Veroordeeld voor bedreigen buurman TEXELSE J COURANT 'Ik ram al het bloed uit je' (j eslaagd J8T 7 G eslaagd (geslaagd Beeldbank Texel Gediplomeerden muziekschool F amilieberichten rJexe^aartjes \\/at ik zeggen wou... DINSDAG 24 JUNI 2008 VERVOLG VAN PAGINA 1 Biovergister De in de vergunning gehanteerde grenswaarden voor het geluidniveau zijn, in tegenspraak met wat door de bezwaarmakers is aangevoerd, niet hoger dan de volgens de Handreiking mdustrielawaai aanvaardbaar geach te waarden van 70,65 en 60 dB(A) m respectievelijk de dag-, avond- en nachtperiode. Ook de bewering dat het akoestisch rapport onvolledig zou zijn, wordt niet gedeeld door de RvS. Nu de milieuvergunning in orde is gebleken, moeten de gebroeders Smit het plan nog door de bepalingen op ruimtelijk gebied loodsen. Want de bestemming agrarische doeleinden van de beoogde locatie aan de Oost kaap schrijft voor dat er een agrari sche product wordt voortgebracht. Het opwekken van energie valt hier niet onder en is niet ondergeschikt aan de agrarische bedrijfsvoering, oordeelde de RvS in augustus 2007. Er moet dus voor een andere aanpak worden gekozen. Daarvoor zijn vol gens de gemeente meerdere moge lijkheden, bijvoorbeeld het wijzigen van de bestemming via een artikel 19-procedure. De keuze welke weg wordt bewandeld, is aan de gebroe ders Smit zelf. 'Deze uitspraak van de RvS is goed nieuws. We zijn niet van plan om te stoppen en zien goede mogelijkheden om aan de ruimtelijke bepalingen te voldoen. We buigen ons nu over de beste aanpak.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Energiecentrale Het is raar als we wel een subsidie uit het Waddenfonds voor onderzoek naar een getijdenenergiecentrale krij gen, terwijl het ruimtelijk niet wordt toegestaan.' Minister Cramer deed tijdens het gesprek geen toezeggin gen. De bestuurders van de eilanden vroe gen de minister ook meer begelei ding bij het aanvragen van subsidies. De Waddeneilanden hadden vorig jaar subsidie uit het Waddenfonds gevraagd om gezamenlijk een orga nisatie voor duurzame energie op te zetten (een soort Duurzaam Texel, maar dan voor alle eilanden), maar die aanvraag werd tot ontzetting van de eilanden afgewezen. De minister stond positief tegenover het verzoek. Meer begeleiding moet ervoor zorgen dat de vaak ingewikkelde aanvragen beter worden ingevuld. Burgemeester Joke Geldorp gaf de minister nadere tekst en uitleg over de zogeheten 'kleine pot' in het Wad denfonds. Dat is een budget van ongeveer één miljoen euro waarvoor geen drempelbedrag geldt. De pot is in het leven geroepen om kleinere projecten op de eilanden meer kans te geven in verhouding tot grotere aanvragen van de vastewal. De Wad deneilanden hadden bij de afgewe zen aanvraag hun hoop op die pot gevestigd, maar dat was misgegaan. Bakker: 'We hebben ook steun gevraagd een soort duizendpoot te kunnen inzetten die bij grotere ener gieprojecten zorgt voor de netwer ken tussen de minister, de eilan den en marktpartijen. Daar stond ze niet onwelwillend tegenover.' In het Ambitiemanifest staat onder meer beschreven dat de Waddeneilanden voor kennisinstituten en universiteiten geschikte locaties kunnen zijn om duurzame energieprojecten nader te ontwikkelen. - - -Vi,;* s, 'TT - - De politierechter in Den Helder heeft maandag een 41-jarige inwoner van Den Burg een taak straf van 80 uur opgelegd. De man had op 14 januari van dit jaar zijn buurman uitgescholden én met de dood bedreigd. En daarmee was hij volgens zowel officier van jus titie als politierechter ernstig over de schreef gegaan. Het begon aan het einde van de avond van 14 januari met een mel ding van geluidsoverlast. Vanuit de woning van de verdachte kwamen timmer- en klopgeluiden, waarop de buurman de politie belde. Die kwam echter niet, want andere zaken wer den op dat moment belangrijker gevonden. Een kwartier later liep de situatie uit de hand. De verdachte stond buiten zijn woning de buurman uit te schelden en te bedreigen. 