1Zeg je De Koog, dan zeg je Frits Agter' 'En nu? Grasmaaien en een groentetuin' TOR: beleving, beeld en bedieningsgemak 'VVV-site voor, door en van de Texelaars' Ir Buurten op markt Maartenhuis Epilepsie TEXELSE 7 COURANT Dorpshoofd Frits Agter geeft stokje door eyJ Kerkdiensten p^ulpvcrlening Kjcd'sche zorg oud Papier jf^ Werk ft» weg texelse'^courant Radio Texel 1Q6.1 VRIJDAG 20 JUNI 2008 Als 'leerling bestuurslid' startte hij bijna dertig jaar geleden bij de dorpscommissie van De Koog. Inmiddels is Frits Agter niet meer weg te denken als dorpshoofd van de badplaats. Wat begon als spontane inzet voor de herop richting van een ijsclub met een aantal 'snotneuzen', mondde uit in een jarenlange betrokkenheid voor het reilen en zeilen van het dorp. 'Het komt op je pad, je vindt het leuk en dan ga je door', vertelt Frits Agter. Hij heeft zich in de afgelopen jaren voor verschillende zaken hard gemaakt. Een persoonlijk hoogte punt voor Agter is de realisatie van dorpshuis De Hof. Na jaren van vergaderen in een dorpskelder aan de Boodtlaan en festiviteiten die elk jaar bij een andere horecagelegen heid werden ondergebracht, was er volgens Agter duidelijk behoefte aan zelfstandigheid en een dorps huis. Hierdoor was er voldoende motivatie om er met een groep mensen voor te vechten. In 1987 werd er voor het eerst over gespro ken, in 1994 ging het licht op groen en in 1995 werd het gebouwd. Het verenigingsleven in De Koog noemt Agter heel sterk. Veel sociale con tacten en een hechte band tussen bewoners in het dorp. Daarom kijkt hij 'likke baardend uit naar expansie mogelijkheden'. Hij ziet graag een uitbreiding van het dorpssteunpunt, een ruimte voor de drumband, een jeu de bou les baan en culturele opvang. Nu moeten ze volgens hem te vaak nee' verkopen. Begraafplaats Agter heeft zich ook ingezet voor een begraafplaats in het dorp. Dit is echter niet gelukt en dat vindt hij jammer. 'Wat met in het voor- zijn krant Frits Agter heef vanaf morgen deel van De Koog werkt, is dat er in verhouding te weinig Koogers doodgaan. Ongeveer vier per jaar. En van dit aantal worden er een paar gecremeerd of ligt de familie in Den Burg. Maar als het goed is Met een gerust hart neemt hij van avond afscheid. Agter spreekt van een goed lopende organisatie. Hoe wel Agter rustig aan gaat doen, weet hij ook dat hij het zal missen. 'Vooral de uurtjes na de bestuursvergade ring op vrijdag avond waren érg gezellig.' Een nieuwe fase met de krant lezen, grasmaaien of een groentetuin (hij weet alleen bekijkt de gemeente de mogelijk- nog niet welke) zijn aanlokkelijk, heden en wie weet.' Verder kijkt hij Toch blijft hij begaan met het dorp.' reikhalzend uit naar een bestem- Ik wil blijven ruiken aan de dorpsac- ming voor het terrein van voormalig tiviteiten. Ik ga misschien zelfs wel Kogerhoop. 'Ik wil daar woning- jeu de boules spelen.' bouw voor alle lagen van de bevol king, jong en oud.' Agter heeft hier naar eigen zeggen heel veel brieven aan besteed. Een taak die nu zijn opvolger wacht. In Dorpshuis De Hof wordt van avond een afscheidreceptie voor gehouden. Van 17.00 tot 19.00 uur zijn dorpsbewoners en andere geïn teresseerden welkom. Frits Agter heeft na bijna der tig jaar besloten te stoppen als bestuurslid en voorzitter van de dorpscommissie. Dorpsbewo ners en commissieleden typeren hem als gedreven, eigenzinnig en als iemand met een ongekende gemeenschapszin. Bart Bos, secretaris van de dorps commissie, heeft de afgelopen 19 jaar intensief met Agter samenge werkt. Van dichtbij heeft hij mee gemaakt hoe Agter zich vastbeet in het nieuwe dorpshuis. Die gedre venheid typeert hem volgens Bos. 'Het is echt zijn verdienste dat het Dorpshuis er staat. Hij was er nauw bij betrokken, zelfs nachten voor aan het werk.' Hij beschrijft Agter als een man met een duidelijke eigen mening, die overigens altijd in het dorpsbelang was. 'Natuurlijk waren we het niet altijd eens, maar achteraf had hij het vaak bij het rechte eind.' Bos geeft aan dat hij in het begin aan Agter moest wennen. 'Hij kan heel cryptisch zijn en hij heeft een gebruiksaanwijzing. Maar die kan ik na al die jaren aardig lezen!' Met de beslissing van Agter om er na bijna 30 jaar mee te stop pen kan Bos het alleen maar eens zijn. 