Texelse youtube voor vereniging 'Is de belofte van coalitie ineens niets meer waard? 6 COURANT Sportraad viert jubileum Hardlooptraining Afwijzing dupeert budovereniging Scholieren geven alles tijdens veldloop Feestelijk judotoernooi VRIJDAG 17 OKTOBER 2008 TEXELSE ligt, verhuist de club snel mogelijk eigen ruimte Het Team Distance Runners (TDR) uit Castricum verzorgt dinsdag 21 oktober een training voor Atle tiekvereniging Texel. TDR is een club van talentvolle hardlopers, die onlangs de winnaars van de Texel Halve Marathon leverde. Karatetraining in de schietsporthal. Als het in het voormalige ambachtscentrum. De snel groeiende budovereni ging Budokai voelt zich ernstig gedupeerd nu de gemeente wei gert mee te werken aan plannen voor een fitnesscentrum met dojo aan het Wezenland. 'We trainen nu bij de sportschutters. Fijn dat we daar terechtkunnen, maar het is een noodoplossing. Het is er te warm en er zijn geen douches en kleedkamers.' Budokai. ontstaan na een verschil van inzicht met Shima, bestaat nog maar acht weken, maar het leden tal is al gegroeid tot 79. De snelle instroom van leden is volgens voor zitter Henriëtte Timmermans onder meer te danken aan het enthousi asme en de kundigheid van oefen- meester Nico Waerts, de trans parantie van de vereniging en de ambitie van het bestuur om zoveel mogelijk uit de club te halen. Meer beleving, voor 'gewone' sporters, maar ook het sporten met gehan dicapten, jeugdigen met gedrags stoornissen of moeilijkheden met de opvoeding en andere doelgroepen, zoals senioren. Dit is ook aantrek kelijk voor mensen die niet van balsporten houden.' Onder leiding van Waerts wordt in de schietsporthal karate, jiu jitsu, judo en kickboksen beoefend. Sporten waarbij het er op het oog stevig aan toe gaat en oosterse (vecht)termen de revue passeren. Maar waarbij geen onvertogen woord valt en ple zier en beleefdheid de boventoon voeren. Timmermans: 'Respect voor elkaar is een belangrijk element bin nen onze vereniging.' Nooit eerder waren zoveel Texelaars met deze sport in de weer. 'In de sporthallen in Den Burg kun nen we niet terecht, die zitten vol. Bij gebrek aan een eigen plek moeten we hier elke keer eerst de mat neer leggen en na afloop weer opruimen. Dat is een heel gedoe en het mate riaal slijt ook hard. Nadeel is ook dat we hier alleen maandagavond terecht kunnen en de jeugd een paar uurtjes op dinsdag, waardoor de tijd te beperkt is en alles dicht op elkaar zit. In een eigen ruimte kun nen we de lessen over drie avonden verspreiden. Daar kunnen we ook over een goede luchtafvoer, kleed ruimtes, douches en andere voor zieningen beschikken.' Ambachtscentrum Beoogd onderkomen is het voor malige ambachtscentrum aan het Wezenland. Waerts wil dat in eerste instantie huren van Jaap Drijver, om er een fitnesscentrum en dojo en vaste mat in te vestigen, waar de budovereniging meerdere avonden per week terecht kan. Maar volgens het college strookt dat niet met het bestemmingsplan en het college wil de bestemming niet aanpassen van bedrijfsmatig naar maatschap pelijk. Annelies Groenhof: 'Dat hoeft ook niet, de huidige bestemming biedt volop mogelijkheden. Het wordt voor tachtig procent een fit nessruimte. Dat is bedrijfsmatige activiteit en valt onder dienstverle ning. Dat is daar toegestaan. Voor een kapsalon geldt hetzelfde en dat wordt daar ook toegestaan.' De weigering staat volgens Groenhof haaks op het coalitieprogramma. 