m De Koog benut penalties en wint Langkouspaard bij wedstrijd T&xél TEXELSE 7 COURANT .oSÊ! Texel'94 lijdt opnieuw forse nederlaag Tevoko start met nederlaag Doelpunt SVO'er Ed de Vries beslist derby tegen ZDH bijriider) hield droge G-team boekt knappe zege De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag een knappe overwinning geboekt. Op eigen veld werd WSV'30 uit Wormerveer met 3-2 verslagen. Het betrof de eerste wedstrijd in de B-poule. Op voorhand werd een spannend duel verwacht. WSV'30 werd vorige maand in een toernooi nog vrij een voudig (2-0) verslagen, maar terwijl de Texelaars een handvol spelers misten, trad de ploeg uit Wormerveer ditmaal op volle oorlogssterkte aan. De gasten namen al snel een voor sprong, toen de aanvoerder de bal eerst tegen Jos Bakker schoot, maar in tweede instantie scoorde. Texel'94 stelde ogenblikkelijk orde op zaken. Bij een uitval langs de zijlijn belandde de bal bij Simon Kramer, die een goede voorzet op Jimmy Ponniah gaf. De spits bleef koel en liet de keeper kansloos. In het vervolg ging de strijd gelijk op. Ponniah zag bij een volgende doelpoging de keeper redding brengen, Twan Weijers raak te de bal en Paul Bakker mikte te hoog. Ook WSV'30 kreeg de nodige kansen, maar miste eveneens. WSV'30 kwam na rust het beste uit de kleedkamer en scoorde na een fraaie actie van de speler met rugnummer tien 1-2. De Texelaars kwamen echter snel weer op gelijke hoogte. Davey Voorend gaf een goe de voorzet op Paul Bakker, die kop pend het doel vond. Kort erna werd het zelfs 3-2. Aan de basis stond Paul Bakker, die de bal in de doel- mond plaatst, waar Robin Beekman en zijn tegenstander een verbeten duel uitvochten. Helaas voor hem belandde de bal via de schouder van de speler van WSV'30 in het doel. Dat doelpunt bleek beslissend, want ondanks vele pogingen van de gasten, hielden Jos Bakker, Twan Weijers en Simon Kramer de ver dediging knap gesloten. Zaterdag speelt Texel'94 thuis tegen Uitgeest. Tweede plaats voor Willem Vlas Willem Vlas heeft zondag in the mapark Archeon in Alpen aan de Rijn de tweede plaats behaalde van het tiende Archeon Open Boogschiettoernooi. Hij liet 71 treffers noteren en behaalde 435 punten. Bij de wedstrijd in het Archeon, georganiseerd door de Schutterij van St. Sebastiaen, worden twee series van 36 pijlen geschoten over een afstand van 25 meter. Daarbij wordt de Engelse telling gehanteerd, waarbij het aantal malen dat het blazoen wordt getroffen bepalend is. Daarna wordt gekeken wie van de schutters het meest het hart van het blazoen (goud) heeft geraakt. De derde plaats is voor de schutter met de meeste punten. Aan de wedstrijd deden drie schut ters van de Eilandschutters mee. Kees Bakker werd achtste met 69 treffers, 403 punten en 10 maal goud, Jan Prins veertiende (69 tref fers, 373 punten, 8 maal goud). Wil lem Vlas schoot 17 maal goud. Een 'Pipi Langkouspaard' was afgelopen weekend één van de blikvangers bij de samengestelde menwedstrijd van menvereniging Tussen Wad en Duin. Speaker Gerard Kriek vroeg speci ale aandacht voor het paard, een Knapstrupper, toen het het veld naast manege Akenburg betrad. De Knapstrupper, een Deens ras, was herkenbaar aan de bruin/zwarte vlekken over het hele lichaam. Een soortgelijk dier deed dienst als het paard Witje in de films van Pipi Langkous. Volgens Kriek maken Knapstruppers nauwelijks hun opwachting bij wedstrijden op het eiland. De samengestelde menwedstrijd kende in totaal zo'n