'Jonge jongens groeien alleen maar verder' Texel'94 na gelijkspel terug in vierde klasse §p0rt Andra Kager (7) knikkerkoningin TEXELSE J couRANT G-team wint eigen toernooi Rab D1 ongeslagen kampioen Vijfde zaalvoetbalbeker RAB Zaalvoetballers ZDH succesvol jESffiPgj Texel'94 is er zondag dankzij een gelijkspel (0-0) tegen Hugo Boys in geslaagd promotie te bewerkstel ligen naar de vierde klasse. Hoe wel het team van Martin Koorn en Ralph Koning bijna negentig minuten lang een overwicht had, bleef het spannend tot het einde. 'Het regende de hele wedstrijd en op zo'n glad veld kan er dan zomaar iets geks gebeuren', ver telde bestuurslid Wim Koorn na afloop opgelucht. Voor Texel'94 gaat met de promo tie een lang gekoesterde wens in vervulling. Het eerste elftal degra deerde in het seizoen 2004/2005 uit de vierde klasse. Nadat Fred Dekker trainer was geworden, in plaats van John Rep, gingen direct geluiden op dat het team 'een echte vierdeklas ser' was en zo snel mogelijk de weg omhoog weer moest zien te vinden. Dat ging aanvankelijk maar moeilijk, want in het eerste seizoen in de vierde klasse eindigde Texel'94 op de voorlaatste plaats. Dat weerhield Martin Koorn en Ralph Koning er bij hun aantreden, een jaar later, niet van met enige bravoure aan te kon digen dat promotie hun doel was. Hun optimisme leek aanvankelijk nergens op gestoeld, want de start van het seizoen 2006/2007 was zeer mager. Maar naderhand ging het steeds beter, met een vierde plaats in de eindrangschikking als resultaat. In het zojuist afgesloten Ralph Koning en Martin Koorn, die na de zomer de leiding overdragen aan de nieuwe trainer Ben Jansen, bedankten de spelers voor twee mooie jaren. Links elftalbegeleider Rob van der Stap. (Foto Jeroen van Hattum/BeekJbani Tenl) seizoen streed Texel'94 bijna tot het einde mee om het kampioenschap. De tweede plaats was even een teleurstelling, maar in de nacom- petitie bleek het team over genoeg veerkracht te beschikken om alsnog promotie te bewerkstelligen. Gelijkspel Texel'94 had genoeg aan een gelijk spel Zowel Texel'94 als Hugo Boys had met 2-1 gewonnen van de derde kandidaat, Nieuwe Niedorp. Maar aangezien Texel'94 in de com petitie hoger was geëindigd, was Hugo Boys verplicht te winnen. Geen onoverkomelijke opgave, zo leek het, maar Texel'94 was vast besloten het niet zover te laten komen en greep zelfs brutaal het initiatief. Met Pim de Lugt in de spits, in plaats van Jeroen Vlaming, liet de ploeg de bal vlot rondgaan en werd weloverwogen aangevallen. In tegenstelling tot Hugo Boys, dat het vooral zocht in wilde trappen naar voren, hopend op een bevlieging van de voorhoede. Texel'94 slaagde er knap in de gevaarlijke spits aan banden te leggen. Een opvallende rol was daarbij weggelegd voor vrije verdediger Martin Koorn, die voort durend doorschoof naar het mid denveld. Om hem af te stoppen, zag de spits zich voortdurend gedwon gen mee te verdedigen, waardoor hij in aanvallend opzicht nauwelijks gevaarlijk werd. Eigenlijk had Texel'94 al voor rust een einde aan alle onzekerheid kun nen maken. Met name Ivo Barends was een paar keer dicht bij een doelpunt, maar hij stuitte steeds op keeper Adrie Entius, die een weergaloze wedstrijd speelde. Een kwartier voor rust moest hij toch capituleren, toen Tim Kedde uit een vrije trap scoorde. Tot