1 H lezersactie Oranjestraat wint meerkamp TEXELSE 3 COURANT Hoge opkomst pootjebaden r* Pieter-Jan Koorn, steunpilaar van KTF In Memoriam Bewegen voor fitte geest F amilieberichten Ivan Texelaartjes TEXELSE S'COU RANT Voor slechts 7,50 naar Circus Althoff VOORDEELBON TEXELSE'iVoURANT DINSDAG 05 AUGUSTUS 2008 De Oranjestraat heeft vrijdag de meerkamp van Oosterend Present gewonnen. De Schoolstraat, Slots- kolk en Kotterstraat werden gedeeld tweede. De Vliestraat en de Oester straat mochten beiden de derde prijs mee naar huis nemen. De stratenteams moesten diverse opdrachten afleggen, waaronder een tocht met een vlot door de sloot (Ali's tocht). Oosterenders die te water gin gen, klauterden zwart op de kant en hadden een typisch geurtje om zich heen. Negen straten en het buurt schap Oost deden aan de meerkamp mee. Ruben Duinker maakt vanaf het vlot een snoekduik naar de bel. "Al zal ik alleen de straat op moeten, het zal doorgaan!' Een gevleugelde uitspraak van Pieter-Jan Koorn, toen het straatoptreden van zijn geliefde KTF tijdens Koninginnedag niet door dreigde te gaan. Gelukkig hoefde hij ook die keer niet alleen de straat op: er bleken leden genoeg voor een representatief orkest. Wel tekent de uitspraak de mentaliteit van de vorige week overleden Koorn. Een mentaliteit die hem er toe bracht tot op hoge leeftijd mee te blijven musiceren in het orkest van het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Precies op zijn 11 e verjaardag werd de in 1922 in de Hemmer geboren Pieter-Jan Koorn lid van het (toen nog niet Koninklijk) Texels Fanfare corps. Al spoedig ontwikkelde hij zich tot een steunpilaar in de ver eniging. Niet alleen muzikaal, ook organisatorisch ging hij zijn ver antwoordelijkheid niet uit de weg. Als trouw, kundig en betrokken lid, werd hij in 1944 in het bestuur gekozen. In 1982 nam hij afscheid als voorzitter, een functie die hij 25 jaar bekleed had. Als dank ontving hij een koninklijke onderscheiding. Naast zijn eigen jubilea en de daar bij behorende bondsonderschei- dingen (25-, 40-, 50-, 60- en 70- jarig lidmaatschap) heeft Pieter-Jan Koorn zich mogen verheugen in de diverse verenigingsverjaardagen. Daarbij was de viering van het 100- jarig bestaan van KTF, met daar aan gekoppeld de opening van een nieuw verenigingsgebouw, onge twijfeld hét hoogtepunt. Aan de tot standkoming van dit gebouw heeft hij overigens nog menig steentje bijgedragen: de trap naar de zolder zal tot in lengte van dagen getuigen van zijn kwaliteiten als bouwvakker, zijn dagelijkse professie. Hoewel het Koorn in zijn persoonlijk leven niet altijd voor de wind ging, is hij altijd met een positieve en optimistische instelling door blij ven gaan. Hierbij werd hij geholpen door zijn passie, de muziek, en in het bijzonder de fanfaremuziek. En nog meer door het zelf maken van muziek binnen 'zijn' Koninklijk Texels Fanfarecorps. Hoewel het de laatste jaren niet meer vanzelf ging, bleef hij tot voor kort zijn partijtje meeblazen. Helaas heeft het niet zo mogen zijn dat hij zijn 75-jarig jubileum, op 18 september, heeft mogen meemaken. Postuum is die onderscheiding hem nog wel ver leend. Zaterdag werd de dinsdag op 85- jarige leeftijd overleden Pieter-Jan Koorn in zijn fanfare-uniform ten grave gedragen, begeleid door de klanken van zijn geliefd Koninklijk Texels Fanfarecorps. Tussen de 700 en de 800 mensen hebben zaterdag meegedaan aan het wereldrecord pootjebaden bij paal 17. In een lange rij zaten de deelnemers op stoelen met de voe ten in het water. Of het daadwerkelijk een wereldre cord is, blijft een vraag. Het Gumess Book of Records, waarin wereldre cords worden bijgehouden, was met aanwezig waardoor er geen officiële vaststelling was. De kans is echter groot dat niet eerder zoveel mensen tegelijk tien minuten met de voeten in zee hebben gezeten. Voor organisator Menno Siebinga was de recordpoging meer dan geslaagd. 