Cinema Texel prolongeert programma Alleen koek en zopie onbreekt op Waalenburg Veel exotische dieren op bezoek gehad Van buurtwens tot Wolkersmeisje TEXELSE 2 COURANT oPÏENie Agenda TES O Wat ik zeggen WOENSDAG 31 DECEMBER 2008 Boswachter Eckard Boot van Natuurmonumenten, ditmaal op schaatsen, kijkt tevreden om zich heen. Overal ziet hij schaat sers, vele honderden moeten het er zijn. Nog maar een fotootje geschoten, want zo'n kans krijg je niet vaak. Toch maar goed dat hij vlak voordat de vorst inzette nog even wat extra water in het gebied had gepompt, want met zo'n droge vorst is het water snel verdwenen. Met uitzondering van de net uitge baggerde slootjes, is het niet diep. Dus de enkeling die door het ijs zakt, houdt er met meer dan een stel natte broekspijpen aan over. Nadat zondag de eerste waaghalzen er de schaatsen onderbonden, is het maandagmiddag een drukte van belang op het ondergelopen land met de schilderachtige molentjes langs de Westerboersweg. Alleen in het middengedeelte, waar nog een enkel wak is en waar 's mor gens nog een jongetje door het ijs is gegaan, is het rustig, langs de randen wordt volop heen en weer geschaatst. Er klinkt wat gekraak, maar dat mag de pret niet deren. Ook volop kinderen, al dan niet met stoel. Voor de meesten is het de eerste keer dat ze op natuurijs staan en in een aantal gevallen is dat duidelijk te zien. Maar schaat sen is geen sport die je zonder val len en opstaan onder de knie krijgt. Vaders, moeders, broers en zussen en oma's en opa's zijn er om hand en spandiensten te verlenen. Hier en daar komen thermosflessen met warme chocolademelk voorbij, een koek en zopietent is nog nergens te bekennen. IJspret begint met het onderbin den van de schaatsen, een vaar digheid waarbij debutanten volop assistentie krijgen. Dan het ijs op, waarna de eerste duikelingen snel zijn gemaakt. Waar de voorzichtig ste jeugd dichtbij het opstappunt blijft, wagen anderen zich verder op het ijs. 'Kunnen we daar over?', wijst een iemand op een oversteek- je waarop nog met is geschaatst. 'Zolang het kraakt, zakken we er niet door', snelt zijn maat hem vooruit. De ijsvlakte wordt verder verkend en naar verluidt moet het ijsveteraan Dick Bousma zijn geweest die op de verderop gelegen baan als eerste een grote ronde van ik schat een kilometer lengte heeft gemaakt, 's Middags worden daar volop rondjes gedraaid. Hier en daar klinkt gekraak en soms moeten we om een wak heen, maar het ijs glijdt prima en is houwes. Op de terugweg stromen nog steeds mensen toe en groeit de lange rij auto's aan weerskanten van de weg nog steeds aan. Dinsdag blijkt dat Texelaars en toeristen de baan massaal hebben ontdekt. De rij auto's is zo mogelijk nog langer en er is zelfs sprake van filevorming. Het weer is prachtig, het ijs goed en de stemming zo mogelijk nog beter. Niet meer zo jonge schaatsers die al jaren niet meer op de ijzers heb ben gestaan ontdekken spieren in hun benen waarvan ze het bestaan waren vergeten. Een groepje senio ren maakt in een keurige waaier het ene na het andere rondje. Navraag leert dat ze elke week op de ijs baan oefenen. Tijd voor een pauze, groepjes genoeg om bij te kletsen. Schaatsen verbroedert, dat is dui delijk. Er worden (sterke) verhalen uitgewisseld, schattingen gemaakt over de ijsdikte en het scenario over de opwarming van de aarde loopt averij op. Er wordt gespeculeerd over de ijskwaliteit elders op het eiland. Kan er in Den Burg al wor den geschaatst? Waarschijnlijk niet, iemand vertelt dat de ijsmeester door het ijs is gezakt. Het Vlak bij Den Hoorn schijnt gedeeltelijk hou wes te zijn en in Oosterend moet de ijsbaan onderhand ook wel open zijn. Als het nog even doorvriest, kan dit weekend misschien wel een tochtje worden geschaatst. Gerard Timmerman Ezelvereniging houdt receptie Traditiegetrouw houdt de inmiddels bijna dertienjarige Multifunctionele Ezelvereniging Texel La. donderdag 1 januari een nieuwjaarsreceptie