m Leerlingen OSG nemen intrek in Volmolen 'Wij keren niet meer terug op oude school' is altijd een reden voor' 'Overal TEXELSE 2 COURANT Agenda wwuf.texelsecourant.nl DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Woensdagochtend werd nog gewoon lesgegeven aan de Haffelderweg. De gymzaal van de school staat vol spullen die nog een keer nagelopen moeten worden. Onder toezicht van Alfred Hollenberg worden stoelen naar boven gedragen. De OSG heeft zijn intrek geno men in het appartementencom plex aan de Volmolen. De afgelo pen dagen werden met vereende krachten de spullen van de Haf felderweg naar het tijdelijke onderkomen gebracht. 'Die kan naar links en die kan naar rechts.' Docent Alfred Hollenberg schept bovenaan de trap meteen orde in de tafels die één of voor één naar de bovenste verdieping worden gesjouwd. Elk lokaal krijgt één soort tafel, zodat er eenheid in het meubilair ontstaat. Stoelen worden bij de trapopgang even eens meteen geselecteerd en Hol lenberg let erop dat dozen, voor zien van aanwijzingen, ook op de juiste plek terecht komen. Zowel woensdag als gisteren zijn de leerlingen van de HAVO en het VWO druk in de weer geweest de eigen tafels en stoelen een nieuw plekje te geven. Een enkeling ver wart het voor de verhuizing gekre gen 'studieverlof' met een 'dagje vrij', maar vrijwel de meeste leer lingen zijn er en helpen, ingedeeld in groepjes, volop mee. Sommigen hebben na een paar keer een tafel naar boven dragen het zweet op het voorhoofd staan, maar gaan stug door. Via de trappen in het complex lopen ze naar boven en via de trappengalerijen aan de zijkanten weer naar beneden. De komende anderhalf jaar wordt dat ook de dagelijkse route door het gebouw, zodat driehonderd leerlingen elkaar tijdens het wisselen van de lessen niet in de weg hoeven te lopen. Spullen De verhuizing begint woensdag middag. De aula aan de Haffelder weg staat vol te verhuizen goede ren, buiten bij de hoofdingang staat het nodige spul en ook de gymzaal staat vol met van alles en nog wat. Dat laatste moet volgens rector Henk de Vries volgende week nog eens goed doorgelopen worden. Leerlingen van de onderbouw zijn 's middags als eerste aan de beurt om te sjouwen. Die dag wordt er ook nog gewoon les gegeven in de lokalen die nog niet zijn leeg geruimd. Het duurt even voordat de vrachtwagen van de Bolder beschikbaar is (problemen met de laadklep), een paar leraren krijgen al angstige visioenen van leerlin gen die er vandoor gaan omdat het allemaal te lang duurt, maar als conciërges Hans Gieles en Peter Buijsman met een tweede bus arri veren, is iedereen nog aanwezig. In een rap tempo worden de tafels naar binnen gehesen. Een paar leerlingen pakken aan en Buijsman en Gieles zetten het meubilair op hun plek. In de Volmolen gaat het in omgekeerde richting. Stephan Hin is aanwezig met zijn verrijker om zware spullen op pallets bij de eerste verdieping naar binnen te tillen. Bij de honderden tafels en stoelen is het het makkelijkst alles handmatig naar boven te dragen. 'Dit is weer eens wat anders dan les', zegt Jesper Arkenbout als hij een tafel heeft afgeleverd. Hij vindt het niet erg de handen uit de mou wen te steken Hetzelfde geldt voor Thomas Wassenaar. 