TE HUUR ik hou van zelf bouwen r#blank uaiiil APPARTEMENTEN Koogerhuys CALLUNA TEXELSE courant 2500ste dokbeurt beklonken met taart eilandcompetitie Niels Jimmink sprint naar zege G-voetballers klaar voor de competitie OMRING THUISSERVICE Thuishulpen voor de bemiddelingszorg Texel CALLUNA IN BEWEGING PASFOTO'S 'fbtoplus. DE WAAL Galerie Klif ART Blok van der Velden Livingstone bouw! umu van I FOTO SERVICE VRIJDAG 29 AUGUSTUS 2008 r Joop Schouwstra van Visser Texel overhandigt Adri en Marco Hutjes een taart. Op de achtergrond de TX27. (Foto Oarua TtrnnermanlBtolabenk Texat) Taart voor Adri en Marco Hutjes van het dok in Oudeschild. Een van de TX27. De dokbeurt van hun mijlpaal die Joop Schouwstra garnalenkotter was de 2500ste van scheepswerf Visser Texel niet ongemerkt voorbij liet gaan. Het was zeker niet de eerste keer dat de familie Hutjes hun kotter in het dok afmeert. 'We doen dat elk jaar. We laten het schip grondig schoonmaken en het krijgt een grote onderhoudsbeurt. Kort nadat Hans Boom in 1980 begon, kregen we ook al eens taart. Toen omdat het de honderdste dokbeurt was.' Vele anderen volgden, al krijgen door de afname van het aantal kotters schepen van de offshore, plezierjachten en andere sche pen de overhand. Een paar jaar geleden zag de toekomst van het Texelse dok er somber uit, maar na de overname door scheeps werf Visser zijn de vooruitzichten weer goed. Schouwstra: 'Er wordt weer geïnvesteerd in het dok, we hebben een nieuw onderkomen gevonden in het groothandelsge bouw en we hebben werk in over vloed. We zijn zelfs op zoek naar nieuwe medewerkers.' Inloopavond bij schaakclub De leden van schaakclub En Pas sant komen maandag voor het eerst na de zomer weer bijeen in hotel Den Burg. Om 20.00 uur begint een inloopavond, waarop ook andere belangstellenden wekom zijn. Een week later gaat de interne B&B Van der Vis en Den Boer-competitie van start. De jeugdspelers kruisen de degens voor het eerst op maandag 15 september, aanvang 19.00 uur. De groep bestaat uit veertien jonge ren, allemaal tussen de 7 en 15 jaar oud. Twee anderen zijn inmiddels doorgestroomd naar de volwasse nen. Belangstellenden, jong of oud. Programma dinsdag 2 september Veld A 19.00 Cocky's-Prinsen Autocentrale 19.45 Autocentrale-Kobeko Cocky's 20.30 NIOZ 1-Koetshuis 21.15 Randstad-CVI 22.00 Paal 28-TESO Veld B 19.00 Interieurbouw-PFB 19.45 Wessels-Slik's 20.30 Gea's-Rabo 21.15 NIOZ 2-RAB 22.00 Mantje-Ecotiem Kobeko Koetshuis Randstad Wessels PFB Slik Rabo RAB zijn welkom om een paar keer vrij blijvend mee te spelen. En Passant doet ook mee aan de bondscompetitie. Het Texelse acht tal komt uit in de tweede klasse van de Noordhollandse Schaakbond en speelt gemiddeld eens per maand tegen clubs als Heerhugowaard, Aartswoud en Magnus/Anna Pau- lowna. Veld C 19.00 Falcon-AH Kapper 19.45 Spar-Kapper AH 20.30 De Rog-NBC Spar 21.15 SVC-Texelcampings NBC 22.00 Krim-Kooger Texelcampings Wedstrijdleiding Slik's werk en Kees (tel. 310221) Smash'68 viert 40-jarig bestaan Volleybalvereniging Smash'68 uit Oosterend bestaat 40 jaar. Om dat te vieren wordt op 6 september in de Bijenkorf vanaf 20.30 uur een jubileumfeest gehouden. Leden en oud-leden zijn welkom. De organi satie vraagt hen sportkleding mee te nemen, er wordt namelijk ook gevolleybald. Texel'94 na valse start langs SVO Na een valse start is Texel'94 er gisteravond in Oosterend toch in geslaagd de thuisclub te verslaan. Op het veld aan de Vliestraat werd het 2-5. Het betrof een wedstrijd om de dis trictsbeker. SVO nam dankzij doelpunten van Dennis Daalder en Ger Vlaming brutaal de leiding. Een verrassing leek in de maak, maar het twee klasse hoger spelende Texel'94 maakte de favorietenrol daarna alsnog waar. Dankzij doelpunten van Vvo Barends, Leon Zijm, Joey van der Vis (2x) en Jeroen Vlaming gingen de gasten met de punten aan de haal. Of de zege groot genoeg is voor een plaats in de volgende ron de moet worden afgewacht. Het duel tussen Texel'94 en De Koog eindigde zondag in 1-1. Wint De Koog in de derde en laatse wed strijd in deze groep met meer dan drie doelpunten verschil van SVO, dan gaat niet Texel'94 maar De Koog door. De Koog en SVO tref fen elkaar om 14.30 uur op het veld aan de