Foto-expositie over natuur in bermen Vervuilde aarde onbewoonbaar in 2700 TEXELSE 2 COURANT' Duitse zielzorg viert jubileum Tex-mex en zydeco Wouter Weerman in De Kiekendief E Agenda E TESQ \Yat ik VRIJDAG 25 JULI 2008 Oud-Oosterender exposeert foto's Tijdens Oosterend Present zijn in de doopsgezinde kerk aan de Peperstraat foto's te zien van oud-Oosterender Willem van den Berg. Te zien zijn onder meer foto's uit de tijd dat de fotograaf nog in het dorp woonde. Daar naast toont hij een kleurenpalet in rood, detailopnames en land schappen, gemaakt in Nederland, Spanje, Amerika en Australië. In zijn foto's lijkt soms de grens tussen fotografie en aquarel of olie verf te vervagen. Van den Berg bereikt dit onder andere door de manier van fotograferen en verwer ken, gecombineerd met papier op basis van katoen. Hij houdt daarbij het hele proces in eigen hand. De liefde voor de fotografie werd hem ingegeven door de dominee die in zijn jeugd de zomer in het huis van zijn ouders doorbracht. Willem van den Berg (1953) werd geboren in het gebouw van het Witte Kruis in de Kotterstraat en verhuis de na het eerste Oosterend Present naar de Oranjestraat. 'Mijn ouders waren vanaf de eerste Oosterend Present tot 1978 gastouders van de vele studenten die hielpen bij de begeleiding van de feestdagen. Tij dens Oosterend Present wóónden we praktisch in het Gebouw van Christelijke Belangen. Op bezoek bij de familie Timmer vroeg ik me vaak af hoe de doopsgezinde kerk er van binnen zou uitzien. Sindsdien is er veel veranderd. Het Gebouw heeft een metamorfose ondergaan, maar het kerkje staat er nog net als toen en ik weet nu dat het er van binnen prachtig uitziet. Ik ervaar het als een eer hier te mogen exposeren. De herinnering blijft onuitwisbaar.' De expositie, met als titel Vier maten rust, wordt geopend op woensdag 30 juli. om 14.00 uur, en duurt tot zaterdagavond. De aanwezigheid van Van den Berg is het afhankelijk van het feestpro gramma, maar hij probeert dagelijks tussen 10.30 en 21.00 uur zoveel mogelijk aanwezig zijn. Tangosalon In hotel Den Burg aan de Emma- laan wordt zondag een tangosa lon gehouden met een workshop van Roland de Nijs en Patty van Hoften uit Amsterdam. Roland de Nijs is een tangodanser van het eerste uur, die al ik 1987 zijn eerste stappen zette. Samen met Patty van Hoften heeft hij een eigen dansschool en reist hij twee keer per jaar naar Buenos Aires, de bakermat van de tango. Van Hoften valt als docent op door haar grappige verhelderende vergelijkin gen. De workshop is geschikt voor dansers van elk niveau, ook voor beginners, en begint om 16.00 uur. Deelname kost €15,-. De danssa lon is geopend vanaf 17.00 uur, de muziek wordt verzorgd door DJ El Ruido. Meer informatie over de maande lijkse salons, tijden en prijzen is te vinden op www.texeltango.nl. Al veertig jaar zijn zielzorgers van het bisdom Essen actief op cam ping Kogerstrand en in de katholie ke kerk van De Koog. Ter herden king van dit feit wordt zondag een extra feestelijke dienst gehouden, in aanwezigheid van Hans-Erner Thönnes, vicarisgeneraal van het bisdom. Het bisdom zelf spreekt over een 'zielzorgfiliaal'. Al veertig jaar zijn de medewerkers te vinden in en rond de caravan op Kogerstrand, waar het niet zelden een drukte van belang is. Zij bieden de bezoekers een luiste rend oor en gaan voor in de vierin gen in de katholieke kerk. Maar ook het gezamenlijk zingen voorziet in een behoefte, evenals het uitlenen van Duitstalige boeken. Pfarrer Bernd Wolharn, al vijftien jaar bij het zomer- werk betrokken, noemt de drie weken op Texel de mooiste tijd van het jaar. Texel biedt ons de kans mensen te spreken die ons normaal niet zo snel weten te vinden', zegt hij. 'De kerk krijgt hier een gezicht. Ver van de beslommeringen van alledag hebben we ook meer tijd voor de mensen. En de mensen voor ons.' De weken op het eiland hebben hun weerslag in het dagelijks leven. 'Veel Texelgan- gers treffen elkaar later in de regu liere kerkdiensten. Er is zelfs een heel Texelkoor.' Hij herinnert zich zeker één echtpaar dat elkaar op Texel heeft leren kennen. Inmiddels zijn er ook de kinderen van de kinderen die vroeger de diensten bijwoonden. 