'Dit is beter dan school.' De meeste leerlingen maken met een een rondje voor het gebouw. Het is voor hen de eerste keer dat ze in het appartementencomplex zijn. Dat bestaat uit drie bouwlagen met in totaal 24 jongerenapparte- menten. De komende maanden zijn die het domein van 17 leslokalen, een kantine en ruimten voor de directie en de administratie. Bij de laatste groep klinken in de loop van woensdag al zuchten van verlichting. In een paar uur tijd heb ben Rob Haak, Annette Duinker en Piet Beerling de nieuwe admi nistratieruimte ingericht, met balie en de bureaus op de gewenste plek. 'We hadden aan de hand van de bouwtekeningen al een indeling gemaakt en dat heeft geholpen', vertelt Haak. 'We hebben èen tatel moeten laten vervallen en verder staat alles zoals we het wilden heb ben. En we hebben meer ruimte dan we dachten.' Jeroen van Hattum De tafels worden in de nieuwe leslokalen geplaatst. Vloerbedekking De nieuwe leslokalen zijn iets klei ner dan de meeste lokalen aan de Haffelderweg, maar het scheelt niet veel. Eigenaar Woontij heeft nog geen binnenmuren voor de slaapkamers in de appartementen laten neerzetten en ook de keu kenblokken zijn vooralsnog ach terwege gebleven. Wel heeft elk lokaal vloerbedekking en een eigen douche en wc. 'Die douches zijn afgesloten en we hebben afgespro ken de doucheruimten ook zo min mogelijk te gebruiken', vertelt De Vries. De wc's mogen wel gebruikt worden, maar tijdens de lessen is het niet de bedoeling in het eigen lokaal naar de wc te gaan. Daar voor komen toiletten elders in het gebouw beschikbaar. Op de begane grond is in een van de appartementen een kantine gevestigd, maar die is bij lange na niet groot genoeg iedereen tijdens de pauzes op te vangen. 'Daar komt een uitgiftepunt en verder zetten we tijdens de pauzes op de eerste verdieping de lokalen open, zodat leerlingen daarheen kunnen.' In de zomer kunnen de leerlingen ook gebruik maken van een plein dat nog naast het gebouw wordt aangelegd. Door de verhuizing is het school gebouw aan de Haffelderweg nu leeg. Het VMBO zit volledig aan de Emmalaan en de MAVO (voor heen VMBO theoretische leerweg, maar sinds begin dit schooljaar weer gewoon MAVO) heeft intrek genomen in de units waar eerst het ROC zat. Over anderhalve week begint de sloop. Het stemde Joëlle den Braanker en Ana Terrada Lug- tmeijer, beiden 3 HAVOA/WO, wat weemoedig na afloop van de ver huizing. 'Wij gaan straks door op de HAVO en' keren dus niet meer terug op de oude school.' Leerlingen sjouwen tafels in de vrachtwagen. Andere leerlingen pakken aan. Conciërges Hans Gieles en Peter Buijsman laden uit bij de Volmolen. Vrijdag 16 januari Om 19.00 uur begint aan de Laagwaal- derweg een oesterproeverij. Prijs Slow Food-leden €38,50, met-leden €42,50. Locatie Laagwaalderweg 46. Opgave tel. 06-12808495 In Cinema Texel draait Madagascar 2 (13 30 uur), Niko(16.00), Oorlogswin ter (18.30), Australia (21.00), Piet Piraat (14.00), HSM3 (16.15), Day the earth stood still (18.45) en Changeling (21.15). In theater-restauran Klif 12 is vanavond, zaterdag en zondag de laatste voorronde van het Amsterdams kleinkunstestival Aanvang 20.30 uur Het is uitverkocht. Zaterdag 17 januari Van 12.00 tot 17.00 uur is in 't Skiltje In Oudeschild een demonstratie en work shop acrogymnastiek. Volgens docent Henk van den Heuvel geschikt voor ieder een van 8 tot 80 jaar Van 13.00 tot 20.00 uur wordt in StayO- kay in Den Burg de Beauty Wellness- beurs gehouden Er zijn 29 standhouders, schoonheidsbehandelingen, pedicure en een modeshow. In sporthal Ons Genoegen begint om 18.30 uur het Texels open dartkampioen- schap 501 Door de straten van Den Burg wordt vanaf 19.00 uur een vossenjacht gehouden door kinderen van 10 tot 15 jaar Zij kunnen zich aanmelden bij Time Out aan de Wilhelmi- nalaan. In manege Akenburg begint om 19.00 uur de jaarlijkse feestavond van menver eniging Tussen Wad en Duin. Opgave bij Peter Dros, tel. 310801. