Gemeente Texel bekendmakingen F amilieberichten TEXELSE j COURANT www.texel.nl DINSDAG 22 JULI 2008 Dapper, strijdbaar en loyaal, Liefhebbend, belangstellend en altijd optimistisch Slechts zeven weken na Pa is broos en kwetsbaar overleden onze lieve moeder, oma en ouwe oma Alie Kikkert-Blom sinds 30 mei 2008 weduwe van Gerrit Kikkert 25 oktober 1921 t 18 juli 2008 Anneke en Theo Clara en Armando, Mats Arjan en Fabiola, Zoé, Noah Karin en Matthijs, Nina, Isa Guido en Inge, V Arie en Leny Janneke Willeke De Zes 19 1791 EW Den Burg Mam is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 22 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 23 juli om 13.15 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: Anneke Hillebrand-Kikkert, Klif 20,1797 AL Den Hoom-Texel Het lijkt vroeg, maar het is genoeg. Ik ben voldaan, ik ben gegaan. Door een hersenbloeding is onverwacht overle den onze broer, zwager en oom Harrie Keesom Hendrikus Johannes a 2 mei 1948 1 18 juli 2008 Jan en Martha Carola en Mihai Kevin en Kaiya André en Hennie Bennie Lindg en Leigh De crematie heeft vandaag plaatsgevonden in crematorium Schagerkogge te Schagen. Correspondentie-adres: J.C. Keesom, Thijsselaan 107, 1791 VG Den Burg. Tel. 0222-315640, e-mail: jc.keesom@texel.com Een aardige en vriendelijke collega, een harde werker, maar bovenal een krachtig man. Blij, omdat hij een van ons wilde zijn. Verdrietig, om zijn heengaan. Harrie Keesom de bolder IN MEMORIAM ik heb |e lief Hier dicht bij mij ik heb je lief Voor altijd in mijn hart Elke dag hoor ik je lach Het is of ik je zie staan ik heb je lief Voor mij ben je ik heb |e lief Het verlangen zó intens jou nog eenmaal te blijft voor altijd onze diepste w Lieve Mariêlle Iedere dag rr we je meer en meer. dikke kuzz Harry - Corry Lisette Melanie Cynthia Lieve Mariëlle Niemand die het weten kan hoeveel ik van je hou. Niemand die mij troosten kan in mijn verdriet om jou. Niemand die begrijpt hoeveel ik je mis. Niemand die beseffen kan hoe erg die pijn wel is. Heel veel liefs, Lisette Wij zijn blij met de geboorte van onze dochter en zusje Valerie Antonia Adriana datum: 1 juli 2008 - 10.13u Kirsten Ellen Rob de Moei - Wesley Weth. Berbeelaan 16 1761 GN Anna PauloWna Voor bezoek graag even bellen: 0223-720.141 Geen leven zonder verleden geen leven zonder toekomst twee lieve kinderoogjes kijken ons weer aan en doen ons leven verder gaan 3830 gram 18 juli 2008 Daniël, Corina en Tim Schipper Beatrixlaan 52 1791 GD Den Burg Tel. 0222-313807 Wij rusten tussen I2.00< Mama is zeer gevleid, want ze is eindelijk haar buikje kwijt. Maar papa is te beklagen, want nu heeft mama versterking om hem te plagen. A va Geboren op 14 juli 2008 om 9.15 uur en weegt 3980 gram. Vera Blom en Sid Groot Burg. Bouwensestraat 16 4694 EJ Scherpemsse 0166-664274 VERVOLG VAN PAGINA 1 Burenruzie Dorpsstraat Daarvoor heb ik twintig jaar de rommel van zijn klanten opgeruimd.' Maar Veldman zegt dat hij het pleintje al jaren zelf aanveegt Penha: 'Hij heeft allerlei speelapparaten naar binnen gehaald, waardoor hij er een jongerencentrum van heeft gemaakt. Er staan 's avonds en 's nachts grote groepen jongeren onder de luifel te roken.' Maar op de beelden die Veldman laat zien, zijn geen grote groepen jongeren te zien. 'Heb ik een jongerencentrum? Hoe komt ze erbij. Hier komen mensen van alle leeftijden. De bowling bezorgt geen overlast. Politie en dorpswacht kunnen dit beamen. Mensen kun nen vanuit de bowling niet eens onder de luifel van Cocky komen. We houden wel degelijk toezicht, niet alleen met de camera. Als tijdens onze openingstijden mensen onder de luifel van Cocky staan, dan spreken we ze daarop aan, want we willen geen problemen met de buren. Maar zij belt steeds naar de gemeente. Vorige week kreeg ik ineens controle. Maar we hebben alles hier netjes voor elkaar. Ik ben die leugens van Cocky meer dan zat en ben een aanklacht aan het voorbereiden wegens laster en smaad. Ik heb inmiddels genoeg bewijzen verzameld.