Uit Sr Actief Film, mode, hapjes en hebbedingetjes Maartenhuis in Melk TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild TEXEL 44 Truus Trut De Terleiika's Vierders Sint Maarten treffen het - Strijkkwartet in kerk De Waal 'Punkcabaret' in theater Klif 12 Verteltheater in dorpshuis Den Hoorn en Oudeschild E Agenda TES O Film VRIJDAG 14 NOVEMBER 2008 Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 25 november het maandelijks Alz heimer Café gehouden. Hilde van der Kamp, verpleegkundige en kunstzinnig therapeut, vertelt over schilderen met dementerenden. Zij vertelt daarbij over haar ervarin gen en laat voorbeelden zien van het werk van dementerenden. De muziek wordt verzorgd door Gerrit Terwindt. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis! Nieuwe lessen Danslaboratorium Het Danslaboratorium begint maan dag 17 november een nieuwe reeks van tien lessen voor volwassenen. In de categorie fysieke meditatie en dans zijn nog plaatsen beschikbaar. Het is mogelijk eerst vrijblijvend aan een proefles mee te doen. De les sen vinden plaats in de nieuwe loca tie, Hollewal 40 in Den Burg. Voor meer informatie en aanmeldingen: www.danslaboratorium.nl en tel. 06-13614046 (Ericka Voortman). Vr. 14 09.06 en 21.25 u. Za. 15 09.34 en 21.57 u. Zo. 16 10.24 en 22.25 u. Ma. 17 11.15 en 23.15 u. Di. 18 11.55 en 23.57 u. Wo. 19 12.40 en Do. 20 00.55 en 13.30 u. Aan hel strand is het ongeveer een uur eei der hoog water. Aan het strand is het onge veer een uur eerder hoog water Woensdag 19 november laatste kwartier Zaterdag 15 november springtij Zondag 16 november zon op 8.01zon onder 16.48 uur. DE ZEESTER TX35 GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN WINTERPROGRAMMA Woensdag, zaterdag en zondag af vaart om 12.00 uur (haven Oudeschild) Plaatskaarten: verkrijgbaar aan boord Voor info en reserveringen: 0222-313545 of 06-51528174. j. Hutjes privé: 06 2074 0665, boot: 06 4620 1456 www.zeestertx35.nl -texel44.m Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder Winterprogramma: woensdag, zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur Reserveren: 0 Ons schip heeft een ruii consumpties verkrijgbaar. €8.00p.p./3-10jaar €7.-/ E Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje Zaterdag 15 november om 21.00 uur in De Toekomst De Koog Dit mag je niet missen! een meezingfeest met Hollandse toppers van weleer en hun eigen hit Stil Verlaten. voor Texelaar en toerist 'Elf november is de dag...' In alle dorpen gingen dinsdagavond kin deren massaal de deuren langs om zingend en met een lampion in de hand Sint Maarten te vieren. Ze troffen het met het weer, want De recensent van dagblad Spits vergeleek zijn 'protestcabaret' met dat wat Freek de Jonge met Neerlands Hoop begin jaren tach tig maakte. Zijn collega van Het Parool schreef over 'punkcabaret' en het Algemeen Dagblad repte van een 'ijzersterk eerste program ma vol geniaal ontsporende liedjes van een muzikale absurdist'. (Fcfi? Kris Dewiüe) In de serie Waalder Koffieconcerten wordt zondag in de kerk van De Waal een concert gegeven door het Picabia Strijkkwartet. Hartini van Rijssel (viool), Anne van Eek (viool), Melanie van Overbeeke (altviool) en Tara Kumar (cello) spelen werken van Smetana, Villa-Lobos en Men delssohn. De leden van het Picabia strijkkwartet zijn verbonden aan diverse orkesten en gezelschappen en verlenen als kwartet medewerking aan de theater programma's van Hans Liberg. Hartini van Rijssel studeerde bij Chris Duindam en Florian Donderer en momenteel bij Tinta van Altenstadt. Daarnaast volgde ze diverse master- classes. Zij is verbonden aan het Nati onaal Jeugdorkest, het Amsterdam Symphony Orchestra, het Rotterdams Kamerorkest en het Nationaal Sym fonisch Kamerorkest. Anne van Eek studeerde in Den Haag, Utrecht en Tilburg, en volgde masterclasses bij Alexander Kalashkov en Ivan Strauss en is als remplagant verbonden aan verschillende orkesten. Melanie van Overbeeke studeerde in bij Prunella Pacey en Antoin d'Autrey en volgt momenteel een masteropleiding, na masterclasses te hebben doorlopen bij Nobuko Imai en Joan Berkhemer. Daarnaast speelt ze bij RBO Sinfo- ma en het Amsterdam Symphony Orchestra. Tara Kumar