4 -1JÈ ïli bekendmakingen ai'' Gemeente Texel 'fïllVE Timmer TEXELSE 2Q COURANT Allround monteur m/v PASFOTO'S fbtoplus DE WAAL «in eiii aan^m 1111 WWW.CÜRSÖSMARKT TEXELNL Wij staan voor u klaar! www.texel.nl (Jatliiiruuiluu>i)e kok Sportpakket www.kabeltex.nl Nergens zo lekker!!! Appelbeignets 6 1 gratis De Echte Bakker VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2008 NIOZ KONINKLIJK NEDERLANDS INSTITUUT VOOR ZEEONDERZOEK Het NIOZ Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeondcrzoek is het nationale ocea- nografische instituut van Nederland Het NIOZ maakt deel uit van de Nederlandse Or ganisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Het instituut heeft ongeveer 250 mensen in dienst en het jaarbudget bedraagt ca. 20 miljoen. De missie is het verkrijgen en communiceren van wetenschappelijke kennis van zeeën en oceanen voor een goed begrip en een duurzame toekomst van onze planeet. Tevens ondersteunt het instituut onderzoek en onderwijs in de mariene wetenschappen in Nederland en in Europa. Het NIOZ is gevestigd op Texel en ligt op de grens van Noordzee en Waddenzee; twee be langrijke onderzoeksgebieden. Bij de afdeling Scheepsmanagement en Logistiek zijn wij voor liet onderzoeksvaartuig "Pelagia" op zoek naar een: 2e Werktuigkundige Eisen Vaarbevoegdheidsbewijs minimaal 2e werktuigkundige <3000 KW Goede kennis van diesel electnsche voortstuwing en hydrauhek Kennis van ISM en 1SPS, geldig monsterboekje Basic safety training, Advanced firefightmg Informatie: Over de functie kan worden verkregen bij mevrouw Jolanda Evers, Afd. P&O, tel 0222-369 371 e-mail jolanda.evers@nioz.nl Informatie over het instituut en het onderzoeksvaartuig Pelagia is uitgebreid te vinden op www.nioz.nl Sollicitaties: Uw sollicitatiebrief met motivatie, voorzien van een CV en met vermelding van de functie, kunt u richten aan het Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek, afdeling P&O, Postbus 59. 1790 AB Den Burg of via email aan jobs@nioz.nl ZATERDAG 23 AUGUSTUS AFVAART 14.30 UUR. RESERVEREN: 06-510 442 35 Beeldbank Texel horeca en koelapparatuur- De Vier is gevestigd in Den Burg en onderhoud een breed assortiment horeca,- en koelap paratuur. Onze klanten zijn onder andere horecabedrijven, supermarkten en agrarische bednjven. Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar een: (38 uur per week) Gevraagd: Algemene technische kennis (aankomend of ervaren) Enige ervaring in elektrotechniek Je bent in het bezit van een rijbewijs Geboden: Een fijne werksfeer met enthousiaste collega's Beloning en voorwaarden volgens de CAO metaal en techniek Goed aanvangssalaris met de mogelijkheid om door te groeien Kandidaten die belangstelling hebben kunnen contact opnemen met R Kuip, telefoon (0222) 32 21 26 of stuur je cv naar info@deviertexel.nl f Kijk op WWW. dehollebol.nl Daar staat alle informatie over de nieuwe dorpsvilla's aan de Burgwal plus de ontwikkelingen en achtergronden van café "In den Grooten Slock"en Nauta Boek naar een uniek X Cultuurcentrum. zwart/wit of kleur €6.00 a 320963 Vrijetijds- en Curusmarkt Texel MORGEN (za 23/08) in de Bgm. De Koninghal Opening om 14:00 met Roofvogeldemonstratie Toegang GRATIS! Allt CK*i%\.isi^fornUttle op i(n wtbiit'. j i ii ii mm a mm m i n Voor verkoop en alle reparaties en onderhoud van wasmachines, drogers, vaatwassers, koel- vrieskasten, ovens, magnetrons, tv's, cd-en dvdspelers, satelliet, camera's, navigatie, mobiele telefonie, enz... kunt u terecht bij Voordeelland. yudelljke apparatuur soêtlaoe 322 398 vandaag gebeld/vandaag geholpen Heemskerckstraat 17. Oudeschild, Tel. 322 398, www.epvoordeelland.nl BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Pelikaanweg 18 in De Koog: slopen van eetzaal, lounge en café (ontvangen 13 augustus 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt li pas indienen als de bouwvergunningen en gebnuksvergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Roggeslootweg 6 in De Cocksdorp: geheel oprichten van 4 familiehuizen (verzonden 14 augustus 2008); Middellandseweg 12 in Oudeschild: gedeeltelijk vergro ten van een veestalling (verzonden 14 augustus 2008); Westerweg 80 in Den Hoorn: geheel oprichten van een schapenstal en een schapenmelkerij (verzonden 14 augustus 2008). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publleksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zi/n bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschnft indienen bij het college van Burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartëgen bezwaar wordt gemaaktde gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan griffierechten geheven Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: plaatsen van een opslagloods met personeelsver- blijven en gebruikswijziging van gronden aan de Knmweg 44 in De Cocksdorp; Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 25 augustus 2008 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk njn zienswijze kenbaar maken Vrijstellingprocedure artikel 15 W.R.O. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het; geheel plaatsen van twee dakkapellen aan de Mid delton 3 in Den Burg. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 25 augustus 2008 gedurende wrm/rrr.r 7 l/rM twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis V E R K E E R SZ A KEN Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schhftelijk zijn zienswijze kenbaar maken rondgang door Oosterend met afsluiting van de straten op 27 september 2008 tussen 13.30 en 15.30 uur in verband met de viering van haar 100 jarig bestaan; ORR785, de heer S. Booij, voor het houden van de Sea Grand Prix - Ribrally - editie NL met Rib's op 27 en 28 september 2008 vanaf de Joost Dourleinkazer- ne op de Mok te Den Hoorn via het Marsdiep om de Razende Bol terug naar de Joost Dourleinkazerne; Maries Hobby Shop voor het houden van een Herfstmarkt op de Groeneplaats te Den Burg op 18 oktober 2008. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bit de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie ot via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 MILIEU Kapvergunning Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 4.5.2. van de Kapregelmg in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, meewer ken aan het verzoek tot kapvergunning van: 5 Bomen in de boomsingel tussen het perceel van de Scouting en de Algemene begraafplaats i.v.m. uitbreiding van het scoutinggebouw; 2 Boomsingels nabij het perceel Postweg 211 i.vm. bouwnjp maken van het terrein t.b.v een brandweer kazerne; 8 Bomen rondom de NH kerk in De Waal i.v.m. de restauratie en verlenging van de kerkmuur. Diverse bomen op het perceel Elemert 22 i.v.m. overlast en herinrichting; 1 Meidoorn voor Haffelderweg 9; 13 bomen aan de Mulderstraat - Bijenkorfweg i.v.m. aanpassing bestrating Dorpshuis. De aanvragen om kapvergunning liggen gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schnftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Nadere informatie, telefoon- (0222)36 2120. DE RAADSCOMMISSIES VERGADEREN De commissies van de gemeenteraad, die de besluit vorming van de gemeenteraad voorbereiden, komen elke 6 weken in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden altijd plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45. U bent altijd welkom om te komen luisteren of in te komen spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een ander onderwerp waarover u de commissieleden wil informeren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel. nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vin den op onze website www.texel.nl onder: politiek en bestuur/gemeenteraad. Hierbij kondigen we de eerstvolgende serie verga deringen aan. Commissie Grondgebied, maandag 25 augustus 2008 Op de agenda onder andere; Implementatie nieuwe Wet op de ruimtelijke orde ning (Wro) aanpassing Legesverordening 2008; Dorpsontwikkelingsplan Oosterend; Actualisatie welstandsnota. Uitgebreide commissievergadering, dinsdag 26 augustus 2008 Op de agenda: Debat over de eerste 12 taken in het kader van de Kerntakendiscussie; Debat over de bestuurlijke toekomst Kop van Noord-Holland. Commissie Welzijn, woensdag 27 augustus 2008 Op de agenda onder andere: Impuls Opvoedingsondersteuning; Subsidie St. Broodnodig. Commissie Middelen, donderdag 28 augustus 2008 Op de agenda onder andere: Aanbieding notitie "Evaluatie parkeren voor vergun ninghouders wijk Thijsselaan e.o."; Vaststeiien verordening baatbelasting; Besluiten tot andere ontsluiting hulpverlenings centrum Pontweg en starten planologische procedure. Ontheffingsprocedure (artikel 3.6, lid 1, onder c) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, onder c van de Wet op de ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het; gedeeltelijk veranderen van een schuur aan de Vaar geul 13 in Den Burg; geheel plaatsen van een schuur aan de aan de Post weg 77 in De Cocksdorp; gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis aan de Kikkertstraat 82 in De Cocksdorp. De bouwplannen zijn in stnjd met de ter plaatse geldende bestemmings - plannen De conceptbesluiten liggen met ingang van 25 augustus 2008 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze kenbaar maken Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Christelijke Muziekvereniging Excelsior voor een Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat vanwege diverse evenementen de volgende tijde lijke verkeersmaatregelen nodig zijn; Voor de markt in Den Burg het afsluiten van de Elemert, tussen Keesomlaan en Parkstraat voor alle verkeer, op maandag 1 september 2008 van 6 tot 15 uur; Voor het Nederlandse kampioenschap tijdrijden vrije renners, het afsluiten van de Ijsdijk en Lancasterdijk, (dijkweg tussen Oudeschild en De Cocksdorp) op za terdag 6 september 2008 van 12.30 uur tot 18 uur, Voor de jachthondenproef Texel, nabij De Cocksdorp het afsluiten van de Stengweg, tussen Hoofdweg en Kikkertstraat op zondag 14 september 2008 tussen 9 uur en 17 uur; Voor de samengestelde menwedstrijd, het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de weg Akenbuurt tussen Pontweg en Westerweg, op zater dag 20 en zondag 21 september 2008; De verkeersmaatregelen worden genomen om de vei ligheid van de verkeersdeelnemers, de deelnemers en de bezoekers van de evenementen te bevorderen. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege het evenement Tall Ships de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn; In 't Horntje het afsluiten van de Dageraad voor alle gemotoriseerd verkeer uitgezonderd voor bewoners op 23 augustus 2008 van 10 tot 18 uur In 't Horntje het instellen van 3 tijdelijke parkeer plaatsen aan de Noorderhaaks P2. de Mokweg P3 en de Pontweg P4 (reserve opstelterrein Teso) op 23 augustus 2008 van 10 tot 18 uur In 't Horntje het instellen van eenrichtingsverkeer op de Noorderhaaks vanaf De Dageraad/ De Rede voor alle gemotoriseerd verkeer, rijrichting vanaf De Rede op 23 augustus 2008 van 10 tot 18 uur In 't Horntje het afsluiten van de Zuiderhaaks en het Landsdiep voor alle gemotoriseerd verkeer op 23 augustus 2008 van 10 tot 18 uur Nabij 't Horntje het opheffen van het fietspad over De Rede (binnendijks) tussen Redoute en Amaliaweg en instellen van snelheidsbeperking van 30 km op 23 augustus 2008 van 10 tot 18 uur; Nabij 't Horntje het instellen van eenrichtingverkeer over De Rede (binnendijks) tussen Redoute en De Da geraad, rijrichting vanaf de Redoute, op 23 augustus 2008 van 10 tot 18 uur. Met deze maatregelen wordt beoogd dat er kan worden rond gereden volgens de route Pontweg Redoute en De Rede. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers, de deelnemers en de bezoekers van de evenementen te bevorderen. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is; In Den Hoorn het afsluiten van Klif, voor alle verkeer van maandag 15 september tot vrijdag 19 december 2008. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersom standigheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veilig heid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. 15.00 19.00 uur 10.30 12.30 uur htMCtyc Ml KWkjfai Den Burg 1(0222) 362121 F(0222) 362 287/Eemail. ïtexetnl Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijde lijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 06-13225221 ALGEMEEN Fietsverbod In verband met de veiligheid van het publiek op de maandagmarkt geldt er in de maanden juli en augustus een fietsverbod. Dit fietsverbod is ingesteld naar aanlei ding van meerderen valpartijen en aanrijdingen. Bij alle markttoegangen wordt een verbodsbord opgehangen om mensen hierop te attenderen. Nachtbus Elke zaterdagnacht (zaterdag op zondag) njdt de nacht bus weer om het uitgaanspubliek in De Koog veilig thuis te brengen. Vertrek van de nachtbus is om 3:45 uur vanaf de Nikadel. naast de 'Lidl' (bij het gele bord). De bus rijdt vanaf De Koog naar Den Burg en daarna door naar De Waal, Oosterend en Oudeschild. De kosten zijn 3.00 per persoon per rit, te betalen in de bus. DIGITALE DIENSTVERLENING Agenda Commissie bezwaarschriften op de website van de gemeente De gemeente Texel is continue bezig met het ontwik kelen van haar digitale dienstverlening. Nieuw op de website is de agenda van de commissie bezwaarschrif ten. De bezoeker kan vanaf tien dagen voor aanvang van de vergadering op de website de agendapunten bekijken. Die geldt uiteraard alleen voor de openbare De agenda kunt u vinden onder het kopje politiek en bestuur agenda's en verslagen. Daar vindt u tevens de agenda's en verslagen van de raads- en commissievergaderingen van Texel. Ook kunt u de welstandagenda inzien. BEKENDMAKINGEN Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant verschijnen kunt u ook vinden op de website van de gemeente; www.texel.nl, onder het kopje Actueel: Bekendmakingen 75 van 's werelds grootste zeilschepen verzamelen zich woensdag - zaterdag a.s. voor de kust van Den Helder. U zit eerste rang Sn Havenrestaurant Texel, met een in de roomboter ge bakken verse tong en een koel glas Vina Sol van Torres. Havenrestaurant Texel Gelegen op de veerhaven van de TESO-boten. Telefoon: 319310 Oioti'dn'ij-reiluiii Wij zijn op zoek naar een 38 uur jaarbetrekking mogelijk En scholieren voor in de bediening. Inlichtingen, tel. 312156 of 06-20740793 (vragen naar loost Hoogenbosch) TV - RADIO - DIGITAAL - INTERNET - BELLEN Nieuw in ons digitaal pakket: eredivisie Voor €9,95- per maand Eredivisie live (€9.95) Sport 1 (€14,95) Eurosport 2 en Motors TV Samen voot €19,95 per maand Schilderend 102, Den Burg, tel. 362730 Alles op één vertrouwd adres met service aan de deur! Volgende week laatste kans! Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl iiiwi r— ««ra

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 10