'Ik maak je af' waren nog vriendelijke woorden vergeleken met 'Ik ram al het bloed uit je' en 'Je mag kiezen tussen een honkbalknuppel of een 9 millimeter'. Terwijl hij deze woorden uitsprak, had hij een luchtbuks in de hand. Toen de politie later alsnog kwam, troffen ze in de woning van de man zowel de luchtbuks als een honkbalknuppel aan. De Texelaar zelf gaf aan dat hij weliswaar over de rooie was, maar dat van bedrei ging geen sprake was geweest. Toch was er een getuige die dit verhaal ondersteunde en dat was voor rech ter Vos voldoende bewijs. Advocaat Jorna vroeg om vrijspraak, maar dat zat er maandag niet in. De ver dachte vertelde al ruim tien jaar van de bijstand te leven, methadon te gebruiken en contact te hebben met de Brijder Stichting. Door omstan digheden was hij afgekeurd, want werken kon hij niet. 'Dan rest mij niet anders twee maanden gevan genisstraf te eisen', meldde officier van justitie Van Kooij. Een vordering tot schadevergoeding ter hoogte van iets meer dan duizend euro, ingediend door de buurman, vond de officier toewijsbaar. De rechter was een stuk milder. De vordering vond hij te ingewikkeld en te ondui delijk en die werd dan ook niet ontvankelijk verklaard. De buurman kan via de civiele rechter alsnog proberen smartengeld te krijgen. Twee maanden cel vond de rech ter ook iets te gortig. Hij vroeg de verdachte of hij niet liever toch een werkstraf zou krijgen en die vond dat wel een goed idee. En zo werd de uiteindelijke straf een taakstraf van 80 uur. Brengt de verdachte die binnen een jaar niet tot een goed einde, dan wacht hem alsnog enkele weken cel. Monique Boersen (19) uit Oude- schild is aan het NOVA College in Haarlem geslaagd voor de 3-jarige opleiding tot schoonheidsspecia liste/pedicure. Frida Tuitman uit Oudeschild is aan het Horizon college in Alkmaar geslaagd voor de opleiding Dok tersassistente. De 22-jarige Leo Witte uit Den Burg heeft zijn opleiding aan het Horizon College in Heerhugowaard voltooid en mag zich nu bedrijfswa- gendiagnosetechnicus noemen. Hij is werkzaam bij het loonbedrijf van Werner Dros. Intens verdrietig en dankbaar voor wat zij voor ons en vele anderen mocht beteke nen, is zes dagen na het overlijden van haar oudste zoon, onze lieve, krachtige en zeer zorgzame moeder, oma en grootoma op 96-jarige leeftijd van ons heengegaan. Orfa Sophia Helena de Porto-de Grave Weduwe van Pieter Hendrikus de Porto 11973 De Cocksdorp, 21 mei 1912 t Den Burg, 22 juni 2008 Den Burg: Simon de Porto, in herinnering Hanny Straub-Veenstra Peter en Elize, Janine, Thom Theo en Mariëlle, Myrthe Oudeschild: Annie Hin-de Porto Kees Hin Orfa Ineke en Marcel, Dian, Nelis, Teun Judith en Tilmann, Malin, Lieke, Pelle Kees Jaap en Ilse, Rients Den Burg: Wrm de Porto Rita de Porto-Schoenmaker Rotterdam: Peter de Porto Pieter Tim Marita Willem-Peter Yanneke Emiel Nathan Marlinde Den Burg: Rita Smit-de Porto Marius Smit Marieke en Jaap Kees, Maarten, Jasper, Emma, Merel Jan Pieter en Wendy, Maaike, Esther Martijn en Nicole, Mette Leersum: Jan de Porto Truus de Porto-Haarhuis Ilse en Robert Marleen Piet Hein en Irene Alkmaar: Orfa Sweers-de Porto Frans Sweers Monique en Marco, Stephan, Simone, Leonie Bianca en Michaël, Orfa, Annemarijn, Sophia Ronald en Kristina, Sarah Bergen: Anton de Porto Nicolle de Porto-Dreesmann Alexander Sophia Klein- en achterkleinkinderen „Gollards", k. 143 DeZes 12, Den Burg Moeder is op haar kamer. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 26 juni van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartmis zal worden gehouden op vrijdag 27 juni om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleidep naar haar laatste rustplaats op de R.K begraaf plaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens nog gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: C.W. Hin, Commandeurssingel 48,1792 AV Oudeschild (Texel). Mocht U geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Alle medewerkers van verzorgingshuis „Gollards", zij die onze moeder op een heel liefdevolle wijze hebben verzorgd, de huisarts en de vrijwilligers die haar veel steun hebben gegeven, bedankt. U was voor haar geweldig. Familie De Porto Dankbaar voor de lange tijd dat wij haar bij ons mochten hebben is tot ons grote verdriet overleden onze lieve Oma De Porto Kleinkinderen en achterkleinkinderen. dandidt (Battibig, (parijs, 1 februari 1946 Q'txd, 23 juni 2008 JUiju lief Ls dood Jtloa amour est mort JtlarimiM. Hiuduig-TKmu'g Onze lieoe papa is dood.. cAluie Harding. Qeiweke (Banting. HunijaJjowpiirk Jöoog ACoog, huisje nr 14 (B&srandioeg. 247a 1796 QldL Hc DCaog. - Qezel O/wAiAn. is. overgebracht naar afseheidshtus de Wlinder, d0oUeioal.42 te. Hen (Burg.. Haar komen toe ortjdag. 27 juni oairnf 12.00 uur samen om af scheid oan hem te. nemen. Om 14 00 uur begeleiden toe Oandide. te ooet naar zijn laatste rustpJaats op de cAlgemejie begraafplaats aan de DCo gerstraat Blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Joost 17 juni 2008 Stije, Brigit en Lianne Bodegraven Loodssingel 45 1792 BG Oudeschild INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 fincl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Per direct ruime 3 slaap- kmrs. bovenwoning met dakterras in centr. Den Burg, €850,- p. mnd. ex. Tel. 06-21580487. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. "Het gebroken licht van Troost" 24 juni, 19.15 in De Wielewaal De Waal. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672 w ww.texel se au to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Alzheimercafé organi seert i.s.w.m. het Ama teurtje "Het gebroken licht van Troosf'De Waal. Wielewaal, 24 juni 19.15 zaal open. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Aetrex voetscanner voor een blauwdruk van uw voeten, perfecte collectie inlegzolen bij: Mantje Life style Stores. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Personeel gezocht in bediening, afwas en keu ken. restaurant Maxima, tel. 0222-327150/06- 25381360. Hussel - Opkomend tij prachtige CD in kleine oplage. Je kunt hem ko pen in Het Open Boek (313657). Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Volop aardbeien, ook kunt u weer zelf plukken bij De Reuze Aardbei. Schorrenweg 32a. Tijdens een feestelijke bijeenkomst zijn woensdag op de Muziek- en Dansschool diploma's theorie en praktijk uitgereikt. De ceremonie werd muzikaal omlijst door optreden van de leerlingen zelf. Nienke de Visser en Jonne Bonnet ontvingen een deelcertificaat voor het prak tijkexamen. De volgende leerlingen legden met succes zowel hun theo rie- als praktijkexamen af: Liselottë Zijm (altsaxofoon, niveau A), Colin- da Barhorst (dwarsfluit, niveau A). Matthijs Duin (piano, niveau B), Nat hal de Wijn (piano, niveau B), Hanna Gaaff (trompet, niveau A), Quirijn Verschoor (trompet, niveau A) en Sterre Veldhuis (harp, niveau A). Primeur Boze stukjes in de Texelse Courant: 'We komen niet meer naar Texel.' Ik kan begrijpen dat mensen zo reage ren. Dat de overlast groot is en dat boeren moeten worden geholpen, is waar. Dat er aan de overlast iets moet worden gedaan, is waar. Maar deze manier schiet veel mensen in het verkeerde keelgat. Ik schaam me heel erg dat alle organisaties dit laten gebeuren. Maar wat lees ik met grote ontzet ting in de krant? Dat genodigden zich het ganzenvlees