Ferry van der Vis na zware strijd voorbij Jordy Vinke Tennistitels voor Boon en Harman TEXELSE 7 COURANT Golf populair onder jeugd Sportieve wethouder in estafetteloop Jeugdgolf: 3-jarige slaat hole in one Remco Boon en Petra Harman hebben zich afgelopen week end laten kronen tot de nieuwe kampioenen van de Cocksdor- per tennisvereniging Heri Hodie. De organisatie kijkt terug op een geslaagd toernooi, waarbij net als vorig jaar niet volgens een afval- systeem werd gespeeld, maar de deelnemers in poules waren inge deeld, waar nodig op sterkte. Deze opzet, gecombineerd met een strakke regie dor de wedstrijdlei ding, gaf een gevarieerd program ma voor alle deelnemers. Opvallend was het grote aantal inschrijvingen. Bijna alle volwassen leden hadden zich voor één of meer onderdelen aangemeld. De 12-jarige jeugdkam pioen van vorig jaar Mike van der Veen was de jongste, de 77-jarige Nel van Leeuwen was de nestor van het gezelschap. De organisatie prijst ook de gezellige sfeer en de onderlinge sportiviteit. De deelnemers aan het herenen kelspel waren verdeeld over twee poules. De B-poule werd overtui gend gewonnen door Robbert van den Bent, die Wally van Beek achter zich liet. De sterkere A-poule was minder snel beslist. Zowel Theo van Maanen als Remco Boon had al z'n wedstrijden gewonnen, toen zij elkaar troffen. Er ontbrandde een spannende strijd, waarin de eerste set met 6-2 werd gewonnen door Van Maanen. Boon liet zich niet uit het veld slaan en kondigde stoer aan er een driesetter van te zul len maken. Bij de stand van 4-4 in de tweede set kwam de kente ring. Ondanks een voorsprong van 40-0 slaagde Van Maanen er niet in de negende game te winnen, waarna Boon hard toesloeg en de tweede set met 7-5 won. Hoewel Van Maanen daarna nog flink tegen stand bood, was duidelijk dat zijn opponent hem de baas was. Boon won de derde set uiteindelijk met 6-4 en daarmee de titel. Ook de dames werden verdeeld over twee poules. In de B-poule ging de winst naar Annemiek van Beek. Veterane Nel van Leeuwen werd knap tweede. Met onder ande ren oud-clubkampioenen Mieke van den Bent en Fenna Boon was poule A sterk bezet. In een systeem met kruisfinales werd tot op de bodem uitgezocht wie de sterkste was. Een verrassing was dat de finale niet tussen beide titelhouders ging, maar tussen Mieke van den Bent en nieuweling Petra Harman. De laat ste liet overtuigend spel zien en won de eerste set met 6-0. In de tweede set hervond Van den Bent zich aan vankelijk, maar na een gelijke tus senstand (3-3) verzekerde Harman zich uiteindelijk nog vrij eenvoudig (6-3) van de titel. Het herendubbel was het enige mager bezette onderdeel van het toernooi. Er deden slechts vier kop pels mee, waarvan er bovendien één uitviel wegens een blessure. Theo van Maanen en Robbert van den Bent eisten de titel voor zich op, voor Leo Saai en Stefan Hooy- schuur. In de B-klasse van het damesdub belspel wonnen Jolanda Stark en Anneke Saai in de finale van Fin- jella van der Veen en Sylvia Eelman (6-2, 6-3). In de A-klasse waren Mieke van den Bent en Ria Zoetelief oppermachtig. Ongeslagen behaal- Golf is in Nederland de snelst groeiende sport en kent na voet bal, tennis en gymnastiek de meeste geregistreerde beoefe naars. En ook de jeugd blijft niet achter. Op golfbaan de Texelse zijn steeds meer kinderen onder de tien jaar met een golfclub en tas onder de arm te vinden. Een paar jaar geleden telde de les op zaterdagmiddag vijf of zes kin deren. Nu zitten de lessen vol en zijn er ruim vijfentwintig actieve jon ge golfers. 'En dit is de harde kern, in totaal zijn er veertig jeugdleden', vertelt Ben Zegeren, voorzitter van de jeugdclub. Volgens hem zijn er verschillende redenen voor de groei ende populariteit. Landelijk wordt hard gewerkt om de jeugd aan het golfen te krijgen. Mooie toernooien, interessante tarieven en goed mate riaal voor jeugdige spelers. Ook op Texel wordt de sport aantrek kelijk gemaakt. 