RTL-4 volgt vakantievierders TEXELSE J COURANT 'Ook een cultureel festival is vooral administratie' Familieberichten 50 1 VRIJDAG 20 JUNI 2008 Froukje de Both interviewt Mascha Engel L- -V ÊMM J n brasserie TX op de haven van Oudeschild. RTL-4 is anderhalve dag op Texel geweest om mensen die vakantie vieren te filmen. Dat gebeurde voor het televisieprogramma RTL vertrekt dat deze zomer dagelijks wordt uitgezonden. De ploeg filmde een familie die voor net twintigste jaar op het eiland is, volgde een echtpaar uit Hillegom dat zaterdag op Texel trouwt en maakte een portret van bedrijfsleid ster Mascha Engel van Brasserie TX van het havenhotel in Oudeschild. Zij werd geïnterviewd door Froukje de Both, één van de presentatrices van het vakantieprogramma. Volgens een medewerker van RTL-4 is het nieuwe programma vanaf 23 juni dagelijks te zien tussen 20.00 en 20.30 uur. 'Het komt in de plaats van Goede Tijden Slechte Tijden. We zenden acht weken lang uit, dus we zijn nu als een gek items aan het maken.' De ploeg komt mogelijk terug naar Texel. Woensdagavond hadden ze bij Quinty's kennisge maakt met ober Eize Hoomoedt en hij sprak volgens de medewerker ook tot de verbeelding. Wanneer de Texelse opnamen worden uitgezon den, is nog niet bekend. P Geslaagd Wat ik zeS8en wou... Eva van Schie uit Den Burg is aan de Hogeschool Helicon in Zeist afgestudeerd als leerkracht voor het basisonderwijs. Jac. P. Thijsse Weer wordt de eeuwige rust van Jac. P. Thijsse verstoord, weer denkt men dat hij zich omdraait in zijn graf. Men denkt dat hij een groot vogelliefhebber was en dus geen gevederd vriendje pijn zou doen. Maar zo was het niet precies met Thijsse. Hij hield bijzonder van de natuur en van vogels. Maar van schadelijke vogels hield hij beslist niet. In het blad De Levende Natuur vertelde hij zonder schaamte hoe hij een door hem ongewenste boomvalk schoot en het dier, toen het gewond op de grond lag en probeerde weg te kruipen, een genadetrap gaf. Ook is er het verhaal van zijn instemming met het uitroeien van aalscholvers door vissersjongens. De benodigde vogels voor diorama's in een muse um schoot hij persoonlijk. Kortom, laat Thijsse hier maar bui ten. Het is erg genoeg dat men het zo ver heeft laten komen met de ganzenstand. Hopelijk hoeft zo'n massamoord niet nog eens te gebeuren, omdat men de populatie op een redelijk niveau handhaaft. Irene Maas, Alkmaar. Op verzoek van de Texelse Courant hield Pip Barnard, betrokken bij de organisatie van de Midzomerschans dat zondag wordt gehouden, een week lang een weblog bij. Over het opbouwen van het festivalterrein, de communicatie met deelnemers en medewerkers, het werk naast het fes tival en over muziek. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. Vrijdag Nu weet ik voor welk blok we de mensen zetten die we om hun mede werking vragen. Zijn mijn dagen gevuld genoeg? Kan ik de tijd vinden om een week lang dagelijks verslag te doen van mijn doen en laten? Is mijn leven wel interessant genoeg om er anderen in te laten delen? Deze en dergelijke vragen zullen de blog- gers voor mij door het hoofd hebben gespeeld. Dit soort tegenslagen zet je wel aan het denken en ik zag me al zitten, samen met de stagemanager, op een geheel verlaten fort, in de stromende regen, wachtend op kunstenaars en artiesten die niet komen opdagen omdat ze denken dat het festival vol gende week of volgende maand is. Het is dat ik 's nachts slaap, anders zou ik daar nachtmerries van kunnen krijgen. Toch ben ik doorgaans optimis tisch gestemd. De deelnemers die ik spreek (er komen tussen de 120 en 150 artiesten en kunstenaars) zijn allemaal heel positief en iedereen heeft er veel zin in. En met zoveel mensen hoeft niemand voor een lege zaal op te treden, dus het wordt altijd gezellig. Aan twee vlaggenmasten komen landsvlaggen uit Keiolonië te hangen en dan wil ik nog een Texelse vlag. Als ik daar aan weet te komen. Vanmiddag was ik bij de Weikoop - op zoek naar touw of lint om afzet tingen mee te maken - en daar wisten ze ook niet waar je een Texelse vlag vandaan zou moeten halen. Zaterdag Er zijn van die liedjes die de hele dag in je hoofd blijven hangen. Vandaag was dat Downtown, waarmee Petula Clark in 1965 vipen weken in de top- veertig