a A Ballonnen lucht in voor Tesselhuus Balustrade van gaas komt rond vuurtoren Hypnose voor RTL-5 Meezingvoorstelling Mama Mia E Aëenda VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2008 TEXELSE 2 COURANT In Cinema Texel word vrijdag (vandaag) een speciale meezing voorstelling gehouden van Mama Mia, de film gebaseerd op de liedjes van de Zweedse popgroep ABBA. Bij deze (eenmalige) voorstelling worden de songteksten onder in beeld geprojecteerd, zodat het publiek de gelegenheid heeft uit volle borst mee te zingen. In het eetcafé wordt een speciaal Mama Mia!-menu geserveerd. De toegang tot de film bedraagt €8,-, voorstel lingen beginnen om 18.45 en 21.15 uur. Bezoekers die vooraf willen dineren, betalen €22,50. Reserveren kan via tel. 312027. In de bioscoop draaien verder de Nederlands gesproken animatie film Wall-E van Pixar, makers van bioscoophits als The Incredibles, Ratatouille en Finding Nemo. Het verhaal speelt zich af in het jaar 2700, wanneer de menscheid door ernstige vervuiling de aarde heeft moeten verlaten. Ook is Brief voor de Koning te zien, gebaseerd op het beroemde boek van Tonke Dragt. Hoofdpersoon is de 16-jarige schildknaap Tiuri, die van een ster vende ridder de opdracht krijgt een mysterieuze brief voor de koning van Unauwen te bezorgen. Iedere maandag is er een sneak preview, de voorpremière van een film die nog niet officieel uit is. Om welke film het gaat, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www.texelsecourant.nl. De ballonnen gaan op Kogerstrand de lucht in voor het Tesselhuus. Een ballonenactie van Texel- campings heeft woensdagavond €2500,- voor het Tesselhuus opgeleverd. Gasten van Kogerstrand, Om de Noord, De Shelter en Loodsmans duin lieten bij de Kaapsnol circa duizend ballonnen met adreskaart jes op. De actie was bekend bij veel gasten, omdat de recreatie teams van de vier campings die al sinds zaterdag aan het promoten was. Er werden ook ontbijten voor het Tesselhuus verkocht. Die wer den dinsdagochtend rond 8.00 uur (ook bij de jongerencamping) bij de tenten afgeleverd. Voorzitter Germ Keuning van het Tesselhuus telde af voor het oplaten van de ballon nen. Daarna kreeg hij symbolisch een cheque met de opbrengst van directeur Harry Matthijsse. Het was het vijfde jaar dat Texelcampings een actie hield voor het vakantie huis voor mensen met lichamelijke handicaps en spierziekten. Jong Lokaal Bokaal voor jongerenbeleid Gemeenten die een actief jeugd- van het Kind. De prijs wordt uitge- beleid voeren, jongeren serieus reikt door minister Rouvoet. nemen en hen laten meedoen, meedenken en meebeslissen over zaken die hen aangaan, maken kans op de Jong Lokaal Bokaal. Tot 8 augustus kunnen gemeen ten worden genomineerd via de website www.jonglokaalbokaal. nl. De bokaal is een initiatief van de Nationale Jeugdraad en het minis terie voor Jeugd en Gezin. De win nende gemeente wordt bekend gemaakt op 20 november, de Dag Zowel jongeren als vertegenwoor digers van de gemeente kunnen via de website aangeven waarom hun gemeente voor de bokaal in aan merking komt. De genomineerde gemeenten worden bezocht door een team van jongeren, dat kijkt hoe het ter plaatse met het jeugdbeleid is gesteld. Dit gebeurt aan de hand van vraaggesprekken met jongeren, ambtenaren en jongerenwerkers. De winnaar wordt aangewezen door een deskundige jury. Ecomare mag van burgemees ter en wethouder een balustrade maken rond de vuurtoren, zodat bezoekers straks buiten kunnen rondlopen. Het college is bereid, op basis van de Monumentenwet, medewerking te verlenen. Volgens Antoon Hur- kens. adjunct-directeur van Eco mare. is het de bedoeling dat op de zesde verdieping (onder de licht koepel) een balustrade van een fijn mazig gaas komt. Op die plek vormt momenteel een niet al te hoge betonnen rand de balustrade en dat is niet veilig genoeg om bezoekers te laten rond lopen. Volgens Hurkens is er vanaf de grond niet veel te zien van de beoogde balustrade. 