Texel bekende naam in Franse kustplaats Tour de Lasalle van start op Texel 7 COURANT TVO organiseert cursus klachtenbehandeling 'Uit respect voor Texelse renners' Klaverjassers wisselen stuivertje Pont de U BataiUe TEXELSE VRIJDAG 13 FEBRUARI 2009 Van onbekende zijde kreeg de redactie deze twee foto's aan gereikt van het havengebied van Duinkerke. De ene foto toont de Texel, het schip waarmee rondvaarten door de (binnen)haven gemaakt kunnen worden. Het schip, dat plaats biedt aan 200 passagiers, kwam op 1 april 2008 in dienst en verzorgt gedurende de zomermaanden rond vaarten van een uur. De Texel wordt gebruikt door individuele bezoekers en groepen. VERVOLG VAN PAGINA 1 Adviesraad De gemeente probeert vertegen woordigers te vinden van doelgroe pen als senioren, gehandicapten, mantelzorgers/vrijwilligers, cliën ten van welzijnsinstellingen, cliën ten van zorginstellingen, jongeren, minima en uitkeringsgerechtigden, dorpscommissies en bewoners- groepen, ouderenbonden en kerk genootschappen. Dat gebeurt met behulp van een advertentie in de lokale media. De politieke partijen konden zich woensdagavond tijdens de raads commissie Welzijn in grote lijnen vinden in de opzet van de advies raad, maar wilden een paar dingen anders. Ze vonden dat het advies orgaan beschouwd moet worden als het belangrijkste aanspreekpunt en dus ook geraadpleegd moet worden bij alles, dus ook zaken waarvoor de gemeente al contac ten heeft met bestaande advies commissies en klankbordgroepen. Het college had voorgesteld de adviesraad in die gevallen niet om advies te vragen, maar in de ogen van de politieke partijen werd daar mee bij voorbaat de positie van de WMO Adviesraad uitgehold. Wet houder Marian Merkelbach (wel zijn) was niet onverdeeld gelukkig met de wijziging van de commissie. Ze wees de commissieleden erop dat dat betekent dat zij bestaande adviesorganen voortaan ook moet doorverwijzen naar de adviesraad als ze bij haar aankloppen. Een voorstel van het college om de voorzitter een 75 procent hogere vergoeding te geven dan de overige leden stuitte ook op weerstand. Het De Tour de Lasalle steekt dit jaar voor de eerste etappe over naar Texel. Maandag 15 juni rij den zo'n honderd renners na het startschot van de boot, om na een rondje over het eiland weer in de buurt van de haven te finishen. Het is niet voor het eerst dat de Tour de Lasalle, een grote regio nale wielerronde, Texel aandoet. De laatste keer was precies 25 jaar geleden. Reden om dat opnieuw te doen, is dat de wedstrijd de 55ste editie beleeft. 'Bovendien willen we op deze manier ons respect tonen voor al die Texelaars die elk jaar weer van het eiland komen om mee te doen aan de Tour. Zij moeten elke avond na de finish als de sodemieter terug naar de boot om nog thuis te komen. We Op de andere foto het naambord van de brug Pont de la Bataille du Texel, zo genoemd ter ere van de Duinkerker kaper Jan Bart (1650- 1702), die landelijke (lees: Franse) bekendheid kreeg door tijdens de Slag bij Texel (29 juni 1694) 120 schepen met graan op de Neder landers te veroveren en zo Frankrijk van de hongersnood redde. Bart werd daarop door koning Lodewijk XIV tot ridder geslagen en benoemd tot commandant van de Duinkerker zeemacht. Het Texels Verbond van Onder nemers biedt eigen leden en die van TVL en Horeca Texel in maart tegen gereduceerd tarief een cur sus Klachtenbehandeling aan. Aan de orde komen vragen als 'Wat is een goede manier om een klacht te behandelen' en 'Hoe zorg je ervoor dat een klager een tevreden klant wordt?' De cursus wordt verzorgd door Mofundus uit Lochem, door TVO gepromoot als een gerenommeer de organisatie, gespecialiseerd in bedrijfstrainingen. Professionele trainers leren cursisten de kunst van het luisteren en het bepalen van de juiste aanpak. In kleine groepjes van maximaal 15 personen wordt de klachtenbehandeling stap voor stap doorgenomen en krijgen deel nemers tips en aanbevelingen om de afhandeling nog succesvoller te maken. Volgens TVO-voorzitter Ries Swanink past de cursus goed bij de koers die op Texel is ingezet om te werken aan kwaliteitsverbetering en klantvriendelijkheid. 