'Blijde' gezichten na Texels record de watten Botsing vier auto's op Postweg Zwaluwen leggen FC Emmen in Het is allemaal geweldig geregeld Polderman dubbelt in Cocksdorp Geen uitbreiding bij hoeve Anja TEXELSE J COURANT -• Golfwinst op KLM-toernooi Voor het eerst in de ruim 20-jarige historie van het Durper Recrea- tietoernooi ontbrak tennisser Leo Saai op de lijst van deelnemers. Daags voor aanvang moest hij in verband met rugklachten van deelname afzien. Hij werd op zeer verdienstelijke wijze vervangen door Hans Polderman. Polderman kreeg te maken met voor hem onbekende partners in de herendubbel en de mix, maar in beide gevallen leek het of hij al jaren met hen samenspeelde. Bij de herendubbel wist hij met samen met de trouwe Utrechter deelnemer Wil lem Verbrugge de eerste plaats te behalen op het duo Robert Saai en Menno Schuijl. Bij de mix speelde Polderman samen met Nienke Sie- prath. Deze jonge deelnemer bleek een uitstekende partner te zijn en samen brachten zij het tot een tweede plaats. In de finale moesten zij buigen voor Melanie Betsema en Antoine van Kesteren, die in deze finale hun beste partij van het toer nooi speelden. Bij het damesenkel waren er slechts vier deelnemers, die in een poule uitmaakten wie het beste was. De laatste poulewedstrijd ging tussen Marije de Leeuw en Anne Klaarwa- ter, die in een spannende wedstrijd (7-5, 7-6) aan het langste eind wist te trekken. Willem Verbrugge was bij het herenenkel te sterk voor Walter Barendregt uit Friesland. De finale damesdubbel was een Cocksdor- per onderonsje. Mieke van den Bent en Ditte Westdorp speelden tegen Ria Zoetelief en Corry Ranzijn. De overwinning ging na twee sets naar het duo Van den Bent/Westdorp. Uitslagen: Damesenkel: I.Anne Klaarwater; 2.Marije de Leeuw. Damesdubbel: 1,Mieke van den Bent/Ditte Westdorp, 2. Ria Zoetelief/Corry Ranzijn Herenenkel: 1.Willem Verbrugge: 2.Walter Barendregt. Herendubbel: "I.Hans Polderman/Willem Verbrugge. 2.Robert Saai/ Menno Schuijl. Mix-winnaarspoule: 1 Melanie Betsema/Antoine van Kesteren; 2.Nienke Sie- prath/Hans Polderman. Mix-verliezerspoule. 1 .Ingrid Saal/Cees van Beek; 2.Anme Klomp/ Frans Stark. Opnieuw hebben b en w een verzoek om uitbreiding van een recreatieparkje waarbij een beroep wordt gedaan op de zoge heten 25 procentregeling, van de hand gewezen. Deze keer gaat het om de acht recreatieappar tementen in en bij hoeve Anja op de hoek Westerweg-Bakken- weg. Exploitant Albert Huisman wil er een appartement bijbouwen en daarmee de kwaliteit van het hele parkje opvoeren. Dat laatste is volgens het college echter in onvoldoende mate mogelijk Dat vloeit voort uit het feit dat slechts vier van de acht apparte menten eigendom zijn van Huisman zodat het volgens het college niet mogelijk is dat het hele park bij de kwaliteitsverbetering wordt betrok ken. Daarmee wordt tevens aan gegeven waar een mogelijkheid ligt om het negende appartement toch te krijgen; met de andere eigenaar om de tafel gaan zitten en een geza menlijk plan indienen. In tegenstelling tot vroeger hanteert het college streng de voorwaarden waaraan moet worden voldaan om het aantal slaapplaatsen op een kleinschalig recreatiepark met 25 procent te mogen uitbreiden. Wie bijvoorbeeld vijf huisjes heeft mag er niet zomaar een bijbouwen als er met de bestaande huisjes niets gebeurt. Het hele park moet min of meer worden gerenoveerd en