verbazing van iedereen keurde de scheidsrechter het doelpunt af. Onduidelijk bleef waarom. In het vervolg leken de Texelaars de kluts een beetje kwijt en moest keeper Dennis Schouw- stra enkele malen reddend optre den. Eenmaal voorkwam hij een bijna zeker doelpunt door gestrekt naar de bovenhoek te duiken. Knieblessure Ook in de openingsfase van de tweede helft speelde Texel'94 niet sterk. Een tegenvaller vormde het uitvallen van de behendige Tim Kedde, die een tijd geblesseerd was geweest. Hij begon sterk, maar kreeg daarna toch weer last van zijn knie en kon niet verder. Hij werd ver vangen door Jeroen Vlaming. Nadat Jacob Krijnen na een kwartiertje in de ploeg was gekomen voor Stef- fan Vlaming keerden de zaken zich ten gunste van Texel'94. Krijnen maakte een rustige, resolute indruk en dat was precies wat de nerveuze Texelaars nodig hadden. Ze namen het heft weer in handen en zetten de thuisploeg stevig onder druk. Dat leidde tot een handvol doel pogingen, die een beter lot had den verdiend. Zo zag Martin Koorn zijn inzet nog net van de lijn wor den gekopt en maakte de keeper een kopbal van Leon Zijm met een snoekduik onschadelijk. Ook Joey van der Vis en Matthijs de Lugt maakten een sterke indruk, maar kwamen niet tot scoren. Omdat het doelpunt maar niet viel, bleef het tot het einde toe span nend. Toen Hugo Boys in de laatste minuut een corner kreeg en zelfs de keeper mee naar voren ging, hielden de tientallen meegereisde supporters de adem in. Maar de Texelaars hielden het hoofd koel en sloegen ook deze ultieme aanval af, waarna de scheidsrechter het eind signaal blies. Nieuwe trainer De nieuwe trainer Ben Jansen bekeek het vanaf de zijkant met genoegen. Toen hij en het bestuur van Texel'94 een paar maanden geleden tot een akkoord kwamen, was nog onduidelijk in welke klasse zijn nieuwe club komend seizoen zou uitkomen. Hij kan dan beschik ken over Martin Koorn, want de 41-jarige routinier heeft te kennen gegeven nog zeker een jaar door te willen gaan. Bestuurslid Wim Koorn waagt zich niet aan voorspellingen, maar ziet de toekomst vhj zonnig in. 'Dit elftal heeft potentie. Het bestaat hoofdzakelijk uit jonge jon gens, die het aardig hebben gedaan en alleen nog maar verder zullen groeien. Gelukkig blijft het team bij elkaar. Ook Barry de Vries en Marcel Ris zijn van grote waarde voor het team. Marcel is een tijd geblesseerd geweest, maar is goed teruggeko men. Jongens met ervaring zijn erg belangrijk in zo'n jong team.' De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag het eigen toer nooi gewonnen. Het was een bij zonder evenement, waaraan niet alleen G-teams uit het hele aan meededen, maar ook twee jeugd- teams (C1 en C2) van Oosterend. Texel'94 - bestaand uit Martijn Verbeeke, Jos Bakker, Paul Bak ker, Jimmy Ponniah, Twan Weijers en Raymond Molanus - kreeg de zege niet cadeau. Na een eenvou dige zege (8-2) op Oosterend C1, hield Oosterend C2 wél stand (4-4). waarna in de derde wedstrijd ook Argon met van wijken wist. Om voor de toernooizege in aanmerking te komen, moest de slotwedstrijd tegen Rigter Boys uit Zwolle wor den gewonnen. Dat lukte maar net (2-1). In de eindrangschikking had zowel Texel'94 als Argon acht pun ten. maar was het doelsaldo van de Texelaars een stuk beter dan die van de concurrent (16-9 respectievelijk 