1 Verdeelde raad steunt vergassen van ganzen Motoren verbrand in vuurzee Emotioneel debat vol verwijten Wat vindt 3uu. College akkoord met verplaatsing stolp FC Texel - specialist in internetmarketing Scoren? het verbrande schuurtje achter zijn huis. Hans Hoep bekijkt de restanten Een troosteloze bende met res tanten van diverse voorwerpen. Dat is wat rest in de tuin van Hans en Els Hoep in Den Burg waar maandag brand was. Dat ging ten koste van onder meer vier klassieke motoren die hij zelf had opgeknapt. 'Dit is over van het motorblok', zegt Hoep terwijl hij naar een verwrongen blok van eén van de motoren wijst. 'Het is deels gesmolten, zo warm is het hier maandag geweest.' Res tanten van wielen zijn andere herin neringen aan de vier motoren. Het levert hem duizenden euro's schade op, want de motoren waren alleen WA verzekerd. Een vijfde motor, waar hij net even mee was weg geweest, bleef bespaard. 'Gelukkig heb ik er nog vijf elders in opslag staan.' De vier motoren waren allen gereed om mee te rijden. De tuin ziet er na de vlammenzee nog goed uit. Het vuur was meters hoog en greep aanvankelijk snel om zich heen. Een naastgelegen houten schuur, boom en aanbouw zijn ech ter toch behouden gebleven. Wel zijn de ramen van de serre gebar sten. Hoep hield de tweede schuur meteen nat nadat hij de brand had aangetroffen. Dat gebeurde toen hij terugkwam van het halen van onderdelen voor de motoren. 'Dat is waarschijnlijk de redding geweest.' De aanbouw, die aan de verbrande schuur grenst, vertoont diverse ste nen die door de hitte zijn vervormd. De brandweer wist ook dat gebouw te redden door het nat te houden. De schuur zat volgens Hoep tjokvol. Hij toont de restanten van een bui tenboordmotor ('die deed het ook nog prima'), wijst op de verbrande fiets van zijn vrouw en ergens in de puinhoop moet nog een grasmaaier liggen. 'Er lag echt heel veel in de schuur. Er was ook net veel hout aanwezig voor een verbouwing. Ik ben bang dat ik het komend jaar nog heel vaak ga misgrijpen.' Er lag ook een gasfles die de brandweer net op tijd ontdekte. Bij de brand kwam asbest vrij. Tot gisteren waren de directe omgeving van de schuur, tuinen van buren en het grasveld voor Starkenburgh nog afgezet. Volgens brandweercommandant Dick Jongeneel is het het overwe gen waard om Texel in de toekomst misschien asbestvrij te laten wor den. 'Daar ga je wel over nadenken als je ziet wat er allemaal bij komt kijken voor een beetje asbest dat verbrandt.' Volgens Jongeneel kan uit de bestrijding van de vuurzee worden opgemaakt dat realistisch oefenen door de brandweer zijn vruchten afwerpt. 'Dit is een ploeg die geen brand uit de weg gaat.' TEXELSE j COURANT Handhaving aan Krimweg De familie Lemonakis zal door de gemeente worden gesommeerd een toiletgebouwtje en een houten schuur aan de Knmweg te slo pen. Een en ander is het gevolg van een besluit van de Raad van State, die heeft uitgesproken dat de gemeente moet handhaven. Buren hadden bezwaar ingediend tegen de clandestiene bouwsels, maar bot gevangen bij de gemeente, waarna ze naar de rechter stapten. Uitein delijk werd de kwestie aanhangig gemaakt bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de RvS. die uit sprak dat de gemeente moet beslui ten over handhaving. Lemonakis moet ook de aarden wal die rond de caravans voor seizoenpersoneel is opgeworpen verwijderen. Schaapje, schaapje... Een beetje verbaasd steken deze lammeren hun kop tussen de plan ken van het damhek door. als om te zien of al die wol nu echt van hén afkomstig is. Na een bijzonder war me mei en een zonnig begin van juni hebben de scheerders druk werk. Met de zomer in aantocht zullen de schapen hen dankbaar zijn. VRIJDAG 6 JUNI 2008 Stelling: Door verhoging van de toeristenbe lasting blijven toehsten weg. Mee eens of niet? Geef uw mening op www.texelse- courant.nl. I Vorige stelling: TESO is in de media neergezet als een bedrijf van de Texelaars. Maar