Huis op oude foto gezocht 'Of ik me op het terrein van mijn vader begeef' TEXELSE 3 COURANT DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl F amilieberichten Jtriés /CJééée- f'fiircin ■Crreul 30 jaar mm EUREKA VRIJDAG 21 NOVEMBER 2008 De Historische Vereniging is benieuwd waar het huis heeft gestaan dat op bijgaande foto te zien is. Mensen die het weten kun nen bellen met Maarten Stoepker (tel. 312940) of langskomen op de expositie van bijzondere prentbrief kaarten die vrijdag 21 en zaterdag 22 november in de ruimte van de Historische Vereniging in Tusse de Banke wordt gehouden. Acht miljoen |\\Iatikze, Op de website van RTL Z lees ik onder de kop 'Beunhazerij financi eel ambtenaren' stukken van prof. dr. A. Heertje over de verdwenen Nederlandse miljoenen. Hij is van mening dat op lagere niveaus door beunhazen, verantwoordelijke amb tenaren die geen enkel benul heb ben van risicomanagement, beslis singen zijn genomen over publieke middelen, met als resultaat het ver sluizen en laten wegspoelen van gemeenschapsgeld. En dat op dat terrein (na onderzoek in opdracht van de minister van Binnenlandse Zaken) ontslagen niet mogen uit blijven. Wel vindt hij dat nu wordt nagedacht over de vraag op welk niveau coördinatie en besluitvor ming worden gelegd. Hoogleraar Van der Ven van de Universiteit Tilburg verklaarde op 2 november op de website van De Telegraaf dat 'door onvoldoende beoordelingsvermogen en het zich verschuilen achter allerlei regeltjes de lagere overheden in gebreke zijn gebleven', met de bekende gevol gen. In de Nieuws Flits op Texel Plaza gaf wethouder Bakker aan dat alle beslissingen om het geld weg te zetten waren genomen na raadple ging van deskundige instanties en deskundigen (onder andere geld- makelaar Wallich Matthes). Dit zijn slechts bemiddelaars zonder enig risico. De opdrachtgevers blij ven altijd verantwoordelijk. Gecerti ficeerd of niet, het lijkt mij dat hier door de overheid nog veel geld is te verdienen. Ofschoon het al geruime tijd bekend was dat het op IJsland niet pluis was, gaf de wethouder aan dat het niet aan hem was in te gaan op kran tenartikelen daarover. Het is jammer dat de wethouder er kennelijk geen benul van heeft dat bedrijfspolitiek en financieel beleid in belangrijke mate mede worden bepaald door berichtgeving in de pers. Tóch is door de Texelse ambtenaren - aldus de wethouder - geen enkele fout gemaakt. Dit gehoord, gelezen en afgewogen hebbende kom je - los van welke andere mening dan ook - maar tot één conclusie: lagere over heidsinstanties hebben geblunderd en verschuilen zich daarna achter regeltjes. Nadat de wethouder verklaarde dat zowel ambtenaren als hemzelf niets zeggen wou... te verwijten is, stelde het gemeente bestuur zich op achter de wethou der. Natuurlijk, een dergelijk politiek antwoord was te verwachten. Geen fouten, dus geen verantwoordelijke. En de Rekenkamer denkt hier heel anders over, namelijk dat er (volgens een verslag in deze krant) onvol doende is gereageerd op signalen van diverse kanten, waaronder de media. Dat is nogal wat. Hoe denkt de Texelse burger over deze affaire? De mening van de gemiddelde Nederlandse burger is snel te vinden op websites als geldmakelaar.nl. Het zou voor amb tenaren zinnig zijn zich hierin te verdiepen. Overigens reageert de Rekenkamer óók achteraf, aange zien dat niet anders kan (zie de brief Achteraffers van F. Blanken in de Texelse Courant van 7 november). Wat staat de burger nu te wach ten? Buiten de verhogingen die elke Nederlander dankzij de politiek te verteren krijgt, zoals zorgverzekering (+10 procent), energie 20 procent) en gemeente (+10 procent), kan het een goed lezer of luisteraar niet zijn ontgaan dat de goedkeuring van het gevolgde beleid een vrijbrief is voor verhogingen. Bijvoorbeeld een trendmatige verhoging van de WOZ, extra rioolbelasting, toeristenbelas ting, reclamebelasting enzovoorts. Een rapportage van b en w aan de raad (waarvan verslag in de Texelse Courant van 21 oktober) spreekt zelfs van 'directe gevolgen voor de inwoners van de gemeente