t F amilieberichten t Veerboot Terschelling in dok TEXELSE j COURANT Joe i IT °P" Harde wind en stroming Life is what happens to you, when you are making other plans Veel te vroeg, nog vol plannen en ondanks de wil om te blijven leven, is na een hevige strijd overleden mijn lieve man, onze lieve vader en opa Jan Hendrik Raven DINSDAG 12 AUGUSTUS 2008 17 februari 1947 9 augustus 2008 Den Burg: Anneke Raven-van der Schans Miriam en Kees Danielle Bastiaan, in herinnering Amsterdam: Germa en Sander Magnus Oudeschild: Klaas Marten en Christa Middelton 13 1791 TC Den Burg Jan is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 12 augustus van 19.30 tot .30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 13 augus tus om 10.45 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Mocht U geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen fhiSseh W at ik zeggen E-mail En wat te denken over het beant woorden van brieven door onze gemeente? Dat is ook schaamte loos. De gemeente hoort binnen zes weken brieven te beantwoor den, maar tegenwoordig duurt het minstens vier, vijf of zes maanden (soms anderhalf jaar). Door herhaal delijk te bellen met het gemeente huis en/of de burgemeester en door het inschakelen van de politiek, mag je blij zijn als je antwoord krijgt. Doe je dit met, dan hoor je waarschijnlijk niets meer. Het bestuur van 10 voor Texel. De nieuwe veerboot voor Terschelling is e< topsnelheid is 36 knopen (met passagiers). i catamaran die n herkennen, waardoor veel mensen ineens in een muistroom terecht komen en hier niet meer uit kunnen zwemmen. Zwemmers kunnen snel in paniek raken als ze dit merken, ze willen er vaak uit op de plek waar ze erin zijn gaan. Kleine kinderen zullen met deze stroming ook snel onder uit getrokken worden. Het beste advies van ons als strandwachten is om kalm te blijven. Het kan verstandig zijn je eerst een stuk met de stroming mee te laten voeren om daarna alsnog te probe ren naar het strand terug te zwem men. Tegen de stroming inzwem men is vrijwel kansloos, je kunt je energie beter gebruiken voor het geven van een noodsignaal naar mensen op het strand. Het interna tionale noodsignaal is zwaaien met 2 armen boven je hoofd. Wanneer wij dit signaal zien, zullen wij direct in beweging komen en de nood zakelijk acties starten.' Het weblog van de reddingbrigade is te lezen via www.texelsecourant.nl. De wind, die de laatste tijd vrij wel evenwijdig aan de kust staat, versterkt daarmee de toch al sterke stroom naar het noorden. Reden voor de strandwachten van de Texelse Reddingsbrigade om extra alert te zijn. Waar dat op neerkomt, wordt beserheven in het weblog De week van..., dat deze week wordt bijgehou den door Floor Mattheijssen en Christa van de Ven. 'De afgelopen week hebben niet alleen wij, maar ook enkele bad gasten ervaren dat de stroming in zee erg hard en verraderlijk kan zijn. Vooral bij afgaand water kan het voorkomen dat de stroming in de muien erg sterk is. Omdat het water nog hoog is, zijn muien lastig te De nieuwe veerboot Willem Barentsz voor Terschelling heeft vorige week in het dok van Vis ser in de haven van Oudeschild gelegen. Het schip is van de rederij Eigen Veerdienst Terschelling (EVT) die enkele Terschellingers uit onvre de over rederij Doeksen hebben opgericht. Zij vinden dat Doeksen te weinig rekening houdt met de belangen van Terschelling. De Willem Barentsz, afkomstig uit Duitsland waar hij op de Elbe heeft gevaren, heeft de afgelopen tijd onderhoud ondergaan om aan de eisen van de Scheepvaartinspec tie te voldoen. 