'Daarin staat duidelijk: sport voor iedereen en sport in de breedte en dat de gemeente daar waar moge lijk sport moet ondersteunen. Is die belofte van de coalitie nu ineens niets meer waard? De gemeente kan wel zeggen dat we elders iets nieuws moeten bouwen, maar dat is financieel niet haalbaar. Dan kun nen doelstellingen als laagdrem pelig en betaalbaar nooit worden gehaald.' Timmermans: 'Geld mag geen belemmering zijn om lid te worden van onze vereniging.' Vooralsnog zijn Waerts en de bud overeniging aangewezen op de commissie beroeps- en bezwaar schriften, die zich binnenkort over de afwijzing zal buigen. Texelse sportverenigingen kun nen zich vanaf volgend jaar geza menlijk met filmpjes op internet presenteren. De Sportraad werkt aan een Texelse variant van het op internet zeer populaire you tube waarop filmpjes bekeken kunnen worden. Volgens voorzitter Albert Hoven kan elke vereniging een filmpje van ongeveer eerr minuut op de Texelse site zetten. Daar is ook plaats voor een link naar de eigen website van de vereniging. Bezoekers van de site moeten op die manier een over zicht krijgen van de vele sporten die op het eiland worden beoefend. Het bouwen van de site komt voort uit de viering van het 55-jarig bestaan van de sportraad in 2009. Het is de bedoeling dat de ver enigingen de filmpjes zelf maken. De Texelse Media, uitgever van de Kabelkrant, helpt eventueel bij het monteren. De sportraad wil de site lanceren op 23 januari als het jubi leumjaar wordt geopend met een sportmarkt in sporthal Ons Genoe gen. 'Tijdens die markt willen we alle filmpjes achter elkaar vertonen', zegt Ruud Verstraaten die het bou wen van de site onder zijn hoede heeft. Het lustrum van de sportraad wordt volgend jaar ook gevierd met een groot pannatoernooi voor de jeugd, een dam- en schaaktoernooi op de boot en Islands Games. Dat laatste moet een variant worden op het vroegere dorp-tegen-dorp. 'Maar bij de Islands Games willen we allerlei bijzondere sporten doen als bijvoorbeeld boomstamwerpen', vertelt Hoven. De sportraad wil het evenement op 20 juni in de Dennen houden. Bedoeling is dat, net als vroeger, teams uit de dorpen het tegen elkaar opnemen. Het pan natoernooi kent voorronden in de diverse dorpen met een finale op de Groeneplaats in Den Burg. Een andere opmerkelijke activiteit is een eigen variant op de biathlon, de sport waarbij mensen langlaufen en onderweg liggend in de sneeuw met een geweer op een doel schie ten. Hoven: 'Dat willen we houden op 29 augustus. Omdat de kans op sneeuw dan niet zo groot is, hebben we bedacht te gaan hardlopen in plaats van langlaufen.' De Texelse biathlon heeft plaats bij het schiet sportcentrum aan de Emmalaan in Den Burg. Er wordt geschoten met milieuvriendelijke verfpatronen (paintball). In sporthal Ons Genoegen staat een groot koersbaltoernooi op de plan ning en de sportraad is van plan een bekende Nederlander uit de sport wereld naar het eiland te halen om te vertellen over de relatie tussen sport en bedrijfsleven. De sportraad hoopt het judofeest van de G-judo- ka's in oktober 2009 een extra tintje te geven met de aanwezigheid van een bekende judoka. Voor de hoog ste groepen van de basisscholen wordt het project Klas op Wielen naar het eiland gehaald. Kinderen ervaren daarbij door te sporten in een rolstoel of met een blinddoek voor wat het is om met een lichame lijke handicap te leven. Verenigingen kunnen volgend jaar een beroep doen op een Sport raadbeker om bijzondere sportieve prestaties extra te belonen. 'Dat kan bijvoorbeeld bij een biljartvereniging het hoogste aantal caramboles in een bepaalde klasse zijn', aldus Hoven. Volgens hem is de jubileum viering een mix geworden voor jong en oud en valide en mindervalide mensen. 