en de investeringen waarvoor de gemeen te de komende jaren staat'. Geen twijfel mogelijk dus. Terwijl we wereldwijd in een finan ciële crisis zitten, wordt de burger nog eens extra gepakt. Je moet maar het lef hebben. Geacht gemeentebestuur: niet alleen verslagen in deze krant, maar óók berichtgeving in gewone Hollandse taal aan de burger. Elke inwoner is namelijk belanghebbende, heeft gestemd, hééft een stem en wil dui delijkheid over dit belangrijke item. Niet achteraf afrekenen, maar alvast een voorschot zou u sieren en zeer welkom zijn. Groen? Wat was er zaterdag allemaal aan de hand op de Koningsweg bij Oos terend? We dachten dat er een ongeluk was gebeurd en schrokken van de opstopping. Maar nee, er was bepaald iets veel belangrij kere. In de vorm van een bijzondere vogel of iets dergelijks. Want heel Groen Texel was massaal uitgelo pen, compleet met telelens en auto. Ja, u leest het goed. In wat voor een gekte zijn we hier nu beland met deze welvaartziekte? Of denkt men nog steeds dat de welvaart waar wij nu in leven normaal is? Vast wel, want als er professoren zijn die in al hun wijsheid vertel len dat de Arctica Islandica uit sterft omdat boomkorvissers deze uitroeien of dat de Macoma Bal- tica, voedsel voor veel wadvogels, bedreigd wordt door kokkelvissers, worden deze heren door heel Links Nederland geloofd. Nu worden we geconfronteerd met grote econo mische problemen waarbij niemand de dans zal ontspringen en we ook eens over andere dingen zullen moeten nadenken. Ik heb zelf 43 jaar ervaring als Noordzeevisser en heb vele veran- Wat ik zeggen wou... Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Brendan de Graaf, directeur van TexelEnergie, een week lang een weblog bij. Over zijn vader, grind op dak, lekkere bolletjes en de eerste ledenver gadering. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant. nl. (Vrijdag) Het is de redactie gelukt mij te strik ken mee te doen aan dit blog. Ik heb nog van alles geprobeerd er onder uit te komen, maar helaas, ik raak aan de bak. Het voelt toch wel een beetje of ik me op het terrein van mijn vader begeef. Met zijn jaren lange ervaring als redacteur zal het niet meevallen zijn schrijverskwali teit te benaderen. Nu hoeft dat ook niet, maar het voelt toch een beetje alsof hij meekijkt naar wat ik er van bak. Het zal trouwens nog wel .even duren voordat hij het leest, want hij is op weg naar de Papoea's. Na het ontbijt op naar Den Helder. Hier heb ik overleg met de mannen die het communicatie plan voor TexelEnergie schrijven. We bespreken de diverse doelen en hoe we dit denken te bereiken. Communicatie met de leden van TexelEnergie komt ook aan de orde, dit is belangrijk en moet structu reel worden opgezet. Ik ga met de boot van 12.00 uur weer naar Texel. Hierna overleg met de com missaris over de invulling van de ledenvergadering. Tussendoor krijg ik een belletje van een potentiële grote klant, spannend. Jippie! Hij gaat over naar TexelEnergie. Dan naar kantoor in de Rabo, ik heb een gesprek met een kenner over aardwarmte. Nog gauw even de mailtjes doornemen en beantwoor den. Dat is een leuk mailtje, Woontij gaat ook groene stroom afnemen bij TexelEnergie! (Zaterdag) Vanochtend om 8 uur afgesproken bij de Bijenkorf met René Boon en de mannen van Werner Dros. Er moet nog 10 ton grind het dak op en met hun hulp wordt dat een stuk makkelijker. Er wordt een grote emmer aan de kraan van René gehangen en deze wordt bij de vrachtwagen van Werner neer gelaten. De met dakgrind geladen vrachtwagen wordt via een schuif beetje bij beetje in de grote emmer gestort. Peter bedient de schuif. De grote emmers worden keer op keer het dak opgehesen en op de juiste plek leeg gestort. Hierna mag ik het grind met een bezem verspreiden. Gelukkig heeft Werner nog een mannetje geleverd, want het is berezwaar werk. Dit is toch wel weer heel ander werk dan dat ik als directeur van TexelEnergie doe! Bakkie koffie met de mannen, waarbij diverse (sterke) verhalen de revue passeren. Koffie met Texelse bouwers kan ik aanraden, meestal heel