Vorkstaartmeeuw 'Vandaag een hoop kilometers voor de boeg' TEXELSE 7 COURANT Plaggen ondanks vele water op schema 0^ bontG taPllit cu3 J^erkdiensten JJulpverlening Me(üsche zorg oud Papier Radio Texel [Q6, DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl JC-< «1 Urgenda Regiotour bezoekt Texel VRIJDAG 17 OKTOBER 2008 Met een karavaan hybride taxi's brengt vrijdag 17 oktober de Urgenda Regiotour een bezoek aan het eiland. De Urgenda is een nationale beweging op het gebied van duurzaamheid, die probeert al bestaande initiatieven met elkaar te verbinden. De rondrit voert de bezoekers langs projecten als de zilte landbouw, de sumwing en de Waddenhaven Texel, waar symbolisch het eerste gat wordt geboord voor energie uit aardwarmte. Op deze en andere locaties worden gesprekken gevoerd met mensen met ideeën op het gebied van duur zaamheid. Urgenda wil in een jaar tijd alle regio's in Nederland bezoeken en toert daarvoor deze week door Noord-Holland. Naast Texel worden bezoeken gebracht aan Amsterdam, Haarlemmermeer, Heerhugowaard en de Kop van Noord-Holland. Naar aanleiding van het winnen van de Icoonprijs heeft de Stichting Duurzaam Texel een Koplopers- groep gestart, waarin 'dwarsden- kers en friskijkers' zijn verenigd, die een visie ontwikkelen over duur zame ontwikkeling op Texel. Deze Koplopersgroep wordt door Urgen da begeleid. Beeld van de nattigheid llannpn tin anHerp warl<7aamhp- pn hp>t nnnipiiw inrirhtpn wan hpf nipt n\/pr rlp nnnprvlaktp naar dp Plaggen en andere werkzaamhe den in natuurgebied de Nederlan den zijn ondanks een onderbre king wegens wateroverlast niet achter op schema geraakt. Door een combinatie van de extreme regenval en het hoge buitenwater moest het werk tijdelijk worden stilgelegd. Er is op de overgang van de Muy naar de Slufter tijdelijk een pomp geplaatst om water uit het gebied te pompen als aanvulling op de natuurlijke afwatering via de Slufter. Hierdoor kon het werk volledig wor den hervat. Het plagwerk is nage noeg gereed, nu wordt gewerkt aan de aanpassing van de waterlopen en het opnieuw inrichten van het Slag door de Nederlanden. Ook wordt gewerkt aan het afdekken van de gronddepots in de zeewe ring. Het gedeelte van het Slag door de Nederlanden dat nu wordt opgeknapt, krijgt gedeeltelijk een bodemversteviging met gebroken puin. Hierdoor houdt het wandelpad ook bij hoge grondwaterstanden voldoende draagkracht. Dit gebeurt op de delen van het wandelpad die niet kunnen worden opgehoogd. Door het ophogen van het pad zou volgens Staatsbosbe heer aan één kant van de duinrel een dijk ontstaan, waardoor het water van die kant bij veel regen niet over de oppervlakte naar de duinrel kan stromen. Het relatief zure regenwater blijft dan in de duinvalleien staan, wat het kalkrij- kere kwelwater uit de wortelzone kan drukken. Juist voor bijzondere planten als vleeskleurige orchis en andere soorten uit de knopbies- gemeenschap is dit kalkrijke kwel water van levensbelang. Waar het slag de duinrel oversteekt, worden bruggen gelegd. Het grondwerk moet aan het eind van het jaar zijn afgerond. Bin nenkort wordt het plaatsen van de nieuwe afrasteringen aanbesteed. Deze moeten in februari staan. Voor aanvang van het broedseizoen kan het vee dan in het gebied lopen. Opwinding onder vogelaars, die zich die is gemaakt door René Pop. Enke woensdag naar de Schilderweg en Ie dagen eerder 'schoot' de vogelfo- het Doolhof spoedden, waar op een tograaf ook al raak. Bij paal 12 foto weiland een vorkstaartmeeuw was grafeerde hij een bonte tapuit. waargenomen. Volgens kenners een zeldzame verschijning, zeker een vol wassen exemplaar zoals op de foto Dode witsnuitdolfijn aangespoeld VERVOLG VAN PAGINA 1 Hulpstrandvonder Klaas Uitgeest trof gisteren op het strand bij paal 23 een circa tweeëneenhalve meter lange witsnuitdolfijn aan. Het dier, een vrouwtje, was al lan gere tijd dood. Sinds ongeveer 1955 komt de wit snuitdolfijn (Lagenorhynchus albi- rostris) weer regelmatig in de noor delijke Noordzee voor en al eerdere spoelden dieren op Texel aan. In de zomer van 1994 werd het aantal witsnuitdolfijnen in de Noordzee geschat op ruim 12.000. Zij leven van aan de oppervlakte levende vis en dieren die in ondiep