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitiewedstrijd van de Model Racing Texel. In Cinema Texel draait Madagascar 2 (13 30 uur), Niko (16.00), Ooriogswm- Hoogwater te Oudeschild Vr. 16 - 11.57 u. Za. 17 00.25 en 12.25 u. Zo. 18 00.55 en 12.30 u. Ma. 19 01.24 en 12.50 u. Di. 20 02.00 en 14.10 u. Wo. 21 02.50 en 15.15 u. Do. 22 03.50 en 16.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 18 januari laatste kwartier. Zondag 18 januari zon op 8.45, onder 16.56 uur. ter (18.30), Australia (21.00). Piet Piraat (14.00), HSM3 (16,15), Day the earth stood still (18.45) en Changeling(21.15). Zondag 18 januari Sociaal-geografe Lia Vnend laat in de bibliotheek in Den Burg aan de hand van kaarten en illustraties zien hoe Texel land schappelijk continu verandert. Aanvang 14.00 uur. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie door de zoute kreken onder lei ding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel 317741Kosten. €7,- pp, tot 12 jaar €4,- In het kader van de Week van Gebed begint om 19.30 uur een bijeenkomst in de kerkekamer van De Waal. In Cinema Texel draait Madagascar 2 (13.30 uur), Niko (16.00), Oorlogswin ter (18.30), Australia (21.00), Piet Piraat (14.00), HSM3 (16.15), Day the earth stood still (18.45) en Changeling (21.15). Maandag 19 januari In de schuren van Axel Lap aan de Wit- teweg m Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoomder kerkje. In het kader van de Week van Gebed begint om 19.30 uur een bijeenkomst bij de familie Prins aan de Postweg 169. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting houdt vanaf 20.00 uur in Stayokay haar jaarvergadenng. Cinema Texel vertoont Australia (20.00 uur) en Changeling (20.15). Dinsdag 20 januari Om 18.00 uur begint in De Buureton aan de Beatnxlaan in De Burg het maandelijks diner van de SWOT. Opgave, tel. 312696. Op de atletiekbaan in Den Burg start om 19.00 uur een coopertest. Deelname is gratis. In het kader van de Week van Gebed begint om 19.30 uur een bijeenkomst in de kerkekamer van de doopsgezinde kerk in Oosterend Cinema Texel vertoont Australia (20.00 uur) en Changeling (20.15 uur). TES O TESO onderhoudt met de Schulpengat de regulier dienstregeling. Vrijdag wordt tussen 14.00 en 16.00 uur in Den Helder een wachttijd van een uur verwacht. Voor meer informatie over de dienstregeling en wachttijden tel 369691 of kijk op www. teso.nl. Noordkop wil veiligste regio worden Noord-Holland Noord wil uiterlijk 2015 een van de veiligste regio's van Nederland zijn. Het regionaal college en het algemeen bestuur van de Veiligheidsregio willen bovendien tot de best preste rende organisaties op dit gebied behoren. Deze ambitie moet komend voorjaar door de deelnemende gemeenten definitief worden vastgesteld en het doel moet vooral door samenwer king worden bereikt. Politieregio en veiligheidsregio zijn daartoe al in een personele unie samenge bracht met gezamenlijke vergade ringen. Noord-Holland Noord is een kwetsbaar samenwerkingsgebied. Er zijn naar verhouding veel kleine gemeenten, die elkaar hard nodig hebben om de veiligheidsproble men te kunnen oplossen. Het stre ven is gericht op het stimuleren van preventie, snel een eind maken van onveilige situaties en het inzetten van andere organisaties (naast poli tie- en veiligheidsregio). Daarnaast moeten samen met andere partners de bevolking en gemeenteraden