'Die paarden zijn echt héél sterk' ,1 TEXELSE J COURANT Geslaagd (jjeslaagd Start bouw winkeltje in buitenmuseum DINSDAG 15 JULI 2008 Hel publiek toonde zich onder de indruk van de tuigpaarden. Behendige menners, razend snelle pony's, sterke trekpaar den, fraaie concourswagens en sierlijke tuigpaarden en hun koetsiers waren te zien op de Dag van het paard die zondag bij manege Akenburg werd gehou den. De organiserende menver eniging Tussen Wad en Duin en deelnemers hadden over belang stelling niet te klagen. Veel Texe laars en toeristen namen een kijkje op het evenement. Het publiek kreeg een uitgebreid programma voorgeschoteld waar in alle facetten van de hippische sport aan bod kwamen. Fel werd gestreden in zogeheten open klas se. waarin de deelnemers streden om de Zilveren Zweep. Winnaar werd titelverdediger Koos van de Voorn met voor de koets Violetta van Natascha Garritsen. Bijzonder onderdeel was de krachtmeting tussen dne trekpaarden van Frans Bakker, die het opnamen tegen zo'n veertig kinderen. De jeugd kreeg de paarden niet tot stilstand en ook een tweede groep slaagde daar niet in. 'Die paarden zijn echt héél sterk', verzuchtte een meisje. Pas toen de kinderen met z'n allen aan de touwen trokken, gaven de paarden zich gewonnen. Na afloop verzamelden alle kinderen zich rond de paarden om ze te bedan ken. Bijzonder was de demonstra tie dressuur van Piet Beers. Bijge staan door groom Christa Lap liet hij zijn paard William behendig naar links en rechts afbuigen, waarbij hij zelf het commentaar verzorgde. Bij het onderdeel vaardigheid werd het parcours het snelst afgelegd door Jan Schaap, wiens twee pony's het traject in 74 seconden aflegden. Prijs voor het schoonste geheel ging naar Marit Visser met Silooy van Willem Goënga. In de klasse tuigpaarden gereden door Het driespan van Frans Bakker nam het op tegen de jeugd. dames maakte Alice Bousma de meeste indruk bij de jury. Bijzonder onderdeel was het sprookje Prin ses Hadewich en de roversbende van de Hogeberg, dat leden van Wad en Duin onder leiding van Tessa van Daalen opvoerden. Uitslagen: Enkelspan haftingers - 1.S. Bonis. 2.Kirt Kooger, 3.Annet Hillen. Open klasse tuig paarden - 1.M. van de Voorn. 2.Henk Spigt, 3 Natasja Garritsen Tuigpaarden gereden door dames - 1.Ellis Bousma, M. van de Voorn, 3. Marit Visser, schoonste geheel: Marit Visser Enkelspan Friezen voor de showwagen - l.A. Saai. 2.Eva Witte. 3.Ben- no Beuving. Fnezen voor de showwagen gereden door dames - 1 Eva Witte, 2A. Saai, 3.M. Huidmg: schoonste geheel: Mar- got Daalder. Bij de verloting zijn pnjzen gevallen op de volgende nummers: oranje 526. 877. 595, groen 42 925. 988; geel 163; blauw 605; wit 450. 466 De prijzen zijn af te halen aan de Schorrenweg, na telefonische afspraak via tel. 06-51784108 Er zijn geen tranen en woorden genoeg voor ons verdriet nu wij afscheid moeten nemen van onze geliefde vader, schoonzoon en broer Dirk Jan Boon a 7 juni 1961 t 14 juli 2008 Bram Erica Dirk Jan Tomm ie tb Bob, Dottie Tjitske Opa en Oma De Smit Broers en Zusters Schorrenweg 60 1794 HH Oosterend Dirk Jan is overgebracht naar de landschapkamer van Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 17 juli van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. De afscheidplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 18 juli om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Dirk Jan naar zijn laatste rustplaats begeleiden op de begraafplaats bij de Maartenskerk In Oosterend. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. n Strandduincross De eerste strandduincross bij De Koog werd zondag onder haast ideale omstandigheden gelopen. Een fikse westenwind zorgde ervoor dat de lopers die uit de warme duinen kwamen weer een beetje op temperatuur kwamen. Het lage water was een pret tige bijkomstigheid, waardoor het strand vlak en hard was. Alexander Smit uit De Waal heeft Saskia Slot-van der Vis slaagde Timo Schnitfink uit Hilversum en met succes de opleiding tot mari- aan de NH Academie in Alkmaar Cor Bijpost uit en Burg léverden nier afgerond. Hij wordt geplaatst voor de opleiding tot pedicure. een mooie strijd op de 1200 meter, in Doorn, waar hij de para-opleiding Schnitfink had een iets betere eind- gaat volgen. sprint en kwam in 5.05 minuten over de streep. Zijn tegenstander deed er drie seconden langer over. Chantal Bos uit Geleen was het enige meisje van de elf deelnemers en eindigde in 5.30. Frits van der Gracht liep de 5,3 kilo meter in 22.42 minuten, ruim drie minuten minder dan Vincent Kobos- sen uit Deventer. Snelste dame op deze afstand was Gerrie Stiekema uit Winsum (34.13). Zij had zich ingeschreven voor de 9,3 km, maar hield het na één ronde voor gezien omdat het haar zwaarder viel dan ze had verwacht. Richard Bijpost uit Den Burg was de snelste op de 9,3 km. Met 40.06 min. had hij acht seconden voor sprong op Cor Bos uit Geleen. Oud- Texelse Carla Witte uit Oosthuizen was de snelste dame (50.42). Uitslagen: 1200 meter - I.Timo Schnitfink (Flilversum), 5.02; 2.Cor Bijpost, 5.05; 3.Teun Eelman, 5.13. 5,3 km - 1.Frits van der Gracht, 22.42; 2.Vincent Kobossen (Deventer), 26.10; 3.Ger- rit Jan Oude Booijnk (Groningen). 28.28 9,3 km - 1.Richard Bijpost, 40.06; 2.Cor Bos, (Geleen), 40.14, 3.Nico Vergouw (Zaandam), 41.55. Sjirk Brans beste schapenscheerder Sjirk Brans is donderdag in Den Hoorn uitgeroepen tot Texels kampioen schapenscheren. Tweede werd Sieme Ran, derde Herman Barhorst. Frans Bakker prolongeerde zijn titel als beste schapenmelker. De schapen voor de wedstrijd, gehouden tijdens de Hoornder Donderdag, waren afkomstig van De Waddel. Van de vijf deelnemers gebruikten Brans en Erik Eveleens een flexibele slang, de anderen een elektrisch apparaat. Brans behaalde het beste resultaat in de beste tijd. Na het scheren traden acht deelne mers aan voor de wedstrijd schapen melken. Bij loting werd bepaald wie welk schaap moest melken, want bet ene schaap laat de melk mak kelijke schieten dan het andere, wat invloed heeft op het resultaat. Frans Bakker, die ook vorig jaar kampioen werd, prolongeerde zijn titel. Twee de werd Jan-Willem Bakker van De Waddel. Een prestatie, aangezien hij op zijn boerderij de schapen machi naal melkt. Derde werd Jos Witte, die voor de tweede keer aan het dit kampioenschap deelnam. De juryleden voor het melken, Henk Tjepkema en Dirk Kikkert, ver strekten het publiek ook de nodige informatie over het schaap. Menig bezoeker dronk een beker scha penmelk en velen namen een pluk vette schapenwol mee. De jury voor het scheren bestond uit Piet Bakker van de Waddel en Dirk Roeper van de Fenne. De nieuwe opzet voor de Hoorn der Donderdag lijkt vruchten af te werpen De combinatie van kra men- en