1 Erwtensoep vindt gretig aftrek Alsnog vergunning bord aangevraagd Ouderwets spektakel tijdens autocross Ruiters naar concours in Schoorl Ter Burg wint strandduincross Marathonlegende Germa Silva geeft les van op Texel TEXELSE j COURANT Soep van de dag Hannita de Wit, Maren Kuijper en Leonie van Schaik behaal den zaterdag een prijs op het Concours Hippique in Schoorl. Alledrie kwamen zij uit in de klasse M2. Maren Kuyper met Tristan wist in haar eerste proef een winstpunt (180) te scoren en plaatste zich hiermee als vijfde. Bij deze grote wedstrijden - dertig deelnemers per klaSse is een gang baar aantal - kunnen de Texelse ruiters zich meten met de con currentie. Leonie van Schaik reed met Texel Consensus een nette tweede proef en behaalde hiermee een winstpunt (184) en een vierde prijs. Hannita de Wit die met Tim- dora ook uitkomt in de klasse M2, reed door het grote aantal deel nemers voor een andere jury. Zij behaalde met twee nette proeven een vierde en een derde prijs en twee winstpunten (182 en 191). In de Z1 behaalde Rianne Broekman met McCloud haar eerste winst punt (207). Ook Charity Wetsteen behaalde een winstpunt (184). Zij reed met Jamos in de klasse L1. Marloes van der Vis (Z2) had te weinig punten voor een winstpunt. In de klasse L2 waren Fia Kooiman (191) en Noortje Duin (180) aan elkaar gewaagd. Beiden verdien den een winstpunt, 's Morgens hadden zij hun kunsten al vertoond op het springparcours. Duin met Oraya liet op het eerste parcours een balk vallen, maar behaalde toch een winstpunt. Op het tweede parcours vielen er teveel balken. Kooiman reed maar één parcours en ook zij liet te veel balken vallen. Coen Schoonheden snel in crossloop Coen Schoonheden stak vrijdag bij de tweede Hoornder cros sloop in prima vorm. Hij won de loop over 8 kilometer bij de veteranen in 29.58 minuten en was daarmee precies één minuut sneller dan een week eerder. Hoewel hij Schoonheden niet kon bijhouden, was ook Erik van der Velden, de winnaar in de categorie tot 40 jaar, uitstekend op dreef. Hij liep een tijd van 30.10 en was daarmee 47 seconden snel ler dan vorige week. Annie Hin uit Den Burg slaagde eindelijk in haar doel dat ze al jaren nastreefde: de wedstrijd bij de vrouwen te win nen. Juichend en met een brede lach op haar gezicht finishte ze in 45.55. De tweede crossloop trok maar liefst 101 dee.lnemers. Maar liefst 31 van hen deden mee aan de miniloop, de wedstrijd over 1 kilo meter voor de jongste jeugd, die in 3.10 werd gewonnen door Sara Tockza uit Berlijn. Vincent Kobos- sen was in 17.58 de snelste van allemaal in de loop over 4 kilome ter bij de oudste jeugd. Christa Lap uit Den Hoorn zegevierde bij de vrouwen (18.35). Jaap Witte uit Den Burg was op deze afstand wederom ongenaakbaar. Hij zege vierde in 14.10 en was daarmee 40 seconden sneller dan tijdens de eerste loop. Peter ter Burg uit Julianadorp won zondag de strandduincross bij paal 21. Hij liep de 9,3 kilome ter in 39.48 minuten. Ondanks de stevige wind en het vrij hoge water werden behoorlijke tijden gelopen. De 5,3 km werd gewon nen door Rob ter Burg. Nico Vergouw uit Zaandam is een trouw bezoeker van de strand- en crosslopen en presteert met zijn 62 jaar nog uitstekend. Op de 9,3 km moest hij slechts 1.26 minuut prijsgeven op de winnaar en werd daarmee derde, na Cor Bos uit Geleen. Bij de jeugd leverde Timo Schnitfink uit Hilversum verwoed strijd met Sara Tomczak, die als snelste meisje slechts 6 secon den achterstand opliep. Schnit fink won de 1.200 meter in 5.06, goede tweede werd Joren Bakker (5.28). Derde werd Jelle van der Duim. Tweede meisje was Anna van der Duim, derde Chantal Bos uit Geleen. In totaal namen 42 lopers aan de wedstrijd deel. De volledige uit slag is te vinden op www.avtexel. nl. Zondag wordt weer een cros sloop gehouden. Uitslagen: 1.200 meter - Jongens: I.Timo Schnitfink (Hilversum), 5.06; 2.Joren Bakker, 5.28; 3 Jelle van der Duim, 5 33. Meisjes; 1-Sara Tomczak (Berlijn), 5.12; 2.Anna van der Duim, 6.00; 3.Chantal Bos (Geleen), 6.14. 5,3 km - 1Rob ter Burg (Julianadorp), 22.08; 2.Gerben Harkema (Joure), 26.17; 3.Ed van Zijl (Voorschoten), 27.17 9.3 km - 1 Peter ter Burg (Julianadorp), 39.48; 2.Cor Bos (Geleen), 40.47; 3.Nico Vergouw (Zaandam). 