Tienkoppige band wil 'spetterend optreden' Geslaagde uitvoering Midzomerschans TEXELSE 2 COURANT Agenda u TES O texelseScourant smÊ oPIENie DONDERDAG 24 APRIL 2008 Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Dinsdag 24 juni: Van 14.30-16.30 uur is er markt op het Maartenhuis, Ruijslaan 81 in De Koog. Er worden zelfgemaakte en -geteelde producten verkocht en er is een kof fiehoek. In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt deze week de Zwemvlerdaagse gehouden; dagelijks van 18.00 tot 20.00 uur (vrijdag is een inhaaldag). Deelname kost €3,15. Toneelvereniging 't Amateurtje speelt 'Het Gebroken Licht van Troost', een eenakter over dementie. Locatie is dorpshuis De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.30 uur. Het fluitkwartet Aiolos treedt op in het Hoornder kerkje. Aanvang 20.15 uur. Entree gratis, met na afloop een inzameling voor een bijdrage in de kosten. Cinema Texel vertoont Sex and the City (15.30, 20,15) en Indiana Jones (16.00,20.30). Woensdag 25 juni: De Geheugenbus (met informatie over o.a. dementie) staat van 9.00-12.00 uur bij dorpshuis De Hof in De Koog en van 13.00-16.00 uur bij Albert Heijn in Den Burg. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur gebridge gespeeld onder leiding van J. Hoogerheide (telefoon 313557). Jongeren van 11 tot en met 14 jaar kunnen vanaf 16.00 uur in Time Out in Den Burg een Vakantiekaart kopen, waarmee ze tegen gereduceerd tarief kunnen kennismaken met een groot aantal sporten. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden aan de zaal of bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (06-52492321). De bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg verzorgt een (gratis) infor matieavond voor bestaande leeskrin gen en voor belangstellenden om een leeskring op te richten. Cinema Texel vertoont Horton nl (13.30), Hoe overleef ik mezelf (15.30,19.15), Sex and the City (20.15), Hoogwater te Oudeschild Di. 24 12.34 Wo. 25 00.25 en 13.14 u. Do. 26 01.10 en 13.54 u. Vr. 27 01.40 en 14.45 u. Za. 28 02.20 en 15.25 u. Zo. 29 03.10 en 17.20 u. Ma. 30 05.07 en 18.27 u. Di. 1 07.00 en 19.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag 26 juni laatste kwartier. Donderdag 3 juli nieuwe maan. Zaterdag 28 juni doodtij. Zondag 29 juni zon op 5.23, zon onder 22.04 uur Zomerhitte (13.45) en Indiana Jones (16.00,21.00). Donderdag 26 juni: In zwembad Molenkoog in Den Burg begint om 10.00 uur een ochtend vol activiteiten voor sportieve ouderen ledereen van 55 jaar en ouder is wel kom. In De Lindeboom in Den Burg begint om 10.00 uur een excursie per fiets over de VOC en fort De Schans, ver zorgd door Gelein Jansen. Deelname €7,-, incl. koffie en gebak. Het Hoornder kerkje is van 14.00 tot 16.00 open voor bezichtiging. Vrijwil ligers vertellen over de historie. In het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der worden van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsavond gehouden zwangeren en hun partners. Aan melden via tel. 0223-696346. Vrijdag 27 juni: In zwembad Molenkoog in Den Burg begint om 18.00 uur de slotdag van de Zwemvierdaagse. In café Le Berry in De Koog begint om 22.00 uur een optreden van de nieuwe Texelse band Queen Bees. Entree gratis. TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Amsterdam order nummer 41198699. Een exemplaar van kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automation! Per jaar 74,10 71.75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Sirene van Ericka Voortman bezette vier uur lang de verste uitloper van het fort. door de harde wind een beschut plekje achter de tent op het mid denterrein zoeken omdat anders de voordrachten verloren gingen in de wind. De organisatie trof het met het weer. Terwijl het in Den Burg en Den Hoorn had gegoten van de regen, bleef het in Oudeschild de hele dag droog. Het cultureel festi val trok vierhonderd bezoekers. Jeroen van Hattum De dichters, door de wind van hun oorspronkelijke plek verdreven, vonden een nieuwe stek achter de tent op het middenterrein. fffTff- 'vjr/w»1 kzHMtfÉÉi Stilstaan Er zijn tijden in een mensenleven waarin je van de ene condoleance naar de andere loopt. Er lijkt geen eind te komen aan het sterven. De generatie boven je valt uiteen, maar ook in je eigen leeftijdsgroep en soms daaronder vallen gaten. Hoe heb je dan elkaar nodig. Niet in grote gebaren, maar in die hele kleine. Bij de dodenherdenking, nu alweer weken geleden, maar nog vers in het geheugen, liep ik mee in de stille tocht