IMP Bfg ®OErP® Energy Ball terug op rotonde Beheerplan voor archief vastgesteld "emtawd Veel bezoekers op kerstmarkt Lliir iwfre-bfWK gemeemtehui^ ij;.. CiQ njpTn plht?| i LEEGll (SCKBHÏimËTLëa E^iuu*£uü .-^ol rTb TEXELSE® COURANT Kerst logospel 'Keurige man' breekt in na drinken glazen wijn Brandweer blust autobrand TEXELSE j COURANT EEN. ZEE VQo ruimte Verwennerij vot lichaam en ziel De Energy Ball is terug op de rotonde ber tijdens een storm uit elkaar was kwamen. Of de teruggeplaatste van De Waal. De kleine windmolen geklapt. De molen helde toen teveel molen ook alweer stroom aan de werd maandagmiddag herplaatst, naar voren, waardoor hij aanliep rotonde levert, is niet bekend. De rotonde zat een maand zonder, en twee van de vijf rotorbladen nadat de Energy Ball begin novem- losraakten en op de grond terecht fotosyt«en,aemFoto ma) Historische ondertekening Na afloop van de dienst in het kerkgebouw aan de Elemert wer den zondag de handtekeningen gezet onder de federatieovereen komst die op termijn zal uitmon den in een fusie tussen de Neder lands Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk van Den Burg. Beide kerkgenootschappen zijn nu nog formeel en materieel zelfstan dig, maar in de dagelijkse prak tijk gebeurt alles al gezamenlijk. Namens de hervormden werd getekend door dominee Peter den Braanker (foto) en Arie de Ligt en namens de gereformeerden door Jaap Kreeft en Boukje Kedde-Nij- dam. De kerkgangers reageerden met luid applaus. (Foto Harry do Graaf/Bootdbanfc Tenet) Clementie rechter voor kleptomane Een 40-jarige vrouw uit Den Hel der moet een taakstraf van 40 uur verrichten voor de diefstal van een paar slippers. Die stal ze op 7 juli van dit jaar bij Scapino in Den Burg. De waarde bedroeg vier euro. De vrouw staat sinds 2005 offi cieel te boek als 'kleptomane en veelpleegster'. Normaal gesproken is justitie niet zo soepel met veel plegers, maar in dit geval waren er redenen niet al te zwaar te straf fen. Het laatste strafbare feit vóór de slipperdiefstal dateert van 2006. Bovendien start de vrouw in januari met een gedragsbehandeling, heeft ze sinds kort voor 32 uur per week werk en heeft ze nog de zorg voor twee dochters van 22 en 11. Omdat ze moest werken en ook een beetje, uit schaamte was de vrouw niet aanwezig tijdens de behan deling van haar strafzaak, vrijdag voor de politierechter. Advocaat Van Himst voerde namens haar het woord en liet weten dat het lang zaam beter gaat met zijn cliënte. Los van haar dwang tot het plegen van diefstallen kampt de vrouw ook met alcohol- en drugsproblemen en zit ze in de schuldsanering. Het Openbaar Ministerie eiste vrijdag vier weken celstraf, waar van de helft voorwaardelijk. Zeker gezien de zorg voor de jonge doch ter, besloot politierechter Vos het anders te doen: een werkstraf en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken. De politierechter in Den Helder heeft vrijdag een 48-jarige Amster dammer tot 120 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. De man had zich op 3 juli schul dig gemaakt aan inbraken in twee vakantiehuisjes aan de Californi- eweg in De Koog. Bij één van de twee stuitte hij op een vakantie ganger en ontstond een handge meen. Bij de worsteling werd de tijdelijke bewoner door de verdachte met een bierflesje op het hoofd geslagen. De buit van de twee inbraken (of eigen lijk inklimmingen, want de Amster dammer was door open ramen naar binnen geklommen) bestond uit enkele honderden euro's en een paar flessen whisky. Zowel het geld als de drank kon hij kort na de inbraken afgeven aan de politie. De verdachte was die dag met zijn vriendin, met wie hij een weekje vakantie vierde op Texel, gaan wan delen. Na een tijdje werd de vrouw moe en ging de man alleen door, inmiddels met wat wijn achter de kiezen. Aangekomen bij de vakan tiehuisjes besloot hij binnen te kijken of er wat te halen viel. 'Het was stom en ik had het niet moeten doen', wist de verdachte vrijdag maar al te goed. 'Ik heb de vakantie van die mensen verpest, om maar niet te spreken over mijn eigen vakantie.' Het strafblad van de man is niet schoon, maar staat ook niet vol strafbare feiten. Over het algemeen, zo liet ook een psycholoog weten, is het een keurige man die heel goed weet wat wel en niet kan. Hij werkt bij de Thuiszorg in Amsterdam en is behoorlijk intelligent. 