Texelaartje bekendmakingen UA(j van het ËLATTELAND 7. GRAAT K TEXELSE /f coURANT ti NIET VERGETEN! ^ZAfiRDAG6siPTËMBÉR) DEN BURG LANGEVELD Gemeente Texel ■Kpfl www.texel.nl VRIJDAG 29 AUGUSTUS 2008 In september geven wij de volgende workshops: stoffenslinger maken op 4 september van 13.30 tot 15.30 uur, kosten €17,50. Rits in een broek zetten, 11 september van 13.30 tot 15.30 uur, kosten €12,50. Lingerie maken 18 en 25 september. Docente Ans Apeldoorn van Modecol lege Apeldoorn, kosten €132,50. Alle workshops zijn incl. materiaal en kof fie. 't Bonte Biesje, tel. 310300. AB Noord-Holland zoekt voor op Texel diverse nieuwe collega's, zoals hoveniers medew. groen voorziening, agrarisch me dew. veehouderij en stra tenmakers. Kijk voor meer info over onze actuele va catures op www.abnoord- holland.nl of bel met onze vestiging op Texel: 0222 -319621. Wie heeft er zin om ons te helpen bij de reparatie van kleding. Er wordt bij ons kleding ter reparatie aangeboden, je bepaald zelf hoe veel je wilt gaan doen. De verdienste hangt af van wat er aan het kle dingstuk gedaan moet worden, 't Bonte Biesje, tel. 310300. Te koop nabij het centrum vrijstaande bungalow met garage op een ruim perceel gelegen. Keesom- laan 56 te Den Burg. Info: 06-12991136 Belinda Masseert. Kado tip! Geef jezelf of een an der een massage kado! Ayurvedische massage, stoelmassage, de-stress hoofdmassage en di verse ontspannings massages. Voor infor matie bel 06-12455516 of mail Belindavan diesen@gmail.com Beaujou nieuwe siera den bij Mantje Lifestyle Stores. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl 80-90's Party in the Question Plaza Zaterdag 20 september. Aanvang 22:00 uur Gratis entrée. Met o.a. dj Pieter dj Paul www.questionplaza. nl !!!zet nu al vast in je agenda!!! 'T PRUTTELHUUS WEEKMENU keuze uit: Carpaccio dun gesneden runderhaas met toast en boter of Tortilla Wraps (2 stuks) met gerookte zalm en Ardenner ham Hoofdgerecht keuze uit: ☆Texelse lamsracks (koteletjes) met honing-thijm saus van de lavagrill of Visstoofpotje a la 't Pruttelhuus in room gestoofde vis met fijne specerijen Hierbij serveren wij een uitgebreid garnituur. Nagerecht keuze uit: Huisgemaakte Jutterparfait vanille-ijs Texelse boerenjongens en slagroom of Banane Royal Vanille-roomijs, banaan, chocoladesaus en slagroom €29,50 p.p. Keuken dagelijks geopend. Diverse specialiteiten, vlees- en visgerechten 't Pruttelhuus Dorpsstraat 170 De Koog l^TcI. 0222 - 317586^. Kijk op www.dehollebol. nl. Daar staat alle informa tie over de nieuwe dorps- villa's aan de Burgwal plus de ontwikkelingen en ach tergronden van café "In den Grooten Slock" en Nauta Boek naar een uniek Cultuurcentrum. Natuur- en beeldentuin 'De Wije Bliek', Oude Dijkje 4 nabij De Koog. Rozentuin, heemtuin, bij envolken en sculpturen. Tot eind augustus work shops beeldhouwen onder leiding van een Zimbab waanse kunstenaar, t: 06-22115641 Windows XP Pro wordt standaard weer geleverd op iedere nieuwe Laptop of PC bij De Computer zwager. Informeer naar onze water- en schok- bestendige laptops. Nieuwe "brocante zijn binnen uit Frankrijk, prachtige heiligbeelden, taartplateaus, etageres, kroonluchters, lampen, servies, etc., etc. Audrey H&G, Burgwal 45. Wegens een besloten feest is hotel-restaurant De Zeven Provinciën za terdag 30 augustus vanaf 17.00 uur gesloten. Bin nenkort ook een feestje? www.herbergtexel.nl of bel 0222-312652. De Koog-Texel Feest bv. Evenementen, single party, verjaardag, bruiloft, beurs, enz. van 10 tot 1000 personen. Info: 0222- 327303 of 06-22929048. sjanstexel@hotmail.com. www.texelseau to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Tesselaar op vakantie!! Mooie collectie rugzakken, koffers, tassen en trolly's van o.a. Deuter, North Face, Fjallraven, Donnay, Rimowa, Titan en Kipling. Mantje Lifestyle Stores. Belinda Masseert Dins dag voor maar 12.50 in Cocky's Kapsalon stoel massage van 10.00 tot 15.00 uur Reserveren