wie geen aandeel heeft, beslist niet mee. Zouden alle Texelaars stem recht moeten hebben bij TESO? Ja (49%), nee (51 201 stemmen Controle op fietsen over Groeneplaats De gemeente en de politie gaan strenger toezien op het fietsen over de Groeneplaats tijdens de maandagmarkt. Fietsen over de Groeneplaats is ver boden, maar in de praktijk wordt er gewoon tussen het wandelend publiek doorgefietst. In juli en augustus wordt daar strenger op gelet, omdat er de afgelopen tijd meerdere aanrijdingen SWOT zoekt recepten De Stichting Welzijn Ouderen Texel is op zoek naar 'persoonlijke' recep ten. ledereen die regelmatig kookt, heeft een favoriet recept, waarvan familieleden of vrienden zeggen: 'Wanneer eten we dat weer?' Bij voldoende inzendingen maakt de SWOT van deze recepten een boek je, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Alzheimer Café. Men sen die een recept hebben, kun nen dit sturen naar SWOT, Beatrix- laan 43, 1791 GA Den Burg (e-mail swot@texel.com). en valpartijen zijn geweest. De politie treedt handhavend op en ook de marktmeester houdt een oogje in het zeil. Het fietsverbod (van de Elemert tot een stukje Binnenbolrg) geldt van 6.00 tot 16.00 uur. Voorspeeluur In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool zijn dins dag 10 juni optredens te beluisteren van de groep stemvorming, indivi duele zangeressen, het ensemble verstandelijk gehandicapten en de groep wereldmuziek. Verder wordt er gespeeld op accordeon, fluit en drums. De optredens beginnen om 19.30 uur, de toegang is gratis. Live-verslag Ronde om Texel Radio Texel doet zaterdag rechts- streeks verslag van de Ronde om Texel. De lokale omroep heeft op diverse plekken rond het eiland ver slaggevers zitten om de catamarans te volgen. De uitzending begint om 7.00 uur. Radio Texel is te beluiste ren via 106.1 FM in de ether en 98,5 op de kabel. Eensgezindheid was ver te zoe ken, maar een meerderheid van de gemeenteraad heeft zich dinsdag uitgesproken vóór het provinciale beleid om de overlast van grauwe ganzen aan te pakken, inclusief het vergassen van de dieren, dat overigens afgelopen maandag op gezag van de rechter (tijdelijk) werd gestaakt. Er nogmaals uit gebreid over debatteren, waarop PvdA en D66 in een motie hadden aangedrongen, vonden de meeste raadsleden niet nodig. De gemoederen liepen soms flink op in het debat, zeker toen bleek dat er geen meerderheid te vinden was voor het voorstel om nog eens uitgebreid over de ganzenproblema- tiek te praten. Vooral Eric Hercules (PvdA) stelde zich strijdlustig op. Hij reageerde buitengewoon fel op het betoog van wethouder Nico Kik kert, die opriep tot een gezamenlijke aanpak van de problemen en kri tiek had op de minderheid die 'dat proces frustreert'. Hercules verweet zijn tegenstanders 'een bord voor de kop' te hebben en vergeleek hun houding met die van 'dierextre- misten', die hun standpunt al heb ben ingenomen en het met kunnen opbrengen zakelijk en zonder emo ties te debatteren. Joop Groeskamp (Texels Belang) voelde zich duidelijk aangesproken. Volgens hem was het juist Hercules die voor emotionele taferelen zorgde. Ondanks alle verwijten liet geen van de raadsleden zich op andere gedachten brengen. Samen met Frans Visman (D66) wilde Hercules in een commissievergadering nog eens goed over de ganzenproblema- tiek, schadevergoedingen en aan verwante zaken praten en daarvoor ook 'mensen met kennis' uitnodigen. GroenLinks voelde daar ook wel voor, maar de meerderheid zag er het nut niet van in. Meerdere raads leden wezen erop dat ze de stand punten van voor- en tegenstanders inmiddels wel kennen. Wethouder Kikkert zei te vrezen voor 'een herha ling van argumenten', terwijl burge meester Geldorp erop wees dat de rijksoverheid het beleid bepaalt, de provincie het uitvoert en de invloed van de gemeente zeer gering is. De meerderheid zei ook vertrouwen te hebben in de ILG-gebiedscom- missie, die de overheid