water voor komen en blijven meestal ver van de kust. Het dier leeft in scholen van zes tot twintig exemplaren. Het zijn onstuimige zwemmers die graag sur fen op de boeggolf van schepen. Per jaar spoelen er aan de Nederlandse kust vijf of zes dode witsnuiten aan. Vreemd genoeg vaker vrouwtjes dan mannetjes. De aangespoelde dolfijn was te ver heen om door de mensen van Ecomare te worden geborgen. Het kadaver zal door de Gemeente worden opgeruimd. OSG Het betekent dat de leerlingen ver moedelijk pas na de kerstvakantie hun intrek in 't Plein kunnen nemen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat ze er na de herfstvakantie al les zouden volgen. De pas op de plaats heeft eveneens zijn weerslag op de tijdelijke huis vesting van de HAVO en het VWO in de Volmolen. Bedrijven die zouden meehelpen bij de verhuizing en het gebied rond het appartementen complex zouden aankleden, kregen dinsdag ook te horen dat alles voor lopig is stilgelegd. Het huurcontract met de Stichting Woontij, eigenaar van het complex waarin circa ander half jaar lang driehonderd leerlin gen worden gehuisvest, kan op het moment evenmin worden getekend. Volgens directeur Jan van Andel van Woontij zijn alle afspraken over het gebruik van het complex inmid dels mondeling wel gemaakt en in verslagen vastgelegd. Woontij gaat daardoor gewoon verder met het verder inrichten van het apparte mentengebouw tot school. Als de OSG definitief zou moeten afzien van het gebrui.k van de Volmolen, kan de gemeente een claim ver wachten voor de meerkosten die Woontij voor de OSG heeft gemaakt. Die kan dik in de tienduizenden euro's lopen. Woontij gaat in dat geval het gebouw ook verder inrich ten voor bewoning. Zover is het ech ter allemaal nog lang niet. 'Ik zie de pas op de plaats vooral als een tijde lijke maatregel die genomen moest worden totdat er meer duidelijkheid is', aldus Van Andel. Ook De Vries verwacht dat de pas op de plaats tijdelijk is. 'Ik heb goede hoop dat alles uiteindelijk toch zon der al te veel vertraging kan door gaan.' De school heeft de intentie de leerlingen rond de kerstvakantie naar de Volmolen te verhuizen. Woontij gaat er vanuit dat het gebouw na de kerst klaar is voor gebruik. at ik zeggen wou. Zorgloket Als inwoner van Oudeschild, lid van de SOSA en bestuurslid van de SWOT, wil ik graag mijn persoonlijke reactie geven op het artikel 'Weer stand tegen zorgloket' in de Texelse Courant van 10 oktober, over de opening van het dorpsservicepunt in Oudeschild. Hoezo bang voor onze eigen toko. We hebben een enorme staat van dienst in Oudeschild. De SOOS bestaat al 51 jaar, ook de dorps commissie is al jaren actief (35 jaar of langer), 25 jaar ANBO (of was het langer), 10 jaar SOSA. Ook de Gemeenschap Oudeschild bestaat al jaren. Wij hebben een Visserskoor, een Vrouwenkoor, koersbal, gym, galmgym en klaverjassen. De vrou wenvereniging Zeemanskerk hand werkt elke dinsdagmiddag in de kerk en ik. denk dat ik nog wel een paar activiteiten ben vergeten, zoals dar ten, sjoelen en karaoke. Er is al heel lang een discussie gaan de over nut en noodzaak van Pharos op Skil. Maar laten wij in ieder geval respect hebben voor ieders per soonlijke mening. Ja, ik vind het heel erg jammer dat het tot nu toe niet is gelukt de jeugd te bereiken en van ganser harte hoop ik op resultaat. Maar hieraan willen de nieuwe beheerders van het dorpshuis werken, las ik in de dorps krant Tusse Oost en West. Dat opent perspectief. Maar haast is geboden. Thea Eijking, Oudeschild. VERVOLG VAN PAGINA 1 Aanbesteding OSG Vervolgens is het aan burgemeester en wethouders -(schoolbestuur OSG) om te besluiten aan wie het werk wordt gegund. Wanneer dat gebeurt, is voor alsnog niet bekend. Naar verwachting kan het niet al te lang duren, omdat de aannemer die gaat bouwen ook de sloop van het huidige pand aan de Haffelderweg onder zijn hoede krijgt en die staat eind dit jaar gepland. VERVOLG VAN PAGINA 1 Windmolens Er zijn inmiddels vijf gedoogbeschik- kingen afgegeven: aan de gemeente zelf voor een turbine op de rotonde bij De Waal, aan VEM Elektrotech niek voor een molen bij het bedrijfs gebouw aan de Spinbaan, aan IBS- Oele-Schoo voor een molen bij het bedrijfsgebouw aan de Abbewaal en aan de familie Lancee aan de Otterstaat. In alle gevallen betreft het een zoge heten Energy Ball van het bedrijf HomeEnergy met een rotordiameter van een of twee meter en een ver mogen van maximaal 500 of 2500 watt. De gistermiddag genomen foto toont hoe de laatste hand wordt gelegd aan de Energy Ball op de rotonde bij De Waal. VERVOLG VAN PAGINA 1 Nacht Ecomare en Waddenpark Avanti ver zorgen tijdens de Nacht van de Nacht speciale excursies en volkssterren wacht De Jager houdt een sterren- kijkavond. Meer informatie over de Nacht van de Nacht is te vinden op www.laathet- donkerdonker.nl. Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Wannes Fey uit Den Hoorn een week lang een weblog bij over zijn werk als IT-manager bij RAB, Texels grootste bedrijf. Over wachten bij de boot, de Texelse Chinees, de mens ach ter de manager en YIP's, Young Island Professionals. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Vrijdag) Op dit moment is het 06.42 en sta ik bij de Texelse boot te wachten. Geen voorrangsrij vandaag voor mij. Ik kan dit stukje schrijven dankzij mijn goede vriend de UMTS, maar dan moet ik niet op het beneden- dek gaan staan, want dat trekt ie niet... Net thuis de deur uit gestapt. Omdat we sinds een week een puppy in huis hebben, was het hele spul al vroeg wakker. Toen ik de deur achter me dicht trok, lagen broer en zus bij mama in bed, opge staan, plaatsje vergaan, papa gaat even centjes verdienen. Vandaag een hoop kilometers voor de boeg. Ik hoor net op Radiol dat de herfst vakanties beginnen, zal wel druk worden bij de boot vanmiddag.., (Zaterdag) 's Ochtends nog wel even op de zaak geweest, dat zit zo... Zoals iedereen weet liggen de brandstof prijzen aan de pomp bij Garage Grisnigt en de tegenoverliggende ESSO op het zelfde niveau. Dat gaat niet vanzelf (dat zou wel heel raar zijn...). Voor de Texaco-stati- ons in de kop van Noord Holland beheert RAB de prijzen. Dat gebeurt met een speciaal stukje software op één PC op kantoor bij RAB. Doorde weeks zitten er mensen op kantoor die indien nodig vanaf die PC de prijswijzigingen doorvoeren. Helaas vinden prijswijzigingen tegenwoor dig op zaterdag plaats. En dan heb ik de pech dat ik weet hoe die software werk, dus ben ik de aange wezen persoon om in het weekend even naar de zaak te rijden om de prijzen weer goed te zetten. Daar sta je niet bij stil als je er langs rijdt, toch? (Zondag) Bij onze Texelse Chinees, die nu dus met de noorderzon vertrokken is, heb ik vlak voordat ie vertrok nog eens een gratis biertje gescoord. Ik had gebeld voor, u raadt het al, een Nasi Compleet, en toen ik aankwam om mijn bestelling af te halen trof ik een totaal ontredderde man aan. Nu verstond ik 'm normaal toch al niet zo goed, maar dit keer leek hij stevig in de war, en erger nog, mijn bestelling was in geen velden of wegen te bekennen. Na wat handen en voeten werk kwam ik er achter dat mijn bestelling wel in de compu ter was gezet maar niet uit de prin ter in de keuken was gekomen. En zonder schriftelijke order weigerden de koks hardnekkig aan de slag te gaan. Goede raad was duur, de man zocht acuut een IT'er... Eén en één is twee en dus belande ik al gauw in de keuken van onze favoriete Chi nees. Vrijwel direct bleek dat de sto ring een menselijke fout betrof (dat overkomt ons bij RAB nou nooit!), het rolletje van de printer zat onder steboven in het apparaat. Toen, als bij een wonder, de printer weer begon te ratelen dacht ik even mijn hele maaltijd gratis mee te krijgen, zo dankbaar was de man, maar hij hield het bij een biertje. (Maandag) Hoe ziet de uitrusting van een IT- manager er eigenlijk uit vraagt u zich misschien af? Wel, in de jaren tach tig had je in de grote stad de YUP, die jonge succesvolle zakenman in pak. Toen nog zonder mobiele tele foon. Ik reken mezelf tot de YIP's, Young Island Professionals. Al moet ik wel zeggen dat ik met 40 jaar waarschijnlijk wel gelijk de oudste ben... Ik rijd een lease-bak met automaat, 1.9 diesel, MP3-speler, armleuning en, héél belangrijk, een koffiewarmhoudbekerhouder. Ik heb een TomTöm, PDA, Parrot, mobie le telefoon, laptop, UMTS en een voorrangskaart van de TESO. Her kent u bovenstaand rijtje