Qeslaagd 'Soms heb je de genade van de flow' Combinatie van komedie en actie Film Mi TEXELSE y COURANT EAgenda E TESO texelse'^courant DAGELIJKS TEXELS NIEUWS iuiuw.texelsecourant.nl VRIJDAG 4 JULI 2008 Een aanstekelijke combinatie van komedie en actie. Dat brengt de film Hancock, die komende week in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over een superheld (vertolkt door Will Smith), die meer schade aanricht dan dat hij goed doet en daardoor uit de gratie raakt bij het publiek. In zijn wanhoop grijpt hij naar de fles. Wanneer hij als ket tingroker en alcoholist hulp krijgt van een persoon (Jason Bateman) die zijn leven aan hem te danken heeft, krabbelt hij weer op. Alles lijkt ten goede te keren, totdat hij steeds meer aantrekkingskracht begint te voelen voor de vrouw van zijn red der (Charlize Theron). De meeste andere films zijn gepro longeerd. In The Happening, sci ence fiction met veel actie, wordt de Amerikaanse stad Philadelphia geteisterd door een apocalyptische dreiging die mensen er toe aanzet door te draaien en soms zelfs zich zelf te doden. Veel mensen denken dat het een virus is, maar niemand Millenniumdoelen De expositie over de millennium doelen, die op uitnodiging van de Texelse kerken zou worden gehouden, gaat in verband met een communicatiestoornis niet door. De tentoonstelling, de JOP Wereld Express, zou te zien zijn in een bus voor de gereformeerde kerk aan de Elemert. De Texelse organisatie dacht dat de bus bij de expositie geleverd werd, maar dit bleek ach teraf niet het geval. Omdat het op Nick en Simon in De Koog De Toekomst in De Koog houdt zondag een Volendamse avond met optredens van de 3 J's en Nick en Simon. Beide groepen zijn geen onbekende op Texel en speelden al eerder in De Koog. Zondag spelen de 3 J's voor al nummers van hun nieuwe album, Watermensen. Hierna treden Nick en Simon op, die een echte zomer hit hebben met Rosanne. Kaarten voor het optreden zijn verkrijgbaar bij brasserie Samsam, de toegang bedraagt €17,50. weet zeker wat ze er van moeten denken. De avonturenfilm Prince Caspian is het vervolg op The Lion, the Witch and the Wardrobe, uit de serie The Chronicles of Narnia. Wanneer de koningen en koninginnen terugke ren naar hun verre koninkrijk komen ze tot de ontdekking dat er al meer dan 1-300 Narnia-jaren zijn verstre ken. Tijdens hun afwezigheid is er een einde gekomen aan De Gouden Eeuw, is Narnia veroverd door de Telmarines en regeert koning Miraz het land zonder genade. De hoofd personen ontmoeten er de jonge prins Caspian, die aanspraak maakt op de troon, maar zich schuil houdt voor zijn oom Miraz. die hem wil vermoorden om zo zijn eigen zoon te kunnen kronen. De 13-jarige Rosa is de hoofdper soon in de familiefilm Hoe overleef korte termijn met mogelijk bleek een andere oplossing te vinden, werd besloten van het project af te zien'. Wellicht komt de tentoonstelling op een later moment alsnog naar het eiland. Trio Melange in Waalder kerk Trio Melange verzorgt dinsdag 8 juli een optreden in de kerk van De Waal. Het is het vierde in de door de Raad voor Zomerwerk van de Texelse kerken georga niseerde serie zomeravondcon certen. Het gezelschap bestaat uit Claudia Bartz (hobo). Marlies Klumpenaar (klarinet) en Ruth Krabbe (fagot). Alledrie voltooiden een opleiding aan het conservatorium en volgden diverse masterclasses. Ze spelen in verschillende orkesten en ensem bles in Nederland en Duitsland. Krabbe werkte met het Württember- gischen Kammerorchester in Heil bron mee aan radio-, televisie- en CD-opnames. Trio Melange speelt werken van onder anderen Beethoven, Stra- winsky en Gershwin. Het optreden begint om 20.15 uur. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden voor een bijdrage in de kosten. Minitoernee The Wieners De rock-a-billygroep The Wieners, zaterdag te horen op Sommeltjes- pop, blijft nog even op het eiland. De groep speelt zaterdagavond in Samsam en zondag in Sjans. The Wieners speelt zowel grote hits uit de jaren vijftig als 'B-kantjes'. Kleding en instrumentarium zijn ik mezelf? Samen met haar acht maanden oude halfbroertje en haar moeder verhuist ze naar Groningen om bij haar nieuwe stiefvader in te trekken. Ver weg van haar vrienden, op een nieuwe school en in een onbekende omgeving worstelt zij met haar onzekerheid, haar stiefva der en haar alter ego Rooz. Wat ze ook probeert, haar problemen lijken steeds groter te worden. Vraag is: hoe zal zij dit overleven? Van de makers van Shrek en Mada gascar is Kung Fu Panda, een komi sche animatiefilm over een panda die er tijdens het werk in bamiwinkel van zijn ouders van droomt een grootheid te worden in de vecht sport kungfu. Wanneer hij door een onbegrijpelijk toeval door de ver maarde leraar Shifu wordt uitverko ren zijn leerling te worden, verandert zijn leven voorgoed. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www.texelsecourant.nl. Gezinsdienst De baptistengemeente houdt zon dag de eerste gezinsdienst van het seizoen. Het thema is 'liefde'. In totaal worden deze zomer acht gezinsdiensten gehouden, met als overkoepelend thema 'De vrucht van de Geest'. Aan dit thema wordt op creatieve wijze invulling gege ven, waarbij gebruik gemaakt wordt van drama, filmpjes en verhalen. Ook de prediking sluit aan op het thema. Voor de kinderen is er een speciaal vakantieboekje ontwikkeld, waarmee ze ook onder de dienst aan het werk kunnen. De teksten van de liederen worden geprojec teerd, zodat deze gemakkelijk kun nen worden meegezongen. De bij eenkomst wordt gehouden in het gebouw aan de Julianastraat in Den Burg en begint om 10.00 uur. Corine Witkamp uit De Koog is aan de Hogeschool Inholland in Alkmaar geslaagd voor de HBO-opleiding Small Business Retail Manage ment. Nico Waerts slaagde bij het ROC in Amsterdam voor de MBO-opleiding tot leraar kickboksen. Hij geeft momenteel al les in karate, judo en kickboksen. Cursus koordirectie Bij Artiance in Alkmaar start in september de basiscursus I en II voor koordirigenten. Beginnende en meer ervaren amateurdirigenten ontdekken tijdens deze cursussen wat nodig is om vakkundig en geïn spireerd voor een koor te staan. Er wordt les gegeven in slagtechniek, stemvorming en muziektheorie. Docenten zijn Felix van den Hom- bergh (koordirectie en coördinatie), Ulrikke Findenegg (koordirectie) en Lara Diamand (stemvorming). Op 5 en 12 september wordt een ken nismakingsles gegeven. Meer infor matie is te vinden op www.dekunst. net. Jolly Boys in Worsteltent Dixielandorkest The Jolly Boys, dat zaterdag een optreden verzorgt bij strandpaviljoen De Zeester bij paal 17 is zondag te horen bij De Wor steltent aan de Smitsweg in de Den nen. De groep is geen onbekende, op het eiland en is ieder jaar op meerdere plaatsen te vinden. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten plaats. Ringsteken in Oosterend In Oosterend wordt vanavond (vrij dag) de tweede wedstrijd ringsteken om de Jan Agterbokaal gehouden. Diverse Texelse ondernemers en de organiserende vereniging Tussen Wad en Duin hebben mooie prijzen beschikbaar gesteld. Vrouwen die ook eens willen proberen een ring van de galg te steken, kunnen mee doen aan de extra toeristenronde. Hen wordt verzocht zich tijdens de wedstrijd bij de organisatie te melden. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Het opstelterrein is aan de Siotskolk. Eva de Graaf (22) uit Den Burg is afgestudeerd aan de Verloskun de Academie in Amsterdam. Ze is vandaag (vrijdag) als verloskundige beëdigd. De Graaf gaat voorlopig aan de slag als waarnemend verlos kundige in Schagen. Othilde Vlaming (20) slaagde aan het Horizon College in Alkmaar voor de opleiding SPW. Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Vrijdag 4 juli: In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur de eerste van een nieu we serie voorstellingen van kinderthe atergroep De Vantasjes. In Oosterend begint om 19.00 uur een wedstrijd om het Texels kampioen schap ringsteken. Cinema Texel vertoont Kung Fu Pan da nl (11.30, 14.00, 16.30), Narnia 2 (18.45, 21.45), Indiana Jones (10.30, 18.30), Hoe overleef ik mezelf (13.30, 16.00) en Sex and the City (21.15). Zaterdag 5 juli: Op het weiland tegenover het dorps huis van De Waal wordt van 13.00 uur tot middernacht het festival Sommel- tjespop gehouden. Met uiteenlopende Nederlandse bands. Entree gratis. Van 10.30 tot 15 00 uur houdt volks- tuindersvereniging De Mars een open dag. De tuin is te bereiken via de Buy- tengors (bij het bruggetje rechtsaf). De entree is gratis. In theater De Kiekendief op vakantie park De Krim begint om 16.00 uur een goochelshow van Wouter Weerman. Entree €2,75; voor kinderen van 4 t/m 12 jaar Bij eetcafé De Rog in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van de Salt Peanuts. De toegang is gratis. In strandpaviljoen De Zeester bij paal 17 begint om 20.30 uur een optre den van jazz- en dixielandorkest Jolly Boys. Entree is gratis Cinema Texel vertoont Kung Fu Pan da nl (11.30, 14.00, 16.30), Narnia 2 (18.45, 21.45), Indiana Jones (10.30, 18.30). Hoe overleef ik mezelf (13.30, 16.00) en Sex and the City (21.15). Zondag 6 juli: Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van jazz- en dixielandorkest Jolly Boys. De toegang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van Wouter Weerman en Daniël de Boer. Muziek en cabaret. Entree gratis. In discotheek De Toekomst in De Koog treden vanavond de 3 J's en Nick en Simon op. Toegang €17,50. Cinema Texel vertoont Kung Fu Pan da nl (11.30, 14.00, 16.30), Narnia 2 (18.45, 21.45), Indiana Jones (10.30, 18.30). Hoe overleef ik mezelf (13.30. 16.00) en Sex and the City (21.15). Maandag 7 juli: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Hoogwater te Oudeschild Vr. 4 10.15 en 23.00 u. Za. 5 11.16 en 23.44 u. Zo. 6 11.50 u. Ma. 7 00.30 en 12.36 u. Di. 8 01.05 en 13.16 u. Wo. 9 01.30 en 13.55 u. Do. 10 01.45 en 14.14 u. Vr. 11 02.17 en 14.54 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Donderdag 10 juli eerste kwartier. Zaterdag 5 Juli springtij.Zondag 6 juli zon op 5.28, zon onder 22.01 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon, In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. Deelname kost €3,50. In café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.30 uur een schaaktoernooitje. ledereen kan meedoen. Cinema Texel vertoont Kung Fu Panda nl (11.30, 16.15). Zomerhitte (14.00). Narnia 2 (18.45, 21.45), Indiana Jones (10.30), Hoe overleef ik mezelf (13.30, 16.00), Sex and the City (21.15) en een sneak preview (21.30). Dinsdag 8 juli: Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. In het gemeentehuis begint om 19.00 uur een extra vergadering van de commissie Grondgebied. Aansluitend, om 20.00 uur, komt de gemeenteraad bijeen. Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A. Den Burg) Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert van Trio Melan ge (klarinet, hobo. fagot). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden. Cinema Texel vertoont Kung Fu Panda nl (11.30, 16.15), Zomerhitte (14.00), Narnia 2 (18.45, 21.45), Indiana Jones (10.30, 18.30), Hoe overleef ik mezelf (13.30, 16.00) en Sex and the City (21.15). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl zijn van toepassing öe Regelen voor hel AUvertentiewezen «an öe Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd Otj de Kamer van Koophandel en FaOneKen te Amsterdam onder nummer ai 198699 Een exemplaar van kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37,95 36,25 (automatisch) Per jaar 74,10 71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www.beeldbanktexel.nl Sandra Bremer (22) slaagde aan het Hanze-lnstituut voor Sportstu- dies in Groningen als eerstegraads leraar Lichamelijke Opvoeding, rich ting sportontwikkeling. Willem Barhorst slaagde aan de Hogeschool Inholland te Haarlem voor de HBO-opleiding Manage ment Economie en Recht. Hij gaat werken bij Heineken in Zoeterwou- de. Muziekonderwijs belangrijk gevonden Skilder Kadefeest met eetfestijn Voedende moeders Op de haven van Oudeschild wordt vrijdag 8 augustus het Skilder Kadefeest gehouden, met van 14.00 tot 18.00 uur een markt met Texelse producten en vanaf 18.30 uur een geza menlijke maaltijd. Zaterdag 9 augustus wordt het Havenvistijn gehouden. Tijdens het Havenvistijn worden van 14.00 tot 18.00 uur verschil lende demonstraties gegeven, onder andere met de Sumwing. helemaal in stijl. De groep treedt wekelijks op op festivals, in thea ters, cafés en op feesten en werd tijdens het rock-'n-rollfestival op Terschelling vorig jaar verkozen tot beste band Het optreden in Samsam wordt ondersteund door een VJ, die in de pauze passende muziek laat horen. Ook wordt er informatie gegeven over de visserij en de verschil lende vissoorten. Daarnaast wordt een wedstrijd ankertillen gehou den en treedt het Oudeschilder Visserskoor op. Voor de jeugd wordt vanaf 19.30 uur kinderdisco gehouden. Aansluitend volgt een optreden van de Noordhollandse coverband Kink. Het Havenvistijn wordt voorafge gaan door het Skilder Kadefeest op vrijdag, opgeven voor de maal tijd kan via café Het Kombuis of Texel Catering aan de Stoom- poort. Opgeven kan ook via www. texelcatering.nl. Op het menu staan groentesoep, visstoofpot en runderstoofpot en een nagerecht. Deelname kost €12,50, kinderen tot zes jaar eten gratis mee. Na het eten verzorgen Petro's Karaoke- show en de Texelse band Wad zou 't een optreden. Rachel Kruk in Oudeschild, contact persoon van de Vereniging Borst voeding Natuurlijk, houdt woensdag een bijeenkomst voor voedende moeders. Tijdens de bijeenkomst kunnen op informele wijze ervarin gen worden uitgewisseld en vragen worden gesteld. De middag wordt gehouden van 15.00 tot 17.00 uur, deelname kost €1,50. Voor opgave en inlichtingen: www.vbn-texel.nl of tel. 322734. Kinderen van de basisschool'gaan door het aanbieden van muziek onderwijs meer van muziek hou den. Dat is een van de conclusies uit het onderzoek dat de Muziek- en Dansschool hield onder ouders van leerlingen die IMV-onderwijs volgen. Bij de lessen IMV (instrumentale muzikale vorming) krijgen de kinde ren uit groep 5 van de basisschool gedurende een jaar les op twee ver schillende instrumenten. Dat muziek belangrijk is voor de ontwikkeling van het kind was al langer bekend en wetenschappelijk aangetoond, maar uit het onderzoek blijkt dat ook de ouders muziekonderwijs belang rijk vinden. Het IMV speelt daarbij een steeds grotere rol, omdat op de meeste scholen steeds minder tijd aan muziek wordt besteed. Het onderzoek werd gevoerd onder 178 ouders van IMV-leerlingen, van wie 67 procent de vragen beant woordde. Van hen geeft een over grote meerderheid (96,6 procent) aan muziekonderwijs belangrijk te vinden. Meer dan de helft van de ouders (51 procent) merkt daarbij op dat de kinderen door de lessen IMV meer van muziek zijn gaan houden. De helft van de kinderen wil na de kennismaking het instrument verder leren kennen, terwijl 8 pro cent al muziekles heeft. Driekwart van de leerlingen geeft aan de les sen 'heel leuk' te vinden, slechts 2 procent vond het 'niet zo leuk'. LeRoy, die tegenwoordig op Texel (bij Dijkmanshuizen) woont, maakt zowel gebruik van steen als kunst stof en vindt het leuk om te expe rimenteren. Toch is haar werk over het algemeen herkenbaar, omdat ze daarbij bijna altijd uitgaat van het menselijk lichaam. In geabstra heerde vorm, want het is zelden figuratief. 