TEXELSE 7 COURANT Strenge scheidsrechter zit ZDH dwars G-voetballers na zege op kop Texel'94 boekt belangrijke zege op VZV Sterker SVO faalt in afwerking Tevoko wint maar moeizaam Instuif GVT groot succes Uitstekende start zaalvoetbaldames Terugslag na zomerstop llf M 1 Keukencentrum Texel DINSDAG 30 SEPTEMBER 2008 a 100 kilometer per u Florian Julius naar Cariben voor rally Florian Julius heeft zich afgelo pen weekend met een vierkop pig team gekwalificeerd voor de internationale RIB -Rally (Rigid Inflatable Boats) in de Cariben in november dit jaar. Hij werd met zijn teamleden getest op snel heid, vaardigheid en conditie. Een speedbootparcours, jetskiwed strijden en een amfibische cross maakten onderdeel uit van de selec tieprocedure. De RIB-Rally voor de kust van het eiland was een Neder landse editie in voorbereiding op de Caribische editie. Het decor voor de rally was de Mokbaai. Maar liefst 25 teams sjeesden voor de kust van Texel langs. Aan de deelname van Julius gingen verschillende selec tieprocedures vooraf. Eind augustus ging hij met 250 deelnemers de strijd aan op de onderdelen Quad- rijden, Superjetvaren en RIB-varen. In totaal gingen twintig deelnemers door naar de halve finale. Ook de halve finale wist hij goed te door staan en daarmee werd hij met zeven andere finalisten ingedeeld in de finale op Texel. De acht finalisten werden ingedeeld in twee teams en het team van Julius won twee onderdelen op het water, waarmee ze hun plek veiligstelden op de vlucht naar Bonaire en Curagao. Voor de rally in het Caribisch gebied maakt Julius onderdeel uit van het All Sports Resort Maurik Team. Julius volgde de rally's met de zwa re 250 pk Yamaha speedboten een aantal jaar en wilde zich al langer kwalificeren. 'Het kwam er alleen steeds niet van, tot ik dit jaar dacht: nu moet het er van komen.' Dat hij het zover heeft gebracht, wijt hij zelf grotendeels aan KNRM: 'Sinds ik bij de reddingsmaatschappij zit, heb ik veel meer ervaring op het water.' ZDH heeft ook in de vierde wed strijd van het seizoen geen pun ten kunnen pakken. Op eigen veld werd met 2-3 van koploper Oudesluis verloren. Op zich geen verrassing, ware het niet dat de thuisploeg het beste van het spel had en pas na een wel erg strenge beslissing van de scheidsrechter het hoofd moest buigen. Door blessures en een schorsing kon trainer Jan den IJzerman slechts over een smalle selectie beschik ken. Daar kwam bij dat keeper Chris Stolk vlak voor de aftrap wegens familieomstandigheden afhaakte en zijn vervanger Ronald Biesboer evenmin beschikbaar was. Zij wer den vervangen door de gestopte veldspeler Bernard Ipenburg, die tot zijn achttiende bij de junioren van SV Texel op doel heeft gestaan. De thuisploeg speelde vanaf het begin een goede wedstrijd, met knap positiespel. Via de vleugels zorgden Jonas Leenhouts en Remco Boogaard voor dreiging en Pieter- Jan Eelman was bij vlagen ongrijp baar in de as van het veld. Ook verdedigend stak de ploeg goed in elkaar. Boogaard had als eerste een goede kans, maar zag zijn schot gekeerd worden. Ook daarna waren er mogelijkheden om te scoren. Het was echter de tegenstander die op voorsprong kwam, toen de bal uit een dieptepass achter de Hoornder verdediging viel, waarna de spits alleen op het doel kon afstormen. Ipenburg maakte het hem nog las tig, maar kon een doelpunt niet voorkomen. Daarna combineerde ZDH handig en ontstonden goede kansen. Na ruim een half uur bracht Eelman zijn ploeg met een prachtige actie op gelijke hoogte. Hij speelde zijn tegenstander de bal door de benen, liet nog drie verdedigers zijn hielen zien en verschalkte ten slotte de keeper met een hoge bal die net onder de lat in het doel plofte. Lang konden de Zwaluwen niet genieten van deze prachtige goal. Slordig balverlies werd door Patrick Nop- pert keihard afgestraft. Binnen een minuut na de gelijkmaker liet hij Ipenburg met een subliem schot in de lange hoek volstrekt kansloos:"!