goed laten smaken. Geserveerd met aardbei ensaus op een bedje van sla. Ze hadden de primeur. Bah, dat schiet mij in het verkeerde keelgat. Hoe bedenk je zoiets? Sommige mensen hebben geen hart, maar alleen lek kere trek. Zij hadden de primeur, mij maakt het misselijk, na alle ellende rond de ganzen. Laat dit nooit meer gebeuren en tref goede maatre gelen voor de ganzen. Zorg in de toekomst alstublieft dat het anders gaat. Het is te hopen dat het Texel niet de kop gaat kosten. Sien Groos, Den Burg. Te kpop aangeboden: ke ramiek oven op gas. In houd ongeveer 800 Itr.Tel. 0222-317835 J. Jager. Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. www.printservicetexel. nl Stickers. belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Heel veel jeans, 1 voor €30,- en 2 voor €50,-. Mantje Lifestyle Stores. Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel. 072-5815791, Let op! Let op! Let op! Vele modellen kinderschoe nen halve prijs. Mantje Lifestyle Stores. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Te huur: vak.huisje 2 pers. in Drenthe Diever Tel. 0521-387396 of 06- 22877825 Nieuwe collectie sport Esprit voor dames. Mantje Lifestyle Stores. Opkomend tij de CD van Hussel is te koop in Het Open Boek. Schoonheidssalon Beau- tycare 4U, tel.06 51501894. Magda de Boer. Kersen—kersen—kersen Fruithof De Veen "Het gebroken licht van Troost" eenacter over dementie dinsdag 24 juni in De Wielewaal, zaal open 19.15 Ik zoud graag ietje Ne derlands lernen en zoek leraar voor enkele uuren van 4 tot 18 juli in De Koog. 0049-170-2940915. Birkenstock in trendy (lak)kleuren. Mantje Life style Stores. Converse Alle Star voor dames en heren. Mantje Lifestyle Stores. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Gevr. scholieren voor bloemenverkoop. De Ro- zenman. 06 24847187 Aanbieding Donnay he renpolo. 10 kleuren, 2 voor €25,-. Mantje Life style Stores. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Kinderkleding Vfe prijs. Mantje Lifestyle Stores. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Texelse kaas van We- zenspyk. www.texeltoerist.nl Met de meest actuele evene mentenagenda. Gebakken zeetong, in de boter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering. 319310. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Relakz trendy mode voor de moderne man. Mantje Lifestyle Stores. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel. tel 0222-317672 www. texelseau to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Een mooie collectie kof fers van o a. Titan, Ri- mowa en Kipling. Mantje Lifestyle Stores. Aanbieding Donnay he ren T-shirts, 2 voor €15,-. Mantje Lifestyle Stores. Morgen weer volop boe renkool, sla, prei en andij- vieplanten. P&J, Beatrix- laan 17. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Morgen weer volop boe renkool, sla, prei en andij- vieplanten P&J, Beatrix- laan 17. Opruiming. Damesmode Weversend, Weverstraat 104- Den Burg - maat 40- 60. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Cursusruimte nodig voor uw bedrijf, kijk op www. tcatexel.nl Nieuwe PC of Notebook nodig, TCA heeft er diver se met leuke korting. Computercursus volgen, kijk op www.tcatexel.nl en meldt u aan. Donnay koffers set 3 stuks voor €90,-. Mantje Lifestyle Stores. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier, Tel 315001/06- 20073394. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel 0222-317586. TEXELSE ^"'COURANT Wij zoeken per 1 augustus BEZORGER die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen in d omgeving De Cocksdorp De kranten worden dinsdag en vnjdag bij u thuis be- Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan, vragen naar Ed Witte LANGEVELD .'T

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3