achter het bureau geheel anders is dan de praktijk. Het gevolg is dat het probleem met overlast van grauwe ganzen enorm groot is geworden. Dit geldt vooral voor de agrarische sector, maar ook de natuurterreinen ondervinden schade van het veel te grote aantal overzomerende grauwe ganzen. We durven te stellen dat het beheer in 2008 en reeds ver daarvoor volledig uit de hand is gelopen. Zo werden in augustus 2007 door erkende tellers op het eiland 10.400 overzomeren de grauwe ganzen geteld. Dit zijn geen grauwe ganzen die naar het Noorden gaan om te broeden, maar echte standvogels. Uit de praktijk is duidelijk te beluis teren dat het aantal overzomerende grauwe ganzen teruggebracht kan worden tot het gekozen aantal van 200 broedparen. Daarvoor is het noodzakelijk dat de jagers volledige vrijheid krijgen voor afschot, zonder enige voorwaarden, op cultuurgron den en in natuurterreinen. Hierbij moet de eerste jaren de mogelijk heid worden geboden dat er eieren geprikt en geraapt kunnen wor den. Vangen van ganzen kan daar bij eveneens als aantalvermindering worden toegepast. Hierbij is het advies: Luister naar praktijkmensen (jagers) en pas daar je beleid op aan. Voor de inbreng in de Agraaf van mevrouw Pauline de Jonge, secre taris van Faunabescherming, heb ik geen goed woord over. Uit haar commentaar blijkt duidelijk dat er een theoreticus aan het woord is die allQ praktijkkennis over fauna beheer mist. Zelfs doet ze voorko men dat de overzomerende grauwe nauwelijks schade aanrichten aan cultuurgewassen. Je zult maar boer zijn en je gewas opgevreten en vertrapt zien worden. Het gaat hier om het levensonderhoud van een gezin dat er een heel jaar hard voor moet werken. Als dan anderen hun gewas weghalen zonder dat er een vergoeding tegenover staat, is dat volgens mij diefstal, wat onder de Nederlandse wet niet is toegestaan. Ik zie al dat mevrouw De Jong maandelijks een deel van haar sala ris moet inleveren bij een ander die er recht op denkt te hebben. Het is onzin om te stellen dat de vogels beter niet afgeschoten kun nen worden omdat ze dan opvlie gen en energie gebruiken. Ook de stelling dat er met alarmpistolen en een hond verjaagd kan worden is flauwekul en heeft geen enkele praktische waarde. Waar moeten die vogels dan heen? Naar natuur terreinen waar niets te vreten valt? Ons voorstel is dat het aantal grau we ganzen moet worden terugge bracht tot 200 broedparen. Dit is te realiseren als het volgende wordt toegepast: 1) Geef onze leden (jagers) de gele genheid overal op het eiland overzo merende grauwe ganzen te mogen schieten, op cultuurgronden en in natuurterreinen, nadat de andere vogels klaar zijn met broeden en de opkweek van pullen. 2) Geef een vergoeding per geschoten gans zodat inzet aan tijd en de te maken kosten van onze leden worden ver goed. 3) Geen papier, rompslomp en allerlei theoretische voorwaar den. Uitvoenng volledig gestoeld op kennis en ervaringen, zoals in het verleden. Dat het leed van de grauwe ganzen nu zo groot wordt door ze te van gen en te vergassen, komt volgens ons door het volkomen falen van het jachtbeleid op ganzen. Wellicht komt er nog eens een tijd dat de jacht als noodzakelijk iets wordt gezien binnen de gecultiveerde gemeenschap die Nederland is. Zolang er geen ander beleid komt, zullen zowel de grauwe ganzen als de boeren de dupe zijn van het menselijk theoretisch handelen. Namens het WBE bestuur, Ard Saai .voorzitter. Wat ik zeggen wou... Verkeer 't Is niet alleen dat Den Helder meer overlast begint te ondervinden van verkeer dat van en naar Texel wil, ook het verkeer van en naar de veerboot ondervindt