'Kwartje Texel' van Olympische allure TEXELSE COURANT Logeerhuis Texel 'We hebben een techniek die niemand heeft' Organisatie prikkelt jongeren Grijze triatleet daagt jeugd uit Ferry van der Vis wint wielerstrijd DINSDAG 12 AUGUSTUS 2008 Rob Teisman, Texels kampioen triatlon hoopt dat de jongere garde het stokje snel VERVOLG VAN PAGINA 1 Kombuis De ondernemers willen zelf in de krant niet reageren, maar Ingrid Hen- nink heeft wel een verklaring: 'Nadat er bij mij controle was, heb ik ze gebeld dat de inspecteurs onderweg waren. Het kan niet anders dat ze ons erbij hebben gelapt.' Van Dijk: 'Voor zover ik weet niet. Maar wie altijd maar honderd rijdt waar tachtig mag, loopt ook een keer tegen de lamp.' Het gedrag van Hennink is saillant, omdat ze vorig jaar plaatsnam in het bestuur van Horeca Texel, waarvan het toenmalige bestuur het liefst al in januari al een vrijwillig rookver bod had ingevoerd. Maar vooralsnog staat haar plek niet ter discussie. Van Dijk zegt dat het rookverbod hem in De Toekomst geen klanten heeft gekost. 'Het is nog net zo druk en de wachtrijen zijn nog even lang. Jonge ren gaan er heel soepel mee om. Ik geloof dat we er drie klanten uit heb ben gezet, die zich niet aan de regels hielden. Toen ze buiten kwamen wer den ze door hun leeftijdgenoten, voor sukkels uitgemaakt. Dat zegt 'wel genoeg.' Maar wat oudere rokers zijn minder flexibel. Aan de overzijde van de Dorpsstraat, bij Sjans, verzamelen rokers (en niet-rokers) zich onder de luifel op het terras, waarmee ruim schoots wordt voldaan aan de voor waarde dat er tenminste een voor- zij- of bovenkant open moet zijn. Het is er 's avonds beregezellig, maar het probleem ontstaat volgens uitbater Henk Jan Klok op het tijdstip (2.00 uur) dat de deuren van de serre dicht moeten en rokers zich laten buiten sluiten. 'Dat geeft veel meer rumoer op straat en het scheelt ons een berg omzet. Ben ik in de gemeen teraad nog zó met die sluitingstijden bezig geweest, maar laat ik nou dat rookverbod over het hoofd hebben gezien.' 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Kampioenen Jeugdtennis in matchplay Callantsoog Het touwtrekteam Lap Boys, vorig jaar in actie in Den Hoorn tFoto arciM rara/se Courant) Touwtrekken is niet alleen een kwestie van brute spierkracht, maar vooral van techniek. Dat valt op te maken uit het verhaal van Leon Westerlaken uit Oude- schild, een van de touwtrekkers van het team Lap Boys. Komende donderdag verdedigen ze op het Texels kampioenschap hun titel. Vier jaar zijn ze inmiddels van de partij op de Texelse krachtmeting. Leon Westerlaken: 'Met mijn maat Klaas Lap uit Den Hoorn ging ik kij ken naar het touwtrekken. Er deden teams van camping Loodsmans duin mee en die wonnen dan.' Dat moet maar eens afgelopen zijn, vol gend jaar doen wij mee, besloten de twee vrienden. Het team Lap Boys was geboren. Maar dat eerste jaar liep het anders, dan ze voor ogen hadden. 'We hadden ons niet voorbereid. Trekken aan dat touw en klaar, dachten we. Maar we bak ten er niets van. Daarna zijn we het anders gaan aanpakken. We heb ben gevraagd of Antoon Terpstra ons wilde trainen, want hij heeft vroeger touw getrokken. Dat hielp, want dat jaar wonnen we. Vorig jaar wonnen we weer, zelfs met gemak. We hebben een techniek bedacht die niemand anders heeft. Nou wil jij natuurlijk weten welke, maar dat vertel ik niet. Als jij het in de krant zet, weet straks iedereen het. Ik heb al gehoord dat andere teams flink aan het trainen zijn om ons te verslaan. Natuurlijk hoop ik dat wij weer winnen, maar het is vooral gezellig en leuk.' Jaap Hoogenraad en Maeike van der Schaaf zijn clubkampioen matchplay