Schieten tussen kerstballen door KLM maakt jubileumvlucht over Texel TEXELSE 5 COURANT Geen hoge scores sterk Tevoko wint bekerduel G-team actief in zaalvoetbaltoernooi Geredde zwaan leed aan stress Dammer uit Mali wint in Oosterend Lezing over historie landschap Loonbedrijf Smit koopt grondverzetbedrijf Roeper Zaalvoetbaljeugd Mantje kampioen dennentakken. Kerstballen bij klaverjassen Tegenstander Compaen (derde In de twaalfde speelronde van divisie) kwam er zaterdag niet aan de klaverjascompetitie waren de te pas en werd door de dames van volleybalvereniging Tevoko met een nederlaag van 3-0 naar huis gestuurd. Met deze overwinning is Tevoko doorgedrongen tot de vijf de ronde van de bekercompetitie. DINSDAG 6 JANUARI 2009 scores niet om over naar huis te schrijven. Peter van Heerwaar den en Huug Snoek behaalden de hoogste score (6960). John Vla ming en Eric Jan Geus behouden de leiding in het klassement. Arend Dijker en Piet Moree teken den voor de tweede plaats (6809), Bart Weijdt en Willem Koomen wer den derde (6801). Zij staan nu vierde in het klassement. John Vlaming en Eric Jan Geus (6695) leveren welis waar ruim honderd punten in, maar blijven ruimschoots aan de leiding in het klassement. Fenny van Exel en Tiny Kok namen met 6614 pun- De Texelse selectie begon gecon- rieerde services onder druk gezet. Hierdoor kwam het team niet in het eigen spel. Tevoko bleef aanvallen en won met 25-18. In de derde set speelde Compaen beter en kwam tot een voorsprong van 17-12. Toen nam Tevoko de draad weer op en middenspelers Joannie Schaapman en Gertha Wessels pakten punten met hun blokkering. Hoewel gecon- De boogschutters schoten op posters Het was mikken, maar vooral opletten voor de handboogschut ters bij een nieuwjaarsverschie- ting die zondag in schietsport centrum Odysseus in Den Burg werd gehouden. De schutters moesten schieten op een wand die voor de gelegen heid als dennenbos was aange kleed. Tussen de takken hingen posters van dieren, maar er hingen ook diverse kerstballen. De laat- sten mochten niet geraakt worden. Wie toch een kerstbal aan flarden schoot, kreeg 25 strafpunten en kon een eindoverwinning meteen vergeten. Enkele tientallen schutters namen het tegen elkaar op en daarbij sneu velden toch een paar kerstballen. De kruitschutters hielden tegelijker tijd een toernooi in de schiettunnel waarbij vanaf verschillende afstan den op een doel werd geschoten. Ook werd geschoten met zwart buskruit, wat met de nodige rook en vuurkracht gepaard ging. Jan Brandenburg kwam bij de kruit schutters als beste uit de bus. Bij de handboogschutters won Gert-Jan Schoorl en was Mark Wiering de beste bij de jeugd. Hij had slechts twintig punten minder dan Schoorl. Willem Kieft won de onderlinge wedstrijd van de luchtdrukschut- ters. Zij schoten eveneens op de dennentakken, maar bij hen was het de bedoeling juist wel de kerstbal len te raken. Het was de eerste keer dat de hand boogschutters en de kruitschutters gezamenlijk een nieuwjaarsver- schieting hielden. Diverse leden van beide verenigingen namen tijdens het schieten een kijkje bij elkaar. Er waren tegen de honderd mensen aanwezig. Volgens bestuurslid Aad van Gils nodigde het uit vaker geza menlijk activiteiten te ondernemen. Aan het hout dat de schutters had den gebruikt, kleefde nog een bij zonder verhaal. Dat was taxushout uit de tuin van Sonnevanck waar mee de schutters in de loop van dit jaar zelf bogen longbowsgaan maken. Van Gils: 'Dat hebben we vorig jaar al een keer met de jeugd gedaan en twee van hen schieten nog steeds met een zelfgemaakte boog.' De bogen worden gemaakt van de dikkere takken. De zijtak ken wérden als wandaankleding gebruikt. was Compaen dat in de eerste set