'Ik droom', riep hij uit, nadat de hon derden deelnemers in zee hadden plaatsgenomen. 'Zoveel mensen, dat is fantastisch.' De recordpoging trok tot tevreden heid van Siebinga ook veel media- aandacht, onder meer van SBS6 en TV Noord-Holland. De cameraploeg van SBS6, die op een platte wagen van strandexploitant Mare Röpke alle deelnemers met de stoelen naar de waterlijn, wat een hoop gekri oel opleverde. Kort daarvoor was een vliegtuig voorbij gevlogen met een sleep waarop opgeroepen werd het leven te vieren met pootjebaden. Eenmaal zittend in zee, namen veel deelnemers het ervan. 'Dit is wel rust gevend en je hebt een mooi uitzicht', zei Danny van der Park die samen met Mark-Jan Kuip meedeed. 'Dit moeten we vaker doen.' De familie Siebinga is warm pleitbe zorger van pootjebaden omdat er een helende werking vanuit gaat. Eline Waerts, Ins Agter en Katja Schraag moesten de deelname met een nat pak bekopen. Zij waren verder dan de rest in zee gaan zitten, waardoor de golfen over hen sloegen. 'Het is goed dat ik mijn mobiel niet bij me heb', aldus Eline. Twee jongens uit Hoorn en Leiden waren speciaal voor het record naar het strand gekomen. 'Dit is harstikke leuk.' Cabaretier Jochem Myer zou de jury vormen, maar moest weg omdat zijn vrouw, die zwanger is, niet lekker was geworden. Hangen in de lucht tijdens de Siebinga Games alsof het niets is. Het wereldrecord pootjebaden bij paal 17 trok honderden belangenstellenden. langs alle deelnemers reed, zag dat bijna alle 750 stoelen bezet waren. Dat leerde Siebinga dat er tussen de 700 en 800 deelnemers moesten zijn. 'Er waren ook nog mensen die hun eigen stoel hadden meegeno men.' Een bijzonder gezicht was het begin van de recordpoging. Nadat het startsignaal was gegeven, liepen Na circa tien minuten werden alle deelnemers opgeroepen met de stoe len terug te keren naar het strand. Een armbandje resteerde als aandenken. Siebinga bleef lange tijd enthousiast. 'Dit is toch niet te geloven. En dan is het ook nog gelukt in het hoog seizoen om 750 stoelen bij elkaar te krijgen.' De Siebinga Games bij paal 17 hebben van het weekend veel belangstelling getrokken. Circa tweehonderd bezoekers maakten gebruik van de gelegenheid les te volgen in vechtsporten, krijgs kunsten, meditatie of dans. Het festival, dat voor de derde keer werd gehouden, stond in het teken van bewegen. Doel was het werken aan een gezond lichaam en een fitte geest om zaken helder te zien. En, volgens organisator Menno Sie binga, om te leren kansen te zien die anders voor onmogelijk zouden zijn gehouden. Op het gebied van vechtsport en krijgskunsten waren acht docenten aanwezig en ook voor de andere disciplines liepen docenten rond. Er werd les gegeven op matten die voor strandtent De Buren waren neergelegd en er werd geoefend op het strand. 'Zaterdag was het een topdag', aldus Siebinga, 'en zondag hebben we het helaas wat eerder moeten afbreken omdat het begon te regenen.' Het betekende dat de wedstrijd om de Gerard van Wijk Cup (een cup vernoemd naar de karateka Gerard van Wijk die op 37-jarige leeftijd aan een hartstilstand overleed) binnen en mondeling moest werden gehou den. De cup werd toebedeeld aan Menno Siebinga. Het evenement leverde tegelijkertijd zo'n €1500,- voor diverse goede doelen op. Siebinga doneert onder meer geld aan IBISS, een project voor kansarmen in de sloppenwij ken van Rio de Janeiro, de All for One Foundation, een organisatie die kinderen uitzicht biedt door gezond heidszorg en scholing en Warchild. Sem Schilt, één van de docenten, en zijn trainer Dave Jonkers schon ken €500,- voor de bestrijding van kinderkanker. Schilt, wereldkampioen in de vecht sport K-1 (combinatie taekwondo, karate, kung-fu, kickboksen en gewoon boksen), was enthousiast over de Siebinga Games. Volgend jaar komt er een