Solexers zoeken Hells Angels op (jrocn 7\mrts JexeU in het hart^ Meer toezicht op losdraaien wielen Nieuwe fase voor erfgoedstatus wad Buitenlandse Zaken beslist over huwelijk Auto total-loss bij botsing met tractor OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12306 DINSDAG 9 SEPTEMBER 2008 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Dijk-verhoging Voor 2015?... Even keken ze zaterdag wat bezorgd bij de Hells Angels in Amsterdam toen een groep van zestig onbekende personen op solexen hun terrein opreed. De zorg sloeg al snel om in gast vrijheid. Het waren geen lui die rotzooi kwamen schoppen, maar solexvereniging Steeksleuteltje 9 kwam langs. De Texelse solexrijders waren zon der meer de meest opmerkelijke gasten van de open dag die de Hells Angels hielden bij hun club gebouw aan de Wenckebachweg. De Texelaars waren een dagje in Amsterdam om met een toertocht door de stad het 10-jarig bestaan van de vereniging te vieren en kwa men spontaan even langs. Het bezoek werd ingelast na een telefoontje van Albert Schagen die op Texel was achtergebleven. Hij hoorde op de radio van de 'open dag van de Hells Angels en gaf de anderen de suggestie daar eens heen te gaan. Onder leiding van een Amsterdamse gids wisten de Texelaars de weg naar de motorclub te vinden. Bij de Wenckebachweg trokken de Texelaars door hun lange leren jassen en pothelmen de volle aandacht van de Hells Angels en de ruimschoots vertegenwoordigde media. 'We werden bijna gek van al het geflitst van de fototoestellen toen we arriveerden', vertelt Mark van Liere, één van de solexrijders. Met een kwinkslag vertelde hij voor de camera dat Steeksleuteltje 9 en de Hells Angels eigenlijk niet veel van elkaar verschillen. 'We dragen beiden leren jassen en beide clubs bestaan uit woeste mannen.' De Texelaars werden gastvrij onthaald en kregen ze eten en drinken aan geboden. nadat de Angels hadden gezien dat er goed volk op de stoep stond. Van Liere: 'We zijn ongeveer een half uur, drie kwartier op de open dag gebleven. Het was mooi dat we erheen zijn gereden, want nor maal kom je niet snel bij hen op het terrein. Maar we waren toch in de buurt, dus dan ga je als de gelegen heid er is.' Het was de eerste keer dat de Hells Angels een open dag hielden. Steeksleuteltje 9 toerde ook nog door het Vondelpark, over de PC Hooftstraat, de Zeedijk en het Museumplein De Texelaars waren met een touringcar naar Amsterdam gereden. Rinus van der Star reed met een vrachtwagen alle solexen die kant uit. De OSG gaat extra letten op het losdraaien van voorwielen van fietsen. Op het eiland zijn in de loop der tijd al meerdere fiets- ongelukken geweest waarbij de oorzaak telkens een losgedraaid voorwiel was. Volgens rector Henk de Vries gaat de school er meer op letten nadat een ouder had gemeld dat het los draaien waarschijnlijk na school tijd heeft plaatsgevonden. 'Het kan overal gebeuren, maar we hebben hier op school een hoge concentra tie fietsen, waardoor het verstandig is een extra oogje in het zeil te houden.' Losgedraaide voorwielen zijn al een tijdje een terugkerend probleem. Fietsenmakers zagen aan het begin van het schooljaar weer een toe name. 'Het is levensgevaarlijk', zegt Nicolette de Vries van Zegel Fietsen. 'Voor je het weet, lig je op de grond en raak je gewond aan je kaak of heb je ander letsel.' Lees verder op pagina 3 Garage Dros beste dealer Garage Dros is uitgeroepen tot beste Renault-dealer van Neder land. De eerste plaats leverde garagehouder Edwin van den Heuvel vandaag een lunch met de president-directeur van het concern in Oostenrijk op. En een voorproefje van de allernieuwste modellen tot 2012. Edwin van den Heuvel wist met zijn garage vooral te scoren op klant tevredenheid, sales en autoverkoop. Op klanttevredenheid behaalde hij een score van 100%, op sales werd hij eerste en met de autoverkoop werd hij derde van Nederland. Ande re criteria die meetelden waren per soneel, het maken van een proefrit, houden aan gemaakte prijsafspraken en after sales. Hij bleef echter nuch ter onder de benoeming en bij het bliksembezoek aan Oostenrijk keek hij vooral uit