Blues en bier op Beach Live paal 21 Island Samba trekt vooral jonge dertigers TEXELSE 2 COURANT Programma Oosterend Present Strender Historisch spel in teken oorlog oPIENie Rappe tong en gekke invallen E Agenda TESO De boer op in Den Hoorn DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl DINSDAG 15 JULI 2008 Gezelligheid troef op popfestival Texel Beach Live. Rock'n'roll, blues en andere muziekstijlen waren zondagmid dag en -avond te horen op het strand bij paal 21. Texel Beach Live, een gratis toegankelijk muziekfestival georganiseerd door Jan Hoek van strandpavil joen Beach Inn, trok redelijke belangstelling en de sfeer was goed. Hoek kijkt tevreden terug op een geslaagd evenement, dat hij in samenwerking met een grote bier brouwer organiseerde. 'De weergo den hielden het tot het laatst span nend, maar het is droog gebleven en de bezoekers waren vol lof over de kwaliteit van de bands en vooral het sfeertje', vertelt hij. Kosten noch moeite waren gespaard om het fes tival tot een succes te maken. Een grote tent, speelattributen voor de kinderen, eten, drinken, hightech- geluidsapparatuur en gerenom meerde artiesten. Henk Pepping en zijn Express openden de middag met boogie-woogie en bluesrock. Met als opvallend bandlid Ruben Hoeke, die wereldwijd in de belang stelling staat en volgens insiders geldt als een van 's werelds beste gitansten. Hij heeft het afgelopen jaar tal van muzikale onderscheidin gen mogen ontvangen. Waar in Oudeschild naar verluidt de regen met bakken uit de lucht kwam, werd het op het strand steeds beter weer. Achtereenvolgens betraden Penny Laine en de Harry G. Blues band met blues en rock het podium. De drummer van de laatste band stal de show door zijn drumpartijen uit te bouwen door de hele tent. Hester van Vliet en Kees Klaassen van Impress brachten naast de hits van hun band Flair een mix van dance en feest. De Texelse inbreng kwam van de mannen van Lömp. Afsluiter Love Bites zorgde bij de ondergaande zon voor sfeervolle klanken. Texel Beach Live krijgt in 2008 een ver volg. Vogelexcursie Vogelwerkgroep Texel houdt dins dag (vandaag) bij de Schorren een steltloperexcursie. Onder leiding van Vincent Stork wordt om 19.00 uur vertrokken bij Zeeburg, waar geparkeerd kan worden. Deelname is gratis, deelnemers dienen zich wel van tevoren op te geven. Dat kan bij Klaas de Jong, tel. 06- 21809865, e-mail kdjong@zonnet. nl. Het verdient aanbeveling om zelf een verrekijker of telescoop mee te brengen. Sorgen Frei in Kombuis In café De Kombuis op de haven van Oudeschild speelt zaterdag 19 juli Sorgen Frei. Deze nieuwe for matie, bestaande uit Edwin Bakker en Hans List (gitaar en mondhar monica), brengt blues uit de derti ger jaren. Het duo wil ontspannen muziek maken en zorgeloos spelen, vandaar de naam Sorgen Frei. Het optreden van zaterdag is de eerste keer dat ze voor publiek te horen zijn. Als het weer het toelaat, volgt zondag vanaf 15.00 uur een tweede optreden op het Dorpsplein in de Koog. Excursie Slufter De IVN-afdeling Texel verzorgt don derdag een wandeling door de Sluf ter. Een gids vertelt over het gebied. De excursie, die ongeveer anderhalf uur duurt, vertrekt om 19.30 uur aan de voet van de Sluftertrap. Deel name is gratis. De elfde editie van Oosterend Present belooft een groot spek takel te worden. Naast de traditi onele historische maaltijd en het historisch spel staan veel meer activiteiten op stapel tijdens het volksfeest op 31 juli, 1 en 2 augus tus. Iedere avond zijn spetterende optredens in de grote tent op het feestterrein in het dorp (locatie Koningsweg/Zevenhuizen). De Texelse band Poundcake bijt het spits af en staat de eerste avond (donderdag) op het podium. De bekende band Flair zet vrijdag avond vanaf 21.00 uur de toon in de tent. Het feest wordt zaterdagavond afgesloten met een optreden van Exposure: een formatie die alles uit de kast haalt orn er een feest van te maken. DJ Ruud is alle avonden present om het publiek tussen de optredens door te vermaken. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 augustus brengt de borrelbus feestgangers veilig thuis. De kosten (€3,-) kunnen bij de chauffeur in de bus worden voldaan. Ook overdag is er van alles te bele ven. Zo wordt er straattheater opge voerd waarbij elke straat een eigen stuk brengt en is er een meerkamp. Zaterdag is er een grote kramen- markt in het dorp (met onder andere het beslaan van paarden en het scheren van schapen). Ook wordt een poging gedaan het wereldre cord schieten met de blijde te ver beteren. Aansluitend is een optre den van het Visserskoor. Speciaal voor kinderen wordt zaterdag vanaf 15.00 uur de voorstelling Berend Botje opgevoerd door toneelgroep Julia. Het stuk is geschreven door Oosterender Aris Bremer. Aanslui tend is er een kindermaaltijd. Het volledige programma is te zien op de website www.oosterendpre- sent.nl. Oosterenders in kleding zoals die in de Tweede Wereldoorlog werd gedragen. Strenders lopen warm voor Oos terend Present. Op woensdag 30 en donderdag 31 juli maken 250 dorpelingen hun opwachting in het Historisch spel Het wapen van Amsterdam in oorlogstijd. Het verhaal speelt zich af in het laat ste jaar van de Tweede Wereld oorlog, waarbij morele dilemma's, de bezetting en uiteindelijk de bevrijding centraal staan. Veel Oosterenders zijn al maanden lang druk in de weer met de voorbe reidingen van het historisch spel dat twee keer zal worden opgevoerd. Alle. spelers en figuranten krijgen kleding en kapsels aangemeten die destijds gebruikelijk waren. Daar voor zijn verschillende kledingoch- tenden en -avonden geweest waar bij de dorpelingen tips en advies kregen. Voor de dames staat zelfs een heuse 'watergolfmiddag' op het programma, waarbij professionele kapsters zo'n zeventig gegadigden enkele dagen voor het evenement van een passend kapsel zullen voorzien. Het vervaardigen van de dertig uni- Poeki Met tranen in de ogen heb ik vrij dag het bericht uit de krant geknipt. Dat ook dit mogelijk is, vakantie voor mijn geliefde knuffels, de steunpilaren uit mijn kinderjaren. Eindelijk een passender beloning voor Poeki en Annabella, mijn knuffelpoes en lievelingsbarbie, dan de stoffige kartonnen doos in het hoekje van de bergzolder. Die ze bovendien nog delen moe ten met mijn eerste prentenboek, het harde leitje van mijn opa en een door de muizen aangevreten poesiealbum. Zo af en toe kom ik de doos nog wel eens tegen, als ik op zoek ben naar iets anders. Verplaats hem weer, sla het stof eraf en licht dan even de deksel op om te kijken. Haal ze er héél soms even uit met een gevoel van nostalgie. En soms, ik durf het nu wel te bekennen, praat ik even met ze. Vooral met Poeki. Ze was (en is) zo lekker zacht. Hoeveel kindertranen zijn er niet in die pluizige vacht gedrupt? Hoeveel onrecht heeft ze met aangehoord en diepdoorleefde kinderangsten verzacht met haar lieve aanwe zigheid. Annabella was van een geheel andere orde, maar even onmisbaar. En nu biedt de familie Daiber uit Ennepetal knuffelreizen aan. Weliswaar op Texel, maar in mijn prille kinderjaren kwam ik met Poeki en Annabella niet zo ver, dus alles is nieuw en alles is beter dan die doos. Ik denk dat Annabels strandsetje nog wel kan, maar ga voor de zekerheid toch even langs Intertoys om te kijken of ik haar garderobe kan 'up-daten' voor deze vakantie. Poeki kan zo wel, denk ik, of moet ik een klem koffertje voor haar