0, Plan voor polikliniek naast PHH-gebouw 0 0 'Elkaar nodig om dit gebied te ontwikkelen' 'Ik krijg een benzinepomp en parkeerplaats in mijn tuin' Nieuwe haring voor goed doel geveild TEXELSE 9 COURANT HU'PVer'en'në VRIJDAG 6 JUNI 2008 Ontwikkelingsschets van het gebied rond het PHH-gebouw. Opmerkelijkste elementen zijn de poliklinieke (3), de verhuizing van de pompstations (2) en de ventweg ten zuiden van het PHH-gebouw (4). waar ook woningen zijn ingetekend. Voor het veldje ten zuidoosten van de rotonde is nog geen invulling bedacht. «w r Hans Bnxss. BOget Hapma Aometrs) bestuurder werd wethouder Nico Kikkert twee jaar geleden geconfronteerd met het besluit van de vorige raad voor de bouw van het PHH. 'Daarvoor moest een ontsluiting op de Pontweg worden gemaakt. Dat is een pro vinciale weg, dus we gingen ervan uit dat het provinciale zorg is. Maar dat viel tegen.' Het bleek de aanzet tot een overeenkomst met BPL (Buijsman en Ploeg sr.). Kikkert: 'Na veel discussie bleek dat Gedeputeerde Staten ander halve ton over had om het gebouw aan te sluiten op de Pontweg. De totale kosten zijn geraamd op zeven ton, onder meer doordat de weg in westelijke richting moet worden opgeschoven en er in- en uitvoeg- stroken, verkeerslichten, etc. nodig zijn. Maar dan nog rijden woon-, werk- en bestemmingsverkeer voor de PHH en hulpverleners straks door elkaar. Dat wilden we niet. Hoge kosten en een oplossing die ons niet echt zinde. Toen hebben we de provincie gevraagd of we de Pontweg konden overnemen, maar (ten wel met een bruidsschat. Dat «ook niet gelukt. Ik begrijp wel waarom: de provincie ontvangt van het Rijk nu een hoge bijdrage. Die zouden ze kwijtraken, terwijl ze ons ook nog een bruidsschat zouden ;n geven. Dat kost de provin ciedus dubbel.' Ontsluiting Hoe gaan ze hier weg? Die vraag een tijdje geleden al bij Paul Buisman van Duin Bouwbe drijf opgekomen. Een probleem wethouder Kikkert intern had voorgelegd aan verkeersdeskundi- jen, mensen van grondzaken, de crandweer en andere betrokkenen. Ontsluiting van de kazerne via de achterliggende woonwijk, zoals de crandweer wel zag zitten, leidde tot verzet vanuit de buurt. Er werd gedacht aan een ventweg langs de Pontweg, maar ook dat lag gecom pliceerd. Moest die door de berm of over het fietspad lopen? Ten zuiden van de PHH zou het bosje moeten wijken, aan de noordkant lagen weer andere problemen. En de provincie deed krampachtig over ontsluiting via de Pontweg. Kikkert: 'We dachten ook na over de vraag: wat sluit goed aan op de maatschappelijke bestemming van de PHH en welke ideeën leven daar over? Ik ben hierover door meer dere partijen benaderd.' Ook BPL meldde zich. Zo ontstond het idee om het naastgelegen huis en bedrijf Tussen BPL en de gemeente is nog niet over één euro gesproken. Wij hebben elkaar nodig om dit gebied te ontwikkelen. Als je iets van de grond wilt krijgen, dan moet je de handen ineen slaan. Er is vertrou wen over en weer. En bij de aan koop van de woning hebben we het vertrouwen van raad gekregen om hiervoor een bijzondere constructie te gebruiken.' Stedenbouwkundige Voor de invulling van het gebied ging Ploeg op de koffie bij zijn Strender buurman en stedenbouwkundige Hans Broess, algemeen directeur Zo ontstond het idee voor een poli kliniek, wat overigens geen nieuwe gedachte voor Texel is, maar tot dusver niet haalbaar is gebleken. De gemeente is enthousiast over het plan en ook vanuit andere gele dingen op het eiland komen volgens de initiatiefnemers enthousiaste geluiden. Broess: 'Het verhoogt de kwaliteit.' Over de haalbaarheid zijn de initiatiefnemers optimistisch gestemd. 