een kleine voorsprong nam. Pas bij een stand van 7-2 in het voordeel van Compaen nam Tevoko het heft in handen en scoorde het met moei lijke services van Monique Leijstra en harde aanvallen van Marianne Boekei op links vele punten. De eerste set werd met 25-15 gewonnen. Ook in de ten nog meer afstand van de laatste tweede set werd Compaen met geva- plaats. De afstand met de midden- moot is nu te overbruggen. Ondanks een betrekkelijk hoog aan tal marsen (36) was het gemiddelde met 6307 punten aan de lage kant. De zwaan die vorige week door redders van het ijs bij natuurge bied De Bol is gehaald, behoort tot een groep van 28 kleine zwa nen die zondag is geringd voor onderzoek naar vogelgriep. Ze hebben om beide poten een ring en een grote gele ring met een nummer om hun nek. Eén van deze zwanen raakte door deze ringactie zodanig in de stress, dat het dier roerloos op het ijs bleef zitten en met hulp van KNRM en brandweer van het ijs werd gehaald. Een dierenverzorgster van Ecoma- re heeft het dier opgehaald. Na overleg met de projectcoördinator van bovenstaande actie. Marcel Klaassen van het Nederlands Insti tuut voor Ecologie, is besloten de gestresste zwaan naar Heteren (Gld) te brengen. Daar kan hij ontstressen in een groep kleine zwanen en zal worden vrijgelaten. centreerd en ontspannen, maar het centreerd spelend, kon Tevoko met uitlopen. Na een spannend duel werd de setstand bepaald op 32-30 in het voordeel van Tevoko. Zaterdag speelt Tevoko tegen Dinto, dat op de tweede plaats staat in de competitie. Wie de tegenstander wordt in de vijfde ronde van de beker competitie is nog niet bekend. Deze wedstnjd wordt in ieder geval niet thuis gespeeld. Sverre Eschweiler zwemt toptijden Sverre Eschweiler is het nieuwe jaar goed begonnen. Bij zwem wedstrijden in Hoorn veroverde hij zaterdag drie eerste prijzen. De 16-jarige inwoner van Den Burg, uitkomend voor MSV Zeemacht uit Den Helder, verbeterde op de 50 meter rugslag en de 50 meter vlin derslag zijn persoonlijk record naar 27.91 respectievelijk 27.39 secon den. Ook over zijn tijd op de 50 meter vrije slag, 25.31 seconden, kon hij dik tevreden zijn. Met zijn tijd op de vlinderslag voldeed hij aan de limiet voor het Nederlands kampioenschap sprint. Met zijn tijden plaatste Eschweiler zich voor de finale op de 100 meter wisselslag, die aan het einde van de dag werd gehouden. Ook op dit nummer was hij succesvol. Hij ves tigde een nieuw persoonlijk record (1.05.03) en werd daarmee tweede in het klassement bij de jeugd. De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag in Bovenkarspel meegedaan aan een zaalvoetbal toernooi. Veel punten veroverden ze er niet, maar de gezelligheid maakte veel goed. Aan het toernooi deden drie clubs mee: WSV'30, de gastheren" van' 'KGB en Texel'94. Om alle spelers Mitchell Kampstra, Twan Weijers en Kees van der Vis. Coaches waren Klaas van den Berg en Anton Staal en Sijbrand van der Vis. Elke wed strijd duurde dertien minuten. Texel 1 begon met een kansloze nederlaag tegen KGB 1. De Texe laars moesten drie doelpunten incasseren en kwamen zelf niet ver der dan een schot op dexiaal door grond klapte en EHBO-medewer- kers hem dizzy naar de kleedka mer moesten brengen. De vierde en laatste wedstrijd leverde eindelijk een overwinning op. Dankzij een doelpunt van Twan Weijers werd WSV'30 met 1-0 verslagen. Texel -2 begon met een overwin ning op KGB 2. Twan Weijers was de maker van het enige doelpunt. Wandelaars maken winterse tocht Liefhebbers van een winterse wande ling kunnen zondag terecht bij res taurant Bos en Duin aan de Bak- kenweg in de Dennen, startpunt van de tweede dagtocht in de winterserie van wandelsportvereniging Het Gou- Voor het nieuwjaarstoernooi