negentig deel nemers, onder wie twaalf van het eiland. Zaterdag reden zij dressuur en vaardigheid, de zondag was ingeruimd voor de marathon door de Dennen waarbij zes hindernis sen moesten worden afgelegd. De meest opvallende daarvan waren de waterbak en de nieuwe brug van Tussen Wad en Duin die bij de manege stond. De rijders waren er enthousiast over. De brug hield het ook prima, de bouwploeg van Carlo Witte moest alleen een keer in actie komen nadat een meeuwtje dat op een van de palen was bevestigd omlaag viel. Eén team nam de bocht bij de brug iets te kort waardoor de wagen kantelde. Dat leidde niet tot onge lukken, omdat beide paarden rus tig bleven staan totdat koetsier en groom (bijrijder) de wagen weer overeind hadden. 'Dat levert alleen strafpunten op omdat de groom de grond heeft aangeraakt', aldus Fin- Hans Jimmink, Petruska Timmer en Kim Kooger vielen in de prijzen. Jimmink werd tweede in de klasse II met dubbelspanpaarden, Timmer tweede in de hobbyklasse paarden en Kooger derde in de hobbyklasse pony's. De wedstrijden vielen onder auspiciën van de Koninklijke Neder landse Hippische Sportfederatie. De rijders konden winstpunten halen voor bondswedstrijden en er waren ka van der Kraan. Op een kreupel juryleden van de bond aanwezig. paard na deden zich verder geen voorvallen voor. De menvereniging werd bijgestaan door circa negentig vrijwilligers. Texel'94 heeft opnieuw een forse nederlaag geleden. Op eigen veld werd het zondag tegen Hollandia T. 0-5. Na drie wedstrijden hebben de Texelaars nog maar één punt, met een negatief doelsaldo van 1-11. Direct na het begin bleek dat de thuisclub een moeilijke middag tege moet zou gaan. Tegenstander Hol landia T. nam het initiatief en drukte de eilanders op eigen helft terug, zodat er hoofdzakelijk moest worden verdedigd. Ondanks verwoede pogingen lukte het Texel'94 slechts een enkele keer een uitval op te zetten. Veel kans op slagen hadden deze overigens niet, want de jonge en vrij lichte Texelse aanvallers stuitten steeds op lange en fysiek veel sterkere verdedigers. Correspondent Jan Heethuis meldt dat het wel leek of de 'reuzen uit de koolstreek ook nog eens de beschik king hadden over uitschuifbare benen en voeten, die Leon Zijm en de zijnen steeds de pas afsneden'. Dat het na een half uur nog steeds 0-0 stond, was te danken aan de verdedigers van de thuisclub, die hun manne tje stonden, en het slechte afron den door de aanvallers van Hollandia T. Eenmaal 0-1 geworden, leek de moed de Texelaars in de schoenen te zinken, waardoor de gasten de stand binnen tien minuten naar 0-3 konden tillen. Texel'94 kwam in deze fase niet verder dan een paar speldenprikjes. In de tweede helft nam Hollandia T. enig tempo terug, waardoor de Texelaars iets beter in hun spel kon den komen, zonder overigens veel kansen te krijgen. Jeroen Vlaming was omstreeks de 60ste minuut nog het dichtst bij een tegengoal, maar hij Elly de Vries uit Anna Paulowna rijdt SV De Koog is erin geslaagd de eerste punten van het seizoen te pakken. In 't Zand werd tegen stander Geel Zwart na een span nende wedstrijd met 1-2 versla gen. De Koog begon sterk aan de twee de uitwedstrijd van het seizoen. Met verzorgd combinatiespel en een flinke portie strijdlust liet de ploeg van trainer Hans van der Park zien dat het de capaciteiten bezit in de vijfde klasse mee te draaien. Al na vijf minuten zag Peter Koorn zijn schot op de paal belanden. Een kleine tien" minuten later dook