Texelaartje bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE gesloten FOTO SERVICE COURANT Wij staan voor u klaar! EPs Voordeelland www.texel.nl VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2008 Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Stiehl De Waal sterk in elk merk radio tv witgoed - 311 777 www.ilonkadeboer.nl voor creatieve en grafische ontwerpen. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Oud geld? De KNRM iser blij mee! Bel W. Grisnigt, tel. 312299. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl In onze winkels! violen grote pot 1.95. gladiolen 1.95 per bos. Bloemisten Bert van der Wal Te koop. Shii-take pad destoelen. Kadijksweg Voor bijna alles waar een snoer aan zit - Stiehl De Waal 311 777. Wie heeft mijn sjaal (zacht oranje met kl. bloemetjes) gevonden? Aandenken! Verm. uit de auto gewaaid Muyweg/Den Burg. Belo ning! Tel 311348. Radio en TV van Samsung, Sony, JVC, Pioneer, Philips, Sharp, Panasonic - Stiehl De Waal - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19. De Koog, telefoon 0222- 317215. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1.25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy. Spinbaan 6. tel. 362600. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. In onze winkels! violen grote pot 1,95. gladiolen 1,95 per bos. Bloemisten Bert van der Wal. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Texelse paddestoelen te koop. Kadijksweg 15. Nieuwe collectie Björn Borg dameskleding. Mantje Lifestyle Stores. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Uw drukwerk, naamsbe kendheid en presentatie in vertrouwde handen! Vraag naar het ondernemers pakket van Langeveld de Rooy. s'nachts overvaren In onze winkels! bolchry- Groepen tot 16 pers. of santen v.a. 1,95, dalhia voor calamiteiten In- per bos 1,95. Bloemisten dien nodig, Het Sop. Tel. Bert van der Wal. 310533. GARAGE „WESTEND' i.v.m. Oosterend Present zijn wij zaterdag Oosterenderweg 52 1794 GB Oosterend Tel. 318396 www.garagewestend.nl ER ZIT MEER IN SUZUKI Heeft u een leuke of boeiende foto gezien in de Texelse Courant, Texeltoerist of Vakantiekrant? Dan is het misschien goed te weten dat u foto's die door onze redacteuren zijn gemaakt, eenvoudig via www.beeldbanktexel.nl kunt bestellen en betalen. De bestelde foto's worden dan naar u opgestuurd. Heeft u of iemand anders in uw omgeving geen internet? Dan kunt u de gewenste foto door middel van de ingevulde bestelbon en tegen contante betaling uitsluitend bestellen bij: Uitgeverij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 te Den Burg. In dat geval brengen wij 3,- administratiekosten in rekening. Naam Adres:Q PC/Woonplaats Bestelt hierbij de volgende foto Datum krant Pagina/onderwerp:O J x Foto print 10x15a 6,00 x Foto print 13x18a 7,00 x Foto print 20x24a 7,50 LANGEVELD TESD SCHOLIERENPASSEN OphetkantoorvanTeso-bootdienst, Pontweg 1 Den Hoorn, zijn voor hen die dagelijks voor schoolbezoek vanaf Texel naar de vaste wal reizen, scholieren-passen verkrijgbaar. Om hiervoor in aanmerking te komen, dient aan de volgende voorwaarden te worden voldaan: - de te volgen opleiding is een officiële ver volgopleiding voor dagonderwijs aan de vaste wal, dan wel een basisschooloplei ding waarvan het schooltype niet op Texel aanwezig is; - de te volgen opleiding betreft geen (interne) bedrijfs- of beroepsopleiding; - het verplichte les- en/of staaebezoek is minimaal vier dagen per week, gedurende minstens zes aaneengesloten maanden; - voor stagebezoek wordt alleen een pas verstrekt als het lesbezoek ook aan de voorwaarden voldoet; - de scholier is niet ouder dan 26 jaar. Na invulling op het Teso-kantoor van een zgn. schoolverklaring zal een