meer bij de problematiek worden betrokken en moeten de gemeenten elkaar makkelijker kunnen aanspre ken. Hun inwoners moeten straks met alleen in veiliger omstandighe den verkeren, maar zich ook veiliger voelen. ,«o9 acW eler1- Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Henk de Vries, rector van de OSG, een week lang een weblog bij. Over landschappen en sport, over wandelen met de hond en over zijn schoonmoeder. En natuurlijk over de verhuizing van 'zijn' OSG. Hieronder een uit treksel; het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. Vrijdag - Buitenstaanders kun nen zich volgens mij niet goed voorstellen wat het betekent om te moeten verhuizen en daarnaast alle schoolactiviteiten zo goed mogelijk door te laten gaan. Het gebouw op de Haffelderweg wordt steeds leger. Er verdwijnen steeds meer spullen. Van alles wordt in dozen gestopt en kasten en andere meubelen staan op vreemde plaatsen De lessen in het voormalige ROC-gebouw, in het BiNaSk-gebouw draaien al een tijdje. En direct na de herfstvakantie hebben we de noodgebouwen aan het plein bij de bgm. De Koning hal in gebruik genomen. Volgende week is onze laatste verhuisweek, maar wel direct de meest heftige. De grootste groep leerlingen moet verhuizen en we moeten de groot ste afstand overbruggen. Van de Haffelderweg/Emmalaan naar de Volmolen, leder die wel eens een verhuizing heeft meegemaakt weet dat dit een bijzonder stressvolle periode is. Dat geldt natuurlijk ook voor het verhuizen van een gebouw waarin normaal gesproken zo'n vijfhonderd mensen verblijven. Dat vergt een hele organisatie, maar ook veel geduld, creativiteit en flexi biliteit... [Mijn vrouw] Inger belde op. De behandeling van haar moeder is erg uitgelopen. Ze hopen dat ze de laatste boot halen? Morgen zal ik berichten of dat gelukt is. Zaterdag - Inger en haar moeder zijn gisteravond gelukkig nog thuis gekomen. Het is voor moeder Geer tje veel fijner om thuis in De Gollards te slapen, in haar eigen bed. De sport wacht. Om 9.00 uur gaan we weer met z'n allen aan de bak. In de sportschool van Cathe- rina in Oudeschild wachten de G- judoka's van Shima weer op een leuk judo-uurtje. We zijn hard aan het werk want de sportraad heeft ons gevraagd om weer een judodemonstratie te geven tijdens de sportmarkt op 24 januari. Thuisgekomen ben ik even naar de buurman gelopen. John Betse- ma van Bets Fiets/Herstel had een mountainbike voor me klaargezet. Om te proberen. Sinds ik van de orthopedisch chirurg te horen heb gekregen dat een halve marathon of de Van Dam tot Dam-loop voor mij verleden tijd zijn heb ik een probleem. Ik beweeg met genoeg. Er moet dus een alternatief voor komen! Dus Henk de Vries zal zich in de nabije toekomst vaker op Texel vertonen op een fietsje met dikke banden. Zondag - Ik ben al maanden bezig met het regelen van de verhuizing, maar nu ben ik zelf ook de klos. Alles wat op mijn kamer staat, moet ingepakt worden Een mooi moment om ook eens te kijken wat er weg gedaan kan worden. Veel dus! Maar er moet toch nog een hoop meege nomen worden naar de Volmolen. De school biedt zo langzamerhand een desolate indruk. Overal lege of halflege lokalen, lege dozen, half volle en volle dozen. De muren raken ook steeds leger. Maar. wat moet er nog veel weggehaald wor den uit het gebouw! Dat wordt aan komende week nog hard werken. En tussendoor moeten alle normale schoolactiviteiten ook nog eens doorgaan! Maandag - Inger en ik hadden een hoop te bespreken. De moeder van Inger woonde tot voor kort