steeds meer hinder van het verkeer dat van en naar Den Helder wil. De uitbreidings plannen van Den Helder creëren extra arbeidsplaatsen en toeristen, maar ook de aan- en afvoer van goe deren zal fors toenemen. Hierdoor zal de verkeersdruk op de N9 naar Alkmaar en de N99 naar Den Oever zo toenemen, dat filevorming bij de knelpunten onvermijdelijk is. Nu al rijden 's morgens en 's middags op beide wegen de auto's in beide rich tingen aaneengesloten. Ook het nieuw aan te leggen Wierin- gerrandmeer zal, doordat de meeste ontsluitingswegen van de daar te bouwen huizen via de N99 lopen, een extra verkeersdrukte geven van 12.500 autoritten per dag. Ook de recreatieve activiteiten die men bij de randmeren wil ontwikkelen, zal extra verkeersdruk opleveren en de dor pen op Wieringen zullen uitbreiden, net als de andere dorpen in de Kop van Noord-Holland. In plaats van een tunnel onder Den Helder en het Marsdiep door, die alleen het probleem in Den Helder ?elf oplost, zou men ook kunnen denken om vanaf de huidige veerha ven in Den Helder het verkeer van en naar Texel via een vrije vierbaansweg te leiden. Deze weg zou als fly-over deels boven de bestaande weg langs de haven, visafslag en Scheeren- stra oostelijk van het Noordhollands kanaal moeten lopen, in de richting van de weg naar het Balgzandkanaal waar deze bij Kooypunt overgaat in de N99 richting Van Ewijcksluis. Bij Kooypunt kan het verkeer van en naar Alkmaar aansluiting krijgen. De N99 zou bij Van Ewijcksluis via een tunnel onder het Amstelmeer door naar de Haukes moeten kunnen lopen, waar het naast de nieuw aan te leggen rechte dijk van het Wie- ringerrandmeer naar de A7 loopt en zich daar splitst richting Amsterdam en de Afsluitdijk. Bij Van Ewijcksluis en de Haukes zou het verkeer vanuit de kop van Noord-Holland en dat van Wieringen aansluiting op deze weg moeten krijgen. Het verkeer vanaf Texel dat naar het centrum van Den Helder en het ziekenhuis wil, zou via een speci ale opstelbaan op het Horntje aan de rechterzijde op de boot moeten komen, zodat ze via de huidige route direct in het centrum van Den Helder komen en naar het zieken huis kunnen rijden. Op deze wijze zal er zo min mogelijk schade aan het landschap optreden. Het land schap van de boot tot Kooypunt is al geen hoogstandje, de weg langs het Balgzandkanaal ligt tussen twee dijklichamen en langs de dijk van het Wieringerrandmeer zal de weg ook niet echt opvallen omdat deze dijk kaarsrecht loopt richting A7. Het hele traject kan van de veerha ven tot de Haukes aangelegd wor den zonder dat het landbouwgrond kost. Alleen in de Wieringermeer zal extra grond nodig zijn. Op Wieringen zal het op de N99 een stuk rustiger worden wat de eilandelijke sfeer daar ten goede komt, ook omdat er onder het Wieringerrandmeer al drie opties voor tunnels zijn gedaan om het verkeer naar de A7 te leiden Gemeente Den Helder, u stelt dat Texel een probleem voor uw uitbrei dingsplannen vormt. Ik hoop dat u zich ook realiseert dat uw uitbrei dingsplannen een probleem voor andere gemeenten kunnen vormen, 't Is meer dan alleen een veerha ven. Pieter de Vries, Den Burg. Duurzaam Eerlijk is eerlijk: Texel is goed bezig! Energie komt behoorlijk onder de aandacht. In de vorm van duur zaamheid en in de vorm van bespa- nng. Een paar weken geleden werd huis aan huis een mooie folder ver spreid in het kader van Meimaand, Energiemaand. Ziet er gelikt uit. Niks mis mee. Wat van waarde is, mag op een waardevolle manier worden gepresenteerd. Diep in mijn hart ben ik wel eens bang dat het slechts een hype is; dat er gescoord wordt met zaken die in het oog springen. En dat het zomaar weer overgaat, zoals subsidieregelingen van zonnepane len. Toen in de vorige collegepe riode basisschool De Fontein een flinke verbouwing onderging en de bouwcommissie enthousiast bezig was om ook te kijken naar energie besparende maatregelen, is maar heel weinig van die besparingsvoor stellen meegenomen. 