- 2. Na de thee viel al snel de verdiende gelijkmaker. Sjoerd Oosterhof tikte de bal handig door naar Mike de Bruijn, die beheerst afrondde. In het vervolg bleef ZDH beter, maar kon de ploeg niet echt doordrukken. Ipenburg toonde zich bij een paar speldenprikken van Oudesluis een betrouwbare sluitpost. Een kwartier voor tijd sloeg het noodlot toe voor ZDH. Ipenburg had de bal opgeraapt en wachtte in de ogen van de spelers van Oudesluis te lang met uitrappen. Een paar gingen zelfs hardop tellen. Zonder de keeper te waarschuwen dat hij moest opschieten, kende de scheidsrechter ogenblikkelijk een indirecte vrije trap toe, op een handvol meters van het doel. Pro testen mochten niet baten, waarna Oudesluis in tweede instantie het op de doellijn opgestelde muur tje ZDH-spelers passeerde. Toen Maurits Lap daarop een krachtterm slaakte, toonde de scheidsrechter hem zonder pardon de rode kaart. Met een man minder ging ZDH in de slotfase hartstochtelijk op jacht naar de gelijkmaker. De ploeg kreeg twee goede kansen, maar De Bruijn en Hidde Struick waren net niet succesvol. Aan de andere kant kwa men de Hoornders goed weg toen de scheidsrechter tot tweemaal toe weigerde een strafschop toe te ken nen. Misschien vond de arbiter dat de gastheren wel genoeg waren gestraft. Zondag mag ZDH in Kolhorn tegen middenmoter Kaagvogels opnieuw een poging wagen de eerste punten te veroveren. Veel doelpunten bij zaalvoetbal De zaalvoetballers van Texel'94 hebben vrijdag drie punten mee naar huis genomen. Het team van coach Martijn de Veij won in Schagen verdiend met 5-7 van Salao'85. Texel, dat het zonder Marcel Ris en Tim Kedde moest stellen, begon net als in eerdere duels met slap spel. Dit resulteerde al vrij snel in een achterstand. Pas hierna was de ploeg wakker genoeg en ging het tempo omhoog. Na een rust stand van 2-3, golfde het spel in de tweede helft op en neer. Het waren de Texelaars die in de tweede helft als eerste scoorden, maar de marge werd nooit groter dan twee doel punten. Het was uiteindelijk Pim de Lugt die de wedstrijd met 5-7 definitief in het slot gooide. De doelpunten werden gemaakt door Leon Zijm (3), Pim de Lugt (2), Gor Hakobjan en Matthijs de Lugt. Dankzij deze drie punten staat Texel na vier wedstrijden in het linker rijtje. Vrijdag is Texel vrij, vrijdag 10 oktober ontvangt het team in sporthal Ons Genoegen Van Geelen uit Schagen. De aftrap is om 19.25 uur. Programma zaalvoetbal Woensdag 1 oktober 17.00 RAB C1-RAB C2 v Putten 17.45 Klif/Steen C1-Krim C1 v Putten 18.30 Krim 5-ZDH 1 H'dijk 19.20 Klif/Steen da2-Pellor da3 H'dijk 20.15 Krim 4-Koog 4 Douma 21.05 Krim 2-Klif/Steenen 2 Douma Zaaldienst: ZDH Donderdag 2 oktober 18.15 ZDH D1-Klif/Steen D2 ZDH 19.00 Klif/Steen 3-Mantje 4 J'dijk 19.50 C/Sportshop 3-Texel 3 J'dijk 20.45 SVO 2-Mantje 3 Arnout 21.35 RAB 4-Koog 2 H'dijk Zaaldienst: Texel Vrijdag 3 oktober 17.00 RAB E1-Mantje E1 17.45 C/Spsh D2-Klif/Steen 18.30 Texel 2-RAB 3 19.20 Mantje 1-C/Sportsh 1 20.15 RAB 1 -Klif/Steen 1 21,05 RAB 2-Krim 1 21.55 SVO 1 -Koog 1 Zaaldienst: RAB D1 Spsh