'Via de sportpas op school kunnen kinderen komen golfen en de tarieven voor kinderen zijn verlaagd. Nu is het een sport die concurreert met tennis of hoe- Ruim honderd geslaagden zwemdiploma Onder behoorlijk frisse omstan digheden is vrijdag in zwembad Molenkoog voor de eerste keer dit jaar afgezwommen. Bij een pret tige watertemperatuur van 24,5 graden voldeden alle (meer dan honderd) kandidaten aan de eisen, zodat examinatoren Henk Key- ser en Remko Spelde na afloop iedereen het felbegeerde diploma kon overhandigen. Voor diploma A zwommen 21 leerlingen af en voor diploma B 31Maar liefst 51 kinderen behaalden het C-diploma en complementeerden daarmee de ABC-serie. Opvallend was dat niet minder dan 46 geslaagden via het schoolzwemmen waren klaarge stoomd. De anderen volgden par ticuliere zwemlessen. Het afzwemmen vormde de afslui ting van de eerste lesperiode van dit seizoen. Maandag 30 juni begint de tweede lesperiode, die eindigt met een afzwemsessie op vrijdag 8 augustus. In verband met de zwemvierdaagse zijn er deze week geen lessen. Geslaagden: A-diploma - Cynthia van den Bra- ber, Antje Dros, Rowan Veenstra, Sherina Lloyd, Babette de Vries, Dianne Maat, Donna Bouwmees ter, Jeroen Vlaming, Jesse Deul, Joost Moens, Jorg van der Vis, Justin Wismeijer, Kevin Groot, Laura Schulze, Lea Nooij, Patrick Klok, Sander Bremer, Sieb van der Vis, Thijs de Best, Wilco Zegeren, Jacob Zuidewind. B-diploma - Glenn Zijlstra, Jacky Kooy, Jesse van Rijn, Silke Pop, Lisa Buijs, Anastasia Medema. Annemarijn Ekker, Axel Eelman, Barry Barhorst, Gerrit Koorn, Jens Koops, Jesper Fiïius, Joost Boekei, Mees Rutten, Mees Saai, Nien- ke Witte. Patrick Plaatsman, Roy Prins. Sanne Siersma, Thijs Ver meulen, Bente de Haan, Dounia Zaame, Femke Krijnen. Fien Smit, Ilse van der Vis. Joyce Coevert, Kylian Barends, Mirre Zegel, Myron Coot, Rosalie Vézina, Storm Graaf. C-diploma - Anne Sikma, Antara Saai, Britt Houwing, Colin Eelman, Dertig viertallen probeerden gister avond op een zonovergoten atle tiekbaan in Den Burg zo snel moge lijke tijden te realiseren in de Texelse Bedrijvenestafette. De naam dekte net helemaal de lading, want aan de wedstrijd deden ook scholen en families mee, afhankelijk van leef- •jjd en sekse verdeeld over diverse categorieën. Veel animo was er bij de gemeente, die één dames- en twee herenteams had afgevaardigd. Op de foto lost wethouder Nico Kik kert van het kwartet Gemeente C teamgenoot Toine Kersten af (links). Vrijwel gelijktijdig komt Cees-Jan de Jager van B&B in de baan voor zijn collega Fedor van Elk. Het snelste bedrijventeam was het viertal van de Sportshop, bestaand uit Robin Schoo, Jesse Hoven en Sander en Mathijs Legierse. Zij lieten na zware strijd het NIOZ net achter zich. In de krant van vrijdag publiceren we alle uitslagen. (Foto Joop Rommets-'Beeldtjank Texel) De golfbaan was het afgelopen weekend het strijdtoneel van jeug dige golfers. Zaterdag werd het Texels Jeugd Open gespeeld voor de jeugd tot 23 jaar. Zondag was een dag voor de allerjongsten; spelers tot 12 jaar namen het fana- dek tegen elkaar op. ten het Texels Jeugd Open deden 74 deelnemers mee, verdeeld over de grote en de kleine baan. In totaal (wamen 63 spelers van de overkant en 11 spelers van Texelse bodem. De jeugdige Texelaars hielden zich goed staande tijdens het toernooi. Elske Zegeren behaalde een tweede Dlaats op de kleine Par 3 baan met 42 punten. Op de grote Par 72 baan oehaalden maar liefst drie Texelaars een overwinning. Annabel Groothuis werd met 68 punten tweede gevolgd door Use van Zuilekom met 69 pun ten. Bij de jongens belandde Jaap Hoogenraad als nummer één op het scorebord in het clubhuis. Voorzitter van de jeugdclub Ben Zegeren was trots op het spel van de jeugd. 