adviseert over het ganzenbeleid en die bestaat uit vertegenwoordigers van diverse sectoren. Om de ganzenstand in de hand te houden, is het volgens Mm deze commissie noodzakelijk eieren te prikken en de vogels zo nodig ook te schieten of te vergassen. Jos de Wolf (WD) herhaalde dat het van groot belang is dat de vergunning om eieren te prikken tijdig wordt afgegeven. Opvallend was dat veel raadsleden weinig medelijden met de ganzen toonden. Menigeen wees erop dat de vogels een beter leven hebben geleid dan de plofkippen die in de bio-industrie worden gefokt. Groes kamp vroeg zich hardop af waarom hij niet zou mogen genieten van de gans die zelf heeft genoten van de door Texëlse boeren geteelde pro ducten en maakte zelfs reclame voor de 'prachtige slagerij' in zijn woon plaats (Den Hoorn), die heeft aange kondigd het vlees van de geslachte ganzen te gaan verkopen. Festen probeerde haar collega's over te halen er tóch in commissieverband nog eens over te praten en daar voor desnoods een speciale thema avond te organiseren. Haar voorstel was echter kansloos. 'Ik heb geen behoefte aan nog meer informatie. Het voordeel van een thema-avond is dat je als raadslid met verplicht ben om te komen', merkte Groes kamp niet zonder sarcasme op. BPL PH H WeiZüNS MR CUIN6 >1^ RHTOOH Go6.$(ö 06-06-2.008 Investeren in zorg of zorgen om investering? B en w willen meewerken aan de plannen van de familie Krab om hun stolp Pontweg 160 een stuk naar achteren te verplaatsen en te voorzien van vier recreatie appartementen. Daarvoor is een artikel 19-procedure nodig, die van start gaat nadat de gemeen teraad een voorbereidingsbësluit heeft genomen. Het college heeft wel voorwaarden gesteld. Onderzocht moet worden of hier sprake is van een reëel agra risch bedrijf en het aantal slaap plaatsen dat Krab heeft in het kader van de regeling Kamperen bij de Boer moet met tien worden vermin derd. Verder wordt het van groot belang gevonden dat de nieuwe situatie goed is voor het landschap. Daarom moet een beeldkwaliteit- plan worden gemaakt. B en w handelen in deze volgens de beleidsnota Natuur en landschaps- beleid op Texel. De daarin opge nomen 'stolpenregeling' is bedoeld om de stolpboerderij als typisch onderdeel van het Texelse land schap in stand te houden. Door het toelaten van maximaal vier apparte menten moet dat voor de eigenaars financieel haalbaar worden. De met pannen gedekte stolp Pont- weg 160 bevat nu twee appar tementen. De bouwkundige staat is vrij slecht. Bovendien staat het gebouw vlak aan de drukke weg, wat voor de huurders overlast bete kent. Door meer landinwaarts een nieuwe stolp te bouwen, zijn beide problemen uit de wereld. Het nieu we gebouw moet echter wel binnen het agrarische bouwblok blijven. Krab had gevraagd om naast de vier appartementen in de nieuwe stolp ook nog te mogen beschik ken over de slaapplaatsen van de oude stolp, in de vorm van twee recreatieve opstallen elders op het erf. Dat is echter afgewezen met verwijzing naar het streven om het totale aantal slaapplaatsen op deze locatie hetzelfde te houden Om die reden moeten ook de tien kampeer plaatsen (gelijk aan vier tenten of toercaravans) worden ingeleverd Raad akkoord met plan voor automatisering Met uitzondering van de WD is de gemeenteraad dinsdag akkoord gegaan met het bestuurlijk rea lisatieplan EGEM (Elektronische Gemeenten), dat moet zorgen voor een drastische verbetering van de digitale dienstverlening van de gemeente. Om het plan te kunnen uitvoe ren, stelde de raad voor 2008 een bedrag van €75.000,- beschikbaar en voor 2009 van €163.000,-. Dat geld wordt onder meer besteed aan het aantrekken van medewerkers met kennis op het gebied van auto matisering. Veel te kiezen had de raad niet. want de overheid heeft" alle gemeenten verplicht de digi tale dienstverlening te verbeteren. Voor de WD was dat geen reden ermee in te stemmen. 