TEXELSE g CouRANT 'Rond koffietijd sloeg het noodlot toe' De week van Louise van der Sluis Wat ik zeggen wou.. Me<fische zorg VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2008 Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Jan van der Vis van de TX36 een week lang een weblog bij over het vissen met de sum- wing. Na drie testweken moest het alternatief voor de traditione le boomkor zich gaan bewijzen. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Over de eerste week) Tegen de avond komen we bij het Windmolenpark voor de kust van Egmond, deze vorm van 'groe ne energie lijkt ook niet meer te stoppen. Wij als visserman zijn hier uiteraard niet blij mee en het stuk compensatie of inspraak in deze projecten ontbreekt ook. Het valt me ook op dat een kwart van de windmolens stil staat in verband met onderhoud of ze zijn stuk. dus mensen denk even twee keer na voordat je op groene stroom over stapt en je geld in deze geldverslin dende projecten stopt. (Over de tweede week) We beginnen weer met vissen op dezelfde plek als vorige week en om 3 uur 's middags vieren we de vleugels weer onder water, we zien op onze trekkrachtmeting dat het nieuwe net ongeveer 1000 kilo lichter trekt, dus dat ziet er goed uit. Wanneer de vangst voor het eerst weer aan boord komt, wordt de stemming wat minder, want we zien dat het nieuwe net veel minder tong vangt dan het andere. Maar na een aantal aanpassingen kun nen we de tongvangsten weer wat opkrikken, totdat hij gelijk vangt met het andere net. (Over de derde week) Het is alweer donderdag. De laatste testdag, dus nu kunnen we nog wat uittesten. Het water is hier kraakhelder, dus dat gaat mooie beelden opleveren. We bevestigen de camera nu aan de spruit, dit is de staalkabel die vanaf de vleugel naar het visblok loopt. Zo willen we de voorkant van de vleugel filmen en de zijkant. Nadat de sumwing de bodem in zicht krijgt, zien we dat de Louise van der Sluis is de volgende blogger in de serie De week van... Zij is één van de organisatoren van het eetfestijn Texel Culinair, dat van vrijdag 12 tot en met zondag 14 september in De Koog wordt gehouden. vleugel mooi stabiel blijft, de zijkant zweeft ongeveer 15 cm boven de zeebodem, dus de bodemberoering is nihil. Tijdens het filmen zien we soms de ponen voor de vleugel uit- zwemmen. Dit was een zeer bijzon der gezicht, we proberen verschil lende snelheden en zien dat bij een snelheid van 3 knopen de sumwing ook nog goed werkt. (Maandag) We zitten weer in ons oude ritme en vertrekken weer op zondag om 22.00 uur. Het gaat er deze week wel weer om spannen, want het testen is nu voorbij, dus iedere trek moet wel raak zijn. Vandaag gaat het de eerste trek al mis, het net van stuurboord hapt in de grond. We zijn 2,5 uur bezig om alles weer in orde te maken. De vangst valt niet tegen, maar op deze plek is het te gevaarlijk om te vissen. Dikke keien en moeilijke grond. (Dinsdag) Gisteren kreeg ik de fax met de visprijzen van de maandagmarkt op Urk onder ogen, deze liet weer een grillig prijsverloop zien. Een van de grote oorzaken hiervan is de grote hoeveelheid kweekvis die geïmporteerd wordt uit veelal Azi atische landen. Deze kweekvis is bij de consument beter bekend als Panga(sius) en Tilapiafilet. Deze vis wordt gekweekt in grote modder poelen. Het voer dat deze kweek- vissen knjgen bestaat uit vismeel. Om ziektes in deze grote kweekvij vers te voorkomen, worden grote hoeveelheden antibiotica en andere geneesmiddelen toegevoegd. In tegenstelling tot onze eerlijke en verse Noordzeevis staat deze vis wel in het groen op de bekende viswijzer. Veel restaurants verkopen kweekvis ook onder de naam tong filet. Wanneer het een echte tong is, wordt hij ter plaatste gefileerd of in zijn geheel geserveerd. Dus men sen, let op. (Woensdag) Vanmorgen rond koffietijd sloeg het noodlot toe voor het bakboord- net. Na een aantal pieken van 20 ton op de trekkrachtmeter is het net in de grond gelopen. De hele onder zijde van het net was eronder van daan. We hebben het restant van het net aan dek gehaald en gekeken of het reservenet eraan moest of dat het nog ter plekke gemaakt kon worden. Toen hebben we besloten het net te maken en met één kant verder te vissen. Tijdens het vissen met één net valt het niet mee de kotter op