aanschaffen? Mini-fototoestelletje, drinkflesje, schoon onderbroekje en een klein schepje voor op het strand? Het wordt druk van de week om alles voor elkaar te krijgen, maar ze hebben het verdiend. Stel je toch voor: komt er volgende week een ansicht van de schatten. O, ik ben zo benieuwd hoe ze die vakan tie zullen ervaren. Maak me als een echte poppenmoeder ook nog een beetje zorgen, dat wel. Die Daibers zullen toch wel goed opletten dat Annabella met ver brandt op het strand, dat Poeki niet te ver zee in gaat of ontvoerd wordt door die strandboeven van het Juttersmuseum? Lieve help, niet te gek, ik moet me niet laten meeslepen, niet overbezorgd doen. Dag Annabella, dag Poeki- schat, ga maar gauw en geniet er van. Jullie hebben het verdiend. Pien Verberg formen voor Duitse en Georgische soldaten, was een grote klus. Voor andere benodigde attributen tijdens het spel is een levendige 'handel' op gang gekomen. Via het dorpsblad, de website www.oosterendpresent. nl en andere kanalen werden ouder wetse fietsen, steppen, riemen, kof fers en uniformknopen gevraagd en aangeboden. Het resultaat van al deze inspanningen is te zien tij dens de twee opvoeringen op het feestterrein bij het dorp (de loca tie wordt met borden aangegeven). Beide voorstellingen beginnen om 19.30 uur. Toegangskaarten voor het schouw spel kosten €8,- (kinderen 4,-). Ook kan een passe-partout (drie dagen-kaart) a €24, worden aan geschaft waarmee alle optredens in de feesttent en het historisch spel gratis toegankelijk zijn. Kinderliedjes over Texel In de Zeifpluktuin aan de Mid- dellandseweg presenteren Lie- kie Schipper en Foske Kleima zaterdag hun CD Ga je mee met het Kleischip naar Texel? De CD bevat zestien korte verhalen en liedjes voor kinderen van 3 tot 7 jaar. Liekie Schipper voltooide de vierja rige deeltijdopleiding aan de schrij- versschool Amsterdam, richting poëzie. Daarna stapte ze over op het schrijven van kinderversjes en -liedjes. Samen met Foske Kleima begon ze in 2007 onder de naam Het Kleischip met een poppenkast voorstelling. Een bezoek aan Texel leidde vorig jaar tot genoemde CD. De verhalen en liedjes gaan over de veerboot, Ecomare. de Noord- kroon, de garnalenkotter. het bos, het strand en de Zeifpluktuin. De CD kost €12,50, de presentatie vindt plaats tussen 13.00 en 16.00 uur, tijdens de doorlopende voor stelling De verdwenen kapitein van het Kleischip. De uitsmijter van Island Samba was Benny Rodrigues. Hoewel een groot gedeelte van het dansende publiek er gemiddeld zes uur dansen had opzitten, bleek er voldoende ener gie over te zijn om zich de laatste twee uur van de avond mee te laten slepen op de beats van deze Rot terdamse Portugees. Eerdere jaren speelde de organisa tie voor taxi om de DJ's na hun set naar de boot te brengen zodat ze in de nachtelijke uren nog op andere festivals of feesten konden draaien. Dit jaar kozen de DJ's echter voor een weekendje Texel en schrapten ze de overige werkzaamheden uit hun agenda. Roog moest als enige terug naar het vasteland. De organisatie had naast toonaan gevende DJ's ook andere extra's voor het publiek in petto. De lustru meditie werd opgesierd met dan seressen in glitterpakken en vee jay MacMotion ondersteunde zijn muziek met flitsende beelden. In het podium was ook veel tijd en energie gestopt. De podiumtent was groter dan voorgaande jaren en lichtef fecten in de punten van de pago detent zorgden voor speciale effec ten in de schemering. Organisator Mark Röpke sprak waarderend van een ijslolly: 'Al dat rood en oranje, prachtig!' Voor het eerst dit jaar werd een minimumleeftijd ingesteld. Dit had effect. Naast vakantiegangers en overkantse liefhebbers trok het feest vooral veel jonge dertigers, meer dan voorgaande jaren. Onder deze groep waren opvallend vèel Texe laars. Ook burgemeester Geldorp liet zich op het feest zien. Rond een uur of twee kwam ze langs om de sfeer te proeven. Volgens Röpke was ook zij te spreken over de sfeer en organisatie. - Best of 3, hoogtepunten uit de drie avondvullende shows waar mee hij de afgelopen jaren door het land trok. 