in Amsterdam, maar ze is erg ziek en heeft veel zorg nodig. Inger en moeder hebben besloten dat het beter is te proberen een plekje in De Gollards te bemachtigen. Dat is gelukt! En daar hebben ze beslist geen spijt van. De Gollards is een goede zorginstelling. En de zorg die daar wordt verleend, is warm en menselijk. We hebben een groot probleem: de kwaliteit van de door ons gehuur de pre-fab units is ronduit slecht. Slecht vanwege de ventilatie, maar zeer zeker ook vanwege een slechte geluidsisolatie Het lijkt wel alsof we in een grote fabriekshal werken in plaats van in een vijftal lokalen en een aantal stafruimtes. De verhuur der belooft van alles in het werk te stellen om de situatie te verbeteren. Ze wachten op een advies van een onafhankelijk deskundige. Dinsdag - Tussen het gesleep en gesjouw door ook nog even naar De Volmolen geweest. Daarna heb ik gesproken met de teamlei der. van team 2, het team dat (op dit moment) de pech heeft om in het gebouw 't Plein te werken. Ik heb respect voor deze teamlei der en zijn team. Typisch onder wijsmensen: 'Het kan eigenlijk niet, maar in het belang van de leerlingen proberen we er toch het beste van te maken.' We hebben afgesproken dat in het aankomende weekend een extra (geluidisolerende) tussen wand wordt gerealiseerd. De vol gende week wordt deze noodoplos sing geëvalueerd. Daarna gaan we overal tussenwanden plaatsen of we zeggen de huur op en gaan we met (super)spoed uitkijken naar een andere tijdelijke huisvesting. Om 16.00 ben ik nog even bij buurman Bets geweest. Ik wil een mountainbike kopen en ik heb maar weer even een stukje gefietst met twee verschillende fietsen. En keuze maken is nog niet zo makkelijk. Woensdag - Alles en iedereen was dus hard aan het werk. Het leek alleen alsof de stroom goederen af en toe stokte. Overal is altijd een reden voor, maar het paste niet in mijn planning. Er was maar één oplossing: rustig blijven. Tussendoor heb ik toch nog even geprobeerd mijn e-mail bij te houden, met mijn collega over een geschorste leerlin ge gesproken, met de directeur van de Stichting Samenwerkende Scho len in Den Helder gesproken over een eventueel te voeren gesprek met deze leerling en de betrok ken ouders opgebeld. Daarna een schoolleidersvergadering gehad en ook nog onverwacht gesproken met een grote delegatie van de aanne mers die het gebouw gaan slopen en weer opbouwen. Ze willen de aankomende maandag al beginnen. Ik heb ze nog buiten de deur weten te houden tot 26 januari. Wel gaan ze alvast wat groen weghalen en een hek plaatsen. Omdat Inger vandaag en mor gen oppast bij onze kleinkinde ren in Lelystad, ben ik naar mijn schoonmoeder gegaan. Ze moet morgen naar het ziekenhuis. Ik heb een koffertje voor haar ingepakt en nog wat andere spullen klaar gezet, (verhuizen kan ik wel). Daarna heb ik nog wat kleine spulletjes van school gehaald en naar de Volmolen gebracht. Daar trof ik P.J. Hij was alweer aan het werk in de Volmolen. Ik heb hem maar even geholpen. Er was toch niemand thuis. De week van... Komende week wordt het weblog bijgehouden door een van de geno mineerden voor de Ondernemers prijs 2008. De namen van deze drie genomineerden worden echter vrij dagavond (vanavond) pas bekend gemaakt, zodat de nieuwe blogger pas vanaf maandag zijn relaas kan doen. In de aanloop naar de Onder- nemersbeurs, die op 12 februari wordt gehouden, krijgen alle drie genomineerden de gelegenheid zich via het weblog te profileren.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2