'Er zijn alleen een paar ijzeren stangen nodig om het in balans te houden.' Het is de bedoeling dat de vuurto ren eind dit jaar voor publiek wordt geopend. De toren is nog steeds eigendom van het rijk, maar wordt door Domeinen via de gemeente aan Ecomare verhuurd Het cen trum voor wadden en Noordzee werkt inmiddels aan een expositie voor in het gebouw. Hurkens: 'Daar in willen we aandacht besteden aan de historie van de vuurtoren, zijn functie en ook waarom hij niet meer bemand is.' Ook de Georgische Opstand komt ter sprake, omdat de In balans komen op het strand Mensen die willen weten wat ze (preventief) kunnen doen om in balans te komen en te blijven, kunnen zich zondag tijdens de Siebinga Games op het strand bij paal 17 laten informeren bij het SOS-team. Deze samenwerkende Texelaars willen de vooroordelen tegen yoga Moessorgsky in doopsgezinde kerk In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg speelt pianiste Rachel Vroom dinsdag naast werken van Schubert en Prokofjev de Schilderijententoon stelling van Moessorgsky. Moessorgsky's Schildenjententoon- stelling werd geschreven in 1874, na het overlijden van schilder Victor Hartmann, een goede vriend van de componist. Te zijner nagedachte nis richtte een groep vrienden, met wie gestreefd werd naar zuivere Russische kunst zonder Wester se invloeden, een tentoonstelling in met tien schilderijen, tekeningen en aquarellen. Moessorsky compo neerde een suite in tien delen, die de bezoeker meevoert langs schil derijen met namen als Het ballet van de kuikentjes is hun eierschalen, Boogiewoogie in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen is zondag boo giewoogie te horen van de Pep ping Express. De groep hanteert de slogan 'blan ker dan Little Richard, slanker dan Elvis Presley en muzikaler dan Jerry Lee Lewis' en bestaat naast pianist Henk Pepping uit gitarist John Schuursma en bassist Wil lem Schoone. Op het programma staan boogiewoogie, blues en rock 'n' roll. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Als het weer het toelaat, vindt het optreden bui ten in de tuin plaats. vuurtoren toen zwaar beschadigd raakte. Met de toestemming voor de balu strade is Ecomare er nog niet. De brandweer werkt nog aan een inge- bruiknameverklaring en het RACM (de vroegere Rijksmonumenten- dienst) moet nog advies geven over de werkzaamheden. 'De vuurtoren is een rijksmonument. Volgens Hur kens ziet het er naar uit dat alles de goede kant uitgaat. Bedoeling is tussen de begane grond en de eerste verdieping een extra trap komt, zodat bezoekers makkelijker op en neer kunnen. Het museum denkt erover de toegang te regelen via automaten. 'Dat kan iets ludieks worden met bijvoorbeeld een stoplicht, maar dat moet nog verder worden uitgewerktDe licht koepel wordt niet toegankelijk voor bezoekers. Die blijft in gebruik door Rijkswaterstaat. Vierhandsmassage bij opbod verkocht Massagetherapeute Klazina van der Knaap van Ayur Priya en Anita Muilwijk van Studio Soma hebben de handen ineen geslagen en bie den bezoekers van de Siebinga Games dit weekend de mogelijk heid te bieden op een vierhands massage. Van der Knaap en Muilwijk bezetten tijdens de Siebinga Games samen met Miranda Trap een stand op het strand bij paal 17, waar zij zich inzetten voor het goede doel. Aan het einde van iedere festivaldag geven zij een gezamenlijke massa ge, waarop bezoekers een bod kun nen uitbrengen bij de organisatie. De massage wordt gegeven rond 16.30 uur en duurt een half uur. en meditatie wegnemen en bezoe kers hpt plezier laten ervaren van de verschillende fysieke en mentale trainingen. Het SOS-team bestaat uit Ericka Voortman (LEF-training), José de Bloois (poweryoga), Esther Schil ling (chineng qigong), Ariën van Erkelens(meditatie) en Menno Sie binga (lifeflow tai chi). De lessen worden gegeven van 10.00 tot 11.00 en van 11.00 tot 12.00 uur. Deelname kost €10.