41.14. Strandloop Bij paviljoen paal 28 gaat woens dag om 19.30 uur de derde Krim- strandloop van het seizoen van start. Deelnemers kunnen kiezen uit een parcours van 4 en 8 kilo meter, kinderen lopen 1200 meter. Deelname kost €1,50 voor kin deren tot en met 12 jaar, oudere jeugd en volwassen betalen €3.-. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in het paviljoen. Na afloop dingen alle deelnemers mee in een loterij. Voor meer infor matie: Cees Timmer (tel. 318512) en www.avtexel.nl. Zo'n veertig hardlopers hebben zich zaterdagochtend in de stromende 'egen onderworpen aan een training van German Silva. De frêle Mexi caan - die twee keer de marathon van New York won en als echt genoot van oud-Texelse Miranda Luiken geregeld op het eiland is - nam zijn pupillen na een warming- up mee naar het duingebied tussen de strandpalen 20 en 21. Verdeeld over drie groepen moesten ze acht. tien of twaalf keer tegen een heu vel opsprinten, waarbij ze iedere keer een Iets snellere tijd moesten realiseren. Zodoende trainden de atleten niet alleen hun uithoudings vermogen, maar bouwden ze ook aan hun spierkracht en snelheid. De meesten doen zondag 28 september mee aan de Texel Halve Marathon, waarvan Silva de bekendste pro motor is. Gezien het succes van de clinic - en van die van twee dagen eerder in Den Helder - is besloten er nóg twee te organiseren. Datum en plaats worden bekendgemaakt via de website www.texelhalvema- rathon.nl. Bij SamSam werd gisteren een bijzonder zi s dagmenu geserveerd: erwtensoep, Texels winterbier en glühwein. Het lijkt wel herfst, dacht Paul van voorbijgangers opeens dat ze in het de glühwein werd goed besteld.' Dijk van café Samsam in De Koog café terecht konden voor erwten- Hij was gisteren van plan vandaag toen de regen gisterochtend tegen soep, glühwein en Texels winterbier. (dinsdag) opnieuw erwtensoep als de ramen striemde. Het was daarna In twee uur tijd ging er liefst tien liter soep van de dag op de kaart te zet- een kleine moeite de menukaart aan snert dool+ieen. 'En dan praat je over ten. 'Als het warmer wordt, doen we det weer aan te passen. En zo zagen midden juli', verzucht Van Dijk. 'ook wel weer een koude soep.' Het Cultuurhistorisch Museum in De Waal heeft alsnog een bouw vergunning aangevraagd voor het reclamebord bij het museum. Het bord, een doek van een paar vierkante meter groot in een frame, heeft bij omwonenden wrevel opge roepen. Zij stoorden zich eraan dat het zomaar kon worden neergezet. De dorpscommissie werd om tekst en uitleg gevraagd, waarna bleek dat er geen vergunning was ver leend. Ook de WD stelde vragen, de liberalen willen van burgemees ter en wethouders weten waarom er niet wordt gehandhaafd. Volgens voorzitter Edo Kooiman van de dorpscommissie zit de wrevel in het feit dat de omwonenden het bord niet vinden passen bij het nos talgisch karakter van De Waal. 'Het is niet om het museum dwars te zit ten. Als het elders in het dorp had gestaan, was er op dezelfde manier op gereageerd.' Volgens voorzitter Klaas Eelman is het bord bedoeld om voorbijgangers beter te wijzen op de aanwezigheid van het museum. Het staat tegen de blinde gevel van een aangren zend gebouw, zodat fietsers het goed zien als ze over het Hogereind fietsen. 'Het is met bij ons opgeko men dat daarvoor een vergunning moest worden aangevraagd, maar dat hebben we alsnog gedaan. Het museum moest een reguliere bouwaanvraag indienen. Volgens een gemeentewoordvoerder wordt er niet gehandhaafd zolang die in behandeling is. 'De aanvraag wordt beschouwd als een legalisatieon- derzoek en dan doe je dat met.' Volgens Eelman is er rekening met De Waal gehouden door een rus tiek ogend doek op te hangen. 'Het is niet schreeuwend doek, maar er zitten veel aardeachtige kleuren in.' Het doek toont een boerderij met veel schapen en vermeldt dat in het museum veel te zien is over het leven van 'boeren, burgers en buitenlui op Texel'. Eelman vindt het jammer dat er reu ring door is ontstaan. 