gezellig. (Zondag) Lekker rustig opgestaan en een ont bijtje met lekkere bolletjes. Daarna onder het genot van een bakkie koffie de weekendkrant doorgeno men. Veelal gaan we zondag er op uit met de kinderen. Dat zal nu niks worden, want mijn zoon is nu echt ziek, hij wil niet eens eten. Jessica pakt hem lekker in op de bank en hij valt al gauw in slaap. Mijn dochter gaat een grote puzzel maken. Tus sendoor duik ik regelmatig achter de PC. Ik zoek op internet naar interessante technieken, kijk naar mailtjes, en doe wat voorbereidend werk voor maandag. Het kan'wel eens een drukke week worden, dus alles wat ik nu voor TexelEnergie kan doen, is mooi meegenomen. (Maandag) Vanochtend onverwacht naar Den Helder. We moeten het omzetten van Woontij doornemen. De per soon die er over gaat, zit op kan toor in Den Helder en kan niet naar Texel. Dan komt TexelEnergie toch gewoon naar je toe! Bootje 11.30 weer terug naar Texel. Ik kan tij dens het wachten voor de boot nog mooi wat schrijfwerk doen. Op kantoor zijn wat terugbelverzoek- jes. Eén is van een groep mensen die ook een energiecoöperatie wil len opzetten. Ze willen graag met ons in gesprek. Na de middag heb ik een afspraak met een potentiële klant. Ik vertel wat de voordelen van TexelEnergie zijn, goedkoop, duurzame energie, en goed voor de Texelse economie. Het overgaan naar TexelEnergie wordt in over weging genomen, ook wil hij een stapel aandelen afnemen. (Dinsdag) Vandaag de hele dag op kankoor geweest, dat gebeurt niet zo vaak. Meestel heb ik wel ergens een afspraak. Het was druk, veel men sen komen om informatie aan de balie. En kantoorvakhandel L&R meldt zich als klant! Vanavond mag ik een praatje hou den voor TVO, sectie ambachten. Dit doe ik graag, niet alleen omdat ik het leuk vind wat over Texel Energie te vertellen. Het is ook een vereniging die mij aanspreekt. Bij veel ondernemingen schiet het opkomen voor het ondernemers belang er nog wel eens bij in. Door een vereniging als TVO kun je geattendeerd worden op zaken die belangrijk zijn voor een onderne ming. En als het nodig is, kun je als vereniging gezamenlijk voor eikaars belangen opkomen. (Woensdag) Er is veel belangstelling voor de De week van Kees Klaassen Kees Klaassen is de volgende blog- ger in de serie De week van... Hij is betrokken bij de organisatie van het grote Sinterklaasspektakel, dat zon dag 30 november in de Burgemees ter de Koninghal wordt gehouden. ledenvergadering van TexelEner gie. De belangstelling is dusdanig groot dat we ons afvragen of de zaal groot genoeg is. We vragen aan Stayokay, waar de vergadering wordt gehouden, of er meer stoelen in de zaal geplaatst kunnen wor den. Gelukkig kan dat, dat is een hele opluchting! Wat ik zeggen wou... PHH-gebouwtje Open brief aan Elly Verkaik. Beste Elly, Wat jij niet weet en natuurlijk ook niemand in ons gemeentehuis - zelfs Joke en Peter niet - is dat waar jij nu dat schattige speelgoedwinkeltje blijft runnen, zo rond 1950 Appie Knip (Dros) met zijn oude moeder woonde. Als ik in die tijd op woensdagmiddag om wat centjes te verdienen fles sen ging spoelen in de advocaat- fabriek, kwam ik van het gebouw in de Waalderstraat (nu Bosma) naar het gebouw daarachter (nu Inter- toys) langs hun tuin. Daar hoorde ik tot mijn stomme verbazing door de openstaande tuindeuren de 90- jarige mevrouw Dros tegen haar bijna 70-jarige - nog steeds thuis wonende - vrijgezelle zoon, boven het geluid van de stofzuiger uit schreeuwen: 'Ook goed in de hoe- kies, hè snotneus!' De Drossen waren (ook) in die tijd ondernemende mensen (net als jij), oudere Texelaars weten dat nog wel. Zij konden bovendien goed met de lokale overheid overweg en dat heeft mij op een idee gebracht. Bij diezelfde Drossen namelijk heb ik, ook weer heel lang geleden, eens een spiritistische séance mogen bijwonen en met een restant van de daar opgedane ervaring heb ik onlangs kosmisch contact gezocht én gekregen met... Appie, die mij vertelde dat hij nü helemaal dol graag zou willen terugkeren naar zijn voormalig ouderlijk huis, ware het niet dat zowel zijn moeder als het bestemmingsplan daar tegen Vlak voordat het contact wegviel, gaf hij me nog een gouden tip voor jou door 'Laat Elly haar winkel een naam geven, waar ze het college van Joke en wethouders mee ver tedert en vervolgens probleemloos over de streep trekt 'Laat Elly haar winkel het PHH- gebouwtje noemen (Porno Hulpver- lenings Huis)', ging Appie verder. 