'Het is ook een rustig pro gramma, zodat je niet elke maand iets hebt.' De viering is gekoppeld aan de zogeheten sociale stages die vanaf volgend jaar op de OSG plaatsvinden. Leerlingen kunnen voor de invulling van die stage mee werken aan de activiteiten. Vechtsporter geeft workshop en lezing Professioneel vechtsporter Michael Knaap verzorgt zaterdag 25 okto ber een workshop en een lezing. In de workshop doceert hij diverse technieken van het kickboksen en worstelen. Deelnemers moeten ten minste 11 jaar oud zijn, ervaring is niet nodig. In zijn lezing vertelt hij over zijn ervaringen als spor ter en gaat hij specifiek in op de manier waarop hij zich mentaal op een wedstrijd voorbereidt. Knaap is actief in Mixed Martial Arts, een combinatie van vechtsporten. Deelname kost €15,-. Wie alleen de lezing wil bijwonen, betaalt €5,-. De workshop duurt van 13.30 tot 15.00 uur, de lezing van 15.30 tot 16.30 uur. Beide worden in Den Burg gehouden, de locatie is nog met bekend. Opgave bij Menno Sie- binga, tel. 315331. Estafette volgeboekt Er kunnen zich geen estafette teams meer inschrijven voor de Zestig van Texel, die op 13 april worden gehouden. Twee maanden na het openen van de inschrijving is dit onderdeel van de wedstrijd volgeboekt. Inschrijven kan nog wel voor de 60 km, maar ook deze afstand loopt snel vol. Er zijn nog 50 van de 350 plaatsen beschikbaar. Onder de deelnemers aan de 60 km bevindt zich een vijftal Texelaars. Van de 100 estafetteteams is een kwart van het eiland afkomstig. Zij lopen vier maal vijftien kilometer. De andere deelnemers komen uit het hele land, uit Duitsland en Bel gië. Inschrijven kan nog via www. dezestigvantexel.nl. Eerste wedstrijd Jaap de Graaf Menners rijden zondag in manege Akenburg de eerste wedstrijd van de wintercompetitie om de Jaap de Graafbokaal. Het deelnemersveld wordt opgesplitst in twee groepen. De eerste acht combinaties komen vanaf 10.00 uur in de bak. Zij rijden eerst een dressuurproef en daarna een vaardigheidsproef. De tweede acht starten om 13.00 uur met de vaardigheidsproef en eindigen met de dressuur. De prijsuitreiking staat rond 17.00 uur gepland. Publiek is welkom, de toegang is gratis. Schietoefeningen Vanaf fort Erfpnnsin Den Helder worden van 22 tot 24 oktober schietoefeningen gehouden. Afhankelijk van de weers omstandigheden vinden deze dagelijks plaats tussen 9.00 en 16.00 uur. Prijs voor beste klimaatidee ovincie Noord-Holland looft €50.000,- uit voor het beste idee voor het tegengaan van en het omgaan met de klimaatverande ring. Ideeën kunnen tot 1 januari worden ingestuurd. De Eureka-prijsvraag is onderdeel van het Actieprogramma Klimaat, dat de provincie eind vorig jaar lanceerde. Hiermee wil de provincie een bijdrage leveren aan de strijd tegen de uitstoot van broeikasgas sen en Noord-Holland voorbereiden op de gevolgen van de klimaatver andering. Het winnende idee moet bijdragen aan de verbetering van het klimaat door het terugdringen van broeikasgassen, of door het aanpassen aan of benutten van de gevolgen van de klimaatverande ring. Voorwaarde is dat de ideeën uitvoer baar, vernieuwend en origineel zijn. De inzendingen worden beoordeeld door een jury onder voorzitterschap van weerman Erwin Kroll. Het is de bedoeling het winnende idee daad werkelijk in praktijk te brengen. Het wedstrijdreglement en het inschrijfformulier zijn te vinden op www.noord-holland.nl/klimaat. Tevoko tegen Odin Zonder Ivet Former reist het dames team van volleybalvereniging Tevo ko zaterdag af naar Zaandam voor de belangrijke wedstrijd tegen Odin 1. Dit team won vorige week met 3-2 van Dinto uit Warmenhuizen en staat op de zesde plaats in