koers te houden. Cursus theologie De predikanten van het eiland beginnen woensdag aan een nieu we cursus Theologie voor Geïn teresseerden (TGV), bedoeld voor iedereen die zich wil bezighouden met vraagstukken over geloof en zingeving. De cursus duurt drie jaar en is toegan kelijk voor iedereen, ongeacht kerke lijke gezindte. In het eerste jaar komen kerkgeschiedenis, het oude en het nieuwe testament en geloofsvragen aan de orde. De cursus loopt van september tot en met april en bestaat uit blokken van drie avonden van twee uur. De lessen worden gegeven op woensdagavond in De Poort aan de Elemert in Den Burg, van 19.30 uur tot 21.30 uur. Op 10 september wordt een introduc tieles gegeven. Daarnaast wordt van 29 oktober tot 19 november een 'open blok' gehouden voor oud-cursisten, waar belangstellenden welkom zijn om enkele lessen mee te maken. De lessen worden zo veel mogelijk gegeven door predikanten van het eiland, die in begrijpelijke taal uitleg over het onderwerp gegeven. Uiter aard is er voldoende gelegenheid voor het stellen van vragen. Wat deelname gaat kosten, is nog niet helemaal zeker. Waarschijnlijk rond de €120,-. Voor aanmelden en inlichtin gen: Fred van Helden, tel. 318963, e-mailadres vanheldendernederlande n@hetnet.nl. Nieuwe loods voor De Bolder Sociale werkplaats De Bolder krijgt veel meer opslagruimte. De bestaande loods (vroeger van Rijkswaterstaat) aan het Wezen land in Den Burg wordt uitgebreid en er komt een nieuwe loods bij. Totale kosten €350.000,-. De Bolder huurt thans opslagruimte in het buitengebied, wat minder praktisch is en tot improviseren dwingt. Intussen neemt de beteke nis van het bedrijf nog steeds toe. Het aantal personen dat er in WSW- at ik zeggen wou... Vrijgevig Texel Ik ben zó blij dat ik het steun punt voor spullen voor Georgië heb opgericht. Met al die dekbedden was de start grandioos. Maar ook particulier Texel heeft zich van zijn allerbeste kant laten zien. De eerste container was al binnen één week vol. Er waren ons er drie toege zegd en we gaan ervan uit dat we dit tempo handhaven. Dat betekent dat 15 september de derde contai ner vol moet zijn. Ik ga elke week met een busje met een wagen er achter naar Alphen aan de Rijn, de laatste keer op 13 september. Van daar uit worden de spullen naar Georgië gebracht. U kunt tot vrijdag 12 september uw kleding, schoe nen, matrassen en andere spullen naar D&D Bouw aan de Schilder- weg brengen. Heel blij was ik met het kinderspeelgoed en knuffels. Als de kinderen weer lachen, wordt het voor de ouderen ook draaglijker. Van Ria van der Vis kreeg ik nog een tip dat ook schriften en pennen welkom zijn. Winkeliers, plezieriger komt u niet van uw minder gang bare spullen af. Volgende week sluit de inzamelingsactie, want we kun nen de spullen niet zelf naar Georgië brengen. Van hieruit bedank ik Hans en Carla Huisman van appartemen tencomplex Kerckeland uit De Koog en Willy en Piet Prins van de Post weg, die als steunpunt fungeren. Kees Dros, Waalderstraat Ijsbeer Je kunt tegenwoordig geen radio of TV aanzetten, krant openslaan of het gaat over de opwarming van de aarde. Maar ook over het smelten van het ijs van de Noordpool, wat volgens mij een onoverkomelijke zaak is. Om deze natuurrampen nog eens extra onder de aandacht van de mensen te brengen, loopt er vorige week een als ijsbeer verkle de gedeputeerde van de Provincie rond bij Ecomare. Het is toch niet te geloven. Heeft die man niets beters te doen, denk ik dan. Of misschien kan hij nog eens langs komen als grauwe gans of als kraai, want dat er daar teveel van zijn, zal ook wel komen door het veranderende kli maat. Menno Stam, Den Burg. Illegale boerderij. Het lijkt kras, maar het bloem- bollenbedrijf van de familie Van Slageren, Postweg 175, is strij dig met het bestemmingsplan en dus illegaal. Het staat namelijk op grond die voor woondoeleinden is bestemd en dus niet voor een agrarisch bedrijf. B en w waren al begonnen met een handha- vingprocedure, maar die is nu gestopt. Rijkelijk laat realiseerde men zich dat het bedrijf er al in 1994 was, dus vóór het van kracht worden van het huidige bestem mingsplan, zodat het onder het overgangsrecht valt en kan wor den gelegaliseerd. De kwestie speelde begin januari. Van Slageren kreeg van de gemeen te een brief