in café In den Grooten Slock in Den Burg. Deze begint om 17.00 uur en is bedoeld voor leden en belang stellenden. Expositie Offerhaus In atelier Offerhaus in de Warmoes straat in Den Burg is tot maandag de expositie Zoveel hoofden, zoveel zinnen te zien, met werk van meer dan veertig leerlingen van Guus en Carla Offerhaus. Naaste werken in hout, steen, klei, keramiek zijn er etsen te zien. Het atelier is open als er gewerkt wordt en op afspraak via tel. 320200. Mantra zingen In yogacentrum De Aleph in de Weverstraat in Den Burg wordt woensdag 31 december van 15.00 tot 16.15 uur een meditatie met mantra zingen gehouden. Dfeelname kost €7,-. Skrep in De Kuip In café De Kuip in De Koog speelt zaterdag 3 januari de Texelse blues- formatie Skrep. Het optreden begint om 22.30 uur, de toegang is gratis. Klaverjasdrive Klaverjasclub De Doormars houdt vrijdag 2 januari in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild een visdrive. Naast een keur aan wijn en andere dranken, is er verse en gerookte vis te winnen, zowel bij het klaverjas sen als bij de verloting. Er wordt gespeeld met vaste maat, inschrij ven kost €3,50 per koppel. De drive begint om 20.00 uur. Cinema Texel heeft het programma geprolongeerd., zodat bezoekers ook de komende dagen keuze uit zes films hebben. Hugh Jackman en Nicole Kidman zijn de hoofdrolspe lers in het drie uur durende roman tische drama Australia. Het verhaal speelt zich af in het Australië van even voor de Tweede Wereldoor log. Een Engelse aristocrate erft een ranch ter grote van Maryland. Wanneer Engelse veebaronnen het gemunt hebben op haar grond, sluit ze zich met tegenzin aan bij een ruwe veedrijver, om zo haar 2000 runderen over honderden kilome ters land te drijven. Marco Borsato debuteert als acteur in de film Wit Licht, die ook rond de kerstdagen in Cinema Texel draait. De zanger en componist speelt er de rol in van de 40-jarige in Afrika geboren Eduard Zuiderwijk, die het na de plotselinge dood van zijn vrouw Anna moeilijk vindt het leven weer op te pakken. Hij moet niet alleen zijn restaurant draaiend hou den, maar staat ook alleen voor de opvoeding van zijn 10-jarige zoon Thomas. Het jongetje vindt in deze moeilijke tijden steun bij zijn vriend je Abu, zoon van Mafillu, één van de zwarte personeelsleden in het res taurant. Als Abu bij een nachtelijke overval door rebellen met nog tien kinderen wordt ontvoerd, is Thomas ontroostbaar. Eduard besluit een poging te wagen erachter te komen wat er met de kinderen gebeurd is. Terwijl Abu met harde hand wordt opgeleid tot kindsoldaat, verhardt Eduard steeds meer in zijn pogingen het jongetje te redden. De 30-jarige hulpverleenster Valerie (een rol van Thekla Rutten) is aanvankelijk erg sceptisch over deze onmogelijke missie. Maar gaandeweg krijgt zij steeds meer bewondering voor Eduard en probeert hem zoveel mogelijk bij te staan.Oorlogswinter is gebaseerd op het beroemde boek van Jan Terlouw, die daarvoor in 1973 een Gouden Griffel kreeg. Het is het verhaal van Michiel, die in de laatste ijskoude winter van de oorlog volwassen wordt. Zijn oom Ben, die in het verzet zit, is zijn grote voor beeld en Michiel kan niet wachten tot hij ook wat kan betekenen in de strijd tegen de bezetter. Tot zijn gro te ergernis neemt echter niemand hem serieus. Dat verandert wanneer zijn oudere buurjongen Dirk hem een opdracht geeft. Voordat hij het weet, zit Michiel tot over zijn oren in de problemen, terwijl hij niemand in vertrouwen kan nemen. High School Musical 3: Senior Year gaat over het eindexamenjaar van Troy en Gabriella. Zij kunnen maar niet wennen aan de gedachte van elkaar te worden gescheiden. Samen met de andere Wildcats besluiten ze een musical op te zet ten, waarin ze hun gevoelens kun nen uiten met betrekking tot de onzekere toekomst. De andere films zijn de James Bondfilm Quantum of Solace en de Nederlands gesproken animatiefilm Madagascar 2. Het volledige pro gramma staat