stoepenmarkt trok veel bezoekers en ook de avond met het thema kampioenschap scha- penmelken/schapenscheren werd goed bezocht. Vernielzucht Het is weer vakantietijd. En waarom kom je dan Texel? Om met je ouders of op kamp leuke dingen te doen. Er is voor elk wat wils, veel vertier. En de meeste jongeren gaan na een fijne dag lekker vroeg naar bed, om weer vroeg op te staan voor weer een leuke dag. Maar welke jongeren lopen midden in de nacht op straat en in het bos? Die jeugd moet lawaai maken, want ze denken dat alles mag. Nou, dat is niet zo. Ze hóuden mensen die hier voor hun rust komen uit hun slaap. En wat nog erger is, ze laten uit balorigheid een spoor van vernie lingen achter. Dat schijnt een kick Wat ik zeggen wou.. te geven. Worden deze jongeren niet gemist als ze op kamp zijn? Of mag iedereen doen wat hij of zij wil? Wordt het de nieuwe trend om je op die manier te vermaken? Komen ze hiervoor naar Texel? Daar zitten de natuur en de mensen niet op te wachten. Blijf dan alsjeblieft thuis. Of denk na voor later. En op vakan tiekampen moeten strengere regels gelden. Dit kan zo niet. Leiding, bepraat het met deze vandalen. Sien Groos, Den Burg. In het Maritiem en Juttersmu- seum komt de historie van Oude- schild steeds meer tot leven. Op het buitenterrein is een begin gemaakt met de bouw van een winkeltje dat ooit in het dorp heeft gestaan. Samen met de al eerder gerealiseer de smidse en scheepstimmerwerk- plaats vormen de huisjes, waarvan in 2001 de bouw van start ging, een serie gebouwtjes en woonhui zen die een beeld geven van het dorp Oudeschild omstreeks 1900. Op deze wijze wil het museum een beeld geven van het leven, wonen en werken in een Texels (vissers)dorp dat haar brood ver diende rond Wadden- en Noordzee. Van enkele van deze pandjes waren originele tekeningen aanwezig. Dne huisjes zijn vanaf 2005 ook van binnen te bezichtigen voor publiek. Ze zijn ingericht met in de loop der jaren verzamelde inventaris. Het vierde huisje, waarvan de bouw onlangs gestart is, wordt een winkel tje. Vanaf het begin van deze eeuw had Oudeschild verscheidene kleine winkeltjes, gedreven door vissers vrouwen of weduwen van vissers. In de De Ruyterstraat stond het win keltje van de weduwe Eelman. De complete inventaris, waaronder de toonbank en winkel-koffiemolen, is in 1990 (in bruikleen) overgedragen aan het museum en zal in dit vierde huisje getoond worden. Van der Velden en Schoonheden winnen crossloop Erik van der Velden en Coen Schoonheden realiseerden vrij dagavond de snelste tijden in de eerste crossloop van ZDH. De twee kwamen na een spannende wedstrijd over 8 kilometer bijna gelijktijdig over de finish. Van der Velden finishte in 30.57 minuten en was daarmee winnaar bij de mannen tot veertig jaar, Schoon heden had één seconde langer nodig en was de snelste veteraan. Marijke Stark was in 32.43 de snelste vrouw. De weersomstandigheden waren prima en dat leidde tot snelle tijden. In de miniloop over 1 kilometer kwam Cor Bijpost uit Den Burg in 3.27 als eerste over de streep. Hij werd op de hielen gezeten door Jesse Wonder uit De Waal, die lan ge tijd op kop liep. maar bij het afkomen van het trainingsveld eerst links- in plaats van rechtsaf sloeg en daardoor kostbare seconden ver loor Jaap Witte uit Den Burg was opnieuw oppermachtig in de wed strijd over 4 kilometer. Met zijn win nende