waarin het voorne men tot handhaving kenbaar werd gemaakt. De gemeentelijk toezicht houders hadden geconstateerd dat op het perceel twee schuren, een kas, koelcel, koelcontainer en een verkoopstalletje stonden waarvoor nooit vergunning is verleend. De eigenaar reageerde direct en voerde aan dat zijn bedrijf er al in 1994 was en dat de gemeente er nooit tegen is opgetreden. Het college moest hem gelijk geven: het overgangsrecht is van toepas sing. Dat zou niet het geval zijn geweest als b en w het strijdige gebruik tijdig hadden 'gewraakt', als het strijdige gebruik een tijd onderbroken was geweest of als het gemeentebestuur niet op de hoogte was van de overtreding. Dat is allemaal niet van toepassing. Men wist van het bedrijf, alleen al omdat de eigenaar in juli 1995 een milieu melding bij de gemeente indiende. Daarbij zat een kaart waarop de meeste van de genoemde gebou wen zijn aangegeven. Van Slageren is uitgenodigd om wijziging van het bestemmingsplan aan te vragen in combinatie met gegevens waaruit blijkt dat het om een volwaardig agrarisch bedrijf gaat. Het college meent dat -deze omzetting past bij het agrarische karakter van deze omgeving. Eigen lijk had het perceel al direct bij het maken van het huidige bestem mingsplan een agrarische bestem ming moeten krijgen. Cursus Opvoeden De Jeugdgezondheidszorg van Omring en de Jeugdgezond heidszorg van de GGD verzorgen samen een cursus Opvoeden Zó, bestemd voor ouders van kin deren van 31/2 tot 11 jaar. De cursus bestaat uit zes bijeenkom sten van twee uur, te houden in het wijkgebouw aan de Schoonoordsin gel in Den Burg. De eerste bijeen komst wordt gehouden op vrijdag 31 oktober vanaf 19.30 uur. In de cursus worden thema's behandeld als positief omgaan met je kind, zelf beeld en zelfvertrouwen, regels en grenzen, aandacht geven en prijzen, verbieden en negeren, apart zetten, straffen en stimuleren van gewenst gedrag. Daarnaast is er veel ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. Deelname kost €18,- of €25,- per ouderpaar. Leden van het service pakket genieten korting. Aanmel den kan via de Gezondheidswijzen tel. 0223-650135 of via e-mailadres gezondheidswijzer@omring.nl. Collectanten gezocht De Nierstichting is voor de jaarlijkse collecte, die van de 15 tot en met 20 september wordt gehouden, op zoek naar collectanten. Er wordt met name gezocht naar mensen voor een of meer straten in Den Burg. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met tel. 06-33974765. Roel Brakenhoff in Worsteltent Beeldend kunstenaar Roel Brakenhoff toont tot en met 8 november Texelse werken in De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen. Te zien zijn sterk geabstraheerde schilderijen, waarin de eenvoud regeert. Brakenhoff, wiens werk eerder te zien was in Tusse de Banke, streeft ernaar de werkelijkheid te ontdoen van met ter zake doende elemen ten, zodat een eenvoudig beeld over blijft. Zijn werk kenmerkt zich door robuuste vlakverdelingen. Texel is voor hem een bron van inspiratie. Op het vlakke eiland met de basale elementen lucht, zee en land eindeloos voorradig, kan hij zijn hart ophalen. Roel Brakenhoff woont en werkt in de strakke polders van het Noord hollandse Sint Maartensbrug. Er zijn inmiddels twee boeken van zijn hand verschenen. De kunst om te zijn, een overzicht van zijn Portu gese werk, en Eiland zonder woor den, waarin hij in woord en beeld zijn liefde voor Texel toont. Dit boek is te koop tijdens de expositie in De Worsteltent. Deze is dagelijks vanaf 12.00 uur te bezoeken. Kopers van een Texels werk ontvangen het boek gratis. Startzondag De hervormde gemeente en de gereformeerde kerk van Den Burg houden zondag startzondag in de hervormde kerk. Deze dienst zou eigenlijk in de open lucht plaats vinden, maar gezien het wissel vallige weer is besloten er niet op uit te trekken. De dienst begint om 10.30 uur. Kerkgangers zijn echter al vanaf de normale kerktijd van 9.30 uur welkom. Het thema is geloof en de natuur. Zowel in de dienst als in het middagprogramma zal veel aandacht aan dit thema worden besteed. Onder meer met een spel over licht, in wetenschappelijk, maar ook in bijbelse zin. Het middagprogramma wordt gehouden in het gebouw van KTF aan de Emmalaan. Tussen och tend- en middagprogramma wordt een lunch