'In Kennemerland is voor een gebied met ongeveer 15.000 inwoners en zo'n 40.000 gasten een soortgelijk project van de grond gekomen. Cijfers wijzen volgens de initiatiefnemers uit dat elke inwoner gemiddeld genomen anderhalf keer per jaar een bezoek aan polikliniek brengt. Voor Texel komt dat uit op 20.000 bezoeken per jaar. Welke disciplines in de polikliniek komen, is een afweging die in overleg met de huisartsen en andere medische disciplines zal worden gemaakt. Om de haalbaarheid te onderzoe ken is het gespecialiseerde bureau Lupgens partners in de arm geno men. En er worden onder meer gesprekken gevoerd met Texelse zorginstanties. Trapveldje De polikliniek zou uit twee ver diepingen kunnen bestaan, waar bij de achterzijde die grenst aan de woningen en het trapveldje, is opgebouwd uit stenen elemen ten. Deze zijn aan de bovenkant begroeit met gras en zijn zo gesta peld dat het als een tribune oogt. Het trapveldje blijft, maar wordt veranderd in een zogeheten panna- veldje, een voetbalveldje met daar omheen een hoog hek. Broess: 'Dat heeft als voordeel dat de ballen er niet uit vliegen en dat er geen hon den meer poepen. Wellicht komt er kunstgras, zodat er ook bij nat tigheid kan worden gespeeld.' Het langs de Pontweg gelegen stin- sebosje (bomen en bodembedek- over 'te nemen, waarbij BPL het risico nam. Kikkert: 'Als gemeente hadden we niet de middelen om dat zelf op te pakken. Daarbij kwam dat de gemeente meer ontwikkelingen op stapel heeft staan en we toch al handen te kort komen. BPL had goede ideeën en wilde investeren in de omgeving. Daarom hebben we tegen hun gezegd: ontwikkel een plan voor dit gebied, met als voor waarde dat de PHH wordt ontslo ten door een ventweg. Deze werk wijze is veiliger én goedkoper voor gemeenschap.' Het is Buijsman en Ploeg er naar eigen zeggen niet om te doen snel geld te verdienen. Buijsman: 'Inte gendeel. Als we dat hadden gewild, hadden we het huis naast de PHH niet meteen moeten doorverkopen. En dan had het de gemeente waar schijnlijk veel geld gekost.' Kikkert: van Bügel Hajema Adviseurs, een bureau voor ruimtelijke ordening en milieu, één van de grootste stedenbouwkundige.bureaus uit de provincie. Als lid van de Texelse samenleving was Broess er nooit zo happig op om hier vakmatig aan de slag te gaan. 'Maar toen ik de toezegging kreeg dat in dit plan kwaliteit centraal mocht staan, dacht ik: zo'n kans krijg ik nooit meer. Ik stelde mezelf de vraag: wat roept zo'n PHH-gebouw op? We hebben te maken met grote verschuivingen in de ziekenhuis wereld. Schaalvergroting aan de ene kant, zoals de fusie tussen de ziekenhuizen van Den Helder en Alkmaar, maar aan de andere kant lokalisering. Een knieoperatie die in Amsterdam wordt uitgevoerd, maar de verzorging gebeurt dicht bij huis. Dat is tegenwoordig rege ringsbeleid.' kers, waar middenvegetatie ont breekt) heeft volgens Broess een bijzondere ecologische kwaliteit. 'Dat bosje blijft.' Ook de informele (fiets)paadjes door de bosjes langs de Pontweg blijven. Datzelfde geldt voor het terrein achter de woning van voorheen de familie Boon, dat eigendom is van een particulier en waar nu paarden lopen. 'Dat blijft zoals het is.' Parkeren Bezoekers van de polikliniek kun nen achter het PHH-gebouw par keren. 'Dat werkt niet verstorend voor omgeving.' Voor het gebied erachter, dat een maatschappe lijke bestemming heeft, is in het verleden geopperd er woningen te bouwen. Ter plekke ontbreekt ech ter de aansluiting op de wijk, met als gevaar dat de privacy van de bewoners wordt verstoord door de overige activiteiten. Broes denkt dat zorgvoorzieningen kwaliteit toe voegen en daar beter op zijn plek zijn. 