'Jochem Myjer krijgt concurrentie', prees een enthousiaste bezoeker van Broadway hem aan. Lussen- burg staat bekend als een originele, authentieke cabaretier met 'een echt verhaal', waar je bovendien om kunt lachen. Hij heeft een rappe tong, gebruikt gekke ingangen en zijn tek sten zijn geëngageerd en scherp. 'In de machtstromen van de commer cie, media, politiek en religie, lijkt alles ongehoord vanzelfsprekend te worden. De totale waanzin van een wereld op drift geraakt door winst bejag, belangen, hebzucht en hypo crisie Kunnen zeggen wat je denkt, of kunnen denken wat je zegt? Hoe ver nog? Hoe ver laten we het nog komen?', vraagt hij zich af. Meer informatie over hem staat op www. berrylussenburg.nl. Het optreden in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €12,-. Een diner vooraf is mogelijk; reser veren in dat geval gewenst (tel. 319633). Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die 's zomers weke lijks wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijg baar is. Raadpleeg ook de agenda op www.texelsecourant.nl. Dinsdag 15 juli: Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. Vogelwerkgroep Texel verzorgt een excursie over de Schorren. Aanvang 19.00 uur Deelname is gratis, opge ven via tel. 06-21809865 In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van het ensem ble Ferroforte (blokfluit, barokviool, barokcello, klavecimbel en orgel). De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Kung Fu Panda (11.30, 14.00,16.15), Hancock (19.15, 21.45), Hoe overleef ik mezelf (10.30, 16.00), Indiana Jones (13.00), Narma2 (18.30) en Sex and the City (21.30). Woensdag 16 juli: In het centrum van Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur een folklore- markt gehouden. Deze staat vandaag in het teken van Oudhollandse kinder spelen. In de Buureton aan. de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bridge gespeeld onder leiding van J. Hoogerheide, tel. 313557. Bij eetcafé De Rog in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van het duo Deeper Shade. De toegang is gratis. Atletiekvereniging Texel houdt bij paal 28 een strandloop over 4 en 8 kilome ter. Deelname kost €3,-, inschnjven vanaf 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden aan de zaal of bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (06-52492321). In dorpshuis De Hof in De Koog wordt vanaf 20.30 uur bingo gespeeld. Op de Nikadel in De Koog wordt om 23.00 uur een vuurwerk ontstoken als begin van de kermis. Cinema Texel vertoont Kung vertoont Fu Panda (11.30, 14.00, 16.15), Han cock (19.15, 21.45). Hoe overleef ik mezelf (10.30, 16.00), Indiana Jones (13.00), Narnia 2 (18.30) en Sex and the City (21.30). Donderdag 17 juli: Op de Nikadel in De Koog wordt van 13.00 tot 23.00 uur kermis gehouden. Het Hoornder kerkje is van 14.00 tot 16.00 open voor bezichtiging. Vrijwil ligers vertellen over de historie. Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg begint om 14 15 uur een thea tershow van één boenn en vijftig scha pen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree 5,-. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 15.00 tot 20.00 uur een zomermarkt gehouden. In Den Hoorn wordt van 15.00-21.00 uur de Hoornder Donderdag gehou den. Thema is 'De boer op', een programma vol excursies door Den Hoorn en omgeving. Cinema Texel vertoont Brief voor de Koning (11.30, 16.15), Hoe overleef ik mezelf (13 45), Kung Fu Panda (14.00). Mamma Mia(19.00, 21 30), Narnia 2 (11.00), Sex and the City (16.30) en Hancock (19.15, 21.45). Vrijdag 18 juli: Op de Nikadel in De Koog wordt van 13.00 tot 23.00 uur kermis gehouden. Klarina Combé verzorgt bij laagwater op het wad de workshop 'Dans je stem'. Voor meer informatie: tel. 06- 12765670. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur een voorstelling van kin dertheatergroep De Vantasjes. Op het voetbalveld in Den Hoorn gaat om 19 30 uur een crossloop van start. Diverse afstanden en catego rieën. Inschrijven vanaf 19.00 uur in de kantine. Cinema Texel vertoont Brief voor de Koning (11.30, 16.15), Hoe overleef ik mezelf (13.45), Kung Fu Panda (14.00), Mamma Mia (19.00, 21.30), Narnia 2 (11.00), Zomerhitte (16.30) en Hancock (19.15 en 21.45). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Toch moeten automobilisten vrijdag rekening houden met wachttijden van een half uur. Deze kunnen in Den Hel der ontstaan tussen 9.00 en 15.00 uur en op Texel tussen 10.00 en 12.00 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Di. 15 06.20 en 18.40 u. Wo. 16 07.45 en 20.00 u. Do. 17 08.45 en 20.47 u. Vr. 18 09.14 en 21.46 u. Za. 19 10.05 en 22.20 u. Zo. 20 10.34 en 22.45 u. Ma. 21 11.20 en 23.30 u. Di. 22 12.01 en 23.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 13 juli zon op 5.35, zon onder 21.55 uur. Hoog water ter rede van Oudeschild: T E X E LS E S^COU RANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Mieke Smid Telefoon 06 - 48 34 43 74 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37,95 36,25 (automatisch) Per jaar €74,10 71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Boeren, natuurdeskundigen en historici verzorgen donderdag onder de titel De boer op een rondleiding in, door of rond Den Hoorn. De uitdrukking 'de boer op' kent vele betekenissen. Onder meer rondkijken op het land of de natuur of op bezoek gaan bij een boer. De excursies bij Den Hoorn, onderdeel van de Hoornder Donderdag, bie den beide mogelijkheden. Deelna me kost €1,-. Om 16.00 uur vertrekt Bart Witte van Staatsbosbeheer voor een rondje door de duinen. Witte kent ieder duin en ieder plant je op zijn duimpje en geeft antwoord op de vraag waarom er koeien in de duinen lopen. Wie liever in het dorp blijft, kan om 16.30 en om 18.00 uur met Maarten 't Hart mee. die een uur lang vertelt over de geschiede nis van Den Hoorn. Marcel Drenth neemt belangstellenden om 17.00 uur mee over De Ouwe Hoorn, een landschapsproject waar oude land schapselementen als dijken en tuin- wallen worden hersteld. Om 17.30 uur vertrekt een excursie met land bouwer Piet Lap, om 18.30 uur een rondleiding over het schapenbedrijf van Jaap Lap. Een bijzondere rondleiding verzorgt Martin Kikkert, die met paard en wagen rondjes om Den Hoorn rijdt. Mensen die mee willen rijden, kun nen op het hele uur opstappen op het dorpsplein en op het halve uur aan het eind van Klif. De rondritten worden gehouden van 16.00 tot 19.00 uur. Meerijden kost €1,-. Een stroperstocht door het dorp is wat duurder. Deze wordt van 16.00 tot 19.00 uur gehouden. Deelne mers gaan gewapend met een rou tebeschrijving en een fototoestel op pad om opdrachten uit te voeren. Deelname kost €10,-, inclusief het gebruik van het fototoestel. Voor opgave en inlichtingen: Klif 12, tel. 319633. Berry Lussenburg. Twee maanden nadat hij onder veel bijval op huiskamerfestival Broadway optrad, is Berry Lus senburg terug in Den Hoorn. Vrij dag 18 juli brengt hij in theater Klif 12 het programma Fly-out

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2