'Hij is 65 en dat is een mooie leeftijd om rustig aan te doen.' Harry Wuis, oud hotelieren bestuur der, kon genieten van vergaderin gen tussen de dorpscommissie en de gemeente. 'Agter heeft de gave bepaalde zaken op een spranke lende manier te brengen. Of men sen op een subtiele manier op hun nummer zetten. Ja, Agter kon kleur aan de avond geven.' Wuis leerde Agter kennen toen hij voorzitter van de ondernemersvereniging De Koog Badplaats was. Wuis bekeek de zakelijke en commerciële kant uit oogpunt van de ondernemers. Van alle kanten*^pj0j Agter spiegelde dit aan het gemeen schappelijk belang. Voor Wuis was niet het dorpshuis een hoogtepunt maar de gezamenlijke inspanningen voor de verbetering van de bestra ting van de Dorpsstraat. De inspan ningen werden beklonken met een plaatje aan het huisje van Mosk. 'Die hebben we er samen aan geschroefd.' Hij en Agter werken nog steeds op bepaalde vlakken samen. 'Willen we een pad langs de duinenrij van Strandhotel Noordzee tot het slag van Hotel Opduin. En dat is nog niet voor elkaar...' Veronica van Beek, lid van de Dorpscommissie, kan de voorzitter na jarenlange samenwerking uit tekenen: 'Zeg je De Koog, dan zeg je Frits Agter.' Van Beek is verantwoordelijk voor het beheer van het dorpshuis. In die hoedanig heid hadden ze veel met elkaar te maken. 'We konden heel goed bek vechten', glimlacht ze. Ook zij hoeft niet na te denken over de resultaten die achter zijn naam staan. 'Het dorpshuis is zijn project geweest. Wat een tijd en energie heeft hij daarin gestopt. Misschien af en toe wel ten koste van zijn eigen bedrijf.' Van Beek gaat zijn kennis en vermogen om bepaalde wegen te bewandelen vooral missen. 'Hij wist hoe hij met belangen en ver schillende partijen moest omgaan. Of dat nu een kerkbestuur, belan genvereniging of de gemeente was. Er valt wat haar betreft een gat. En hoe ze dat gat gaan opvullen is nog met duidelijk, daar wordt binnenkort over gestemd. Ze gunt Agter zijn rust van harte: 'Het wordt hoog tijd dat hij aan zichzelf gaat denken en dingen gaat doen die hij leuk vindt.' iii en wisselende beelden van zee hondjes, landschappen en andere Texelse taferelen. Ook een actuele site met Texelse nieuwsberichten, met foto's en teksten over natuur, kinderen, strand en andere thema's. Prominent, maar niet overheersend is de aanwezigheid van het boe kingssysteem, dat in overleg met ondernemers ingrijpend is gemo derniseerd. 'Want er zijn op Texel ondernemers die zich al lange tijd Zodra de gebruiker een keus heeft gemaakt voor een categorie, ver schijnt er automatisch allerlei aan vullende informatie op het scherm, zoals het aantal slaapkamers, wel of geen huisdieren, de faciliteiten en de ligging. Als op de voorkeu ren wordt geklikt komt automatisch de bijpassende accommodaties in beeld. Te zien zijn ook de prijzen en eventueel voordeel dat er is te behalen. Voor wie een beeld wil Meer beleving, meer Texelgevoel en meer bedieningsgemak. Aldus in een notendop het vernieuwde Texel Online Reserveringssysteem (TOR) van de VW dat donderdag feestelijk in gebruik is genomen. De aanpassingen zijn tot stand gekomen in samenwerking met een denktank van Texelse onder nemers. Een site die aantrekkelijk is om te bezoeken, die de gebruiker goed en snel informeert, waarop mak kelijk kan worden geboekt en die eenvoudig is te bedienen voor de logiesverstrekker.'Voor, door en van de Texelaars', verwoordt VW-direc- teur Wouter' de Waal de gedachte achter TOR. 'Want hoe meer er via de VW-site wordt geboekt, het meer geld er in de Texelse promo- tiepot vloeit en dat is goed voor het eiland.' Wie wwwtexel.net aanklikt, komt op een site met een frisse uitstraling verdiepen in het boeken via internet, kennis die wij goed kunnen gebrui ken', vertelde Wouter de Waal bij de ingebruikname van TOR. Daar voor is achter de schermen veel werk verricht en zijn onder meer aanpassingen aangebracht aan de database met accommodaties. Om doelmatiger te werken en het qebruikersgemak te verhogen zijn van verschillende categorieën, zoals hotels en bed&breakfest. vakantie woningen en campings, afzonderlij ke bestanden gemaakt. Bijzonder is het zogeheten slice dice-systeem. hebben