'Te duur, geen budget.' Nu wordt gezocht naar een 'groot draagvlak voor duur zame ontwikkeling op Texel'. Wel goed natuurlijk, maar dan moet je erop kunnen vertrouwen dat het een blijvend proces is. En gaan de organisaties die in de folder wor den vermeld, in hun denken aan duurzaamheid verder dan de Wad denzee? Of is het hemd nader dan de rok? Duurzaam geproduceerde koffie op het gemeentehuis is weg gezuiverd. Los van de merkenkeuze kan de Texelse gemeenteraad best beleid maken aangaande de duur zaamheid van haar koffie en thee. En waarom eist TESO niet van zijn leverancier dat zijn koffie en thee duurzaam worden ingekocht? En waarom doen horecabedrijven dat niet? De kleine koffieboer mag best een steuntje in de rug hebben om ook van zijn kant bij te kunnen dra gen aan een duurzame omgeving. In plaats van zijn grond te verkopen omdat maïs en palmolie voor bio diesel meer opbrengen. Er zal in de toekomst vaker een beroep op biobrandstoffen worden gedaan om 'duurzaam' te lijken. Duurzaam? Dat is maar de vraag. Bekend is dat uitgestrekte natuur gebieden (ver van ons bed voorlo pig) ten prooi vallen aan deze nieu we vorm van energiegebruik. Maar biobrandstoffen zijn niet duurzaam als zij ten koste van natuur of voed selprijzen worden geproduceerd. Dus moet bekend zijn dat die duur zaam geproduceerd zijn. Wie zich (mede) verantwoordelijk voelt voor het milieu in het kwetsbare Wad dengebied, mag die verantwoorde lijkheid niet precies op de grens van de Wadden laten ophouden. Jaap Vlaming, Den Burg. Veulens kijken Op de Eagles Ranch aan de Wester- boersweg wordt zondag veulenkijk dag gehouden. Bezoekers zijn van 11.00 tot 15.00 uur welkom. Ook worden in de buitenarena ver schillende paarden voorgereden. De toegang is vrij. Wat ik zeggen wou... Ganzen Afgelopen dagen heb ik veel pro- testkaarten gehad over het feit dat de provincie toestemming heeft ver leend voor het vangen en doden van grauwe ganzen op Texel. Ganzen nemen de laatste jaren in rap tempo toe en daarmee ook de schade die ze veroorzaken aan de (overige) natuur en de landbouwgewassen op het eiland en elders in de pro vincie. Veel van de kaartschrijvers zijn van mening dat er voldoende andere mogelijkheden zijn om de populatie terug te dringen, waaron der het prikken van eieren. Via deze weg wil ik daar graag op reageren. Onderzoek van de Vereniging Voge- londerzoek Nederland heeft aange toond dat nestbehandeling alleen helaas niet afdoende is om een ganzenpopulatie terug te dringen. Dit geldt ook voor Texel: ondanks het feit dat daar de laatste jaren eieren zijn geprikt, is de populatie fors gegroeid. Om die reden hebben de gemeente, de LTO, natuurmonu menten en Staatsbosbeheer de pro vincie toestemming gevraagd voor het vangen en doden van ganzen. Als provincie zijn we terughoudend in het toestaan van doden van dieren, maar tegelijkertijd moeten wij ook oog hebben voor andere natuurbelangen en de belangen van agrariërs. We kunnen de schade niet altijd maar op 'hen afwentelen In dit geval is het daarom helaas nodig het doden van dieren toe te staan. Peter Visser, lid van Gedeputeerde Staten Provincie Noord-Holland Stichting Duurzaam Texel orga niseert in samenwerking met de gemeente Texel de Energiebeurs. Vandaag en morgen worden bewoners, ondernemers en recre anten geïnformeerd over moge lijkheden voor energie- besparing en verduurzaming. Het motto is 'Op Texel wekken we in 2020 alle energie op die wij zelf gebruiken!'