daarbij flink in (ruimtelijke) kwa liteit toenemen. Want dat is het primaire doel van de 25 procent regeling: een financiële stimulans voor kwaliteitsverbetering en niet alleen maar uitbreiding. Huisman wil in zijn bestaande eenheden wel verbeteringen doorvoeren zoals het uitvoeren van achterstallig onder houd of het aanbrengen van nieuw riet, maar dat is in de ogen van de gemeente dus onvoldoende. Motoren voor Woman Wizard De oudste duopassagier was 83 jaar en de jongste 4 jaar oud. Zo'n 24 Oosterend Present motorrijders maakten zaterdag 134 sponsorritten over Texel. Ze deden dat voor Woman Wizard, dat verwenarrangementen ver zorgt voor vrouwen met borst kanker. De opbrengst bedroeg €532,28. 'De jongens hebben geweldig hun best gedaan', vertelt Annemarie Oosterbaan van Woman Wizard 'Met zo'n leren motorpak aan is het geen pretje met die warmte, maar opgeven deden ze met. Het was een drukte van belang. Soms moest je even iemand een zetje in de rug geven want sommigen vonden het toch wel eng zo ach terop een grote motor. Gaaf, fan tastisch, nog een keer, waren reac ties bij terugkomst in Oosterend. Ook koetsier Martin Witte reed mee in de sponsortocht, met voor de wagen zijn paard Olga. Overige belangstellenden doneerden in de collectebus. De tank benzine betaalden de motorrijders zelf. Het eerstvolgende verwenarrangement voor vrouwen met borstkanker die Sieme Zijm aan de bal. ghjpen. Sieme Zijm vertelde na afloop blij te zijn met zijn nieuwe club. 'Een warme en sociale club. waar alles goed is geregeld. Een club waar vóór de ochtendtraming het ontbijt klaarstaat, dat heb ik nog niet mee gemaakt. De kleding en de training, het is allemaal tot in de puntjes geregeld.' Hamstra; 'Een jaar of zes. zeven geleden beleefde Emmen top jaren. Daarna zijn er wat problemen geweest, maar we zijn weer op de weg terug. We hebben zes nieuwe jongens kunnen contracteren. Met Sieme halen we de nodige ervaring in huis.' Hamstra over de belangrijk ste doelstelling van dit seizoen. Het spelen van nacompetitie Na een overnachting op Breemhoeve reisde de ploeg zondagmorgen weer af naar Drenthe. moeten rondkomen van een zeer beperkt budget is van zondag 28 september tot woensdag 1 oktober in Hotel Texel. Bij een kop-staart-botsing op de Postweg ter hoogte van Sir Robert Peei zijn gisteren vier auto's bescha digd geraakt. Een bestuurder, een 42-jarige man uit Vleuten, moest met vermoedelijk nekletsel naar het ziekenhuis worden gebracht. De botsing ontstond nadat de voorste wagen, van de man uit Vleuten, voor een trekker had moeten rem men. De achterste wagen raakte het zwaarst beschadigd. Door het ongeval moest het verkeer een tijdje worden omgeleid via Midden-Eier- land. de Hoofdweg en de Holland- Ambulancepersoneel helpt de 42-jarige bestuurder in de ambulance. se weg. Bouatmr* r»no Sieme Zijm en zijn nieuwe club genoten van FC Emmen hebben zaterdag met volle teugen geno ten van hun eendaagse verblijf op het eiland. 'Een hartverwarmend welkom, 's middags raften bij paal 9 en 's avonds een lekker partijtje voetballen', prees hoofdtrainer Gerry Hamstra na afloop van de oefenwedstrijd tegen ZDH. De voetbalprofs uit de eerste divisie wonnen met 0-7. De voetbalclub uit Drente had de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen, met onder meer een trai ningskamp, al geruime tijd tot in de puntjes gepland. 