Uit Actief "V Crosscountry bij Akenburg fxïol Hoogwater te Oudeschild Anubis en het Pad der Zeven Zonden Film Agenda Familie Maas in Tusse de Banke Prins Hendrik Garnalenvissen en zeehonden kijken i EMMIE I Zeehonden zien jy en wadlopen ORION VRIJDAG 3 OKTOBER 2008 Actie Schoenendoos De kerken van Den Burg houden deze maand de actie Schoenen doos. Dèarbij worden schoenen dozen gevuld met schoolspullen, verzorgingsmiddelen, speeltjes of knuffels De gevulde dozen worden mooi versierd en verzonden naar een ontwikkelingsland. Het thema is dit jaar 'Jij dacht aan mij', reden om de dozen een extra persoonlijk tintje te geven. Op 29 en 30 okto ber worden (van 14.00 tot 16.00 uur) in De Schakel versiermiddagen gehouden. Foldermateriaal en schoenendozen zijn te verkrijgen bij Tineke Rama ker (tel. 313866), Alide Zegers (tel. 313355) en Christine Lemstra (tel 313566). DJ Tom in Blauwvinger In café De Blauwvinger in De Koog wordt de muziek zaterdag verzorgd door DJ Tom uit Den Helder. De muziek gaat van après-ski muziek tot house en eclectic beats en de DJ staat garant voor interactie met het publiek De Blauwvinger is geopend vanaf 22.00 uur, de toegang is gra tis. De volledige agenda is te vinden op www.cafedeblauwvinger.nl. Kunstzolder bij Muziekschool Kunst op zolder is een nieuwe activiteit van de Muziek- en Dans school. Op de kunstzolder van de school worden voor zowel kinde ren als volwassenen beeldende activiteiten gehouden. Zo begint woensdag de cursus Schilder je huisdier (of iets anders) waarbij met ecoline en waterverf wordt gewerkt. Onder leiding van Rebecca Geskus begint woensdag 5 november een cursus miniatuurhutjes bouwen. In drie lessen leren deelnemers van natuurlijke materialen hutjes en poppetjes te bouwen en deze te gebruiken in een stnpboek of film. Enkele dagen later, op zaterdag 8 november, wordt een workshop papier marmeren gegeven. Daarbij wordt papier in olieverf op water gelegd, waardoor patronen ontstaan. Het papier kan, eenmaal droog, gebruikt worden voor doos jes, boeken of kaarten. Deze cursus is geschikt voor zowel volwassenen als kinderen. Voor aanmeldingen en meer infor matie. tel. 313493 of www.mdt- texel.nl. TEXELSE 2 COURANT Vr. 3 11.25 en 23.30 u. Za. 4 11.35 en 23.45 u. Zo 5 11.57 u. Ma. 6 00.25 en 12.20 u. Di. 7 00.44 en 12.54 u. Wo. 8 01.40 en 14.06 u. Do. 9 02.35 en 14.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Dinsdag 7 oktober eerste kwartier Donderdag 9 oktober doodtij Zondag 5 oktober zon op 7 47. zon onder 19 09 uur. GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Dagelijks om 10.30 en 14.00 uur Zondag's om 11.30 en 14.00 uur afvaart (haven Oudeschild) Pfaatskaarten. verkrijgbaar a/h loket op de haven Voor info en reserveringen: 0222-31354S of 06-51528174. Hutjes privé: 06 2074 0665, boot: 06 462 Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder Vertrek om 10.30 uur en 14.00 uur voor een tocht van 2 uur, óók op zondag om 11.30 uur en 14.00 uur Reserveren: 06 -51105775 Ons schip heeft een ruime, verwarmde salon, consumpties verknjgbaar 8,00 p.p./3-10 jaar €7. v.a. 20 personen koning Q Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje voor Texelaar en toerist lificeren. Er wordt begonnen in de hoogste klasse (Z-paarden) en daarna toe gewerkt naar de B-klassen, zodat de hindernissen telkens een stukje lager gemaakt kunnen worden. De meeste daarvan zijn gemaakt door vrijwilligers in de schuur van Piet Kooiman. Zij werden begeleid door de familie Beukers uit Oudkarspel die landelijk crosses uitzet. De hin dernissen krijgen een Texels tintje. 