tijd, 14.50, liet hij iedereen ver achter zich. Colinda van der Vis was in 17.57 de snelste vrouw. Koen Hoogendijk won de wedstrijd bij de jeugd (20.15). Er gingen in totaal 70 atleten van start. Vrijdag wordt de tweede crossloop gehouden. De start is om 19.30 uur op het ZDH-veld, inschrijven kan vanaf 19.00 uur in de kantine. Het parcours loopt grotendeels door natuurgebied De Bollekamer. Ook wandelaars zijn welkom. Zij gaan om 19.15 uur van start. Na afloop loten de deelnemers op hun start kaart mee om mooie prijzen. Texels tasje Naar aanleiding van het tasje met opdruk Texel Airport, dat Olivier Schilling vastlegde in de Amsterdamse Nicolaas Witsen- straat, stuurde Jan Frederici uit Den Burg ons de volgende aan vullingen: 'In meerdere albums van Kuifje komen watervliegtuigen voor. De afbeelding op het tasje komt ech ter niet uit De geheimzinnige ster (1942), maar uit het een jaar eer der verschenen De krab met de gulden scharen (pag. 21). Als je goed op de foto in de krant kijkt, zie je ook geen overeenkomstige afbeelding met die op het tasje. Het linnen tasje (aan beide zijde met dezelfde afbeelding bedrukt) werd in de tachtiger jaren aan vankelijk zonder medeweten van het vliegveld voor een habbekrats verkocht door Kees de Waal. Later zijn de tasjes ook op het vliegveld in de verkoop gekomen. Zelf gebruik ik het nog steeds als we naar de overkant gaan. Daarnaast gebruik ik het-als ik op mijn racefiets iets moet vervoeren. Door het lange handvat past het prima dwars over je schouder. De afbeelding is dan mooi op je rug zichtbaar (een kleine vorm van promotie). Daarnaast heb ik al jaren een nog steeds nieuw exemplaar in de kast liggen om goed te bewaren.' Onverwachts overleden, onze steun en toever laat in de wortelen Wij wensen Bram, Erika en Dirkjan jr. en de familie heel veel sterkte toe. Wat hij voor ons betekend heeft, zullen wij nooit vergeten. Bram, Janny, Albert, Hanneke en Bernard de Ridder Geschokt vernamen wi| het plotseling overlijden van „onze lasser" Dirk Jan We zullen zijn immer vrolijke aanwezigheid en gouden handen heel erg missen. Wij wensen zijn kinderen en familie alle kracht toe met dit enorme verlies. Namens de cross-ploeg, Garage Dros Edwin, Menno, Angelique, Michiel, Eugene en Thijs Gerrit Kikkert 6-2-1912 t 30-5-2008 Wij willen graag iedereen hartelijk bedanken voor de belangstelling en het medeleven, voor de kaarten en bloemen bij de ziekte en het afscheid van onze vader GERRIT KIKKERT Wij moeten dit helaas doen namens Ma. Zij is kortgeleden getroffen door een ernstig herseninfarct en is hiertoe zelf niet meer in staat. Namens Alie Kikkert-Blom, Anneke en Theo Arie en Leny kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg Texel, juli 2008 Hartelijk dank voor de belangstelling na het overlijden van KEES DE WIJN Voor ons is het leven zonder hem nog moeilijk te bevatten, maar de vele kaarten, woorden en tele foontjes hebben ons erg goed gedaan. Emma de Wijn-Bakker en de kinderen Ab Joyce Texel, juli 2008 Blij en 0elwl<kig zijn wij meT (Je qetoorTe van onze 3ioc\\er Liv v.d. Spel< (geboren op 10-07-2008 Joram v.<3. Spel< FeeVa ^wennis Bosranclweg 227 1796 De Koog Hartelijk dank voor alle medeleven, goede wen sen, mooie kaarten en bloemen. Ik ben nu even weg; revalideren. Klaas van Tatenhove en Anita

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3