de com petitie. Tevoko staat, na een week rust, nog altijd eerste. Om van Odin te winnen, moet de Texelse selectie beter spelen dan de afgelopen tijd en kan zij zich geen onnodige fou ten permitteren. Dankzij een stevige training ziet Tevoko de wedstrijd vertrouwen tegemoet. De wedstrijd begint om 14.00 uur in sporthal Zaanlands West. Ondanks de regen werd tijdens de scholierenveldloop die woensdag werd gehouden fanatiek gelopen. Onder de jeugdige renners waren twee vierjarigen, Sandy Nagte- gaal en Ivan Leijstra. Zij deden qua enthousiasme niet onder voor de anderen. Woensdagmiddag kwamen bijna 250 scholieren naar de atletiekbaan voor de zesde editie van de veld loop. Regen weerhield kinderen en ouders er niet van om aan de start te verschijnen. Aangemoedigd door een schare aan fans haalden de scholieren alles uit de kast om zo snel mogelijk de 1000 meter te vol brengen. Voor sommigen beteken de dit een te enthousiaste start die ze later op het parcours moesten bekopen, waar ze werden ingehaald door anderen. De snelste loper was Mike Vermeulen (klasse OSG) met een tijd van 3.37. Hij werd op de voet gevolgd door Nikay Snagers (klasse 11 jaar en ouder) die ein digde met 3.38. Uitslagen: Meisjes Tm 8 |aar 1 Kyane Sangers, 4.28 (Thijsseschool)), 2 Jasmijn Baptist 4 37 (Thijsseschool) 3. Lize Koorn 4.47 (Durper- honk). Jongens t/m 8 jaar 1 Daan Krause 4 15 (Thijsseschool) 2 Wouter Maat 4 21 (Bruinvis) 3. Owen Dros 4.22 (Thijsseschool). Meisjes t/m 9 jaar 1 Sterre Kiltz 4 20 (Jozef school) 2. Maartje Serlé 4 33 (Thijsseschool) 3. Jeanine van de Vis 4.35 (de Akker). Jongens t/m 9 jaar 1Rik Bijpost 3.58 (de Fontein) 2. Sll van Heerwaarden 4 04 (de Fontein) 3. Luuk Boogaard 4,07 (Jozefschool). Meisjes t/m 10 jaar: 1 Sophie van Beek 4.23 (Durperhonk) 2 Lisa van Dooijeweerd 5.02 (De Bruinvis) 3. Eileen Kooger 5.16 (Thijsseschool). Jon gens t.m 10 jaar: 1 Merijn Bakker 3.58 (De Akker) 2. Jesse Wonder 3.58 (de Fontein) 3 Tom Woestenberg 4.03 (Durperhonk) Meisjes 11 jaar en ouder. 1Isabelle Schermer 4.06 (Jozefschool) 2 Emma Koorn 4 08 (Durper- rhonk) 3. Imke Hottentot 4.16 (Durperhonk). Jongens 11 iaar en ouder: 1 Nikay Snagers 3.38 (Thijsseschool) 2. Wessel Kiltz 3.53 (Jozefschool) 3Cor Bijpost 3.54 (De Fon tein). Meisjes OSG: 1 Marloes van Rongen 3.52 2. Anna van der Duim 4.18. Jongens OSG: 1. Mike Vermeulen 3.37 2. Mathijs Duin 3.41 3. Hessel Arensman 4.12 Volgend jaar wordt de veldloop op woensdag 14 oktober gehouden. Texel als middelpunt Texel als middelpunt van vogel trekroutes. Dat is de titel van een artikel van Bernard Spaans in het onlangs verschenen jaarverslag van de Vogelwerkgroep. Op de bijbehorende kaart is te zien dat meerdere vogelsoorten zo'n 5000 kilometer afleggen om op Texel te komen. Het Ornithologisch jaarverslag over 2007 is dikker dan gebruikelijk, omdat de uitgevende Vogelwerk groep dat jaar het zilveren jubileum vierde. Om die reden werd het boekje uitgebreid met twee lezenswaardige artikelen. Naast de al genoemde kaart waarop duidelijk te zien is hoe het eiland het middelpunt is van vogeltrekroutes van over de hele wereld, schreef Adriaan Dijksen een verhaal over de geschiedenis van de roofvogels op het eiland. Hoewel al in 1362 gesproken wordt over een 'rode valk' die op het eiland gevan gen zou zijn, duurde het tot 1934 voor er een aantal genoemd werd. In zijn Texel Vogeleiland noemt Jan Drijver het getal van 20 paar bruine kiekendieven Voor het overige bevat het Ornitho logisch jaarverslag waarnemingen van vogels, veelal afkomstig van individuele waarnemers, maar ook van SOVON, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer. Het