mogelijk. Telefoon 06- 12455516 Wasmachine stuk 322398, EP: Voordeelland. Van daag gebeld, vandaag geholpen. •on'pVa^l: Waalderstraat 53, TEL.: 0222 - 3215 51 Uw naamsbekendheid ons een zorg? Ja, dat is een zorg die wij graag op ons nemen. Net zoals wé ook graag zorg dragen voor uw drukwerk of de presentatie van uw onderneming. Mediabureau Langeveld de Rooy heeft hiervoor een ondernemerspakket op de markt gebracht. Dit pakket bevat tien producten en diensten op het gebied van drukwerk, presentatie en naamsbekendheid, waarmee u uw onderneming in één keer goed op de Texelse markt profileert. Het pakket bevat daarvoor een unieke koppeling met de Texelse Courant! Bent u een startende ondernemer? Bekijk dan eens wat het ondernemerspakket u biedt. Kom voor meer informatie langs op ons kantoor aan de Spinbaan 6 in Den Burg of neem contact met ons op: 362600 of info@lenr.nl. Dit pakket kan ook interessant zijn voor ondernemers die al langere tijd actief zijn. Alles in vertrouwde handen! Voor ons schildersbedrijf zijn wij op zoek naar een voorman schilder U verricht allround werkzaamheden en geeft leiding aan een groep collega's. Voorbeelden van werkzaamheden: werkvoorbereiding en -verdeling, instrueren en begeleiden van collega's, onderhouden van contact met klanten en het bijhouden van een eenvoudige administratie. Het betreft een veelzijdige, fulltime functie, waarin volop ruimte is voor eigen inbreng. Wij bieden een marktconform salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Functie-eisen: Wij zoeken een zelfstandige teamspeler, die ervaring heeft in een vergelijkbare functie en bij voorkeur een schildersvakopleiding heeft voltooid. U beschikt daarnaast over goede communicatieve vaardigheden, leidinggevende capaciteiten en een flexibele instelling. Schriftelijke sollicitaties naar: Z. Graaf schildersbedrijf, Hogerstraat 9 1791 CH Den Burg Texel. VERFSPECI AALZAAK SCHILDERSBEDRIJF LIJSTENMAKERIJ Hogerstraat 7-1 I Den Burg Tel. 312305 Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6. tel. 362600 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Maak kennis met ons on dernemerspakket. 15 procent korting voor de startende ondernemer. Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 in Den Burg. Windows XP Pro wordt standaard weer geleverd op iedere nieuwe Laptop of PC bij De Computer zwager. informeer naar onze water- en schok- bestendige laptops. Gazelle huurfietsen te koop. ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. De hele zomercollectie met 50% korting. Er zijn al veel winterstoffen binnen. Vraag naar de klantenkaart voor nog meer voordeel, 't Bonte Biesje. Uw drukwerk, naamsbe kendheid en presentatie in vertrouwde handen! Vraag naar het ondernemers pakket van Langeveld de Rooy. Nu ook online bestellen, www.mantjetexel.nl STICHTING K N DEROPVANG Nieuwe BSO-locatie in Oosterend In september 2008 starten wij (bij voldoende belangstelling) met een nieuwe BSO-locatie aan de Mulderstraat in Oosterend. Wilt u meer informatie over de mogelijkheden en onze openings tijden? Neem dan contact met ons op per telefoon (0223) 614 202 of per e-mail: marketing@kinderopvangdenhelder.nl. Telefoon (0223) 614 202 info@kinderopvangdenhelder.nl www.kinderopvangdenhelder.nl kinderdagverblijven peuteropvang buitenschoolse opvang vakantieopvong flexibele opvang gastouderbureau De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advartentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra •Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vnjdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Tarief incl. 19% BTW Adres J Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Kogerstraat 26 in Den Burg: geheel oprichten van 4 woningen en het verbouwen van een stolp en samen voegen aan een woonhuis (ontvangen 15 augustus 2008); Vuurtorenweg 120 in De Cocksdorp: geheel vernieuwen van een woning (ontvangen 18 augustus 2008); Commandeurssingel 