5 KATEPAty Regen en zonneschijn tijdens Ronde om Texel pïrcoïïtlfdSt11 Hoornder skaters willen eigen park Zonnig Indorp Beach Volleybal TEXELSE 7 COURANT Kilometers maken voor de club 1 e n ir a n 9 s k e t, d n e n n d n n it g DINSDAG 17 JUNI 2008 Texelse ruiters komen goed mee Een groep Texelse ruiters pres teerde vrijdag goed tijdens een dressuurwedstrijd in Den Helder. Priscilla Noorlander wist met Uni que een eerste en een tweede plaats te behalen in de klasse Z1 Tevens behaalde zij twee winstpun ten (tweemaal 217), waarmee ze promoveert naar de Z2. In de klasse M2 behaalde Leonie van Schaik met Texel Consensus eenmaal een eer ste plaats. Wel waren beide proeven goed voor een winstpunt (189 en 188). Ook Ellen Blom behaalde met Pim een winstpunt (181) in dezelfde klasse. Charity Wetsteen, die voor het eerst in een officiële wedstrijd uitkwam, behaalde met Jamose een eerste plaats in de klasse B. Met 192 punten verdiende zij boven dien een winstpunt. De tweede prijs in deze klasse was voor Gerard Roeper, die met Vision twee net te proeven reed en twee mooie winstpunten behaalde (181, 189). Ook Marleen Zethof wist met Billy een winstpunt te behalen (182). Zij kwam uit bij de B-pony's. Vrijdag wordt in manege Akenburg weer een wedstrijd gehouden. Wielerclub gaat terug in de tijd Door het oude clubparcours over Zuid-Haffel in ere te herstellen, gaat Wielervereniging Texel terug in de tijd. Dat gebeurt vrijdag avond, de eerste avond van de jaarlijkse clubkampioenschap pen. Dan staat zowel een korte tijdrit als een rit in lijn op het programma. Onderdeel van het parcours is de vrij steile Waterweg, die moet worden beklommen en naar verwachting voor grote verschillen zal zorgen. Voordat de wielerbaan in Den Burg 24 jaar geleden in gebruik werd genomen, hield de wielervereniging wekelijks wedstnjden op Zuid-Haf fel. Voor het kampioenschap is ver gunning verleend door de gemeen te. Verkeersregelaars zien er op toe dat er niet onverwacht auto's het parcours op rijden. Op zaterdag worden diverse wed strijden op de wielerbaan gereden. Het tweede deel van het clubkampi oenschap begint met een puntenrit, gevolgd door een dikkebandenrace. Slotonderdeel is een afval wedstrijd. Er zijn zes leeftijdscategorieën: 10 en 11 jaar, 12 en 13 jaar, 14, en 15 jaar, 16 en 17 jaar, 18 tot en met 39 jaar en 40 jaar en ouder. Gastren- ners mogen wel meedoen, maar rijden buiten mededinging mee. De wedstrijden beginnen vrijdag om 19.00 uur en zaterdag om 13.30 uur. De prijsuitreiking wordt rond 16.15 uur verwacht. Het wedstrijdschema en andere wetenswaardigheden staan op de website www.wvtexel.nl. Om aandacht voor hun actie te vragen, plantten zeven jeugdige Hoomders vrijdagmiddag een spandoek op de plaats waar ze een skatepark willen. StaandWieger Bakker, Kris ter Steege, Jesper van Leeuwen en Te us Bakker. Zittend8arry van der El, Gijs Boon en Torn van Vijfeijken. (Foto Joop RommetsiBaeldbank Tamil Ze vinden skaten leuk en zijn boven dien niet erg te spreken over wat er in hun dorp te doen is. 'We vervelen ons soms rot', vertellen ze kern achtig. Reden voor zeven jeugdige inwoners van Den Hoorn en 't Horn- tje zich hard te maken voor een echt skatepark. Een locatie hebben ze al op het oog. De reep aan de Stolpweg waar nu nog de grond ligt opgeslagen die bij werkzaamheden aan de Herenstraat en het Klif is vnjgekomen. 'We hebben het de buren al gevraagd en die vinden het prima', aldus de jongens, allemaal tussen de 9 en 11 jaar oud. Om hun actie te ondersteunen, hebben ze de afgelopen maanden ruim 160 hand tekeningen opgehaald. Afgelopen week bezochten ze burgemeester en dorpsgenote Joke Geldorp, die hen thuis ontving en hen bijpraatte over de mogelijkheden. 