'Ook zij komen graag bij ons langs als ze op Texel zijn', zegt Wolharn. 'Alsof ze van ons de zegen voor hun vakantie krijgen.' Het team van het bisdom Essen is dit jaar van 26 juni tot 24 augustus actief. Elke week worden Duitstalige kerkdiensten gehouden in De Koog en De Cocksdorp, met als hoog tepunt de jubileumviering van aan staand weekend. Die begint zaterdag met een ontbijt bij de caravan, waar veel (vaste) gasten worden verwacht. De feestelijke dienst begint zondag om 11.00 uur, in de katholieke kerk van De Koog. Een vertrouwd gezicht tijdens de jubileumviering is dat van Rudolf-Ludger Schütz, die van 1974 tot 1999 verantwoordelijk was voor de organisatie van het vakantiewerk. Ook na zijn pensionering komt hij nog ieder jaar met zijn vrouw naar het eiland. Ook zijn dochter is hier regelmatig te vinden en samen met kinderen en kleinkinderen zal Schütz de jubileumviering bijwonen. schreven gitaarliedjes, vol grappige woordspelingen en ontroerende levensmonumenten, vanuit het hart en met humor gebracht, subtiel, intiem en ontwapenend'. Het optreden begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €5,-; de kaart verkoop start een half uur voor aanvang. Texelstroom In krant van afgelopen dinsdag is in het artikel over activiteiten rondom Aagje Luijtsen per abuis een verkeerd telefoonnummer van de Texelstroom gepubliceerd. Het juiste nummer van de loodsbotter is 06-51794992. Wouter Weerman. in De Worsteltent Tex-mex, cajun, zydeco, country, rhythm and blues en andere stromin gen uit het zuiden van de Verenig de Staten vormen de basis van de 'smeltkroesmuziek' die de Amster dams groep The Bayou Mosquitos zondag ten gehore brengt bij restau rant De Worsteltent. Daarbij is een prominente rol weggelegd voor de accordeon, bespeeld door Rik Ver horst. Het kwartet bestaat verder uit bassist Evert Willemstijn, gitarist Abel de Lange en drummer Chris Langer- horst. Allevier zingen ze ook. Op hun repertoire staan nummers van onder anderen Fats Domino, Queen Ida, Lee Dorsey, The Hawketts, Daniel Lanois, Creedence Clearwater Revi val, Don Santiago en Flaco Jimenez. Het optreden in het restaurant aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur en vindt bij mooi weer buiten plaats. Fanfare grijpt naast subsidie Het Koninklijk Texels Fanfarecorps (KTF) krijgt van de gemeente geen subsidie voor de aankoop van twee muziekinstrumenten. Reden is dat het bestuur de aanvraag te laat (na 1 april) heeft ingediend en dat het voor 2008 beschikbare budget intussen is opgebruikt. Gelegenheidskoor In verband met de voorstelling Brie ven aan Zee van Carla Hardy, in de Zeemanskerk in Oudeschild, kon het optreden van gelegenheids koor De Zingende Zeeman dinsdag geen doorgang vinden. Ook door de vrouwengroep georganiseerde verkoping moest worden uitgesteld. De voorstelling van Hardy duurt tot eind volgende week. De optredens van De Zingende Zeeman vinden nu elke dinsdag in augustus plaats. Er wordt tussen 14.00 en 17.00 uur twee keer opge treden. De kerk is die tijd geopend voor bezichtiging en de vrouwen groep houdt een verkoping. Wouter Weerman verzorgt maandag 11 augustus een optreden in thea ter De Kiekendief op vakantiepark De Krim. Het betreft de tweede try-out van zijn programma Ik lach mij levend, dat hij eerder in Klif 12 opvoerde en toen nog Er is leven na de strop heette. De Texelse kunste naar belooft 'een avond met zelfge- In Cinema Texel draait van van af woensdag 30 juli Wall-E, een Nederlands gesproken animatiefilm van Pixar, makers van bioscoophits als The Incredibles, Ratatouille en Finding Nemo. Het verhaal speelt zich af in het jaar 2700. Door ern stige vervuiling heeft de mensheid de aarde moeten verlaten. Het leven wordt voortgezet in het gigantische ruimteschip Axiom. Eén van de bedrijven die zich aan boord heb ben gevestigd, Buynlarge Corpo ration. besluit een robot naar de verlaten planeet te sturen om deze schoon te maken. Meryl Streep, Pierce Brosnan en Colin Firth en andere wereldbe roemde acteurs vormen de cast van Mamma Mia!. een verfilming van de gelijknamige musical, die in 1999 voor het eerst werd opgevoerd. Het verhaal, dat rond de liedjes van de popgroep ABBA is gesponnen, gaat over de jonge Sophie, die met haar moeder Donna