'Alleen met drank op gaat het mis en dat weet hij zelf ook heel goed.' De verdachte had zelf al bij de Jellinek Kliniek aangeklopt voor hulp. De kans op herhaling van de strafbare feiten is volgens de deskundigen dan ook niet zo groot De Amsterdammer gaf de feiten zelf volmondig toe en wilde niet dat zijn traumatische jeugd erbij werd gehaald. 'Dat heeft er allemaal niets mee te maken, dus daar zoek ik ook geen excuus in.' De officier van justi tie vroeg de rechter een taakstraf van 180 uur op te leggen, aangevuld met een voorwaardelijke gevangenisstraf voor de duur van dne maanden. Mede op verzoek van advocaat Van Himst werd de uiteindelijk opgelegde straf iets lager. De man kon er pnma mee leven en gaf aan geen hoger beroep in te stellen. 'Homo' roepen naar politieagent kost man 250 euro Het was lang wachten vrijdag, maar uiteindelijk was de straf zaak tegen een 24-jarige inwoner van De Cocksdorp snel afgehan deld. Hij had zelf de moeite niet genomen de zitting bij te wonen en werd zodoende bij verstek ver oordeeld. De straf: een geldboete van €250,- voor het roepen van 'homo' naar een politieagent. Omdat het de laatste zaak van de dag was, wilden politierechter, offi cier van justitie en griffier weten of de Cocksdorper wel van plan was te verschijnen. Zo niet, dan kon het weekeinde immers wat sneller wor den aangevangen. En dus besloot de griffier telefonisch contact te zoeken met de verdachte. Dat viel nog met mee. Het 06-nummer dat in de boeken stond, bleek niet meer in gebruik. Na wat rondbellen werd iemand gevonden die wist hoe en waar de verdachte te bereiken was. De reactie was kort en duidelijk: de man zat nog op Texel en was niet van plan te komen. Hij vond het, zo meldde de griffier, de moeite en tijd niet waard om voor een belediging van een agent helemaal naar de rechtbank te gaan. En dus besloot de rechter de eerder voorgestelde boete van €220,-, die door de ver dachte was geweigerd, te verhogen naar een mooi, rond bedrag. Hoe werkt het? Het college heeft een beheerplan vastgesteld voor de archiefbe waarplaats in het raadhuis aan de Groeneplaats. In het plan staat beschreven wat Texel moet doen om aan alle eisen van de Archief wet te voldoen. Het plan vloeit voort uit de proble men die er tussen de provincie en de gemeente over het archief zijn geweest. Texel voldeed niet aan de eisen van de Archiefwet wat in okto ber 2006 voor de provincie aanleiding was een dwangsom van €10.000,- per maand aan te kondigen (met een maximum van €60.000,-) als de zaken met in orde zouden worden gebracht. Er waren toen stukken aangetast doordat er geen goede klimaatbeheersing was. Sindsdien is op verschillende manieren aan ver beteringen gewerkt. Ook werd door Veranderingen op de Groeneplaats Man slaat meisje en krijgt boete Een 22-jarige man uit Utrecht is vrijdag veroordeeld tot een geld boete van €150,-. Hij was volgens de Heldere politierechter Vos schuldig aan de mishandeling van een (destijds) 16-jarig meisje. In een discotheek in De Koog gaf hij haar een vuistslag vol in het gezicht. Tijdens een vakantie met haar ouder op Texel begaf de 16-jange zich op 3 augustus met vrienden in het uitgaansleven in De Koog. Halver wege de nacht, naar eigen zeggen al behoorlijk moe en op het punt staand naar huis te gaan, voelde ze plots twee handen in haar kruis. In een reflex gaf ze de dader een klap. Hij reageerde door terug te slaan. Eerst raakte hij een ander meisje, de tweede vuistslag kwam vol op haar neus. De man rende na het incident snel weg, maar kwam buiten enkele vrienden van het slachtoffer tegen. Of daar nog iets is voorgevallen, werd tijdens de behandeling van de strafzaak met duidelijk. De ver dachte was zelf met aanwezig en werd vertegenwoordigd door zijn advocate Die vroeg om vrijspraak, omdat het meisje eerst zou heb ben geslagen en haar cliënt volhield niets te hebben gedaan, ondanks de vele getuigen die een ander ver haal vertelden. De Utrechter werd later door het meisje herkend bij een zogeheten spiegelconfrontatie. Hij liep, zo bleek vnjdag, nog in een proeftijd van een eerdere straf. Officier van justitie De Vos eiste dan ook dat deze 20 uren werkstraf nu moesten worden volbracht Daarbij zou hij voor de mishandeling een geldboete van €350,- moeten krijgen. Politierechter Vos vind de mis handeling bewezen, maar strafte aanzienlijk milder: €150.