'Het zou van alles kunnen zijn. Een apotheek of tandartsenprak tijk. Waarom niet van eikaars aan wezigheid profiteren om Texel meer zorgkwaliteit te laten bieden.' Ook de invulling van dit deel gebeurt in overleg met de zorginstellingen. Tankstations Ander onderdeel is de verplaatsing van de twee pompstations. Bij de eigenaars (RAB en Van der Linden) leeft al een tijdje de wens voor verplaatsing, ideeën waarmee ze naar BPL zijn gestapt. Bedoeling is de twee tankstations te laten ver dwijnen en er aan de zuidwestkant van de rotonde (Akenbuurt-Pont- weg) eentje te laten terugkeren. Broess: 'We willen het pompstation een groene uitstraling geven. Ook met gestapelde stenen, met aan de bovenkant gras. Natuurlijk wel een uithangbord, want je moet wel kunnen zien dat je er benzine kunt tanken. Maar de sfeer moet uit stralen dat er aan aandacht is voor de omgeving en dat investeerders bereid zijn daarvoor te betalen. Het past ook bij de uitstraling die we Texel willen geven.' Ventwegen Belangrijk aspect is de ventweg tussen het PHH en de rotonde, te gebruiken door bezoekers en medewerkers van de zorgvoorzie ningen. Die is op de schets naast het fietspad getekend, met daar tussen een tuinwal. Dit ook om te voorkomen dat automobilisten via de berm oversteken. De ventweg aan de zuidkant van het PHH is op de schets niet langs de Pontweg getekend, maar door het gebied van de familie Pelgrim. Hierover heeft BPL dat de schets op verzoek van de gemeente heeft gemaakt, in feite mets te zeggen en de optie is ook nog niet besproken met Pelgrim, maar in de visie van BPL en de gemeente is het wel de beste mogelijkheid. Voor deze aanrijroute voor vrijwilligers van onder meer de brandweer is met het oog op de veiligheid gekozen voor een laan met twee tuinwallen. De weg sluit aan op de bestaande oprit naar Pelgrim, bij de inrit op de Gasthuisstraat komt een kleine rotonde. De Gasthuisstraat wordt dan een tweerichtingweg. Ook wordt gedacht aan woningbouw in dit gebied. Broess: 'Ook dat draagt bij aan kwaliteit, zeker als voor mensen wordt gebouwd die zorg nodig hebben.' Stichting Woontij heeft een mondeling akkoord met de familie Pelgrim over aankoop van de grond. Bedoeling is dat er comfortabele en levensloopbesten- dige koopwoningen komen voor senioren, waar volgens directeur Jan van Andel veel vraag naar is. De omgeving met een parkachtige uitstraling krijgen. De bomenhaag op de hoek Pontweg-Gashuisstraat blijft staan. Het weiland op de hoek Pont- weg-Akenbuurt (aan de kant van Den Burg) is wel als gebied voor zorg ingetekend, maar heeft op de schets nog geen concrete bestem ming. Buurtbewoners hadden gister avond weinig goeds over voor het schetsplan dat de gemeente pre senteerde en vuurden veel vra- jen en verwijten af op wethouder <ikkert en stedenbouwkundige Hans Broess. Ook de Oosteren- der had nog nooit een avond meegemaakt waarop zich zoveel boosheid manifesteerde. Heet hangijzer was onder meer de Jolikliniek, die aan de noordzijde leels op het huidige speelveld komt e staan. De buurt wil dit terrein war jeugd uit de hele buurt speelt «et prijsgeven of aanpassen en •prak zich ook ondubbelzinnig uit egen een gedeeltelijke verplaat- mg. Waarom is eerst besloten om het 'HH te bouwen en daarna de ont sluiting te regelen?', luidde een kri- ische vraag. Maar volgens wet houder Kikkert was de ontsluiting rechtstreeks op de Pontweg) wel leregeld en had de raad het geld gereserveerd. 'Maar dit is geen deale situatie.' De ventweg vanaf 3e Gasthuisstraat naar het PHH- gebouw. bedoeld voor de inrijdende brandweerlieden, leidde tot hoon gelach. 