elders in de krant én op de website www.texelsecourant. nl. De wespspin bleek zich dit jaar volledig op Texel te hebben geves tigd. Nabij Oosterend werden meerdere exemplaren van deze spin aangetroffen, die zich hier bij zonder thuis lijkt te voelen. Ook de huisspitsmuis blijkt hier een vaste stek te hebben gevonden. Dit lijkt negatief uit te pakken voor de op Texel inheemse waterspitsmuis, die hard op weg is een bedreigde soort te worden. Op lokaties elders in het land blijkt de huisspitsmuis namelijk veel succesvoller dan de waterspitsmuis. De bezoeker die het meeste aan dacht trok, was waarschijnlijk de sneeuwuil, die in november landelijk nieuws was. Het dier werd gesigna leerd in de omgeving van Oosterend, dat werd overspoeld door tientallen vogelaars uit het hele land. De grote vogel werd in de laatste week van het jaar nog door omstanders bevrijd uit schrikdraad waarin hij verstrikt was geraakt. Minder aandacht kreeg de zeker zo opvallende oranje lepelaar, die (tij dens het Europees kampioenschap voetbal) werd gesignaleerd op de Schorren. Het dier dankte zijn kleur aan de garnalen, waarvan de kleur stof niet in zijn spijsverteringssy steem werd afgebroken. Ook het oranje zeepaardje dat in juni bij 't Horntje werd gevangen, was een opvallende verschijning. Het Kortsnuitzeepaardjes Hippocampus hippocampus) is een zeldzaamheid in de Waddenzee, maar wordt de laatste jaren steeds vaker waarge nomen. Uit zee kwam ook de noordelijke ringelrob, die in augustus in Ecomare werd opgevangen. Een zeer bijzon dere vondst, want in de 56 jaar dat de opvang bestaat, was dit pas de vierde keer dat onderdak werd ver strekt aan een noordelijke ringelrob. Het dier werd in oktober op volle zee weer uitgezet. Bezoekers van Ecomare werden dit jaar vaker getrakteerd op een bijzon der exemplaar. Zoals de gevlekte lip- vis die in september werd gevangen. Of de onechte karetschildpad, die in oktober via het steunpunt in Groote Keeten werd binnengebracht. Dit dier komt normaal voor in het Mid dellandse Zeegebied, maar wordt de laatste jaren steeds noordelijker waargenomen. Na verzorgd te zijn, werd de schildpad overgebracht naar Burgers' Zoo in Arnhem. Ook de blauwe zwemkrab die in oktober in het aquarium te zien was, was behoorlijk uit de koers geraakt. Deze dieren horen thuis voor de kust van Noord-Amerika. Een kort bezoek kreeg Ecomare van een stormvogeltje, dat via de TX1 werd binnengebracht. Omdat het dier in goede gezondheid verkeerde, kon het al vrij snel op eigen kracht het eiland verlaten. Bijzonder was de vondst van zeven tien bramen, een vis die normaal op meer dan honderd meter diepte leeft. Ook de dode witsnuitdolfijn, die aanspoelde bij paal 23, was een bijzondere vondst. De ooievaar die meer dan een jaar het eiland tot zijn woonplaats had gemaakt, heeft 2008 niet overleefd. Het dier overleed op 25 maart aan interne bloedingen, mogelijk als gevolg van de trap van eea paard. Raad een film In café De Kuip wordt zondag 4 janu ari voor de tweede keer een filmquiz gehouden. De quiz is samengesteld door quizbedenker, scheidsrechter en jurylid Olie de Vries, Arco van der Vis, die vorig jaar kampioen werd, komt zijn wisselbeker verdedigen. Deelnemers dienen aan de hand van een willekeurig fragment een film te herkennen. Er worden tien rondes van tien fragmenten gespeeld. De hoofdprijs is een weekend in hotel Nieuw Hanenburg in Sneek. Teams (tot maximaal vijf personen) kunnen vanaf 17.00 uur in De Kuip terecht. Fiducie Ik zat ermee deuze leste dage fon 't jaar. Zit er net voor kerst een rie- jale Nieuwjaarsgroet bij de krant: bezorgers en medewerkers van de Texelse Courant wensen u een welvarend 2009. Een warm kerst- groene wens in de vorm van een gezellig flesje. Tot zover geweldig. Keer ik de kaart om, staat daar 'don moet 'r een mééuw vliegend in een vies skijte', met als onder titeling 'dat zou wel heel bijzonder zijn'. Daar ga je dan. Je gaat zitten prakkizeren. Als het