studeerde dit jaar af aan het Conservatorium van Voorspeeluur muziekschool Leerlingen viool en piano van de Muziek- en Dansschool laten maan dag 17 november in een voorspeeluur zien en horen wat zij in de lessen heb ben geleerd. Sommige vioolleerlin gen worden op piano begeleid door medeleerlingen. Docenten zijn Idwine Toepoel en Betty Bakker. De pre sentatie wordt gehouden in de voor- speelruimte van de school aan de Wilhelminalaan en begint om 18.15 uur. Belangstellenden zijn welkom. Doemiddag Sterrekind Peuterspeelgroep 't Sterrekind aan de Gasthuisstraat in Den Burg houdt woensdag 19 november van hoewel er een stevige wind stond, bleven de voorspelde regenbuien weg. Thuis gingen de tassen open en werden trots het opgehaalde snoepgoed en andere lekkernijen getoond. (Fotojoop* In galerie Melk in Den Hoorn is van zondag 16 november tot en met zondag 30 november een expositie van bewoners en deel nemers van het Maartenhuis te zien. In de galerie van Marie Louise Wie sman en Herman Hagenouw wor den werken getoond die gemaakt zijn op de atelierwerkplaats van de leefgemeenschap voor verstandelijk gehandicapten en bij de dagbe steding voor ouderen. Blikvanger zijn negen zelfportretten waarbij een begeleider de grote lijnen op linnen heeft gezet, waarna de geportret teerde het werk op geheel eigen wijze verder heeft beschilderd. Er zijn ook schilderijen en andere werken te zien die geheel naar eigen interpretatie zijn gemaakt. Er zit, op de zelfportretten na, geen algemeen thema in de werken. Volgens bege leider Erik van Houten is het werk te kenschetsen als Outsider Art. Dat is een benaming die gegeven wordt aan kunstwerken die mensen puur vanuit hun gevoel malen, los van een stroming of een bepaalde school. Rebecca Geskus en Diet- mar Breidenbach waren de andere begeleiders van de deelnemers. De expositie wordt zondag 16 november om 15.00 uur geopend in dorpshuis De Waldhoorn door Marian Smit van de Texelse kunste naarsvereniging Zout. Daarna kan tot 16.30 uur de expositie wor den bekeken. Melk is daarna van dinsdag 18 november tot en met zondag 23 november geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Van 24 tot en met 30 november is de galerie, aan de Herenstraat 25a, alleen op afspraak geopend. Wie graag zelf een oordeel velt over Roy Aernouts, kan vrijdag 21 november terecht in theater Klif 12, waar hij zijn programma Alles Altijd en Overal speelt. Hij wordt begeleid door contrabassist Han nes d'Hoine. Van Aernouts wordt gezegd dat hij op het podium staat alsof hij er werd geboren. De uit Vlaande ren afkomstige cabaretier maakte vorig jaar zijn debuut. Met succes, want hij won direct zowel de jury als de publiekprijs bij het Leids Cabaret Festival. Hij deed dat met een mooie show, door Spits 'een protestconcert tegen de verveling en de oppervlakkige maatschappij' genoemd. 'Daarbij toont de jonge cabaretier zich een subtiel criticus met tekst en lied'. En: 'Hij verhaalt van nietszeggende momenten die op zichzelf best grappig zijn. Maar tijdens de songs maakt hij zijn state ments. Dan verandert de cabaretier in een vurige man.' Het optreden in Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur. Entree €15,-. Een diner vooraf is mogelijk, reser veren in dat geval gewenst (tel. 319633 of e-mail info@klif12.nl). Utrecht en volgt nu lessen bij Timora Rosier. Eerder volgde zij masterclas ses bij Raphael Wallfisch en Philippe Muller. Zij is verbonden aan verschil lende orkesten en treedt daarnaast ook solistisch op. Voor het concert in De Waal is een programma voorbereid met werk van Smetana (kwartet in e klein, deel 1), Villa-Lobos (kwartet nr. 1) en Mendels sohn (kwartet in a klein). Het con cert begint om 16.00 uur, de toegang bedraagt €7,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW en voor aanvang van het concert in de kerk. Een passepartout voor dit concert en de volgende twee concerten in de sene kost €17,50. c- ffiiii fj&J] in galerie Na uitverkochte voorstellingen in Den Burg en Oosterend vertellen in november senioren van Den Hoorn en Oudeschild hun verha len. Dit in het kader van het pro ject Springtij(d) van de Muziek- en Dansschool Texel. Daarbij worden ervaringen en verhalen