'We hebben het met goede bedoelingen neerge zet, puur om de aanwezigheid van het museum meer te benadrukken. Aan twee borden bij de ingang van het dorp, kun je nog niet meteen zien waar het ligt.' Er volgt mogelijk alsnog handhaving als het bord toch niet te legaliseren blijkt. Dat hebben burgemeester en wethouders gisteren aan de WD laten weten. Het antwoord op die vraag moet duidelijk zijn als de aan vraag is afgehandeld en daar staat een termijn van twaalf weken voor. Als het college bereid is mee te werken, kunnen omwonenden nog bezwaar maken. Volgens het college wordt op het moment evenmin gehandhaafd omdat het bord niet accuut tot een veiligheidsprobleem leidt en omdat reclame-uitingen dit jaar geen hoge prioriteit hebben bij handhaving. Dat staat in een pnonteitenlijst die de raad eerder dit jaar heeft vast gesteld. Het reclamebord moet voorbijgangers attenderen op de aanwezigheid van het Cultuurhistorisch museum in De Waal. fo(o je-cw .a- Skibrillen tegen het stof; een veel gezien fenomeen VERVOLG VAN PAGINA 1 Enthousiast was ook voorzitter Eddy van der Ploeg. Hij combineerde het voorzitterschap met het crossen en dat ging hem volgens eigen zeggen goed af'. 'Het kwam mijn prestaties op de baan ten goede dat ik niet alleen kon focussen op het racen, ik neb nog nooit zo goed geraced!' Bestuurslid Peerke Reijnders beaam de dat. Hij was speciaal voor het autocrossweekend van zijn vakan tieadres in Franknjk teruggekomen en had de organisatie van de dag in handen. Dit gaf Van der Ploeg de ruimte om te crossen. Reijn ders was onder de indruk van de junioren, die in korte tijd behoorlijk gegroeid waren en een gooi deden naar het volwassen werk. Opvallend was verder de prestatie van de vrou welijke coureurs in die klasse. Linsey Barends werd zevende en Naomi Hin was na een ongeluk eerder dit DINSDAG 22 JULI 2008 Deelnemers proberen elkaar door de bocht te schuiven vorig weekend een tweede plaats tijdens een race in Noord-Holland en leek daardoor goed opgewarmd, met als resultaat een eerste plaats. Pieter Dogger en Martijn Veij moesten de zege laten varen vanwege een lekke band. Jammer omdat het geduchte tegenstanders op de baan zijn. 'Man van de dag' Van der Ploeg noemde Pablo Bran denburg 'de man van de dag'. Hij heeft volgens hem alleen nog maar goed gereden en behoorde ook onder het publiek tot de absolute favorieten. Uiteindelijk kwam Bran denburg als derde over de eind streep. Net voor de finale van de Rodeo klasse werd het publiek getrakteerd op een verrassing. Na een belofte van veertien kratten bier durfde een man naakt het veld op te rennen. Hij kon dit ongehinderd doen en won de weddenschap. 'Mooi een beetje afleiding', volgens Van der Ploeg, die vanuit zijn auto goed zicht had op de streaker. De autocross trok dit jaar meer bezoekers dan vorig jaar. Tekst en foto's Mieke Smid Pech voor Amoud Dijker, zijn auto stopt er helemaal mee jaar weer voldoende hersteld en ein digde als twaalfde. In de Juniorenklasse eindigde Jef frey de Smidt als eerste. Samen met nummer twee, Chris Boersen, een duo om rekening mee te houden. Een favoriet onder het publiek was Pieter Langeveld, in de finale pres teerde hij alleen minder en eindig de op de achttiende plaats. Onder Rodeo-rijders werd Otto Goënga nummer één. 'Helaas', grapte Van der Ploeg. Hij had een gevecht op de baan met Goënga en verloor deze, waarna hij achterop raakte. Ook had Goënga een zware dobber aan cou reur Jimmy de Smidt. die nam de koppositie in, maar kreeg een 'tikkie' van Goënga. Dit liep goed af, totdat De Smidt zichzelf lanceerde in de derde ronde en tegen de muur onder de jurytoren belandde. 'Een mooie plek, alleen niet in de finale...' David Stark deed voor de eerste keer mee en wist het publiek te verrassen met een derde plaats. Vervolgens was het tijd voor 'het grote materieel, de grote mannenrace', riep Van Sam- beek. De finale van" de Stockcars was vertrouwd spectaculair. Arjan Koorn lag lang op kop, maar moest het afleggen tegen Klaas Pieter Zui- dewind. Zuidewind bemachtigde Onder de bezoekers een aanzienlijk aantal toeristen. Velen van hen had den nóg met eerder zoiets gezien en genoten zichtbaar. Ook waren er meer deelnemers, vorig verschenen 140 deelnemers aan de start. Hoe wel het druk was op de tribune en de baan, was het rustig bij de EHBO. De vrijwilligers hoefden slechts één keer in actie te komen. Naast spektakel op het veld was het traditiegetrouw druk in de Pitstreet waar gesleuteld werd aan de wagens, dames boven op de auto's klommen en mannen de races analyseerden. De kinderen van sommige coureurs grepen de mogelijkheid om de auto van papa even te poetsen. Ook onder het publiek was voldoende te bekijken. Vanwege de wind waren bezoekers gewapend met skibrillen, paraplu's en handdoeken. 1/

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5