zo moetgaat het niet lukken met dat welva rende 2009. Met zo'n wens kun je het nieuwe jaar toch niet in? Ik besloot de moed erin te houden. Scharrelde een aantal flessen op die qua vorm in de richting van de nieuwjaarskaart kwamen en toog naar de kust. Zette een tiental uit op het strand en om het geluk nog verder tegemoet te komen ook een stuk of wat langs de Wadden dijk bij Ceres, waar het dijktalud wit ziet van vogelactiviteiten. Al zou er in maar één fles gescheten worden, dan was geluk in het nieuwe jaar niet zo onmogelijk als werd verondersteld. Iedere dag ging ik er even bij langs. Gooide nog wat rotzooi, broodkorsten en ander afval rond mijn flessen om maar meeuwen te lokken. Nee, ik was niet aan het vervuilen, ik lokte het geluk en de welvaart naar Texel. Het mocht met baten. Maandagmorgen heb ik alle fles sen onbescheten teruggehaald. Mijn raderen draaiden en ik zocht driftig naar een oplossing. Eureka! Had mijn lieve broertje niet een toom kippen? Broer? Kom maar op Pien. We parkeerden de fles sen een dagje in het hok, recht onder de zitstok. En...? Al ging het dan niet vliegend, zoals het sèégie luidde, het is gelukt! Alle gaar! En nu maar hopen dat het geen bescheten jaar gaat worden. Hol de kop d'r veur mense en ut allerbeste! Pien Verberg Ook 2008 leverde de Texelse samenleving weer enkele nieuwe woorden op. Sommige kwamen via de landelijke media (zoals het vermaledijde pro-actief), andere zagen het levenslicht op het eiland. Hieronder een overzicht van woor den die dit jaar voor het eerst de kolommen van de Texelse Courant haalden. buurtwens (de, -en) - wens die in een straat of buurt leeft (bijvoorbeeld de aanleg van een speelveld of een zebrapad). Geïntroduceerd door Douwe Egberts, dat in 2006 voor het eerst Burendag hield. (Texelse Cou rant 16 september) compensatiehectare (de, -s) - een hectare landbouwgrond die aan een landbouwer wordt aangeboden als hij een even groot perceel van zijn eigen grond afstaat voor natuurbouw. (Texelse Courant 15 juli) energieplus (bijw.) - energie ople verend. Als tegenhanger van ener gieneutraal (geen energie kostend). (Texelse Courant 31 december) GPS-wandeling (de. -en) - wandeling door de natuur, met behulp van een door GPS (global positioning system) aangestuurde handcomputer. (Texel se Courant 14 maart) historiseren (ww; historiseerde, gehistoriseerd) - het doelbewust oud laten lijken van nieuwe gebouwen; het in oude stijl optrekken van nieuwe gebouwen. (Texelse Courant 14 okto ber) hogebergboer (de, -en) - landbou wer in het Hogeberggebied. (Texelse Courant 22 april) museumjutten (ww; museumjutte, gemuseumjut) - in een museum rondkijken naar mogelijk bruikbare of interessante voorwerpen. (Texelse Courant 12 december) ophippen (ww; ophipte, opgehipt) - iets leuker maken dan het is. De komst van een seksshop is goed voor de ophipping van het eiland. (Texelse Courant 14 oktober) pelleboeren (ww; pelleboerde, gepel- leboerd) (eponiem) - het weer voor spellen; genoemd naar de bekende weerprofeet Jan Pelleboer (1924- 1992) (Texelse Courant 20 augustus) PHH-protest (het, -en) - actie tegen Bloggen over vuurwerkwinkel Volop hectiek op maandag 29 december, de eerste dag waarop Voordeelland in Oudeschild vuur werk mag verkopen, blogt Raoul Helleman op het weblog van de Texelse Courant (www.texelse- courant.nl). 'Om ongeveer 10.30 uur begint het aardig druk te worden en Kleine Daan en Stefan beginnen druk te roepen dat er snel bijgevuld moet worden want de winkel begint al aardig leeg te raken. Richard én Danielle beginnen te roepen dat zij niet kunnen bijvullen omdat ze het te druk hebben met het maken van de vuurwerkbestellingen. De bezor gers hebben ook geen tijd om bij te vullen want zij zijn wasmachines en een droger aan het verkopen. En de monteurs moeten door gaan van Dimitri anders wordt het te vol in de werkplaats. Gelukkig is het in de winkel niet zo druk en heeft John wel tijd om de winkel bij te