ik nu eigenlijk gedaan?' r. 'De dag is om, wat heb TEXELSE j COURANT m v gSL Familieberichten M er lij it DINSDAG 10 FEBRUARI 2009 zijn/haar ontzag groeit en groeit: 'Oh, Renske, wat jij allemaal doet! En alles door elkaar! Geweldig.' En dan kijk ik met een vaalgrijze huid hem/haar lodderig aan en zeg: 'Als je maar weet dat ik er soms knet tergek van word.' Dat knettergek was eind van de middag. Hebben jullie een boerin in overal en een vieze staljas heel hard zien fietsen? Heerlijk, even los van alles en alleen maar dat ritme van het trappen. Op het Mienterglop ben ik nog even afgestapt. Dikke Inge kreeg een stukje theater te horen, als preview. De voorberei dingen voor de nieuwe voorstelling 2009 zijn in volle gang, en als het even kan oefen ik een tekst. Mijn korte scène werd goed ontvangen met een flinke paardenbries. (Donderdag) Ik denk dat ieder bedrijf ze wel heeft: ouwe getrouwen. Mensen die zich erg betrokken voelen bij je bedrijf. Je kunt ze om hulp vragen of om advies. Frans is zo iemand. Ik ken hem al zo'n vijftien jaar, toen wij schapenkaas aan zijn natuurwinkel leverden. Nu is hij al tien jaar de vaste timmerman van De Noord- kroon. Ook hij was erbij vanmorgen, toen we aan de keukentafel plan nen aan het smeden waren voor de festiviteiten rondom het tienjarig bestaan van de Schapenwolcrème in 2009. Natuurlijk doe ik het bedrijf niet in m'n eentje. Henk van De Eagles Ranch helpt met het land. En Mari anne (van Padang) en Pauline (van Koos) zijn twee boerinnen die via Randstad hun steentje, of beter gezegd hun-potje bijdragen. Mari anne verzorgt tijdens het Schapen theater het licht en geluid. Na de voorstelling staat ze in onze boer derijwinkel. Het hele jaar door pakt zij met zorg de bestellingen van de webwinkel in. Wist u dat de klanten van de webwinkel hun producten in een echt Texels doosje ontvangen? Hierop kijken mijn schapen vanuit Waal en Burg u aan. Op de onder kant staat een kaartje van Texel! Pauline gaat over de Landwinkels. Zij bezoekt deze afnemers aan de vaste wal en onderhoudt de con tacten. (Vrijdag) Vandaag is een ldeal-e vrijdag. Eindelijk is het zover: de webwinkel werkt met Ideal. Dit betekent dat de klanten na bestellen een verbin ding kunnen maken met hun bank en vervolgens het bedrag van hun bestelling op mijn rekening kunnen overmaken. Vooruit betalen dus. Dit scheelt veel gedoe met klanten die laat of niet betalen. Tot nu toe belde ik één keer in de maand de klanten op met een openstaande rekening. Regelmatig hoorde ik prachtige redenen waarom de factuur nog niet was betaald: ik heb m'n been gebroken; er zat geen rekening bij de potjes, echt niet; ik ben verhuisd of ik ben net vrijgelaten uit de bajes. Nu kan ik via een speciale programma in mijn pc kijken wie betaald hééft en dan kan Marianne (van Padang) de verzenddoosjes klaarmaken. Simpel hè? Waa op gedijt De week van Rosa Harbers en Henk Snijders Rosa Harbers en Henk Snijders van de Stichting Welzijn Ouderen Texel zijn de volgende bloggers in de serie De week van... Soms ben ik een strenge juf. Dat stamt uit de tijd dat ik les gaf op de landbouwafdeling van het LBO. Oei, dat is lang geleden. Inmiddels is de landbouwafdeling opgeheven en is het LBO opgegaan in de OSG. Vier jaar heb ik lesgegeven en je raakt dat 'jufferige' niet meer kwijt. Zo heb ik tot een paar jaar geleden een pittige eis gesteld aan iedere winkel en iedere pedicure die mijn crème wilde verkopen. Eerst verplicht een bezoek aan De Noordkroon, daar na mag je verkopen. De bedoeling hiervan was om een rem te zetten op het aantal verkooppunten aan de vaste wal. Ik had er echt geen tijd voor met jonge kinderen en al die schapen en geiten en toeristen. (Zondag) Beetje uitgeslapen, wat een luxe. Gisteravond met de beesten afge sproken dat ik vandaag wat later met voer zou komen. Ze gaven geen antwoord dus dat zit wel snor. Beschuitje schapenkaas en nog eentje. Texelse Courant van vrijdag gelezen en alle artikelen over de ondernemersbeurs en die Renske vdT overgeslagen. Wat een emotie. De jongste doch ter heeft haar boekverslagen op school