Ervaren muzikanten in nieuwe bluesband MHF TEXELSE J COURANT Namen bij foto drukkerij uit 1924 Nieuwe Maten in kerk Den Hoorn (j eslaagd Geslaagd F amilieberichten Marja Goslinga Johan Bresser DINSDAG 17 JUNI 2008 De stemmen Ger Scheeve en Martijn Dros het gitaargeluid tlkaar fraai Skrep is hun naam, just blues hun motto. 'Dat heeft twee betekenis sen: het is alleen maar blues én het is de echte blues. We spelen oude, traditionele blues, zonder opsmuk. Met alleen af en toe wat bekender werk tussendoor. Omdat veel luis teraars het nu eenmaal leuk vinden te horen dat ze al kennen.De nieuwe band treedt vrijdagavond voor het eerst op en doet dat in De Kuip in De Koog. De band is nieuw, de muzikanten zijn allerminst. De meeste ervaring heeft Frits Bonne, die 45 jaar geleden gitaar leerde spelen en al snel zijn eerste bandje formeerde. Zanger en harmonicaspeler Ger Scheeve had voor zijn komst naar Texel zeventien jaar een eigen band. Maar ook voor drummer Biem Vlaming en zanger en gitarist Martijn Dros is het al decennia geleden dat ze hun eerste schreden in de muziek zetten. Het enige jonge lid is de 19-jarige Stefan Bremer. Opval lend is dat hij eigenlijk gitaar speelt, maar omwille van de band is overge schakeld op bas en dat instrument bespeelt of hij nooit anders heeft gedaan. Het gezelschap komt voort uit Thirsty Work, de bluesband die eind vong jaar uit elkaar ging. 'We heb ben jaren met elkaar gespeeld, maar de inspiratie was op. Dat heb je wel eens', vertelt Dros. Toen het bij som migen weer begon te kriebelen, waren een paar telefoontjes genoeg om een nieuwe band te formeren. Bonne en Scheeve waren oude bekenden. 'Ze hebben allebei al eens al gast met ons meegespeeld bij het bluesfestival. We stonden toen in het voorprogramma van de Jan Rijbroekband.' Skrep, dat op z'n Texels moet worden uitgesproken, heeft zich toegelegd op de traditionele blues. Na enkele maanden intensief te hebben gerepe teerd in Vlamings schuur aan de Slot- skolk bestaat het repertoire inmiddels uit 21 nummers van grootheden als BB King en Howlin' Wolf. Daarnaast waagt het vijftal zich aan muziek van Jimi Hendrix en Stevie Ray Vaughn. 'Vrij bijzonder is dat Martijn en ik met z'n tweeën zingen. Dat zie je in de bluesmuziek niet vaak', meent Scheeve. Het resultaat is verrassend, waarbij de zuivere, relatief frêle stem van Scheeve en de rauwe van Dros elkaar mooi aanvullen, nog onder steund door de jankende gitaarsolo's van Bonne. Skrep heeft de ambitie uit te groeien tot 'de bluesband van Texel', vertelt Vlaming. Op de tegenwerping dat dit gezien de animo voor de blues niet al te moeilijk kan zijn, zegt Bonne: 'Er is maar een klein publiek voor blues. Dat bestaat vooral uit oudere liefhebbers.' Vlaming knikt: 'Er zijn zoveel soorten muziek waar je uit kunt kiezen.' Maar volgens Bremer is er wel degelijk een toekomst voor de blues. 'Vrienden van mij hebben al gezegd dat ik het even door moet geven als we gaan optreden. Ze komen graag luisteren.' Scheeve is het meest uitgesproken: 'Belangstelling of niet. dat maakt mij met veel uit. Ik blijf het gewoon spe len.' Vrijdag treedt Skrep voor het eerst naar buiten in café De Kuip. Ondanks alle repetities betreft het volgens de vijf een 'try out'. 'We willen de komende tijd vaker optreden. In oktober spelen we in ieder geval op het bluesfestival.' Het geluidsniveau is beschaafd. 