'Het lichaam is de maat van waaruit je de wereld beleeft.' Het resultaat staat zelden vast. 'Het gebeurt soms dat ik aan het spelen ben met gips en gaas en dat mijn handen dan dingen maken die ik niet had bedacht. Je weet lang niet altijd van te voren wat er kan ontstaan.' Hoewel ze de afgelopen jaren behoorlijk productief is geweest, bekruipt LeRoy soms de angst 'dat het straks op is', dat er geen beeld meer uit haar handen komt. 'Ik ben nu nog bezig met een paar beelden, maar ik zou nog niet weten wat ik ga doen als ze af zijn. Daarom teken ik ook veel. Soms ontstaan daar iets uit dat mezelf verrast. Het gebeurt zelfs dat ik een tekening van een paar jaar geleden nog eens bekijk en dan plotseling de ingeving krijg die verder uit te werken. Ik hoor Eric Claus nog zeggen, wanneer ik hem mijn tekeningen liet zien: Oh, alle maal beelden. Dat begreep ik toen niet, maar het wordt me langzaam duidelijk.' Sinds 2002 verzorgde LeRoy jaar lijks meerdere exposities in binnen- buitenland. Haar werk was op Texel eerder te zien in Galerie Langwaal en Galerie Melk. In de Hoornder galerie worden vanaf zondag 6 juli uiteenlopende beelden ten toon gesteld, in hoofdzaak gemaakt van brons. De expositie duurt tot en met 7 augustus. Galerie Melk is dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en eventueel op afspraak. Joop Rommets Beeldhouwer Antoinette LeRoy: 'Het lichaam is de maat van waaruit je de wereld beleeft.' Verheven taal over het 'schep pen van kunst' is niet aan haar besteed. 'Beeldhouwen is gewoon een kwestie van discipline. Als je het atelier niet in gaat, gebeurt er niets. Soms heb je de genade van de flow en ontstaat er iets moois, maar dat is niet af te dwingen of op te roepen', vindt kunstenaar Antoinette LeRoy, die komende maand in Galerie Melk in Den Hoorn exposeert. LeRoy is autodidact. Een carrière als professioneel kunstenaar was nooit aan de orde, maar nadat meerdere mensen haar erop hadden gewezen dat de schetsen die ze maakte 'ech te beeldhouwerstekeningen' waren, besloot ze toch de stap te wagen. 'Ik heb de stoute schoenen aange trokken en ben naar beeldhouwer Eric Claus gestapt, die bij mij in het dorp. Broek in Waterland, woonde. Hij stuurde me weg. Hier heb je een plak was, koop ijzerdraad en kom maar terug als je iets hebt, zei hij.' Om Claus niet te hoeven tegen komen, fietste ze liever een blokje om. 'Alsof ik hem met zag. Maar hij zag mij wel en riep steeds: En, heb je al iets? Dat heeft drie maan den geduurd, totdat ik iets had gemaakt waarmee ik wel naar hem toe durfde. Ik zag tegen hem op. Hij was leraar op de Rijksacade mie geweest en is één van onze bekendste beeldhouwers.' Ze raakte 'ontzettend geïnspireerd' door Claus, die haar voordroeg bij één van zijn leerlingen in Italië en daarmee een belangrijke bij- (Foto Joop Rommets'BeskJbant: TexeQ drage leverde aan haar stap op weg naar het professioneel kun stenaarschap. 'Vijf jaar lang was ik een paar maanden per jaar in Pietrasanta om eerst met de hand en later met de compressor in steen te leren houwen. Ik Italië heb ik ook voor het eerst beelden van was gegoten en veel geleerd over het gietproces.' Mooie avonturen waren ook de (studie)projecten in Spanje en India. 'Artist in residence, noe men ze dat. Tegen een bescheiden vergoeding word je twee maanden lang gehuisvest en krijg je een stu dio. Als tegenprestatie verzorg je een eindexpositie of laat je werk achter. Vooral de contacten met andere kunstenaars zijn erg inspire rend. In India waren er mensen van acht verschillenden nationaliteiten.'

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2