Sterke start Bonte Belevenis 2 Aanmelding Wampex ontaardt in kroegentocht Tan* j1B2Q0°ej^|et TEXELSE COURANT V. :-.U _o_PIENie E Agenda E TES O texelseScourant DINSDAG 7 OKTOBER 2008 Doorweekte Wampexers melden zich aan de noordkant van de Sluftergeul. De een kwam per fiets, de ander met de shovel. De inschrijving voor de Wampex is zondagmiddag uitgelopen op een kroegentocht. Eindpunt was café De Kombuis in Oudeschild. 36 teams schreven zich in. Klokslag 14.00 verschenen de coör dinaten N 53°08'43.8" E 04°48'09.7" op de website van de Wampex. Ze verwezen naar de noordkant van de Sluftergeul, een plek die het snelst via paal 28 was te bereiken. In de neergutsende regen was het voor velen een barre wandeltocht van vele kilometers, met als uit zondering het team dat zich met een buitgemaakte shovel naar het verzamelpunt begaf. Daar kregen de Wampexers cryptisch getinte beschrijvingen en illustraties, die hen de weg wezen naar diverse Texelse cafés. Dat was hen tevoren met verteld, zodat - precies zoals Wampex-organisator Kwapsma dat tevoren had ingeschat - verwar ring en onzekerheid hoogtij vier den. De aanwijzing: 'Wordt Dik hier geschoren', werd als lastig ervaren maar bracht de meeste Wampexers toch naar café Inn de Knip in Den Hoorn. 'Een krakend pand', was een gemakkelijker doel: De Karse- boom. Een tekening van de nieuwe Grooten Slock bleek voor velen een moeilijke verwijzing, terwijl zeker de jongere deelnemers moeite hadden met de verwijzing Koen Moulijn, Rinus Israël. De ouderen vertrokken spoorslags naar Café De Kuip. De eindbestemming Café 't Kom buis werd desondanks snel gevon den. Voorzien van heroïsche verha len en nieuw ontwikkelde spelletjes, zoals een Texelse kroegentocht en andere creatieve uitingen, waren alle teams op tijd om de selectie voor de 28e editie te gaan meema ken. Kwapsma is blij dat veel oud gedienden zijn teruggekeerd, maar ook met drie jeugdige nieuwe teams die zich inschreven. De verjonging zet duidelijk door in Wampex, dat dit jaar onder meer een vader-zoon en moeder-dochterteam in de gele deren heeft. Met 36 teams van vier personen is de tocht meer dan vol geboekt. De Wampex wordt gehou den op vrijdag 31 oktober en zater dag 1 november. Op het eindpunt van de kroegentocht, aanmelding een drukte van belang. Cursus omgaan met schizofrenie GGZ Noord-Holland Noord begint op 27 oktober met een cursus voor familieleden van mensen met schizofrenie. Het doel is de kwaliteit van leven van familieleden te verhogen door hen te helpen meer grip op de situatie te krijgen. Daarbij wordt gesproken over het herkennen van de verschijnselen, behandeling en medicijnen, omgaan met iemand met schizofrenie en zorg en steun kunnen bieden, samenwerken met de hulpverlening en omgaan met onbegrip van de buitenwereld. Na ongeveer drie maanden vindt een terugkombijeenkomst plaats De cursus bestaat uit tien bijeen komsten en wordt gegeven in Den Helder, om de week op maandag van 19.00 tot 21.00 uur. Deelname Les muziektheorie Mensen die kennis willen maken met de muziektheorie of hun kennis willen opfrissen, kunnen terecht bij de Muziek- en Dans school, die ook dit jaar muziek theorie doceert op de niveaus A tot en met D. In acht lessen per niveau wordt de theorie behandeld die leerlingen moeten beheersen om een diploma te behalen. Daarnaast worden de cursisten getraind met gehooroefe- ningen, muziekdictees, solfege en ritmes. De lessen worden gege ven op woensdagmiddag, de eer ste (niveau A) op 29 oktober, aan vang 17.00 uur. Voor informatie en inschrijven, tel. 313493 of e-mail- adres info@mdt-texel.nl. kost €35,-. Voor aanmeldingen en meer informatie: tel. 0224-211311 of 0223-685000, of e-mailadres: v.smit@ggz-nhn.nl. Computercursus voor ouderen In de bibliotheek van Den Helder vindt donderdag 23 oktober een workshop plaats voor ouderen die willen leren werken met de SimPC. De cursus wordt georganiseerd door de Thuiszorgwinkel van Omring en behandelt onderwerpen als inter- netzoekmachines, het samenstellen van een fotoalbum en het verzenden van e-mail. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de SimPC, een ver eenvoudigde computer waarop de gebruiker zelf geen programma's hoeft te installeren. De cursus duurt van 10.00 tot 15.30 uur, met een pauze van 12.00 tot 13.30 uur. Deel name is gratis, van tevoren aanmel den noodzakelijk. Dat kan via tel. 0223-650123.= latere krant, is op 23 oktober .-TV ,£UF10PrwrWif r< *y mtfi de Bonte Belevenis limonade Landgoed De Bonte Belevenis bij Den Hoorn is zondag offici eel geopend. Loco-burgemeester Peter Bakker en Jesse Schoots, zoon van de eigenaren Joscha Schoots en Inge Yntema, knipten samen een lint door bij de deur van de theeschenkerij. Geluk Een stille najaarsmorgen in de Dennen. Ik ben er al vroeg op uit getrokken, voorzien van een lekker ontbijtje en een klapstoel Ergens midden in het bos par keer ik mijn fiets, neem de spul len onder mijn arm en loop een zonnestraal tegemoet. Passeer een klem, kronkelig bospad en blijf even met ingehouden adem staan Wat is dit mooi! Door de al herfstig kalende bomen beschij nen aarzelende zonnestralen het zanderige laantje. Op wat vogel geluiden na is het doodstil in het bos. Na nog een eindje gelopen te hebben, kom ik bij een open stukje met wat uitgebloeide heide. En weer blijf ik ademloos staan. Het kleine veldje is behangen met tientallen matrasvormige spinrag sels. Van zulk wild weefsel, dat je denkt: waar zaten die spinnen met hun gedachten. Ze liggen als ser vetjes over de heidestruikjes uit gespannen. Zilveren dauwdrup- pels op het gras rondom maken het bos tot een sprookje. Hier blijf ik zitten. Bos inademen, ont bijten en luisteren naar de stilte. Dan hoor ik van over de bomen een aanzwellend gegak en even later komt een vlucht ganzen met machtige vleugelslag langs mijn bosplafond vliegen. Gelukkig in een beschaafd aantal, zodat niets mijn vredige stemming verstoort. Ik voel me dankbaar dat alles het doet, mijn ogen, mijn oren, mijn neus. Ook ben ik op eigen benen gekomen. Wanneer de zon hoger klimt, zie ik de zilveren druppels veranderen in goud. Ik schuif de gedachten aan wachtend werk zorgeloos voor me uit en blijf nog een half uurtje zitten Ga dan als een gelukkig mens huiswaarts. Ik kan er weer even tegen. Het leven is goed. Pien Verberg Het landgoed, waarin het Ambachts centrum en funfarm De Mient zijn opgegaan, heeft een sterke start achter de rug. In de eerste negen weken zag het liefst 6500 bezoe kers. Volgens Yntema en Schoots zijn het vooral veel families, schoolgroepen en bedrijven die langskomen. Het aantal was waarschijnlijk nog groter geweest als de Bonte Belevenis geen tweeënhalve maand vertraging had opgelopen. Schoots: 'Daardoor hebben we heen deel van het hoog seizoen moeten missen.' Het landgoed aan de Rommelpot heeft de doelstelling gemiddeld 20.000 bezoekers per jaar te trek ken. Er lopen inmiddels acht vas te krachten rond en het landgoed biedt een paar dagen in de week werk aan mensen met een verstan delijke handicap. De medewerkers loofden Schoots en Yntema zondag voor de inspan ningen die zij de afgelopen maan den hebben geleverd om de Bonte Belevenis te realiseren. Zij kregen onder meer een boom voor in de kruidentuin die ze in de toekomst nog willen aanleggen. Veel genodigden hadden speciaal voor de theeschenkerij een thee pot meegenomen. Zij kregen na de opening een rondleiding over het complex aan de Rommelpot. Lezing over autisme en hooggevoeligheid In de Vrije School aan de Gast huisstraat in Den Burg spreekt donderdag 9 oktober Hans Lem- mens over 