vullen. Ondertussen probeer ik hier en daar wat bij te springen en sla zo twee vliegen in een klap. Er zit ten ook nog klanten in het kantoor waar ik mee bezig ben om diverse apparaten aan te verkopen. Even snel een kort overleg gehouden met Dimitri en daarna maar even rokenfmoet ook gebeuren als je ver slaafd bent).' Een uitgebreide agenda met rondlei dingen, excursies en andere toeris tische informatie staat in de (gratis) Vakantiekrant, die afgelopen week met de Texelse Courant is verspreid en op tal van plaatsen op het eiland verkrijgbaar is. Woensdag 31 december: In De Toekomst Dance Factory in De Koog begint om 20.00 uur het Gala Extravaganza, een feest vol culinaire hoogstandjes en entertainment. Meer informatie op www.galaextravaganza. nl. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Madagascar 2 (11 00, 13,30, 16.30), Oorlogswinter (16.00), High School Musical 3 (14.00) en Quantum of Solace (11.30). Donderdag 1 januari: Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brou wer (Haffelderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een nieuwjaarssamen komst. Om het nieuwe jaar feestelijk in te luiden wordt op drie locaties een nieuwjaars duik gehouden: om 13.00 uur bij paal 9 en paal 28 en om 14.00 uur bij paal 20. In restaurant Quinty's in De Koog treden een clown en een goochelaar op (aan vang 16.30 respectievelijk 17.00 uur). De Multifunctionele Ezelvereniging Texel i.a. houdt een nieuwjaarsreceptie (voor leden en andere belangstellenden) in café In den Grooten Slock in Den Burg. Aanvang 17.00 uur. Cinema Texel vertoont Oorlogswinter (18.45), Australia (21.15), High School Musical 3 (19.15) en Wit Licht (21.45). Vrijdag 2 januari: Om 19.00 uur begint in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een volleybal toernooi voor iedereen vanaf 12 jaar. Deelname kost €2.-. Opgeven kan via tel. 06-30568148. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een open klaver jasdrive. Er is natte en gerookte vis te winnen. Deelname kost €3,50 per koppel. De bekende schrijfster en oud-Texelse Tessa de Loo geeft een lezing over haar werk. Locatie is de bibliotheek in de Dnjverstraat in Den Burg. Aanvang 20.30 uur. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Madagascar 2 (11.00, 13.30, 16.30), Oorlogswinter (16.00, 18.45), Australia (21.15), High School Musical 3 (14.00, 19.15), Quan tum of Solace (11.30) en Wit Licht (21.45). Zaterdag 3 januari: Jongerencentrum Time Out aan de Wil- helminalaan in Dén Burg is van 19.30 tot 22.00 uur geopend voor jongeren van 10 tot 15 jaar. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitiewedstrijd van Model Racing Texel. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Texelse bluesformatie Skrep. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Madagascar 2 (11.00, 13.30, 16.30), Oorlogswinter (16.00, 18.45), Australia (21 15), High School Musical 3 (14.00, 19.15), Quan tum of Solace (11.30) en Wit Lrcht (21.45). Zondag 4 januari: Bij evangelistenpaar Jan en Paul Brou wer (Haffelderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Om 10.15 uur begint bij Het Turfveld in de Dennen een duurtraining van 15 kilometer voor de Zestig van Texel. In café Sjans in De Koog begint om 13.00 uur een dartstoernooi. Opgeven kan tot een uur voor de wedstrijd. In café De Kuip in De Koog begint om 17.00 uur een filmquiz. Teams (van maximaal vijf personen) kunnen zich ter plekke aanmelden. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Madagascar 2 (11.00, 13.30, 16.30), Oorlogswinter (16.00, 18.45), Australia (21.15), High School Musical 3 (14.00, 19.15), Quan tum of Solace (11.30) en Wit Licht (21.45). Maandag 5 januari: Jongerencentrum Time Out in Den Burg is geopend van 15.00 tot 17.00 uur voor jongeren van 12 t/m 18 jaar Cinema Texel vertoont Australia (20.00) en Wit Ucht (20.30). Dinsdag 6 januari: Jongerencentrum Time Out is geopend van 15.00 tot 17.00 uur voor jongeren van 12 t/m 18 jaar. In De Witte Burcht in Den Burg wordt geklaverjast (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Deelname kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont Australia (20.00) en Wit Licht (20.30). TESO zet vrijdag, zaterdag en maan dag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een uur. Deze worden zondag rond 12.00 uur verwacht en maandag rond 11.00 uur, in beide gevallen op Texel. Op oudjaarsdag zijn de laatste afvaar ten om 20.00 uur (vanaf Texel) en 20.30 uur (vanuit Den Helder). Op nieuwjaars dag wordt een zondagdienst gevaren. De eerste afvaart is dan om 8.00 uur vanaf Texel en 8.30 uur vanuit Den Helder. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Treintje Tot mijn verbijstering lees ik dat het treintje in Skil voor de zoveelste keer omgekieperd is. Ik vermoed dat de ouders van dit tuig donders goed op de hoogte zijn en niet dun/en ingrij pen. Verder is dit soort vernielzucht oud nieuws. In de jaren zestig was er een kroegbaas in Skil die met grijn zend genoegen een paar meter bier uitloofde voor dit soort stunts. Ik denk dat het jeugd- en jongeren werk zich zou moeten inzetten om verveling/hangen te voorkomen. Als ik het goed begrijp, is dit tuig kroost van ouders van mijn generatie en wij waren ook geen lieverdjes. Bij de school in mijn straat hebben ze dit soort grappen opgelost door toestel len te ankeren aan betonblokken. Mijn oproep aan deze lieden: Jon gens, hou eens op. Dit spul is er voor de kleintjes. Toon eens wat respect en laat de boel heel. Hans Paul Coutinho (oud-Texelaar), Amsterdam. I de komst van het PHH-gebouw (pro ject huisvesting hulpverlening) aan de Pontweg in het bijzonder en tegen eenzijdige overheidsbeslissingen in het algemeen. Tegen de komst van een nieuw raadhuis werd een PHH- protest gevoerd. ((Texelse Courant 27 mei) rokersstempel (het, -s) - slechte naam als gevolg van de aanwezig heid van rokers. (Texelse Courant, 19 augustus) Slufterwens (de; -en) - de wens om de Slufter te zien. Gerrit leed al jaren aan een Slufterwens. (Texelse Cou rant 3 januari) sumwingen (ww; sumwingde, gesumwingd) - vissen met gebruik making van een sumwing. (Texelse Courant 29 augustus) tentjesman (de, -en) - kampeerder (Texelse Courant 1 juli) vangactie - actie waarbij in groten getale dieren worden opgedreven en gevangen. Wolkersmeisje (het, -s) - meisje, dame of vrouw die voorkomt in een boek van Jan Wolkers of de verfil ming daarvan. (Trouw 19 maart) Werken bij Mediabureau Langeveld de Rooy Langeveld de Rooy staat sinds jaar en dag bekend als Texels vertrouwde huisdrukker. Bekend van uitgaven als de Texelse Courant, de Vakantiekrant of Texeltoerist, drukwerk en geboortekaartjes. Langeveld de Rooy is meer dan drukkerij en uitgever alleen, we zijn een media bureau. We hebben alle disciplines in huis voor een compleet media- en communicatieadvies, altijd vanuit Texels perspectief. Want daar zit onze ervaring, dat is onze kracht. Van conceptontwikkeling en huisstijladvies tot het bouwen van (interactieve) websites en magazines. Binnen het bedrijf is ruimte voor een enthousiast fulltime commercieel talent (m/v) verantwoordelijk voor de advertentieverkoop binnen- en buitendienst zelfstandige functie binnen een team met oog voor commerciële mogelijkheden Je bent communicatief, kwalitatief en zelfstandig ingesteld en stelt klanten centraal bij je werkzaamheden. Je hebt bovendien oog voor mogelijkheden in de markt en speelt graag een rol bij de ontwikkelingen binnen een dynamisch bedrijf. Bovendien ben je graag onderdeel van een team en vind je het plezierig om nauw samen te werken met diverse afdelingen. We bieden goede arbeidsvoorwaarden, een prettige werksfeer, mogelijkheden voor scholing en verdere ontwikkeling. Interesse? Stuur je CV en reactie naar Mediabureau Langeveld de Rooy, t.a.v. de directie. Postbus 11, 1790 AA Den Burg of per e-mail: directie@lenr.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2