gehouden. verband werkzaam is (de belangrijk ste groep) groeide de laatste twee jaar van 140 naar 155 (waarvan 31 geheel of deels extern). Door de uitbreiding met 100 vier kante meter van het bestaande pro ductiegebouw aan het Wezenland kan de ruimte voor de productie van ondervloeren met 20 procent worden vergroot en kunnen vier extra mensen worden ingezet. Door de bouw van de nieuwe opslag loods van 600 vierkante meter hoeft geen ruimte elders meer te worden gehuurd en heeft men de voorraad direct bij de werkplek. De bouw zal zodanig worden uitgevoerd dat de nieuwe loods ook kan dienen als (tijdelijke) werkplaats. Bij de onderhandse aanbesteding (waaraan drie Texelse en twee over- kantse bedrijven meededen) bleek dat de kosten aanzienlijk hoger waren dan twee ton. Volgens de gemeentelijke aanbestedingsregels moet in dat geval een openbare aanbesteding worden gehouden. De gemeenteraad zal echter wor den voorgesteld dat laatste niet te doen, omdat er geen andere uitkomst van wordt verwacht, maar met de laagste inschrijver verder te onderhandelen. Lezing over zelfvertrouwen In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land spreekt zaterdag 27 sep tember Christine Pannebakker, schrijver van Het mama master- plan, over het aanleren van zelf vertrouwen bij kinderen. Eigenwaarde en zelfvertrouwen zijn voor een groot deel bepalend voor het levenégeluk. Kinderen die in zichzelf geloven, hebben hogere verwachtingen van de toekomst, gaan langer door met een taak, tonen betere resultaten en geven aan dat ze het leven plezierig vin den. In Het mama masterplan beschrijft Pannebakker hoe ouders het funda ment kunnen leggen voor een leven vol zelfvertrouwen, zowel voor hun kind als voor zichzelf. De lezing begint om 14.00 uur de toegang bedraagt €9,-. Na afloop signeert Pannebakker haar boek. Voor informatie en reserveren: Nel- da Hillen, tel. 311486 of e-mailadres neldahillen@texel.com. Wat ik zeggen Afira Lieve Texelaars, Op zondagavond 13 juli stortte onze wereld in. we kregen het bericht dat onze Afira op Texel was verongelukt. Een 20-jarige dronken Duitse jongen reed te hard op de Krimweg, vloog uit de bocht en kwam op het fiets pad terecht, waar net Afira en Ulrike fietsten. Zij waren op weg van hun werk bij Paal 28 naar hun caravan op het terrein van Ivonne en Stelios Lemonakis. Afira werd vol door de auto geraakt en 30 meter het weiland in geslingerd, daar is ze vrijwel direct aan haar verwondingen overleden. Gelukkig bleef Ulrike ongedeerd. In één klap zijn dan toekomstplannen voorbij, zowel voor Afira als voor ons. We hebben een moeilijke en drukke tijd achter de rug. En nu iedereen weer zijn eigen weg gaat, wordt het gemis groter en groter. Wij moeten hiermee leren omgaan, maar dat is vreselijk moeilijk. Ons gezin mist een schakel die niet te vervangen is. Wat blijft, zijn de herinneringen en die koesteren we dan ook heel erg. De tijd zal misschien ooit de wonden een beetje helen, maar de pijn zal altijd blijven. Een kind verliezen, is het erg ste wat je kan overkomen. Om niet in een isolement te raken, proberen wij met vallen en opstaan de draad van het leven weer op te pakken. Het is voor ons onmogelijk om ieder een apart te bedanken voor alle steun en woorden in de vorm van kaarten, telefoontjes, bloemen en bezoekjes. Toch willen wij enkele personen apart bedanken. Zoals de agenten die zich ontzettend hebben ingezet om de daders te pakken te krijgen, vooral Adrian Verkaart die als een terriër achter de daders aan bleef njden. De agenten die Afira gereanimeerd hebben, en allen die ons opgevangen hebben op het politiebureau. In het bijzonder willen wij ook Johannes Siebinga bedanken voor alles wat hij voor ons gedaan heeft, niets was hem te veel. Veel steun hebben we van hem mogen ontvangen. Dan Mark Pijper van het Uitvaart centrum voor de zeer attente bege leiding. Ook willen we alle hulpver leners ter plekke bedanken. En niet te vergeten Ivonne en Stelios van strandpaviljoen Paal 28. Hun deur stond wijd open voor de opvang van alle medewerkers. Wij hebben hen leren kennen als een stel grandioze mensen. Ook willen wij TESO bedan ken voor de extra afvaart, zodat wij naar Texel konden komen, en voor de keurige behandeling tijdens de laatste overtocht van Afira naar huis. We hebben