'Plan niet uit angst voor precedent tegenhouden' f7 gemeente aanhalen TEXELSE COURANT Mr. Maurice Frantzen over Panorama: Goifwedswjd Ruben Legierse wint tennistoernooi Zwemvierdaagse met sport en spel QQ0 WÜ r©latï© ITlSt EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF www. beeldbank texel .nl PASFOTO'S "futophis. D£ WAAL Y Fruithof de Veen Texel Energie Roompot Vakanties CHALE1 CENTRUM HotelKoogerend OMRING THUISSERVICE i Thuishulpen voor de bemiddelingszorg VRIJDAG 20 JUNI 2008 Volgens wethouder Nico Kik kert rusten er geen 140 maar 20 slaapplaatsen op Panorama, schept de raad een precedent als de bedden van de Hogeberg naar De Lindeboom verhuizen en heeft het de voorkeur dat de woningen die de eigenaars willen terugbouwen de vorm van een stolp hebben. Wat vindt mr. Mau rice Frantzen, gespecialiseerd in ruimtelijke ordening, van deze beweringen? TC: Hoeveel slaapplaatsen rusten er momenteel op Panorama, 20 of 140? Frantzen; "Volgens het bestem mingsplan 140 bedden. En dat is rechtsgeldig.' TC: Maar de gemeenteraad heeft hierover toch twee voorbereidings- besluiten genomen? Frantzen: 'Dat klopt. Die geven de gemeente de mogelijkheid om de bouw van ongewenste ontwikkelin gen, bijvoorbeeld een groot hotel, tegen te houden. Maar het voorbe- reidingsbesluit treft niet het gebruik van het huidige gebouw. De 140 bedden rusten er nog steeds op en kunnen in theorie worden geëxploi teerd. Morgen zelfs, als de eigenaar dat wil.' TC: Als de gemeente via een voor genomen wijziging van het bestem mingsplan besluit om het aantal slaapplaatsen tot 20 terug te bren gen, kunnen de eigenaars dan plan- schade claimen? Frantzen: 'In beginsel wel. Dan moet wel eerst een toets plaatsvin den waarin de oude en de nieuwe situatie worden vergeleken. Het is wel zo dat een bestemmingsplan geen eeuwigheidswaarde heeft. De kans op toekenning van de claim is klein als eigenaars te lang stil heb ben gezeten. Maar omdat Krugers en Witte nog niet lang eigenaar zijn, gaat dat voor hen waarschijnlijk niet op. Daarom is de kans groot dat ze voor planschade in aanmerking komen.' TC: Het college wil niet meewerken aan verplaatsing van toeristische bedden van Panorama naar De Lin deboom. Als de raad hier toch mee instemt, zo beweert de wethouder, gaat daar een precedentwerking van uit en kunnen andere onderne mers die de 25-procentsregeiing al hebben toegepast, ook extra bed den claimen. Klopt dit? Frantzen: 'Precedentwerking komt in de praktijk voor als een besluit dat afwijkt van het beleid onvol doende gemotiveerd wordt geno men. Voldoende motivatie betekent in dit geval dat je kijkt of het op basis van goede ruimtelijke orde ning gewenst is of er op de Hoge berg twee woningen komen en dat de twintig bedden op de huidige plek worden geëxploiteerd, wat bijvoorbeeld betekent dat er bij voorbeeld een serie vakantiehuizen wordt gebouwd. Ik denk dat nie mand dat wil. Je kunt ook besluiten om de slaapplaatsen daar te laten verdwijnen en ten goede te laten komen van een bedrijf in Den Burg. Als er voor de gemeente geen drin gende reden is hier niet aan mee te werken, dan moet je dit plan niet uit angst voor een precedent tegen houden. Een gemeente die kwaliteit hoog in het vaandel heeft, moet ook kijken hoe ondernemers hun bedrij ven kunnen verbeteren. Vergeet met dat een artikel 19-procedure juist voor dit soort gevallen is bedoeld. De gemeente moet per geval oor delen en belangen afwegen.' TC: Het college 'adviseert' dat de woningen op de plek van Panorama bij een bepaalde grootte de vorm van een stolp moeten hebben. Frantzen: 'Dan gaan b en w op de stoel van de welstandcommissie zitten. En op de stoel van experts en deskundigen op het gebied van beeldkwaliteit. Dat moeten ze niet doen. Je moet de Hogeberg zien als Panorama is gesloopt. Wat is dan uit oogpunt van beeldkwali teit en welstandelijkheid toelaat baar? Er zijn daar dan waarschijnlijk ook andere vormen dan een stolp mogelijk. Je moet niet een stolp afdwingen omdat er daar ooit een tje heeft gestaan. Ik denk ook niet dat de