I Voetbalclubs beginnen vol vertrouwen aan een nieuw seizoen 'Vroeger was alles beter, dat weten we allemaal' TEXELSE 7 CouranT Parcours verkennen voor Bewegingslessen voor ouderen Texel Halve Marathon lüM Twan Weijers speelt tegen Oranje Wat vindt U? Taxi 312000 breidt wagenpark uit met Renault VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2008 Trappelend van ongeduld staan ze aan het begin van een nieuw voetbalseizoen, spelers en begeleiders van Texel'94, SV Koog, SV Oosterend en ZDH. Wordt het promotie of degradatie? Het linkerrijtje of het rechterrijtjeEn hoe is met de jonge talenten? Kunnen ze de gestopte veteranen doen vergeten? De Texelse Courant maakte een rondje langs de velden en vroeg het de betrokkenen. Texel'94 is na de promotie van vorig seizoen terug in de vierde klasse, het niveau waarop het de afgelopen decennia meestal actief was. Met dertig selectiespelers voor twee teams beschikt de nieuwe trai ner Ben Jansen over een redelijk, maar niet overdreven grote groep. 'Ik verwacht dat het basiselftal in grote lijnen hetzelfde zal zijn', ver telt bestuurslid technische zaken Wim Koorn, die in diverse functies al tientallen jaren bij de club betrok ken is. De grootste twijfel heeft Koorn over zijn eigen zoons. Marko wacht eind deze maand een operatie aan een enkel, terwijl de 41-jarige Martin na een lange carrière (onder meer als profvoetballer) met een versle ten knie kampt. 'Een kijkoperatie heeft uitgewezen dat het kraakbeen onder een knieschijf helemaal weg is. Daarmee kun je nog prima recht uit lopen, maar draaien wordt lastig. Bovendien moet je er geen schop tegen krijgen. Maar hij wil het wel weer proberen en heeft een brace besteld. Maar voor beiden is het afwachten. Wat dat betreft is het een brak zootje bij de familie Koorn. Als het niet lukt, is vooral het ont breken van Martin een aderlating, zeker in de vierde klasse.' Toch ziet Koorn senior de situatie niet al te somber in. Spits Tim Kedde is terug van een zware blessure, ter wijl enkele jonge spelers zich goed ontwikkelen. 'Rick den IJzerman zat er vorig jaar al dicht tegenaan, maar zal nu definitief in het eerste willen voetballen. Jimmy Vlaming, van het tweede elftal, deed het in de bekerwedstrijd tegen Oosterend erg goed. Verder zijn er een paar A- junioren die zich knap manifesteren. Meest opvallende jongens zijn Tom de Lugt en Marlon Zijm. Ik denk niet dat ze de vierde klasse al goed aan kunnen, maar ze zijn wel inzetbaar als wisselspeler.' Aparte woorden wijdt Koorn aan Jacob Krijnen, de boomlange en beresterke kottervis- ser, die jaren geleden al geregeld voor het eerste elftal speelde. 'Hij rammelt nadrukkelijk aan de deur. Hij heeft de handicap dat hij door zijn werk niet kan trainen, maar als hij zo speelt als de laatste tijd, komt hij zeker in aanmerking voor een plaats in de basis.' Koorn waagt zich niet aan voor spellingen. 'Handhaven, méér durf ik in eerste instantie niet te eisen. De vierde klasse is best een stap je hoger. Bovendien beginnen we direct tegen Berdos. Dat is een sterke tegenstander, weten we uit het verleden. Aan de andere kant is het afwachten hoe het voetbal aan de overkant zich heeft ontwikkeld. Als ik Luc Post (oud-trainer, red.) over Den Helder hoor, dan moet het daar niet best zijn. Maar vroeger was alles beter, dat weten we ook allemaal. We zullen het wel zien.' SV De Koog staat aan de voor avond van een seizoen in de vijfde klasse. Voor de tweede keer in drie seizoenen, want na promotie in het seizoen 2005/2006 volgde direct degradatie, terwijl afgelopen voor- het basiselftal is gekomen. Er zijn nu zeker achttien spelers die weinig voor elkaar onderdoen. Voor een kleine club als De Koog is dat luxe. Al moet je altijd rekening houden met onverwachte gebeurtenissen. Als zich veel ziektes en blessures voordoen, kun je toch krap komen te zitten.' De Koog ziet terug op een goede voorbereiding, waarin hard werd getraind en de ploeg in de beker- en oefenwedstrijden ongeslagen bleef. De 4-1 overwinning op Oosterend was na het gelijkspel tegen Texel'94 net niet genoeg voor een plaats in de volgende bekerronde. Van der Park kan daar niet om rouwen. 