. De Energiebeurs wordt gehouden in de Hervormde Kerk aan de Bin- nenburg in Den Burg. Vandaag is de beurs nog tot 21.00 uur, mor gen van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens de beurs presenteren orga nisaties producten en technieken die burgers of ondernemers kunnen toepassen om energie te besparen of om duurzame energie op te wek ken. Daarnaast worden verschillen de lezingen gehouden. Bezoekers met een rijbewijs kunnen tijdens een proefrit met een rijsimulator kennis maken met 'Het Nieuwe Rijden'. Programma Vrijdag 23 mei 15.30 - 16.15 uur Whitebord-pre- sentatie Passief Bouwen In deze presentatie neemt Chns Zij develd met het publiek zaken door rond Passief Bouwen en/of Lage Temperatuur Verwarming. Chris Zijderveld, Stichting Passief Bouwen 16.15 - 17.00 uur Houtgestookte verwarming Toepassing van een houtgestookte ketel voor verwarming biedt zowel kleinschalig als grootschalig moge lijkheden om de exploitatielasten te verlagen. In deze lezing een over zicht van de mogelijkheden. Gert Harm ten Bolscher, DWA instal latie- en energieadvies 20.15 - 21.00 uur BespaarDaar! Kunt u als woningeigenaar besparen op uw energierekening? Ja, dat kan! In deze lezing hoort u meer over de campagne "BespaarDaar!" Wybrand Pieksma, C02 Service punt Zaterdag 24 mei 11.00 - 12.00 uur De EIA en SDE en andere subsidies In. deze lezing worden zowel de landelijke subsidieregelingen als de regionale Deelverordening duurza me energiepakket Noord Holland belicht. Rob de Reu, SenterNovem 13.30 - 14.15 uur Nieuwe Energie voor Energieplan Texel 2030 ECN heeft onderzocht wat het ener gieverbruik in 2020 en in 2030 naar verwachting zal zijn. Verder hebben ze gekeken wat de mogelijkheden zijn van energiebesparing en klein schalig duurzaam opwekken van energie. In deze lezing een prakti sche toelichting. Marcel Weeda, ECN 14.15 - 15.00 uur Geothermie: ver geten energiebron? Is het potentieel diepe aardwarmte technisch en economisch winbaar, wat zijn randvoorwaarden en alter natieven? Guus Willem sen, IF-Technology De lezingen vinden plaats in de Schakel bij de Hervormde Kerk aan de Binnenburg, U kunt zich opgeven bij Mirjam van Velzen van Stichting Duurzaam Texel: mirjam@duurzaamtexel.nl, of bellen met 320 723. Inbraak auto Bij een auto-inbraak in de nacht van woensdag op donderdag aan de Plevierstraat in De Koog is audio- apparatuur ter waarde van €1300,- weggenomen. Het betrof een radio, geluidsboxen, versterker, enz. Vol gens de eigenaar is de dader netjes te werk gegaan en is de appartuur voorzichtig losgeschroefd. Het werd de dief gemakkelijk gemaakt door dat de deur van de auto, die in een tuin stond, niet was afgesloten. Er is aangifte gedaan. BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD 27-05-1948 27-05-2008 „Tfel uw zegeningen" Henk en Stina Al 60 jaar een paar! Dat wordt een feessie, maar waar? In de Sluftervallei! U kunt ons feliciteren zaterdag 31 mei tussen 4 en 6. Geen bloemen wegens ruimtegebrek. Een voor 'n goed doel is beter op z'n plek. H.W. Stark en C.K. Stark-Knol De Zes 12 „De Gollards" 1791 EX Den Burg-Texel Op 29 mei 2008 zijn onze ouders Jan Sien Zijm-van Uden 50 jaar getrouwd. Dat vieren wij op vrijdag 30 mei 2008 in de tuin op de Dorpsstraat 264 te De Koog! Een ieder die hen wil komen feliciteren is daar van harte welkom tussen 14.30 tot 17.30 uur of tussen 20.00 tot 23.00 uur. Joke Gerard, Stefan, Sterre Kees Monique, Arno Denise, Marissa Gerda Giel, Gonneke, Tymke