van golfclub De Texel se geworden. Matchplay is een individuele afval race: wie zijn tegenstander verslaat gaat door naar de volgende ronde. Bij de heren waren achttien deel nemers, bij de dames tien. Bij de heren ging de finale tussen Hoog enraad en Kevin van Zuilekom die er een spannende strijd van maakten. Het was voor de jeugdige Hoogen raad de eerste keer dat hij een gmte wedstrijd won. De finale van de dames ging tus sen Van der Schaaf en Marijke de Beer. Zij hielden hef spannend tot de 17de hole, totdat De Beer twee fouten maakte. Het was de tweede zege op rij voor Van der Schaaf. In de verliezersronde won Wil Homan overtuigend van Alain Hirschler en was Bep Bouwmans te sterk voor Ingrid Schippers. Keijser wint maandbeker Abe Keijser heeft zondag onder zware omstandigheden de maandbeker van golfclub De Texelse in de wacht gesleept. Keijser, die 71 slagen nodig had, werd op de voet gevolgd door Tho mas Wassenaar en Kevin van Zuile kom. De jeugdige spelers maakten beiden 74 slagen. Het was alweer maanden geleden dat ouderen de jeugd versloegen. Laurens Groot huis won in categorie twee met 36 stableford punten, voor Cocky Kohnhorst (33 punten) en Annabel Groothuis(29). Adri Huiding was met De kwarttriatlon startte bij Dijkmanshuizen met een massale duik in het water. Uitslagen: (1000 meter zwemmen, 40 kilome ter fietsen en 10,4 kilometer hardlo pen, eindtijd) Heren 22 t/m 39 jaar: 1 Eric van der Linden, Schagen (0.14.41, 1.11.38, 0.39.16, 2.05.35), 2. Michael Krij- nen, Spanbroek. (0.15.28, 1.10.40, 0.42.02, 2.08.10), 3. Jeroen Tie- bie, Callantsoog (0,16,46, 1.07.05, 0.47.04, 2.10.55) Dames 22 t/m 39 jaar: 1Ingrid van Lubek, Hilversum (totaaltijd 2.13.49) 2. Jeanet Spigt, Amsterdam (0.16.42, 1.17.50, 0.49.58, 2.24.30), 3. Ingrid Eelkema, Leiden (totaaltijd 2.27.01) Heren 40 t/m 49 jaar: 13. Koen van der Meer, Den Hoorn (0.21.56, 1.18,45, 0.53.38, 2.34.19), 15. Geert van der Steeg deed op zijn ligfiets weliswaar buiten mededinging mee, maar Willem van Tatenhove, De Koog volbracht in zijn eentje wel de drie onderdelen. Elementen spelen rol bij crossloop Het herfstachtige weer zorgde zondag voor een kleine deelname aan de vijfde cross, die bij paal 21 werd gehouden. Dreigende luchten en een harde zuidwesten wind lokten slechts 22 atleten naar De Koog. Zij moesten vooral strijden tegen de elementen. Het stuivende zand maakte het hen niet gemakkelijk. De organisatie kreeg na afloop reacties te horen als 'ik ben gezandstraald' en 'dit was mijn zwaarste loop ooit'. Maar ondanks de omstan digheden waren de deelnemers als altijd enthousiast over het parcours. Uiteindelijk werd de 9,3 kilometer gewonnen door Peter ter Burg, die verklaarde dat hij het laatste stuk - tegen de wind in - amper vooruit kwam. Hij liep de 9,3 km in 41.39 minuten. Marijke Stark werd eerste dame in 57.19. Joren Bakker was de eerste van zes deelnemers op de 1200 meter. Hij deed er met 6.08 minuten aanzienlijk langer over dan gewoonlijk. Eerste meisje werd Nina Becx uit Tilburg (6.51). Jeroen Bak ker uit Purmerend liep de 5,3 km in 24.25, eerste dame was hier de 13-jarige Judi Becx (27.32). De vol ledige uitslag is te lezen op www. avtexel.nl. Uitslagen: 1200 meter - 1.Joren Bakker, 6.08; 2.Teun Eelman, 6.23; 3.Axel Garritsen, 6.43. 5,3 km - 1.Jeroen Bakker (Purmerend). 24.25; 2.Judi Becx (Tilburg), 27.32; 3.Arco Garritsen, 28.39. 9,3 km -1 .Peter ter Burg (Julianadorp), 41.39; 2.Martin Baptist, 42 54; 3.Jan van Rossum (Houten), 46.34. 