'Ze nemen het spel en de regels heel serieus. Volgens de regels mag er geen onvertogen woord val len, golf blijft toch een nette sport. En het bleef netjes op één incidentje na.' Om de sfeer goed te houden moesten de ouders op afstand blij ven en mochten ze niet meelopen in de groep van hun kind. Ook moch ten ze alleen op een nette manier het spel van hun kind begeleiden. Dit leverde soms mooie plaatjes op. 'De ouders staan af en toe als stokstaart jes achter de duinen', aldus Zegeren. Het meest onder de indruk was hij van de prestaties van de jongste telg van Iwan Groothuis, directeur van Vakantiepark De Krim. 'Hugo van drie jaar speelde niet mee maar wist wel een hole in one te slaan. Zo'n klein jochie, dat belooft nog wat.' De zondag was voor de Minitour en de Minitour+ van de Nederlandse Golf Federatie (NGF). Het was de eerste keer dat de NGF het toernooi op Texel hield. De golffederatie was dusdanig enthousiast dat ze de Mini- tours voor volgend jaar weer willen vastleggen. De wedstrijden waren tevens een concurrent voor andere jeugdtoernooien elders in het land. 'Texel bleek erg populair en omdat veel spelers op zaterdag al kwamen om voor te spelen en de baan te verkennen, legden we beslag op twee dagen.' In totaal deden 66 deelnemers aan de Minitours mee. Beste en enige Texelse deelnemer van de Minitour was Annabel Groothuis. Met een score van 94 punten werd ze eerste van de deelnemende meiden. Dressuurwedstrijd Ondanks het weer, dat halverwege de westrrjd van zonnig omsloeg in een hoosbui, behaalden Priscilla Noorlander met Unique tijdens de dressuurwedstrijd van vrijdag 214 punten en een eerste prijs. Noorlan der komt uit in de klasse Z1Noortje Duin (L2) behaalde met Oraya 191 punten en een eerste prijs. Ook de tweede proef verliep gunstig voor beide amazones. Duin kwam tot 187 punten (1 winstpunt), Priscilla Noorlander tot 200 punten. Marleen van der Werve behaalde haar laatste winstpunten in de klas se L1 en promoveert naar L2. 'sde driejarige Hugo Groothuis, met links vader Iwan, een opkomend talent? Uitslagen: M2, eerste proef: Maren Kuyper met Tristan, 180+, eerste prijs, 1 wp; Leonie van Schaik met Texel Consensus. 180, tweede plaats. 1 wp. Tweede proef: Leonie van Schalk met Texel Consensus, 178. M1 -pony's: Tessel Veltkamp met Pocahontas tweemaal eerste (184. 183), tweemaal winstpunt L2-pony's: Sterre Veltkamp met Mario tweemaal eerste (185. 180), twee winstpunten. B-pony's cat. C' Shirin Schahidi met Morena tweemaal eerste (171+. 176). B-pony's cat. D/E: Esmee Zoer met Ster tweemaal eerste (1893, 197). dne winstpunten; Laura Westerlaken. 180. winstpunt. Tweede proef: Lianne ter Steege (182), winstpunt. L1-paarden: winstpunten voor Maaike Hooijschuur (180, 183) en Mar leen van der Werve (183, 184). B-paarden: Gerard Roeper met Vision tweemaal eerste (181. 173). winstpunt. DINSDAG 24 JUNI 2008 Nieuweling Petra Harman won de strijd bij de den ze de titel. Na een laatste zware wedstrijd tegen Fenna Boon en Liza ter Hoor konden Ditte Westdorp en Petra Harman als nummer twee worden aangewezen. Van het gemengd dubbelspel was veel werk gemaakt. In drie poules werd begonnen met een halve com petitie. Vervolgens speelden de pou lewinnaars, respectievelijk de num mers twee, drie en vierde opnieuw in poules om een rangschikking in het totaalklassement. De laatste partij moest de beslissing over de eindzege brengen Helaas speelde harde wind daarin een hinderlijke rol, waardoor geen van de spelers het gebruikelijke niveau behaalde Toch maakten Mieke van den Bent en Leo Saai en Ria Zoetelief en Theo van Maanen er een lange en spannende wedstrijd van. De eerste set ging vrij gemakkelijk naar Van den Bent en Saai (6-2), maar in de tweede waren de rollen omgedraaid en wonnen Zoetelief en Van Maanen met dezelfde cijfers. In de derde en beslissende set leken Van den