van de situering van de locatie, is een muisklik voldoende om de accommodatie via Google vanuit de satelliet te bekijken. Het eind is nog niet in zicht, want de VW werkt er nog aan om de bezoe kers de mogelijkheid te bieden om via de site excursies te boeken of entreekaartjes te bestellen. Veel service dus aan de bezoekers, maar de VW heeft er ook energie in gestoken om de circa 550 logies- verstrekkers die tot dusver beschik bare accommodatie invoeren het zo gemakkelijk mogelijk te maken.. De promotor heeft zelf handleidingen geschreven en informatieavonden gehouden voor logiesverstrekkers. En wie vragen heeft, kan hiervoor altijd een afspraak maken met een van de medewerkers. Ook wordt er aan gewerkt om koppelingen te maken tussen TOR en administratie ve en andere software- of boekings pakketten die door logiesverstrek kers worden gebruikt, bijvoorbeeld dat van RENT-is. Dit onder meer om te voorkomen dat verhuurders boekingen in meerdere systemen moeten worden ingevoerd. Texeltruck bij Tall Ship Races De Texeltruck promoot eind augustus het eiland bij de Tall Ship Races in Den Helder. Bij dat evenement, waarvoor 75 gro te zeilschepen afmeren in de mari- nestad, worden tussen de 300.000 en 400.000 bezoekers verwacht. Bedoeling is dat de Texeltruck een prominente plaats krijgt. De truck is ook tijdens het Historisch Weekend (28/29 juni) en de Vlootdagen (11- 13 juli) in Den Helder aanwezig om promotie voor Texel te maken. Dat is te lezen in de laatste nieuws brief van de Stichting Promotietruck Texel. Daarin wordt ook geschreven dat de truck het afgelopen half jaar op diverse' evenementen met veel publiek is geweest. Ook wer den door het hele land en Noord- Duitsland lange ritten gemaakt om de naam van Texel uit te dragen. Conform gebruik werden daarvoor met name files opgezocht, omdat automobilisten dan langer de tijd hebben naar de truck te kijken. Een keer ging er iets mis, de truck kon op Koninginnedag niet op een festival in Zwijndrecht worden neer gezet. 'We konden, ondanks goede afspraken, met geen mogelijkheid de beoogde standplaats bereiken. Dat was ons nog nooit gebeurd, maar we gaan deze gemiste kans nog goedmaken.' De komende tijd is de Texeltruck bij open dagen van de Koninklijke Luchtmacht in Leeu warden en de Wereldhavendagen in Rotterdam (september). Elke dinsdagmiddag is er markt bij het Maartenhuis. MS Fonds zoekt collectanten 'Kom in beweging voor multiple sclerose!' Met deze slogan vraagt het MS Fonds aandacht voor de ruim 16.000 MS-patiënten in Neder land. MS is een ziekte van het centrale zenuwstelsel en de meest invaliderende aandoening onder kinderen en jonge volwassenen. Omdat er nog geen medicijn tegen MS is gevonden, groeit het aantal patiënten nog ieder jaar. Het MS Fonds helpt patiënten met coaching en voorlichting en financiert weten schappelijk onderzoek. Wie wil meehelpen met de collecte, die in november wordt gehouden, kan contact opnemen met Pamela Zaat: tel. 010 - 591 98 39 of www. nationaalmsfonds.nl. (Foto Jeroen ven HattumlBooldbank Texel, Zelfgebakken brood, eigen geteelde groente en kunstwer ken. Het is allemaal te vinden op de markt die sinds kort wekelijks bij het Maartenhuis in De Koog wordt gehouden. Elke dinsdagmiddag worden op het plein bij de werkplaats een paar kra men opgebouwd om producten van de leef- en werkgemeenschap voor verstandelijke gehandicapten aan de man te brengen. De kramen wor den bemand door medewerkers. vrijwilligers en mensen die in de gemeenschap wonen en werken. Vooral het brood uit de bakkerij en de biologisch geteelde groente zijn gewild, vertelt Marijke Lakens, één van de coördinatoren van de markt. Daarnaast is er interesse voor de producten van de houtbewerking en de weverij. Sinds kort staan ook de kunstwerken op de markt. Voor bijgangers weten de weg inmiddels aardig te vinden. 