'het grijze gebied tus sen hooggevoeligheid en autis me'. Lemmens schreef Het elastiek tus sen lichaam en ziel, waarin hij ver band legt tussen hooggevoeligheid en autisme en aandacht vraagt voor het 'grijze gebied' tussen deze twee. Hij maakt gebruik van de kwantumfysica, de fenomenologie en de antroposofie om zijn visie te onderbouwen, die hij verdere baseert op ervaringen die hij als psychologisch medewerker binnen een antroposofische GGZ-instelling heeft opgedaan. De lezing is bedoeld voor iedereen die met hooggevoelige of autisti sche kinderen werkt of bij zichzelf deze symptomen herkent. Zowel tijdens als na de lezing is er ruimte voor vragen. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Mantrazingen In yogacentrum De Aleph in de Weverstraat in Den Burg worden zondag van 20.00 tot 21.15 uur mantra's gezongen. Deelname kost €7,-. Meer informatie is te vinden op www.inbalansoptexel.nl. TBO-Texel is de nieuwe naam van Taxi 312000, het personenvervoer- bedrijf op de Spinbaan in Den Burg. TBO is een afkorting van Taxi en Bus Onderneming, een naam die de huidige bedrijfssituatie beter omschrijft. Deze naamswijziging doet recht aan de brede activiteiten op het gebied van personenvervoer. TBO-Texel beschikt over taxi's, taxi bussen (waarvan een aantal inge richt voor rolstoelen), 21-persoons bussen en luxe touringcars en is ook gespecialiseerd in vervoer van gehandicapten, ouderen en men sen met verminderde mobiliteit en verzorgt zittend ziekenvervoer. Met deze samenstelling kan het bedrijf iedere vervoersvraag verzorgen. Adres en telefoonnummer blijven ongewijzigd: TBO-Texel. Spinbaan 13, 1791 MC Den Burg, tel. 312000. Jan Akkerman op Bluesfestival Het Bluesfestival heeft komend weekend gitaarlegende Jan Akkerman in huis. Hij treedt samen met de band The Juke Joints op in Question Plaza. In totaal 17 bands zijn vrijdag, zater dag en zondag van de partij in 11 horecagelegenheden in het centrum van Den Burg. Naast Akkerman mag ook een optreden van de Mexicaan Memo Gonzales met The Blues- casters bij voorbaat als een van de toppers worden gezien. Dat optreden staat gepland op zon dag vanaf 22.00 uur in De Smulpot. The Juke Joints en Akkermans spe len vrijdagavond vanaf 0.00 uur in Question Plaza. Van Texelse bodem doet Skrep mee. Die groep bestaat uit Martijn Dros, Ger Scheeve, Frits Bonne, Biem Vlaming en Stefan Bremer. Zij spelen zaterdagavond vanaf 22.00 uur in de J'elleboog. Het Bluesfestival staat in het teken van gitaargigant Jeff Healey die begin dit jaar overleed. In de krant van vrijdag uitgebreid aandacht voor de 21ste editie van het eve nement. Borstvoeding Tijdens de nationale week van de borstvoeding wordt een bijeen komst van de Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk gehouden ten huize van Rachel Kruk. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 8 oktober, van 15.00 tot 17.00 uur en is bedoeld voor voedende moe ders (met hun kinderen). Wie oudere kinderen wil meenemen, kan dit het beste tevoren even doorgeven. Aanmelden kan via tel. 322734 of e- mailadres vbn@texel.com. Er wordt een vrijwillige bijdrage geraagd. Bridgen om kampioenschap In dorpshuis De Hof in De Koog wordt vrijdag en zaterdag bridge gespeeld om het Texels kampioen schap. Aan het kampioenschap doen 66 paren mee, waaronder ook een groot aantal bridgers van de overkant. Het kampioenschap wordt voor de zestiende keer gehouden. De wedstrijden vinden plaats op vrijdagavond en zaterdagmiddag en -avond. Publiek is welkom. Digitale fotografie In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt van 7 tot en met 9 november een driedaagse cur sus digitale fotografie gegeven. Cursusleider in Paul Ruks uit Utrecht. In de cursus wordt veel aandacht besteed aan kijken, aan de hand waarvan informatie