Jongedijk Bakker Vonk H'dijk Arnout SVO De G-voetballers van Texel'94 hebben ook hun tweede wedstrijd gewonnen. Op het terrein aan de Haffelderweg werd Uitgeest met 4-1 verslagen. Door deze zege staan de Texelaars nu op kop. In de eerste helft waren Texel'94 en Uitgeest gewaagd aan elkaar. Beide ploegen kregen kansen. Aan Texelse kant waren Paul Bakker, Mitchell Kampstra en Twan Weijers enkele malen dicht bij een doelpunt, maar de keeper kon steeds tijdig redding brengen. Vlak na rust kwam Texel'94 onge lukkig op achterstand, toen kee per Martijn Verbeeke de bal per abuis naar een tegenstander gooide en deze ogenblikkelijk profiteerde. Maar het duurde niet lang of de thuisploeg kwam op gelijke hoogte, toen Jimmy Ponniah de bal na een uittrap van Verbeeke in bezit kreeg, zich knap vrijspeelde en uithaalde. Vanaf dat moment liep het steeds beter bij Texel'94. Na een fraaie steekpass van Jan Frans Haveman scoorde Ponniah zijn tweede doel punt. Haveman speelde ook een hoofdrol bij de derde treffer. Een verdediger van Uitgeest schrok zo van de jagende Texelaar, dat hij de bal iri eigen doel schoot. Toen Ponniah uit een voorzet van Weijers zijn derde doelpunt scoorde, was het pleit beslecht. In de slotfase had de score nog verder kunnen oplopen, maar schoten van Pon niah en Haveman waren net niet goed genoeg. Mede dankzij goed verdedigend werk van Weijers, Jos Bakker en Simon Kramer, die goed op elkaar waren ingespeeld, hield Verbeeke zijn doel verder schoon. Zaterdag speelt Texel'94 in Amstel veen tegen Roda'23, dat nog maar één keer in actie kwam, maar toen wel met liefst 8-0 won. Monsterzege voor dames Oosterend Het damesteam van SV Ooste rend heeft zondag met maar liefst 14-0 gewonnen van DWOW uit Wieringerwerf. In de eerste vijftien minuten ging het spel nog aardig gelijk op, al lukte het DWOW niet het de verdediging van SVO moeilijk te maken en had kee per Cintha Timmer een erg rustige middag. Het eerste doelpunt kwam voor uit voorbereidend werk van iris Baas. Zij speelde de bal keurig af op llona Witte, die voor de openings treffer tekende. Daarna was het hek van de dam. Eerst bezorgde Anne Zegers de bal bij Annie Brouwer, die eenvoudig kon scoren. Even later was het Zegers zelf die doel trof. Voor rust scoorde Brouwer nog drie keer en wist ook Renske Ellen de keeper te passeren. Na rust speelde DWOW met een andere keeper, maar dat bleek wei nig uit te maken. Lindy Brouwer maakte vrij snel achter elkaar twee doelpunten, waarna de ingevallen junior Sophie Bakker ook haar doel- puntje meepikte, waarmee het al 10-0 voor de thuisploeg stond. In de slotfase voerden Zegers en Annie Brouwer (drie keer) de score verder op. Texel'94 heeft zondag de eer ste overwinning van het seizoen geboekt. In 't Veld werd VZV met 1-2 verslagen. Een nuttige zege, omdat de tegenstander net als Texel'94 waarschijnlijk tot de zwakste ploegen in de vierde klasse behoort en daarmee een belangrijke concurrent is in de strijd tegen degradatie. De wedstrijd tussen VZV en Texel'94 was op voorhand interessant. Vorig seizoen streden beide ploegen om het kampioenschap van de vijfde klasse. Nu (na de titel van VZV en de winst in de nacompetitie van Texel'94) spelen ze in de vierde klasse en moeten ze laten zien sterk genoeg te zijn om zich te handha ven. De Veldtemers namen vanaf het beginsignaal het initiatief en pro beerden de bezoekers te overrom pelen. De Texelaars leken nog niet geheel bij de les. Door een omzet ting van trainer Ben Jansen speel de de