'Het heeft in Oude schild in het dok gelegen omdat er in de Elbe pokken op de romp waren gegroeid en dat scheelde vijf knopen in de snelheid', aldus Bernard Haantjes van de EVT. Er is eveneens antifouling op de romp aangebracht (tegen aangroei) en de anodes (bescherming romp) zijn nagekeken. Volgens Haantjes is het de bedoeling dat de Willem Barentsz binnen een paar weken tussen Harlingen en Terschelling gaat varen. De EVT wil, gelijk aan TESO, aandelen uitgeven zodat de booteigendom wordt van de Terschellingers. Volgens Haantjes is het de bedoeling met de uit gifte te beginnen zodra de Willem Barentsz in de vaart is. De EVT had aanvankelijk al in juni willen varen, maar het onderhoud duurde langer doordat de Scheepvaartin spectie in Nederland andere eisen hanteerde dan de inspecties in Duitsland en Noorwegen waar het schip werd gebouwd. 'Op dat gebied is Europa nog ver weg. Hier in Nederland moesten we bijvoor beeld van de inspectie met twee in plaats van één anker varen en we hadden een buitendeur die twee centimeter te smal was. Dat moest eerst worden aangepast.' De gemeente Terschelling is er niet blij mee dat er straks concurrentie op de veerverbinding ontstaat en heeft bij het rijk aangedrongen op een oplossing (concessiewet geving), maar het ministerie van Verkeer en Waterstaat kon eer der dit jaar door een gebrek aan duidelijke regelgeving niet anders dan toestemming aan de EVT ver lenen. Alles veranderd maar mooie herinneringen blijven een mensenleven bestaan. Wij verloren onze broer, zwager en oom Jan Raven Tmy Zadeits-Raven Willem Zadeits Cynthia Willem jr. Wij zijn heel verdrietig, dat veel te jong is overleden onze zwager en oom Jan Raven Hij stond altijd voor ons klaar. Alie en Jan Zegel Monique en Auke Jan Jacob en Marianne Dagmar en Jodth Met grote verslagenheid hebben wij kennis moeten nemen van het onverwacht en veel te jong overlijden van onze buurman Wij zullen Jan herinneren als een vrolijke, opge wekte en sportieve man met veel humor, altijd bereid om te helpen, altijd in voor een geintje. Wij wensen Anneke, de kinderen, de kleinkinde ren en overige familie veel sterkte met dit grote verlies. De bewoners van de Middelton Met droefenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van ons oud-personeelslid en oud-collega Jan Hendrik Raven Jan Raven is vanaf 1971 tot zijn vut in 2007 voor ons werkzaam geweest. Eerst als elektro- monteur 1c klasse en daarna ruim 28 jaar als 1* machinist. Wij herinneren Jan als een betrok ken collega die altijd met grote inzet en vak manschap zijn functie vervulde. Helaas heeft hij maar kort van zijn welverdiende vut kunnen genieten. Wij zullen Jan missen. Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en overige familie veel sterkte toe in deze moei lijke tijd. Directie en medewerkers Koninklijke N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming There is an old believe that at some distant shore Away from pain and grieve Old friends will meet once more Schotland, Ierland een lekker wijntje... nooit meer. Dag Jan Bedankt voor je vriendschap. Dick en Martha Witte Veel te vroeg is heengegaan onze vriend Jan Gerty, Freek en Gerda Jan Onze machinisten-samenkomsten zullen nooit meer zijn zoals ze waren. Bedankt voor jouw scherpe blik op de zaken... Anneke, kinderen en kleinkinderen veel sterkte gewenst. de TESO-machinisten en oud-machinisten Geschokt zijn wij door het overlijden van de man van onze collega Anneke Wij wensen Anneke, kinderen en kleinkinderen veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. B&B Van der Vis en Den Boer Accountants en Adviseurs BV Directie en collega's Met grote verslagenheid hebben we kennis genomen van het plotseling