vanuit de Binnenburg naar de begraafplaats aan de Kogerstraat. Het terras op de Stenenplaats zat vol mensen die met heel andere dingen bezig waren en daar ook gewoon mee door gingen. Ik dacht: wat zou het mooi zijn wanneer ze even als teken van respect en masse zouden opstaan tot de stoet voor bij is. Wanneer je meeloopt of -rijdt in een stoet bij de begrafenis van een dierbare, doet het je een wereld van goed wanneer een tegemoetkomende of vanuit een zijstraat naderende auto stopt en de chauffeur de motor afzet, een voorbijganger even blijft stilstaan tot je voorbij bent. Uit respect voor de dode, die onder ons gewoond en geleefd heeft, uit respect voor het verdriet van de nabestaanden. Het toppunt van onbeschoftheid, en helaas geen incident, is het inhalen van een begrafenisstoet. Waarvoor? Moet je in die paar minuten de wereld redden? In de taal van voorbij: een stukje respect is balsem voor de gewonde ziel. Het kost je maar een paar minuten. Minuten die jij aan het eind van de dag niet mist, maar die, zoals een joods gezegde luidt, voor de rouwgan- gers zijn als gouden appels op zilveren schalen. Pien Verberg De voorstelling waren divers. Opmerkelijk was het optreden van de groep Kinky Horns uit Andijk die op schelpen muziek maakten. Zij wisten zonder versterking boven de wind uit te komen. Dat lukte de Saluutbatterij Rijdende Artillerie ook, maar dan wel met een echt kanon dat eens in de zoveel tijd op traditionele wijze (en met een losse flodder) werd afgeschoten. Een andere opmerkelijke voorstel ling werd verzorgd door Ericka hoogste punt v Voortmann. Zij danste, gekleed in een meters lange witte jurk, vier uur lang onafgebroken als sirene op één van de verste uitlopers van het fort. Op het hoogste punt van De Schans werkte Annemie- ke Boelkens gezamenlijk met de bezoekers aan een schilderij. Iets lager, op een beschut deel van het bastion, waren optredens van diverse zangers en zanggroepen. De dichters zaten aanvankelijk ook op een hoge plek, maar moesten De oude garde van de Saluutbatterij Rijdende Artillerie uit Abcoude. Buikdansers Ingeborg Mast uit Delft bracht de voorstelling 'Dans is leven Expositie De expositieruimte van beeldend kunstenaar Roel Brakenhoff van 3 tot en met 9 juli in Tusse de Banke is, in tegenstelling tot de eerde re aankondiging, ook geopend op Interdans Texel bracht vrolijke dansen op het middenterrein van De Schans. Op de achtergrond werk van Willem Broens. Hij had panelen gemaakt waarop soldaten op een maandag 7 juli. bijzondere wijze waren afgebeeld. Het voormalige fort bij Oudeschild was voor de gelegenheid veranderd in een openluchtheater waar bijna overal wel iets gebeurde. Meer dan honderd artiesten en kunste naars, voor het grootste deel van de overkant, waren neergestreken voor allerhande voorstellingen. De meesten hadden een eigen plek waar ze zelf hun tijd en programma konden indelen. den begon het weer te kriebelen en vlak daarna belde Belinda of ik zin had in een nieuw op te richten band. Precies op het goede moment, met de juiste muziek. Het was wel even wennen, maar nu zit ik weer heerlijk achter mijn kitje.' Hoewel de sfeer uitstekend is, moes ten de meeste leden even wennen aan de samenwerking. Van Diesen: 'Onze achtergronden zijn erg ver schillend. Er zijn er een paar die door studie alleen in het weekend kunnen oefenen. We komen nu elke zondag een paar uur bij elkaar. Maar de jongeren in de band willen zater dag ook op stap. Logisch natuur lijk, maar het kwam een paar keer voor dat ze niet helemaal fris op de repetitie kwamen. Gelukkig beseft iedereen nu dat optreden erg leuk is, maar dat samen in een band spelen ook gewoon hard werken is. Ik heb er veel vertrouwen in dat het goed komt en dat we een spetterend optreden geven.' Het concert in Le Berry begint om 22.00 uur. De entree is gratis. Joop Rommets Open dag bij volkstuinders Tuinieren voor jong en oud is het thema van de open dag die volks- tuindersvereniging De Mars zater dag 5 juli houdt. Van 10.30 tot 15.00 uur vertellen tuinders over hun hobby en leiden belangstel lende rond over het complex. Er zijn niet alleen allerlei soorten groentes te bezichtigen, maar ook bloemen, kruiden, vruchtbomen en andere planten. Er is ook een vlindertuin waar. vlinders en andere insecten, bloemen en andere waardplanten zijn- te bewonderen. Vliriderkenner Cees Maas geeft een rondleiding. Het tuinencomplex is te bereiken via de Buytengors, vlak voor het houten bruggetje rechtsaf. Kinderen kun nen er ook ponyrijden en er staat een drankje klaar. 