Ria Jan, Sieme Hans Bergamin Marleen Bakker gaan trouwen!!! En wel op 30 mei 2008 om 13.30 uur in de schapenboet in "De Nederlanden" U bent van harte welkom op de receptie die wij geven van 16.30 uur tot 18.00 uur in "De Zilvermeeuw" Ons adres is: Randweg 3, 1796 MV De Koog IN MEMORIAM 25-05-'03 25-05-'! Lieve mam, Alweer 5 jaar geleden, maar ik mis je nog elke dag- Heel veel liefs, Lin. Je hebt twee kleine handjes geef ons er allebei één. Dan leiden wjj je rond, totdat je zegt "ik kan het wel alleen". Dolblü en gelukkigzijn w(j met de geboorte van onze dochter geboren op 30 mei 3008 3I80 gram Cees Daalder Sandra Rouwenhorst 5childerend W6 I79IBK Den Burg Tel:0333 - 3I085U Wil je teentjes komen tellen, graag eerst even bellen. onze dochter en ons zusje is geboren! Mikke Neeltje Eef 14 05 2008 Per van der Kooi en Alexandra Breukel Tessel en Pleun Utrechtsestraatweg 48 3445 AS Woerden 0348-416088 t/it liefde ontstaan aan ons gegeven Dankbaar zijn wij voor 4it nieuwe leven Daan Mabieu 20 mei 2008 René en Nienke Mahieu Kerkstraat 6 1794- AM Oosterend fexelaartjes l INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 fincl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Kids gympen, o.a. K- Swiss, Puma, Nike Con verse. Mantje Lifestyle Stores. Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel. 072-5815791. Grote collectie teenslip pers O'Neill, The North Face en Teva. Mantje Life style Stores. Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020, 24 uur per dag bereikbaar. Wij hebben altijd de zon in onze tuin. zuid-west. Schilderend 121. Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. Het is een eerlijk huis, maar ook een heerlijk huis. Schilderend 121. Open Huis. 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. Trimsalon Yvonne, voor het wassen en knippen van uw hond en/of kat door een vakkundige hand. Tel. 317610 TCA 10 jaar. nog diverse actieproducten over, kom snel langs. Aan huis uw eigen moes tuin en/of fruitbomen Schilderend 121. Open Huis 24 mei, 10.00 tot 14.00 uur. Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels egelwerk en advies. Pe er Witte, 311242. www. ematex.nl S.V. De Koog zoekt jeugd- spelertjes voor aanvulling van div. teams (vooralC). Info: J. van Beek, tel. 06- 28787835. Verhuur stadsfietsen 8 versnelling. Verhuur ATB 27 versnelling. Bets Fietsherstel Oudeschild Tel.312184 Aan huis uw eigen moes tuin en/of fruitbomen. Schilderend 121. Open Huis 24 mei. 10.00 tot 14.00 uur. Wassen, Koelen, Vriezen, Drogen- Stiehl De Waal - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777. Couperose of pigment- vlekken verwijderen? Elos voor het verjongen van uw huid. Info: De Muilekoog, tel: 327850 www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Natuursteen Texel Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Grote collectie bermuda's en korte broeken voor heren. Mantje Lifestyle www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Voor reparatie of verkoop van alle soorten en merken fietsen. Bets Fietsherstel Oudeschild Tel.312184 Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Basic- jeans 2 voor 40,= 3 wassingen. Rabbit Ha- bit Weverstraat 39 Den Burg a.s. maandag op de markt. SpeelsHout met prachtig houten speelgoed, kado artikelen en klompen. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Stofzuigers en toebeho ren- Stiehl De Waal 311 777. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Rouw, trouwarrange- menten, boeketten. Bel 06-24847187. De Rozen- man Het is een eerlijk huis, maar ook een heerlijk huis. Schilderend 121, Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. M.i.v. 1 juni géén koop avond meer bij Mantje Lifestyle Stores. TCA 10 jaar, acties met computers en notebooks tot 31 mei Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww.texel sea u to pa gina. nl Wilt U ook nog leuke bu ren, ook dat hebben wij op Schilderend 121, open Huis, 24 mei van 10 00 tot 14.00 uur. Uitgebreide collectie zo merjurken. Mantje Life style Stores. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel 315001/06- 20073394. Cursus digitale fotogra fie. Foto's bewerken en verzenden bij u thuis op uw eigen pc. Daan Koop man. 310973 Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor€1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6. tel. 362600. Ook voor een fraaie én de gelijke schuur, schutting of poort: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Satelliet Service- Verkoop, Installatie, Onderdelen en Reparatie- Stiehl De Waal 311 777. Houdt U ook van tuinie ren? Schilderend 121. Open Huis 24 mei, 10.00 tot 14.00 uur. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Een goede start met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 in Den Burg. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel 0222-317586 Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. TV- Audio- Video- Stiehl De Waal - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777. Nieuwe rage Fit-fiops, je traint terwijl je loopt. Mant je Lifestyle Stores. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in Hotel de Lindeboom Drank- Spijslokaal het Schoutenhuys te Den Burg zoeken voor nu en na de zomer: enthousiaste keukenhulp afwasser, spontane medewerkster bediening Voor beide functies geldt parttime en uren dagen in overleg meer informatie bel Mar co Schipper 0222-312041 www.lindeboomtexel.nl. Grote collectie sport schoenen, o.a. K-Swiss, Nike, Puma en Asics. Mantje Lifestyle Stores. w ww.texel sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Ook beschikken wij over een mooie kelder, daar kunt U alles goed bewa ren, Schilderend 121. Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! BARBECUE Van gewoon lekker tot zeer uitgebreid. Kijk op onze website www.texelcaterino.nl En gratis gebruik van ons tuinmeubilair! www.texelcatering.nl tel. 0222-313791 Antiek Boeken Curiosa De Bonte Hond, Heren straat 54, Den Hoorn. Open: 11-17 uur, Maandag gesloten Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl De vraagprijs valt U erg mee. Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14 00 uur. Gebakken zeetong in de boter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C Stolk voor re servering, 319310. Wilt U ook nog leuke bu ren. ook dat hebben wij op Schilderend 121, open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14 00 uur. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. KarweiServiceTexel.nl Een dienstverlenend be drijf. De helpende hand voor al uw karweitjes.Tel. 0650582181 Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove. Oudeschild, tel. (0222) 313809. Houdt U ook van tuinie ren? Schilderend 121 Open Huis 24 mei, 10.00 tot 14.00 uur. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672 Wij hebben altijd de zon in onze tuin, zuid-west. Schilderend 121, Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur. Zaterdag 24 mei paar dentandarts Jan Groe- neveld op Texel! Opgave 06-50425329 of bij ruiter en mensport Marthahoeve Texel, 06-13317703. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Kindvriendelijke buurt. ook voor huisdieren een leuke plek. Schilderend 121Open Huis, 24 mei van 10.00 tot 14.00 uur.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3