op zater- den Boltje. De wandelaars kunnen dag hadden zich zeventien dammers Losseni Savané heeft afgelopen week beide damtoernooien in dorpshuis De Bijenkorf in Ooste- rend gewonnen. In het eindejaars- toernooi moest hij de overwinning nog delen, in het nieuwjaarstoer nooi had hij een ruime voorsprong. Savané woont sinds kort op Texel. In 2002 kwam hij voor zijn geboor teland Mali nog uit op de Olympi ade. Aan het eindejaarstoernooi deden dinsdag dertien dammers mee. Zij kregen tien minuten bedenktijd per partij. Dankzij dat hoge tempo kon elke deelnemer maar liefst negen partijen spelen. In de A-groep ein digden Savané en de uit Den Hel der afkomstige Ritchy Wijnker samen op de eerste plaats, direct gevolgd door Piet Bakelaar. De B-groep werd gewonnen door Hans Bekkers uit Den Helder. Tweede werd Texelaar Cees Vinke. zoveel mogelijk in actie te laten Jeffrey Stendert. Ook de tweede Daarmee was de koek al op, want komen, werden de selecties opge deeld, zodat elke vereniging twee teams leverde. Texel 1 bestond uit keeper Martijn Verbeeke, Paul Bak ker, Jos Bakker, Jeffrey Stendert, Erik Jonker en Robin Boogaard. wedstrijd, tegen WSV'30 1, liep door een verdedigingsfout uit op verlies (1-0). Daarna raakte Texel 1 langzaam op dreef. In de tweede ontmoeting met KGB 1 lukte het doelman Verbeeke zijn doel schoon Texel 2 werd gevormd door keeper te houden. Een vervelend incident Jan Frans Haveman, Simon Kra- deed zich vlak voor tijd voor, toen mer. Peter Tuitman, Davey Voorend, Stendert met zijn hoofd tegen de de andere wedstrijden gingen ver loren (0-1, 0-2 en 0-2). Gevolg dat Texel'94 op de laatste plaats ein digde. Samen behaalden Texel 1 en Texel 2 niet meer dan zeven pun ten. WSV'30 vergaarde er veertien en werd daarmee winnaar van het toernooi. KGB eindigde met twaalf punten op de tweede plaats. kiezen uit twee routes, van 5 en 10 kilometer, die beide door de Dennen lopen. Starten kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Deelname, inclusief een herinnering, kost €2,80 voor leden en €3,60 voor niet-leden. Wie geen prijs stelt op een herinnering betaalt €2,10 respectie velijk €2,30. Het is ook nog mogelijk aan de hele serie mee te doen en vooraf te betalen. De kosten bedra- opgegeven, onder wie meerdere Sociaal geografe Lia Vriend-Ven del vertelt zondag 18 januari in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg aan de hand van kaar ten en illustraties over het continu veranderende Texelse landschap. Daarbij probeert ze de vraag te beantwoorden 'Is Texel een wad deneiland?' De vaste kern van Texel, de kei- leembulten rond Den Burg en Den Hoorn, is in de ijstijden gevormd toen een honderden meters dikke ijsmassa vanuit Scandinavië over Nederland schoof. Deze keileem heeft dit gedeelte van het eiland als het ware verankerd. Op het strand worden nog steeds stenen gevon den die in de ijstijd hiernaartoe zijn gebracht. Terwijl na de ijstijden het grootste deel van Noord-Holland in een waddengebied veranderde, bleef de noordelijke helft, waartoe ook Wieringen behoort, boven de zeespiegel uitsteken. Het toenma lige waddengebied slibde dicht en veranderde in een uitgestrekt moe ras waar de keileembulten als flinke, stevige heuvels bovenuit bleven ste ken. Pas in de Middeleeuwen wordt het gebied rond de Hoge Berg wad dengebied. Aan de westkant ont stonden duinen en aan de oostkant vormden zich slikken en schorren. Noordelijk van Den Burg ontstond het waddeneilandje Eierland. In de 15de eeuw begon de landaanwin ning. De hoog opgeslibde schorren werden bedijkt en in de loop van de volgende eeuwen werd het eiland steeds groter. In de 17de eeuw werd Eierland door een stuifdijk met Texel verbonden en werd de huidige vorm