vervolg. Siebinga: 'Dan willen we het breder gaan opzetten, met bijvoorbeeld ook lezingen op het strand en dan willen we ook pakketten gaan aanbieden Vol dankbaarheid voor alle goede zorgen en liefde die wij van hem mochten ontvangen, geven wij u kennis van het overlijden van mijn zeer lieve man, onze lieve vader, schoonvader, opa en overgrootvader Johan Johannes Hendrikus Oude Weernink a Almelo 21-07-1932 t Alkmaar 02-08-2008 Lenie Oude Weernink-Jas Dini en Hans Ory Lia en Nico Mors Simone en David Danny en Cynthia Miriam Doesburg en Theo t Patricia Luca Dennis Thea en Jos Sol Bianca en Jonas Noa, Milan Brigitte en Joshua Jaylynn Correspondentieadres: Lenie Oude Weernink-Jas, Murillohof"38, 1816 XV Alkmaar Johan is overgebracht naar het Yarden Uitvaartcentrum Alkmaar, Overkrocht 20, alwaar geen gelegenheid tot bezoek. De uitvaartdienst wordt gehouden donderdag 7 augustus om 13.45 uur in de Pius X kerk aan de Hobbemalaan, hoek Blanckerhofweg, Alkmaar. Aansluitend vindt de crematieplechtigheid plaats om 15.45 uur in crematorium 'Schagerkogge', Haringhuizerweg 3, Schagen. Na afloop is hier gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer. Nooit vragend. Nooit klagend. Altijd alles voor zichzelf dragend, Was hij de steun voor velen. Na een ongelijke strijd is onze zwager en oom overleden Johan Oude Weernink echtgenoot van Leny Jas A 21-07-1932 102-08-2008 Grada en Martin Kees t en Mary t Coby en Klaas t Dina en Dick Marietje en Juup Thea en Klaus Wil en Gerrit Ben en Matty Wim en Henny Joop t en Marlies Neven en Nichten Murillohof 38 1816 XV Alkmaar Al een lange tijd waren wij je kwijt. Je was er wel en ook weer niet Vaak deed ons dat veel verdriet. Je ging steeds verder bij ons vandaan. Tenslotte moesten wij je loten gaan We hebben afscheid genomen van Tineke Adriana Bakker a 28 februari 1950 t 4 augustus 2008 Niels en Marjan Sara Emma Egbert en Ineke Kees Jacob en Nel Jaap Kogerstraat 40 1791 ES Den Burg Tineke is overgebracht naar de landschap kamer van „Uitvaartcentrum Texel" Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 7 augustus om 13 30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Tine ke begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum waar tevens nog gelegenheid is om de familie te condoleren Correspondentieadres: E.C. Drijver, Schilderend 102,1791 BK Den Burg. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Op 09-08-08 zullen wij elkaar het ja-woord geven Martin Splinter Melanie Karnath Er is een kleine receptie van 17.00 tot 18.15 uur in Strandpaviljoen 'Paal 33' waar u ons kunt feliciteren. Door jou zijn we papa en mama geworden Een groter cadeau is er niet Zo blij met jouw leven Je lieve geluidjes Je lachje wanneer je ons ziet Marinus Dirk Geboren op 4 augustus 2008 om 01.48 uur. Hij weegt 2650 gram. Mijn trotse ouders zijn: Eric en Elise Boersen Commandeurssingel 38 1792 AV Oudeechild Wilt u beschuit met muisjes komen eten? Laat het ons dan graag even weten, tel. 0222-888979. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Noor 1 augustus 2008. Martijn Veeger Saskia van Heerwaarden Tijs Haffelderweg 4 1791 AS Den Burg. Leeg is de plaats, maar mooi zijn de herinneringen aan mijn lieve, moedige en hartelijke vrouw. MARIA BERNARDINA THERESIA POSTER-AAGTEN Overweldigend en bijzonder waren de bloemen, de honderden kaarten en de gesproken woorden. Dit alles deed en doet mij goed en geeft mij de kracht om zonder Mia verder te gaan. Voor al uw belangstelling betuig ik u mijn oprechte dank. Gerbrand Poster Texel, augustus 2008 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Aetrex voetscanner voor een blauwdruk van uw voeten, perfecte collectie inlegzolen bij, Mantje Life style Stores Begeleiding ATB-/fiets- tochten. Reparatie, ver huur en verkoop. Bets fietsen. Oudeschild. tel: 312184. s'nachts overvaren Groepen tot 16 pers. of voor calamiteiten In dien nodig. Het Sop. Tel. 310533. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining Nikadel 60. De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. LCDV Plasma stuk 322398, EP: Voordeelland. Van daag gebelt, vandaag ge holpen. Radio en TV van Samsung, Sony. JVC. Pioneer. Philips, Sharp, Panasonic - Stiehl De Waal - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777 Mooie Laarzen van Yel low Cab. Mantje Lifestyle Stores. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Groot assortiment Wit goed bij Stiehl De Waal Laagwaalderweg 39 Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. 21-8 start nieuwe cur sus Chi Neng Qigong. Informatie en opgave info@kaiho.nl of tel. 319417. Restaurant 't Pruttel huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Wasmachine stuk 322398. EP: Voordeelland. Van daag gebelt, vandaag ge holpen. De Rijjcke tuinen Texel, sterk in comleet aanleg werk.Tel. 321300 Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264 Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. ww w.texelseau to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Donnay t-shirts €8,98 2 voor €15,- Mantje Lifestyle Stores. Texelse kaas van We- zenspyk. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Heeft uw apparatuur het begeven? Bel ons dan even! Stiehl - 311 777 De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. B to B Slecht nieuws voorde fans! Het kalende duo wat verleden jaar zo mooi begon had het suc ces te danken aan hun trouwefans (vrouwen en kids). Dit jaar durfden ze zichzelf niet meer bloot te geven op het podium. Wat zo snel en mooi begon op DeKrim; zo snel is het dit jaarweer voorbij... Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Tesselaar op vakantie!! Mooie collectie rugzakken, koffers, tassen en trolly's van o.a. Deuter, North Face, Fjallraven, Don nay, Rimowa, Titan en Kipling. Mantje Lifestyle Stores. De rijeke tuinen voor al uw onderhoud, snoei/ maaiwerk, sier- en herbe strating. www.derijcketui- nen.nl Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! 311 777 www.texeltoerist.nl Met de meest actuele evene mentenagenda. Satelliet storing 322398, EP: Voordeelland. Van daag gebelt, vandaag ge holpen. p'Sir (jrtCM Zwarts Jrxth ia bet hart. Met de Texelse Courant naar het circusi Van donderdag 7 augustus tot en met zondag 17 augustus slaat Circus Althoff zijn tent op aan de Nikadel in De Koog. Het circus brengt een spektakel dat is geïnspireerd op het vroegere wilde westen met cowboys en indianen Er zijn optredens met poedels, slangen en krokodillen. Natuurlijk ontbreken de clowns niet Ook laten de pirami debouwers Kenia-Boys hun kunsten zien, laat de Tsjech Gorgio zien wat hij met een diabolo kan en jongleert Helena Fatiny met vijf voetballen. Lezers van de Texelse Courant kunnen zeer voordelig naar Circus Althoff in De Koog Voor slechts 7,-50 kunt u het circus bezoeken. Vul nevenstaande bon in en lever deze in bij de kassa van het circus Voor deze aanbieding geldt' Max 2 pers per bon en alleen geldig voor de tribuneplaatsen. 'v'OL=VOL. Ja, ik wil voor slechts 7,50 naar Circus Althoff Naamm/v Postcode: Woonplaats' Lever deze bon in aan de kassa van Circus Althoff. Max 2 personen per bon Alleen geldig voor de tribuneplaatsen VOL=VOL Niet op zondagmiddag andere aanbiedin gen Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten Alleen bon nen van krantenpapier worden In behandeling genomen. L&R/de Texelse Courant is met verantwoordelijk en kan met aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële- en admmi stratieve afwikkeling Wijzigingen in de spelregels, data. aanvangt tijden en geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden L&R/de Texelse Courant gaat zorgvuldig om met de persoonsgegevens

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3