'Dwars door een gebied met seniorenwoningen en mensen met rollators.' Dat op de schets een scheiding met tuinwallen was aangebracht, werd niet duidelijk. Het wilde er bij de buurt niet in dat de provincie, die elders voor €1,- afstand doet van provinciale wegen en een bedrag doneert voor tien jaar onderhoud, juist op Texel geen afstand van de Pontweg wil doen. Eén buurtbewoner geloof de niets van de argumenten van de wethouder. Hij had namelijk in Haarlem een kaart gezien waarop de Pontweg een meter of honderd in westelijke richting wordt verlegd. Een bewoonster herinnerde aan een toezegging die de gemeente 33 jaar geleden zou hebben gedaan, dat de groene veldjes behouden zouden blijven. Kikkert: 'Je kunt de bestemming groen niet afdwin gen. Bestemmingsplannen kunnen veranderen. Daarvoor worden pro cedures gevoerd en daar kunt u bezwaar tegen aantekenen, die col lege en raad dan weer beoordelen.' Wim Ploeg sr., samen met Paul Buijsman de motor achter de plan nen voor onder meer de polikliniek, zag het verloop van de avond met steeds meer weerzin aan. Hij erger de zich met name aan de scher pe toon vanuit de zaal. 'Beneden peil, daar heb ik geen woorden voor.' Hij liet in de wandelgangen doorschemeren er veel geld voor over hebben om in zorg te inves teren. Spreker Rob Lupgens, die deskundigheid heeft op het gebied van poliklinieken: 'Ontwikkelen in de gezondheidszorg, daar word je niet rijk van.' Lupgens becijferde dat Texelaars zich er op jaarba sis 75.000 uur aan reistijd mee besparen en dat er vele duizenden verpleegdagen en dagopnamen naar Texel zouden kunnen verhui zen, cijfers die door mensen uit de zaal overigens werden betwist. Uit gesprekken met Texelse huisartsen maakte hij een 'redelijk enthousias me' op. Lupgens noemde de poli kliniek van 'algemeen maatschap pelijk belang'. Minder tactisch was de opmerking in de richting van tegenstanders dat er dan wel iets anders zou verrijzen, bijvoorbeeld een asielzoekerscentrum. 'Op een eiland als het onze, waar visserij van oudsher in de genen zit, mag een echt haringfeest natuurlijk niet ontbreken.' Dat vin den de medewerkers van Hotel Groep Texel (De Lindeboom en Greenside) en Zilte Zaken, orga nisatoren van de Eerste Texelse Nieuwe Haring Party. Het evenement vindt vrijdag 13 juni plaats in 't Schoutenhuys van hotel De Lindeboom en bestaat uit diverse feestelijke activiteiten. Er is accorde- onmuziek, onder het genot van een drankje wordt haring geproefd en ook kan worden gegokt op de uitslag van de WK-voetbalwedstrijd tussen Nederland en Frankrijk. Hoogtepunt is de veiling van een vaatje nieuwe haring. De opbrengst is bestemd voor een goed doel, de Stichting Folklore Texel. Een instelling die niet zo erg op de voorgrond treedt, maar wel belangrijk is voor het behoud van ons histonsch erfgoed', verteit organisator Bouke Weber. Hij hoopt op een hoge opbrengst. 'Landelijk brengt het eerste vaatje altijd enorme bedragen op. Vorig jaar €70.000,-, nu €55.000,-. Dat zullen we hier met halen, maar een mooi bedrag voor het goede doel moet toch mogelijk zijn.' Hij benadrukt dat sponsors de kosten van het feestje voor hun rekening nemen. 'Er blijft mets aan de strijkstok hangen. Alles is voor de Stichting Folklore Texel.' Het feestje duurt van 16.00 tot 18.00 uur en is in verband met ruimtege brek uitsluitend bedoeld voor geno digden. Volgens de organisatoren hebben ze vooral vertegenwoordi gers van 'zakelijk en bestuurlijk Texel' een uitnodiging gestuurd. Wie meent daar ook bij te horen of een bedrag aan het goede doel wil schenken, kan contact opnemen via hanngpar ty@proefenervaartexel.nl. gehoor, kan het gehoor hier worden getest en wordt er uitleg gegeven over hulpmiddelen. Spreekuur voor slechthorenden Nederlandse Vereniging van Gezien de grote belangstelling voor 'iéchthorenden houdt donderdag deze spreekuren wordt bezoekers '9 juni van 14.15 tot 15.45 uur aangeraden een afspraak te maken, preekuur in De Buureton aan de Dit kan via de SWOT, tel. 312696. Seatrixlaan in Den Burg. Naast het 'espreken van klachten over het stichting BROODNODIG OP TEXEL htmgbroodnodigêt Expositie in galerie Melk In Galerie Melk