van het eiland zichtbaar. Lia Vriend-Vendel heeft zich gespe cialiseerd in de ontwikkelingen van het Noordhollandse landschap. Na 25 jaar aardrijkskundeles in het volwassenenonderwijs te hebben gegeven, heeft zij zich gespeciali seerd in de historische ontwikkeling van landschappen, waarin zowel de natuur als de mens een belangrijke rol speelt. De lezing begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €6,50 (€5,- voor leden). Reserveren kan via tel. 312743 en e-mailadres texel@kopgr oepbibliotheken.nl. De zaalvoetballers van Mantje heb ben de najaarscompetitie van de E- pupillen met overmacht gewonnen. Onder leiding van coach Richard Bijpost wonnen ze zeven van de acht wedstrijden en hoefden ze geen enkele nederlaag te incas seren. De voorjaarscompetitie, die binnen kort van start gaat. wordt uitgebreid van drie naar vijf teams. Nieuw komers zijn De Koog en Casino/ Sportshop. De andere teams zijn Mantje, SV Oosterend en RAB. De kampioenen van Mantje E1. Staand (vlnr): Jesper van Bennekom, Jeffry Bakker en Arco Uitgeest. Hurkend: Luuk Boogaard, Ward Bakker en Wesley van den Berg. Liggend keeper Cijs van der Wal. Maxim van Ree en Rik Bijpost waren afwezig en staan niet op de foto. Loonbedrijf Smit uit Oosterend neemt met ingang van 5 janu ari het loon- en grondverzetbedrijf van Nico Roeper over. De mede werkers gaan met de overdracht mee naar Smit, zoals ook Nico Roeper hand- en spandiensten aan de gebroeders Jan-Pieter en Martijn Smit van de Oostkaap zal verlenen. Kraanmachinist Mark Kooiman begint voor zichzelf. Het bedrijf van Roeper bestaat der tig jaar en is uitgegroeid tot een gerenommeerd grondverzetbedrijf. Dat de ondernemer uit Eierland niet van halve maatregelen houdt bleek eerder dit jaar, toen hij de krant haalde met de aanschaf van drie nieuwe trekkers ineens, zeifs voor de importeur van John Deere een unicum. Om het bedrijf in de toe komst te laten voortbestaan, werd gezocht naar een opvolger. Dat deze werd gevonden in Loonbednjf Smit is voor de betrokken ondernemers zelf niet verrassend. Martijn Smit: 'We werken al een jaar of vier, vijf intensief samen met Nico. Hij huurde van ons bijvoorbeeld medewerker Ruurd Abma. We hebben wel eens te kennen gegeven dat als Nico plannen had ermee te stoppen, wij interesse zouden hebben. Nico vond dat wel een aardig idee. Het grond werk past goed bij ons agrarisch loonbedrijf. We doen van alles, zoals dnjfmest rijden, ronde balen persen, maïs zaaien, bewerken en oogsten, spuiten, eigenlijk alles. We hebben alleen geen combine en bietenrooier, want die zijn er al. Zo hebben we ook wel eens overwogen een kraan te kopen, maar dat toch niet gedaan. We willen namelijk geen dingen doen die een ander al doet. We willen werk krijgen door dingen anders te doen. Zo zijn we ook begonnen met de ronde balenpers en de driewielige mesttank. Daarmee hopen we dat klanten naar ons komen en dat is tot heden aardig gelukt. Het grondwerk, zoals natuurprojecten, grondwerk op parken en voor straatwerk, is een mooie aanvulling. Dat gebeurt vooral in de herfst en in de winter, de peri odes waarin het agrarisch loonwerk op een laag pitje staat.' 'Nico heeft zijn bedrijf goed op orde. Modern materiaal, een goede reputa tie en hij zit goed in het werk. Natuur lijk weten wij dat klanten niet te koop zijn, maar we hopen dat ze ook ons bellen en dat we het minstens zo goed doen als Nico.' Roeper is ervan overtuigd in Loonbedrijf Smit een waardige opvolger te hebben gevonden. Zijn medewerkers Patrick Brokken en Bernard de Ridder tre den bij de gebroeders in dienst. Ter ondersteuning zal ook Roeper erbij betrokken blijven. Kraanmachi nist Mare Kooiman onderhoudt als zelfstandige nauw contact met het loonbedrijf. gen