51 in Oudeschild: geheel plaatsen van een aanbouw aan de achterzijde van de woning (ontvangen 18 augustus 2008); Wilhelminalaan 77 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis (ontvangen 19 augustus-2008); Hoofd weg 108 in Den Burg: geheel plaatsen van een bedrijfs- schuur met kantoor en kantine (ontvangen 19 augustus 2008); Bakkenweg 16 in Den Hoorn; gedeeltelijk veranderen van de entree van Appartementen -Res taurant Bos en Duin (ontvangen 19 augustus 2008); Wilhelminalaan 77 in Den Burg; geheel plaatsen van een garage/berging (ontvangen 19 augustus 2008); Bargen 10 in De Waal; slopen van een verbrande stolp (ontvangen 20 augustus 2008); Roggeslootweg 770 in De Cocksdorp; plaatsen van een dakkapel (ontvangen 20 augustus 2008); Gerritslanderdijkje in Den Burg: geheel oprichten van een zomerwoning (ontvangen 20 augustus 2008); Otterstraat 7 in Oudeschild: geheel plaatsen van een windturbine (ontvangen 21 augustus 2008); Kerkstraat 1 en 3 in Qosterend: gedeeltelijk veranderen van een supermarkt en woning (ontvangen 21 augustus); Polderweg 7 in De Waal; vergroten van een woonhuis (ontvangen 21 augustus 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunnin gen zip verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen worden gepubliceerd Verleende bouw- en sloopvergunningen Peperstraat 3 in Oosterend: plaatsen van een serre (verzonden 20 augustus 2008); Bosrandweg 231 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een zomerwoning (verzonden 20 augustus 2008); Bernhardlaan 106 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van het woonhuis (verzonden 20 augustus 2008); Middelton 8 in Den Burg: wijzigen gebruik van slaapkamer naar praktijk ruimte (verzonden 21 augustus 2008); Californieweg 5 in De Kooq: gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis (verzonden 21 augustus 2008); Maricoweg 1 in Den Burg: plaatsen van zes vlaggenmasten (verzonden 21 augustus 2008); Schilderend 108-110 in Den Burg: ge heel plaatsen van twee erkers (verzonden 22 augustus 2008); Plevierstraat 4 in De Koog: geheel plaatsen van een serre (verzonden 22 augustus 2008); Achtertune 20 in Oosterend: geheel oprichten van een woonhuis in en op voormalige bedrijfsruimte (verzonden 22 augustus 2008); Langeveldstraat 8 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een werkplaats (verzonden 25 augustus 2008); Bargen 10 in De Waal: slopen van een verbrande stolp (verzonden 25 augustus 2008). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zip bekendgemaakt (- verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan griffierechten geheven Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: geheel vernieuwen van een waterzuiveringsinstallatie met werfgebouw aan de Pontweg 150 in De Koog; uitbreiden van een woonhuis aan de Californiëweg 327 in De Koog; gedeeltelijk vergroten van een hotel aan de Badweg 200 in De Koog. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. De conceptbesluiten liggen vanaf 1 september2008gedu rende zes weken ter inzage bij de PubUekshalle van het gemeentehuis Gedurende de termiin van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Monumentenvergunning Burgemeester en wethouders hebben een vergunning verleend voor: het restaureren van een kerkmuur aan het Hogereind 2 in De Waal (verzonden 30 juli 2008). ALGEMEEN Toelage uitwonende studerenden studiejaar 2008/2009 Voor het studiejaar 2008/2009 kunnen uitwonende studerenden in aanmerking komen voor een aanvul- lende gemeentelijke toelage volgens de 'Verordening toelage uitwonende studerende gemeente Texel 2002' (in vervolg "de verordening"). De toelage is een aan vulling op een tegemoetkoming studiekosten van de i Informatie Beheer Groep (IBG) en bedoeld als bijdrage in de kosten van het wonen op kamers van kinderen en jong volwassenen die voor het volgen van onderwijs aan de "overkant" wonen. Ouder(s)/verzorger(s), dan wel uitwonende studeren den