'Er zijn versieringen gemaakt die betrekking hebben op de dorpen', vertelt medeorganisator Annemieke Bos. In totaal werken zo'n zeventig vrijwilligers mee. Bij een hindernis langs de Laanweg komt als extra een schaap van Piet Blom te staan waar tot ieders verras sing anderhalve week geleden lam metjes werden geboren. Een andere bijzondere hindernis is volgens Bos een zogeheten heksenoog, waar de paarden en pony's door een gat in een stellage (omgeven door oli fantengras) moeten springen. De waterbak is eveneens van de partij met boomstammen als hindernis. De brug die menvereniging Tussen Wad en Duin recent van de Raboton kreeg, is ingezet om de paarden en pony's over een sloot heen te helpen. Onder de ruiters bevinden zich tien Texelse deelnemers. Chantal Meg- chelenbrink, een bekende naam in het circuit, doet ook mee. Zij kwam in aanmerking naar de Olympische Spelen in China te gaan. maar moest afhaken toen haar paard geblesseerd raakte. De cross wordt gehouden onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie. Deelnemers kunnen er punten verdienen om naar een hogere klasse te promoveren. Kinderboekenweek in bibliotheek Theatermaker Sylvia Wardenaar verzorgde woensdag een voorstel ling in de bibliotheek, als begin van de Kinderboekenweek. Kinderen konden naar hartelust aan de voor de Kinderboekenweek is poëzie, dus er werd druk gerijmd. Bijvoor beeld door in de bibliotheek naar rijmende boektitels te zoeken. Na de voorstelling gingen de kinderen stelling meedoen. Het thema van aan de slagmet hun eigen gedich- Goedkoop slapen aan overkant Op steenworp afstand van Schip hol is oud-Texelse Willy Waaij- er een kleine Bed Breakfast begonnen. Met twee gastenka mers wil ze Texelaars een goed kope slaapplaats bieden wanneer de vlucht naar het vakantieadres midden in de nacht vertrekt of als na een musical of feestje de laat ste boot niet meer vaart. Vrienden en familie maken al jaren gebruik van de uitvalsbasis van Waaijer. 'Ik weet als geen ander dat ten die werden ingelijst en ver sierd en een plaatsje kregen aan de speciale poëziemuur. Gedurende de hele Kinderboekenweek, die tot 11 oktober duurt, kunnen kinderen hun gedicht komen inlijsten. Lijstjes en versieringen liggen klaar. Na afloop worden er onder de jonge dichters diverse prijzen verloot.. Woensdagmiddag worden door lopend verschillende workshops gehouden, meer informatie is te vin den op www.kopgroepbibliotheken. nl en te verkrijgen in de bibliotheek. je als Texelaar gewoon een slaap plaats zoekt, geen viersterren hotel. Dat geld kun je beter aan de vakan tie besteden of een hapje eten voor een musical.' In totaal kunnen vijf mensen bij haar overnachten. Koffie en thee zitten in de prijs inbegrepen en ook ontbijt behoort tot de moge lijkheden. Op www.goedkoopsla- penbijschiphol.nl staan prijzen voor overnachtingen en tips voor het goedkoop parkeren van je auto, in plaats van op Schiphol. Cinema Texel beleeft woensdag een première met de vertoning van Anubis het Pad der Zeven Zonden, een op de bekende tele- visiesene gebaseerde familiefilm. Daarin gaan de bewoners van het huis Anubis op schoolreisje, maar wordt hun tripje bruut verstoord door iets onverklaarbaars. Ze komen in een spookdorp terecht, waar ze op een oude legende stuiten. Wie is graaf Rohan, de graaf zonder hart? En wat bete kent de toegangspoort tot het pad der zeven zonden? Als Fabian 's nachts op onderzoek uitgaat, krijgt hij een vreemd voorgevoel. Zijn lieve Nienke is niet op de afgesproken