10-7), zodat de thuisploeg de beker mocht ophalen. Oosterend C1 werd derde, Oosterend C2 vijfde. In poule twee speelde het tweede team van Texel'94 mee. bestaand uit Jan Frans Haveman, Anton Staal, Davey Voorend, Peter Breuer. Robin Beekman en Kees van der Vis. De ploeg veroverde slechts twee pun ten en eindigde daarmee op de voorlaatste plaats. Knap was wel het gelijkspel (1-1) tegen Driemas ter, dat het toernooi won. De strijd om de penalty bokaal, waarbij moest worden geschoten op jeugdkeepers Daniël Bakker en Juliën den IJzerman werd een prooi voor Peter ten Broeke van Rigter Boys. Zonder ook maar één gelijkspel toe te staan, hebben de jongens van RAB D1 het kampioenschap bij de D-zaalvoetbaljunioren op hun naam geschreven. Hun superioriteit werd ook uitgedrukt in het doelsaldo. De ploeg scoorde gemiddelde meer dan negen keer per wedstrijd. Op de foto staand (vlnr): Jeroen Visser, Wessel Kiltz, Wessel Koorn. Don- ny Heerschap en Timo Polderma. Hurkend: Samuel de Vries, Willem Wiering, Lars Boogaard en Patrick Nieboer. De Wit mist boot en pakt toch titel Simone de Wit heeft zondag bij de Noordhollandse zwemkampi- oenschappen in het 50-meterbad van Beverwijk de titel veroverd op de 200 meter vlinderslag. Ze finishte in 2.55.86 minuten. De tweede dag van het kampioen schap was slecht begonnen voor de Texelse. Door drukte bij de boot begon haar reis een uur later dan gepland. Daardoor miste ze de 50 meter rugslag. een afstand waarop ze goede kansen op een medaille had. Zonder warming-up werd ze daarna direct aan de start van de 200 meter vlinderslag verwacht. Groot was dan ook de verrassing dat ze dit zware nummer toch won. Op de 100 meter vrije slag voegde De Wit nog een zilveren medaille aan haar verzameling toe. Zij tikte aan in 1.04 82. Tot slot bewees het damesestafetteteam van Hoorn, waarvan De Wit deel uitmaakt, onverslaanbaar te zijn. Het viertal behaalde een gouden medaille op de 4 x 200 meter vrije slag. Een dag eerder was De Wit ook al op dreef geweest. Op de 50 meter vrije slag zette ze een keurige 0.29.89 op de klokken, goed voor de zesde laats. Op de 100 meter rugcrawl zwom zij zich naar de tweede plaats in 1.15.25. De 200 meter wisselslag leverde haar in 2.49.13 de zesde plaats op. Met het estafetteteam won ze ten slotte de 4 x 100 meter vrije slag. Zaalvoetbal Met het spelen van de bekerwedstrij den bij de jeugd is afgelopen week het zaalvoetbalseizoen afgerond. Het nieuwe seizoen gaat eind augustus van start. Teams hebben nog tot 1 juni de tijd zich op te geven. Uitslagen: Beker C-jeugd, poule 1: Koog C1-C/ Sportshop C1 0-1, C/Sportshop C2-RAB C1 3-1. C/Sporlshop C1-ZDH C1 7-1. C/ Sportshop C2-Koog C1 0-2. RAB C1-ZDH C1 3-0. C/Sporishop C1-C/Sportshop C2 1-1. Koog Cl-RAB C1 2-1. ZDH Cl-C/Sportshop C2 0-1. RAB Cl-C/Sportshop C1 3-0, ZDH C1-De Koog C1 0-5 (C/Sportshop C1 poule winnaar) Beker C-jeugd, poule 2: RAB C2-SVO C1 1-2, SVO C2-Klif C2 6-0, Krim C1-RAB C2 3-0, SVO C1-SVO C2 1-2. Klif C1-Kltf C2 5-1, Krim C1-SVO 2-1, SVO C2-Klif C1 1-3 (Klif Cl poulewinnaar). Finale: C/Sportshop C1 -Klif C1 8-2 Beker E-jeugd: C/Sportshop E1 -Klif E1 1-0. ZDH E1-Mantje E1 4-1. Klif El-SVO El 0-0, Mantje E1-C/Sportshop E1 0-2, SVO E1-ZDH E1 1-2, Klif E1-Mantje E1 2-1. C/Sportshop E1-ZDH E1 0-2, Mantje E1-SVO E1 2-0. ZDH El -Klif E1 