in dat geval €8,- respectievelijk €9,- (met herinnering) en €5,- respec tievelijk €6,- (zonder herinnering). De andere tochten worden gehouden op 25 januari en 8 februari. Meer informatie kan worden inge wonnen via tel. 313087 of de website www.hetgoudenboltje.nl. Extra training damesgymnastiek In navolging van de succesvol le trainingen op maandagavond begirvt Gymnastiekvereniging Texel met ingang van 8 januari een tweede lesuur kracht, lenigheid en conditie (KLC) voor dames. Met elementen uit onder meer steps, tae-bo, aerobics, zaalspor ten en kracht- en lenigheidstrai ningen heeft trainer Abdou Bahrini een mix van sportlessen ontwikkeld voor de damesgroep op maandag avond. Deze groep is echter te groot geworden, zodat een tweede uur van vergelijkbare opzet in het rooster wordt ingepast. Het nieuwe KLC-uur voor dames van 20 tot en met 55 wordt gegeven in de Beatrix- zaal, donderdag van 20.45 tot 21.45 uur. Ook (getrainde) ouderen zijn welkom. Mensen die geen lid zijn van de vereniging, hebben recht op drie gratis proeflessen. leden van een vereniging uit Sche- veningen. Bestuurslid Johan Pronk heeft banden met Texel en zorgde voor een sterke afvaardiging. Toch werd Savané overtuigend winnaar. Hij veroverde veertien punten uit acht partijen. Met een achterstand van twee punten werd Engelbertus Pronk uit Scheveningen tweede. De der de plaats werd gedeeld door Johan Pronk en Piet Bakelaar, die elk elf punten vergaarden. Twee leden van SNA uit Heerhugowaard eisten de vijfde en zesde plaats voor zich op. Elke deelnemer ging met een prijs naar huis. Dat was mogelijk door een mooie opbrengst bij de jaarlijkse ver koop van amaryllusbollen. Acrogym bij GVT Gymnastiekvereniging Texel begint per 7 januari een recrea tieve lesgroep acrobatische gym nastiek. Daarbij staan er geen toesteilen in de zaal, maar wer ken de deelnemers samen aan spectaculaire evenwichtsoefenin gen. In duo's, maar ook in trio's, kwartetten of grotere groepen. Acrobatische gymnastiek, kort weg acrogym, wordt snel populair. Het trainen gaat gepaard met veel Programma zaalvoetbal Woensdag 7 januari: 17.:00 RAB C2-RAB C1 RAB 17.45 SVO C2-SVO C1 SVO 18.30 Krim 4-Krim 5 H'dijk 19.20 Klif/St. dal-Jong H dal H'dijk 20.15 C/Sportshop 2-SVO 2 Kuipers 21.05 Texel 4-Klif/Steen. 4 Kuipers Zaaldienst: Casino/Sportshop Donderdag 8 januari: 18.15 C/Sp.sh D1 -Klif/St. D2 C/Sp.sh 19.00 C/Sp.sh 3-C/Sp.sh 4 C/Spsh 19.50 Klif/Steen, 2-Texel 2 Arnout 20.45 Koog 2-Krim 2 vPutten 21 35 RAB 4-RAB 3 vPutten Zaaldienst: Klif/De Steenenplaats Vrijdag 9 januari: 17.00 C/Sp.sh D2-Mantje D1 C/Sp.sh 17.45 ZDH D1 -RAB D1 ZDH 18 30 Mantje 2-Krim 1 Bakker 19.20 SVO 1-Klif/Steen 1 Vonk 20.15 RAB 1-C/Sportshop 1 Kuipers 21.05 RAB 2-Koog 1 H'dijk 21.55 Koog 4-Koog 3 De Koog Zaaldienst: De Koog Wisselingen bij bandstoten Was Ruud Beers in november koploper bij het bandstoten van biljartclub DVO, na twee speel avonden in december heeft hij deze positie moeten afstaan aan Henk Roeper. Cees Kuip, Mare Schraag en Siem Bakker, die met een score van 60 procent de derde plaats delen, zijn allen in staat in januari de koppositie over te nemen. De krachtverschillen in de competitie zijn zeer klein en de stand in de toptien wisselt voortdu rend. Ook Wim Vendel, die met 17 caramboles de hoogste serie speel de. is een serieuze kandidaat voor de eindzege. Alleen Dick Raateland en Piet Plug moeten hun hoop op de overwinning laten varen. Judoka's in de prijzen Chris Harting en Bram Zoete lief van budovereniging Shima behaalden zondag bij het sterk bezette Nieuwjaarstoernooi in Den Helder beiden een derde prijs. Op dit toernooi werden de judoka's niet ingedeeld naar kleur van de band, maar naar leeftijd en gewicht. Zo