'Het wordt geen bak heme. Het publiek gaat niet met piepende oren naar huis.' Het optreden begint nadat het voetbal op tv is afgelopen, rond 22.30 uur. De toegang is gratis. DEK en Soli op Loodsmansduin Het fanfareorkest van DEK uit Den Hoorn en het harmonieorkest Soli uit Driehuis geven zaterdag een concert. Dat vindt bij goed weer plaats op kampeerterrein Loods mansduin en begint om 17.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar dorpshuis De Waldhoorn. Het gezelschap uit Driehuis is een opleidingsorkest en telt ongeveer dertig leden, van wie de meesten tussen de 12 en 14 jaar oud zijn. Het is 's middags al op Texel om samen met het Hoornder fanfare te oefenen. Net als DEK staat Soli onder lei ding van dihgent Michiel Drijver. Het concert duurt ongeveer een uur en bestaat ook uit enkele gezamenlijk gebrachte stukken. Soli speelt zondag op het culturele festival Midzomerschans op fort De Schans. Geiten Annette Hin vallen in de prijzen Keurmeester Theo van Herwerden heeft zaterdag de bonte geit Lindy's Thera van Annette Hin uitgeroepen tot algemeen kampioen van Texel. Reservekampioen werd de Toggen- burger Nikkie van Joop Noom. Ook bij de bonte lammeren en bonte overlopers viel Hin in de prijzen. De kampioenen werden uitgeroepen tij dens de jaarlijkse huiskeuring van de afdeling Texel van de Noordhol landse Geitenvereniging. De keur meester beoordeelde 31 geiten op exterieur. \\7at ik zeggen Ganzen Jarenlang ben ik met mijn gezin een regelmatige bezoeker van Texel geweest. Vele keren hebben wij onze tent opgezet bij de boer; niet net massale van een gewone cam ping en ook nog het boerenbedrijf /an dichtbij ervaren, prima, ik heb drie opgeschoten jongens, die mentaal wel wat aan kunnen. Mijn man en ik hebben ze mondig opgevoed en zijn zeker niet tuttig met onze uitleg over de wereld om ons heen. Toch hebben we soms moeite aan onze kritisch denkende kinderen uit te leggen waarom de bedrijfsvoering rondom een boer derij gaat zoals die gaat. En nu de boeren op Texel 6000 gezonde ganzen laten vergassen, kunnen en willen we dat niet meer aan onze kinderen verkopen. We hebben begrepen dat de Texelse politiek, Staatsbosbeheer, Natuur monumenten en vrijwel iedereen, behalve de Vogelwerkgroep voor deze methode is. Ondanks dat wetenschappelijk vast staat dat deze methode niet zal helpen. Voor ons reden om Texel, na al die jaren, links te laten liggen. Wij zijn zeer teleurgesteld in het 'vogeleiland' Texel. Wij gaan nooit meer kam peren bij de boer. Het 'vogeleiland' Texel ruilen we in voor Vlieland. Familie de Jong, (ex-Texelgangers) Leusden. \Yat ik zeggen tmtusmn Wat ik zeggen wou. Vogeleiland Vogeleiland Texel, waar ganzen vrij konden leven. Nu zijn deze prach tige dieren vogelvrij verklaard, want er worden er zeker zesduizend ver gast/gedood. Waar blijven nu al die organisaties als Dierenbescherming, Vogelbescherming, Faunabeheer en Partij voor de Dieren? Nergens. Natuurmonumenten en Staats bosbeheer hebben hun zin, want zo heeft de rechter besloten. Zes duizend weerloze wezens worden gewoon de dood ingejaagd, het is een schande. Jac. P. Thijsse wilde Texel de geschiedenis laten ingaan als het lieflijke vogeleiland. Deze man draait zich om in zijn graf. Meerdere mensen draaien zich om en nemen niet