1-0, SVO E1-C/Sportshop E1 0-3 (ZDH E1 bekerwinnaar). Golfwedstrijd voor diabetici Jaap Hoogenraad heeft zondag de Telegraaf/Annexum-golfwed- strijd gewonnen. Deze wedstrijd, gespeeld op golfbaan de Texelse, had tot doel financiële middelen te verschaffen aan De Bas van de Goor Foundation, bedoeld om kinderen met diabetes de gele genheid te geven sport te beoe fenen. In alle vroegte werd afgeslagen. De deelnemers (uitsluitend spelers met een lage handicap) hadden het moeilijk. De harde noordnoord oostenwind zorgde er vaak voor dat de bal met deed wat de golfer wilde. Een probleem vormde ook de langdurige droogte, die de baan erg hard heeft gemaakt. Op de fairways stuiterde de bal alle kanten op. Toch slaagden sommige spelers er in een prima score te bewerkstelligen. In categorie 1 (voor spelers met een handicap tussen 0 en 11.9) ging de winst naar Jaap Hoogenraad. in categorie 2 (handicap 12 tot 24) was Kevin van Zuilekom het meest succesvol. Beide spelers plaatsten zich voor de halve finale, die verspreid over diver se locaties wordt afgewerkt. Het is nog niet bekend of de Texelaars Records en prijzen voor Eschweiler Zwemmer Sverre Eschweiler heeft afgelopen weekend in Beverwijk met veel succes meegedaan aan de laatste wedstrijden voor de A-kring, waaraan zeventien ver enigingen uit heel Noord-Holland deelnamen. Ondanks het zware programma grossierde hij in prij zen en persoonlijke records. Zaterdag werd Eschweiler op de 50 meter vlinderslag knap tweede bij de jeugd. Hij realiseerde een tijd van 28.34 minuten. Op de 100 meter schoolslag, niet zijn favoriete afstand, eindigde hij op de derde plaats. Zondag liet hij zich helemaal van zijn goede kant zien. Zowel op de 200 meter rugslag (2 23.44) en de 200 meter vrije slag (2.04.20) eis te hij de overwinning voor zich op. Op de 200 meter vlinderslag zwom hij in 1.07.49 naar de tweede plaats. Daarmee kan Eschweiler terugkijken op twee succesvolle weekenden. Hij verbeterde op alle gezwommen afstanden zijn persoonlijk record en behaalde op alle afstanden een medaille. moeten spelen op De Kennemer, De Haagse, De Domburgse of De Ame landse of in Noordwijk. De Texelse speelt gastheer voor winnaars van andere clubs. De winnaars van de halve finale gaan op kosten van de organisatie naar Saint Andrews in Schotland, de droombaan van elke golfer. Uitslagen: Categone 1 (handicap 0-11 9) -1 Jaap Hoog enraad. 37 stf. 2 Bart Medema. 35 stf.. 3Armoid Wesseiman, 33 stt. Categorie 2 (handicap 12-24) - 1.Kevin van Zuilekom, 43 stf; 2.Maricus van der Wetering. 42 stf.; 3.Tom Di|kstra. 37 stf. Longest drives: Petra Keyser en Wim Snellen. Maeike van der Schaaff en Jan van Andel sloegen de neary. Golfsurfen jongeren Vanaf 31 mei start golfsurfschool Ozlines op Paal 17 met een cur sus golfsurfen voor jongeren. Zes weken lang krijgen jongeren tussen 8 en 16 jaar anderhalf uur les om zo stap voor stap vijf surfdiploma's in de wacht te slepen. De lessen worden gegeven door ervaren gediplomeerde instruc teurs. Groepen hebben een groot te van maximaal acht personen Deelnemers dienen in het bezit te zijn van zwemdiploma A en B. De kosten voor de cursus zijn €125,- 0e hnkkerkampioenschappen trokken veel belangstellenden. Voor de vijfde keer in zes jaar heeft het eerste zaalvoetbalteam van RAB 1 afgelopen week de beker gewon