plek en ook Appie en Jeroen gedragen zich vreemd. En waar zijn Victor en Van Swieten opeens gebleven? De meeste andere films zijn gepro longeerd. De gespannen verhou dingen tussen de leerlingen op een strenge meisjeskostschool zijn onderwerp van de komedie Wild Child. Hoofdpersoon is de 16- jarige Poppy, een egocentrisch, onverbeterlijk kreng, dat een ver wend leventje leidt in Los Ange les. Maar ook al zit er geen limiet op haar creditcard en wordt ze omgeven door talloze volgelingen, toch kan Poppy niet ontkomen aan de problemen in het gezin waarin ze opgroeit. Wanneer ze door haar vader naar een Engelse kostschool wordt gestuurd, veran dert haar leven compleet en krijgt ze te maken met strenge directri ces, stringente regels en meiden die haar verwende gedrag niet tolereren. Radeloos is de derde verfilming van de populaire boeken van Carry Slee. Het verhaal gaat over Paco, die plotseling zijn vader verliest. Zijn leven staat daardoor op zijn kop, vooral omdat hij denkt dat het zijn schuld is. Hij klust niet meer aan zijn bus en zijn vriendin Floor laat hem zitten. Zijn klasge note Yara heeft haar eigen proble men. Ze wil naar de kunstacade mie, maar haar moeder pusht haar om model te worden. Yara voelt zich dik tussen de broodmagere modellen en doet er alles aan om dunner te worden en haar onze kerheid te verbergen. Vraag is of Paco en Yara elkaar kunnen hel pen en steun bij elkaar vinden. Iedere maandag is er een sneak preview in de Texelse bioscoop, de voorpremière van een film die nog niet officieel uit is. Om welke film het gaat, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www. texelsecourant.nl. Niet Schieten! in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn brengen maandag en dinsdag de man nen van cabaretgezelschap Niet Schieten de try-out van hun pro gramma Nymfomannen. De mannen van Niet Schieten! vin den dat zij in hun vorige program ma, Loverboyste ver zijn gegaan. Daarin hebben zij de mensen voor gelogen. gemanipuleerd, gechan teerd, bedreigd en afgeperst om hun eigen behoeften te bevredigen. Daarom krijgt het publiek het in Nymfomannen voor het zeggen. Dat bepaalt het verloop van de avond en welke zintuigen er geprikkeld moeten worden. Tijdens Broadway 2008 heeft een deel van het Texelse publiek al met het programma kun nen kennismaken. De pers was lovend over Lover boys. De volkskrant vond dat Niet Schieten! in aanmerking kwam voor de (niet bestaande) prijs voor de spannendste opening en het meest verrassende slot van een cabaret voorstelling. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,- Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 of e-mailadres info@klif12.nl. Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Vrijdag 3 oktober: Annette van Ruitenburg, Ruth de Ruwe en Han de Kroon signeren bij Nauta Boek in Den Burg van 16.00 tot 19.00 uur hun boek 'Onvergetelijke Groenten'. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bijeenkomst over wonen voor ouderen. Jongerencentrum Time Out in Den Burg wordt van 20.00 tot 24.00 uur heropend. Zowel jongeren als ouders kunnen een kijkje nemen. Cinema Texel vertoont Radeloos (13.30, 16.00, 19.00), Wanted (21.15), Wall-E (14.00). Wild Child (16.15), Mamma Mia (18.45), Bangkok Dange rous (21.30). Zaterdag 4 oktober: In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg is tussen 9.00 en 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van twee- dehandskleding. In de schuur van de Scholleboe aan de Westerweg wordt een markt gehouden van baby- en kinderspullen. De