kon het gebeuren dat beide Texe laars het moesten opnemen tegen tegenstanders met een twee ban den hogere rang. Harting moest het daarbij opnemen tegen de Noord- hollands kampioen. Hij verweerde zich kranig en wist de spannende wedstrijd met winst af te sluiten. Ook Zoetelief bood flink tegenstand samenwerkingspiezier, maar ook de en oogstte bewondering met mooie aandacht voor aankleding en cho- partijen, reografie sluit aan bij de belangstel ling van de kinderen en jongeren van nu. GVT begint met een recre atief lesuur. Het is niet mogelijk op basis van een uur training per deel te nemen aan wedstrijden op regio naal niveau. Op termijn wil GVT wel een wedstrijdselectie in het leven roepen, maar daarvan is nu nog geen sprake. De acrogym wordt gegeven in de Beatrixzaal. op woensdag van 15.30 tot 16 30 uur en is bedoeld voor deelnemers van 6 tot 18 jaar. De kennismakingsles op 7 januari is gratis. Mensen die geen lid zijn van GVT hebben daarnaast recht op nog twee gratis proeflessen, voor zij besluiten lid te worden. Vanaf februari wordt in vaste combina ties gewerkt aan een voorstelling waarmee het seizoen zal worden afgesloten. Voor informatie en opgave: Abdou Bahrini, tel 06-12725601. e-mail fam.bahrim@texel.com. Heren winnen van dames Met een nipte zegen hebben de heren van de golfclub de einde- jaarswedstrijd gewonnen van de dames. Gemiddeld behaalden zij 12,67 punten, tegen de dames 11,59. De eindejaarswedstrijd ontstond vorig jaar toen de heren de dames uitdaagden. Ditmaal waren de dames de uitnodigende partij. Marij ke de Beer had voor een verras sende wedstrijdvorm gekozen, met geheime holes. Het resultaat werd uiteindelijk bepaald op vijf holes van de grote en vijf holes van de kleine baan. Aan de wedstrijd namen 40 heren en 27 dames deel. Piet Bolier eindigde met 19 punten op de eerste plaats, gevolgd door Piet W. Schuijl en Jan Mevius (bei den 18 punten). Bij de dames werd Maeike van der Schaaf eerste (19 punten). Elske Wiersma en Gerdi Reyers eindigden beiden met 17 punten op de tweede plaats. De Boeing 737 was geschilderd in de originele kleuren van de KLM. De Boeing T77 had 70 zieke kinderen aan b Twee Boeings van KLM zijn op nieuwjaarsdag over Texel gevlo gen voor de viering van het 90- jarig bestaan van de luchtvaart maatschappij. De toestellen, een 737 en een 777, kwamen op een hoogte van 500 meter voorbij. De Boeings deden mee aan de Cele bration Flight die over alle Neder landse provincies ging. Texel was aanvankelijk niet in het vluchtschema opgenomen, maar door het slechte weer in het zuiden van het land veranderde op het laatste moment de route. Het was mede aan directeur Ed de Bruijn van het vliegveld te danken dat Texel alsnog werd aangedaan. Hij had bij zijn contacten in de lucht vaart aan de overkant de naam Texel al een paar keer laten vallen. 'Voor de grap had ik ook gezegd dat het weer boven het eiland altijd beter is en dat bleek op nieuwjaarsdag ook zo te zijn.' Dat Texel onderdeel werd van de Celebration Flight had een historische betekenis, omdat KLM in 1937 medeoprichter was van het Texelse vliegveld. Volgens De Bruijn was het bijzonder moment toen bei de toestellen passeerden. De Boeing 737 was gespoten in de kleuren waar de KLM in de begin jaren mee vloog In de Boeing 777 zaten 70 chronisch en terminaal zieke kinderen die met de Stich ting Hoogvliegers mee mochten. Dat is een stichting, gedragen door de top van de Nederlandse luchtvaart, die jaarlijks honderden kinderen laat vliegen om even los te komen van de ziekte. De Uiver (DC-2) en de Dakota (DC-3) zouden aanvankelijk ook meevliegen, maar dat ging door de weersomstandigheden niet door.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5