'En toen meldde Sieme zich, twee dagen vóór we zouden beginnen', vertelt de oefen- meester hoe de Texelaar het voor stel deed om net als met zijn oude club Excelsior naar Den Hoorn af te reizen. De trainer keek even beden- kelijk, maar was snel om. 'Ik heb zijn broer Kasper ooit getraind en had er in Voetbal International al eens over gelezen. Texel is een mooie afsluiting van de voorbereiding.' Wel een blik sembezoek, want langer dan 24 uur konden ze niet blijven. Die tijd werd optimaal benut en de voetballers en staf zullen het niet snel verge ten. 'Het begon al bij de boot, waar de ontvangst hartverwarmend was. Piet. de vader van Sieme, stond ons op te wachten. Ik ben hem vandaag al een keer of twaalf tegengeko men'. zei Hamstra 's avonds. 'Zoveel warmte en enthousiasme als er hier van afstraalt. Het is allemaal gewel dig geregeld. Een heerlijke lunch en 's middags raften bij paal 9. Daarom was ik best teleurgesteld over de prestatie van de jongens in de eerste helft. Het is wél de club waar Sieme als zesjarig jochie is begonnen. We worden hier zo in de watten gelegd, dan moet je wel wat bieden.' Met een pittige oefenwedstrijd in de benen traden de voetballers van de club uit het zuidoosten van Dren the aan tegen ZDH dat dit seizoen versterking heeft gekregen van vier spelers van Texel'94. Maar door werk, vakantie en blessures kon Spelmoment uit de wedstrijd ZDH-FC Emmen. trainer Jan den IJzerman met zijn sterkste team op de been brengen. En met drie trainingen was de condi tie nog niet op niveau. 'Maar het is al leuk dat we tegen zo'n ploeg kunnen spelen. Zolang het geen schoppartij wordt, is dit toch fantastisch De Zwaluwen boden met name in de eerste helft respectabel tegenstand, waarbij het zelfs even leek dat ZDH de achterstand van 0-1 op gelijke hoogte kon brengen. Maar toen Emmen voor rust 0-2 aantekende en vele andere mogelijkheden om de score te verhogen had laten liggen, was duidelijk welke kant het op zou gaan. Toen de gasten zich na rust wat professioneler opstelden, was er eigenlijk geen houden meer aan, waarbij ook ZDH nog een paar keer gevaarlijk voor het doel van Emmen kwam. Scheidsrechter Borst uit Ber gen hoefde niet naar de kaarten te Onder toeziend oog van notaris Hoogerheide, Ewald Witte en Corina Bakker meet landmeter Jabik Kooistra de afstand. De paal staat in het gat dat de kogel zojuist in het DINSDAG 5 AUGUSTUS 2008 Vernieling Een 19-jarige man uit IJmuiden die van zaterdag op zondag in het herentoilet van een Koger café een systeemplafond vernielde, komt daar niet ongestraft vanaf. Op aan wijzing van omstanders hield de portier hem aan en droeg de man over aan de politie. Tatenhove legt riool Ruijslaan Aannemingsbedrijf Tatenhove uit Oudeschild begint binnenkort met de vervanging van de riolering van de Ruijslaan in De Koog. Het bedrijf was met €369.770,- (exclusief BTW) de laagste van de vier bednjven die voor het werk inschreven. Een nieuw riool is nodig omdat het oude ernstig is aangetast. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, zal een aparte hemelwaterafvoer worden aangelegd. Het betrekkelijk schone water dat daarin wordt opgevangen, wordt rechtstreeks naar de sloot afgevoerd, zodat alleen het afval water in de rioolzuivering terecht komt. Deze werkt daardoor meer doelmatig. Slecht weer voor crossloop De omstandigheden waren tijdens de strandduincross van zondag verre van ideaal. De elementen speelden een belangrijke rol. Het was hoogwater en er stond een stevige bries uit zuidwestelijke richting. En met de wind in de rug kregen de atleten in De Nederlan den met warmte te maken. Ondanks deze tegenwerking was de cross een makkelijke prooi voor Quinten van Katwijk die de snelste tijd van het seizoen liep en de 9,3 kilometer aflegde in 37.34 minu ten. Patrick de Vries uit Almere, die er precies een minuut langer over deed, werd tweede. Met de wedstrijd van ZDH nog in de benen, werd Jan Zijm derde (39.31). De 5,3 km werd gewonnen door Frits van der Gracht (22.47) en bij de jeugd ging de overwinning naar Joren Bakker (4.58). Snelste meis je was Amy Dulfer uit Schiedam (5.49). De volledige uitslag is te lezen op www.avtexel.nl. Ook zondag wordt weer een crossloop gehouden. Uitslagen: 1.200 meter- Jongens: 1 .Joren Bakker, 4.58: 2.Teun Eelman, 5 17; 3.Jasper Koopmans (Utrecht), 5.28. Meisjes: 1.Amy Dulfer, 5 49; 2.Noor Kikkert, 6.22, 3.Kim Dulfer, 6.36 5,3 km - 1 Frits van der Gracht, 22.47; 2.Florian Koopmans (Utrecht), 23.49; 3. Marlijn van Haren, 24 39. 9,3 km - 1.Quinten van Katwi|k, 37.34; 2.Patrick de Vnes (Almere). 38.34; 3.Jan Zijm, 39.31. laden nam enige tijd in beslag. Met behulp van de spierkracht van een klein legertje Strender mannen werd het contragewicht van 3000 kilo op hoogte getakeld, waarna het net werd vastgemaakt aan de haak op de punt van de werparm. De kijkers zagen hoe voor de eerste poging een kogel van 11,14 kilogram in gereedheid werd gebracht en bur gemeester Geldorp de eer kreeg om aan het touw te trekken. Ze onder vond dat voor het afvuren de nodi ge spierkracht is vereist. Eenmaal gelanceerd, bleek de reden. Alsof hij gewichtloos was bleef de weg geslingerde bal klimmen, om bijna uit het zicht neer te ploffen op een weiland verderop. Applaus steeg op toen speaker Kees Aris Trap de afstand bekendmaakte: 383,94 m. Die meters vermenigvuldigd met het gewicht leverde het puntental van 4288,90 op. Gejuich klonk toen bleek dat daarmee het oude record Mannen van De Blijde Vrienden brengen het slingerwerktuig in gereedheid. Op de voorgrond de kogels met daarop het gewicht. Spanning bij wedstrijden ringsteken Het gelegenheidsduo Piet Beers en Anneke Boom-Feenstra heeft donderdag de ringsteekwedsrijd in Den Hoorn gewonnen. Zij waren daarmee de beste van negentien aanspanningen. Nieuwkomers Wendy van Elk en Chantal Westerlaken eindigden met de Haflinger Juan Carlos op een mooie tweede plaats. Eva Witte en Elles Bousma-Witte werden derde. Finka van der Kraan beloonde Betty en Tamara Kingma als 'zonnigste aanspanning', de meest vrolijke aanspanning met de leukste uitstra ling. De 'pechprijs' werd overhan digd aan Frank van Lare, die tijdens de wedstrijd een streng brak. Dank zij hulp van zijn medestrijders wist hij de wedstrijd toch uit te rijden. De wedstrijd in De Koog werd vori ge week gewonnen door Petruska en Larissa Timmer. De strijd om de tweede en derde plaats ging tus sen Amy Groenewegen en José de Graaf en de aanspanning van Betty en Tamara Kingma. Beide duo's staken in de barrage alle zes ringen aan de sabel, zodat de uitslag werd bepaald door het aantal gestoken ringen in de eerste omloop. Dit maakte dat Betty en Tamara King ma de tweede prijs in ontvangst konden nemen. Tijdens deze wedstijd beoordeel de de jury ook het wedstrijdtempo onder de ringen. Deze prijs werd gewonnen door Eva