'Ze kon niks beloven, maar ze ging wel haar best doen. En dinsdag praat ze er met de wethouders over', rapporteren de zeven hoopvol. 'Goed weer en we liggen op sche ma', vertellen wandelaars Martha Kager en Trix Roest opgetogen nadat ze het bruggetje over de Slufter zijn gepasseerd. Met nog zo'n 35 kilometer te gaan zit de stemming er nog goed in bij de meeste van de 250 deelnemers aan de Ronde om Texel. Maar het moreel daalt als de weer goden ter hoogte van de vuurtoren uit een ander vaatje gaan tappen. Door regen en kou op de terugweg halen 36 lopers 't Horntje niet, enke len raken zelfs onderkoeld. Het strand loopt hier en daar welis waar wat zwaar, wandelaars genie ten 's morgens met de wind in de rug en door de zon beschenen met volle teugen van het traject over de westkant van het eiland. 'Perfect', vertelt René Geurtzen ter hoog te van de Slufter. De wandelende Texelaar is vol lof over de organi satie. 'Een mooi parcours, op tijd verversing, alles prima voor elkaar', zeggen Coos Verburg en Henri Floor uit Driebergen. 'We doen al voor de achtste keer mee. We houden van water en zee, het strand is heerlijk om over te lopen. En die zestig kilo meter, dat is een uitdaging.' Terwijl de verslaggever zijn vrouw vragen stelt, maakt Floor foto's. 'Ik maak een verslag voor op mijn website', deelt hij een kaartje (www.henrifloor.nl) uit. Al pratende passeert de ene na de andere wandelaar. 'Mooi wandel weer', 'Gezellig' en 'Wel even wen nen'. luiden enkele commentaren. Geholpen door een vriendin loopt ook Ineke Glorie over de brug. Met een wit met rode stok tikt ze op de brug. 'Ik ben al bijna mijn hele leven blind. Maar ik geniet van de wind. Oostra mist een tiende punt Door twee kleine foutjes in haar balkoefening kwam turner Jerney Oostra van GVT één tiende punt tekort voor een podiumplaats bij de districtsfinale in Amersfoort. Met 34.000 punten eindigde zij als vierde. Vergezeld door trainer Abdou Bah- nni en vriendin Jet van de Water ging Oostra voortvarend van start met een vloeroefening, waarvoor ze 8.750 punten scoorde. Dit bracht haar na één oefening op een elfde plaats. Na een sprong (8.900) en een oefening op de ongelijke brug, haar favoriete onderdeel (9.500) klom ze tot een verrassende tweede plaats. Omdat de verschillen in de topvijf klein waren, was elk foutje op het laatste onderdeel, de evenwichts- balk, doorslaggevend. Oostra was de enige GVT'er die zich via de regionale kampioenschap pen in Amsterdam had verzekerd van een plaats in de districtskam pioenschappen. Aan deze wedstrijd namen 34 turners deel. Jordy Vinke wint Wielrenner Jordy Vinke heeft dins dagavond de trainingsrit op de baan in Den Burg gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint medekoploper Sil Brouwer. Het tweetal was met nog een kwartier voor de boeg wegge sprongen uit het eerste deel van het peloton, dat bestond uit Ferry van der Vis, gastrenner Wouter Gehring, Gauke van Lingen en Niels Jim- mink. Bij de dames was gast Kimberley van den Berg concurrenten Simone Betsema, Erica Goènga en Denise Betsema te snel af. De wedstrijd bij de jeugd werd gewonnen door Yasmijn van Rongen, voor Jorik Bot en Luuk van der Meer. Tekst en foto Gerard Timmerman De deelnemers aan het Neder lands kampioenschap tijdrijden voor vrije renners hoeven zater dag 6 september 'slechts' 29 in plaats van de gebruikelijke 40 kilometer te rijden. De lus door de polders Eierland en Het Noorden is geschrapt, het parcours wordt beperkt tot de dijkweg tussen Oudeschild en De Cocksdorp. Reden is de toenemende verkeers drukte op het wedstrijdparcours. Een aanrijding tussen een deel nemende tandem en een toerist vormde volgens de organisatie 'de bekende druppel die wij nodig had den om het wedstrijdparcours te wijzigen'. De deelnemers aan de wedstrijd om de Texelse bedrijfsbo- kaal