van senio ren in een theatervorm gegoten. Senioren uit beide dorpen zijn enke le malen bij elkaar gekomen om onder leiding van theaterdocente Anneke Berghuis herinneringen op te halen en verhalen te vertellen. Het thema was net als bij de voor gaande edities 'deur'. Berghuis: 'Er zijn veel deuren in je leven, die letterlijk en figuurlijk open en mis schien ook weer dicht gaan. Als je bijvoorbeeld de deur van het ouder lijk huis achter je dichttrekt veran dert er vaak heel wat in het leven. Je kunt trouwen en op het eiland Vrijdag 14 november: In de Muziek- en Dansschool in Den Burg wordt drie dagen lang het Vlaams Festival gehouden. Met workshops en optredens met zang, muziek en dans. Voor informatie en opgave: www.mdt- texel.nl. In kantine De Spil aan de Witteweg in Den Hoorn begint om 20.30 uur de jaarvergadering van SV ZDH. Cinema Texel vertoont Sinterklaas (13.45), Quantum of Solace (16.15, 19.00, 21.45), Anubis (13.30), Rade loos (15.45), Eagle Eye (18.30), Bride Flight (21.15). Zaterdag 15 november: In het Maartenhuis nabij De Koog wordt vandaag en morgen een cursus quantum touch gehouden, verzorgd door Rob Heiligers. Voor informatie: tel. 707008. Voor Texelaars met een inkomen tot 120 procent van het sociale minimum staat van 10.00 tot 16.00 uur de mobiele winkel van Friesland Zorg verzekeraar op de Groeneplaats in Den Burg Om 11.00 uur begint bij de Oud heidkamer een rondleiding door Den Burg. Dit gebeurt aan de hand van de brieven van Aagje Luijtsen, echtge note van een stuurman van de VOC. Deelname kost €3,50. Van 13.00 tot 16.00 uur worden in het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild demonstraties met oude ambachten gegeven. Toegang €5,50. Om 15.00 uur begint een excursie over het wad. de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741 In de voorspeelruimte van de muziek school zijn vanaf 19.30 uur presen taties en concerten te horen van het Vlaams Festival. Toegang €7,50. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 20.00 uur een lezing van Machiel Bosman over zijn boek over Elisabeth de Flines. De toegang bedraagt €3,50. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een dartstoer- nooi. Voor meer informatie, www. texeldarts.nl. Om 22.00 uur begint een salsa-avond in De Compagnie in Oudeschild. Deel name is gratis. In discotheek De Toekomst in De Koog vindt een optreden plaats van de Nederlandstalige groep Truus Trut en de Terlenka's. Toegang €12,50 Cinema Texel vertoont Sinterklaas (13.45), Quantum of Solace (16 15, 19.00, 21.45). Anubis (13.30), Rade loos (15.45), Eagle Eye (18.30), Bride Fiignt (21.15). Zondag 16 november: Bij de Horsmeertjes gaat om 9.30 uur een excursie over de zuidpunt van Texel van start, georganiseerd door de Vogelwerkgroep. Deelname is gratis (zelf verreki|ker meenemen). Om 11.00 uur begint in de Slufter de excursie 'Door het zout van de zee', o.l.v. de boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Bij hotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg in de Dennen gaat om 11.00 uur een boscross van Atletiekvereni ging Texel van start. Inschrijven vanaf 10.15 uur. In het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild wordt van 13.00 tot 14.00 uur uitleg gegeven over het duiken naar schatten in de Waddenzee. Toe gang €5,50. Bij het Maritiem en Jutters Museum gaat om 14.00 uur een bustocht van start over historisch Texel. Deelname kost €5,50. In de kerk in De Waal begint om 16.00 uur een concert van het Pacabia Strijkkwartet: met werken van Sme tana, Villa-Lobos en Mendelssohn. De toegang bedraagt €7,-. Cinema Texel vertoont Madagascar 2 (Nederlandstalige versie, 14.00, 16.15), Sinterklaas (13.30), Quan tum of Solace (19.00, 21.45), Anubis (16.00), Eagle Eye (21.15), Bnde Flight (18.30). Maandag 17 november: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Wiesje de Lange uit Jeruzalem spreekt vanaf 15.00 uur in gebouw De Poort aan de Elemert over Israël. De toe gang is gratis. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 18.15 uur een optreden van leerlingen viool en piano. Belangstellenden welkom. Cinema Texel vertoont Quantum of Solace (14.30, 20.00), Bride Flight (seniorenvoorstelling 14.00). Eagle Eye (20.15). Dinsdag 18 november: Senioren houden een gezamenlij ke maaltijd in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Aanvang 18.00 uur Opgave bij de SWOT, tel. 312696. Atletiekvereniging Texel en sportser vice Texel houden om I9.Ó0 uur een Coopertest op de atletiekbaan in Den Burg. ledereen kan meedoen, deel name is gratis. Slow Food houdt een lezing over honing uit de Muy. De bijzondere honing en de medicinale toepas singen worden besproken. Locatie: Laagwaalderweg 46, kosten vanaf €3,50. In het zaaltje van de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over muziek. Peter den Braanker spreekt over 'Bach en con sorten'. Toegang €3.-. Cinema Texel vertoont Quantum of Solace (20.00), Bride Flight (20.15). TESO verzorgt de komende dagen geen extra overtochten. Automobi listen moeten alleen maandag 17 november op Texel rond 11.00 uur rekening houden met enige wachttijd. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. blijven wonen, maar je kunt ook de zee opgaan en de wereld bevaren.' De thema's zijn hetzelfde, maar de uitvoeringen verschillen per dorp. leder dorp heeft zijn eigen geschie denis, cultuur, inwoners en markan te gebeurtenissen. Springtij(d) duurt dne jaar en mondt uiteindelijk uit in een documentair theaterfestival met optredens in diverse dorpen. In Den Hoorn wordt zaterdag 29 november opgetreden in De Wald hoorn. Deze voorstelling begin om 19.30 uur. Het optreden in Oude schild vindt zondag 30 november vanaf 16.00 uur plaats in 't Skiltje. De toegang bedraagt voor beide voorstellingen €3,-. Een program maboekje kost €1,-. In verband met de te verwachten grote belangstelling, is het raad zaam te reserveren. Dat kan via www.verteltheatertexel.nl en via de Muziek- en Dansschool, tel. 313493. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Goënga in Den Hoorn, bij de Spar in Oudeschild en bij de Muziek- en Dansschool in Den Burg. Runderstoofpotje in de Buureton Vijfenvijftigplussers zijn dinsdag 18 november welkom voor het diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel, dat wordt geserveerd in de Buureton in Den Burg. Op het menu staat runderstoofpotje met aardap pelpuree, doperwten, een toetje en een kop koffie of thee. Deelname kost 7,50. Aanvang 18.00 uur. Wie mee wil eten, kan zich opgeven bij de SWOT, Beatrixlaan 43, tel. 312696. 14.30 tot 16.00 uur een doemid dag. Terwijl de peuters zich bezig houden met allerlei activiteiten, kun nen de ouders de sfeer in de klas proeven en vragen stellen over het onderwijs. De voorpremière van een roman tische film, stands op gebied van mode, beauty, hair en andere damesaangelegenheden, lekkere hapjes, een goodiebag met leuke hebbedingetjes en heel veel gezel ligheid. Dat alles beloven de orga nisatoren van de Ladiesnight, die woensdag 19 november in Cinema Texel wordt gehouden. De vertoonde film is The Women, over een groepje roddelende, ver mogende vrouwen die hun dagen doorbrengen in de beautysalon en met het bezoeken van modeshows. Het huwelijk van de gelukkig getrouwde Marry dreigt in gevaar te komen wanneer winkelmeisje Crystal met haar man aanpapt. Het wordt de meest besproken situatie in haar vriendengroepje. Vooral schandaalverspreider Sylvia zit er bovenop. Totdat haar eigen huwelijk kapot dreigt te gaan. De film is te zien twee zalen en begint in zaal 2 om 19.30 uur en in zaal 1 om 20.00 uur. Bezoekers zijn welkom vanaf 19.00 uur. Er zijn nog maar enkele plaatsen beschikbaar. De meeste andere films Cinema Texel zijn geprolongeerd, waaron der Quantum of Solace, de 22ste film rond geheimagent James Bond en de tweede waarin Daniel Craig de hoofdrol speelt. Daarin moet 007 na het verraad van Ves per Lynd moeite doen om zijn gevoelens buiten zijn missie te houden. Samen met M (een rol van Judi Dench) ondervraagt hij Mr. White (Jesper Christensen), wiens bekentenissen tot meer inzicht lei den in de complexe afperspraktij- ken waarmee Lynd te maken had. Een nieuwe ontdekking brengt Bond naar Haïti, waar hij de even mooie als mysterieuze Camille (Olga Kurylenko) ontmoet. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www. texelsecou rantn I

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2