kraamhuur komt ten goede aan de stichting Broodnodig op Texel.. Van 11.00 tot 15.00 uur is het mogelijk diverse te koop staande huizen van drie Texelse makelaars te bekijken. Bij gezinsvervangend tehuis De Waer- den aan De Zes in Den Burg wordt van 11.00 tot 16.00 uur rommelmarkt gehouden. Rondom manege Akenburg nabij Den Burg wordt vandaag en morgen een country cross gehouden met 150 rui ters. Bij de Muziek- en Dansschool worden workshops mozaïeken maken en Afn- kaans trommelen gegeven. Voor meer informatie en opgave: www.mdt-texel. nl of tel. 313493. In het gebouw van Thuiszorg aan de Witte Kruislaan in Den Burg begint om 14.00 uur een bijeenkomst over diabetes. In café De Blauwvinger in De Koog wordt de muziek vanaf 22.00 uur verzorgd door DJ Tom. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Radeloos (13 30,16.00,19.00), Wanted (21.15), Kung Fu Panda (14.00), Wild Child (16.15). Mamma Mia (18 45), Bangkok Dangerous (21.30) Zondag 5 oktober: Om 13.30 uur start op het parkeerter rein aan de Emmalaan in Den Burg een toerrit voor motorrijders. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 15.00 uur een bierproevenj. Aanmelden via tel. 312681. Cinema Texel vertoont Radeloos (13.30, 16.00. 19.00), Wanted (21.15). Brief voor de Koning (14.00), Wild Child (16.15), Mamma Mia (18.45), Bangkok Dangerous (21.30). Maandag 6 oktober: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst Is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. De toegang bedraagt €1,50 (kinderen €0,50) In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscom missie Grondgebied. Op de agenda staat onder meer het dorpsontwikke lingsplan voor Oosterend. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van caba retiers Niet Schieten! met het pro gramma 'Nymfomannen'. Cinema Texel vertoont Radeloos (13.30, 16.00, 19.00), een sneak pre view (21.15), Wild Child (16.15), Mam ma Mia (18.45), Bangkok Dangerous (21.30). Dinsdag 7 oktober: In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt om 10.00 uur het dorpsservice punt geopend. In De Witte Burcht in Den Burg wordt geklaverjast (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Deelname kost €3,50 per koppel. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van caba retiers Niet Schieten! met het pro gramma 'Nymfomannen'. Cinema Texel vertoont Radeloos (20.00), Mamma Mia (20.00). TESO TESO zet geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrij dag) nog tot 20.00 uur, zondag van 14.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Vanaf zondag 5 oktober wordt weer volgens de win- terdienstregeling gevaren. Dat bete kent dat de eerste afvaart op zon- en feestdagen vanaf Texel dan om 8.00 uur is en vanuit Den Helder om 8.30 uur. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Kamerkoor zingt Requiem van Fauré In de rooms-katholieke kerk van Den Burg voert het Muziekschool Kamerkoor zondag 12 oktober het Requiem van Fauré op. Daar naast worden enkele andere wer ken van deze Franse componist ten gehore gebracht. Gabriel Fauré (1845-1924) was een componist uit de romantische stijl periode. Een van zijn meest uitge voerde werken is het Requiemeen mis op Latijnse tekst, gezongen ter nagedachtenis aan de overledenen. De compositie ademt een vreugde volle bevrijding, een verlangen naar geluk aan de andere kant van het graf. meer dan de dood als pijnlijke ervaring. Op het programma staan ook Tan tum Ergo. een loflied gezongen tij dens de viering van het lof, en Cantique de Jean Racine. Als inter mezzo speelt