rijden hetzelfde parcours. De inschrijving voor beide wedstrij den is afgelopen week van start gegaan. Voor de wedstrijd bij de bedrijfsploegen worden de tijden van de drie snelste medewerkers bij elkaar opgeteld. De deelnemers mogen gratis meedoen aan de oefentijdritten die op vnjdag 20 juni en 1 en 22 augustus worden gehou den. De start is steeds om 19.00 uur aan de IJsdijk (ter hoogte van de firma Tatenhove). Meer informatie staat op de website www.wvtexel. nl. Eschweiler valt buiten de prijzen Zwemmer Sverre Eschweiler uit Den Burg is zaterdag en zondag op de Nederlandse kampioenschappen voor junioren in Drachten net buiten de prijzen gevallen. Hij zwom vijf individuele afstanden en als lid van het estafetteteam. De 200 meter wisselslag had hij afgezegd. Op alle afstanden eindigde hij in de top van zijn leeftijdscategorie. Hij sluit het seizoen komend week end af met het Nederlands kam pioenschap sprint, dat in Alkmaar wordt gehouden. Uitslagen: 200 meter rugslag, 2.21.25 minuten (per soonlijk record). 6de plaats. 50 m vnje slag, 0 25.64, 5de 200 m vrije slag, 2.04.55, 7de. 100 m rugslag 1.03.49 (persoonlijk record), 4de. 100 m vrije slag. 0.55.34 (persoonlijk record), 4de. Noodweer tijdens atletiekwedstrijd Onder de barre omstandigheden van plaatselijk noodweer werd zaterdag een baanwedstrijd gehouden op de atletiekbaan in Den Burg. Hoewel het 's morgens en na afloop zonnig en droog was, kregen deel nemers en vrijwilligers tijdens de wedstrijden stevige buien te ver werken. De wedstrijd maakte deel uit van het Noordhollandse Schadenberg- circuit, de opkomst was beduidend lager dan bij eerdere wedstrijden uit deze competitie. Toch wisten ruim twintig sporters uit Den Helder, Julianadorp, Wieringerwerf, Heer- hugowaard en Alkmaar de weg naar Texel te vinden. Jaap Witte moest op de 1500 meter zijn meerdere erkennen in Yunis Abu Stitan uit Den Helder en Gideon Kok uit Heerhugowaard. Texelse over winningen waren ervoor Pieter Dog ger op de onderdelen verspringen en 200 meter hardlopen. Opmerke- Wandelaars passeren het bruggetje over de Slufter. het geluid van de zee, de golven en het gevoel hier te zijn. En straks op de dijk horen we misschien de vogels. Ik vertrouw op mijn schoon zus Anja (Dijkstra, red.)' Ze doen voor het tweede jaar mee en heb ben zich goed voorbereid. 'Laatst hebben we nog dertig kilometer over het strand gelopen.' Dan steekt vrijwilliger Theo Zijm een wandelaar de helpende hand toe. 'Dat is een gewoonte. Deze man heeft op het bruggetje wat moeite zijn evenwicht te bewaren.' Anderen gebruiken het touw om zich overeind te houden. Er lopen 31 Texelaars mee. Eén van hen is Björn Witkamp uit De Koog. Hij liep het rondje met een paar collega's om zich voor te bereiden op de beklimming van de Elbrus in augustus. De Elbrus is met een hoogte van 5642 meter de hoogste berg van Europa. Witkamp liep met teamleden met wie hij vorig jaar ook al de Mont Blanc bedwong. Het Rondje is volgens hem een 'ultieme wandeling' om voorbereid te zijn op een expeditie in de bergen. Op en top Texels is ook de zestienjarige Nynke de Visser uit de PH-polder. naar verluidt de jongste deelnemer Ook voor haar werd het rondje 's middags toen de regen met bakken uit de lucht viel een beproeving. namelijk uit vrienden en familie. Er werd echt voor de fun gespeeld en niet voor de prestatie.' In totaal deden twaalf teams mee aan het toernooi, verdeeld over twee velden. De inschrijving voor het toernooi was binnen acht dagen vol. De organisatie wil het evene ment volgend jaar weer organiseren. Of het toernooi dan groter wordt, is niet bekend. 