provincie zulke detaillisti sche regels heeft opgesteld, dat je bij een bepaalde grootte een stolp moet bouwen.' Twintig golfers hebben dinsdag op de baan bij De Krim gestreden om de Arendsen de Wolff-trofee, een door de NGF georganiseerde mixed- greensomewedstrijd voor senioren met een handicap tussen 12.5 en 30. Tineke Brouwer en Maricus van de Wetering wonnen met 37 stable- ford punten. Zij bleven Gerri Bolier en Ed Moojen één punt voor. Mar griet en Jan Peetoom sloegen 35 punten bij elkaar en eindigden op de derde plaats. Bolier en Moojen zullen de Texelse Golfclub zaterdag 20 september vertegenwoordigen bij de landelijke finale op de Sallandse Golfbaan in Diepenveen. Waddenzee in canon De Waddenzee is opgenomen in de Canon van het Nederlandse Landschap. Dat is een overzicht van de provincies met daarin de zestig mooiste landschappen van Nederland. De canon is begin deze week in het bijzijn van minister Verburg van LNV gepresenteerd op een internationaal evenement over tuinen en land schap in Apeldoorn. De zestig land schappen zijn afgebeeld op doek en worden tot eind september ten toongesteld op het evenement (de Triënnale). De Canon van het Neder landse Landschap is een afgeleide van de Canon van Nederland die in 2006 werd gepresenteerd en waarin aan de hand van vijftig belang rijke onderwerpen de geschiedenis van Nederland chronologisch wordt weergegeven. Zwembad Molenkooa staat tiidens ten met de OlvmDische Soelen. w W I I U III K* Ruben Legierse heeft zondag in Julianadorp het jaarlijkse jeugd- toernooi van tennisvereniging 't Zandlopertje gewonnen. In een zinderende finale was hij zijn tegenstander in de categorie jon gens tot en met 17 jaar net de baas. Legierse, lid van tennisvereniging Deuce, liet vooral in de beslissende games zien het afgelopen jaar veel vooruitgang te hebben geboekt. In fysiek, maar zeker ook in men taal opzicht. Ook in het dubbelspel reikte hij tot de finale. Daarin waren hij en partner Joost Brouwer echter net met sterk genoeg. Ook in de categorie jongens tot en met 14 jaar was er Texels succes. In de finale van het enkelspel won Jesper Arkenbout van eilandgenoot Jesper Ust. Ook samen speelden ze sterk. In het dubbelspel kon geen enkele tegenstander tegen hen op. Bij de meisjes tot en met 10 jaar ging de zege naar de Ilse Brand. Sterre Kiltz trof het in deze categorie niet en lootte al in de eerste ronde clubgenote Brand. Ze verloor, maar herstelde zich daarna knap door alle partijen te winnen en de verlie- zérsonde op haar naam te schrijven. Samen wonnen Brand en Kiltz het dubbelspel. De broertjes Wessel en Stijn Kiltz en Mathijs Duin speelden ook sterke partijen, maar werden al vroeg in het toernooi uitgeschakeld. Ook van hen was duidelijk dat ze na een zware maar leerzame voorjaars competitie flink vooruit zijn gegaan. Zwembad Molenkoog staat tijdens de 35ste editie van de Texelse Zwemvierdaagse bol van de sport en spelactiviteiten. Volgens tradi tie worden er natuurlijk baantjes gezwommen, maar ook verder is er in en rond het bad van alles te doen. Daarbij heeft de organisatie gekozen voor het thema sport. Maandag 23 juni wordt afgetrapt met spelletjes die in het teken van het EK-voetbal staan. Een dag later vliegen de ten nisballen in het rond bij het thema Wimbledon, woensdag gaan de deelnemers een rondje door Frank rijk met de Tour de France, om het geheel donderdag in stijl af te slui ten met de Olympische Spelen. Naast spelletjes met het thema van de dag, waarbij leuke prijsjes te ver dienen zijn, is er dagelijks een quiz, een hapje met een knipoog naar het land van herkomst en muziek in de stijl van het thema. Ook worden demonstraties gegeven. Zwemmen kan dagelijks tussen 18.00 en 20.00 uur, waarbij vrijdag de kans bestaat een gemiste dag in te halen. Deelnemers tot en met 11 jaar zwemmen tien banen (250 meter), de oudere deelnemers twin tig banen (500 meter). Opgeven kan aan de kassa van zwembad Molenkoog. Deelname kost €3,15. GGD Hollands Noorden wil de banden met de gemeente nader aanhalen. Dat zei directeur Nico Plug woensdagavond tijdens een bezoek aan de raadscommissie Welzijn. Volgens Plug is de Gemeentelijke Gezondheidsdienst de afgelopen tijd te ver van de gemeenten in de Noordkop afgeraakt. De GGD was druk bezig drie GGD's tot één organisatie voor Noord-Holland Noord om te vormen en dat ging niet bepaald zonder slag of stoot. 