'We spelen in de competitie al 26 wed strijden. Ik kon mijn spelers moeilijk verplichten voor de beker te verlie zen, maar ik ben er niet ongelukkug mee dat Texel'94 nu verder bekert.' Van der Park begint aan zijn vierde seizoen bij De Koog, nadat hij er in de jaren negentig ook al eens een paar jaar werkzaam was. Een ver rassing, want eind vorig jaar kondig de hij nog aan te zullen stoppen. 'Ik had het goede gevoel niet meer en ik heb ooit met mezelf afgesproken dat ik in dat geval stop', vertelde hij destijds. Hoewel hij naar Den Helder is verhuisd, is hij toch op zijn besluit teruggekomen. 'Ik heb toen al aangekondigd ze niet te laten barsten, als ze geen nieuwe trainer zouden kunnen vinden. Nu vind ik wedstrijd in Heerhugowaard tegen Hugo Boys. 'Dat is jammer, want Hugo Boys is wat mij betreft één van de vier titelkandidaten. Je kunt ook zeggen dat je die dan maar vast gehad hebt, maar het is ook wel prettig om in je eerste wedstrijd punten te pakken.' Erg concrete verwachtingen heeft Van der Park niet. 'Onze doelstelling is niet te degraderen. We kunnen met De Koog historie schrijven door na pro motie niet te degraderen. Bij ZDH is me dat één keer gelukt, bij De Koog nog niet. Dat te redden, zou een eer zijn.' ZDH heeft kennelijk aantrekkings kracht op spelers van Texel'94, want de vier nieuwelingen - Pieter- Jan Eelman, Fedor van Elk, Jonas Leenhouts en Hans Berbée - speel den vorig seizoen allemaal nog voor de club uit Den Burg. Daar staat alleen het vertrek van Wim Ridder- inkhof (naar een club in de buurt van zijn studieadres) tegenover, terwijl veteraan Joop Rommets een stapje terug heeft gedaan en oproepkracht wordt. 'We hebben een vrij goede selectie', bevestigt trainer Jan den IJzerman. 'Als we dat zo kunnen houden, zie ik het positief in.' Vorig jaar beleefden de Zwaluwen een merkwaardig seizoen. Met alle beschikbare spelers konden bijna twee teams worden geformeerd. Maar door een ongekende blessu- regolf moest ten slotte een beroep jaar opnieuw de nacompetitie werd gewonnen. Trainer Hans van der Park ziet het nieuwe avontuur met vertrouwen tegemoet. 'Ik denk dat we sterker zijn dan twee jaar geleden. Op Kets (Arnold Kaercher, red.) na, die is gestopt, zijn we geen belangrijke mensen kwijtgeraakt. Daar staat de terugkeer van Pieter List tegenover. Bovendien hebben we Ivar van Elk erbij gekregen. Komt nog bij dat de tweede groep de afgelopen jaren kwalitatief is gegroeid en dichterbij toch weer heel leuk. Ik moet zeg gen dat de groep heeft aangetoond graag te willen. De pubers, tussen aanhalingstekens, zijn volwassen mensen geworden. Vroeger wilden ze nog wel eens zomaar iets roepen dat een ander beschadigde. Nu is er respect voor hun medespelers en gaan ze goed om met teleurstel lingen. Erg plezierig vind ik ook dat Leen van Elk me komt assisteren. Bedoeling is dat hij één van de twee trainingen van me overneemt.' De Koog speelt zondag de eerste worden gedaan op veteranen en junioren om de competitie tot een goed einde te brengen. Den IJzer man: 'Daar moest ik wel even aan denken toen Robbin Knol op de eerste training na tien minuten een stap achteruit zette en z'n enkel krak zei.' Op het moment telt de selectie veertien fitte spelers. Onder hen Erik Wuis en Ruben Boogaard, die een groot deel van het vorig seizoen ontbraken. Ruud Hof is nog herstel lende van een gebroken scheen- Tü TJ.