-. De grote poort van Kiev en Baba Yaga. De Schilderijententoonstelling is vermoedelijk het meest bewerkte pianowerk aller tijden. De schilde rijen van Hartmann waarop het werk is gebaseerd, zijn verloren gegaan. Rachel Vroom-Barnard studeerde piano aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam en kamermu ziek aan de hogeschool Constantijn Huygens in Zwolle. In 2003 behaal de zij haar masters degree bij Tonie Ehlen aan de hogeschool Zuyd in Maastricht, met als specialisatie contemporaine muziek. Momenteel studeert zij orgel en kerkmuziek bij Reitze Smits aan de hogeschool voor de kunsten in Utrecht. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Het is een wat wonderlijk gezicht mensen bibberend in dikke kleren op het strand te zien zitten, terwijl het tegen de dertig graden is. Onder hypnose gebeuren echter soms opmerkelijke zaken. Toeristen in de brandende zon het gevoel geven dat ze het koud hebben, was één van de dingen die de Engelse hypnotiseur Peter Powers van de week uithaalde bij zijn bezoek aan Texel. Een ploeg van RTL-5 had hem twee dagen meegenomen om voor een nieuw televisieprogramma vakantie gangers onder hypnose te brengen. Dat gebeurde op Kogerstrand en de camping van De Krim. De televisieploeg zocht ter plekke mensen die het wel leuk leek onder hypnose te gaan. Uiteindelijk wer den met acht mensen, jongeren en volwassenen, opnamen gemaakt. 'We hebben ze voor de camera diverse gekke dingen laten doen', vertelt Corinne van Vugt van RTL-5. De kandidaten werden vooraf door Powers in een rustige ruimte onder hypnose gebracht. Dat gebeurde onder meer in de Kaapsnol, de kan tine van Kogerstrand. Dinsdagoch tend voerde hij daar voor een groot publiek een show op. Powers, die in Engeland optreedt en in Australië een eigen TV-show heeft, is op uitnodiging van RTL-5 twee maanden in Nederland. De opnamen op Texel waren het slot stuk in een reeks die moeten leiden tot een programma van acht afle veringen. Die komen in het voorjaar van 2009 op televisie. De Texelse opnamen worden naar verwachting als korte stukjes over de acht uitzendingen verspreid. Het wordt voor de acht kandidaten spannend wat er komen gaat. 'Ze hebben nog niets van de opnamen gezien.' De mogelijkheid voor een dergelijke vierhandsmassage doet zich zowel zaterdag als zondag voor. De mas seuses werkten ook samen tijdens de Ronde om Texel. Kerkdienst in feesttent In de feesttent van Oosterend Present wordt zondag een oecu menische kerkdienst gehouden. Voorgangers zijn ds. Barnard en ds. Der Nederlanden, medewer king wordt verleend door blazers van Excelsior en accordeonist Rob Manse. De dienst staat - net als heel Oos terend Present - in het teken van vrijheid. Er is geen oppas voor de kinderen geregeld, maar wel lig gen er kleurplaten en -potloden. De opbrengst van de collecte is bestemd voor Kerken en Minima. Bezoekers wordt gevraagd nog eenmaal de historische kleding aan te trekken. Tijdens het koffiedrinken na afloop van de dienst vindt de officiële ope ning plaats van het Boerenommetje tussen Oost en Oosterend, het his torisch wandelpad dat voorheen het kerkepad werd genoemd. De dienst in de tent begint om 11.00 uur. Peter Beense in Samsam In café SamSam in De Koog is zondag een optreden te horen van zanger Peter Beense. Met ruim tweehonderd optredens per jaar behoort Beense tot de meestgevraagde artiesten van het land. leder jaar geeft hij een con cert in de Heineken Music Hall en sinds het verschijnen van de CD Een goede vriend is hij regelmatig op televisie te zien. Hij stond in het voorprogramma van André Hazes en was gast bij diverse voetbal feesten. Het optreden in SamSam begint om 22.00 uur, de toegang bedraagt €10,-. De fans die vorige week het optre den van Jan en Zwaan wilden bezoe ken, moesten teleurgesteld worden. Terwijl Zwaan net opgeknapt was, belandde Jan vorige week in het ziekenhuis. Het optreden van dit duo is verzet naar 10 augustus. Strandduincross Bij paal 21, ten noorden van De Koog, gaat zondag om 10.30 uur de vierde strandduincross van Atletiek vereniging Texel van start. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,3 en 9.3 kilometer, jeugd tot en met 12 jaar loopt 1200 meter. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in paviljoen Beach Inn, deelna me kost €3.-(€1,50 voor de jeugd). Voor meer informatie: tel. 313843 of www.avtexel.nl. Kampioenschap bommetjeduiken In zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg vindt don derdag het Texels kampioenschap bommetjeduiken plaats. Inschrijven kan in de categorieën 6 tot en met 8 jaar, 9-10 jaar en 11 jaar en ouder. Deelname is gratis op vertoon van een entreebewijs, deelnemers moe ten beschikken over een zwemdi ploma. Het kampioenschap begint om 14.00 uur. Vrijdag 1 augustus Oosterend Present: van 10.30 tot 12.00 uur straat theater in Ankerstraat, Achtertune, Oranjestraat, Koetebuurt/Wierstraat en Mulderstraat/'t Hof/Botterstraat/ Robbepad. van 13.00 tot 14.30 uur theater in Peperstraat/Bijenkorfweg, Kotter- straat/Slotskolk, Verlorenkost en op het feestterrein (bewoners Oost en Het Noorden). op het feestterrein nemen Oosteren- ders het vanaf 14.30 uur tegen elkaar op in een meerkamp. op het feestterrein wordt om 17.30 uur geschoten met de blijde. op het feestterrein begint om 21.00 uur een feestavond mm Flair en DJ Ruud. Entree €9, -: gratis met passe partout. Om 2.00 uur rijdt de bor relbus. Op het voetbalveld in Den Hoorn gaat om 19.30 uur een crossloop van start. Diverse afstanden en catego rieën. Inschrijven vanaf 19.00 uur in de kantine. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.30 uur de muziekthea tervoorstelling Brieven naar Zee door Carla Hardy, gebaseerd op het boek Kikkertje Lief. Toegang €12,50. Vanaf 22.30 uur is voor Sjans in De Koog is een demonstratie capoeira en XMA door de Nederlands kampioenen Geoffrey Nieuwenhuis en Gijs Jansen. Cinema Texel vertoont om 18.45 en om 21.15 uur een speciale meezing voorstelling van Mama Mia. En ver der Wall-E (11.00, 13.30, 16.00 uur), Mummy 3 (19.15, 21.45 uur), Kung Fu Panda (11.30,14.00 uur), Brief voor de Koning (16.15 uur). Zaterdag 2 Oosterend Present: van 10.00 tot 15.00 uur wordt in Peperstraat en Kotterstraat een markt gehouden. Met o.a. kramen, paarden beslaan en schapen scheren. op het feesterrein begint om 15.00 uur toneel voor kinderen; met aanslui tend kindermaaltijd. Entree €5.-: gratis met passe-partout. om 16.30 uur wordt een wereldre cordpoging schieten met de blijde gedaan. op het feestterrein begint om 17.30 uur een optreden van het Oudeschil der Visserskoor. Entree gratis. op het feestterrein wordt het dorps feest om 18.30 uur officieel afgeslo ten. op het feestterrein wordt van 19.00 tot 20.30 uur disco voor kinderen van 4 t/m 12 jaar gehouden. Entree €3,-; gratis met passe-partout. op het feestterrein begint om 21.00 uur het slotfeest mmv Exposure en DJ Ruud. Entree €9,-; gratis met passe- partout. Om 2.00 uur vertrek bor relbus. Op het strand bij paal 17 wordt van 12.00 tot 17.00 uur het vechtsportfes tival Siebinga Games gehouden. Bij slecht weer in de sporthal (Den Burg). Profvoetballers uit Emmen strijken in Den Hoorn neer voor een trainings kamp. Om 18.30 uur spelen ze een oefenwedstrijd tegen ZDH. Toegang tot 12 jaar €2,-, anders €5,-. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 16.00 en 20.30 uur de muziektheatervoorstelling Brieven naar Zee, gebaseerd op het boek Kik kertje Lief Toegang €12,50. Bij Beachcafe De Buren begint om 21.00 uur een workshop salsadans. De entree is inclusief de toegang tot Hoogwater te Oudeschild Vr. 1 09.15 en 22.06 u. Za. 2 10.05 en 22.45 u. Zo. 3 10.55 en 23.46 u. Ma. 4 11.35 u. Di. 5 00.15 en 12.16 u. Wo. 6 00.46 en 12.35 u. Do. 7 00.45 en 13.04 u. Vr. 8 01.16 en 13.46 u. Aan het stra id is het ongeveer een uur eer- der hoog water. Vrijdag 18 juli volle maan. Zondag 20 juli springtij. Zondag 20 juli zon Island Salsa. Om 22.00 uur begint een salsafeest met DJ, band en danseres- Cinema Texel vertoont: Wall-E (11.00, 13.30, 16.00 uur), Mummy 3 (19.15, 21.45 uur), Kung Fu Panda (11.30, 14.00 uur), Brief voor de Koning (16.15 uur), Mamma Mia (18.45, 21.15 uur). Zondag 3 augustus Bij paal 21 bij De Koog gaat om 10.30 uur een strandduincross voor hard lopers van start. Met diverse afstan den en categorieën. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het paviljoen. In Den Burg zijn van 11.00 tot 15.00 uur de winkels open. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van boogiewoogiegroep The Pepping Express. De toegang is Op het strand bij paal 17 wordt van 10.00 tot 17.00 uur het vechtsportfes tival Siebinga Games gehouden. Om 16.30 uur begint op vakantiepark De Krim het nngsteken.georganiseerd door menvereniging Tussen Wad en Duin. Cinema Texel vertoont: Wall-E (11.00, 13.30, 16.00 uur), Mummy 3 (19.15, 21.45 uur), Kung Fu Panda (11.30, 14.00 uur), Brief voor de Koning (16.15 uur), Mamma Mia (21.15 uur) en Zomerhitte (18.45 uur). Maandag 4 augustus In de hervormde kerk in Den Burg is tot en met zaterdag 9 augustus de foto-expositie Texelse bermen in beeld te zien. Elke dag van 10.00 tot 16.00 uur Entree gratis. Zeehondenknuffeldag bij Ecomare. Kinderen met een zeehondenknuffel gratis toegang. Allerlei activiteiten, o.a. rondleidingen, speurtocht, zee hond tekenen. Van 9.00 tot 17.00 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. Deelname kost €3,50. In café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.30 uur een schaaktoernooitje waar aan iedereen kan meedoen. Cinema Texel vertoont: Wall-E (11.00, 13.30, 16.00 uur), Mummy 3 (19.15 uur), Kung Fu Panda (11.30, 14.00 uur), Brief voor de Koning (16.15 uur), Mamma Mia (18.45, 21.15 uur), en een sneak preview om 21.45 uur. Dinsdag 5 augustus Terwijl vrouwen er spullen verkopen voor het goede doel zingt koor De Zin gende Zeeman zeemansliederen in de Zeemanskerk in Oudeschild. De kerk is open van 14.00 tot 17.00 uur. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert door Rachel Vroom-Barnard (piano). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel vertoont Wall-E (11.00, 13.30.16.00). Mummy 3 (19.15. 21.45 uur). Kung Fu Panda (11.30, 14.00 uur), Brief voor de Koning (16.15 uur), Mamma Mia (18.45, 21.15 uur). Voor een uitgebreider agenda verwij zen wij naar www.texelsecourant.nl en naar de Vakantiekrant die iedere vrijdag wordt verspreid. TES O op 5 44, zon onder 21.4 Bootdienst TESO onderhoudt half uursdiensten op vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur, op zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en op zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Vrijdag en zaterdag worden in Den Helder wachttijden tot een half uur verwacht, op Texel alleen op vrij dag. Meer informatie via tel. 369600 of www.teso.nl. Knuffeldag zeehonden Ecomare houdt maandag een zee hondenknuffeldag. Kinderen die zich met een zeehondenknuffel aan de kassa melden, mogen gratis naar binnen. De knuffeldag wordt gehou den om zeehonden extra in het zonnetje te zetten. Er zijn extra acti viteiten waarbij kinderen zeehonden WWW. beeldbanktexel.nl kunnen tekenen, rondleidingen ach ter de schermen en spelletjes. Ook is er een zeehondeninformatiekraam en een familieprogramma rond de zeehond. Ecomare is geopend van 9.00 tot 17.00 uur. De activiteiten beginnen om 10.00 uur. Opgeven voor ankertillen Onderdeel van het Havenvistijn in Oudeschild, dat volgende week wordt gehouden, is de wedstrijd ankertillen. Opgeven kan in de cate gorieën dames, heren en kinderen. Het is de bedoeling een anker - van twaalf of vijftien kilo - met gestrekte armen vooruit te houden. Aanmel den kan bij de sportschool en café De Kombuis op de haven. Wie vast wil oefenen, kan in de sportschool terecht, waar ankers klaar liggen en waar tiltips worden gegeven. Het startschot voor de wedstrijd klinkt om 16.00 uur

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2