meer de boot naar Texel. Onze vriendengroep uit Frankrijk, Spanje en Luxemburg gaat niet meer twee weken per jaar vogels kijken op wat ooit wat dat lieflijke vogeleiland was. €91.000,- schade aan weilanden, de boeren wordt tegenwoordig toch een alternatief geboden als het gaat om de bescherming van kievieten? Deze actie kost niet alleen duizen den ganzen hun leven, maar het gaat ook mensen de kop kosten. Want niet alleen onze vrienden blij ven weg. Nelleke Vos, Bussum. Uitslagen: Bonte geiten 2 |aar en ouder: lA.Lindy's Thera. eigenaar Annette Hm. Bonte lam meren- lA.Lindy's Noortje, eigenaar Annette Hin. Bonte overlopers. lA.Lindy's Nicky, eige naar Annette Hin. Witte geiten: 1A.Manjke 1. eigenaar Manuela Bakker, Witte lamme ren 1A Marijke 3. eigenaar Manuela Bakker Witte overlopers: "lA.Anna. eigenaar Manuela Bakker. Witte overhouders: 1A.Geertje, eige naar Nel van Slageren. Toggenburger geiten lA.Nikkie, eigenaar Joop Noom Toggenbur ger lammeren: lA.Kelly 522, eigenaar Ruud Bakker. Boergeiten: lA.Trep. Ivon 2. eigenaar Leo Visser. De oproep naar de namen van de personen op bijgaande foto heeft slechts enkele reacties opgeleverd; 1924 lijkt toch meer dan mensenheugenis geieden. Toch zijn we weer een stukje verder met het beschrijven van de geschiedenis van de Texelse Courant. De heer Eelman (geboren 1927) uit Heerenveen woonde voorheen in de Parkstraat, aan de kant van de toenmalige drukkerij en put uit zijn herinnering: 'De vrouw in het mid den is inderdaad Gerberdine Koorn. een tante van mij. Zij werkte in de drukkerij, die in handen was van de heer Kooiman, de man geheel rechts op de foto. Naast hem Dirk van der Werf, dan mijn tante Gep, de roemruchte Gerrit Logman en Rikus Kalis. De man links ken ik niet en evenmin de twee jongens op de voorgrond. Die ene zou Jan de Waal kunnen zijn, maar dat past volgens mij niet in de tijd.' Gerberdine Koorn (met: Gerbedme) was de dochter van drankenhan delaar PC. Koorn uit de Parkstraat en werkte in de drukkerij en niet, zoals eerder gezegd, in de boek winkel. Deze werd pas na 1927 aan het bedrijf toegevoegd. Eel man: 'Kooiman vroeg in 1927 aan Gijs Duinker, toen nog onderwijzer aan de openbare school, of hij bij de krant wilde komen. Gijs haalde later zijn broer Jo uit Den Helder in het bedrijf en deze is met de boek handel begonnen. Dat moet dus na 1927 zijn geweest. Ik weet nog dat er op de plek van de latere boek winkel, naast het huis van Kooiman - aan de overkant van de Parkstraat - twee grote wagendeuren waren, met daarachter een soort deel. Een soort boerenplaats dus. Het huis van de Duinkers, daarnaast, dat stond er al.' Overigens was de drukkerij van de Texelse Courant al in 1900 door W.J. Langeveld, de eerste uitge ver, uitgebreid met een boekhandel. Maar het was inderdaad pas op 3 juli 1932 dat de beide bedrijven gescheiden werden en de boekhan del en leesbibliotheek naar de over kant van de straat verhuisden. at ik zeggen wou... Bord Dit bord in het centrum van Den Burg moet onmiddellijk verwijderd worden. Maar hoe zit het met dat bord in het open landschap van Eierland? Systke Dijksen, Landschapszorg Texel. Ganzenmoord Afschuwelijk dat mensen zo met dieren kunnen omgaan. Onbegrij pelijk, dat mensen zich hier voor lenen. Onbegrijpelijk, dat bedrijven en instanties hieraan meewerken. Onbegrijpelijk