Boodtlaan. Niels Jimmink heeft dinsdag het voorlaatste criterium van de zomercompetitie van Wielervereni ging Texel gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint de twee andere leden van de kopgroep. Nadat de wind de renners de laat ste weken behoorlijk had gehinderd, was het dinsdagavond wat rustiger. Dat kon niet van het tempo wor den gezegd. De renners hadden er duidelijk zin in en gingen er direct vanaf de start volop tegenaan. Bij de senioren ontstond al snel een De G-voetballers poseren trots met hun nieuwe outfit. Achterste rij (vlnr): Klaas van den Berg (trainer!coach), Peter Tuitman, Anton Staal, Simon Kramer, Paul Bakker, Jos Bakker, Davey Voorend, Martijn Verbeeke, Mark Stolwijk en Tim Kedde (trainer/coach). Voorste rij: Ruud Weijers (sponsor), Kees van der Vis, Remon Molanus, Mitchel Kampstra, Twan Weijers, Peter Breuer, Robin Beekman, Jan Frans Haveman en Arie Bruin (sponsor). Jimmy Ponniah was afwezig. Zonder dat ze er ook maar iets van wisten, zijn de voetballers van het G-team van Texel'94 maandag tijdens de eerste training ver rast met nieuwe shirts, broeken en kousen, gesponsord door bouw- en timmerbedrijf Bruin en Weijers. Ze waren er zo trots op, dat ze zich 'best geklede team' noemen. Het G-team gaat het zeventiende seizoen in. Gehandicaptenvoetbal is een sterk groeiende tak van sport, waaraan wordt deelgenomen door steeds meer verenigingen. Waren er vijf jaar geleden nog drie niveaus, inmiddels is dat aantal verdubbeld. Texel'94 heeft zich al die tijd in het op het een na hoogste niveau (B- klasse) staande weten te houden. Omdat de hoogste klasse is ver kleind en sterke teams derhalve een niveau lager zijn ingedeeld, belooft het een moeilijke klus te worden dat succes te continueren. 'Aan de onderlinge verhoudingen zal het niet liggen. Met veel respect en waardering voor elkaar zullen de jongens ook dit seizoen hun huid zo duur mogelijk verkopen', belooft Klaas van den Berg, die samen met kopgroep, bestaand uit Sil Brouwer, Niels Jimmink en Gauke van Lingen. Ruben van Vliet probeerde nog wel aan te sluiten, maar viel terug naar het peloton. Zo'n tien ronden voor het einde achterhaalden de drie koplopers de grote groep, waardoor ze een ron de voorsprong hadden. Omdat het gezelschap daarna bij elkaar bleef en de overzichtelijkheid was verdwenen, besloot de jury het peloton eerder te laten afsprinten. Brouwer en Jimmink lieten zich daarbij meezuigen en ver rasten daarmee Van Lingen, die daar niet op had gerekend. Uiteindelijk was Jimmink net iets sneller dan Brouwer. Van Lingen werd derde. De sprint van het peloton werd gewon nen door Ruben van Vliet, voor Klaas Uitgeest en Denise Betsema. Bij de jeugd ging de zege naar Youp Wehnes, die de eindsprint won. Luuk van de Meer en Esmée Betsema streden fel om de tweede plaats. Betsema was net iets sneller. Nikay Sangers werd vierde, voor Mariëlle Blauw Jelmer Bot. Dinsdag wordt de laatste wedstrijd op de wielerbaan in Den Burg gehou den. De start is om 19.00 uur. Uitslagen: Senioren - 1.Niels Jimmink; 2.Sil Brouwer; 3.Gauke van Lingen, 4.Ruben van Vliet; 5.Klaas Uitgeest; 6.Demse Betsema; 7.Simone Betse ma; 8 Niels Bakker. 9 Joost van Heerwaar- den; 10.Yasmijn van Rongen; 11 .John Daalder; 12.Anton van der Meer; 13.Ward Beneens (gastrenner). Jeugd 10 t/m 15 jaar - I.Youp Wehnes; 2.Esmee Betsema; 3.Luuk van der Meer, 4.Nic- kay Sangers, 5.Mariëlle Blauw: 6.Jelmer Bot; 7.Rick Konijn, 8.Joey Mets; 9.Sjors Jimmink; 10-Slmone Blauw Tim Kedde de training en coaching voor zijn rekening neemt. Zaterdag speelt het G-team - vol gens hen zelf het Gigantenteam - voor het eerst in de nieuwe out fit. Dat gebeurt aan een toernooi in Mijdrecht, georganiseerd door Argon. In de lunchpauze speelt het Nederlands G-team onder de 19 jaar een wedstrijd tegen een selectie van toernooideelnemers. Onder hen de 15-jarige Texelaar Twan Weijers, die tijdens het toernooi van Texel'94 op 24 mei zo opviel bij de leiding van Argon, dat hij direct een uitnodi ging voor deze wedstrijd kreeg. Niet alle spelers van Texel'94 doen mee aan de competitiewedstrijden. Sommigen kiezen er voor alleen de wekelijkse trainingen te volgen en in toernooien te spelen. Doordat er altijd met twee trainers