achterhoede wat onwennig. Gaandeweg werd het spel echter beter en kregen de gasten meer vat op de tegenstander. Dit resulteerde in een mooi afstandsschot van Joey van der Vis. Even later vroeg een door Pim de Lugt opgezette aanval over links de aandacht van de VZV- verdediging. Een mooi schot van Rick den IJzerman, op 25 meter van het doel, had daarna een beter lot verdiend. De erop volgende tegen stoot van de thuisclub leverde een corner op, waaruit Dave Wijnker de 1 -0 scoorde. VZV kreeg in het vervolg een handvol corners op rij te nemen. De Texelse defensie, geleid door keeper Dennis Schouwstra, was op haar hoede en voorkwam meerdere treffers. Na ongeveer een half uur lukte het Pim de Lugt en Joey van der Vis net niet om een counter op de juiste manier af te ronden. Tien minuten voor rust wist de keeper van de gastheren na een goedgeplaatste dieptepass van Jacob Krijnen spits Pim de Lugt ter nauwernood het scoren te beletten. Vanaf dat moment voerden de gas ten de druk op en was het wach ten op de gelijkmaker. Uiteindelijk slaagde Pim de Lugt er in de keeper te verschalken (1-1). In de slotfase van de eerste helft was VZV even helemaal de kluts kwijt, terwijl Texel'94 de eigen sup porters trakteerde op mooi com binatiespel. Een schot van afstand van de hardwerkende en resoluut ingrijpende middenvelder Krijnen verdween rakelings naast het doel. Na rust liet Texel'94 opnieuw goed spel zien en moesten de gastheren zich beperken tot verdedigen. Het was duidelijk dat de gasten meer in hun mars hadden. De bijzonder strijdlustige spelende Joey van der Vis zette een paar mooie aanvallen op. Uit één ervan schoot Den IJzer man in de zeventigste minuut net naast. In de slotfase was het alles Texel'94 wat de klok sloeg. VZV kon zich niet meer aan de druk ont worstelen en het regende kansen voor de Texelaars, die tien minuten voor tijd Jeroen Vlaming in de ploeg brachten voor spits Leon Zijm. In de 83ste minuut leek Yvo Barends de wedstrijd te beslissen, maar zijn harde schot ging buiten het bereik van de keeper rakelings naast. Twee minuten later vond Pim de Lugt alsnog het doel, toen hij op eenvou dige wijze een voorzet van Barends op de juiste wijze afrondde. Daarna was het nog even spannend. Gezien de vele blessurebehandelin gen vond de scheidsrechter het nodig er nogal wat tijd bij te trek ken. Texel'94 haalde echter zonder kleerscheuren het einde. Zondag speelt de ploeg thuis tegen Zeevo gels uit Egmond aan de Hoef. SV Oosterend heeft het ondanks enthousiast en sterk spel niet kunnen bolwerken tegen Succes. De gastheren uit Hippolytushoef benutten de kansen beter en wonnen met 4-1. De Oosterenders reisden met veer tien spelers naar Wieringen. Zij knoopten de oproep van coaches Jitze Beintema en Ad Guldemond goed in hun oren en gingen er direct vanaf de aftrap stevig tegenaan. Het eerste half uur was duidelijk voor de gasten, die knap spel lieten zien. Dat leverde een handvol kansen op, maar Rutger Zoetelief, Dennis Daalder, Ger Vlaming en Dave Witte faalden in de afwerking. Van de spaarzame mogelijkheden die Succes kreeg, was niemand bij Oosterend bijzonder onder de indruk. Pas in het laatste kwartier van de eerste helft begonnen de Wieringers zich wat meer te roeren, waarna de strijd tot aan de rust gelijk op ging. Tot doelpunten leidde dat evenwel niet. Ook na de thee had Oosterend aan vankelijk een overwicht. Ger Vla ming leek de score te openen, maar via een graspol ging de bal naast het doel. Toen het doelpunt ook daarna