-, plus €200,- voorwaardelijk De voor waardelijke werkstraf werd niet ten uitvoer gelegd. In plaats daarvan werd de proeftijd met een jaar ver lengd. de raad duidelijk uitgesproken dat het archief op Texel moest blijven, want er was ook even sprake van het naar Alkmaar over te brengen. Een deel van het archief (het zogehe ten dynamische gedeelte met stuk ken die teruggaan tot 2000) is begin deze maand naar Dordrecht gebracht voor onderhoud. De stukken worden door VHIC, een bureau in archiefon- derhoud, professioneel bewerkt en verpakt in zuurvnj materiaal zodat ze langer meegaan. De stukken komen naar verwachting over vijf maanden terug naar Texel. In de tussentijd wordt de archiefbewaarplaats, die eerder al werd opgeknapt, geher structureerd. Het archiefbeheerplan, met daarin ook een reglement voor bezoekers van het archief, is inmid dels ook goedgekeurd en vastgesteld door de archiefinspectie van de pro vincie Noord-Holland. 'Jammer dat het PHH-gebouw nog niet in gebruik is', reageerden omstanders op de brand die zon dagavond rond 22.00 uur werd ont dekt in een personenbusje. De auto stond in de berm van de Pontweg, vlakbij het in aanbouw zijnde PHH- gebouw. Inzittenden waren niet aan wezig en volgens getuigen was het busje er ook 's middags al gesigna leerd. Het voertuig zou eigendom zijn van iemand uit Hoensbroek. De brandweer wist het vuur, dat was begonnen nabij de plaats van de bestuurder, snel te blussen. Verder worden er onder de goede inzendingen waardebonnen van €25.- verloot die beschikbaar zijn gesteld door alle deelnemende bedrijven aan het logospel. adres en telefoonnummer t/m maandag 5 januari 2009 mailen naar: info@lenr.nl of inleveren bij ons kantoor aan de Spinbaan 6 in Den Burg. De prijswinnaars krijgen bericht. *of te besteden aan een andere reis naar keuze WOENSDAG 24 DECEMBER 2008 In de Texelse Courant van 19 december jl. stonden 42 foto's van Texelse bedrijven met daarin een letter afgedrukt. Daaromheen staan de logo's die bij deze bedrij ven horen, genummerd 1 t/m 42. Deze nummers komen terug in de oplossings- balk. De bedoeling is dat u bij iedere foto het bijpassende logo vindt en de letter van de foto invult in het juiste vakje van de oplossingsbalk. Er ontstaat dan een toepasselijke slagzin die de oplossing vormt van deze puzzel. Wat kunt u winnen? De hoofdprijs die beschikbaar wordt gesteld door Mediabureau Langeveld De Rooy in samenwerking met Holland International Reisbureau Texel bestaat uit een: Driedaagse treinreis naar Berlijn uit het programma van Holland international City Trips naar Hotel Bogota met verblijf in een tweepersoonskamer op basis van logies met ontbijt ter waarde van €396.-* Heel veel succes! De VW heeft de boekingsgids in een nieuw jasje gestoken. De gids oogt nu als een magazine en bevat meerdere artikelen die ver schillende kanten van het eiland belichten. Omdat steeds meer boekingen via het internet lopen, zocht de VW naar een nieuwe vorm voor de boekingsgids, die vorig jaar nog gretig aftrek vond. Met de nieuwe gids. het Texel Vakantiemagazine, hoopt de VW een breed publiek aan te spreken. De gids wordt in een oplage van 75.000 exemplaren verspreid en bevat niet alleen infor matie over verschillende accom modaties, maar ook artikelen over landschap, dorpen, uitgaan en het eilandgevoel. Zowel de artikelen als de accommodatiegids zijn geïllu streerd met vele sfeervolle foto's. De gids kost €2.50. Een paar honderd mensen heb ben vrijdagavond de gezamenlijke kerstmarkt van het Maartenhuis en de Novalishoeve (het vroegere Donatus) bezocht. Op het plein naast de werkplaats van het Maartenhuis bij De Koog stonden diverse kraampjes. Bezoe kers konden ook in het donker via een met kaarsen verlicht pad naar een levende kerststal achter de woonhuizen lopen. De markt, waar zelfgemaakte kerstspullen werden verkocht, was feestelijk verlicht met de lampjes van de kerstmarkt in Oosterend. Bezoekers konden ook meteen een kijkje nemen in de nieuwe winkel die een paar weken geleden in de werk plaats is geopend. De opbrengst van de horeca gaat naar een goed doel, de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Hoeveel zij krijgen, was gis teren nog niet bekend. Het was de eerste keer dat het Maartenhuis en de Novalishoeve (sinds enige tijd in gebruik als zorgboerderij voor jon geren met psychische problemen of een verstandelijke handicap) geza menlijk wat ondernamen. Binnenkort start in de winkel van het Maartenhuis de verkoop van zuivel producten van de Novalishoeve.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5