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Timótheüs De keus van het echtpaar Van Middelkoop een nieuwe weg in te slaan, komt onder meer voort uit de geboorte van een zoon. 'Daardoor gaat er meer tijd in het gezinsleven zitten en kunnen ze minder tijd aan de school besteden. Vol gens Stark hebben de twee een 'buitengewone inzet' getoond Timótheüs, de enige reformato rische privéschool in Nederland, van de grond te tillen. Die begon in 2002 met 8 leerlingen en telt er momenteel 22. Het echtpaar runde de school aanvankelijk met z'n tweeën, later bijgestaan door een klassenassistent. De fami lie verhuist naar Scherpenzeel, waar Teus van Middelkoop docent beeldende vorming aan het voortgezet onderwijs wordt. Volgens Stark verandert er voor de kinderen weinig. 'Zij zien straks andere gezichten, maar die zijn niet helemaal nieuw voor ze omdat er al proeflessen zijn gegeven.' i Stiehl Evenementenservice is totaalleverancier van materialen en diensten t b v. feesten en evenementen. De werkzaamheden omvatten o.a. tentenbouw, stand- bouw en opbouw van geluids-. licht- en beeldinstallaties. Onlangs gerealiseerde projecten zijn o.a Ronde om Texel, Island Samba en Horeca- en recreatiebeurs Texel. Wij hebben plaats voor een: fulltime medewerker De voorkeur gaat uit naar iemand met technisch inzicht. Ervaring in de installatie-, bouw- en/of metaal sector is een pré, maar geen vereiste. Wij bieden een goede werksfeer, flexibele werktijden en een goede beloning. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Sijbrand Stiehl, 06 220 333 04. Wil je de uitdaging aangaan, stuur dan je schriftelijke sollicitatie voor 31 juli 2008 naar: Stiehl Texel, t.a.v. S. Stiehl, Schilderweg 276, 1792 CK Oudeschild TE KOOP Op een uniek plekje, aan de rand van Den Burg, gelegen! Half vrijstaand woonhuis, Strandkaap 1 te Den Burg. INDELING: hal met toilet en trapopgang. Riante (ca 50 rrf) woonkamer met ronde lichtkoepel en massieve licht hou ten parketvloer. Mooie tijdloze open keuken. Ruime bij keuken. met keukenblok en vaste kasten, met doorloop naar (verlengde) garage met zijdeur naar buiten. Op de verdieping bevinden zich een apart toilet, een badkamer met duobad, een aparte douche en wastafel meubel. Verder zijn er drie slaapkamers, allen voorzien van dakkapel, waarvan de grootste is voorzien van een wastafel en vaste kastenwand. Met een vaste trap is de zolderverdieping te bereiken, waar zich de vierde slaapkamer bevindt. Deze kamer bevat veel bergruimte. Hierboven zijn nog twee bergzol- dertjes gesitueerd. Dit alles is geiegen in een rustige straat op een kavel grond van 312 m? met een prachtig vrij uitzicht en met een zonnige, op het zuiden gelegen, en fraai aangelegde tuin met twee terrassen en veel privacy. Kortom, een prachtig huis met veel woongenot op een prachtige locatie! U bent altijd van harte welkom om ons huis te komen bezichtigen of kom zaterdag 31 mei tijdens ons open huis van 11.00 tot 16.00 uur. Vraagprijs: 395.000 k.k. Oplevering in overleg/begin 2009 Telefoon 322064 BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- sloopvergunningen Hoefslag 46 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een woning (ontvangen 7 juli 2008); Stenenplaats 4 in Den Burg: geheel plaatsen van een winkelruimte en 3 permanente woningen (ontvangen 9 juli 2008); Hogereind 6 in De Waal: geheel plaatsen van een spandoek (ontvangen 10 juli 2008); Hoofdweg 106 in De Cocksdorp: geheel vernieuwen van een machineberging (ontvangen 10 juli 2008); Muyweg 50 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van woonhuis met aanbouw (ontvangen 11 juli 2008); Maricoweg 1 in Den Burg: plaatsen van zes vlaggenmasten (ontvangen 11 juli 2008); Heemskerckstraat in Oudeschild: geheel oprichten van een bedrijfsverzamelgebouw (ontvangen 11 juli 2008); Spinbaan 6 