-:'-- Na de promotie van SV De Koog worden gespeeld de vijlde klasse zijn ZDH-SV Oosterend SV Oosterend-ZDH nog de enige derby's die komend been, Remco Boogaard heeft wat last van een pijnlijke enkel en Joost van Heerwaarden ondervindt nog de naweeën van een crash tijdens de autocross. Peter Eelman, die begin vorig seizoen ernstig gebles seerd aan een.knie raakte, heeft een snelle rentree uit zijn hoofd gezet. Als de nood aan de man komt, kan Den IJzerman nog een beroep doen op Jonathan Abraha en veteraan Ronald Biesboer. Ondanks de weinig succesvolle oefencampagne - met nederlagen tegen (vier) sterke tegenstanders - is Den IJzerman goed te spreken over de voorbereiding. 'De trainingsop komst is prima. Er zijn altijd wel tien jongens en dinsdag zelfs veertien. Er wordt enthousiast getraind. Voor al Hans Berbée heeft me verrast. Ik heb hem gezegd dat hij dit als een leerjaar moet beschouwen, maar hij doet het erg goed. In de oefen wedstrijden hadden we moeite met scoren. Maar als Jelmer Bomas er straks weer is - hij had het erg druk in de horeca - moet dat ook wel goedkomen. zeker in combinatie met Pieter-Jan Eelman. Vorig jaar wilden we het linkemjtje halen. Nu ook, natuurlijk, maar stiekem denk ik af en toe ook aan een periodetitel. Belangnjk is in ieder geval dat de Ook Jitze Beintema van SV Oos terend kijkt uit naar het nieuwe seizoen, waarin hij het zal moeten doen zonder routiniers Sil van Dijk, Jan Bloem en Tom Witte, die afge lopen voorjaar aankondigden het wat rustiger aan te willen doen. 'Ze hadden zelf het gevoel dat we ze nog vaak van stal zouden moeten halen, maar zoals het er nu naar uit ziet, zal dat niet het geval zijn. Er is een hele lichting A-junioren doorge stroomd naar de senioren. Daardoor hebben we een grote selectie voor het eerste en tweede elftal. Ik denk dat we met de beste nieuwe spe lers en de beste van de jongens die gebleven zijn best een heel aardig team kunnen samenstellen.' Beintema acht zeker zes en mis schien zelfs zeven voormalige A- junioren rijp voor een plaats in het basiselftal. 'Sommigen speelden vorig jaar ook al geregeld mee. maar dat betekende voor hen dat ze twee wedstrijden in één weekeinde afwerkten en dat zal nu uiteraard niet meer het geval zijn. Ze zullen daardoor fitter zijn. Voordeel van zo'n grote groep is ook dat we het tramingsbezoek en de inzet in wed strijden en trainingen kunnen laten mee mogen. En andersom is dat natuurlijk ook het geval. Door die strijd kunnen de resultaten alleen maar beter worden. De trainingen worden nu al beter bezocht dan vorig jaar.' Wie alleen de uitslagen van de bekerwedstrijden bekijkt, moet wel denken dat Oosterend er niet op vooruit is gegaan. Van Texel'94 werd met 5-2 verloren, van De Koog met 4-1. Maar Beintema ziet het anders. 'Tegen Texel'94 stonden we binnen de kortste keren met 2-0 voor. Daarna werd het moeilijk het hoge tempo vast te houden. Maar daar werken we aan. We hebben de bekerwedstrijden gebruikt om te kijken wie waar op juiste plek staat. Daar waren ook een paar spelers bij die we nog een keer wilden zien voetballen, maar waarschijnlijk straks in het tweede elftal staan. Inmiddels hebben Ad Guldemond - die mijn assistent dan wel collega is geworden - en ik er een aardig idee in van in welke opstelling we willen gaan spelen.' Gevraagd naar zijn prognose, komt de doorgaans voorzichtige Beintema verrassend uit de hoek. 