dat ook bedrijven hier aan meewerken, die namens ons voor de natuur horen te zorgen, bedrijven die wij steunen met geld en vrijwilligerswerk. Jammer van al die meelopers. Mede dankzij klimaatsverandering komen er ook op Texel andere soor ten vogels. Daar moeten we mee leven. Vangen en vergassen is een slechte oplossing. Wie zijn er nu aan de beurt? Wat doen we met De oud-Texelse Mira de Steur slaagde aan de Hogeschool van Amsterdam voor de opleiding HBO Communicatie. de andere vogels, andere dieren, lastige pubers, zieke en dus dure ouderen? Dat de boeren geholpen moeten worden, staat vast. Aan de overlast moet wat gedaan worden, maar dan met op deze manier. Jam mer van deze afschuwelijke gan zenmoord. Ria Visch, Oosterend. In de kerk van Den Hoorn vindt zondag een optreden plaats van blazersensemble Nieuwe Maten. Op het programma staan werken van Mozart, Hummel en Strauss. Nieuwe Maten werd vier jaar gele den opgencht en werkt projectma tig. Per jaar worden twee concerten ingestudeerd, waarbij de bezetting wordt aangepast aan de te spelen werken. Voor het programma van zondag bestaat het ensemble uit Marinda Kusters (fluit), Gonda van Dijk (fluit), Alexander van Eerdenwijk (hobo), Esther Heideveld (hobo), Tom Wolfs (klarinet), Annemiek Vloon (klarinet), Arjan Sas (hoorn), Ronald Bakker (hoorn), Florian Krouwel (fagot), Wim Prins (fagot) en Cathrien Veldt (contrafagot). Gespeeld wordt de Ouverture uit Die Zauberflöte (Mozart), Oktet Partita (Hummel), Serenade opus 7(Strauss) en Sept danses (Fran- gaix). De muzikale leiding is in han den van Herman Draaisma. al sinds 1992 in vaste dienst bij het Neder lands Philharmoniseh Orkest als (bas)klarinettist. Verder is Draaisma dirigent van strijkorkest Zoroaster, strijkorkest Arcato en harmonieor kest Noordenwind. Het concert begint om 14.30 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Eveline Huisman (20) uit De Koog is aan het Clusius College in Alkmaar geslaagd voor de opleiding Dieren- verzorging niveau 3. Ze is nog niet uitgestudeerd en begint binnenkort een cursus hondentrimmen. "We hebben het fijn gehad met elkaar" Gos, juni 2008 Bedroefd, maar terugkijkend op heel veel fijne hennneringen, moeten wij onverwacht snel afscheid nemen van onze lieve vader en opa Gosse Goslinga sinds 1995 weduwnaar van Maria (Miep) de Jong - Harlmgen, 3 november 1929 t Den Helder, 14 juni 2008 Arnhem Hein Goslinga Silvia Goslinga-Vogelzang Bjom, Sven Den Burg- Cees Goslinga Rose Goslinga-van Beek Chris, Bob, Thirza De Cocksdorp- Marja Bresser-Goslinga Johan Bresser .Nienke, Niels, Sophie Marja en Johan hebben hun huwelijk vervroegd naar 14 juni, in de hoop dat pa dat nog mocht meemaken. Het heeft helaas niet zo mogen zijn Pa is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bemhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 19 juni van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum De afscheidsdienst zal worden gehouden op vrijdag 20 juni om 13 30 uur in de Doopsgezinde kerk van Den Burg. Aansluitend zullen wij pa naar zijn laatste rustplaats begeleiden, bij moeder op de Algemene begraafplaats van Den Burg Correspondentieadres C Goslinga, Strandkaap 15,1791 SL Den Burg Indien u geen rouwkaart heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen Dag lieve opa Gos Bjom, Sven Chris, Bob, Thirza