stond. Ik weet niet waar het nu ineens vandaan kwam; het wordt geloof ik in een reclame gebruikt. Verder was het een echte zaterdag ochtend, met Capuccino op de radio en de problemenrubriek van Beatrijs. Ook vandaag had ik weer alle ant woorden goed. Ik ben het vrijwel altijd met haar eens. Toen ik naar mijn werk ging regen de het, maar in de omgeving van Oosterend is het weer altijd beter en tegen dat ik in Het Noorden was, was het opgeklaard. Morgen zal ik de verwijzingsbordjes van de heemtuin een likje verf geven. Die moeten vol gende week ook dienst doen op het fort. Zondag De zondagmorgen, met het zonlicht door de bomen, de vogels die van zich laten horen en de kerkklok die in de verte oproept tot gebed. Dat is de zondagmorgen die Dirk Daalder al beschreef in Fijn en grof en dat is de zondagmorgen die ik vrijwel wekelijks mag beleven. Ik kom wel eens men sen tegen die zich mijn grootvader nog herinneren, hoe hij op zondag morgen, stram en stijf als hij altijd was, in zijn nette pak ter kerke ging. Zelf verkeer ik niet zo in kerkelijke kringen, maar ik spreek zelfs wel eens iemand die hem nog heeft horen pre ken. Dat waren de zondagen dat we 's middags een wandeling maakten naar de Slufter, om op de terugweg een drankje te drinken op het ter ras van het vliegveldrestaurant, waar Onno Kikkert op zijn geheel eigen wijze de scepter zwaaide. Maandag Het is natuurlijk niet te voorkomen, maar toch is het vervelend als er een afmelding binnenkomt. Tragic Trio, dat op de lijst stond met de dans voorstelling Simpelweg, moet door een blessure van een van de dan seressen van deelname afzien. De groep is nog wel te zien op Overijssel op Straat (vrijdag) en Straattheater Vondelpark (zaterdag), maar daarna volgt een gedwongen periode van rust. Ik denk altijd dat afzeggingen te maken hebben met de slechte orga nisatie of dito communicatie, maar dat is dus in ieder geval in dit geval niet het geval. Dinsdag Jonkheer Jacob van Eijk werd van morgen ruw verstoord door werk mansgeluiden. Ik dacht dat de ver bouwing inmiddels eindelijk helemaal was afgerond, maar niet dus. Of het was elders, bij een andere buur. Maar goed, ik was toch al laat. Voor een maandagmorgen tenminste. Meestal ga ik gelijk op met de schoolkinderen die zich per fiets naar Den Burg spoe den, vandaag waren de meesten al ter plekke gearriveerd, denk ik. En ze hebben nog toetsweek ook. Al mag het komende zondag wel een paar graadjes warmer zijn. Zoals het er nu naar uitziet, mag het publiek een warme jas meenemen, zeker de mensen die zaterdagavond het con cert bezoeken. Als de zon weg is, koelt het behoorlijk af. De rest van de avond in afzon dering doorgebracht, achter de computer. Ook een cultureel festival blijkt voornamelijk uit administratie te bestaan en je lijkt voortdurend achter de feiten aan te lopen. Woensdag Zoveel positieve energie maak je maar zelden mee. Vandaag meer mensen gesproken dan anders in weken, en iedereen straalt van enthousiasme. Zelfs het feit dat je op de Schans met dit weer uit je vestje waait, was geen domper. Wat de deelnemers betreft, is het feest van zondag nu al heb niet iedereen vriendelijk te woord gestaan, maar natuurlijk wel zo goed mogelijk antwoord gegeven op even tuele vragen. Donderdag Een leven met een soundtrack zorgt wel voor afwisseling. Ik kan me niet voorstellen waar om hef museum zegt dat er geen belangstelling is voor rondleidingen, want ik was van elf tot vier op de Schans en ben geen moment alleen geweest. Natuurlijk waren er enkele mensen die speciaal voor het festival kwamen, maar de meeste bezoekers waren toevallige passanten. Wande laars, fietsers, zelfs nordic walkers zochten de beschutting van de wallen om hun broodje te eten. of liepen cul tuurhistorisch geïnteresseerd rond. Ik De week van Cor van Heerwaarden Cor van Heerwaarden uit Den Hoorn is de volgende blogger in de serie De week van... Als eigenaar van theater Klif 12 gaat hij een drukke zomer tegemoet, met onder meer een nieuwe voorstelling van kinder theatergroep De Vantasjes. Daar naast is hij betrokken bij de organi satie van de (vernieuwde) Hoornder Donderdag. \\ïat ik •.eggen wou.. Nieuwe Texelse specialiteit? Nog niet eens bekomen van de schok dat hier op het eiland al 3400 grauwe