op een zonovergo ten Grieks eiland woont. Sophie staat op het punt te trouwen met haar jeugdliefde Sky, maar voor het zover is wil ze antwoord op de vraag wie haar vader is. Ze gaat op onderzoek uit en leest in het dagboek van haar moeder dat er drie potentiele vaders zijn. Om uit te vinden wie van de drie het is, nodigt Sophie hen achter haar moeders rug uit naar het Griekse eiland te komen. Haar echte vader zal haar op haar huwelijksdag naar het altaar mogen begeleiden. In Cinema Texel is ook Brief voor de Koning te zien, gebaseerd op het beroemde boek van Tonke Dragt, dat in 1963 verscheen en in 2004 werd uitgeroepen tot het beste kinderboek van de afgelo pen vijftig jaar. Hoofdpersoon is de 16-jarige schildknaap Tiuri, die van een stervende ridder de opdracht krijgt een mysterieuze brief voor de koning van Unauwen te bezorgen. Hij besluit erop in te gaan en zet daarmee zijn toekomst op het spel. Zijn avontuurlijke tocht leidt hem door bossen, bergen en dalen waar het gevaar altijd op de loer ligt. De meeste andere films zijn gepro longeerd. Iedere maandag is er een sneak preview in de Texelse bios coop, de voorpremière van een film die nog niet officieel uit is. Om welke film het gaat, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www.texelsecourant.nl. In de sloot Tijdens het fotograferen van de Hooglanders in de Geul trof Wannes Fey zondagavond een twee weken oud kalf dat tussen de lissen in sloot vast was komen zitten. De moeder liep luid loeiend rondjes,*maar het dier kon niet op eigen kracht de dichtbegroeide sloot uitkomen en was al tot aan zijn kruin onder water geweest. Samen met de door Fey gewaarschuwde Bart Witte, mede werker van Staatsbosbeheer, werd geprobeerd het kalf op het droge te krijgen. Dat viel nog niet mee. Het mers. 'Er zaten mensen bij die pas net fotografeerden. Die zag je in de loop van de maanden groeien doordat ze opmerkingen die tijdens het selecteren werden gemaakt, ter harte namen.' Het fotograferen leidde een paar keer tot bijzondere situaties. 'Dan lagen mensen plat op hun buik naast hun auto om een foto te maken en dan stopten er opeens andere auto's. Die dachten dat er iets ergs aan de hand was.' De exposerende fotografen zijn Jane Klein Breedler, Joyce Bos, Dieuwertje Boonstra, Els Huisman, Ria Ravenstijn, Kees Goedegebure, Miek Jimmink, Heike Bremer en Ampt. Het is niet de eerste keer dat het IVN foto's van bermen exposeert. Vorig jaar gebeurde dat ook al tij dens de open monumentendag. Bezoekers worden op een bijzon dere manier naar de kerk geleid, tegen de ramen van het gemeente huis komen foto's van de bermen te hangen om mensen op de expositie te attenderen. Gemeentebode Daan Koopman hielp mee de foto's op groot formaat af te drukken en ook Piet Bolier (groenvoorziening) werkt mee. 'Texelse bermen in beeld' wordt zaterdag 2 augustus door wethouder Peter Bakker geopend. Daarna zijn de foto's dagelijks van 10.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. Een half jaar lang trokken negen Texelse fotografen er geregeld op uit om stukjes natuur in de ber men op het eiland vast te leggen. Het resultaat is van maandag 4 augustus tot en met zaterdag 9 augustus te zien in de hervormde kerk in Den Burg. Daar exposeert het IVN Texel, in samenwerking met de gemeente, onder de naam 'Texelse bermen in beeld' veertig foto's van natuur gebiedjes in de bermen. De foto's geven een beeld van de resultaten die de gemeente heeft bereikt door bermen al jarenlang pas laat te maaien (half juni) en het maaisel op te ruimen. 'Daardoor krijgt gras minder kans en kunnen ook aller lei planten in de bermen groeien', aldus Peter Ampt van het IVN die de Texelse fotografen het afgelopen half jaar begeleidde. Volgens Ampt zijn in de Texelse ber men, als erop gelet wordt, prachtige stukjes natuur te zien. 