Bent en Saai aanvankelijk de beste, maar herstelden hun tegenstanders zich net op tijd (6-4). Het evenement werd in clubstijl met een gezellige maaltijd afgesloten. Jeugd bereidt zich serieus voor op de wedstrijden key.' Onder de Texelse spelers zit volgens Zegeren voldoende talent: 'Het begint spelenderwijs met spel letjes en het ontwikkelen van balge voel. Daarna helpen de ouderen de kleintjes en degene die meer willen (Foto's Bert Zegeren krijgen apart techniekles. We heb ben nu vijf kinderen die we aanmer ken als Texels talent. Als je ziet met welk gemak ze slaan en presteren, dat is prachtig!' Daniëlle Polderman, Dave Huys- man, Dionne Huizinga, Eros Sten- dert, Esmée van Exel, Eva van de Velde, Felien de Ridder, Floor van Sambeek, Floris Drevel, Giel Drij ver, Hessel Arensman, Hidde Pran ger, Jelle Burgman, Joyce Middel bos, Julia Esselman, Jurre Daalder, Koen Jansen, Lars Jalving, Laurine de Wolf, Lisa van Dooijeweerd, Luc Groenewoud, Maartje Serlé. Man- dy Smidt, Marijn Smits, Marit Stark, Marleen Roeper, Melissa Mets, Merijn Bakker, Mika Strick, Mike Geus, Muriël Hatenboer, Niels Fen- nema, Niels Witte, Patricia Stoer. Roel van der Vis, Sander Maat, Sanne Kalf, Savannah Vonk. Silvie Koorn, Sunny Halsema, Suzanne Kuiper, Viergeline den Teuling, Jude Raniël Espina, Metta Zege ren, Noëlle Muller, Wouter Boon, Wouter Maat. Vakantiekaart voor jongeren Texelse jongeren van 11 tot en met 14 jaar kunnen ook deze zomer met de Vakantiekaart tegen geredu ceerd tarief kennismaken met een groot aantal sporten. Nieuw in het pakket waaruit ze kunnen kiezen zijn onder meer squash, windsurfen, snorkelen en diverse activiteiten op vakantiepark De Krim. Wegens suc ces geprolongeerd zijn sporten als kajakken en raften, boogschieten en catamaranzeilen. Een Vakantiekaart kost €18,- en bestaat uit vier bonnen. Elke activiteit kost één of twee bonnen. De kaart wordt uitgegeven door de Stich ting Pharos Texel en mede mogelijk gemaakt door (financiële) steun van Texelse verenigingen en bednjven en Jantje Beton. De kaart kan alleen woensdag 25 juni vanaf 16.00 uur worden aangeschaft in jongerencen trum Time Out aan de Wilhelmi- nalaan in Den Burg. De oplage is beperkt (300). Geadviseerd wordt daarom er tijdig bij te zijn. Ferry van der Vis heeft afgelopen «eekend na zware strijd het kam pioenschap van Wielervereniging Texel gewonnen. Hij moest in de eindrangschikking weliswaar Jordy Vinke naast zich dulden, maar aangezien hij zijn concur rent op het laatste onderdeel de was, ging de zege naar Van der Vis. Zoals te doen gebruikelijk was de wedstrijd uitgesmeerd over twee dagen. Vrijdagavond stonden de en een omloop het pro gramma. Beide onderdelen werden verreden op Zuid-Haffel, dat tot de aanleg van de wielerbaan in Den dienst deed als clubparcours. Gezien de grote opkomst en de attractieve wedstrijden had de orga nisatie met deze keuze in de roos geschoten. Een kleine tegenvaller was het slechte weer. proloog, een tijdrit van één ron de, werd bij de senioren een prooi voor Jordy Vinke. Hij bleef Ferry van der Vis en Gauke van Lingen enkele seconden voor. Luuk van der Meer rned de snelste tijd bij de jeugdren- ners. Hij versloeg Youp Wehnes en Esmée Betsema. Hemelsluizen Bij de start van de omloop over Ten ronden gingen de hemelsluizen open, waardoor het parcours glib berig werd Dit weerhield de renners er niet van direct flink snelheid te maken. Op de Waterweg, het klim- metje in het parcours, trok Jordy Vinke al in de eerste ronde hard door. Er ontstond daardoor een kop groep van vier renners, bestaand uit Vinke zelf. Ferry van der Vis, Gauke van Lingen en Niels Jimmink. Toen Vinke bij de tweede beklimming van de Waterweg opnieuw flink op de pedalen ging, bleek alleen Van der Vis in staat zijn wiel te houden. Goed samenwerkend bouwden bei de koplopers hun voorsprong op