'Die perikelen hebben we achter ons gelaten en we willen nu weer investeren in de relatie met de 26 gemeenten in het gebied.' Volgens Plug wil de GGD onder meer gezondheidsprofielen voor het eiland gaan opstellen. Op die manier moeten knelpunten in de lokale gezondheidszorg worden aangepakt. 'We willen ook meer met nieuwsbrieven en themabij eenkomsten gaan werken.' Plug hield een lezing voor de commis sieleden om de kennis over de taken van de GGD op te frissen. De organisatie houdt zich onder meer bezig met jeugdgezondheidszorg (4 tot 19 jaar), huishoudelijk geweld, inspectie van kinderdagverblijven en gastouderbureaus en komt in actie als zich TBC-besmettingen of andere besmettelijke ziekten voor doen. GGD Hollands Noorden is momen teel ook bezig met het onderzoek naar de luchtkwaliteit op de Texelse- basisscholen. Dat moet leiden tot adviezen om de zaken eventueel anders aan te pakken. 'Al scoort Texel volgens de eerste bevin dingen beter dan het landelijke gemiddelde.' Plug liet weten elk jaar een keer naar Texel te willen komen om met de politieke partijen van gedachte te wisselen: 'Een gemeenteraad heeft de regie over lokaal gezondheidsbeleid, maar wij hebben daar de deskundigheid voor, dus hopelijk weet de politiek ons als huisadviseur te vinden.' Sportieve ochtend voor senioren Sportieve 55-plussers kunnen zich donderdag 26 juni op het terrein van zwembad Molenkoog uitleven tij dens de jaarlijkse ouderenochtend. Er staan diverse activiteiten op het programma, zoals dansen, aquajog- ging, zwemmen en jeu de boules. Ook kan er worden gesjoeld. Het geheel wordt omlijst met muziek. Deelnemers worden om 10.00 uur welkom geheten in het paviljoen, waar uitbaters Peter en Wieneke Boon koffie en appeltaart serveren en bingo wordt gespeeld. De och tend duurt tot 12.00 uur en wordt georganiseerd door Sportservice Texel, in samenwerking met zwem bad Molenkoog. ledereen van 55 jaar en ouder is welkom. Geldautomaat voor blinden Blinden en slechtzienden kunnen sinds kort geld opnemen met behulp van een pratende geldautomaat. Deze met spraak uitgeruste auto maat staat in de hal van alle kan toren van de Rabobank in de Kop van Noord-Holland. De werkwijze is gelijk aan die van de bestaande geldautomaat, maar de te verrich ten handelingen hoeven niet van een scherm te worden afgelezen, maar worden mondeling doorgege ven. Via een telefoonhoorn wordt de klant stap voor stap door de procedure geleid. Ook rolstoelge bruikers profiteren ervan, omdat zij beter bij het toetsenbord kunnen. Klanten hoeven niet te betalen voor de nieuwe service. Zwembad in trek Michel Dros uit Den Burg was gis teren de 20.000ste bezoeker van zwembad Molenkoog van dit sei zoen. Toen hij nietsvermoedend met zijn klas arriveerde voor zijn schoolzwemles, verraste zwemlera- res Ria Keyser hem met een taart. Mede dankzij het fraaie voorseizoen is Molenkoog erg in trek en werd de 20.000ste bezoeker eerder wel kom geheten dan vorig jaar. Met de zwemvierdaagse van komen de week in het vooruitzicht zal de drukte naar verwachting nog verder toenemen. Vergoeding ganzenschade Adviseur Jan Koolhof wijst agrariërs met vraat- en trapschade (van gan zen) erop dat ze een schadevergoe ding kunnen aanvragen. Dat kan bij het Faunafonds in Dordrecht door een formulier met kaartje van het schadeperceel op te sturen. Voor waarde is dat de grondgebruiker de zogenoemde machtiging/ontheffing 18 heeft aangevraagd via www.fbe- noordholland.nl. Een jager kan met de ontheffing de vogels verjagen. Dé beeldbank voor Texel met zowel historisch als recent materiaal. zwart/wit of kleur €6.00 a 320963 In onze winkel: nieuwe aardappels vruchtensappen rode bessen appels pruimen kersen(jam) ijs van Labora