'Laten we eerst maar eens afwachten of over heid met een financiële vergoeding over de brug komt, dan kunnen we daarna alsnog aansluiten', meende fractievoorzitter Gerbrand Poster. Bruidsschat haven nog wat hoger Het bedrag dat de gemeente van het rijk krijgt bij de overname van de haven van Oudeschild wordt nog wat hoger dan de gemelde €20,3 miljoen. Bij verdere onder handelingen met Rijkswaterstaat is het bedrag gesteld op €21,6 miljoen. Ook is nu bekend hoe de aande len zullen worden verdeeld tussen partners van de Besloten Vennoot schap die de haven gaat exploiteren en beheren. De vennoten Ooms, De Vries en Van de Wiel en Gront- mij hebben samen 49 procent; de gemeente 51 procent. De andere partijen die bij het beheer van de gemeentelijke haven zijn betrok ken, krijgen geen aandelen, maar de visserijorganisaties en Wadden haven zijn wel in het bestuur verte genwoordigd. De belangen van de andere havengebruikers, zoals res taurants, rondvaartbedrijven en de dorpscommissie, worden behartigd via een apart advieslichaam. Buitenschoolse opvang Oosterend Oosterend knjgt mogelijk een eigen buitenschoolse opvangOp De Akker wordt maandagavond een informa tieavond voor ouders gehouden waar Angela van Kolthoorn tekst en uitleg geeft. Ook wordt ingegaan op de tegemoetkomingen die ouders van de belastingdienst kunnen krij gen. Buitenschoolse opvang is er voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De avond begint om 19.30 uur. Waar de buitenschoolse opvang moet komen en per wanneer staat nog niet vast. Het huidige pand, nu nog pal aan de weg. advertorial Sinds twee maanden is FC Texel actief. De naam van het bureau en de link met voetbal is niet voor niets. Folkerts Communicatie Texel zorgt dat websites beter scoren. Uw web site krijgt niet alleen een beter resul taat bij Google, ook boekingen gaan omhoog of de verkoop van producten in uw webshop groeit. Gert Folkerts, oprichter van het bedrijf, ziet te vaak dat bij bedrijven na de realisatie van een website een goede opvolging achterwege blijft. Doorlopende aandacht voor een web site is een ondergeschoven kindje.'Een website is geen doel op zich, als de website klaar is, begint het eigenlijk pas. Je wilt dat er boekingen binnen komen, je product goed verkoopt of dat er veel bezoekers op de website komen. Dit gaat niet vanzelf, daar is kennis van internet voor nodig.' Googleproof Als gecertificeerd Google adwords professional weet 'Folkerts precies wat de ongekende mogelijkheden van internet zijn. Hij zet geregeld inter- netcampagnes voor bedrijven op. Dit levert resultaat op.'lk zorg er bijvoor beeld voor dat websites van bedrii- ven van 30 naar 600 bezoekers per dag gaan. Met mijn eigen reiswebsites (zeven stuks) haal ik 2000 boekingen per maand binnen.' Internetmarke ting loont, is zijn ervaring. 'Van 30 naar 600 bezoeken per dag' Succesvolle websites hebben hun effectiviteit volgens Folkerts te danken aan een goede balans tussen techniek, tekst en beeld. Een visitekaartje alleen is niet voldoende. De website moet Gert Folkerts: 'Intemetcampagnes lonen. organisch goed in elkaar zitten en de tekst op de website moet kloppen met zoektermen. En beeld maakt het af. 'Het totaalplaatje versterkt elkaar', vertelt Folkerts. Als echte bèta analyseert hij het gedrag van bezoekers op het wereldwijde web. Door aanpassingen door te voeren in boekingsmodules en databaseappli- catics te ontwikkelen, haalt hij het optimale uit internetgedrag. Voor iedere klant is dat maatwerk. Naast het opzetten van intemetcampagnes schrijft Folkerts ook webteksten die hier naadloos bij aansluiten. Wilt u uw website laten doorlichten door een internetprofessional om de doeltreffendheid van uw website te vergroten? Vraag bij Folkerts Com municatie Texel naar de mogelijkheden. Kijk op www.fctexel.com, mail naar info@fctexel.com of bel 06 50849961. Nieuwe klanten krijgen een Google Adwords tegoed van €80,-

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5