Witte en Elles Bousma-Witte. Zij reden met Fries Jelmer het meest constant en hiel den keurige gangen en het juiste tempo aan. Prijzen voor familie Diabach tegelijk over de finishlijn. Vrijdagavond wordt weer een cros sloop gehouden. recordpoging trok veel publiek. Vele honderden kijkers zagen zaterdag dat het schieten met de blijde een spectaculair schouw spel is. Alleen al door het appa raat zelf, waarvan de werparm tot in de verre omtrek is te zien. Om er extra cachet aan te geven en om aan de voorwaarde te vol doen om in het Guiness Book of Records te komen, waren de burgemeester en de notaris uit genodigd. Niets werd aan het toeval overgela ten. De kogels werden vooraf geme ten op de geijkte weegschaal in de groenteafdeling van supermarkt Koot. Op de zwaarste stond het getal 16700, het aantal grammen. Voor het meten van de afstand was gemeentelijk landmeter Jabik Kooi stra ingeschakeld, die met zijn gps- apparaat minimaal zeven satellieten inlas, waarmee hij de afstand op 15 millimeter precies kon bepalen. Het Uitslagen: 1 km mimloop - l.Joran Bakker, 3.17. 4 km - Dames: I.Christa Lap en Helga Dia- wach, 18.28. Heren: Jaap Witte, 14:37 8 kin - Dames: Annabel Diawach, 37.26. Heren Robert Bakker, 30.49. Veteranen: Jan Zijm, 31.00. www. beeldbanktexel. n l dat in 2006 in Engeland was gescho ten met 1000 punten was overschre den. Burgemeester Geldorp deelde in de feestvreugde. Toen Trap haar vroeg of Texel de blijde zou kunnen inzetten, zei ze met een knipoog dat het apparaat goede diensten zou kunnen bewijzen bij de onafhanke lijkheidsstrijd van Texel. Bij de twee volgende schoten werd het oude record nog verder overschreden. De laatste kogel (16,7 kilo) landde 363,85 meter verder op in de slootkant. Dat gebeurde met zo'n grote kracht, dat de bal zo'n halve meter in de grond sloeg en het veel moeite kosten deze aan de oppervlakte te krijgen. Met 6062 punten was het oude record van 3286 punten verpulverd en kon den de champagneflessen worden ontkurkt. Gezien het succes en het spektakel is er veel voor te zeggen het blijdeschieten een jaarlijks terug kerend evenement te laten worden. Burgemeester Geldorp liet merken weten daar wel voor in te zijn. VInn Marjan Peeters de Beer, Pim Cebuis, Wassenaar. De Texelse golfspeler Thomas Was senaar heeft zaterdag winst geboekt in de finale van de KLM Open Pro- Am Series in Groesbeek. Op de baan Rijk van Nijmegen verdiende de 14-jarige golfer (handicap 7.5, 34 stableford punten) uit De Koog een wildcard voor het KLM Open Pro- Am en mag hij een dagje golfen met professional Robert-Jan Derksen en toernooidirecteur Daan Slooter en Thomas andere prominenten. In de aanloop naar het KLM Open werden op 111 clubs voorronden gespeeld waar voor 5.300 Nederlandse amateurs zich hadden ingeschreven. De twee beste spelers van elke voorronde kwalificeerden zich voor de halve finale. De zestig beste halve finalis ten reisden zaterdag af naar Nijme gen voor de laatste beproeving. De familie Diabach uit Engelskir- chen deed vrijdag goede zaken bij de crossloop van Den Hoorn. Bij de 4 kilometer werd Helga Diawach eerste (in 18.28), bij de 8 km Anna bel Diawach (37.26). Helga Dia- wacht moest de eerste plaats delen met Christa Lap uit Den Hoorn. De dames liepen lange tiid gelijk op en roiosGwi vmmemwvBMMtat ze|fs na een eindsprint gingen ze

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5