'We had den met de groep afgesproken dat iedereen elke maand zes foto's zou aanleveren en daar zouden we elke maand de beste zes uit kiezen voor de expositie.' Dat leidde niet alleen tot mooie foto's, maar ook tot de ontwikkeling van diverse deelne- veld met lissen bleek uitzonderlijk zompig en de mannen zakten er op veel plaatsen tot over hun knieën in weg. Uiteindelijk lukte het het dier op het droge te trekken met behulp van een lasso, gemaakt van een sjorband uit de auto. Eenmaal op het droge verdween het kalf al snel met de moeder in de kudde. Jan en Zwaan in Samsam In Sam Sam in De Koog brengen Jan en Zwaan zondag Hollandse meezingers. Het duo Jan en Zwaan (van de Belt) staat al ruim 45 jaar op de planken en scoorde in de jaren '70 en '80 diverse hits. Mede door de vele 'piratenfeesten' en de onlangs uitgekomen jubileumsingle zijn Jan en Zwaan nog steeds graag geziene gasten. Het optreden begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. Ringsteken in De Koog Maar liefst achttien aanspanningen hebben zich opgegeven voor de derde wedstrijd om het Texels kam pioenschap ringsteken, die zondag op de Brink in De Koog wordt gehouden. Het evenement begint om 15.00 uur. Zoals gebruikelijk is er een speciale toeristenronde, waarin vrouwelijke toeschouwers mogen proberen één of meer ringen van de galg te steken. Het inspan- terrein voor de deelnemers is op de hoek Kamerstraat/Epelaan. Voorschot voor orgelrestauratie De Stichting Orgelfront Den Hoorn, die vorig jaar het orgel uit de gere formeerde kerk van Oosterend aan kocht om het als concertorgel in Den Hoorn te plaatsen, zit zonder geld, zodat enkele lopende reke ningen niet betaald kunnen worden. De gemeente lost dat op door het verstrekken van een voorschot van €1.410,- op de eerder toegezegde subsidie van €2.500,-. Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Vrijdag 25 juli: In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur een voorstelling van kin dertheatergroep De Vantasjes. Op het voetbalveld in Den Hoorn gaat om 19.30 uur een crossloop van start. Diverse afstanden en catego rieën. Inschrijven vanaf 19.00 uur in de kantine. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.30 uur de muziekthea tervoorstelling 'Brieven naar Zee' van Carla Hardy, over het leven van VOC- zeemansvrouw Aagje Luytsen. Toe gang €12,50. Cinema Texel vertoont Kung Fu Pan da (11.30, 14.00), Hoe overleef ik mezelf (16.30), Mamma Mia (19.00, 21.30), Zomerhitte (11.00), Brief voor de Koning (13.45, 16.15), Narnia 2 (18.45) en Hancock (21.45). Zaterdag 26 juli: Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan in De Koog wordt van 10.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt gehouden. Met onder meer spelletjes en verkoop van gebakken vis. Beeldend kunstenaars Mayo Hom bug geeft op een bijzondere plek een workshop acrylschilderen. Deelname kost €50,-, aanmelden via tel. 06- 48173700. Bij paal 17 wordt de Quicksilver Golf- surf Youth Tour gehouden. De hoofd prijs is een ticket voor het WK golf- surf. In de straten rond de Maartenskerk in Oosterend wordt van 11.00 tot 14.00 uur rommelmarkt gehouden. In het theater op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een goochelshow van Wouter Weerman. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 16.00 en 20.30 uur de muziektheatervoorstelling 'Brieven naar Zee' van Carla Hardy, over het leven van VOC-zeemansvrouw Aagje Luytsen. Toegang €12,50. Oosterenders hebben in dorpshuis De Bijenkorf tussen 20.00 en 21.30 uur de laatste kans passe-partouts en maaltijdbordjes af te halen. Ook kunnen DVD's worden besteld en wor den ontheffingskaarten voor de auto afgegeven Cinema Texel Kung Fu Panda (11.30, 14.00), Hoe overleef ik mezelf (16.30), Mamma Mia (19.00, 21.30), Sex and the City (11.00), Brief voor de Koning (13.45, 16.15), Zomerhitte (18.45) en Hancock (21.45). Zondag 27 juli: Op de parkeerplaats van Calluna aan de Schumakersweg wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehou den. Een standplaats kost €7,-. Voor meer informatie: tel. 317652. Bij paal 21 bij De Koog gaat om 10.30 uur een strandduincross voor hard lopers van start. Met diverse afstan den en categorieën. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het paviljoen. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van texmex- en cajun- groep Bayou Mosquitos. De toegang Hoogwater te Oudeschild Vr. 25 00.40 en 13.35 u. Za. 26 01.00 en 14.04 u. Zo. 27 01.20 en 14.45 u. Ma. 28 02.30 en 16.20 u. Di. 29 04.27 en 18.10 u. Wo. 30 06.40 en 19.25 u. Do. 31 07.54 en 20.