maar niet wilde vallen, trad een aloude voetbalwet in werking en scoorde de tegenstander. Nog steeds waren de Oosterenders niet onder de indruk, want het kon bijna niet anders of ze zouden ook zelf snel een treffer maken. Maar opnieuw was het succes voor de Wieringers. Zuur voor de goed kee pende Pieter Duinker, die werd ver rast door een puntertje. Toen het na een uur ook nog 3-0 werd, moest Oosterend zich wel bij het onvermij delijke neerleggen. Dennis Daalder redde de eer nog met een schit terende krul in de kruising, waarna Succes de eindstand in de laatste minuut op 4-1 bepaalde. Zondag speelt SVO op eigen terrein tegen het Helderse Watervogels. 'We hopen dat we dan wel kunnen scoren. We gaan er in ieder geval op trainen', bericht coach en cor respondent Guldemond. Uitslagen: E-jeugd" Oosterend E1 -Mantje E1 2-5. D- jeugd Klif/Steenenpl. D2-C/Sportshop D1 2-3. Mantje D1-C/Sportshop D2 11-2. C jeugd: RAB Bouwmat. C2-Oosterend C1 7-0, C/Sportshop Cl-Klif/Steenenpl. C1 7- 4. Tweede klasse: Koog 3-Texel 4 9-0, C Sportshop 4-Krim 4 3-5. Texel 3-Klif/Steen- enpl. 4 6-4, Koog 4-C/Sportshop 3 5-8. Eerste klasse: Klif/Steenenpl. 2-Oosterend 2 3-2, C/Sportshop 2-Krim 2 5-4, Koog 2- RAB Bouwmat. 5 6-7, Mantje 3-Texel 2 4-5, Mantje 4-RAB Bouwmat. 4 4-6. Hoofdklasse: Klif/Steenenpl. 1-Mantje 1 4-2, Mantje 2-RAB Bouwmat. 2 8-5, Krim 1-Oosterend 1 5-3, Koog 1 -RAB Bouwmat. 1 2-8. Voetbalprogramma Zaterdag 4 oktober: Alcmana V. 2-Oosterend 3 14.30 Texel'94 A1.-ODIN'59 A1 13.00 Texel'94 B1 -VIOS-W B1 13.00 VZV B1-De Koog B1 14.00 Oosterend B1-Schagen B2 12.45 Uitgeest MB1-Texel'94 MB1 14.30 DTS MB1-Texel'94 MB2 14.30 Oosterend MB1-Berdos MB1 14.30 WGWC1-Texel'94 C1 11.00 SVAP'74 C1 -Texel'94 C3 11.00 Geel Zwart C2-Texel'94 C4 11.30 LSW D1-Texel'94 D1 10.30 WGW D1 -Texel'94 D2 12.30 Texel'94 D3-ZDH D1 11.30 Texel'94 D4-Oudesluis D1 13.00 De Koog D1-JVC D3 11.30 Texel'94 MC1-N. Niedorp MC1 11.30 Roda'23 G1 -Texel'94 G1 13.00 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-Vitesse 9.00 AZ-De Koog F1 9.00 ZDH F-Roda 9.00 Heerenveen-De Koog F2 9.00 SVC Terschelling-SVO F 9.00 Arsenal-SVC Vlieland 10.00 Chelsea-Manchester 10,00 De Koog E-Tottenham 10.00 Everton-Liverpool 10.00 SVC Ameland-SVO E 10.00 De spring- en gyminstuif van GVT grootouders die een kijkje bij hun Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag in Hoorn met moeite kunnen winnen van Nivo. De overwinning (3-2) leverde drie punten, waarmee het team de eerste plaats weet te behouden. Tevoko vertrok naar Hoorn met de bedoeling enkele punten af te snoe pen van het gedegradeerde Nivo. Maar al bij het inspelen werd duide lijk dat er misschien wel meer in zat. Desondanks begon Tevoko de eer ste set slordig en keek al snel tegen een achterstand aan. Deze bleef vrijwel de hele set op het scorebord staan en pas bij 23-20 ging Tevoko wat agressiever spelen. Daarmee wist het de set naar zich toe te trek ken (28-26). De verwachte mentale tik bij de tegenstander bleef echter uit en Nivo bleef op routine punten sco ren. De tweede set moest Tevoko de overwinning dan ook aan de tegenstander laten (25-16). In de derde set gingen de Texelaars goed van start en moeilijke services van bijna alle Texelse speelsters zorg den ervoor dat Nivo niet aan aanval len toekwam, terwijl Tevoko het ene punt naar het andere scoorde. Nivo had niets in te brengen en Tevoko won deze set eenvoudig met 25-11 In de vierde set zakte het niveau van de Texelse spelers echter weer en slordig spel met onnodige