geheel is verlucht met foto's en een enkele tabel. Het jaarverslag kost €8,- en is ver krijgbaar bij de boekhandels en Ecomare. Vlaming en Geus weer boven 7.000 John Vlaming en Erik Jan Geus wisten ook in de tweede speel ronde van Klaverjasclub Den Burg de grens van 7000 punten te doorbreken. Daarmee bereikten zij de eerste plaats in het klas sement. Vlaming en Geus scoorden 7449 punten en het had weinig gescheeld of de 8000 punten was in zicht gekomen. Carlo Bos en Cees Vinke behaalden dankzij drie sterke spel len 7024 punten en herstelden zich van de trage start op de eerste avond. Gerda en Freek Veeger werden voor de tweede achtereenvolgende keer derde. Zij begonnen met een spel van ruim boven de 2100, maar moesten daarna wat gas terugne men. Dankzij een sterk slot met twee marsen kwamen zij tot 6987 punten. Gerard en Theo Witte (6679 punten) werden vijfde. De rondewin naars van vorige week. Arend Dijker en Piet Moree, moesten genoegen nemen met de vierde plaats. Met een score van 6880 punten staan zij met een kleine achterstand op de tweede plaats in het klassement Het gemiddelde was met 6328 pun ten bijna gelijk aan dat van vori ge week. Er werden 35 marsen gespeeld en precies honderd pun ten meer behaald dan op de eerste speelavond. De verschillen in het klassement zijn erg klein; de afstand tussen de eerste vijf koppels is minder dan 1000 punten. De atleten, die een trainingskamp op Texel houden, willen daar de basis leggen voor het aanstaande cross seizoen. Tijdens de halve marathon ontdekten ze dat het eiland veel te bieden heeft. Zowel bij de dames als de heren bereikte een loper van TDR als eerste de finish. Bij TDR staan nog meer goede lopers te trappelen. In samenwerking met de Stichting Texel Atletiek trainen ze van 17 tot 27 oktober op Texel. In overleg met Staatsbosbeheer zijn verschillende trainingsparcoursen door bos, duin en strand uitgezet. De openbare training op dinsdag avond oktober staat onder leiding van Guido Hartensveld (hoofdtrai ner en coördinator) en Cees Timmer van AV Texel. De training duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Monsterzege voor dames Oosterend De dames van SV Oosterend heb ben zondag een monsterzege geboekt. Ze wonnen op eigen terrein met maar liefst 8-0 van Wieringerwaard. De wedstrijd begon met een aftrap van de pupil van de week, Jet Wes- selman. Nadat aanvoerder Annie Brouwer de bal met een tikje naar hagr had toegespeeld, mocht zij alleen op de keeper af gaan en scoren. Vervolgens kreeg ze een certificaat om boven haar bed te hangen. De wedstrijd zelf stelde met veel voor. De Oosterenders namen direct het heft in handen en speelden eigenlijk alleen op de helft van de tegenstander. Ze begingen echter de fout zich te laten meeslepen in het lage tempo van Wieringerwaard. Bovendien lieten ze vele kansen onbenut. Desondanks regende het doelpunten, die op naam kwa men van Annie Brouwer (4x), Lindy Brouwer, Iris Baas, Sandra Bremer en Anne Zegers. Bijna alle assists (beslissende voorzetten) werden gegeven door Bremer. Randstad eilandcompetitie In verband met de herfstvakantie wordt dinsdag geen eilandcompeti tie gespeeld. Uitslagen: Het Koetshuis-CVI 1-2. TESO-Randstad 1-2, De Prinsen van Texel-Texelse AutocentraJe 0-3 Vlinderwinkel-Kobeko 2-1. Cocky's Kap- salon-Paal 28/De Krim 3-0, Wessels Ont- werpt'-Bouvvcenter RAB 3-0; Interieurbouw Texel-Mantje 3-0, Falcon-Tevoko jeugd 1-2, Rabobank-Albert Heijn 0-3; Slik's werk IJzer- sterk-Gea's viswijven 1-2, PFB-NIOZ 2 0-3; SVC-De Kapper 0-3; De Krim-Texelcampings 2-1, Spar Oudeschlld-NBC Eelman Part ners 