'Bij goede exploitatie kun je ook investeren' Ambitieus plan moderniseren Loodsmansduin Onderzoek effecten molens op toerisme TEXELSE g COURANT Alternatieve ideeën voor het verdrijven van ganzen Dalende bodem in beeld gebracht H3 Kerkdiensten Hulpverlening Medische zorg oud Papier Radio Texel !Q(),| VRIJDAG 28 NOVEMBER 2008 'We willen Loodsmansduin dolgraag in stand houden. Als de camping goed kan worden geëxploiteerd, dan kun je ook investeren', vertelt Bart Bos, voorzitter van de Raad van Commissarissen (RvC) van exploitant Texel Campings. Directeur Harry Mathijsen hoopt dat de vernieuwing die in fases zal worden uitgevoerd in 2014 is voltooid. plek naar verwachting 150 terugko men. We hebben er dus 40 gewon nen. Maar die 20 extra plaatsen hebben we nog niet.' 'Er is in het verleden gespro ken over het aankopen van grond en het bouwen van huizen. Maar we hebben daar een groot terrein lig gen en het komt nu al niet voor dat het helemaal vol staat. Die opper vlakte geeft gigantische mogelijkhe den.' Maar vóór alle ambities kun nen worden gerealiseerd, moeten nog wel een aantal hobbels worden genomen. Bos: 'We zijn geen baas op eigen grond. Voor elke schop die we in de grond steken, moeten we bij Staatsbosbeheer te biecht. Die discussies zijn niet altijd makkelijk.' Mathijsen: 'SBB wilde aanvankelijk geen chalets, maar dat we stenen vakantiewoningen zouden bouwen. Dat is een investering van €12 mil joen en dat is niet haalbaar.' Bedoe ling is nu dat de zestig chalets die Texef Campings wil neerzetten en naar eigen inzicht wil laten ont werpen, een uitstraling krijgen die zo goed mogelijk in het landschap past. Noodcamping De chalets, die Texel Campings zelf gaat verhuren, komen op de ter- reintjes ten noorden van de centrale voorzieningen, die nu onder meer in gebruik zijn als trekkersveld en noodcamping. Mathijsen: 'De nood- camping hebben we al twee jaar niet meer nodig gehad, als de nood aan de man is zorgen we wel voor een andere oplossing.' Bedoeling is dat in 2010 eerst 25 chalets worden geplaatst en in de jaren daarna de rest. Mogelijk knelpunt vormt het bereiken van de ondergrens van 30 procent toeristische kampeerplaat sen. Hierdoor mogen geen kam peerplaatsen meer worden omgezet in chalets. Vorig jaar had Mathijsen de politiek bijna zover dat deze grens werd losgelaten. 'Ik heb tegen ze gezegd dat je ondernemers de ruimte moet geven om te doen wat goed is voor hun bedrijf en wat in het belang is van Texel. Als je het seizoen wilt verbreden, dan heb je niets aan toeristisch kamperen.' Maar toen de WD tegen stemde, bleef de ondergrens alsnog intact. 'Begin 2008 heb ik een verzoek ingediend voor vaste slaapplaatsen, maar een maand of zeven geleden kreeg ik bericht dat de grens is scheiding aanbrengen.' Verhuurtenten Ook de yurts blijven staan, het aan tal wordt zelfs uitgebreid tot 15 of 16. En er komt een terreintje voor 20 compleet ingerichte verhuurtenten, specifiek voor gezinnen met één ouder. 'Dat wordt verzorgd door een organisatie die met vier tot vijf mensen komt, die de kinderen overdag bezighouden. Dan kunnen len van parkeren van auto's langs de wegen. 'We moeten dus her en der op het terrein parkeerplaatsen aanleggen. Deels kan dat op plek ken van toiletgebouwen die straks overbodig worden, maar voor ande re plekken moeten we nog een oplossing bedenken. Er mag niet meer grond worden verzet dan strikt noodzakelijk. 'Daar hebben we geen enkel belang bij, dus dat zullen we niet doen.' Zorgen heeft Mathijsen over de hoogte van de pacht. 