naar de allernieuwste modellen die hij te zien zou krijgen. Lees verder op pagina 3 TEXELSE: - 'COU RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spïnbaan 6. -"}• Gemeente Texel UITNODIGING VOOR WADDENFONDS INFORMATIEBIJEENKOMST Overweegt u een project in te dienen of heeft u een goed idee voor het Waddenfonds? Of heeft u ondersteuning nodig bij het opstellen van een goed projectplan of het indienen van een aanvraag? Dan nodigt de gemeente Texel u van harte uit vooreen informatieavond over het Waddenfonds. De bijeenkomst is op Adviseur UNESCO bezoekt Texel Dirk en Dirk De Internationale Unie voor Behoud van Natuur (IUCN) is van het weekend op Texel geweest om te bekijken of de Wadden zee in aanmerking komt voor de Werelderfgoedstatus. De IUCN is onafhankelijk adviseur van het Werelderfgoed Comité van de UNESCO en besluit in juni 2009 of de Duitse en Nederlandse delen van de Waddenzee het pre dikaat krijgen. Vertegenwoordiger Pedro Rosabal van de IUCN sprak op Texel met vertegenwoordigers Wageningen IMARES, Ecomare en de gemeente. Gedeputeerde Rinske Kruisinga (Waddenzee) van de pro vincie Noord-Holland was eveneens aanwezig. Rosabal arriveerde vanaf Wieringen met de Phoca. Onderweg bracht hij een bezoek gebracht aan mos- selzaadinvanginstallaties en schelp- dierdeskundige Norbert Dankers van IMARES praatte hem bij over de toekomst van de mosselzaadvisse rij. Op het eiland werd de IUCN-man meegenomen naar de Mokbaai en de Hors, waar hem werd getoond hoe er permanent aanwas van jon ge duinen plaats vindt. Dankers: 'We hadden een stafkaart uit 1984 meegenomen om de verschillen te laten zien. Daar was hij zeer van onder de indruk.' Bij Ecomare werd Rosabal bijge praat over voorlichting, educatie en duurzaam toerisme in het Wadden gebied. 'Hij is ongeveer een uurtje bij ons geweest, samen met iemand van het internationale secretariaat voor de Waddenzee', vertelt direc teur Just van de Broek van Ecoma re. 'We hebben hem rondgeleid en gesproken over de samenwerking met de andere eilanden (in de Stich ting Waddencentra, red.), de Wad- denzeeschool waar we gezamen lijk aan werken en zaken waarvoor we met de Duitse Waddeneilanden optrekken. Lees verder op pagina 3 Echtheid documenten ter discussie De rechtszaak tegen een 34-jarige inwoner van Den Burg is vrijdag op het laatste moment uitgesteld. De rechter wil dat het ministerie van Buitenlandse Zaken onder zoek doet naar de echtheid van enkele Irakese overheidsdocu menten die de verdachte aan de gemeente heeft laten zien. De man kwam in de afgelopen jaren meermalen met officiële documen ten op het gemeentehuis. Hij wilde trouwen met een vriendin met wie hij inmiddels ook een kind heeft, maar volgens de officiële gegevens was de man al getrouwd. Hij zou een vrouw in Irak hebben. Daar op leverde de man een echtschei dingsakte en een overlijdensakte in, maar die werden door de Immigra tie- en Naturalisatiedienst als ver valst bestempeld. Trouwen zat er daardoor niet in en justitie besloot de man zelfs strafrechtelijk te ver volgen. Tegenover politierechter Franke pleitte advocaat Van der Weide vrij dag voor uitstel van de zaak. De documenten zijn volgens hem wel degelijk rechtsgeldig en dat moest maar eens nader worden onder zocht, liefst door het ministerie van Buitenlandse Zaken en/of de Ira kese ambassade. Aan het oordeel van de IND hechtte de advocaat weinig waarde. Lees verder op pagina 3 De Beursplein moest eind augus tus tijdelijk uit de roulatie, nadat de motoren het door oververhitting hadden begeven. Dat gebeurde tij dens een reddingsactie (een vis- bootje was losgeraakt) waarna de Beursplein zelf moest worden gered. De Francine Kroesen uit Oudeschild sleepte het schip naar de kant. De gebroeders Betsema, zelf actief als vrijwilligers op de Beursplein, heb ben de motoren (twee keer 450 pk) nagekeken en enkele onderdelen vervangen. Reddingboot Heek, die tijdelijk ter vervanging in De Cocksdorp lag. is naar het KNRM-station in De Koog gebracht, zodat reddingboot Lees verder op pagina 3 Voor de verdiensten hebben ze het niet nodig, toch zien Dirk Koning en Dirk Rozeboom er geen been in vele uren in de voorbereiding van Texel Culinair te investeren, ook al gaat dat soms ten koste gaat van hun eigen bedrijf, restaurant De Taveerne. 