'Bestemmingsplan wordt onmiddel lijk aangepast én het loopt (nog meer) storm bij Elly, want iedereen die politie, brandweer of medische hulp nodig heeft, rent meteen bij haar naar binnen.' Elly, neem het serieus in overweging én natuurlijk veel succes. Klaas Smidt, Den Burg. •S.R. Kooy, Den Burg. deringen op natuurgebied en vis technieken meegemaakt. Via SIRE hoor ik dat 900.000.000 mensen op de wereld honger lijden en wij zetten onze energie nog steeds in om kostbare landbouwgrond rond Wieringen aan de natuur terug te geven. Boeren en vissers wordt op allerhande manieren het werken onmogelijk gemaakt. Grote aantal len mensen wonen in grote steden en weten niet meer hoe voedsel wordt geproduceerd, want dit ligt toch volop in de winkel. Deze men sen zijn gemakkelijk door slimme actievoerders, wetenschappers en politieke partijen te beïnvloeden. Ik prijs mij gelukkig dat ik veel van de natuur houd, maar de manier waar op het nu gaat, heeft volgens mij niets meer met natuurliefhebberij te maken. Het is een machtsmiddel geworden van bepaalde mensen en groepen om anderen hun wil op te kunnen leggen. Bram van Dijk, Oosterend. Oofztj isnu vogrde butste heer uitgevaren om Haar maatje Peter ■weer te zien bij Se tjrote Pisser 'Verdrietig, maar danhfaar Sat verder BjScn baar bespaard is gebleven, SeCen wij u mee Sal na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis De Preva, zacht cn hg.hu van ons is heengegaan onze onvergetcljhf moeder, schoonmoeder, oma cn oma-oma Marja Trampe - van der U'etjf - Maria Cjcertruida (Beatrice - weduwe van (Peter Trampe Zij is 87jaar geworden. Po 6 en 'Manon,. Canity Hans en Pjna Pjiud en Cisca Coren Lui da 'Kfem hinderen JAchterhfeinhtnderen <Dcn Haag, 19 november 2008 Correspondentieadres: Soestdijhjehgde 688 257a 'EjA 'Den Haag Pr is gelegenheid tot afscheid nemen op zondag 23 novemBer van 14.00 tot 14.45 uur in hel 'RfjV Uitvaartcentrum, Sammersweg 4 (hoefSchaapwcg) te Pjjsnnjh, (De crematieplechtigheid vindt plaats op dinsdag 25 november om 12.00 uur in de aula van crematorium 'Eihglenburg, Eiheleiiburgtaan 7 te Pjjswijh, Ha de plechtigheid is er gelegenheid lot condoleren in de ontvanghgmer van hel crematorium. Heel bijzonder heel gewoon Heel gewoon heel bijzonder Veel te vroeg is van ons heengegaan onze lieve zus, schoonzus en tante Wij wensen Cees, Maja en Roel, Youri en Simone veel sterkte toe. Aaf - Alfred Rinie - Annemiek Henk Rina - Ton Pieter - Saskia neven en nichten De blijken van belangstelling die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van MARTJE GOËNGA-GERSONIUS Oma Goënga hebben wij bijzonder op prijs gesteld. Langs deze weg willen wij u daarvoor hartelijk bedanken. Familie Goënga Familie Gersonius Wij danken u voor de belangstelling en kaarten na het overlijden van onze moeder JOHANNA VERSEPUT Ook bedanken wij het personeel van de Gollards voor alle zorg aan haar besteed, speciaal de meiden ..van 't Raaksie. Tevens gaat onze dank uit naar het "verpleeghuis voor de laatste weken. Familie Heerschap JL Voor uw blijken van belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het 'lp overlijden van onze zus en schoonzus MARIA SMIT Riet zeggen wij u hartelijk dank. Het heeft ons goed gedaan te ervaren dat Riet niet alleen voor ons, maar ook voor anderen zoveel heeft betekend. Texei, november 2008. Wij gaan trouwen op 28 november 2008 om 15.30 uur in het gemeentehuis van Texel. We zien u graag op ons adres aan de Laagwaalderweg 30 „Agricola". We houden receptie van 19.30 tot 21.00 uur. cftoee- /artett êé/t /e/c/c heft/c, éét.t /ast •Sa/jcr/)/// zt/si rotj met c/c c/e/oo/tr van om /teve meme- (///Hf Gome/ia Giro uwe/1 ojb 20 ttouem/cr 200Ó' Zas/eoa//WeA j;/ Jam (tfc/ré caI af/a-ya Qoroaascf Goe Qor&needtraaf f2 //J)V(G öaséerend 'Jexelaartje INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.0Ö uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (Incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Gebakken zeetong, de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Kerst/ feest-kleding. jurkjes v.a. 16,95, topjes v.a.