en loopt u daarnaast net als ik veelvuldig in pak, dan bent u misschien ook wel een echte Texelse YIP! Welkom bij de club! Ik zie u bij de boot! (Dinsdag) Ik vind na al die jaren RAB de men sen nog steeds het allerleukst aan mijn wérk. Natuurlijk is de techniek spannend. Ook de schaalgrootte van de organisatie brengt de nodige uitdaging met zich mee, maar de mensen maken het werk echt leuk, je blijft je verbazen. IT is een vakgebied dat iedereen raakt, je staat midden in bedrijfsvoering. Aan de andere kant maak je ook de top van de organisa tie mee, het beleid, de afwegingen. Neem vandaag. André [manager van BouwCenter Donkervoort in Amster dam] blijkt in zijn leven één keer op Texel geweest te zijn, in de jaren tachtig. Op vakantie met vrienden en uit sociaal oogpunt had de vrien denclub een junk onder haar hoede genomen. André wist zich vandaag van Texel alleen nog te herinneren dat ze toen op camping Dennenoord hebben geslapen en dat ze aan hun kraag Catherinahoeve zijn uit gezet wegens wangedrag. Vandaag de dag is André een gerespecteerde manager van een grote vestiging van ons in Amsterdam... (Woensdag) ledereen noemt zichzelf tegen woordig fotograaf. Ik ook. Sterker nog, ik heb visitekaartjes, een site, een naam logo, ben lid van de TVO en heb een heuse klantenkring. We noemen onszelf Texel Images, kompaan Olivier Schilling en ik. We doen de Ronde om Texel, de pop festivals, maar ook allerlei opdrach ten voor de vakantiekrant en andere media. Leuke klussen waar aardig wat tijd in gaat zitten. Zelf zou ik in de komende jaren erg graag een project in Den Hoorn doen met dorpsgenoten, ledereen die wil op z'n paasbest op de plaat, alleen, als familie, of gewoon met elkaar. Een soort tijdsbeeld. Ik moest het maar eens voorstellen in De Hoornder, onze dorpskrant. Mooie klus voor deze winter. Lï Zondag 19 oktober 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. dhr M D. Kuiper, gezamenlijke dienst. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk, dhr M.D. Kuiper. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 9.30 u. ds K.. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. PC. Barnard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge- Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huis artsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen- 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 3114/7, www.die- renpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter. molenaar@brijder.nl. In verband met de herfstvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. TEXELSE0COURANT "LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl toe zi|n van toepassing de Regelen voor net Adverten tiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automa tisch) Per jaar €74,10 71,75 (automa tisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 14.30 u. ds. P. Niemeijer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. mw. K.M Dijkerman, extra collecte Kerken en Minima Texel. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. R. Meeuwsen uit Franeker. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Onberispelijk blijven te midden van een krom geslacht. Wachttorenstudie, 11.20 u.: Eer Joho- vah door waardigheid tentoon te spreiden. Geen flauw idee Denk dan eens wat pittiger volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9,00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel, 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900-2345566 (€0,10/minuut). www. huiselijkgeweldkopvannoordholland. nl. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 'tot 12.30 uur. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen met top pers van toen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtbbei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19,00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18,00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden De week van Willem Boersen Willem Boersen (van de Zelfpluk- tuin) is de volgende blogger in de serie De week van... Hij is mede organisator van de motorcross om de Gerrit Zijm Bokaal, die zondag 26 oktober in Eierland wordt gehou den.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7