'Ik wil wel inzetten op een plaats in de nacompetitie. Hoger eindigen dan vorig jaar (toen jongens lekker bezig blijven. Dan moet een plek bij de eerste vijf of elftal die goed presteren, maken meewegen bij het maken van de SVO twee-na-laatste werd), is me opstelling. Jongens uit het tweede een te minne doelstelling.' zes in ieder geval mogelijk zijn.' kans dat ze ook eens met het eerste Joop Rommets Deelnemers aan de Texel Halve Marathon, die op 28 september wordt gehouden, kunnen zondag het parcours verkennen. Speciale aandacht wordt daarbij besteed aan de aanpassingen in het traject, die met name in het bos te vinden zijn. Deelnemers aan de ver kenning kunnen hardlopend met de gewijzigde situatie kennis maken. In totaal wordt ongeveer tien kilome ter gelopen, in een redelijk tempo. Afhankelijk van het niveau van de deelnemers wordt in twee groepen gestart. De verkenningsloop gaat om 10.30 uur van start bij De Lin deboom. Een week later, zondag 14 sep tember, wordt-een extra loopclinic gehouden op de atletiekbaan aan de Haffelderweg en in het Hogeberg- gebied. Deze staat onder leiding van Raymond Koen uit Den Helder en Peter ter Burg uit Julianadorp en gaat om 10.15 uur van start bij Stay- okay aan de Haffelderweg. Deelne mers aan de halve marathon krijgen tijdens deze clinic vast hun T-shirt met opdruk mee. Voor deze clinic is het noodzakelijk zich tevoren aan te melden, Dat kan via e-mailadres i nf o@texelhal vemarathonn I De Stichting Welzijn Ouderen Texel biedt ook het komend sei zoen een gevarieerd aanbod aan bewegingslessen voor ouderen. Dit gebeurt in groepsverband, onder deskundige leiding van speciaal opgeleide leerkrachten. De lessen worden gegeven in De Buureton in Den Burg en in ver schillende dorpshuizen in de bui tendorpen. Het aanbod bevat lessen volksdan sen (De Buureton, maandag 9.00 uur) en bewegend ontspannen (De Buureton, maandag 10.30 en 11.15 uur en De Waldhoorn, dinsdag 14.00 uur). Seniorenfit wordt gegeven in 't Skiltje (maandag 13.45 uur). De Hof (woensdag 9.30 uur) en de Beatrix- zaal in Den Burg (woensdag 13.30 en 14.15 uur). Naast deze lessen worden bewe gingsactiviteiten gegeven onder de naam GALM. Daarbij ligt de nadruk op het leren kennen van de eigen mogelijkheden en het behendiger worden en de afwisseling vinden tussen in- en ontspanning. Deze lessen worden gegeven in de aan bouw van Ons Genoegen in Den Burg maandag 16.00 uur, dinsdag 17.30 uur en 18.30 uur, woensdag 18.00 en 19.00 uur), in De Hof in De Koog (maandag 17.30 uur), het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp (dinsdag 20.00 uur). De Bijenkorf in Oosterend (donderdag 16.30 uur) en 't Skiltje in Oudeschild (don derdag 19.30 uur). Meer informatie is te verkrijgen bij de SWOT (tel 312696). bij Anneke Hoogenbosch (tel. 312336) en bij Betsie Verhoeven (tel. 06-47763926, na 20.30 uur). Twan Weijers (rechts) zet namens het selectieteam een aanval op. - s~-g Schapencup Het derde elftal van Texel[94 houdt zondag voor de vijfde keer het toer nooi om de Schapencup. Naast het Texelse team en titelverdedi ger Wartburgia wordt aan dit toer nooi deelgenomen door teams van WGA, Victoria Obdam, AFC'34, Alcmaria Victix en West Frisia. De aftrap wordt om 12.00 uur gegeven door een echt Texels schaap van boerderij Hoogvliet. Er wordt in twee poules gespeeld, waarna de winnende teams elkaar treffen in een kruisfinale. Na afloop van iedere wedstrijd zullen de spe lers proberen de bal 'op de strop das' te leggen. Meer informatie is te vinden op www.schapencup.com. Nieuwe stelling: Leerlingen wier ouders een sei- zoensbedri/f hebben moeten mak kelijker buiten de reguliere vakanties om vrij kunnen nemen, zodat het hele gezin