fouten leverde Nivo punten op (25-18). In de beslissende vijfde set kwam Nivo echter niet meer aan volleybal len toe. Met een score van 15-6 wist Tevoko de wedstrijd naar zich toe te halen. Zondag 5 oktober: Texel'94-Zeevogels Wieringerwaard-De Koog Kaagvogels-ZDH Oosterend-Watervogels Texel'94 2-DWOW 2 Texel'94 3-Flevo 3 De Koog 2-Den Helder 4 Callantsoog 2-Oosterend 2 DWOW DA2-De Koog DA1 GeelZwart DA1 -Oosterend DA1 Texel'94 MA1-ALC MA1 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 14.00 11.00 14.00 14.00 12.00 is een groot succes geworden. Ondanks het fraaie weer kwamen zaterdag veel kinderen naar de Beatrixzaak Niet alleen de jeugd vermaakte zich, ook de ouders en Het dameszaalvoetbalteam van Klif/De Steenenplaats is de com petitie uitstekend begonnen. Vrij dag werd in Heerhugowaard met 4-2 gewonnen van KSV. Dat was alweer de vierde overwinning in even zoveel wedstrijden. Knap, want na het kampioenschap van afgelopen seizoen spelen de Texelaars nu twee klasses hoger. Na een rustig begin, waarin beide ploegen elkaar aftastten, waren de eerste kansen voor De Steenen plaats. Net als in alle voorgaande wedstrijd kwam de Texelse ploeg op voorsprong. Doelpuntenmaker was Bianca Kager, na een afgeme ten voorzet van Juliette Korremans. Ook daarna deden zich nog goede mogelijkheden voor. De beste was Klaverjassen in Bethel In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint donderdag om 20.00 uur een klaverjasdrive. ledereen is welkom. voor keeper Marit Tuitman, die mee naar voren gegaan de bal in de rebound voor de voeten kreeg en op de paal schoot. Aan de andere kant brachten slordigheden De Steenen plaats enkele malen in problemen, maar steeds was het de snelle Anne van Heerwaarden die corrigerend optrad. De tweede helft was een stuk spec taculairder. KSV zette meer druk, waardoor het team van coaches Arno van Heerwaarden en Richard Segers het steeds moeilijker kreeg. De Texelse vrouwen hielden het hoofd echter koel. Door de bal gere geld terug te spelen naar keeper Tuitman, werd de vaart uit de wed strijd gehaald en dat resulteerde even later zelfs in een verdubbeling van de voorsprong. Het doelpunt kwam - na een voorzet vanaf de zijkant - op naam van Korremans, die de bal tussen de benen van de keeper speelde. Toen Linsey Barends na een pass van Linda den Braven beheerst de keeper verschalkte en de bal in de hoek schoot (3-0), leek De Steenen plaats op rozen te zitten. Het tegen doelpunt, door een verdedigings- fout, kwam dan ook uit de lucht vallen. KSV viel aan en het leek nog erg spannend te worden, maar tegen de verhoudingen in breidden de Texelaars hun voorsprong verder uit. Schutter was Kager, die de uit de lucht vallende bal ineens op de slof nam. Na een doelpunt van KSV, vijf minuten voor tijd, moesten de dames van De Steenenplaats nog even oppassen. Het werd een ner veuze slotfase, die ze echter zonder kleerscheuren doorkwamen. kroost namen, hadden een genoeg lijke middag. De club heeft foto's gemaakt, te vin den op de website www.gvtexel.nl. Bandstoters op weg Door vakanties en ziekte hebben vijf bandstoters van biljartvereni ging DVO al één avond gespeeld, terwijl twee spelers nog aan de competitie moeten beginnen. Onder hen de kampioen van afge lopen seizoen, Wim Vendel. Cees Kuip startte de competitie sterk met vier zeges en staat nog op 100 procent, maar was er op de de tweede avond niet bij. Ook Cees Bonne speelde zeer sterk en staat met maar één verliespunt op een prima tweede plaats. Jan