laten liggen en morgen heeft ze mondeling examen. Oh, lieve docenten Nederlands, help mijn kind! Heb meelij met deze moeder Met oplossingen zoeken voor dit grootste probleem van de wereld zijn we zo een paar uur verder. Bij het graven in de oude bestanden van de pc kwamen we gelukkig nog wat oude bruikbare teksten tegen. Wat kan kinderleed het moederle ven toch zwaar maken. Tijd voor een frisse wind in mijn gezicht. Op de fiets trap ik mij naar de Music Store. Ik zoek nog muziek om te laten horen tijdens de bin nenkomst van de bezoekers van het Schapentheater. De afgelopen twee jaar was pianoconcert van Mozart te horen, nu ben ik toe aan wat anders. Op de terugweg in een prachtige sneeuwbui fietsen het Rosenberg Trio en Louis Armstrong in mijn fietstas mee. Bernard Wolf over valpartijen Fysiotherapeut Bernard Wolf spreekt deze week tijdens de inloopochtenden van de dorps servicepunten van De Koog en Oosterend over valpartijen, de oorzaken en hoe ze te voorko men. Valpartijen zijn voor de meeste men sen niet iets om dagelijks bij stil te staan, maar voor ouderen kan een val een hoop narigheid veroorzaken. Van lichamelijk letsel tot beschadi ging van het zelfvertrouwen en zelfs tot het verlies van zelfstandigheid. In zijn inleiding gaat Wolf in op de oorzaken van vallen en wat er aan te doen is. De inloopochtenden worden gehouden in het dorpshuis, in De Koog op woensdag 11 febru ari, in Oosterend op donderdag 12 februari. Beide bijeenkomsten duren van 10.00 tot 12.00 uur. Een week later, op donderdag 19 februari, kunnen bezoekers aan de hand van enkele tests laten bepa len hoe het met hun evenwicht is gesteld. Aan de hand daarvan wordt advies gegeven hoe het gevoel voor evenwicht te verbeteren. \\i'at ik zeggen wou... Raadhuissoap Zelden heb ik de dorpspolitiek zo treffende en tevens zo humoris tisch gekenschetst gevonden als in het stuk van Gerard van der Kooij, later nog even aangedikt door Nic. Dros. Nog verbaasd dat er niemand op reageerde, heb ik het uitge knipt om het voor het nageslacht te bewaren. Mogelijk dat de derde generatie kleinkinderen dan alsnog begrijpt waarom zij zoveel meer belasting moeten betalen dan in andere gemeenten. Zij zullen dan leren dat in het begin van de 21ste eeuw ene prinses Joke, dapper gesteund door prins Peter graag een sprookjespaleis wilde bouwen. Uiteraard met het geld van hun onderdanen. Die waren daar natuur lijk niet zo blij mee, maar hen werd niets gevraagd. Zij verstopten eerst 8 miljoen onder het poolijs, in de hoop dat het daar kuit zou schieten, jaja!, en daarna vertellen dat het prachtige paleis voor de spotprijs van eveneens 8 miljoen zou verrijzen. De boze T-fee Noord-Holland maakte daar meteen 12 miljoen van. Andere boze stem men spraken van niet-vermelde kosten en beweerden bovendien dat de werkelijke J<osten altijd de oorspronkelijke prijs flink verhoog den. Belastingservice Leden van de FNV kunnen voor hulp bij het invullen van hun belas tingaangifte een afspraak maken Sommige van die nazaten - met historisch inzicht - ontdekten op de plek waar nu kleine leuke winkeltjes staan, vroeger een half leeg over heidsgebouw stond, vermoedelijk uit de tijd dat Texel nog een aparte gemeente was. Sprookjes eindigen altijd met 'en zij leefden nog...', maar soaps eindi gen nooit. Ab Peetoom, Den Burg. met Ria Witte. Het invullen gebeurt op dinsdag- en woensdagavonden tussen 19.00 en 20.00 uur in Odys seus aan de Emmalaan. Buiten alle papieren dienen bezoekers hun lid maatschapspasje mee te nemen. Voor de goede orde. de goede WOZ-waarde is die van 2007, de aanvullende premie van de zorgver zekering is die van het polis/premie overzicht 2008. Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt maandag 16 februari jaarvergadering in De Buureton in Den Burg. De vergade ring begint om 20.00 uur, na afloop wordt bingo gespeeld. VERVOLG VAN PAGINA 1 Herstrating De herstrating heeft plaats omdat het betreffende deel in slechte staat verkeert. Het raadhuis is tij delijk minder goed bereikbaar voor mensen die hun auto vlak bij de ingang moeten parkeren. Volgens de gemeente kunnen zij alsnog bij het gemeentehuis komen door om te rijden via de klappalen bij de Lindeboom. De WD zegt in een open brief aan het college dat ze het 'verbijsterend en onverantwoord' dat de gemeen te nu met een plan tot opkriap- pen komt, terwijl naar verwachting over anderhalf jaar de herinrichting van het centrum begint. Volgens de liberale fractie zou de energie beter aan andere Texelse straten kunnen worden besteed VERVOLG VAN PAGINA 1 Prijsuitreiking De wagen rijdt op een combinatie van zonne-energie en diesel. Het programma rond de uitreiking van de Texelse Ondernemersprijs begint om 20.00 uur bij het hos tel aan de Haffelderweg in Den Burg. Voorafgaand wordt daar vanaf 15.00 uur de Texelse Ondernemers- beurs gehouden. Voorspeelavonden Leerlingen van de Muziek- en Dans school houden deze week voor speelavonden. Beten gisteravond de leerlingen accordeon, koper, gitaar en blokfluit de spits af, van avond (dinsdag) spelen de leerlin gen dwarsfluit, piano en saxofoon. Woensdag 11 februari is de beurt aan de orkesten en zijn de Noten krakers, de Groovers, het Fortis simo-orkest en de samenspelgroep Keltisch te beluisteren. Al deze optredens beginnen om 19.00 uur. De serie wordt afgesloten met een optreden van de leerlingen piano, harp en klannet, vrijdag 13 februari vanaf 19.30 uur. Vrouwen van Nu De Cocksdorp De afdeling De Cocksdorp/Eier- land van de NBvP Vrouwen van Nu houdt donderdag 12 februari vanaf 20.00 uur jaarvergadenng in Het Eierlandsche Huis. Na de pauze vertelt Harry de Graaf over de stich ting Help een Papoea naar school. De dames van de Welfare bieden vanaf 19.30 uur gebreide artikelen en tafelkleden ter verkoop aan. De trein naar het hiernamaals, die heeft coupés genoeg. Die trein heeft nooit vertraging, die komt altijd te vroeg. Wij moeten verder zonder mijn lieve man en onze vader Carel Clemens Hermanus Barhorst Clemens A- 16 maart 1949 t 8 februari 2009 Ondanks zijn positieve instelling, optimisme en humor heeft hij deze strijd niet kunnen winnen. Bertha Barhorst-Boogaard Hans en Desiree Martina en Daan Simon Hollewal 49 1791 GH Den Burg Clemens is thuis, waar gelegenheid tot con doleren is, woensdag 11 februari van 16.00 tot 17.30 uur en donderdag 12 februari van 19.00 tot 20.30 uur. Ingang via het Pater Witteplein. Vrijdag 13 februari wordt om 10.30 uur de afscheidsviering gehouden in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. waarna we Clemens begraven op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Veel te vroeg moeten wij afscheid nemen van onze altijd positieve en behulpzame zoon, broer, zwager en oom Lies Barhorst-op den Kelder Elly en Jan Ruud en Corrie Henk en Petra Elize Jos Herman en Annette Kees Nico en Diana Theo en Tine neven en nichten Bewonderenswaardig was zijn levenskracht, sterk was hij in zijn strijd tegen zijn ziekte. Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van onze schoonzoon, zwager en oom H. Boogaard t N. Boogaard-Witte Giel en Caroline Henk en Ans Tony en Arie Gerard en José André en Conny Ria en Gerard Ron en Carla Nelly en Erick neven en nichten Nooit, samen nieuwe longen Heel bijzonder, heel gewoon, gewoon een heel bijzondere man. Clemens Barhorst Voor altijd in onze gedachten Bertha en familie wij zijn er voor jullie! Hans en Marian van Heerwaarden Marjolein Charlotte Na een hoopvolle periode moeten wij tot ons verdriet nu afscheid nemen van onze Radio Texel-collega Clemens Barhorst Bertha en kinderen wensen wij heel veel sterkte. Bestuur en medewerkers Nooit gien sèèggies meer fön Clemens Dialektgroep Historische Vereniging Clemens Barhorst De vader van onze vriend is heen gegaan. Wij wensen de familie heel veel sterkte met dit verlies. Namens de vrienden van Simon. Clemens Barhorst De vader van onze klasgenoot Simon is overleden. Simon en familie, wij leven met jullie mee! Klas 6 VWO Wij zijn geschokt door het overlijden van Clemens Barhorst Wij wensen Simon en zijn familie sterkte in deze moeilijke tijd. Team bovenbouw HAVO/A/WO van OSG de Hogeberg Ook nu moeten we afscheid nemen van onze buurman