Robin Schoo na een fraaie een-twee met Wouter Kuip alleen voor het doel van de tegenstander op. De keeper kon net redding brengen. Geheel tegen de verhoudingen in scoorde Geel Zwart na een half uur het eerste doelpunt. Een terugspeel bal van Peter Koorn op keeper Eddy Witte werd door de laatste niet als zodanig herkend. Witte moest ten koste van overtreding ingrijpen en kreeg een vrije trap tegen, waarna Geel Zwart na een slim tikje opzij eenvoudig kon scoren. In de veertigste minuut leek het nog erger te worden voor de Kogers toen een aanvaller van Geel Zwart de bal voor open doel op een presenteer blaadje kreeg aangereikt. Zijn kop bal ging echter huizenhoog over. Op slag van rust kwam De Koog toch nog op gelijke hoogte. Andries Kuip werd na goed voorbereidend werk van Pim Siebinga onderuit geschoffeld in het strafschopge bied, waarna Peter Koorn - ondanks een toneelstukje van de keeper om het af te leiden - de toegekende penalty koelbloedig benutte. Met Tristan Ellen in de ploeg voor rechtsback Sander Legierse begon De Koog tamelijk voorzichtig aan de tweede helft. Doordat ook Geel Zwart niet vol op de aanval durf de te spelen, ontstond een saai schouwspel, waarin weinig te bele ven viel. De ommekeer kwam na tien minuten, toen Pieter List in het strafschopgebied onderuit werd gehaald en de scheidsrechter voor de tweede keer voor een penalty floot. Opnieuw plaatste Koorn zich achter de bal, maar terwijl hij zijn aanloop nam en de bal op de paal schoot, richtte de keeper zich schel dend tot de scheidsrechter. Die nam dat niet, floot en toonde de boos doener de rode kaart. Daarop ont stond een opstootje en besloot de scheidsrechter de wedstrijd te sta ken om de gemoederen tot bedaren te brengen. Na tien minuten opont houd kreeg Koorn een herkansing vanaf elf meter, die hij niet onbenut liet: 1-2. In het resterende half uur werd de wedstrijd harder en regende het gele kaarten. Enkele spelers van Geel Zwart voelden zich benadeeld door de scheidsrechter en reageer den zich af met agressief voetbal en gemopper op de arbitrage. Waar de Kogers zich in het verleden nogal eens lieten meeslepen, hielden ze nu het hoofd koel. Het bleef echter spannend. Met Yoni Houwing als vervanger voor de moegestreden Bart-Jan Grisnigt kreeg De Koog een mooie kans de wedstrijd te beslissen. Het stiftje van Robin Schoo belandde echter op de lat. Vlak daarvoor had een aanvaller van Geel Zwart de bal op de lat gekopt. De gastheren eindigden de wed strijd met negen spelers, nadat ook de aanvoerder (wegens natrappen) met een rode kaart van het veld was gestuurd. Zondag speelt De Koog thuis tegen BKC. Zware middag dames SVO Het dameselftal van SV Ooste rend beleefde zondag een moei lijke middag. In Den Helder was de gelijknamige thuisploeg een flinke maat te groot. Het werd uiteindelijk 9-2. Met twee speelster van het meiden team in de gelederen wonnen de Oosterenders nog wel de tos, maar kregen ze al na een minuut een for se tegenslag te verwerken. Marieke Ellen kreeg de bal keihard tegen de zijkant van het gezicht en moest het veld verlaten. Niet veel later werd het 1-0. Hoewel keeper Gerda van der Meer zich manhaftig verweerde, stond het bij rust al 5-0. Vlak na rust slaagde SVO er in een tegendoelpunt te maken. Anne Zegers leek al te scoren, maar wachtte te lang met schieten, waar door de keeper redding kon bren gen. In de rebound was Annie Brou wer wél succesvol. Daarna was het weer alles Den Helder dat de klok sloeg. Cintha Timmer, die de posi tie in het doel van Van der Meer had overgenomen, moest nog vier keer buigen. Tussendoor scoorde Brouwer nog een tweede Oosteren- der doelpunt. Het voorbereidende werk was van Renske Ellen, die drie tegenstanders voorbij dribbelde en de bal met een bekeken pass bij Brouwer bezorgde. Zondag speelt Oosterend thuis tegen DWOW DA2. Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko is het seizoen niet zo begonnen als gehoopt. In de eigen sporthal werd zaterdag met 1-3 verloren van De Boemel uit Tuitjenhorn. Tevoko 'begon met enig ontzag aan de wedstrijd tegen De Boemel, dat vorig seizoen nog twee klas sen hoger speelde en titelkandidaat is. Naarmate de wedstrijd vorderde, bleken de tegenstanders echter aan elkaar gewaagd. Omdat de Texelaars goed spel afwisselden met slordige momenten gingen de eerste twee sets vrij eenvoudig naar De Boemel, dat steeds op het eind een beslis send gat kon slaan (20-25 en 22- 25. Pas in de derde set gooiden de eilandbewoners de schroom van zich af en ontregelden met een goede ser- vicedruk het spel van de bezoekers. Correspondent SV De Koog Omdat niemand stond te sprin gen om het correspondent schap van Peter Koorn over te nemen, hebben de lezers twee keer op rij het verslag van SV De Koog moeten missen. Tot spijt ook van de vereniging zelf, die daarvoor haar excuses maakt, maar verwacht dat het met Tristan Ellen als opvolger van Koorn 'weer helemaal goed komt'. In de eerste derby van het seizoen waren doelpunten schaars, maar hadden de toeschouwers over spanning niet te klagen. ZDH had in Oosterend lange tijd het beste van het spel, maar verzuimde te scoren. Ed de Vries was namens de gastheren vlak voor rust wél succesvol en zijn doelpunt bleek na negentig minuten genoeg voor de zege. Terwijl de Oosterenders nog wat onwennig leken, was ZDH al na het eerste fluitsignaal bij de les. Jelmer Bomas had na een lange rush een prima kans de score te openen, maar verraste iedereen door de bal af te geven op teamgenoot Arjen Lap. Die was te verrast om het pre sentje uit te pakken, waardoor kee per Meivin van Sambeek redding kon brengen. Ook daarna waren de Zwaluwen beter en lang hing de 0-1 in de lucht. Aanvoerder Mike de Bruijn leek na een pass van Bomas niet te kunnen missen. Hij snelde langs de keeper, maar gunde de kans aan Ruben Boogaard, die plots naast hem opdook. De rechtsbenige Boogaard moest de bal met zijn linkerbeen afronden, maar faalde. Even later was De Bruijn net te laat om een voorzet van Maurits Lap te bekronen. Mede doordat het doelpunt van de gasten uitbleef, kon Oosterend zich herpakken en kwamen ook de gastheren een paar keer in kansrijke positie. Ze probeerden het vooral met schoten van afstand, maar kee per Chris Stolk zag de bal steeds naast gaan. Bij een vrije trap van aanvoerder Ed de Vries moest hij wél handelend optreden. Net toen iedereen dacht het bij rust nog 0-0 zou staan, kreeg Oosterend aan de rechterkant van het straf schopgebied een indirecte vrije trap. De bal belandde bij de boomlange De Vries, die van dichtbij op doel kopte. Stolk kon eerst nog redding brengen, maar was bij een tweede poging van De Vries kansloos. ZDH protesteerde heftig en ook assi stent-scheidsrechter Wilco Bakker hief zijn vlag in de lucht, ten teken dat hij een overtreding van De Vries had geconstateerd. De Oosterender zou een arm in de nek van De Bruijn hebben geplant. De scheidsrech ter vond het niet nodig Bakker