'De animo is er wel maarde intieme en ongedwongen sfeer is één van de charmes van het toernooi.' Het winnende team was 'Leuk dat wij ook mee mogen doen'. Het team kreeg een dinerbon van 't Schou- tenhuys. Na afloop moest het zand verwij derd worden. Dit verliep zonder problemen. De enige die er wel een probleem mee leken te hebben waren de meeuwen. 'Ze leken niet te snappen waar ineens het strand Het winnende team v.l.n.r. Arnold en Monique Leijstra, Gerrit Joling, Gianka Arends. gebleven was. Maar ze wilde van geen ophou den weten en aangemoedigd door gasten van camping De Redoute van haar ouders loopt ze dapper door. Een stuk of dertig anderen zijn daar niet meer toe in staat en EHBO'ers wikkelen een enkeling die onderkoeld is geraakt zelfs in zilverpapier om het lichaam weer op temperatuur te krijgen. De vol houders hebben geluk, aan het eind van de middag breekt de zon weer door. Nynke de Visser passeert rond 18.00 uur de finish. Fietsen voor de club. Dat was zater dag het motto voor 268 deelnemers aan de Fietssponsortocht van de Rabobank. De rit van rond de dertig kilometer liep over het noordelijk deel van het eiland, met stempel posten bij het Prins Hendrik Hotel, dorpshuis Bethel en de Wielewaal. Medewerkers van de Rabobank stonden klaar met koffie en andere versnaperingen. Per club konden de fietser maximaal €225,- bij elkaar rij den. Het totaalbedrag was gisteren nog niet bekend. Op de foto fiet sen Hoornders Peter van Sikkeleras (links voor), Harry Gerritsma, Ruud Wilner (links achter) en Ger Scheeve in shirts van ZDH voor de plaatse lijke gym- en voetbalclub. Sail in Oudeschild Welkom geheten met muziek van dweilorkest Kleintje Pils meerden vrijdag vijf klassieke zeilschepen af in de haven van Oudeschild. Terwijl het in Den Helder pas op 20 augus tus Sail is, genoot het publiek op de Texelse kade twee maanden eerder al van de binnenkomst van deze klassieke zeilschepen. De Stede- maeght. de Abel Tasman, de Nieu we Liefde, de Willem Barendsz en de Schuttevear waren als partyboot afgehuurd en lieten het anker vallen in Oudeschild, waar bussen gereed stonden om de vele passagiers over het eiland te vervoeren, •fotoeenko™® Opnames reclamespot Bij de Kaap bij Oosterend was zondagmorgen een filmploeg van reclamebureau Klaasfilm bezig met het maken van opnamen voor de DSB-bank. Het reclamespotje, dat handelt over een makelaar en een echtpaar, zal over ongeveer drie weken te zien zijn. moTonzagom lijk was het Helderse vader-zoon- duel over 400 meter: hier kon de 13-jarige Rob ter Burg, Nederlands kampioen 1000 meter in zijn leeftijd categorie, luid juichend zijn vader Peter ter Burg verslaan. Maar liefst 85 kuub zand was nodig om de eerste editie van het Indorp Beach Volleybal op de Groeneplaats te realiseren. Twaalf recreatieteams, mooi weer en een goede sfeer deden zondagmid dag de rest. Organisator Gertha Wessels sprak van een succes en zelfs van 'een mooie nieuwe traditie'. Een beachvolleybaltoernooi midden n Den Burg terwijl Texel gezegend is met vele kilometers strand is opmer kelijk te noemen. Het toernooi trok wellicht mede daarom veel bekijks. Het terras van de Lindeboom zat vol, de gasten zaten eerste rang. Ook rondom de zandbult stonden continu toeschouwers. Het publiek was enthousiast. 'Er meldden zich spontaan nieuwe teams voor vol gend jaar. En de eerste sponsors hebben we ook al binnen.', aldus Wessels. De teams zelf vonden het toernooi intiem en gezellig. Dit was Volleyballen op het strand in hartje Den Burg. volgens haar te danken aan het feit dat de twee speelvelden pal naast elkaar lagen en de spelers bij elkaar gingen kijken. Dat het een toernooi was waar plezier voorop stond, hielp volgens Wessels ook mee. 'Per team konden slechts twee leden van de volleybalbond meespelen en maximaal twee man nen mochten het team versterken. Verder bestonden de teams voor-

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7