overlijden van Lid van verdienste V.V. Texel '94. Als secretaris is Jan van grote waarde geweest voor onze vereniging. Zijn inzet, gedrevenheid en niet te vergeten zijn humor zal ons altijd bij blijven. Wij wensen Anneke, kinderen en verdere fami lie heel veel sterkte om dit verlies te dragen. Bestuur en leden V.V. Texel '94 Ons bereikte het droevige bericht dat is over leden Jan Raven Jan heeft jarenlang bij SVO gevoetbald en hij was een gewaardeerd bestuurslid, een uitste kend secretaris en drijvende kracht van onze vereniging. Wij wensen zijn familie veel sterkte bij dit verlies. Bestuur en leden S.V. Oosterend ...en in alles de liefde' Mieneke van den Ende-van Rhijn Rotterdam, 13 augustus 1925 Holten. 9 augustus 2008 echtgenote - moeder - oma van Holten Pieter van den Ende Den Hoorn Marjan en Henk (Texel) Michiel en Nathalie Niels en Teska Lieke en Ronny Zwolle Hugo en Ingrid Mirte Heske Ties Haarlem Ernst en Marjan Jikke Tibbe Sil Mieneke leeft in ons hoofd en in ons hart, liefdevol Correspondentieadres: Van Holtenserf 7. 7451 VE Holten We nemen afscheid van Mieneke op vrijdag 15 augustus om 14.00 uur in crematorium Steen- brugge. Raalterweg 29, 7431 PA in Diepenveen (bij Deventer). Aansluitend is er gelegenheid elkaar te ontmoeten. Veel fijne herinneringen verzachten onze smart. Voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart Met groot verdriet, maar tevens vervuld met mooie herinneringen, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en fantas tische oma Elizabeth Petronella Petrus Maria Liesbeth Schermer-van de Kamp --- Sint Oedenrode, 19 oktober 1935 t Den Burg. 10 augustus 2008 Cees Schermer Nicol en Yvonne Sergio. Isabelle Liselotte en Hans t Jeroen. Steffan. Sascho Carin t en Iwan Joris. Mirte. Bloeme Monique en Marcel Wilhelminalaan 41 1791 AM Den Burg Het is beter iets moois te moeten verliezen, dan het nooit te hebben gehad" Mama is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 15 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsmis zal worden gehouden op za terdag 16 augustus om 11.30 uur In de R.K kerk van Den Burg Aansluitend zullen wij mama begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats van Oudeschild. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging Tot onze diepe droefheid is overleden onze lieve buurvrouw, mevrouw Liesbeth Schermer-van de Kamp Wij wensen Cees, zijn kinderen en kleinkinde ren heel veel sterkte toe om dit zware verlies te dragen. De buren, Fam. T. Zijm Fam. H. Beijert Fam. S. Moens Fam. W. van der Meer Fam. M. Schaart-Bruins Slot Fam. H. Veldhuizen Fam. R Krüger Fam. R v.d Kooi Fam. L. v.d. Wulp Lieve Liesbeth Leeg is jouw plaats in ons team. Mooi is de herinnering. Je tennismaatjes, Wil Beers Anneke Boekei Margreet Doeksen Tine van Heerwaarden Tot voor kort nog actief op de banen, verloren wij dit weekend ons trouw lid en voormalig bestuurlid Liesbeth Schermer Ons medeleven gaat uit naar de familie. Tennisvereniging Deuce Altijd zo lief Altijd zo echt Mijn marathonvnendin Kees, kinderen en kleinkinderen heel veel sterk te met het verder leven zonder Liesbeth. Diep bedroefd zijn wij door het overlijden van Liesbeth Schermer Echtgenote van ons erelid Cees Schermer. Jarenlang heeft Liesbeth zich ingezet als gast vrouw in de bestuurskamer van onze vereni ging. Wij wensen Cees, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. Bestuur en leden V.V. Texel '94 Liesbeth Nooit meer samen koffie schenken in de bestuurskamer van ons duppie V.V Texel '94. We wensen de familie veel sterkte. Jan en Janny Heethuis

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3