'Ons contract loopt tot 2040, maar in 2010 wordt de camping opnieuw getaxeerd. Ik ben er niet gerust op wat ons boven het hoofd hangt.' Ambitieus is het voornemen om op termijn de centrale voorzie ningen aan te pakken. Mathijsen: 'De gebouwen zijn van 1988 met staan open voor allerlei vormen van samenwerking. Den Hoorn is bijvoorbeeld hét cultuurdorp van Texel. Je kunt denken aan schilder- arrangemementen of theaterwork shops bij Klif 12. En we willen als onderdeel van het loodsenproject ook participeren.' Positief Minne Goënga, ondernemer in Den Hoorn: 'Het is positief dat er nu wat gebeurt op Loodsmansduin en het is mooi dat wordt ingezet op jaarrond- exploitatie. Er zitten nog wat haken en ogen aan, zoals de ondergrens voor de toeristische slaapplaatsen. Die is volstrekt verouderd. Alsof je beneden die grens arme kampeer ders tekort doet. Die zijn een uit stervend ras. Het is jammer als de Vaste standplaatsen Voor kampeerders die nu een vaste standplaats hebben, wordt elders op het terrein, onder meer op het naturistenterrein en in het gebied aan de Mokweg, een nieuw terrein ingericht. 'De houders van een vaste standplaats gaan er flink op vooruit. Ze worden aangesloten op de riolering, elektriciteit, kabel en gas. Bedoeling dat ze over een eigen toilet en douche beschikken, ze hoeven dus niet meer heen en weer te sjouwen naar de toiletge bouwen. We installeren meters, dus ze betalen naar wat ze afnemen. Ook mogen ze er jaarrond verblij ven, al staan we geen permanente bewoning toe. Pluspunt is ook dat ze meer ruimte en privacy krijgen. Dat maakt schuttingen overbodig. Die staan we dan ook niet meer toe.' De caravans moeten wel vol doen aan bepaalde criteria, de keu ring is een jaar naar voren gescho ven naar 2009. Daarvoor wordt een dochtermaatschappij van de ANWB ingehuurd. Standplaatshouders wier caravan wordt afgekeurd, krij gen de mogelijkheid een andere te plaatsen. Naturisten De vraag is of het naturistenterrein dat met ingang van 2010 van de huidige plek verdwijnt, nog terug keert. Mathijsen: 'Aanvankelijk von den we van niet. Van reserveren heeft deze categorie bijvoorbeeld nog nooit gehoord. Maar we heb ben vlakbij een naaktstrand en we zijn de enige camping die deze faciliteit biedt, dus we gaan er toch mee verder. Het nieuwe terrein, bij de trekkershutten, wordt ongeveer net zo groot en er komen aanzienlijk meer plaatsen met een stroomaan- Inrichtinqsplan voor Loodsmansduin. Linksboven het beoogde terrein rechtsonder de toekomstige naturistencamping en in het midden s de ouders er ook eens alleen op uit.' Er blijft ruimte voor seizoenplaat sen en volgens Mathijsen en Bos blijft er voldoende ruimte over voor toeristisch kamperen. 'Het aantal plekken is afhankelijk van de ruimte die overblijft. Bovendien willen we de kampeerders meer ruimte geven. Terreinen met een open plek in het midden. Nieuw wordt ook een laan voor campers, met verharde plekken. Mathijsen: 'We willen die sluiting. Ook dat is een behoefte service jaarrond bieden. We doen van de moderne kampeerder. En we gaan omhoog naar 16 Ampère. Het past in ons beleid om in te spelen op meerdere doelgroepen. Daarbij is het de bedoeling dat de verschil lende categorieën niet kriskras door elkaar komen te staan. Bos: 'Toeris- bereikt. Dat is een probleem. In die tische kampeerders vinden het niet dat nu een jaar of vijf op de Shelter en dat gaat steeds beter. Met de jaarwisseling we zelfs een bezet ting van 60 procent.' Ook is het de bedoeling dat er op termijn twee nieuwe sanitairgebouwen worden zin, dat van de 190 vaste plaatsen die we al hebben er op een andere altijd prettig om tussen de vaste gasten te verblijven. Vandaar dat we Centrale voorzieningen SBB heeft aangegeven af te wil- waarschijnlijk nog asbest op het dak. De daken willen we vervan gen, de receptie vergroten en een extra dienstwoning bouwen, wat nodig is bij jaarrond exploitatie.' De voormalige kampwinkel is in beeld als fitnesscentrum, met daarop een verdieping voor appartementen voor seizoenpersoneel. Ook leeft de wens om het zeshoekige zwembad, te vervangen door een langwerpig maken, zodat er ook buiten het zomerseizoen kan worden gezwom men. Den Hoorn 'Als Texel Campings maken wij Loodsmansduin aantrekkelijk voor de gasten, maar wat doet Den Hoorn?', vroeg Mathijsen aan de ondernemers uit het dorp. 