'Hoe kun je de triatlonsport op Texel weer laten leven bij de jeugd?' Aldus de hartenkreet van kersvers Texels kampioen triatlon Rob Teis man (51). Hij is trots op zijn presta tie, maar is - wijzend op zijn grijze haardos en gevorderde leeftijd - de eerste om deze te relativeren. Wat hem betreft neemt de jongere garde het stokje gauw over. Aanstormend talent is er genoeg, blijkt uit de resultaten van de trio- estafetteteams. Het piepjonge team 'Vliegensvlug' met zwemmer Sverre Eschweiler, fietser Ferry van der Vis en hardloper Martijn van Haren, ein digde-met een snelle totaaltijd op de tweede plaats. De gebroeders Dog ger, wielrenner Sil Brouwer en zwem ster Simone de Wit kwamen even eens sterk voor de dag bij de teams. 'Capaciteiten zijn er aanwezig', con stateert Teisman. 'Een jongen als Sverre, die ook hard kan fietsen, zou tot een goede triatleet kunnen uit groeien. En Ferry's moeder Natascha kon er ook heel wat van.' De organi satie van het 'kwartje Texel' is het met hem eens en vraagt zich eveneens af hoe zij de jeugd kan prikkelen om de stap naar de 'hele' triatlon te maken. 'Wellicht is het 25-jarig jubileum in 2009 hiervoor een mooie aanleiding', aldus voorzitter Frans Hopman. Teis man, met zijn hotel Molenbos tevens hoofdsponsor van het evenement, is enthousiast over de editie 2008. Vol gens hem heeft de nieuwe organisa tie (Wielercomite Texel) een gesmeerd evenement neergezet. 'De triatlon is op deze wijze echt terug op Texel.' Een groot aantal jeugdleden van tennisvereniging Deuce deed vorige week met succes mee aan jeugd- toernooi 't Oghappeltje van ten nisclub 't Oghe in Callantsoog. Met name Sanne Brand grossierde in eerste plaatsen. Het toernooi, dat voor de 23ste keer werd'gehouden, telde 226 inschrijvingen voor ruim 230 wedstrijden. Er werd in achttien categorieën gespeeld. schare schare supporters. Som- 'migen maakten er een compleet vakantieweekend van. Mede om die reden is de sfeervolle Texelse kwarttriatlon al jarenlang populair bij recreatief ingestelde triatleten. Maar tegelijkertijd is het ook een serieuze sportwedstrijd, die veel voorberei ding vergt. De wedstrijdleider en juryleden van de Nederlandse Tri atlon Bond toonden zich na afloop vol lof en ook de deelnemers lieten tevreden geluiden horen. (0.20.29, 1.15.08, 1.00.44, 2.36.21), 24. Gerard Timmerman, Den Burg (0.26.35, 1.27.33, 1.07.313.01.39) Heren 50 t/m 59 jaar: 5. Rob Teis man, De Cocksdorp (0.21.40, 1.16.39, 0.46.29, 2.24.48) Trio teams: 1Op de Valreep: Wouter Dogger, Sil Brouwer, Pieter Dogger (0.14.49, 1.05.27, 0.46.41, 2.06.57), 2. Vliegensvlug: Sverre Eschweiler, Ferry v/d Vis, Martijn van Haren (0.14.43, 1.06.19, 0.47.36, 2.08.38), 3. BouwCenter RAB: Simone de Wit, Gauke van Lingen, Martien Witte (0.15.33, 1.07.1, 0.46.00, 2.08.52), 4. Drie onbekenden. Guido Betse- ma, Jesse Hovestreijdt, Herman Ploeger (0.18.29, 1.07.08, 0.45.04, 2.10.41), 5. Niet zonder Piet. Barba ra van Overhagen, Edwin van Vugt, Piet Waterschoot (0.19.04, 1.03.18, 0.52.06, 2.14.28) Ligfietsen (buiten mededinging): 1 Geert van der Steeg, De Cocksdorp Seizoensrecord Lutz Lohse in Hoornder cross Lutz Lohse uit Den Burg heeft vrijdag in de vijfde Hoornder crossloop de snelste tijd van het seizoen gelopen. Hij raffelde de 8 kilometer af in 29.27 minuten. Lohse was daarmee met niet alleen de snelste veteraan, ook de winnaar bij de 'jonge' volwas senen, Sjoerd Groeskamp, kon niet bij hem in de buurt blijven. De Hoornder finishte in 31.11. Mede dankzij de prima weersom standigheden realiseerden ook andere deelnemers snelle tijden. Amy Dulfer uit Schiedam kwam in de miniloop al na 3.06 minuten over de finish en benaderde het acht jaar oude parcoursrecord van Michael Noorlander daarmee tot op 9 seconden. Bij de 4 kilometer jeugd sneuvelde het record wél. Rob ter