en praktische tips worden gegeven. Er wordt bui ten en binnen gefotografeerd, waar bij zowel landschappen als stille vens en portretten aan bod komen. Elke thema wordt afgerond met het bekijken van eikaars werk. De cur sus is geschikt voor beginners en gevorderden en biedt plaats aan maximaal twaalf deelnemers. Deelname kost €180,-, opge ven kan via tel. 06-20448894 of paulruks@op12.nl. Meer informatie is te vinden op ww.op12.nl. Vrouwenvereniging in Zeemanskerk In de Zeemanskerk in Oudeschild wordt zaterdag 25 oktober van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse herfstmarkt van de vrouwenver eniging gehouden. Er worden vers gerookte vis en handwerken ver kocht. Daarnaast wordt een rom melmarkt gehouden en is er gele genheid de kerk te bezichtigen. Van 13.30 tot 14.30 uur brengt het koor De Zingende Zeeman liederen ten gehore onder leiding van Rinus Kui per. De opbrengst van de markt komt ten goede aan het onderhoud van de kerk. Dinsdag 7 oktober In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt om 10.00 uur het dorpsservice punt geopend. In De Witte Burcht in Den Burg begint om 19.30 uur een klaverjasdrive voor het goede doel. Er wordt met vaste maat gespeeld. Inschrijven kost €3, 50 per koppel. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling Nymfoman- nen van cabaretgroep Niet Schieten! De toegang bedraagt €15, - (diner vooraf mogelijk, reserve ren via tel. 319633 of info@klif12.nl). Cinema Texel vertoont: Radeloos (20.00 uur), Mamma Mia (20.00 uur). Woensdag 8 oktober In de bibliotheek in de Drijverstraat kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar meedoen met verschillende work shops over rijmen en dichten Tussen 14.00 en 17.00 uur, deelname gratis. De vereniging Borstvoeding Natuurlijk houdt een bijeenkomst ten huize van Rachel Kruk. Opgeven kan via tel. 322734. In de gymzaal van OSG De Hogeberg begint om 19.30 uur een kennisma kingsavond voor iedereen die wil leren tafeltennissen. Deelname is gratis. In hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 20.00 uur een bijeenkomst met medium Lia Schippers. Entree €8, -. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een vergadering van de raads commissie Welzijn. Op de agenda onder meer de verzelfstandiging van het openbaar basisonderwijs. Cinema Texel vertoont: Anubis het pad der 7 zonden (13.30. 16.00, 19.00 uur), Wanted (21.15 uur). Radeloos (14.00, 18.45. uur). Wild Child (16 15 uur), Mamma Mia (21.00 uur). Donderdag 9 oktober Schapenboerderij Rozenhout, Dool hof 4 is vanaf 14.00 uur open voor publiek. Demonstraties schapendrij- ven en -scheren om 14.00 en 15.00 uur. Entree €5, -, tot 10 jaar €3, -. Hoogwater te Oudeschild Dl. 7 00.44 en 12.54 u. Wo. 8 01.40 en 14.06 u. Do. 9 02.35 en 14.55 u. Vr. 10 04.10 en 16.50 u. Za. 11 05.55 en 18.30 u. Zo. 12 07.00 en 19.56 u. Ma. 13 08.06 en 20.35 u. Di. 14 08.45 en 21.25 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water Dinsdag 7 oktober eer ste kwartier. Donderdag 9 oktober doodti] Zondag 12 oktober zon op 7 59, zon onder 18.53 uur. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een vergadering van de raads commissie Middelen. Op de agenda onder meer de havenverordening en het rioleringsplan. Cinema Texel vertoont. Anubis (19.00 uur). Wanted (21.15 uur). Radeloos (18.45 uur). Bank Job (21.30 uur) Vrijdag 10 oktober In dorpshuis De Hof in De Koog vindt vandaag de eerste dag van het Texels kampioenschap bridge plaats. Leerlingen van OSG De Hogeberg presenteren om 19.30 uur het project Ruziebeslechters aan minister Hirsch Ballin van Justitie. Publiek is welkom Cinema Texel vertoont: Anubis (14.00, 19.00 uur), Wild Child (16.15 uur), Wanted (21.15 uur). Sinterklaas en het geheim (13.30 uur) Radeloos (16.00, 18.45 uur). Bank job (21.30 uur). In verband met de herfstvakantie zet TESO op geregelde tijden een extra boot in. Vrijdag wordt van 9.30 tot 20.00 uur met twee boten gevaren, zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Des ondanks worden vrijdag zowel in Den Helder als op Texel wachttijden tot een half uur verwacht. Zondag vaart de tweede boot tussen 14.30 en 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Zondag vaart een extra boot na afloop van de voorstelling Spirit of the Dance in schouwburg De Kampanje. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Opal. Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automatisch] Per jaar €74,10 71,75 (automatisch) Bi| verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Informatiemiddag kaakimplantaten In hotel Den Burg aan de Emma- laan wordt vrijdag 17 oktober een informatiemiddag gehouden over kaakimplantaten. De bijeenkomst wordt georganiseerd door tandarts/implantoloog Rob Wolthuizen en TLD, het tandtech nisch laboratorium uit Den Helder en Van Straten Medical, de implan taatleverancier. Er wordt informatie gegeven over protheses (een 'klik- gebit') en over de mogelijkheden van kronen en bruggen. Ook wordt gesproken over de behandeling zelf en de vergoeding door de zorgver zekeraar. De mogelijkheid bestaat direct een afspraak te maken voor een intakegesprek. Dit kan ook tij dens kantooruren via de praktijk van Wolthuizen, tel. 0223-616444. De bijeenkomst in hotel Den Burg duurt van 14.00 tot 17.00 uur, de toegang is gratis. Minister spreekt met leerlingen De leerlingenraad van OSG De Hogeberg presenteert vrijdag het project Ruziebeslechters aan minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie. Publiek is welkom de presentatie bij te wonen. Met het project Ruziebeslechters wil de school een veilige leeromge ving bieden, waar de leerlingen zelf Oudjaarsparty in De Toekomst Dancefactory De Toekomst en Culinaire Verwennerij Bij Jef heb ben de handen ineen geslagen en houden op 31 december een eindjaarsfeest met eten, drinken en optredens. Het persbericht spreekt van een 'gala extravaganza' en een 'culi- niare nachtclub', die zal 'swingen en bruisen tot in de late uurtjes'. De avond wordt georganiseerd in samenwerking met Champagnehuis verantwoordelijkheid dragen. Als zij met conflicten leren omgaan, heeft dat zijn weerslag op de sfeer binnen de school en op de veiligheid in de publieke ruimte. Ruziebeslechten wordt door de ministeries van Jus titie en Binnenlandse Zaken gezien als een goede manier om sociaal gedrag te bevorderen. De presentatie vindt plaats in de aula van de OSG aan de Haffel- derweg en begint om 19.30 uur. Na afloop geeft de minster een lezing met als titel Onverschilligheid is geen optie. Taittinger. Er vinden optreden plaats van onder meer The Aristocats, illu sionist Mister Vanish, de Samba Dinhas en de dragqueens Diana Ross en Celine Dion. De culinaire hoogstandjes worden verzorgd door Bij Jef, het kledingvoorschrift is gala of 'extravaganza'. Deelname aan het evenement kost €150,-, in de voorverkoop kosten kaartjes €125,-. Kaarten kunnen besteld worden via www.galaextra- vaganza.nl, bij brasserie Sam Sam, De Kolonist en Bay-Watch in De Koog en bij Bij Jef in Den Hoorn. Nierstichting De collecte voor de Nierstichting die onlangs werd gehouden heeft op het eiland €5554,84 opgebracht. Dat is iets meer dan vorig jaar, toen €5527,74 werd opgehaald. De Nier stichting, die dit jaar veertig jaar bestaat, houdt zich bezig met het werven van donornieren, het stimu leren van onderzoek naar en de pre ventie van nierziekten en het verbe teren van de kwaliteit van leven van mensen met een nierziekte. Mensen die de collectant hebben gemist, kunnen een donatie overmaken via giro 88000.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2