aan de Heren straat in Den Hoorn zijn tot en met 3 juli schilderijen en ruimte lijke werken te zien van Nicolle Schatborn en Liesbeth Bijwaard. Tijdens het open atelierweekend, dat dit weekend wordt gehouden, kunnen bezoekers Schatborn aan het werk zien in haar mobiele atelier. De werken van Nicolle Schatborn zijn abstracte composities van colla ges op papier, gemaakt met behulp van de etspers en de zeefdruktafel, gecombineerd met verf. houtskool en potlood. Zij werkt graag in haar mobiele atelier, dat haar in contact brengt met het publiek. Liesbeth Bijwaard studeerde aan D'Witte Lelie en de Rietveldacade mie. Zij maakt beelden, tekeningen, grafiek en installaties en liet zich de laatste twee jaar inspireren door de Agave Amencana, een plant die rond de Middellandse Zee groeit. Zaterdag zijn beide kunstenaars in de galerie aanwezig. - Kerkdiensten Zondag 8 juni 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. ds. F.J. Daane Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoom: De Koog: 9.30 u. ds C F Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. br. M. Postma. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing. 10.30 u.: Ons te allen tijde eerlijk gedragen; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Zoek in alle dingen Gods wijsheid. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086: 314727: 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpra ktijk: Waalderstraat 53A. Den Burg. Dag en nacht bereikbaar viatel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 16.00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp Medische zorg OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol- land-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia. Pontweg 133. De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul bij het huishouden: Omring Thuisser- vice. Schoonoordsingel 44. Den Burg. tel. 321461. Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17 00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tussen 13,00- 14.00 u. - Omring diëtist voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname m verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of spe cialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.: zaterdag 10 00-13.00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00- 12 00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. oud Papier Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant. 06-30215211peter.molenaar@brijder nl. Psycho logen praktijk: M. Spijkeren Y. Olthof. Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog. tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14,00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19 15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereikbaar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900- 2345566 (€0,10/minuut), www huiselijk- geweldkopvannoordholland.nl |}L Jferk aan de weg Van 8 juni tot 14 juni in de Burgwal in Den Burg in de Burgwal ter hoogte van nummer 20 afgesloten. Doorgaand fiets- verkeer is mogelijk. Radio Texel IQfiJ TEXELSE-'COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 Of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36.25 Per jaar 74,10 71.75 («.lomaiisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 07.00 u. Ronde om Texel. Rechtstreek se uitzending vanaf het strand Met1 achtergronden, interviews en uitslagen Van start tot finish (hierdoor kunnen de aanvangs tijden van de andere program ma's veranderen) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 17.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van,.. 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Midzomerschans. Een voor proefje op dit cultureel festival aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9