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een kantoor van een drukkerij/uitgeverij (ontvangen 11 juli 2008); Schilderend 19a in Den Burg: slopen van een woonhuis met schuur (ontvangen 11 juli 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verteend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Verzetstraat 17 in Den Burg: geheel oprichten van een woonhuis (verzonden 8 juli 2008); Ruigendijk 2 in De Koog: oprichten van een bedrijfsruimte (verzonden 8 juli 2008); Vlamkast in Oudeschild: oprichten van een woning (verzonden 8 juli 2008); Schumakersweg 8b in De Koog: geheel oprichten van een recreatief opstal (ver zonden 8 juli 2008); Heemskerckstraat 15 in Oudeschild: plaatsen van een serre (verzonden 9 juli 2008). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de Publieksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt (- verzenddatum) een bezwaarschnft indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschaft van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Vrijstelling artikel 19.1 WRO Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening medewerking verlenen aan het realiseren: van een Waddenstrandje ten noorden van de jacht haven te Oudeschild: realiseren van dit strandje is in strijd met de bepalingen van de bestemmingsplannen Buitengebied Texel en Waddenzee Omdat het hier een project betreft dat buiten de zeewering ligt is de vrijstelling artikel 19.1 WRO noodzakelijk. Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning medewerking verlenen aan het realiseren voor: het bouwen van een brandweerkazerne met perio dieke stalling voor een ambulance aan de Postweg (nabij nummer 211) in De Cocksdorp. Het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ligt vanaf 23 juli 2008 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tijdens de termijn van inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen. Vrijstelling artikel 19.2 WRO Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: oprichten van 7 wooneenheden voor begeleid wo nen aan de Wilhelminalaan 110a tot en met 100g in Den Burg Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 23 juli 2008 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schnftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 15 W.R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: plaatsen van twee masten aan de Boodtlaan 80 in De Koog Uitoefenen van detailhandel van een nieuw te plaat sen keukencentrum a/d Bernhardlaan in Den Burg. Het bouwplan is in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplan nen. Het conceptbesluit ligt met ingang van 23 juli 2008 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Verleende aanlegvergunning Burgemeester en wethouders van Texel hebben op grond van artikel 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" en de herziening "ex artikel 30 WRO Buitengebied Texel", aanlegvergunning verleend aan: de heer Bakker, voor het verbreden van een sloot aan de Hemmerweg te Den Hoorn, kadastraal gemeente Texel sectie R nummer 290 (verzonden 25 juni 2008). De aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop deze is verzonden. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Boven genoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie van Grondgebied van het gemeentehuis. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij FIETSVER BO D genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 U kunt een aanvraagformulier downloaden op de website van de ge meente Texel (wwwtexel nl) bij formulieren, leerlingenvervoer U kunt het ook opvragen bi/ de Publieksbalie in het gemeentehuis tijdens de openingsuren of telefonisch van 8.30 uur tot 16.30 uur via telefoon nummer (0222) 36 21 20. MILIEU Meldingen 8.40 Wet milieubeheer Bij de gemeente zijn de volgende meldingen op grond van de Wet milieubeheer ingediend: Cinema Texel, Gravenstraat 33 te Den Burg voor een bioscoop/eetcafé; E: Rutten, Eendrachtsweg 8 te De Cocksdorp voor een melkrundveehouderij; C. Daalder, Schilderend 146 te Den Burg voor een schildersbedrijf; R.D.D. Nagy. Ruigendijk 2 te De Koog voor een garagebedrijf. Voor deze bedrijven gelden landelijke voorschriften. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. Voor informatie over deze melding kunt u contact op nemen met de afdeling Ruimte, team vergunningen. EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunning voor het houden van een evenement is aangevraagd: Stichting Texel Culinair voor het houden van de proe- verij "Texel Culinair" in de Dorpsstraat te De Koog op 12 tot en met 14 september 2008 Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen publicatie een schriftelijke zienswijze Postbus 200, 1790 AE in Den Burg Publieksbalie op het bij de burgemeester. LEERLINGENVERVOER Tegemoetkoming in de kosten van het leerlingen vervoer U kunt dit aanvragen als: uw kind naar een basisschool gaat die verder dan 6 kilometer van huis is; uw kind vanwege een handicap niet of niet alleen met openbaar vervoer kan. uw kind naar speciaal (voortgezet) onderwijs gaat. De vergoeding is meestal gebaseerd op de kosten van openbaar vervoer. De kosten van'de eerste zes kilometer worden in de regel niet vergoed. Bij een nieuwe aanvraag moet u al tijd het algemene formulier invullen en het deelformulier wat van toepassing is. In verband met de veiligheid van het publiek op de maandagmarkt geldt er in de maanden juli en augustus een fietsverbod. Dit fietsverbod is ingesteld naar aanlei ding van meerderen valpartijen en aanrijdingen. Bij alle markttoegangen wordt een verbodsbord opgehangen om mensen hierop te attenderen. NACHTBUS Elke zaterdagnacht (zaterdag op zondag) njdt de nacht bus weer om het uitgaanspubliek in De Koog veilig thuis te brengen. Vertrek van de nachtbus is om 3:45 uur vanaf de Nikadel, naast de 'Lidl' (bij het gele bord). De bus rijdt vanaf De Koog naar Den Burg en daarna door naar De Waal. Oosterend en Oudeschild. De kosten zijn 3,00 per persoon per rit, te betalen in de bus. DIGITALE DIENSTVERLENING Agenda Commissie bezwaarschriftei\op de website van de gemeente De gemeente Texel is continue bezig met het ontwik kelen van haar digitale dienstverlening. Nieuw op de website is de agenda van de commissie bezwaarschrif ten. De bezoeker kan vanaf tien dagen voor aanvang van de vergadering op de website de agendapunten bekijken. Die geldt uiteraard alleen voor de openbare vergaderingen. De agenda kunt u vinden onder het kopje politiek en bestuur agenda's en verslagen. Daar vindt u tevens de agenda's en verslagen van de raads- en commissievergadenngen van Texel. Ook kunt u de welstandagenda inzien. Bekendmakingen Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant verschijnen kunt u ook vinden op de website van de gemeente; www.texel.nl, onder het kopje Actueel: Bekendmakingen. MINDER REGELS Geregeld hoort de gemeente Texel dat de hoeveelheid regels en de wijze van uitvoering ervan wordt ervaren als een grote last. Vergunningen zijn lastig te verkrij gen, het duurt vaak lang, het is met duidelijk waarvoor je allemaal een vergunning nodig hebt. Kan het niet makkelijker, sneller, goedkoper, eenvoudiger? De ge meente Texel denkt van wel. Daarbij heeft de gemeente echter uw hulp nodig. Namelijk om te beslissen met welke producten de gemeente Texel als eerste aan de slag gaat om de lastendruk te verminderen. Laat uw mening horen via de website www.texel.nl. zie hiervoor de advertentie elders in deze krant. gsirjaen maandag l/m donderdag 8.30 - 12.30 uui vrijdag 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief dagelijks 10.30 12.30 uur vihmq fcsii ij geen aamjtite doen «wI geboorte, huwelijk en overlijden GroeneplaatS 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg T (0222) 362 121 F(0222) 362 287 emaiL 'exel.nl IN PRUs WFRLAAGP I

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3