te consulteren en kende het doelpunt goed. Na de thee was er weinig van het goede spel van ZDH over gebleven. Er werd vaak té haastig en met weinig overleg gevoetbald. Aan de andere kant zette Oosterend enkele snelle counters op, die niet van gevaar waren ontbloot. Een tegenvaller voor de Zwaluwen was het uitvallen van Ruben Boogaard. Hij had voor rust al een tik gehad en daar kwam na rust nog een harde overtreding van Ger Vlaming over heen. Zijn vervanger was Erik Wuis, waardoor Pieter-Jan Eelman door schoof naar het middenveld. Toen de tijd begon te dringen, moest ZDH steeds meer risico nemen en na het inbrengen van aanvaller Sjoerd Oosterhof voor verdediger Hans Berbée gaf trainer Jan den IJzerman het sein om alles of niets te spelen. Ondanks een licht over wicht lukte het de gasten echter niet het Oosterend echt moeilijk te maken. Het bleef bij afstandschoten van Bomas, Eelman en De Bruijn. DINSDAG 23 SEPTEMBER 2008 Voetbaluitslagen Zaterdag 20 september: BOL 5-Oosterend 3 Texel'94 A1 -Almere A1 Texel'94 B1-De Koog B1 Sint Boys B1-Texel'94 B2 Oosterend B1 -BKC B2 Texel'94 MB1-LSW MB1 Oosterend MB1-Winkel MB1 Wiron MB1-Texel'94 MB2 Texel'94 C1-Con Zelo C1 Texel'94 C2-HCSC C3 Petten C1-Texel'94 C3 DWOW MC1 -Texel'94 MC1 Succes D1-Texel'94 D1 Den Helder D4-Texel'94 D2 Texel'94 D3-W'waard D1 Texel'94 D4-ZDH D1 De Koog D1-BKC D2 Texel'94 G1-WSV'30 G1 1-0 12-1 5-0 3-6 0-10 10-0 1-10 3-7 3-1 1-12 3-8 scoorde niet. Jacob Krijnen zag even later zijn goed genomen vrije trap via de vuisten van de keeper tot cor ner worden verwerkt In de slotfase scoorde Hollandia T. nog twee keer. Een gebrek aan organisatie beteken de een kwartier voor tijd 0-4, waarna het door miscommunicatie tien minu ten later ook nog 0-5 werd. Ondanks het verlies bleven trainer Ben Jansen en zijn assistent Rob van der Stap na afloop positief. Dat het een moeilijk jaar zou worden, was al na de promotie afgelopen voor jaar duidelijk geworden. Zoals het er nu naar uitziet, zijn er vier zwakke ploegen in de vierde klasse A en zal Texel'94 met VZV, Zeevogels en Berdos moeten uitvechten wie zich vrijwaart van degradatie. De wedstrijd tegen VZV, komende zondag in 't Veld, is dan ook een belangrijke. Daarnaast werden de blokkering en de verdediging steeds vaster wat in de derde set winst opleverde (25-20). Het goede spel werd in de vierde set doorgezet, toen het thuisteam wist door te drukken naar een voorsprong van 23-20. Aanvallend kwamen de Texelaars echter tekort om de wed strijd naar hun hand te zetten. De Boemel vocht zich terug naar 23-24 en het was een beetje triest dat net op deze stand scheidsrechter Bram Appel uit Hoorn (die goed floot, maar af en toe wat warrig overkwam bij het affluiten van technische fouten) een duidelijke touché-bal van De Boemel over het hoofd zag, waardoor de stand 23-25 werd in plaats van 24-24. Daarmee was de wedstijd ten einde. Tevoko was na afloop tevreden over het spel, maar kon zich niet aan het gevoel onttrekken dat er punten ver speeld waren. Texelse pupillencompetitie: Utrecht-Heerenveen AZ-SVO ZDH F-Vitesse Roda-De Koog F1 Arsenal-Everton Chelsea-SVO E De Koog E-SVC Vlieland Tottenham-Manchester SVC Ameland-Liverpool Zondag 21 september: Texel'94-Hollandia T. 0-5 Geel Zwart-De Koog 1 -2 Oosterend-ZDH 1-0 Texel'94 2-Limmen 4 1-1 Texel'94 3-Succes 3 0-5 De Koog 2-BKC 3 3-0 Den Helder 5-Oosterend 2 5-0 Den Helder DA1-Oosterend DA1 9-2 Wiron DA1 -De Koog DA1 5-5 Texel'94 MA1-SVW'27 MA1 4-1 