Bak ker startte vooral de tweede avond sterk, terwijl Frans Bik plannen heeft het beter te doen dan vorig seizoen. Hij scoorde met elf caramboles de hoogste serie, terwijl vier andere spelers series van acht caramboles speelden. Nieuw in de competitie zijn Piet Plug en Mare Schraag. De driebanders van biljartvereni- hij moet er nu vijftien maken. Willem ging DVO hebben de afgelopen van de Wetering zakte met twee weken last van de terugslag van de lange zomerstop. Voor de caramboles naar negen, maar staat desondanks hoog in de ranglijst meeste spelers betekende dit een omdat hij zijn partijen wel winnend flinke daling van het gemiddelde, weet af te sluiten. Op een enkele uitzondering na werd er de eerste twee weken na de zomer slecht gespeeld. Pas op de derde speelavond presteerden enkele spelers weer naar behoren. Zo behaalde Henk Prins een gemid delde van een half. Ook Marco van der Vis en Cees Maas brachten het beste in zich zelf boven. De meest opvallende daling was die van kampioen Ab Jan Witte. Zijn gemiddelde zakte drie caramboles, De ranglijst wordt aangevoerd door Cees Maas. Tweede staat Marco van der Vis, Henk Aubertijn en Wil lem van de Wetering delen de derde plaats. De hoogste serie werd op de eer ste speelavond gemaakt, toen Cor Elsendoorn zes caramboles achter elkaar maakte (van de negen die hij er moet maken). Die prestatie werd direct geëvenaard door Ab Jan Witte. Maricoweg 6 Den Burg ■VS L9 Vis® y Li E H ®a «I M B tel. 31 24 47 Zilveren jubileum klaverjasdrives De klaverjasdrives die in De Witte Burcht worden gehouden, beleven dit jaar hun zilveren jubileum. Zoals gebruikelijk wordt er voor het goede doel gespeeld. De opbrengst van vorig seizoen werd verdeeld over Zonnebloem Texel, Tesselhuus, De Opkikker, familiehuis MCA in Alkmaar, Konin gin Wilhelminakankerfonds en Reu mapatiëntenvereniging Texel, die elk €225,- kregen. Ook in het 25ste seizoen is er van mei tot en met oktober op iedere eerste dinsdag van de maand een wedstrijd. Er wordt met een vaste maat gespeeld. De punten tellen met voor een klas sement, zodat elke drive op zich staat en nieuwe deelnemers elke maand welkom zijn. Deelname kost €3,50 per koppel; de wedstrijdzaal - gelegen aan de Molenstraat in Den Burg - is vanaf 19.30 uur open. Texelse recreatiecompetitie: Texel-De Koog 10.30 Texelse Boys-Oosterend 10.30 Voetbaluitslagen Zaterdag 27 september: Oosterend 3-BOL 6*- uitgesteld Zwaluwen'30 A1 -Texel'94 A1 3-3 Callantsoog B1-Texel'94 B1 2-3 Texel'94 B2-Schagen B2 2-0 Den Helder B3-Oosterend B1 2-8 KGB MB1-Texel'94 MB1 12-1 Texel'94 MB2-DTS MB1 6-0 Reiger B. MB1-Oosterend MB1 12-0 ZAP C2-Texel'94 C1 1-14 Den Helder C3-Texel'94 C2 7-0 Texel'94 C3-Geel Zwart C2 2-1 Texel'94 C4-Petten C1 12-0 Texel'94 D1-Schagen D1 3-1 Texel'94 D2-De Koog D1 1 -7 Wiron D1-Texel'94 D3 2-12 Kaagvogels D2-Texel'94 D4 3-3 ZDH D1-Flevo D2 uitgesteld Texel'94 MC1-LSW MC1 9-1 Texel'94 G1-Uitgeest G1 4-1 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-ZDH F 9-1 Vitesse-AZ 3-2 SVO F-Utrecht 12-1 Heerenveen-SVC Terschelling 1-5 Manchester-De Koog E 4-3 SVC Vlieland-Chelsea 11-0 SVO E-Arsenal 3-3 Everton-SVC Ameland 4-3 Liverpool-Tottenham 11 -3 Zondag 28 september: VZV-Texel'94 1-2 De Koog-BKC 1-1 ZDH-Oudesluis 2-3 Succes-Oosterend 4-1 VZV 2-Texel'94 2 0-3 BKC 3-Texel'94 3 4-2 Oosterend 2-Succes 4 3-1 Flevo 3-De Koog 2 3-6 Oosterend DA1 -DWOW A2 14-0 De Koog DA1-Den Helder DA1 2-7 Andijk MA1 -Texel'94 MA1 1 -2

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7