'Het is een prachtig eve nement. Bovendien zorgt het voor verbroedering. De sfeer onder de horeca-ondernemers in De Koog is sinds de eerste editie puur verbe terd.' Pagina 2 Henk Brugge Het is niet overdreven om te stellen dat Henk Brugge tientallen jaren het gezicht van Ecomare is geweest. Zijn hoofd verscheen regelmatig in kranten, tijdschriften en op televisie. Vrijdag 19 september zwaait hij na een dienstverband van ruim dertig jaar af. Pagina 6 Straffe zuidwester De straffe zuidwestenwind speelde een overheersende rol bij het Neder lands kampioenschap tijdrijden voor vrije renners, dat zaterdag onder de Waddendijk werd gehouden. Haal den deelnemers op de heenweg naar De Cocksdorp snelheden van wel 60 kilometer per uur, na een vermoeiende terugreis passeerden sommigen in wandeltempo en met het schuim op de mond de finish in Oudeschild. Pagina 7 Onderzoek naar asbest op OSG Op de OSG aan de Haffelderweg is gisteren onderzoek gedaan naar de eventuele aanwezigheid van asbestdeeltjes in de lucht. Op verschillende plekken in het gebouw waren zogeheten snuf- felpalen opgesteld. De school laat het onderzoek doen in verband met de naderende sloop van een deel van het gebouw. Beke ken wordt, aan de hand van veeg-, kleef- en luchtmonsters, in welke mate asbest aanwezig is en wat de aard van het goedje is. Het onderzoek volgt op een eerder onderzoek waaruit bleek dat op verschillende'plekken asbest is ver werkt. Het pand van de OSG is hal verwege de jaren zeventig gebouwd en in die tijd was het eerder regel dan uitzondering dat asbesthou dende materialen werden gebruikt. Het zit onder meer in kozijnen, tussen muren en achter plafonds. Het materiaal kan daar volgens de gemeente allemaal geen kwaad, zolang het niet wordt aangetast. Dat gaat wel gebeuren als de sloop begint en er gebroken, gezaagd en geboord wordt. Het vervolgon derzoek moet voorkomen dat zich verrassingen voordoen die de sloop kunnen stilleggen. De school heeft ouders van het onderzoek op de hoogte gebracht om eventuele onrust te voorkomen. De snuffelpalen, die gezoem door de gangen veroorzaakten, stonden zes uur lang opgesteld om een goed beeld te krijgen. Over ruim een week zijn naar verwachting de resultaten bekend. Beursplein 5 terug in vaart Reddingboot Beursplein 5 uit De Cocksdorp is terug in de vaart. De firma Betsema in Den Burg heeft de motoren gereviseerd. de Bloois en Willem Anton Schagen van Steeksleuteltje 9 poseren voor het clubgebouw van de Hells Angels in Amsterdam. Maandag 15 september 2008 om 19.00 uur in de kantine van Gemeentewerken Reijer Keijserstraat 12 te Den Burg Programma: 19.00 uur Ontvangst met koffie 19.30 uur Opening door wethouder Peter Bakker 19.35 uur Programma door gespreksleider Rolf Bossert 19.40 uur Het Waddenfonds, de regeling, door Jeroen van Dongen (DLG) 20.00 uur Succesvolle aanvraag: Getijdencentrale door Luc Hamilton 20.20 uur Succesvolle aanvraag: Gouden Driehoek door Esther Banki 20.40 uur - pauze - 21.00 uur Vragen aan de inleiders en ondersteuners in een panel 21.20 uur In groepen kennismaken met eikaars ideeën en formuleren ondersteunmgsvraag 21.45 uur Individuele vragen en afspraken met ondersteuners 22.00 uur Einde Wilt u hierbij zijn. geef dan uw naam, adres, telefoonnummer, e-mailadres en de naam of korte omschrijving van uw project door aan Mevrouw S J.M. van der Werf. telefoonnummer 362 283, email sjmvanderwerf@texel.nl. Bij een aanrijding met een tractor op de kruising Schilderweg-Schansweg is een personenauto zwaar bescha digd geraakt en later total-loss ver klaard. Het ongeval ontstond vrij dag rond 8.30 uur, toen de tractor, bestuurd door een 40-jarige man uit De Koog, komend vanuit Den Burg de Schansweg opreed om te keren. Hij lette bij die manoeuvre niet goed op en zag de auto. bestuurd door een 19-jarige man uit Koog, over het hoofd. Beide bestuurders kwa men met de schnk vnj. (Foto Marrm Baptnt)

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1