achtervolgers Van Lingen en Jim mink steeds verder uit. Vinke liet het niet op een eindsprint aankomen, en loste zijn concurrent op de voorlaat ste beklimming. Van der Vis bleek niet meer in staat terug te komen en moest genoegen nemen met de tweede plaats, In de eindsprint om de derde plaats bleek Jimmink sneller dan van Lingen. Op ruime achterstand won Klaas Uitgeest de sprint van het peloton. Omloop Ook in de omloop voor de jeugdren- ners staken twee renners boven de rest uit. Luuk van der Meer en Youp Wehnes namen een grote voor sprong op het volledig uiteenge slagen peloton. Van der Meer won in de eindsprint verrassend van de rappe Wehnes. Op de wielerbaan werden zater dagmiddag de slotonderdelen, de puntenrit en de afvalwedstrijd, gehouden. In de puntenrit voor jeugdrenners toonde Luuk van der Meer zich verreweg de beste. Bij afwezigheid van Youp Wehnes won hij alle sprints om de punten en de eindsprint zelfs met grote voor sprong. Esmee Betsema en Jelmer Bot waren de enigen die Van der Meer nog enigszins konden benen. In de jongste categorie was Nickay Sangers te sterk voor leeftijdsge noten Joey Mets, Sjors Jimmink en Simone Blauw. In de afvalwedstrijd werden de eerder gestelde verhou dingen gerespecteerd en bleef Van der Meer als laatste over. Nickay Sangers (10-11 jaar), Jelmer Bot (12-13 jaar) en Luuk van der Meer (14-15 jaar) behaalden uiteindelijk de meeste punten over alle onder delen en werden clubkampioen. Furieus In de puntenrit voor senioren gin gen Thomas Boom en gastrenner Mitchell van de Haas furieus van start. Onder hun impuls ontstond er al snel een kopgroep, met naast Boom en Van de Haas ook Ferry van der Vis, Jordy Vinke, Gauke van Lin gen en Niels Jimmink. Na de eerste puntensprint, die werd gewonnen door Van der Vis, moesten Boom en Van der Haas hun opponenten laten gaan. Nadat de punten in de volgende sprints onderling werden verdeeld lieten Vinke en Van der Vis de andere twee koplopers achter zich. Van der Vis pakte uiteindelijk de meeste punten, waardoor hij Vinke in de tussenstand van het kampioenschap tot op één punt naderde. Afvalwedstrijd Ook in de afvalwedstrijd maakten Van der Vis en Vinke de dienst uit. Nadat beiden als laatsten waren overgebleven, greep Van der Vis in de eindsprint de overwinning. Hij kwam daardoor in het klassement op gelijke hoogte met Vinke. Omdat de uitslag van het laatste onderdeel de doorslag gaf, mag Van der Vis zich een jaar lang clubkampioen noemen. Veteraan Gauke van Lin gen ging bij alle onderdelen goed mee met de senioren, waardoor hij onbedreigd het clubkampioen schap pakte in de categorie 40 jaar en ouder. Hetzelfde gold voor junior Klaas Uitgeest, die clubkampioen werd in de categorie 16-17 jaar. Na afloop werd ook de Rab Bokaal uitgereikt, bestemd voor de ren ner die de meeste punten over alle onderdelen vergaarde. Luuk van der Meer. Nickay Sangers. Jelmer Bot en Gauke van Lingen wonnen alle onderdelen in hun eigen leeftijds- Veel (jeugdjrenners hadden het rr categorie en reden daardoor zestig Eindstanden: punten bij elkaar. Daardoor moest het aantal punten in de puntenrit de beslissing brengen en won Van der Meer. 10-11 jaar - 1.Nickay Sangers. 60, 2.Joey Mets, 55. 3.Simone Blauw, 50, 4.Sjors Jim mink. 27. 12-13 jaar - 1.Jelmer Bot, 60. 2.Manëlle Blauw. 56. 14-15 jaar - 1 Luuk van der Meer. 60. 2 Youp Wehnes. 54, 3 Esmée Betsema, 28. 16-17 jaar - 1 Klaas Uitgeest, 59, 2.Denise Betsema. 54 18-39 jaar 1 Ferry van der Vis. 58. 2.Jordy Vinke, 58. 3.Niels Jimmink. 52. 4.Niels Kossen. 43. 5 Niels Bak ker, 42. 6.Simone Betsema, 41. 7.Nick Weh nes, 20. 8.Natascha van der Vis, 17. 9 Tho mas Boom, 12 40 jaar en ouder 1 Gauke van Lingen, 60, 2,Otto Goënga. 54, 3 Menno Goènga. 49, 4.Hans de Winter, 48. 5.Manuel Rodnques, 47, 6.Loek van Vliet, 32

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7