op vakantie kan. Geef uw mening op www.texelsecourant.nl Vonge stelling: OSG De Hogeberg moet de boeken van scholieren voortaan thuisbe zorgen. Mee eens: 33%, niet mee eens. 67% 126 stemmen 32 reacties Twan Weijers. één van de spe lers van het G-team van Texel'94, beleefde zaterdag een hoogtepunt in zijn voetballeven. In de pauze van het toernooi van Argon in Mijdrecht mocht hij in een team met de groot ste talenten van de deelnemende verenigingen aantreden tegen het Nederlands G-team onder de 19 jaar. De 16-jarige Twan, één van de jongste voetballers op het veld, begon wat onwennig, maar speelde een puike tweede helft. Daarin werd hij als één van de weinigen niet Texel'94-Berdos half uur eerder Texel'94 speelt zondag in de ope ningswedstrijd van het seizoen thuis tegen Berdos uit Berdos. Op ver zoek van deze tegenstander wordt een half uur eerder begonnen dan gebruikelijk. De scheidrechter blaast om 13.30 uur het beginsignaal. VERVOLG VAN PAGINA 1 Schoolverzuim Het spreekt vanzelf dat een kind wegens ziekte van school mag weg blijven (onder voorwaarde dat de schoolleiding direct op de hoogte wordt gesteld), maar verlof is ook mogelijk in geval van huwelijk, jubi leum. ernstige ziekte of overiijden van naaste familie, verhuizing, het moeten verschijnen op een recht zitting of het moeten vervullen van plichten die voortkomen uit gods dienst of levensovertuiging. Wie aan de folder of de gemeentelijke website www.texel.nl niet genoeg heeft, kan contact opnemen met de schooldirectie of de nieuwe leerplicht ambtenaar Vincent Bais, tel. 362260, email leerplicht@texel.nl. gewisseld (de selectie bestond uit acht spelers voor het basisteam en zes wisselspelers). Als linksachter kweet hij zich uitstekend van zijn verdedigende tcjpk, maar kwam hij ook aanvallend goed uit de verf. Dat resulteerde in twee doelpogingen. Tegen het einde sloeg de vermoeid heid toe. Dat was ook het gevolg van een gebrekkige nachtrust, waarin hij werd gekweld door zenuwen. Trots als een pauw, een ervaring rijker en met de complimenten van de bonds coach van het G-team ging Twan na afloop van het veld. De wedstrijd eindigde verrassend in 5-5. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 9 september: Veld A 19.00 De Boer-Timmer's De Waal 19.45 De Waal-Bar Sportief Timmer's 20.30 Jozefschool-Otto's Bar Sportief 21.15 Sportshop -Klif 23 Jozefschool" 22.00 CVI-Kobeko Klif 23 Veld B 19.00 NIOZ 2-Tevoko (j) PFB 19.45 PFB-Wessels NIOZ 2 20.30 Ecotiem-Slik's Wessels 21.15 RAB-Mantje Ecotiem 22.00 AH-Gea's RAB Veld C 19.00 Spar-De Rog SVC 19.45 NBC-SVC De Rog 20.30 Kapper-Krim NBC 21.15 Texelcampings-Kooger Krim 22.00 Rabo-lnterieurb. Texelcamping Wedstrijdleiding PFB en Evelien (tel. 310096) Uitslagen: Cocky's Kapsalon-De Prinsen van Texel 3-0; Texelse Autocentrale-Kobeko 2-1NIOZ 1 -Het Koetshuis 2-ïRandstad-CVI 1-2. Paal 28/De Knm-TESO 3-0. Interieurbouw Texel-PFB 3- 0, Wessels Ontwerpt'-Slik's werk IJzersterk 2-1. Gea's viswijven-Rabobank 3-0; NIOZ 2-8ouwcenter Rab 1 -2: Mantje-Ecotiem 3-0; Falcon-Alberl Heijn 0-3; Spar Oudeschild-De Kapper 2-1. Eet Café De Rog-NBC Eelman Partners 3-0; SVC-Texelcampings 0-3; De Knm-Piet Kooger 0-3. Verkeer omgeleid voor NK tijdrijden Met het oog op de veiligheid heeft de organisatie van het NK tijdrijden van de gemeente toestemming gekregen het ruim 28 kilometer lange wielerparcours af te sluiten voor doorgaand verkeer. De IJs- dijk en Lancasterdijk zijn daarom zaterdag tussen 12.30 en 18.00 uur alleen toegankelijk voor aanwo- nenden. Het overige verkeer wordt met borden omgeleid. Het organiserende Wielercomité Texel heeft tot deze maatregel besloten in verband met de