0-3; Piet Kooger-Eetcafé De Rog 0-3 Jeugdsportpas Kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool kunnen van 27 okto ber tot en met 24 november gebruik maken van de Jeugdsportpas. Deze geeft recht op een kennismakings cursus van vier lessen bij Sandra Bremer (conditietraining op muziek), Henk van der Heuvel (acrobatische gymnastiek) Budokaiveremging Texel (kickboksen). Tevoko en Smash'68 (volleybal). De Jeugdsportpas kost €5,-, voor opgave zijn via de scho len briefjes verspreid. Voor meer informatie: tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel.com. Hek tribune afgedicht De gemeente trekt €11.000,- uit voor het veiliger maken van het stalen tri bunehek van sporthal Ons Genoegen. De openingen van het bestaande hek worden afgedicht met plexiglas. Hoe wel er nooit ongelukken zijn gebeurd, wordt de bestaande situatie onveilig geacht. Kleine kinderen zouden door de spleten kunnen glippen. Bevei liging zou ook met verticale spijlen kunnen, maar die zouden belemme rend zijn voor uit het zicht vanaf de voorste rijen van de tribune. Vlooienmarkt in De Koog In de Dorpsstraat en de Passage in De Koog wordt dinsdag 21 oktober een vlooienmarkt gehouden. Kin deren mogen er spullen te koop aanbieden, op een door henzelf gekozen plek. De markt duurt van 13.00 tot 17.00 uur en wordt geor ganiseerd door ondernemersvereni ging De Koog Badplaats. der Vliet in actie andere judoka te vloeren tijdens het Judofeest. Ruim 160 judoka's uit het hele land hebben zaterdag in sporthal Ons Genoegen in Den Burg mee gedaan aan de zevende editie van het Judofeest voor verstandelijk gehandicapten. Op en buiten de mat ging het er spontaan en gezellig aan toe. De zaal zag er met vijf matten (één meer dan voorgaande jaren) indruk wekkend uit en het toernooi verliep door de ene mat meer extra vlot. De judoka's waren op basis van leeftijd, gewicht, judograad en han dicap. ledereen was van te voren verzekerd van een eerste of tweede plaats, dus de nadruk kon gelegd worden op de sportieve prestaties De Texelse deelnemers lieten van zich horen. Wout Legierse, Cor Drij ver, Robbin van der Ster, Daniel Schreve en Ki Afman behaalden elk in een sterk deelnemersveld een eerste plaats. Met name Afman verbaasde zijn coaches, omdat hij tijdens de training meestal met bepaald de strijdlustigste judoka is. Op de momenten dat het er echt om ging, liet Afman zich echter met van de mat gooien. Sander Zijm, Jeroen van Os, Mark van der Vliet, Nick Henmnk en Marieke Zijm waren bewust in een hogere klasse ingedeeld, zodat zij op hun thuiswedstrijd echt aan de bak moesten en pittige wedstrijd draaiden. Ze weerden zich echter kranig en gingen allen met een tweede plaats naar huis. Christi na Keijzer en Stefan Dupon, de jongste Texelse judoka's, vermaakt zich eveneens uitstekend en wisten zowel op als naast de mat de toe schouwers te ontroeren. De Jilsketrofee, vernoemd naar een overleden nichtje van de familie De Vries uit Oudeschild (die het toer nooi mee organiseren) ging naar Jeremy Kruise uit Vlaardingen. Hij toonde volgde Henk de Vries een bijzondere prestatie door na een blessure toch door te gaan. 'Hij was op zijn hoofd gevallen, maar wist zich knap te vermannen en door te gaan.' Het toernooi verliep zeer geslaagd. Dat was onder meer op te maken uit het feit dat de achtste editie (9 oktober 2009) al bijna is volge boekt. Circa 35 Texelse vrijwilligers hielpen mee aan het evenement. De scheidsrechters stonden opnieuw in de rij om te fluiten. Vaste gast Small Buzz zorgde tijdens de mid dagpauze voor de muziek.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6