€ 9,95 Rabbit Habit Weverstr 39/ Kogerstr 2 Den Burg. Kerst/ feest-kleding, jurkjes v.a. 16,95, topjes v.a.€ 9,95 Rabbit Habit Weverstr 39/ Kogerstr 2 Den Burg. Te koop: 1 keukentafel en 4 beuken houten stoelen 4-1 persoons bedden met matrassen. 0222-312709. Accessoires? Rabbit Ha- bit Riemen, shawltjes, tassen, kettingen, enz... Leuk geprijsd. Weverstr, 39/ Kogerstr. 2 Den Burg. Cadeautje voor Sin terklaas? Speels Hout, met dat prachtige hou ten speelgoed, ook in novermber nog op de "winter"markt. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-, Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel, 313809. Nieuw www.10voortexel. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Nieuw bij Texeltours: mi nibus 16 personen. Voor info tel. 0222-315555 Stoer zonder doods hoofd piraat Sharky. Leuke schoencadeautjes. Voor decembercadeaus kijkt u natuurlijk bij LenR kantoorvakhandel. Sinterklaas-tip: nieuwe cd Jaap Dros "In the light through the leaves" 15,= Music store of Hallerweg 26. Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor- deelland. 322 398. Kringloop Effe Kieke is gesloten van 26 novbem- bert/m 15 december. Spectaculaire aanbiedin gen bij TCA, kom snel langs, ook notebooks. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Te huur: etage op de Burgwal. Tel. 0591-548470 Na 18.00 uur. Sale... 10% tot 50% kor ting. Rabbit Habit Koger str 2 Den Burg. www.woonkracht7.nl Vo gelenzang 11 in Den Burg Jos Bosma &Twan Krafft Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Lederen tassen en por temonnees. Voor de- cembercadeautjes kijkt u natuurlijk bij LenR Kan toorvakhandel. Koffiemachine, Espres so, Nespresso, Senseo of traditioneel koffiezetten. EP Voordeelland. 322 398. Even weg 4 pers.app bij Duitse grens, omg. Gramsbergen. All in 300 p.w. tel.0523-216798 www.develdwachter.nl 30 DASIN RIST 30% KORTING OP ONS GOmE ASSORTIMENT TUINCENTRUM Cocky's Kapsalon is maandags gesloten Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Holiday On Ice. 7&14 dec. Boek via www.texeltours. nl 0222-315555 Maak kennis met ons on dernemerspakket. 15 procent korting voor de startende ondernemer Langeveld de Rooy. Spinbaan 6 in Den Burg. Sale... 10% tot 50% kor ting Rabbit Habit Koger str 2 Den Burg. Alles van Stabilo. Stiften, pennen, kleurtjes, enz., enz. Kwaliteit voor niet te veel geld. Voor december- cadeautjes kijkt u natuur lijk bij LenR kantoorvak handel. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen, Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. Sony, Panasonic, JVC, Philips, Pioneer Repara tie en verkoop, EP Voor deelland, 322 398., www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. T.K.. Leylandi haagco niferen 1,5 tot 2 m hoog. Voor een vrijblijvende of ferte bel 0222-318238 of kom langs Schorreweg 32 A. KarweiServiceTexel.nl Een dienstverlenend be drijf. De helpende hand voor al uw karweitjes.Tel. 0650582181 Reinigingsweek in An- dalusië 14 t/m 21 feb. o.l.v. Mirjam en Arien v Erkelens. info: www.inba- lansoptexel.nl OTMHÜ Olaf Witte 0222-322143 Tapijt, vinyl, laminaat, marmoleum, PVC. Rijles te duur? Bij ons in hetVEC, 16 lessen, €250,- In december 10% kor ting! Inl. 06-53690708 Zaterdag 22 november a.s. zijn .wij gesloten. Maar daarna staan wij van wo t/m zat van 10 tot 5 uur voor u klaar. Met allerlei leuke [plantaardigheden voor sint en kerst Ma 22 tot en met wo 24 dec. extra geopend. Dan gaan de winkel en kwekerij met winterstop tot eind febru ari. Tot ziens op Tuinboer- derij De Halm Hoofdweg 41 in Eierland Het tuinont werpbureau kunt u altijd bellen om een afspraak te maken 311270,

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3