kunnen hierop aanspraak maken voor maximaal 1.361,40 per studiejaar. De bijdrage is bedoeld ter compensatie van de extra kosten van de uitwonende studerende. De bijdrage wordt verstrekt wanneer u voldoet aan de volgende voorwaarden: u ontvangt een tegemoetkoming ouders of een tegemoetkoming scholieren voor het schooljaar 2008/2009 van de IBG uit hoofde van de Wet Te gemoetkoming Onderwijsbijdrage (Schoolkosten (WTOS); u ontvangt geen basisbeurs; studerende tot en met 17 jaar volgt voortgezet onder wijs, (voortgezet)speciaal onderwijs of middelbaar beroepsonderwijs aan de vaste wal, en is als gevolg hiervan uitwonend; studerende met een leeftijd van 18 tot 27 jaar volgt voortgezet onderwijs (Iwoo. praktijkonderwijs, havo of vwo), voortgezet (speciaal) onderwijs, middelbaar i beroepsonderwijs (bol) of vavo aan de vaste wal, en is als gevolg hiervan uitwonend; de ouder(s)/verzorger(s) van de uitwonende stude rende woont (wonen) op Texel. Vanaf 1 september2008 liggen bij de receptie van het gemeentehuis aanvraagformulieren klaar voor een toelage voor uitwonende stude- renden of te downloaden van de gemeentelijke website, Digitaal loket Formulieren Onderwijs Studenten. Om aanspraak te kunnen maken op een toelage van de verordening met betrekking tot het studiejaar 2008/2009 dienen de aanvragen voor 1 oktober 2008 via een standaard aanvraagformulier, inclusief de vereiste bijlagen, bij de gemeente ingediend te worden. DE RAADSCOMMISSIES VERGADEREN De commissies van de gemeenteraad, die de besluit vorming van de gemeenteraad voorbereiden, komen elke 6 weken in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden altijd plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45. U bent altijd welkom om te komen luisteren of in te komen spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een ander onderwerp waarover u de commis sieleden wil informeren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact op nemen met de raadsgriffier mevrouw M de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@lexel nl) Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl onder politiek en be stuur/gemeenteraad. Bent u door het verlenen van de vergunning belangen getroffen, dan kunt u binnen zes weken na de dag waarop de beslissing is toezonden aan de aanvrager bezwaar indienen bij het college van Burgemeester en wethouders. Posbus 200, 1791 CC Den Burg. Doet u dit tijdig dan kunt u bij de Voorzieningenrechter van de recht bank in Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG schorsing van dit besluit aanvragen. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 MILIEUZAKEN Milieumeldingen Meldingen 8.40 Wet milieubeheer Bij de gemeente zijn de volgende meldingen op grond van de Wet milieubeheer ingediend: J.J. Keyser, Hallerweg 33 te Den Burg voor een opslag aardappelkisten; V.O.F. Terpstra-Brouwer, D? Rede 13 te Den Hoorn voor een bloembollenkwekerij/broeierij; Scouting Texel, Bernhardlaan 149 te Den Burg voor het gedeeltelijk vergroten van een clubgebouw; Landgoed de Bonte Belevenis, Rommelpot 11 te Den Hoorn voor workshops, midgetgolf, kinderboerderij, ambachten, theeschenkerij, etc; Beheer-/fokbedrijf Familie Kikkert, Pontweg 203 te De Koog voor het fokken en beleren van paarden; K. Eelman. Nieuweschild 9 te Oosterend voor een mestbassin; Bar 't Skiltje, De Ruyterstraat 61 te Oudeschild voor een dorpshuis. voor deze bedrijven gelden landelijke voorschriften. De bedrijven Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant hoeven geen milieuvergunning aan Ie vragen. Zienswijze indienen versch|]nen kunt u ook vjnden op de website van de is met mogelijk. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact Ogemeente; www.texel.nl. onder het kopie Actueel. bereikbaar onder telefoon(doorkies)nummer (0222) 362 121. Bekendmakingen. BEKENDMAKINGEN ff iiiHws 121 f (0222) 362 207/1 email texel.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 4