wordt gewerkt, kan iedereen op zijn eigen niveau trainen. De groep is erg divers. De jongste speler is twaalf jaar oud, de oudste 49. Nieuwe leden - met een verstandelijke of lichamelijke handicap - zijn welkom. Er wordt iedere maandag vanaf 18.30 uur getraind. Inlichtingen kun nen worden ingewonnen bij Klaas van den Berg, tel. 314008. Bij Omring Thuisservice zijn we er voor mensen die hulp nodig hebben in de huis houding. Wij helpen omdat ze dat zelf niet (meer) kunnen. We komen in vrijwel heel de kop van Noord-Holland bij mensen over de vloer die hulp nodig hebben door ziekte, een handicap of gewoon omdat ze een dagje ouder worden. We lappen ramen, doen de was, maar we kijken ook goed of onze klanten niet meer of andere zorg nodig hebben. Natuurlijk zijn we er ook voor een praatje. voor Texel Je helpt mensen thuis bij het huishouden. Als thuishulp bemiddelingszorg werk je bij cliënten die bemiddeld worden door Omring thuisservice. Je gaat een werkovereenkomsl aan met je cliënt. Je cliënt is je werkgever. Meer weten over deze baan? Kijk op onze website www.omring.nl of bel voor meer informatie met Thea Huisman, servicemanager (0222) 3212 36. f A {Omringen www.omringthuisservice.nl <£sX Gemeubileerde appartementen te Huur per direct, 2/3-kamerappartemëhfën - voor een periode van minimaal 1 jaar. Prijs v.a. €550,- per maand (excl. gas,water licht}. Info: 0341 455 51S*> (ma t/m vr 9.00 - 12.0Otiur) óf mail: m.bronkhorst@epegroep.nl Sterk in compleet aanlegwerk Tuinaanleg/ontwerp Levering beplanting Tuinonderhoud (alle opties mogelijk) Sier- herbestrating Erfafscheidingen Kijk op www.derijcketuinen.nl of bel 0222-321300/06-25164777. -VASTG.QED Winterprogramma vanaf 8 september 2008 ZWEMMEN Zwem ABC (vanaf 4 jaar) DOELGROEPEN Guppy zwemmen (vanaf 18 maanden) Therapeutisch zwemmen Ouderen zwemmen Mobiliteit 55+ Aquajoggen NIEUW! Zwemles voor volwassenen (deze groep zal starten, mits er vol doende animo is) Vanaf heden opgeven bij de receptie van Calluna. Voor informatie bel 0222 - 317888, of kom langs bij de receptie van Zwemparadijs Calluna. Zwemparadijs Calluna Schumakersweg 3 1796 NM De Koog C 0222 - 317888 calluna@roompot.nl Kijk voor meer informatie op onze site! www.zwemparadijscalluna.nl Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangcrwtg 10 1793 EH De Waal Tel 31 29 83 Bankrek 36.25.99.343 Kijk op WWW. dehollebol.nl Daar staat alle informatie over de nieuwe dorpsvilla's aan de Burgwal plus de ontwikkelingen en achtergronden van cafe "In den Grooten Slock"en Nauta Boek naar een uniek v. Cultuurcentrum. zwart/wit of kleur €6.00 52 320963 Tuinplanten Nieuw werk te zien zaterdag 30 augustus van 11 tot 18 uur zondag 31 augustus gesloten Zie ook de site! Klif 27, Den Hoorn, tel. 0222-319618. site: http://klifart.kunstmodule.nl Al onze klanten zijn verschillend. Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone Livingstone bouwt al 25 |aar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal Afspraak is afspraak En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek Meer weten? Stuur een e-mail naar info@livingstone org Door ons gesoleclecrde dealer ui uw regio Elko Vermeulen Bouw B.V.. Oosterend (Texel) Gratis Huizotheek met 50 ideeën: 0900 899 60 50 of www.huizotheek.nl bank Heeft u een leuke of boeiende foto gezien in de Texelse Courant, Texeltoerist of Vakantiekrant? Dan is het misschien goed te weten dat u foto's die door onze redacteuren zijn gemaakt, eenvoudig via www.beeldbanktexel.nl kunt bestellen en betalen. De bestelde foto's worden dan naar u opgestuurd. Heeft u of iemand anders in uw omgeving geen internet? Dan kunt u de gewenste foto door middel van de ingevulde bestelbon en tegen contante betaling uitsluitend bestellen bij: Uitgeverij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 te Den Burg. In dat geval brengen wij 3,- administratiekosten in rekening. Bestelt hierbij de volgende foto: Datum krant:CD J Pagina/onderwerp:O i z I ...x Foto print 10x15è 6,00 ..X Foto print 13x18a 7,00 ...x Foto print 20x24a 7,50 LANGEVELD Maandag a.s. schapenfokdag: Grote boichrysant 2,95 Elke maandag op de markt in den Burg Den Burg Schagen Hoorn

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6