ganzen door de boeren, de politiek, Natuurmonumenten en Staatsbos beheer de dood zijn ingejaagd, word ik geconfronteerd met een nieuwe 'verrassing'. Zonder enige schaamte worden de vergaste grauwe ganzen door de agransche natuurvereniging als nieuwe Texelse specialiteit aan de man gebracht. Heerlijke ganzencar- paccio. met receptenboekje. Levend worden ze uitgekotst, maar eenmaal dood kan er weer wat aan worden verdiend. Ik vind het uitermate stui tend en totaal respectloos tegen over de Texelaars die het vergassen van de vogels als een onbegrijpelijk drama ervaren. En dat zijn er heel wat meer dan onze burgemeester ons wil doen geloven! Jenny Cremer, Oosterend. Verdrietig om zijn heengaan, maar vol bewon dering voor zijn optimisme en wilskracht, is toch nog onverwachts van ons heengegaan mijn le venspartner, onze vader en opa Simon Willem de Porto 23-01-1939 Hanny Straub-Veenstra Peter en Elize Janine, Thom Theo en Mariëlle Myrthe Schilderend 139 1791 BE Den Bürg Vader is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 20 juni van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. De uitvaartmis zal worden gehouden op zater dag 21 juni om 13.30 uur in de R.K. kerk. Mo lenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging Intens verdrietig, maar vol bewondering voor zijn positieve instelling en de dappere wijze waarop hij zijn ziektes heeft gedragen, hebben wij toch geheel onverwachts afscheid moeten nemen van mijn lieve oudste zoon en onze broer Simon op de leeftijd van 69 jaar. O.S.H. de Porto-de Grave Annie Hin-de Porto Kees Hin Wim de Porto Rita de Porto-Schoenmaker Peter de Porto Rita Smit-de Porto Marius Smit Jan de Porto Truus de Porto-Haarhuis Orfa Sweers-de Porto Frans Sweers Anton de Porto Nicolle de Porto-Dreesman Neven en nichten Den Burg, 16 juni 2008 Erg verdrietig zijn wij omdat onverwachts is overleden Ome Simon de Porto Wij .wensen Hanny, Peter en Theo heel veel sterkte! Neven en Nichten van de Familie De Porto Nooit meer op "inspectie"... Dag buurman Sieme We zullen u missen. Wij wensen buurvrouw Hanny en familie veel sterkte met dit verlies. Jan Jane Joost, Marieke KONINKLIJK NEDERLANDS INSTITUUT VOOR ZEEONDERZOEK Ons bereikte het bericht dat op 16 juni j.l. onverwacht is overleden onze oud-collega SIEM DE PORTO Tijdens zijn langdurig dienstverband bij het NIOZ heeft Siem verschillende functies vervuld, waaronder die van Potvis-beheerder. Ruim veertien dagen geleden was hij nog aanwezig bij de opening van de vernieuwde Potvis. In 2002 maakte hij gebruik van een vervroegd pensioenregeling. Wij wensen zijn partner en zijn familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Directie en medewerkers Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek Texel Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van onze vader, schoonvader en opa CEES DE PORTO zeggen wij u hartelijk dank. Aad en Rennie Ria en Dirk Texel, juni 2008 Wij zijn getrouwd! Mark Keijzer Miranda Wcssels Duinreep 10 1791 HP Den Burg Gelukkig is degene die om mets alles doet, voor wie dan ook In haar eigen vertrouwde omgeving is vredig overleden onze lieve tante Margaretha Bakker Gré v Obdam, 10 september 1917 t Den Burg, 17 juni 2008 Neven en nichten „Gollards", k. 36 De Zes 12, Den Burg Tante Gré is op haar kamer. Er is gelegenheid tot afscheidnemen op zater dag 21 juni van 14.00 tot 16.00 uur in de „Car rousel" van de „Gollards". De uitvaartmis zal worden gehouden maan dagss juni om 14.00 uur in de R.K. kerk van De Cocksdorp, aansluitend zullen wij tante Gré naar haar laatste rustplaats begeleiden op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Mo lenlaan. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in restaurant ,,'t Bikkelement", Kikkertstraat 19 te De Cocksdorp. Correspondentieadres: Mevr. J. Mol-Bakker, Gouwe 57,1718 LL Hoogwoud. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. KONINKLIJK NEDERLANDS INSTITUUT VOOR ZEEONDERZOEK Ons bereikte het bericht dat op 14 juni j.l. is overleden onze oud collega GOSSE GOSLINGA Tot hij in 1989 gebruik maakte van een ver vroegde pensioenregeling was hij Hoofd Admi nistratie bij ons instituut. Wij wensen zijn familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Directie en medewerkers Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek Texel Texel, 18 juni 2008 Iedereen mag het weten Cornelia wordt zaterdag Geboren! Isa Anouk 15 juni 2008 16.12 uur IngmarZutphen Marleen vanlersel Hoefslag U6 17915C Den Burg Tex^^rtjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Het Amateurtje speelt "Het gebroken licht van Troost" geschreven door Aris Bremer. 