scholierenpas ver strekt worden. Hierbij wordt op het kantoor van Teso-bootdienst van de scholier een foto gemaakt. Een nieuwe pas kost 5,-; herge bruik van nette oude scholierenpassen of Tesochipkaarten is kosteloos. Bij een eerste aanvraag is een uittreksel uit het bevolkingsregister vereist. Degenen die tijdens het schooljaar 18 jaar zijn of worden zijn een bijdrage verschuldigd. Het bedrag dat betaald moet worden is 11,50,- voor ieder kwartaal in het schooljaar waarvan men op de eerste dag 18 jaar of ouder is. Dit i.v.m. de evenredige vergoeding die bij de Gemeente Texel kan worden aangevraagd. De pas geeft recht op gratis retourovertochten i.v.m. schoolbezoek, binnen de periode van het schooljaar Op zaterdagen en zondagen en tijdens de reguliere schoolvakanties mag de scholierenpas niet worden gebruikt. Voor de overige voorwaarden wordt verwezen naar het informatiebulletin. Zowel voor het invullen van schoolverklarin- gen en voor het maken van passen als voor informatie, is ons kantoor geopend van maan dag t/m donderdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. Telefonisch zijn wij hiervoor bereikbaar op nummer: 0222 - 369641. CAR1FUDGE LEEG? STICHTING AAP www.verkeersschool-jongejan.nl Zwonenbalg 1107 1788 ZA Den Held. BOVAG VERKEERSSCHOOL JONGEJAN I Verzorgt uw rijbewijs voor auto, motor, aan- hanger en vrachtauto I Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt In Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten Zoals zovelen Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heeft hij inmiddels een prima leven op een van de apeneilanden, samen met soortgenoten Spaar lege cartridges voor AAP en geef Titi toekomst! KIJK OP WWW.AAP.NL 5 OF BEL 0570-858511 Keurslagerij Dros niet Present, wel nadrukkelijk aanwezig! Slagerij Dros en medewerkers Jacob Dros, keurslager Parkstraat 42, Den Burg Verstand van lekker vlees Voor verkoop en alle reparaties en onderhoud van wasmachines, drogers, vaatwassers, koel- vrieskasten, ovens, magnetrons, tv's, cd-en dvdspelers, satelliet, camera's, navigatie, mobiele telefonie, enz... kunt u terecht bij Voordeelland. O.V, „.gen: 322 398 vandaag gebeld/vandaag geholpen. Heemskerckstraat 17, Oudeschild, Tel. 322 398, www.epvoordeelland.nl De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6. Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 6,00 8,00 10,00 12,00 14,00 16,00 18,00 20,00 1 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Zanddijk 104 in De Cocksdorp: gedeeltelijk verande ren vergroten van een zomerhuis (ontvangen 21 juli 2008); Vliegwiel in Oudeschild: geheel plaatsen van een bedrijfsruimte (ontvangen 23 juli 2008); Veenselang- weg 12 in Den Burg: geheel plaatsen van een woning (ontvangen 23 juli 2008): Veenselangweg 12 in Den Burg: slopen van een woning (ontvangen 23 juli 2008); Groeneplaats 14 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een hotel en de bouw van een parkeergarage (ontvangen 24 juli 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebnjiksvergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende bouw- en sloopvergunningen Waalderweg 119 in Den Burg: geheel plaatsen van een garage/berging (verzonden 11 juli 2007); Parnas- siastraat 6a in De Koog: gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (verzonden 11 juli 2008) Roggeslootweg 677 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een zomerhuis (verzonden 15 juli 2008); Oosterenderweg 51 in Oosterend: geheel slopen van een bijgebouw (verzonden 15 juli 2008); Naalrand 19 in Den Hoorn: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis (verzonden 16 juli 2008); Schumakersweg 8 in De Koog: geheel oprichten van een woonstolp (verzonden 16 juli 2008); De Ruyterstraat 