Terras aanwezig! Vanaf zaterdag weer open! Bericht voor de aandeelhouders van TexelEnergie met lidnummer t/m 500 AANDELEN AFHALEN Vanaf maandag 23 juni as. kunt u, dagelijks van 10.00-12.00 uur bij de balie van TexelEnergie, in de hal van de Rabobank aan de Groeneplaats in Den Burg, terecht om uw aandeelcertificaten af te halen (certificaatnummers t/m nr 1900). Eveneens kunt u aan de balie terecht als u: nieuwe aandelen wilt aanschaffen (a 50 per stuk); vragen heeft over groene stroom, de prijzen wilt weten van stroom van TexelEnergie; hulp wilt bij het overschrijven naar TexelEnergie. Tot ziens aan onze balie! TexelEnergie is Texels eigen energieleverancier en bereikbaar per telefoon (0222-314939), e-mail (info@texelenergie.nl) of dage lijks aan de balie van 10.00-12 00 uur Wilt u weten hoe het met uw aandelen staat. Bezoek dan onze website www.texelenergie.nl onder de rubriek "Nieuws" Wil jij een leuke afwisselende baan? Dan is werken bij Roompot Vakanties echt iets voor jou! Kustpark Texel in De Koog is op zoek naar: Horeca medewerkers m/v (oproep-, vakantie- of weekendkrachten) Wat verwachten wij? eigen initiatief flexibel en representatief service gerichte instelling bereidheid om weekenden, feestdagen en vakanties te werken geen 9 tot 5 mentaliteit Interesse? Stuur je sollicitatie naar: Chris Snijders, e-mail: snijders.c@roompot.nl, tel. 0222-317290 www.roompot.nl/vacatures SN niode\ten Wij zijn aanwezig op maandag, donderdag, vrijdag en zalerdag van 10.00-16.00 uur. Andere dagen op afspraak en vrij bezichtigen op ons terrein altijd mogelijk. Schilderweg 253 - Oudeschild Tel/fax 0222 - 310796 06 - 122 278 81 www.chaletcenlrumtexel.nl TE KOOP: Buytengors 112 - Den Burg Mooie tussenwoning met aanbouw en ber ging gelegen op 119 m: eigen grond in rus- Ij tige woonwijk De Mars te Den Burg' Indeling, begane grond entree in hai v.oon- aansluitingen voor wasmachine en droger Deur na3r de tuin. alwaar een berging slaat 1e verdieping: overloop met 2 ruime slaapkamers en een badkamer met ooucne. wastafel en een vrijnangend toilet, recentelijk opnieuw oeiegeio 2' verdieping via een vaste trap bereikl u de 2' verdieping mei hierop een overloop met berging, de cv-installalie en nog een ruime slaapkamer Algemeen: de woning heeft een inhoud van 350 M1 Dit jaar is de woning rondom geschilderd Zowel de voor als achtertuin zijn volledig bestraal Prachtig zitje aan het water Oplevering in overleg, kan echter zeer snel geschieden Meer info- lel. 06-45618218 T ^-RESTAURANT T FLETCHERHOTELGROUP Voor ons prachtige Hotel-Restaurant Koogerend in Den Burg zoeken wij per direct een enthousiaste Allround Medewerker m/v parttime/full time) Medewerker Housekeeping m/v Vakantie- en Weekendkrachten m/v Wij zijn enkel geïnteresseerd in supergcmotiveerde kandidaten die streven naar een topproduct en een eindresultaat om trots op te zijn. Kijk voor het uit gebreide functieprofiel op: www.fletcher.nl. Ben je bereid je handen uit de mouwen te steken en veel te leren, mail je sollicitatie of bel direct naar Bas Roestenberg, Hotel Manager tel. 0222-313301, broestenberg@hotelkoogerend.nl Dementie raakt iedereen. Bij Omring Thuisservice zijn we er voor mensen die hulp nodig hebben in de huis houding. Wij helpen omdat ze dat zelf niet (meer) kunnen. We komen in vrijwel heel de kop van Noord-Holland bij mensen over de vloer die hulp nodig hebben door ziekte, een handicap of gewoon omdat ze een dagji ouder worden. We lappen ramen, doen de was, maar we kijken ook goed of onze klan ten niet meer of andere zorg nodig hebben. Natuurlijk zijn we er ook voor een praatje. voor Texel Je helpt mensen thuis bij het huishouden. Als thuishulp bemiddelingszorg werk je bij cliënten die bemiddeld worden door Omring thuisservice. )e gaat een werkovereenkomst aan met je cliënt. Je dient is je werkgever. Meer weten over deze baan? Kijk op onze website www.omring.nl of neem contact op metïhea Huisman tel.nr.: 0222 - 32 12 www.omringthuisservice.nl /Omringen

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6