nen. In de finale werd een krappe maar knappe zege (7-5) geboekt op Mantje 1dat een paar weken gele den nog kampioen in de competitie werd. Op de foto staand (vlnr): coach Richard Daalder, Simon Brand, Ruben Dumker, Pieter Jan Eelman. Niek van Egmond en John List. Hurkend: grensrechter Jos Bakker, Robbin Knol, Erik van Es, Jonathan Abraha en Bart Heerschap. Een week nadat ze het kampioen schap veroverden, hebben de zaal voetballers van ZDH E1 vrijdag ook de bekercompetitie winnend afge sloten. Dat ging eenvoudiger dan gedacht. Alle wedstrijden werden zonder veel problemen gewonnen. waarna de winnaars trots maar al bijna geroutineerd op de foto gingen. Staand (vlnr): Jesse Won der, Tim Arends, Adriaan Lap, Wil lem Rommets, Lucas Ipenburg en Mattijs Lap. Hurkend: Jurn Goënga. Teus Bakker en Kris ter Steege. of €100,- wanneer deelnemers een eigen wetsuit of surfboard meenemen. Voor meer informatie of inschrijvingen: Jelle Posthumus, 06-16645924 De 7-jarige Andra Kager van De Bruinvis uit Oudeschild mag zich een jaar lang Knikkerkoningin noemen. Ze won zondag in de finale van het Texels kampioen schap nipt van de 11 -jarige Sanne Jansen van De Fontein uit Den Burg. Bedoeling was dat het evenement op de Groeneplaats zou worden gehouden, maar de eerste regen sinds lange tijd verdreef de deel nemers naar Ons Genoegen. In de sporthal traden de 50 beste knikkeraars van alle scholen tegen elkaar in het strijdperk. Zij hadden zich gekwalificeerd in de voorron den, die op elke basisschool waren gehouden. In totaal dongen 215 knikkeraars mee naar de titel. Een respectabel aantal, maar navraag onder de kinderen leerde dat er van een knikkerkoorts geen sprake was. 'Ik knikker alleen thuis. Nee, niet op school', vertelde de 9-jarige Anne Sophie Stevens van de Jan Dnjver- school. Ook de 11-jarige Laurens Slik uit De Waal lieten weten niet al te hard te hebben geoefend. 'Het is toch anders dan bij ons vroeger', meende zijn vader Rob Slik. 'Wij deden soms weken lang niet anders. Tijdens de les werd dan gefluisterd dat die en die tegen elkaar gingen spelen. Als het zover was, ging iedereen kijken. Lau speelt wel eens met een vriendje, maar niet echt fanatiek. Toen die voorronde was geweest, dacht ik dat het wel zou losbarsten. Maar daarna werden de knikkers opgeborgen en heeft hij wekenlang niet gespeeld.' Mede dankzij de grote belangstel ling van vaders, moeders, opa's, oma's, vriendjes en vriendinnetjes liep de spanning in Ons Genoegen toch nog flink op. Verdeeld over poules speelden de finalisten meer dere partijtjes van vijf minuten. Ten slotte mochten Sil van Heerwaar den, Andra Kager, Jesper van Ben- nekom, Skeg van de Vis, Alexander Ellen, Wouter van Tatenhove, San ne Jansen en Hessel Arendsman uitmaken wie de beste van hen was. Dat bleek uiteindelijk Andra Kager. Voor de andere zeven was er de troost dat zij met Andra op woensdag 28 mei in Anna Paulowna mogen meedoen aan de regionale knikkerkampioenschappen. Sportservice Texel, dat het evene ment organiseerde, was zo tevre den over de deelname en het ver loop dat het direct na afloop liet weten dat er volgend jaar opnieuw een Texels kampioenschap wordt gehouden. Terug in de eigen kantine bouwden spelers en begeleiders van Texel'94 een groot feest.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7