Texelaartje bekendmakinqen Gemeente Texel IMg Emitter Aanvang 22.30 uur ijf.TiU'i-mïirra DECEMBER ACTIE WERELD WINKEL SERVIES CHEQUE Schilderend 121 Den Burg TEXELSE /f COURANT Wij zijn weer bereikbaar 36 26 00 LANGEVELD Excuses voor het ongemak en onze dank beeldbanktexel.nl FwMjes 7,5 Jaar TOMAHAWK Dat vieren wij met U 75 KORTING Op de gehele collectie kleding Schoenen laarzen www.texel.nl VRIJDAG 28 NOVEMBER 2008 Speciaal voor Sint en Piet op 5 en 6 december laten wij onze schoorsteen roken gerookte paling gerookte poon gerookte zalmforel gerookte makreel gerookte zalmmootjes zoute haring visschotels Vooraf bestellen!!! Gratis thuisbezorgd of afhalen van 10.00 t/m 17.00 uur. Heemskerckstraat 15. Oudeschild, Q 310745, b.g.g. 322135 van en voor wereldburgers Lever uw kassabon in en maak kans op een t.w.v. 250,- Actie loopt van 1 t/m 31 december 2008 Trekking: vrijdagmiddag 2 januari 2009 om 15.00 uur. Weverstraat 76 - Den Burg Herziene vraagprijs: 379.000 k.k. vrijstaande woning met garage 652 m2 eigen grond 3 slaapkamers ruime tuin (50 meter diep en 9,5 meter breed) De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra •Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 6,00 8,00 10,00 12,00 14,00 16,00 18,00 20,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tanef incl. 19% BTW Naam Adres Postcode/plaats Advertentie Handtekening plaatsen in de krant van: op ons eigen vertrouwde nummer voor uw begrip de afgelopen weken. Een foto uit deze krant die door ons is gemaakt kunt u vanaf morgen bestellen op Heeft u geen internet? Kom dan langs bij Mediabureau L&R, Spinbaan 6, Den Burg IS BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Grensweg 390 in Den Burg: geheel plaatsen van een garage/berging (ontvangen 14 november 2008); Hallerweg 29 in Den Burg: geheel plaatsen van een bedrijfsloods (ontvangen 18 november 2008); Wilhel- minalaan 116 in Den Burg: geheel plaatsen van een schoorsteen (ontvangen 18 november 2008); Molenlaan in De Cocksdorp: plaatsen van een molen met uitzicht op bordes (ontvangen 20 november 2008); Abbewaal 1 i in Den Burg; geheel plaatsen van een windturbine op het bestaande bordes (ontvangen 20 november 2008); Califormëweg 231 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis (ontvangen 24 november 2008); Orchismient 19 in De Koog: geheel oprichten van een overkapping (ontvangen 25 november 2008); Muyweg 43 in De Cocksdorp: vernieuwen van een schuur (ont vangen 25 november 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezv/aren I kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen i zijn verteend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Postweg nabij 211 in De Cocksdorp: plaatsen van een I brandweerkazerne (verzonden 18 november 2008); Wes- terweg 80 in Den Hoorn: plaatsen van een schapenstal en schapenmelkerij (verzonden 21 november 2008). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbahe van het gemeentehuis i Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden 1 binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van Bur gemeester en Wethouders Het bezwaarschrift wordt ondertekend en i dient ten minste te bevatten de naam en het adres van -de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- i ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG 1 Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven. Ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een zomerwo ning aan de Tempelierweg 22 in Den Burg. Het bouwplan Is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 1 december 2008 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kunnen belanghebbenden schnftelijk hun zienswijze kenbaar maken. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda vindt u op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de vergadering. Als u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke i plantoelichter, telefoonnummer (0222) - 36 21 85. VERKEERSZAKEN Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: Nabij De Waal, het afsluiten van het fietspad Waal en Burgerdijkje, tussen Waalderweg en Ongeren, voor alle verkeer van maandag 24 november tot vrijdag 30 i januari 2009; Nabij De Koog, het afsluiten van het fietspad Waal en Burgerdijkje, tussen Burgerdijk en Ruigendijk, voor alle verkeer van maandag 24 november tot vrijdag 30 januari 2009. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersom standigheden. vertragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor de mountainbikewedstrijd de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is: In bosgebied De Dennen wordt de Randweg, tussen de Ploeglanderweg en de Westerslag, op zondag 7 december 2009 van 9 uur tot 13.30 uur voor alle verkeer afgesloten. Voor meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is kunt u terecht bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06-13225221. MEDEDELINGEN AANVULLENDE VERGOEDING OV-STUDENTEN- KAART 2008 Ben je student en wonen je ouders/verzorgers op Texel? Dan kun je op www.texel.nl de aanvullende vergoeding OV-studentenkaart aanvragen. Per jaar wordt per student een aanvullende vergoeding voor de gemaakte bootkosten van maximaal 45,38 beschikbaar gesteld. Voor elke maand waarin je niet aan de onderstaande voorwaarden voldoet, wordt de aanvullende vergoeding verminderd met 3,78. Om voor vergoeding in aanmerking te komen moet je aan de volgende voorwaarden voldoen: je bent/was in 2008 in het bezit van een OV-studen tenkaart; je ouder(s)/verzorger(s) is/zijn ingeschreven bij de gemeente Texel; je volgt geen onderwijs op Texel. Hoe kan ik de vergoeding aanvragen? Ga naar www.texel nl digitaal loket webwinkel en vul de aanvraag in of haal het aanvraagformulier op bij de receptie in het gemeentehuis. Bij het aanvraagformulier dient een goed leesbare kopie van de OV-studentenkaart(en) bijgevoegd te worden (geldend van 1 januari 2008 tot en met 31 december 2008). Als de OV-studentenkaart inmiddels ingeleverd is (bij voorbeeld bij einde studie), voeg je een kopie van het bewijs dat het postkantoor heeft afgegeven bij. Ditzelfde geldt als je binnen de gestelde periode je weekkaart gewisseld hebt voor een weekendkaart (of andersom). Zodra wij je aanvraag compleet hebben ontvangen ne men wij deze in behandeling. De voorwaarden, zoals die van toepassing zijn op de OV-studentenkaart, worden ook bij deze aanvullende vergoeding gehanteerd. RIJDENDE WINKEL ZIEKTENKOSTENVERZEKE- RAAR WEDEROM OP TEXEL Zaterdag 15 november jl. is de Friesland Zorgverzeke raar op Texel geweest. Vanwege het overweldigende bezoek van deze collectieve zorgverzekeraar, bezoekt de rijdende winkel Texel nogmaals. Inwoners van Texel met een inkomen tot 120% van het sociaal minimum kunnen gebruik maken van deze collectieve zorgverzekenng. De gemeente Texel sloot onlangs een overeenkomst met de verzekeraar. De rijdende winkel staat op zaterdag 29 november van 10:30 uur tot 16:00 uur op de Groene Plaats in Den Burg. Meer informatie? Bel het team Werk, Inkomen en Zorg van de gemeente Texel, telefoonnum mer 362104. DE RAAD KOMT BIJEEN EN VERGADERT Hierbij kondigen wij de vergaderingen van volgende week aan. Actuele vergaderstukken en de agenda's vindt u op www.texel.nl onder: politiek en