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Texel 1 -8 De Koog-Oosterend uitgesteld Programma zaalvoetbal Woensdag 24 september 17.00 RAB C2-Oosterend C1 Douma 17 45 C/Spsh C1 -Klif/St C1 Douma 18.30 Koog 3-Texel 4 Jongedijk 19.20 Klif/St da2-VZN'82 da2 H dijk 20.15 C/Sportshop 4-Krim 4 H'dijk 21.05 Texel 3-Klif/Steen 4 Arnout 21.55 Klif/Steen 2-SVO 2 Arnout Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Donderdag 25 september 18.15 Klif/St D2-C/Sportshop D1 Klif 19.00 Koog 4-C/Sportshop 3 J'dijk 19.50 C/Sportshop 2-Krim 2 J'dijk 20.45 Koog 2-RAB 5 Vonk 21.35 Mantje 3-Texel 2 Vonk Zaaldienst: De Koog Vrijdag 26 september 17.00 SVO E1 -Mantje E1 SVO 17.45 Mantje D1-C/Sports D2 Mantje 18.30 Mantje 4-RAB 4 19.20 Klif/Steen 1-Mantje 1 20.15 Mantje 2-RAB 2 21.05 Krim 1-SVO 1 21.55 Koog 1-RAB 1 Douma Bakker Vonk Arnout H'dijk Omdat Oosterend met profiteerde van de ruimte die ZDH in toene mende mate prijs gaf, bleef het spannend tot de laatste seconde. Er kwam echter geen verandering meer in de score. Oosterend ver overde dankzij de zege de eerste punten van het seizoen en schoof na twee wedstrijden direct op naar de middenmoot. ZDH daarentegen heeft na drie wedstrijden nog geen enkel punt. Het zal moeilijk zijn daar zondag verandering in te bren gen, want dan komt Oudesluis op bezoek. Deze ploeg scoorde vijftien keer in drie duels en deelt de koppositie met Watervogels. Oosterend gaat op Wieringen op bezoek bij Succes, dat op de vierde plaats staat SV Oosterend en ZDH leverden verwoed strijd om de punten. Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Uitslagen: E-jeugd: RAB Bouwmat. E1-Oosterend E1 1-3 D-jeugd: C/Sportshop D2-Klif/Steenen- plaats D2 6-1, Klif/Steenenplaats D1-Mantje Dl 3-11. RAB Bouwmat D1-ZDH D1 5-2. C-jeugd C/Sportshop C1-Oosterend C2 10- 2, Knm C1-RAB Bouwmat C1 2-7 Tweede klasse: Krim 4-Koog 3 7-4, ZDH 1-Texel 3 3-1, Texel 4-Krim 5 3-7. Eerste klasse RAB Bouwmat. 4-RAB Bouwmat. 5 4-5. RAB Bouwmat. 3-Klif/Steenenplaats 3 10-2. Texel 2-Klif/Steenenplaats 2 4-9, Krim 2-Koog 2 3- 7, Hoofdklasse RAB Bouwmat. 1-Krim 1 9-2. Oosterend 1-Mantje 2 1-2, Mantje 1-Koog 1 4-2, C/Sportshop 1-Kllf/Steenenplaats 1 1-3. Overige: Klif/Steenenplaats dal-WMC/'t Raethuys dal 5-3. Voetbalprogramma Zaterdag 27 september: Oosterend 3-BOL 6 15.15 Zwaluwen'30 A1-Texel'94 A1 12.00 Callantsoog B1-Texel'94 B1 14.00 Texel'94 B2-Schagen B2 14.30 Den Helder B3-Oosterend B1 14.30 KGB MB1 -Texel'94 MB1 14.00 Texel'94 MB2-DTS MB1 14.30 Reiger B. MB1-Oosterend MB1 15.00 ZAP C2-Texel'94 Cl 13.00 Den Helder C3-Texel'94 C2 9.30 Texel'94 C3-Geel Zwart C2 13.00 Texel'94 C4-Petten C1 11.30 Texel'94 D1 -Schagen D1 11.30 Texel'94 D2-De Koog D1 13.00 Wiron D1-Texel'94 D3 11.00 Kaagvogels D2-Texel'94 D4 11.15 ZDH D1 -Flevo D2 11.30 Texel'94 MC1 -LSW MC1 14.30 Texel'94 G1 -Uitgeest G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-ZDH F 10,00 Vitesse-AZ 9.00 SVO F-Utrecht 9.00 Heerenveen-SVC Terschelling 9.00 De Koog F2-Roda 9.00 Manchester-De Koog E 10.00 SVC Vlieland-Chelsea 10.00 SVO E-Arsenal 10.00 Everton-SVC Ameland 10.00 Liverpool-Tottenham 10.00 Zondag 28 september: VZV-Texel'94 14.00 De Koog-BKC 14.00 ZDH-Oudesluis 14.00 Succes-Oosterend 14.00 VZV 2-Texel'94 2 10.30 BKC 3-Texel'94 3 10.30 Oosterend 2-Succes 4 12.00 Flevo 3-De Koog 2 14.00 Oosterend DA1 -DWOW A2 14.00 De Koog DA1 -Den Helder DA1 11.00 Andijk MA1-Texel'94 MA1 14,00

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7