Riëtte Olthof het Ada gio uit de eerste solosonate voor viool van J.S. Bach. Het Muziekschool Kamerkoor staat onder leiding van Dyo Wassink. Aan het concert werken verder mee Sas- kia Eelman (sopraan), Frank Haas- dijk (bariton), Ronald van der Veen (orgel), Hedwig Ens (harp), Riëtte Olthof (viool) en Maaike Deckers (cello). Het concert begint om 15.30 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Irene Maas, Monica Maas en Frits-Jan Maas exposeren van zaterdag 11 tot en met woens dag 29 oktober werk in Tusse de Banke in Den Burg. De drie, twee zussen en een broer, beloven 'een unieke combinatie van keramiek, illustraties en vogelschilderijen', die deze tentoonstelling een 'bij zondere uitstraling' geeft. Keramiste Irene Maas toont haar meest recente - in juthout gevatte - Texelse landschappen, evenals gestileerde en herkenbare vogels en katten. Monica Maas is illustra trice en ontwerpster. Zij laat teke ningen van haar succesvolle creatie beertje Bobbi een centrale plaats Prinsheerlijk a la carte dineren Reserveren gewcnsl Stuifweg IJ. nabij Ooslcicnd lel 0222 363020. www.prins-hendrlfc.nl 'aart dagelijks (beha om 10.30 en 14.00 8.50 per persoon, kinderen 3-9 |r. 7,50 kaarten verkrijgbaar info /tss (0222) 31 36 39 reserveren Qf 06 - 51498614 j Vanuit haven Oudeschild vr. 03 15.30 uur wo.08 18.00 uur za. 04 15.30 uur do 09 08.30 uur ma.0616.30 uur vr. 10 08.30 uur di. 07 17.00 uur za. 11 10.00 uur Kaartverkoop bij het loket van de TX10 Info&reserveren: 06-51044235 bgg. 0222-313639 innemen. Deze door Kluitman uit gegeven serie peuter- en kleuter boeken bestaat inmiddels uit ruim twintig titels. Maar ook andere illu straties, zoals Joupy de zeehond, zijn te zien. Deze dessins worden wereldwijd gebruikt voor diverse doeleinden. Het werk van Frits-Jan Maas is vooral bekend van de door hem gemaakte informatiepanelen die bij de ingang van veel natuurgebie den op Texel en elders in Neder land staan. Speciaal voor deze ten toonstelling heeft hij enkele nieuwe vogelschilderijen gemaakt. De expositie is dagelijks te bezich tigen van 10.00 tot 17.00 uur (op zondag van 12.00 tot 17.00 uur). Medium Schippers Het medium Lia Schippers verzorgt woensdag 8 oktober een avond in hotel De Lindeboom in Den Burg. Ze zegt 'via haar gidsen uit de onge ziene wereld boodschappen door te krijgen', bestemd voor belangstel lenden in de zaal. De avond begint om 20.00 uur. Entree €8,-. Twee torens van Oosterend Present doen k Vrijwilligers van de Waddenruiters en de Kleppertjes zijn deze dagen druk in de weer met het bouwen van hindernissen rondom mane ge Akenburg aan de Akenbuurt bij Den Burg. Zaterdag en zondag doen daar circa 150 ruiters mee aan een crosscountry. Het is een vervolg op de crosscoun- <mend weekend dienst bij de crosscountry n try die vorig jaar na circa twintig jaar afwezigheid nieuw leven werd inge blazen. Op het land van Dirk Roe per en Arie Brans zijn nieuwe par- courssen van 1500 tot 2500 meter uitgezet, waar de deelnemers met paard of pony over 25 hindernissen moeten springen De route is iets veranderd, zodat vanaf de Laanweg de verrichtingen ndom manege Akenburg. van de ruiters goed te volgen zijn. Ook vanaf het terras van de manege en een stuk grond tussen het bui tenterrein en het land van Roeper is alles goed te zien. Publiek mag zich, net als vorig jaar, vrij over het parcours bewegen. De eerste rui ters gaan zaterdag rond 13.00 uur van start. De deelnemers moeten zich via dressuur en springen kwa-

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2