'Er komen regel matig toeristen langs en we zien ook mensen die bekend zijn met antroposofische beginselen.' Op het plein staan tafels en stoelen uitgestald waar bezoekers een kop koffie met cake kunnen nuttigen en ze kunnen bij vrijwilligers Willem en José van der Gracht over vlinders worden bijgepraat. De twee hebben daarvoor een kast hangen waarin diverse soorten worden getoond. De markt wordt tot en met septem ber wekelijks van 14.30 tot 16.30 uur gehouden. De collecte van het Nationaal Epi lepsie Fonds - De Macht van het Kleine heeft op Texel €5260,32 opgebracht. Onderverdeeld naar de dorpen was de opbrengst: Den Burg €2943,82, De Cocksdorp €413,92, Den Hoorn €254,29, De Koog €634,25, De Waal €131,28, Oudeschild €360,64, Oosterend €522,22. Het geld is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, het organiseren van begeleide vakan ties voor mensen met epilepsie en individuele hulp Collecte voor gehandicapten De collecte van Handicap.nl, de fondsenwervingsorganisatie van de ANGO (Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie) heeft op Texel €3614,43 opgebracht. Met het geld worden gehandicapten en chronisch zieken geholpen die bui ten financiële regelingen vallen. Zondag 22 juni 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9 30 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. f. van Helden, jeugddienst en doopdienst. De Cocksdorp: 11,00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdlenst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. br. J Wieten BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u. ds E. Wegmans uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg 10.45 u. dameskoor De Cocksdorp: 10 00 u. Woord-com- mumeviering parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Bevnjding uit een duistere wereld: Wachttorenstudie, 11.20 u.: Trouwen en kinderen krijgen in deze eindtijd. Bepaalt de overkant de overtocht? Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086, 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemim-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 16.00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omnng Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gedurdende de zomermaanden haalt Scouting Texel geen oud papier op Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bemhardlaan. ECOH CfMEEHTE TE i-.EL Van 22 juni tot 28 juni zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Burgwal ter hoogte van num mer 20 (doorgaand fietsverkeer moge lijk); nabij Den Burg: fietspad Georgi- eweg (vanaf dinsdag 24 juni). De Waal: Zaandammerdijk tussen Polderweg en Ora et Labora (vanaf dinsdag 24 juni); Nieuwlanderweg tussen Ruigendijk en De Staart (tot donderdag 26 juni, het verkeer wordt geregeld met lichten). Oost: Loswal (vanaf woensdag 23 juni). Tussen Den Burg en De Koog Pontweg tussen Rozendijk en komgrens De Koog (van maandag 23 tot en met vnjdag 27 juni). Den Hoom: Hemmerweg (vanaf dinsdag 24 juni). LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Mieke Smid Telefoon 06 - 48 34 43 74 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advenenliecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Rogolen voor het Advedentiewezcn van de Stichting ROTA, gevestigd Ie Amslerdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken le Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advortontiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37.95 36.25 (automatisch) Per jaar €74,10 71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode bij het huishouden: Omring Thuisser- vlce, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. Omring Jeugdgezondheidszorg- Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreek uur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omnng diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis- Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8 00- 17.30 u.; zaterdag 10.0Q-13.00 en 15.00- 17.00 u.: zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Gevonden munitie: Bel de politie, tei 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bii problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peter.molenaar@brijder. nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton. Beatnxlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordhoiland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezin de gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 17.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek)- 19.00 u. Midzomerschans, een verslag 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7