'De Herenstraat is momenteel niet erg aantrekkelijk om te flaneren. We gemeente voorbij gaat aan de belan gen die met het toerisme gemoeid zijn. Ook Staatsbosbeheer zou zich dat moeten realiseren, zodat de natuurwaarden daar naar een hoger niveau kunnen en dat het een aan trekkelijker gebied wordt. Een soort mini-Geul. Het Loodsenproject is er bij uitstek geschikt voor om par tijen bij elkaar te krijgen. Ik denk dat Den Hoorn er veel aan doet om de aantrekkelijkheid te verhogen. Denk maar aan Broodway en Klifhanger, we hebben het café erbij, waardoor het pleintje een stuk aantrekkelijker is geworden. En nu een restaurant met een Michelinster. De Koog en De Cocksdorp zijn ook gegroeid na de komst van de grote vakantieparken. Niet alles wat daar is gebeurd, was positief. Wij moeten de goeie dingen eruit pikken.' Gerard Timmerman zén van de meer gesofisticeerde ideeën voor het verdrijven van ganzen was het gebruik ran de Robird, een mechansiche roofvogel, die afgelopen zomer op Schiphol actief akoestiek) genoemd als middel om de ganzen af te schrikken. Aan de andere kant zijn er de idee- en om het grasland onaantrekke lijk te maken voor ganzen. Zoals het concept van Puregraze, waarbij het gebruik van kunstmest wordt beperkt, waardoor het gras minder hoog groeit en minder aantrekkelijk wordt voor ganzen. Of de teelt van witte klaver, dat de ganzen liever eten dan gras. De Ameri kaanse organisatie Geesepeace tot slot adviseert een combinatie van deze mogelijkheden. Deze pleit voor het rapen van de eieren, het (met honden) opdrijven van de ganzen tijdens de ruiperiode en het voorko men van territoriumvorming tijdens de trek. Schade door ganzen is geen een voudig probleem met een sim pele oplossing. Dat blijkt uit de alternatieven voor ganzenverja- ging die woensdag door de Partij voor de Dieren werden overhan digd aan gedeputeerde Peter Vis ser. Of, zoals meer dan één van de inzenders het stelden: 'Het wereldwijde probleem is: ganzen eten gras'. Ruwweg zijn de inzendingen in twee categorieën in te delen. De grootste groep mensen stelt voor de gan zen met honden te verjagen. Daar voor zouden hondenbezitters kun nen worden ingezet, asielhonden of speciaal voor dit doel opgeleide honden. Eén van de inzenders merkt daarbij op dat de meesten boeren toch al een hond hebben, 'dus daar hoeven ze geen extra subsidie meer voor te krijgen'. Andere manieren om ganzen te verjagen zijn nog volop in ontwik keling. Zoals de cabwim, een draad die over het grasland wordt getrok ken om de ganzen af te schrikken. Of de robird, een mechanische roof vogel die onlangs bij Schiphol werd ingezet om vogels van het vliegveld te verjagen. Ook worden een radio grafische bestuurbare helicopter en op ganzen afgestemd geluid (bio- De ingezonden ideeën werden door Vogelwerkgroep Texel, Dierenbe scherming, Faunabescherming en de Partij voor de Dieren getoetst op diervriendelijkheid en uitvoerbaar heid. De gedeputeerde zegde toe de inzendingen te zullen bekijken en mee te nemen bij de totstandko ming van het toekomstig ganzenbe- leid. Daarbij wees de Partij voor de Dieren erop dat ook verjaagde gan zen moeten eten en dat het zorgen voor voldoende foerageergebied bij uitstek een provinciale aangelegen heid is. TexelEnergie gaat met de toeris tische sector onderzoeken welke effecten windmolens op het toe risme hebben. Doel is de discussie over windmolens nieuw leven in te blazen. Aandeelhouders van de energieco- operatie hebben daarmee tijdens de eerste algemene ledenvergade ring in overgrote meerderheid mee ingestemd. Dat gebeurde tijdens een peiling die voorzitter Rikus Kieft van TexelEnergie hield, nadat in de rond vraag