de Texelaars leren ken nen als warme, meelevende mensen. Dit was merkbaar aan de vele kaarten en reacties die we gehad hebben. De belangstelling in de dagen dat Afira bij ons thuis was en tijdens de begra fenis was enorm en we zijn dankbaar dat iedereen zo met ons heeft mee geleefd en dat nog steeds doet. Dit geeft ons veel steun en kracht. Afira is onder grote belangstelling, waar onder een bus vol Texelaars, en na het blazen van de Last Post door haar trompetleraar en dirigent van Tavenu, begraven in Opperdoes. Daar heeft ze haar laatste plekje gekregen dat wij samen met de plek op Texel altijd in ere zullen houden. Lieve, lieve allemaal, bedankt. Jullie zijn kanjers. Louis en Geeske, Anëlle en Joran Hof, Wieringerwerf. ff Kerkdiensten Zondag 7 september 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.30 u. startzondag bij de familie Stark op de Zanddijk 8 in De Cocksdorp (bij slecht weer in de hervormde kerk in Den Burg), ds. J. Glazema en ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.30 u. startzondag bij de familie Stark op de Zanddijk 8 in De Cocksdorp (bij slecht weer in de hervormde kerk in Den Burg), ds. J. Glazema en ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11 00 u drs H.J. Boon uit Zelhem. Den Hoorn: 9.30 u. drs. H. J. Boon uit Zelhem. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9 30 u mw. K.M. Dijkerman: 19.00 u. ds c. der Nederlanden, vesper. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden Oudeschild: 11.00 u. dhr. M.D Kuiper. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. mw. Jonker BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u J. Jan sen uit Julianadorp. Heiig Avondmaal. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing, 10.30 u.: Aan de beproeving van chnstelijke loyaliteit het hoofd bieden; Wachttorenstudie. 11.20 u Het van- huis-tot-huiswerk - Waarom belangrijk? Fouten maken is menselijk, de computer de schuld geven ook Hulpverlening Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08 00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemim-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 16.00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden. Omring Thuis- OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.die- renpensiontexel.nl oud Papier Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg, Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van vuilcontainers, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gra venstraat (geen bedrijven), Warmoes straat, Schilderend tot rotonde, Julia nastraat, Keesomlaan. TEXELSE'9)cOUR/\NT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mleke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl «r aanOectoigen daartM StcMmg ROTA. gevesJ^t) Abonnementsprijzen Per half jaar 37,95 36,25 «momitecn; Per jaar €74,10 71.75 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. service, Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 321461 Omring Jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17 00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of spe cialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vnjdag 8 00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15 00- 17.00 u.; zon-en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peter.molenaar@brijder. nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u en van 14 00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696 Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270 Radio Texel 106.1 Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 17 00 u Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek van Gerie Maria en Talitha 19.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Hoorn 11.00 u. Natuurwijzer. 1000ste uitzen ding, rechtstreeks vanuit Ecoma re, met meerdere presentatoren en de uitslag van de jubileumquiz. 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u Baptistengemeente Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00u Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van. 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder dc toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie o andere eilandzaken zie ww\ 'er medische zorg, hulpverlening, kerk en .texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9