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vrijdag 25 juli laatste kwartier. Zondag 27 juli doodtij. Zondag 27 juli zon op 5.54, zon onder 21.38 uur. Op de Brink in De Koog begint om 15.00 een wedstrijd ringsteken om het Texels kampioenschap. Texeltango verzorgt een Argentijnse tangosalon in hotel Den Burg. Met van 16.00 tot 17.00 uur een inlooples, daarna vrij dansen tot 21.00 uur. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 16.00 en 20.30 uur de muziektheatervoorstelling 'Brieven naar Zee' van Carla Hardy, over het leven van VOC-zeemansvrouw Aagje Luytsen. Toegang €12,50. In café Sam Sam in De Koog begint om 22.00 uur een optreden van het duo Jan en Zwaan. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Kung Fu Panda (11.30, 14.00), Hoe overleef ik mezelf (16.30), Mamma Mia (19.00, 21.30), Narnia 2 (11.00), Bnef voor de Koning (13.45,16.15), Sex and the City (18.45) en Hancock (21.45). 28 juli: In de Beeldentuin nabij De Koog begint om 11.00 uur de workshop 'Schrijf teken je eigen eilandboek midden in de natuur'. Voor meer informatie: tel. 06-10834021. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. Deelname kost €3,50. In café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.30 uur een schaaktoernooitje. ledereen kan meedoen. Cinema Texel vertoont Kung Fu Panda (11.30, 14.00), Hoe overleef ik mezelf (16.30), Mamma Mia (19.00), Sex and the City (11.00), Brief voor de Koning (13.45, 16.15), Zomerhitte (18.45), Hancock (21.45) en een sneak pre view (21.30). Dinsdag 29 juli: Om 10.00 uur begint bij Ecomare een programma voor heksen en tovenaars in opleiding. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg begint om 14.15 uur een thea tershow van één boerin en vijftig scha pen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree 5,-. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. In de schuur van houtbewerker Pieter Dros aan de Laagwaalderweg nabij De Waal begint om 18.30 uur de work shop 'Koken met vergeten groenten', in de stijl van VOC-zeemansvrouw Aagje Luytsen. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 16.00 en 20.30 uur de muziektheatervoorstelling 'Brieven naar Zee' van Carla Hardy, over het leven van VOC-zeemansvrouw Aagje Luytsen. Toegang €12,50. Cinema Texel vertoont Kung Fu Panda (11.30, 14.00), Hoe overleef ik mezelf 16.30), Mamma Mia (19.00, 21.30), Sex and the City (11.00), Brief voor de Koning (13.45, 16.15), Zomerhitte (18.45) en Hancock (21.45). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) nog tot 16.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten zaterdag in Den Helder tussen 9.00 en 15.00 uur rekening houden met wachttijden van een half uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. zeggen wou... Texelhoeve In de Jan Reijstraat, pal achter de schilderachtige doopsgezinde kerk (voor oudere Texelaars: tussen Lekwek en Jan Reij) staan twee reus achtige populieren - nog maar kort geleden ten behoeve van het door drukken van het project heel gluiperig iepen genoemd - met een stam boomdiameter van 1,50 meter en een kruinhoogte van 25 meter een gigantische hoeveelheid zuurstof te produceren. Al honderd jaar lang. Maar die fantastische woudreuzen moeten eruit. Er is een plan gemaakt en daar passen die bomen gewoon niet in. Met dat plan had natuur lijk geschoven kunnen worden, maar dén kies je voor de natuur en dat doe je als planontwikkelaar niet. Groen, daar ouwehoer je alleen maar over groene stroom, groene vissen, groe ne pretenties, groen voorbeeld voor de rest van de wereld zelfs. Als je voor keuzes komt te staan, kies je gewoon voor steen (of asfalt). Als er één plaats op deze door men selijke activiteiten bedreigde aarde is waar ze de boodschap van de film van Al Gore goed hebben begrepen, is dat natuurlijk het groene Texel. Vandaar dat de locatie straks ook even smakeloos en schaamteloos als consequent Texelhoeve gaat heten. Ik geef u in overweging één dezer dagen nog eens naar deze groene reuzen te gaan kijken en een foto te maken. Binnen afzienbare tijd staat er namelijk een rij gemeentevracht wagens in de straat, volgeladen met brandhout en daarachter een rij vrachtwagens met bakstenen. K. Smidt, Den Burg.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2