'Er is helemaal geen programma, maar toch gebeurt er overal wat', merkte een bezoekster zondag op. Een vastomlijnd programma kende het Midzomerschansfes- tival inderdaad niet, maar dat deerde allerminst. Publiek werd bij de ophaalbrug welkom geheten door volksmuziekgezelschap Serie der Zee. Dat leidde tot plekjes waar gedich ten werden voorgedragen, werd gezongen, gebeeldhouwd of geschilderd. Publiek liep rond om zich van plaats tot plaats te laten verrassen of vleide neer in het gras om ongedwongen te blijven kijken en luisteren. Gelein Jansen verzorgde ondertussen een paar rondleidingen over het in 1572 aangelegde verdedigingswerk waar vroeger de Fransen zaten, dat tot 1922 deel uitmaakte van de Stelling van Den Helder en dat in de jaren negentig door Natuurmo numenten werd gerestaureerd. met ons gerepeteerd. Maar ze is beroeps, dus dat komt wel goed.' Blikvangers zijn de drie zangeressen. Naast Van Diesen heeft ook Marije Schoo veel ervaring. Ze volgde zang lessen en -workshops en timmerde de afgelopen jaren stevig aan de weg met de coverband Poundcake, waarvoor ze ook het geluid verzorgt. Leuk is het contrast met de derde zangeres. Anna Trap maakte naam met haar eigen Anna's Jazzband, die een paar jaar geleden het Ensemble Festival van de Muziek- en Dans school won. Terwijl Van Diesen en Schoo een nogal stoere uitstraling hebben, lijkt Trap een stuk breek baarder. Maar wie weet is dat maar schijn, want de zangeres verwacht 'door de keuze van nummers en genre stevig te kunnen rocken op het podium'. De andere bandleden zijn gitarist Kris Heijnen, bassist Jeroen Dros, toetse nist Gerben van de Dijk, saxofonist Martine de Vries en drummer Hans Vlaming. Voor Vlaming was Queen Bees een welkome uitdaging. 'Ik heb in de loop der jaren in verschillende bandjes gedrumd en diverse CD's gemaakt. Ik heb veel lessen en work shops gevolgd en een jaar een jaz- zopleiding gedaan. Maar twee jaar geleden ben ik gestopt, de motivatie was weg. Anderhalf jaar heb ik geen drumstok aangeraakt en erg weinig muziek geluisterd. Een half jaar gele- De singer/songwriters vonden een luwe plek op het zuidwestelijke bastion. Oude en nieuwe R&B, soul, blues, funk en combinaties van deze stij len staan op het repertoire van Queen Bees, een nieuwe tienkop pige band, die vrijdag voor het eerst naar buiten treedt. Plaats van handeling is café Le Berry in De Koog. Queen Bees telt drie zangeressen, backing vocals, een blazerssectie, slagwerk en toetsen en is ook in andere opzichten een bont gezel schap, met zeer diverse achtergron den. Nestor is de 47-jarige drummer Hans Vlaming, die al bijna dertig jaar ervaring in een enorm aantal bands heeft. Benjamin is de 17-jarige zan geres Anna Trap, die de voorop leiding zang lichte muziek aan het conservatorium in Utrecht volgt. Het initiatief kwam van Martine de Vries, die sinds vijf jaar saxofoon speelt en eind vorig jaar zangeres Belinda van Diesen belde met de vraag of ze het leuk vond in een meidenbandje te zingen. Van Diesen reageerde enthousiast, zin om 'een nieuwe ervaring' toe te voegen aan haar ook al weer twintig jaar oude carrière als saxofonist en zange res. Op haar vraag wie er allemaal nog meer meededen, antwoordde De Vries: 'Nou, misschien weet jij wat meiden die daar wel oren naar hebben...' Ze spraken af om allebei achter Blikvangers van Queen Bees zijn zangeressen Anna Trap, Belinda van Diesen en Marije Schoo. (Polo Jakob van Kmitamp) bandleden aan te gaan, terwijl Van Diesen in de platencollectie van haar en haar vriend dook. 'Ik kwam er al snel achter dat de muziek die ik te gek vind, vraagt om een grote band met backing vocals, een blazers sectie, toetsen, kortom alles erop en eraan. Heerlijk! Maar is het ook haal baar? Gelukkig ontstond er al snel een groep van Texelse zangeressen en bandleden, die ook weer muzi kanten met frisse ideeën kenden.' Struikelblok dreigde nog het vinden van een trompettist te worden. Van Diesen; 'Onmisbaar eigenlijk voor de muziek die wij willen maken. Roxi Jasper wilde wel bij ons spelen, maar zij kreeg het aanbod met Mathilde Santing op tournee te gaan. Dat was natuurlijk een kans die ze niet mocht laten lopen. Maar toen hadden wij een probleem. We hebben stad en land afgebeld. Gelukkig kwamen we via een vriendin van Marije Schoo (één van de zangeressen) bij Metsje Cnossen terecht Ze komt uit Fries land en werkt bij Triade in Den Hel der. Ze heeft nog maar twee keer

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2