steeds toenemende recreatieve verkeersdruk. Een andere opvallende wijziging in de opzet is het inkorten van de route. Reden de wiel renners eerder een ronde van veertig kilometer, dit jaar is het parcours ruim tien kilometer korter. Start en finish zijn bij de jachthaven in Oudeschild. Daarvandaan rijden de deelnemers hen en weer langs de dijk tot het monument bij De Cocksdorp, De jeugd van Wielervereniging Texel start als eerste, om 12.45 uur. De senioren starten vanaf 13.00 uur, steeds met een minuut tussenruimte. De favorie ten starten als laatste, steeds twee minuten achter elkaar. De laatste ren ner wordt om 16 45 uur terug ver wacht. De Texelse favoriet Robbert Boersen moet afrekenen met jong talent Ferry van der Vis en routiniers als Niels Jimmink, Gauke van Ungen en Loek van Vliet. Bij de dames zijn Erica Goënga en Natascha van der Vis favoriet. Ze kunnen echter tegen stand verwachten van Annette de Bot uit Oud Gastel, die vorig jaar slechts 15 seconden langzamer was dan Van der Vis.Nieuwkomers bij de bedrij- venteams zijn Rabobank Noord-Hol land noord en Bike Totaal Texel. De winnaar van vorig jaar, TNT Post, is kanshebber, maar zal het moeilijk knjgen tegen Schapenfokbednjf Oud Agnes, Zwemparadijs Calluna (met Ferry van der Vis in de gelederen) en de altijd gevaarlijke ploeg van hoofd sponsor RAB Betoncentrale. EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF TAXI 312000 Drie nieuwe Renaults staan klaar om de klanten van Taxi 312000 te vervoe ren. Inmiddels is het wagenpark uit gebreid tot dertien taxi's, waarvan vijf Renaults. 'De service en prijs van een Texelse dealer waren voor ons door slaggevend in de keuze voor Garage Dros, want we staan voor kwaliteit en continuïteit,vertelt Bart de Vries, directielid van het taxibedrijf. Hel taxibedrijf haalt sinds 2005 de auto's bij Dros vandaan. Dit naar vol le tevredenheid van het bedrijf en de klanten. 'Veel van onze oudere klanten hadden problemen met de lage instap, daarom zijn we op zoek gegaan naar een voertuig met een hoge instap. We kwamen na onderzoek en vergelijkin gen bij de Renault uit.' Service prijs reden voor samenwerking Garage Dros' Service prijs De samenwerking met Edwin van den Heuvel van Garage Dros bevalt het bedrijf uitstekend. Een Texelse A-status dealer met marktconforme scherpe prij zen en de juiste uitleesapparatuur voor hun wagens. Service op elk ogenblik, ook op zaterdagavond om 22.00 uur of wanneer ze met een klant op de A7 stil staan. 'Als we pech hebben onder vindt de klant daar geen hinder van, we kunnen onze kwaliteit en continuïteit blijven bieden en het kost ons niets.' De andere auto's zijn van Mercedes, als er iets mee is moeten ze naar Den Helder en dat komt niet altijd uit. De intentie volgens directielid Johan Wiersma is om het hele wagenpark in de toekomst uit Renault te laten bestaan. Uiterlijk Het oog wil ook wat en dat maakt Renault populair bij het taxibedrijf. Een grote keuze in modellen en veel ruimte. 'Kijk naar de Renault Espace, daar kun nen met gemak vier volwassenen in mét bagage!', legt Wiersma enthousiast uit. Het groeiende aantal Renaults op het eiland maakt garagehouder Van den Heuvel trots. 'Het wordt steeds mooier op Texel, de bedrijfswagens stralen kwaliteit uit en dat vind ik belangrijk.' Bedrijven krijgen boven dien voorrang als het om servicever lening gaat. Informeren? Ook geïnteresseerd in een Renault bedrijfswagen? Garage Dros, Oor- sprongweg 3, Eierland. Telefoon nummer: 311611. Openingstijden werkplaats: Maandag t/m vrijdag 8.00 -17.00 uur. Zaterdag drive-in: 9.00 - 12.30 uur 13.30 - 16.30 uur.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7