Clemens Bertha en kinderen veel sterkte toegewenst. Fam. Kager, Buijsman, Maas, De Ridder, Zegers en Cora Bergmans Verdrietig nemen wij afscheid van onze vriend Clemens Barhorst Wij wensen Bertha, Hans en Desiree, Martina en Daan en Simon veel sterkte. Anton en Annelies, Bart en Marieke, Laura Op 4 februari 2009 is, tien jaar na het overlijden van zijn echtgenote, in alle vrede ingeslapen W.D.J. van Beijeren van 1946 tot 1954 onderwijzer aan de Prot. Chr. Basisschool te Oosterend. Uit aller naam, Jan van Beijeren Bij elk afscheid wordt een herinnenng geboren. Salvador Dali Al lang moesten wij het doen zonder haar scherpzinnige en creatieve geest. Nu moeten wij haar helemaal missen. Heden overleed onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Elizabeth Schuijl - Koorn weduwe van Cornelis Schuijl 4 maart 1919 t 9 februari 2009 Wim, in herinnering en Hetty Piet en Irene Marcel en Irma Jesse, Lisanne, Mari/n Eliza en René Kees en Nel Mattanja Sarina en Arnold Rianne en Maurice Verpleeghuis Texel" Hollewal 2, Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donder dag 12 februari van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematie plechtigheid in de koffiekamer van het crema torium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 13 februari om 9.30 uur in cremato rium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: Fam. P. Schuijl, Epelaan 17, 1796 AR De Koog Mocht U geen persoonlijk behcht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Onze speciale dank gaat uit naar alle medewerkers van „Verpleeghuis Texel", afdeling: de Krukel, voor de liefdevolle zorg, aan moeder besteed gedurende bijna 8 jaar. Familie Schuijl Dag lieve oma Marcel en Irma Jesse, Marijn, Lisanne Eliza en René Maarten, Merlij ft Dros Zoon, ut broertje, inut Martijit Dros, Louise. Dros- Kortuikoeizut Ihuu- ut Rosa. Moiutstraat 40 1791 DL Dut Burg 0222-312280 wArtijnutlouise^orange,.Kl wwwMtoArtuinurUjit.id Kraamjeest. zondag 5 april 2009 imrt 1S.00-17.00 Locatie.: Maartuikius, Ar tab art RuysLuut 81, De. Koog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Renske van den Tem pel van schapenboerderij De Noordkroon, genomineerd voor de Ondernemersprijs 2008, een week lang een weblog bij. Over de verpakking van de Schapenwol crème, Dikke Inge, ouwe getrou wen, de webwinkel, Mozart, een mondeling Nederlands en een strenge juf. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecou- rant.nl. (Dinsdag) De hele dag loop ik al aan te hikken tegen deze weblog. Waar zal ik over schrijven? En voor wie? En wat doe ik eigenlijk zo'n hele dag? Ik zal maar meteen bekennen dat ik nog met eerder de weblog van de TC heb gelezen. Dus als start spiek ik even bij Paul... Vanmorgen kwam de chauffeur van Beers met de nieuwe potten. Samen hebben we de pallets op de goede plek gezet. Na maanden van voorbereiden is dit de start van een nieuwe verpakking van de Scha penwolcrème: van glas naar kunst stof. Al jaren was ik op zoek naar een goed alternatief voor het zware en breekbare glas. Het transport is duur en vooral bij het verzenden van de potjes voor de klanten van de webwinkel komt teveel breuk voor. We doen met verpakken onze uiterste best: stevig doosje, karton nen schotje, wol, houtwol; maar ja, het blijft glas. Een klant die de breuk meldt krijgt altijd op onze kosten een nieuw potje toegestuurd. De nieuwe potten hebben een levertijd van zo'n 4 maanden (met vullen erbij), dus dat betekent dat ik goed vooruit moet denken met bestellen. Ik heb vorige week op de weegschaal in mijn winkel eens uitgezocht hoe veel de twee soorten verpakkingen schelen in gewicht. Met dezelfde inhoud is kunststof eenderde lichter. Veel makkelijker met het vervoer! En veel beter voor mijn rug. (Woensdag) De dag is om, maar wat heb ik nu eigenlijk gedaan? Kinderen, werk, boerderij, huishouden, alles gebeur de door elkaar heen. Soms heb ik een fantasie dat iemand de hele dag met mij meeloopt. Die per soon (onzijdig figuur) krijgt steeds beter zicht op mijn bezigheden. En

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3