vragen over windenergie waren gesteld. De discussie daarover ligt al een tijdje stil, mede door zorgen bin nen de toeristische sector dat wind molens op Texel een negatief effect op het toerisme hebben. Volgens Kieft is dat een 'legitieme aarzeling', maar is het ook jammer dat daardoor nu hele maal niet meer gediscussieerd wordt. Door samen met de sector onderzoek te doen naar de verwachtte effecten hoopt de energiecoöperatie er weer beweging in te krijgen. Achterliggende gedachte van het gezamenlijke is volgens Kieft dat beide partijen zich moeten kunnen vinden in de feiten op basis waarvan later gediscussieerd wordt. Dan hoe ven de feiten zelf niet meer ter dis cussie te staan. De coöperatie heeft inmiddels vertegenwoordigers uit de toeristische sector gepolst. Volgens Kieft is er bereidheid en begrip om tot conclusies te komen. Er moet nog bekeken worden op welke wijze feiten verzameld worden. 'Misschien dat we zelf onderzoek moeten doen, maar het kan ook zijn dat er al onderzoeken bestaan.' Een andere voorwaarde die TexelEner gie aan een nieuwe discussie stelt, is dat de opbrengst van windmolens ten goede komt aan Texel en niet naar de overkant verdwijnt. Bij reizen die Texelaars het afgelopen jaar naar de duurzame eilanden Samso en Got land hebben ondernomen, zijn meer dere praktijksituaties bekeken waarbij windmolens in handen zijn van lokale ondernemers of lokale coöperaties, zodat de opbrengst op de eilanden zelf blijft. Kieft benadrukte dat TexelEnergie in eerste instantie alleen de discussie nieuw leven wil inblazen. De coöpe ratie deed tijdens de vergadering nog geen uitspraken over het wel of niet plaatsen van windmolens. 'Het is een lastig onderwerp waar we zelf ook nog niet uit zijn.' Als het tot het pro duceren van windenergie zou komen, is het volgens Kieft in eerste instantie de bedoeling in de eigen behoefte te voorzien. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 2 december: Veld A 19.00 Kobeko-Prinsen Koetshuis 19.45 Koetshuis-TESO Vlinderwinkel 20.30 Vlinderwinkel-NIOZ 1 TESO 2115 Autocentrale-Paal 28 Cocky's 22.00 Randstad-Cocky's Paal 28 Veld B 19.00 RAB-PFB 19.45 Mantje-Tevoko (j) 20.30 AH-Slik's 21.15 Wessels-Gea's Tevoko (j) RAB Mantje Slik's Op de website www.waddenzee. nl is het resultaat te zien van een onderzoek van de commissie Monitoring Bodemdaling Ame land. Al langer dan twintig jaar houdt deze commissie de gevol gen van de bodemdaling door gaswinning bij. Het is daarmee het langstlopende onderzoek naar bodemdaling ter wereld. Twintig jaar onderzoek heeft een schat aan kennis opgeleverd, die via internet is ontsloten. Behalve resultaten van het onder zoek bevat de website ook een animatie die de bodemdaling in beeld brengt. Door de bodemdaling stijgt de zeespiegel ten opzichte van strand, duin, kwelder en wad. Daardoor is met deze langlopende studie ook inzicht verkregen in de 22.00 Falcon-lnterieurbouw Gea's Veld C 19.00 Rabo-Écotiem Timmer's 19.45 Timmer's-De, Boer Ecotiem 20.30 Bar Sportief-De Waal De Boer 21.15 Otto's-Jozefschool Bar Sportief 22.00 Klif 23-Sportshop Otto's Wedstrijdleiding: Het Koetshuis en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: SVC-NBC Eelman Partners 0-3; De Krim- De Kapper 3-0; Piet Kooger-Texelcampings 1-2; NIOZ 1-De Prinsen van Texel 3-0; Texel se Autocentrale-TESO 3-0; NIOZ 2-Wessels 'Ontwerpt! 0-3; Gea's viswijven-Falcon 3-0; Mantje-Albert Hejjn 1-2: Interieurbouw Texel- Bouwcenter Rab 3-0; Silk's werk IJzersterk- Rabobank 0-3, PFB-Ecotiem 0-3; Eetcafé De Rog-Spar Oudeschild 2-1; Slagerij lepe de Boer-Bar Sportief 3-0; Timmer's Bakkerij- Otto's Tweewielershop 2-1Foto de Waal-Klif 23 1-2. gevolgen voor natuur en landschap van een (lokale) versnelde zeespie gelstijging (tijdelijk met een snelheid van ca 1.50 meter per eeuw). De commissie Monitoring bodemda ling Ameland bestaat uit vertegen woordigers van instanties die direct betrokken zijn bij Waddenzeebe leid, gaswinning en monitoring. Het onderzoek wordt uitgevoerd door onderzoekers van Alterra Wagenin- gen UR, Wageningen Imares, Delta- res en Natuurcentrum Ameland. Zondag 30 november 2008 Eerste advent PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. J. Glazema. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u ds. K.F. Klaassen Den Hoorn: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. Waddendienst, ds. F. van Helden. De Cocksdorp: dienst in Oos-terend. Oudeschild: dienst in Oosterend. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 u. en 16 00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg; 10.00 u. ds Y. Brandenburg. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. O. Lohuis uit Emmeloord. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u, Met Jehovah's verenig de organisatie dienst verlenen; Wacht torenstudie, 11.20 u Weersta 'de geest van de wereld'. Geen enkele vc vervangt ooit s n van planning Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17,00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar viatel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel, 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1- 1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland- noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpen- siontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of ande re verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel. Tubantia, Pontweq 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 0223-620541 of 06- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainters, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duy- kerdam, Middelton, Buytengors. II XELSI <OI KW I LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vnjdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daad zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewez Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37.95 36,25 {automatisch) Per jaar 74,10 71,75 («ut®™:®*) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. dagelijks van 16 00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland, Voor alle hulp, zorg en Informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisser- vice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. Omring Jeugdgezondheidszorg; Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel; Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223- 650222. 30215211peter.molenaar@bnjder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, ver- steldienst. Spreekuur van 9,00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u, De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222- 321001. dag en nacht bereikbaar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel 0900-2345566 (€0,10/ minuut), www.huiselijkgeweldkopvan- noordholland.nl. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jon geren bij problemen en voor opvoedings ondersteuning aan ouders. Voor aanmel ding, informatie en advies; 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10,1793 EH De Waal, tel. 312983. Dorpsservicepunten: De Cocksdorp (maandag), Den Hoom (dinsdag), De Koog (woensdag), Oosterend (donder dag); steeds van 10.00 tot 12.00 uur in het dorpshuis. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Hoorn 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Radio Noord-Holland 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (recht streeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend- Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met.Workshop Christmas carols. 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie o andere eilandzaken zie wwv er medische zorg, hulpverlening, kerk en .texelsecoarant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9