24 juni 19.15 in De Wielewaal, De Waal Goed geknipt op vakantie? Wij bieden die garantie! Qnipp Kapsalon, Waal- derstr. 15, tel. 312227, ook zonder afspraak! Schuurverkoop bij Piëta Marion zat. 21 juni v.a. 11 uur Zanddijk 2 Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grisnigt, tel. 312299. Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020,24 uur per dag bereikbaar. Power Yoga José de Bloois, tel. 06-30291758. yoginijose@hotmail.com Satelliet Service- Verkoop, Installatie, Onderdelen en Reparatie- Stiehl De Waal 311 777 Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. TV- Audio- Video- Stiehl De Waal- De Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777 www. texelseau to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Floris van Bommel Da mes en Herenschoenen Mantje Lifestyle Stores. Boeji er zijn nieuwe kleu ren jassen binnen, Mantje Lifestyle Stores. Stretch- jeans 2 voor 50,= Rabbit Habit. We- verstraaat 39 Den Burg. Schoonheidssalon Beautycare 4U. tel. 06 51501894. Magda de Boer. Tentorent heeft nu ook springkussens te huur. Tel. 06-54796617 70-80's Party in the Ques tion Plaza, zaterdag 21 juni. Aanvang 22:00 uur Gratis entrée, met dj's Pieter Paul, www.ques- tionplaza.nl Z.s.m. gevraagd: huur huis met 2 a 3 slaap- kmrs, evt. met garage, ca. €600,- - €850,- p. mnd. Tel. 06-38927924/ emeliet@zeelandnet.nl Stofzuigers en toebeho ren- Stiehl De Waal 311 777 www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Schuurverkoop bij Piëta Marion zat. 21 juni v.a. 11 uur Zanddijk 2 Body Sugaring voor mooie gladde benen. Beauty in Balance Irma Kooij 319859 Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Te huur: kamer voor stu dente, centrum Alkmaar Voor info: 072-5124333. Wasen Koelen. Vriezen, Drogen- Stiehl De Waal- De Voordeligste Prijs en de Beste Service!311 777 Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog. iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586 Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Een goede start en kor ting voor de beginnende ondernemer! Maak ken nis met het ondernemers- pakket van Langeveld de Rooy. Leuke nieuwe zomersie- raden en mooie zomer zijden bloemen Audrey H&G, Burgwal 45. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672 100% natuurzuivere Wele- da gezichtsbehandelingen bij Martine. Tel: 322667. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw. Timmerman Piet Laan, tel. 322100. 100% natuurzuivere Wele- da gezichtsbehandelingen bij Martine. Tel: 322667. Body Sugaring voor een mooie gladde bikini lijn. Beauty in Balance. Irma Kooij 319859 Aanbieding Donnay He ren T-shirts 2 voor 15,-. Mantje Lifestyle Stores. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Buytengors 112, zater dag 21 juni Open Huis van 11.00 tot 15.00 uur. Body Sugaring voor mooie gladde oksels. Beauty in Balance Irma Kooij 319859 Cursusruimte nodig voor uw bedrijf, kijk op www. tcatexel.nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Nieuwe PC of Notebook nodig, TCA heeft er diver se met leuke korting. Buytengors 112. zater dag 21 juni Open huis van 11.00 tot 15.00 uur. Computercursus volgen, kijk op www.tcatexel.nl en meldt u aan. Auto Service Gentrum, Maricoweg 3, tel, 315588. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Opruiming. Damesmode Weversend, Weverstraat 104- Den Burg - maat 40- Garageverkoop zaterdag 21 juni Herenstraat 57. Den Hoorn. Van 10.00- 16.00 uur. Wegens ver huizing overcompleet van alles wat. Cursus digitale fotogra fie. Foto's bewerken en verzenden bij u thuis op uw eigen pc. Daan Koop man, 310973 Antiek Boeken Curiosa De Bonte Hond. Heren straat 54 Den Hoorn. Open: 11-17 uur. Maandag gesloten. Maak kennis met ons on dernemerspakket 15 procent korting voor de startende ondèrnemer. Langeveld de Rooy. Spinbaan 6 in Den Burg Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3