Burg uit Julianadorp won in 14.37, een verbetering van het drie jaar oude record van Navarone van Driesten van maar liefst 46 secon den. Jaap Witte uit Den Burg won wederom bij de mannen (14.01), dorpsgenote Rose Goslinga was de snelste vrouw (21.00). Christa Lap uit Den Hoorn won de loop over 8 kilometer bij de vrouwen (37.58). Er deden 106 atleten mee. Vrijdag wordt de zesde en laatste crossloop gehouden. Deze gaat om 19.30 uur van start. Na afloop wor den ook de prijzen van het eindklas sement uitgereikt. Chi neng Chi Neng op Texel van Esther Schil ling start donderdag 21 augustus met een acht weken durende basis cursus chi neng qigong die geschikt is voor beginners en gevorderden. De lessen worden gegeven in yoga- centrum De Aleph aan de Wever straat 54 in Den Burg. Chi neng qigong is een Chinese meditatiemethode. Het is geschikt voor zowel valide als minderva- lide mensen. Aanmelden kan via info@chinengoptexel.nl of tel. 319417. Meer informatie is te vin den op www.chinengoptexel.nl. Strandloop Bij paal 28 wordt woensdag de laatste van zes door AV Texel geor ganiseerde strandlopen gehouden. Deeinemers kunnen 4 of 8 kilometer lopen. Voor kinderen wordt een tra ject van 1200 meter uitgezet. Deel name kost €3,-; kinderen tot en met 12 jaar betalen €1,50. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur, het startschot klinkt om 19.30 uur. Na afloop dingt iedere deelnemer in een verloting mee naar de prijzen die beschikbaar zijn gesteld door de Cocksdorper middenstand. Meer informatie is verkrijgbaar bij Rita Dogger, tel. 313387. Ferry van der Vis heeft dinsdag dankzij een messcherpe sprint het criterium op de baan gewonnen. Het resultaat telde mee voor de zomercompetitie, georganiseerd door Wielervereniging Texel. De renners gingen bijzonder snel van start. Met name Jordy Vinke was in de beginfase zeer actief. Nadat alle stofwolken waren opge trokken, bleef een sterke kopgroep over, met naast Vinke ook Ferry van der Vis, Sil Brouwer, Niels Jimmink en Gauke van Lingen. Goed samen werkend zag dit vijftal binnen een half uur kans de rest van het peloton op een ronde achterstand te zetten. Vinke was daarmee nog niet tevre den en plaatste een demarrage. Naast zijn medevluchters kreeg hij de attent rijdende Denise en Simone Betsema mee, die daarmee de con currentie in het peloton verrasten. Daarna begon het te regenen en werd de baan steeds gladder, reden voor de jury de wedstrijd in te kor ten. Omdat geen van de koplopers er nog in slaagde een beslissende voorsprong te nemen, moest een eindsprint de beslissing brengen. Daarin was Van der Vis de snelste, voor Jimmink, Brouwer, Van Lingen en Vinke. Denise Betsema versloeg Simone Betsema en eindigde daar door als snelste dame. De sprint van de achtervolgers werd gewon nen door Thomas Boom. Ook bij de jeugd werd serieus gere den. Luuk van der Meer en Youp Wehnes toonden zich strijdlustig en trokken ten aanval, maar wer den achterhaald door het peloton, waarna Yasmijn van Rongen de sprint won en daarmee opnieuw de overwinning voor zich opeiste. Weh nes eindigde op de tweede plaats. Esmée Betsema en Luuk van der Meer veroverden de derde en vierde plaats. Uitslag: Senioren - 1 .Ferry van der Vis;' 2.Niels Jim mink; 3.SÜ Brouwer, 4.Gauke van Lingen; 5.Jordy Vinke; 6.Denise Betsema; 7.Simo- ne Betsema; 8.Thomas Boom; 9.Klaas Uit geest; 10.Jesse Hoven; 11.Natascha van der Vis; 12.Niels Bakker; 13.Anton van der Meer; 14.Hans de Winter; 15.Mark Huisman; 16.John Daalder. Jeugd 10t/m 15Jaar-1.Yasmijn van Rongen; 2.Youp Wehnes; 3.Esmée Betsema; 4.Luuk van der Meer; ö.Jorik Bot; 6.Lars Mooij; 7.Jel- mer Bot; 8.Nickay Sangers; 