bestuur/gemeenteraad, menu-item: Agenda's en verslagen. Openbare presentatie "Beheer en Ontwikkelingsplan Waddengebied", dinsdag 2 december van 19:00 - 20:00 in de raadszaal Meer informatie vindt u op www.waddenzee.nl. Raadsvergadering, dinsdag 2 december om 20:00 uur in de raadszaal Op de agenda staat onder andere: Verzelfstandiging Openbaar Basis Onderwijs Belastingverordeningen 2009 Toeristenbelasting - voorstel om te komen tot een Stichting Toeristisch Investerings Fonds (STIFT) WMO Beleidsnota PUBLIEKSBALIE ROND FEESTDAGEN BEPERKT (Oude Sunder) en 19 december (Kerstfeest) is de pu- OPEN blieksbalie gesloten. Tijdens deze ochtenden is de publieksbalie wel in de Vanwege de komende feestdagen is de publieksbalie ochtenden van 8.30 uur tot 12.30 uur geopend, van de gemeente Texel tijdelijk beperkt geopend. Op de vrijdagavonden 5 december (Sinterklaas), 12 december PARKEERKAARTEN 2009 Vanaf 20 november kunt u uw parkeerkaart(en) en ontheffing(en) innjverbod voor 2009 aanschaffen. Informatie en tarief per parkeerkaart en ontheffing inrijverbod. Webwinkel Procedure Tarief Oranje parkeerkaart voor par ticulieren. Te bestellen via de webwinkel www.texel.nl (button webwinkel rechts op de homepage) U heeft de parkeerkaart binnen drie werkdagen in huis." 74,40 Witte parkeerkaart voor bedrijven Te bestellen via de webwinkel www.texel.nl (button webwinkel rechts op de homepage) U heeft de parkeerkaart binnen dne werkdagen in huis.' €189,00 Gele ontheffing mn|verbod voor bedrijven. Te bestellen via de webwinkel www.texel.nl (button webwinkel rechts op de homepage) U heeft de ontheffing innjverbod binnen dne werkdagen in huis €38,00 Gele ontheffing inrijverbod voor particulieren. Te bestellen via de webwinkel www.texel.nl (button webwinkel rechts op de homepage) U heelt de ontheffing inrijverbod binnen drie werkdagen in huis.' gratis Bij extreme drukte binnen tien werkdagen. Publieksbalie Procedure Tarief Blauwe parkeerkaart voor bewoners. Bestellen via de email met vermelding van het kenteken. Publieksbalie@texel.nl U krijgt bericht per email dat u de parkeerkaart tegen betaling kunt afhalen bij de publieksbalie (tijdens openingstijden) €18,30 Lila parkeerkaart voor bewoners van de wi|k Thijsselaan e.o. De procedure staat in de brief die de bewoners hebben ontvangen. €29,80 Lichtblauwe bezoekerskaart voor bewoners van de wijk Thijsse laan e.o. De procedure staat in de bnef die de bewoners hebben ontvangen. €74,40 Bovengenoemde parkeerkaarten en ontheffingen kunt u ook aanschaffen tijdens de openingstijden van de publieksbalie (klaar terwijl u wacht). Wij kunnen dan niet garanderen dat u onmiddellijk wordt geholpen. Wij verwachten tijdens de periode van de uitgifte van parkeerkaarten extra bezoekers bij de publieksbalie. Parkeerkaart voor bedrijven nu ook digitaal te bestellen Het digitale loket van de gemeente Texel wordt vanaf 20 november uitgebreid. Vong jaar was het digitaal bestellen van een parkeerkaart voor particulieren een groot succes. Maar liefst een kleine 500 kaar ten werden via de webwinkel aangeschaft en per post bij Texelaars thuisbezorgd. Dit jaar kunnen ook bedrijven hun parkeerkaart via de webwinkel bestellen en betalen. Bedrijven hoeven hiervoor niet langer naar het gemeentehuis. Binnen drie werkdagen kunt u de parkeerkaart thuis verwachten. Ook de ontheffing inrijverbod voor bedrijven en particulieren kunt u via de webwinkel verkrijgen. WAALDERSTRAAT 24 DEN BURG lageiijks «0.30- 12.30 uur J Wis 1 Postbus 200 1790 At Oen Buig 1 (0222) 362 121 F (0222) 362 287 t errwT. l.'xel.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 4