31 in Oudeschild: plaatsen van een dakkapel (verzonden 24 juli 2008); Vuurtorenweg 66 in De Cocksdorp: geheel oprichten van een aanbouw (verzonden 24 juli 2008); Waalderstraat 36 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis (verzonden 24 juli 2008); Emmalaan 3 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis (verzonden 24 juli 2008); De Naai 2 in Den Hoorn: ge wijzigd uitvoeren van bouwplan waarvoor reeds vergun ning verleend is (verzonden 24 juli 2008); Koetebuurt 22 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (verzonden 24 juli 2008); Pontweg 203 in De Koog; op richten van een bedrijfsruimte (verzonden 24 juli 2008); Hoofdweg 35 in De Cocksdorp: gewijzigd uitvoeren van bouwplan waarvoor reeds vergunning verleend is (verzonden 24 juli 2008); Duykerdam 20 in Den Burg- vergroten van een woonhuis (verzonden 24 juli 2008); Peperstraat 5 in Oosterend: gedeeltelijk veranderen/ vergroten van een winkel/woonhuis (verzonden 28 juli 2008); Hoornderweg 46 in Den Hoorn: veranderen van een zuivelboerderij met woonruimte en kantoor tot zorgboerderij met woonruimte (verzonden 28 juli 2008): Roggeslootweg 471 in De Cocksdorp: plaatsen van een terrasscherm (verzonden 29 juli 2008). Van rechtswege verleende bouwvergunningen Wilhelminalaan 124 en 126: geheel oprichten van een dubbel woonhuis (fatale datum 11 juli 2008); Randweg 3 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een groepsverblijf (fatale datum 16 juli 2008). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbahe van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en wetitouders Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar. Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven. Monumentenvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op grond van het bepaalde in de Monumentenwet 1988 vergunning verleend voor: het plaatsen van een balustrade op de buitenomloop van de vuurtoren en tevens plaatsen van een inwendi ge trap en sanitaire voorziening aan de Vuurtorenweg 184 in De Cocksdorp (verzonden 22 juli 2008); wijzigen van een voorgevel va.ri liet pand aan de Ste nenplaats 5 in Den Burg (verzonden 22 juli 2008). Op grond van de bepalingen van de Monumentenwet 1988 treedt de vergunning pas in werking nadat deze onherroepelijk is geworden. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht is het voor belangheb benden die In het kader van de Uniforme openbare voorbereidings procedure volgens afdeling 3:4 van genoemde wet tijdig tegen het ontwerpbesluit zienswijzen hebben ingediend mogelijk, beroep in te stellen bij de Arrondissementsrechtbank in Alkmaar. Postbus251, 1800 BG Alkmaar. Ook voor belanghebbenden die redelijkerwijs niet kunnen worden verweten dat zij geen zienswijzen naar voren hebben gebracht, staat de mogelijkheid tot het indienen van een beroepschrift open Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbahe vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichtei (0222) 362 185. SUBSIDIEVERORDENING Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel delen mee dat de raad van de gemeente Texel in haar vergadering van 8 juli 2008 de navolgende verordening heeft vastgesteld: Algemene Subsidieverordening gemeente Texel 2009. De verordening ligt ter inzage bij de Publieksbahe en wordt gepubliceerd op de gemeentelijke website, in de Verordeningenbank. ONTHEFFING Ontheffing gebruik knalapparaat Burgemeester en wethouders hebben o.g.v. de APV een ontheffing verleend aan de heer A. Lap, voor het gebruik van een knalapparaat om vogels te verjagen van zijn agrarische percelen nabij de Naai te Den Hoorn kadastraal bekend Gemeente Texel, sectie P nummers 692 en 766. Gezien de agrarische belangen wordt de gevraagde