Nienke, Niels, Sophie Meer dan 30 jaar waren wij zijn buren Nu moeten wij verdrietig afscheid nemen van Gos Goslinga Wij wensen de kinderen en kleinkinderen veel sterkte Piet en Jopie, Nadme en Nanna Jan en Maria, Sam-Peter en Sandra Verdnetig zijn wij om het overlijden van Gos Goslinga Marja, Johan, Nienke, Niels en Sophie, wij zullen er voor jullie zijn! Robert en Cobie André en Rita, Wesley, Britt Romein en Marina, Owen, Lois Hans en Hermina, Judith, Marco Martin en Karina, Aron, Tijn Niels en Claudia, Demi Peter en Margo Wij wensen de familie heel veel sterkte toe. Wij zijn getrouwd op zaterdag 14 juni 2008. Wij willen graag iedereen bedanken die deze da mogelijk heeft gemaakt en samen met ons of in gedachtenheeft meebeleefd. Heden ontvingen wij het bericht dat Lubertus Eelman oud-medewerker van de gemeente Texel is overleden. Namens de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en de medewerkers van de gemeente Texel L948 60 jaar getrouwd 200 Op maandag 23 juni vieren onze ouders, grootouders en overgrootouders Frans Haarsma en Truus Haarsma-Wit te hun DIAMANTEN huwelijksfeest. Wij feliciteren hen met deze feestelijke dag. De kinderen. Op maandag 23 juni is er gelegenheid om te feliciteren van 15.30 tot 16.30 uur in „De Gasterij" van de „Gollards" aan de Zes in Den Burg. Kadotip: £2? voor de KWF kankerbestrijding. Adres: De Zes 12, kamer 240, 1791 EX Den Burg. Telefoon 0222-315168 Bedankt! Ons 50-jarig huwelijksfeest op 30 mei jl. was dankzij heel velen geweldig. Wij danken iedereen voor de belangstelling, de kaarten, de bloemen en cadeaus die wij mochten ontvangen Jan Sien Zijm-van Uden Grietje Hofman-van der Vis 12-01-1933 Corrie Stiehl-van der Vis 20-06-1943 21 06 2008 vieren wij onze verjaardag In Oiangeiie't Vogelhuis Familie, vrienden en bekenden zijn van hart e welkom tussen 16 00 en 18.30 uur. Yexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). Garageverkoop zaterdag 21 juni Herenstraat 57. Den Hoorn. Nieuwe PC of Notebook nodig. TCA heeft er diver se met leuke korting Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Wie heeft mijn gouden armband gevonden? Ver loren tijdens wandelrondje Texel. Tel: 313962. Texelse kaas van We- zenspyk. Auto Service Centrum. Mancoweg 3, tel. 315588. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel 0222- 317586. w ww. texel sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. Computercursus volgen, kijk op www.tcatexel.nl en meldt u aan Garageverkoop zaterdag 21 juni Herenstraat 57, Den Hoorn. Te huur: kamer voor stu dente, centrum Alkmaar Voor info: 072-5124333. Boeji er zijn nieuwe kleu ren jassen binnen, Mantje Lifestyle Stores. www.modernhome.nl Unieke meubelen web winkel Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672. 100.% natuurzuivere Wele- da gezichtsbehandelingen bij Martine Tel' 322667 Schuurverkoop bij Piëta Marion zat. 21 juni v.a. 11 uur Zanddijk 2 www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Schuurverkoop bij Piëta Marion zat. 21 juni v.a. 11 uur Zanddijk 2 Floris van Bommel Da mes en Herenschoenen. Mantje Lifestyle Stores. Kinderjacks nu halve prijs. Mantje Lifestyle Stores. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Garageverkoop zaterdag 21 juni Herenstraat 57. Den Hoorn.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3