9.Kyle Agterberg; 10.Terry Agterberg; 11 .Kelly Agterberg. Uitslagen: JD 17 - 2.Joris Beintema en Thijs van Veen (Deuce). GD 17 - 1,Julia Oort en Thijs van Veen (Den Helder/Deuce). MD 14 - 1.Sanne Brand en Julia Oort (Deuce/Den Helder). JD 14 - 1 .Jesper Arkenbout en Jesper List (Deuce); 2.Jur Goverts en Duco Trap (Julianadorp/ Deuce). GD 14 - 1.Sanne Brand en Jesper Arkenbout (Deuce). ME 14 - 1,Sanne Brand (Deuce). JE 14 -1. Jesper Arkenbout (Deuce); 2.Jesper List (Deuce). MD 12 - 1.Anne-Rim Romp en Emma van Veen (Burmania/Deuce). JD 12 - 2.Kevin Blokmaker en Mathijs Duin (Den Helder/Deuce) ME 12 - 1.Sanne Brand (Deuce). JE 12 - 2.Mathijs Duin (Deuce). GD 10 - I.Manon List en Pascal Saai (Deuce). ME 10 - 2.Ilse Brand (Deuce) Zie voor de vol ledige uitslagen www.toernooi.nl. 27 stableford punten oppermach tig in de derde categorie. Ingrid Schippers en Bep Boumans werden met 23 stableford punten gedeeld tweede. Lise van Zuilekom en Tho mas Wassenaar sloegen de longest drives. De neary's waren voor Wieke Leenstra en Jos van der Werf. i Lubek eindigde als snelste de start bij het surfstrand van Dijk manshuizen de mazzel dat de wind op dat moment nog niet zo krachtig uit het zuidwesten blies. De golfslag bleef hierdoor beperkt. Na ruim 14 minuten zag het publiek de eerste zwemmers - onder wie het Texelse talent Sverre Eschweiler - uit het water komen. Tijdens het fietsen (twee ronden van 20 km rond Oos terend) moesten de triatleten op het lange eind van de Stuifweg naar Dijkmanshuizen opboksen tegen de stevig aantrekkende wind. Geluk kig scheen de zon en bleef het de hele wedstrijd droog. Twee jeugdige Texelse fietsers, Sil Brouwer en Ferry van der Vis, waren het eerst terug bij het wisselpunt op Dijkmanshuizen. Favoriet Jordy Vinke viel wegens materiaalpech ver terug. Winnaar Eric van de Linden kwam als eerste uit het water. De latere winnaar Eric van der Linden moest wat terrein prijsgeven, maar zijn sterkste onderdeel, het lopen, moest nog komen. Hij beschikte over de langste adem en finishte in 2.05.35 uur. 'Het fietsen was zwaar, maar het lopen ging lekker", zei de 33-jarige oud-Olympiër na de finish tegen speaker Albert Hoven. Twaalf jaar geleden was Van der Linden al eens winnaar van het 'kwartje Texel', dat toen nog in Den Burg finishte. Hij was toen nog zo jong, grapte speaker Hoven, dat hij onder begeleiding van zijn moeder naar het eiland was gekomen. Even later bleek, dat moeder Van der Linden ditmaal werkelijk bij de finish was om haar zoon aan te moedigen... Dat gold ook voor de oud-Texelse Ingrid van Lubek, die door haar ouders en vele Texelaars werd toe gejuicht in haar 'thuiswedstrijd'. De oud-Olympiër stelde haar fans niet teleur en met een eindtijd van 2.13.49 liet ze blijken klaar te zijn voor de topwedstrijden die binnen kort op de kalender staan. Texelaar Rob Teisman, met 51 jaar de nes tor onder de Texelse deelnemers, leverde een puike prestatie door te finishen in 2.24.48, waarmee hij zijn eilandgenoten met afstand te snel af was. Het Texelse trio Op de Val reep werd op de eindstreept geklokt op 2.06.57. Het evenement trok veel publiek en veel deelnemers hadden een flinke De 24ste kwarttriatlon heeft zater dag twee winnaars opgeleverd met een Olympische verleden. Bij de vrouwen kwam Ingrid van Lubek als eerste over de finish, Eric van der Linden uit Schagen was de snelste man. Bij de Texel se mannen kwam Rob Teisman als eerste binnen en bij de trio's won het team Op de Valreep met Wouter Dogger, Sil Brouwer en Pieter Dogger. De 200 deelnemers (125 individueel en 25 estafetteteams) hadden bij

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6