ontheffing met onmiddellijke ingang ver leend tot uiterlijk 31 augustus 2008, onder voorschriften ter beperking van overlast. Vaste regel is dat met ontheffing een knalapparaat ter voorkoming van vraatschade mag worden ingezet met een maximale frequentie van 6 knallen per uur overdag en 4 'avonds na 19.00 uur, in de periode van 07.00 uur tot zonsondergang. Het knalapparaat mag maximaal 5 dagen op dezelfde plaats staan en moet daarna mini maal 200 meter verplaatst worden. Het terugplaatsen van een knalapparaat op een eerder gebruikt gedeelte van het perceel is toegestaan mits een periode van 30 dagen is verstreken tussen het weghalen en het plaatsen van het gaskanon. Het knalapparaat moet op minimaal 50 meter afstand van de openbare weg staan en op minimaal 200 me ter afstand tot woonbebouwing van derden of andere geluidsgevoelige bestemmingen. De mondingsrichting van het knalapparaat zal altijd van woonbebouwing van derden afgekeerd moeten zijn. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop bovenstaand besluit zijn MIf\|f-P RFGFI S bekendgemaakt een bezwaarschnft bii Burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het is gericht IV// wi/zen u erop dat u de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. een fietsverbod. Dit fietsverbod is ingesteld naar aanlei ding van meerderen valpartijen en aanrijdingen. Bij alle markttoegangen wordt een verbodsbord opgehangen om mensen hierop te attenderen. NACHTBUS Elke zaterdagnacht (zaterdag op zondag) rijdt de nacht bus weer om het uitgaanspubliek in De Koog veilig thuis te brengen. Vertrek van de nachtbus is om 3:45 uur vanaf de Nikadel, naast de 'Lidl' (bij het gele bord). De bus rijdt vanaf De Koog naar Den Burg en daarna door naar De Waal, Oosterend en Oudeschild. De kosten zijn 3,00 per persoon per rit, te betalen in de bus. DIGITALE DIENSTVERLENING Agenda Commissie bezwaarschriften op de website van de gemeente De gemeente Texel is continue bezig met het ontwik kelen van haar digitale dienstverlening. Nieuw op de website is de agenda van de commissie bezwaarschrif ten. De bezoeker kan vanaf tien dagen voor aanvang van de vergadering op de website de agendapunten bekijken. Die geldt uiteraard alleen voor de openbare vergaderingen. De agenda kunt u vinden onder het kopje politiek en bestuur agenda's en verslagen. Daar vindt u tevens de agenda's en verslagen van de raads- en commissievergaderingen van Texel. Ook kunt u de welstandagenda inzien. Bekendmakingen Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant verschijnen kunt u ook vinden op de website van de gemeente; www.texel.nl, onder het kopje Actueel: Bekendmakingen. FIETSVERBOD In verband met de veiligheid van het publiek op de maandagmarkt geldt er in de maanden juli en augustus Geregeld hoort de gemeente Texel dat de hoeveelheid regels en de wijze van uitvoering ervan wordt ervaren als een grote last. Vergunningen zijn lastig te verkrijgen, het duurt vaak lang, het is niet duidelijk waarvoor je allemaal een vergunning nodig hebt. Kan het niet mak kelijker, sneller, goedkoper, eenvoudiger? De gemeente Texel denkt van wel. Daarbij heeft de gemeente echter uw hulp nodig. Namelijk om te beslissen met welke producten de gemeente Texel als eerste aan de slag gaat om de lastendruk te verminderen. Laat uw mening horen tot 15 augustus 2008 via de website www.texel. nl, zie hiervoor de advertentie elders in deze krant. Openingstijden maandag t/m donderdag vrijdag 15.00 - 19.00 uur gemeentearchiel: dagelijks 10.30 -12.30 uur 'op «ijiJaq kuni o geen joiigitic doen »oor qéboone, huwelijk en oveilijden. Gioeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 2Ê7 E

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 4