'Een klacht is een unieke kans om te laten zien hoe goed je bent. Een goede afwik keling draagt bij aan een betere presentatie. De klant wordt steeds kritischer en steeds vaker wordt er geklaagd. Dan is het handig als je weet hoe je daarmee moet omgaan. Daarin willen wij onze leden graag ondersteunen.' Bij voldoende animo wil TVO vaker gerichte cursussen verzorgen voor Texelse bedrijven. 'Als onderne mersorganisatie kunnen wij goede afspraken maken over prijzen en voorwaarden, zodat een cursus of training op Texel kan worden gege ven voor een betaalbare prijs. Het past bovendien in ons streven naar kwaliteitsverbetering TVO heeft een aantrekkelijke deal gemaakt met Mofundus. Bij mini maal 100 deelnemers kost deel name TVO-leden en hun personeel €110,- (exclusief BTW). Cursisten krijgen voor dat bedrag tevens kof fie, thee en een lunch. Ook leden van TVL en Horeca Texel kunnen van het gereduceerde tarief gebruik maken. Niet-leden betalen €150,-. Normaal kost deelname €240,- De trainingen vinden van 16 tot en met 24 maart plaats in Stayokay in Den Burg en duren van 8.30 tot 16.30 uur. Met voorkeursdata wordt zoveel mogelijk rekening gehouden. Meer informatie staat op de website www.tvotexel.nl. Aanmelden kan via tel. 317035 of info@tvotexel.nl. college wil een hogere vergoeding geven omdat de voorzitter meer werk aan het voorbereiden van de vergaderingen heeft en omdat er een onafhankelijk voorzitter wordt beoogd die niet namens een groe pering in de raad zit. Tijdens de raadsvergadering moet daar een besluit over worden genomen. Het college wil de adviesraad voor dit jaar een budget van 10.000,- geven. De leden krijgen voor het bezoek van de vergaderingen een presentiegeld van €56,16 en de voorzitter €98,28 als de extra ver goeding van 75 procent doorgaat. De adviesraad vergadert minstens zes keer per jaar. De politieke partijen vonden ook dat de leden de mogelijkheid moeten hebben de voorzitter uit hun mid den te kiezen. Het college had voor gesteld dat zij die verantwoordelijk heid hebben. Voorgesteld werd de vergaderingen in principe openbaar te laten zijn, tenzij de adviesraad zelf vindt dat het anders moet. Om de onafhankelijkheid van de raad te waarborgen kunnen leden van de gemeenteraad, raadscommis sies, gemeenteambtenaren er geen deel van uitmaken, wat ook geldt voor mensen met een functie die belangenverstrengeling zou kunnen veroorzaken. Aanvankelijk was het de bedoeling om de Texelse Gemeenschapsraad (van Texel Vitaal) te laten fungeren als WMO adviesraad, maar daarvan is afgezien omdat het niet wen selijk is om zowel aanbieders als ontvangers van maatschappelijke ondersteuning in de adviesraad te hebben. Dan hadden zorgaanbie ders in de Gemeenschapsraad een oordeel moeten uitspreken over eigen offertes. Klaverjassers De Waal winnen Veronicabokaal De klaverjassers van De Waal heb ben dinsdag in dorpshuis De Wie lewaal de strijd om de Veronica bokaal gewonnen. Deze werd in 2000 in het leven geroepen, als wisselbeker voor de jaarlijkse strijd tussen de kaarters van Oudeschild en De Waai. De Waalders wonnen voor de vijfde keer. De Oudeschil ders waren vier keer succesvol. In een gezellige ambiance werd seri eus om de punten gespeeld. Naast de bokaal konden ook individuele prijzen worden gewonnen. Bovendien deden alle spelers hun uiterste best uit de buurt te blijven van de poedelprijs, die altijd weer veel hoon oplevert. Na vier bloedstollende rondjes hadden de spelers van De Wielewaal een gemid delde score van 1549 punten. De tegenstanders uit Oudeschild bleven steken op 1543 punten. Willem Pronk bleek de beste speler van de avond. VERVOLG VAN PAGINA 1 waarderen het enorm dat deze mensen die moeite elke keer weer komen', citeerde het Noordhol lands Dagblad rondevoorzitter Peter de Vrij in een dinsdag ver schenen artikel. Het belooft een flinke operatie te worden. Niet alleen komen onge veer honderd renners naar Texel, ook een hele colonne motoren en vele auto's met ploegleiders maken de oversteek. De karavaan rijdt via de Pontweg en de Redoute naar Oudeschild en vervolgens naar De Waal. Oos terend, De Cocksdorp en De Koog terug naar de boot.- Bij het uitzetten van de route is de hulp ingeroepen van Texelaar Jordy Vinke, die zelf aan vele ronden heeft meegedaan, maar juist vorig jaar zijn afscheid aankondigde. Hij sluit met uit een malig zijn rentree te maken. 'Een besluit heb ik nog met genomen, het is nog vroeg in het jaar.' Als beloning kreeg hij een dinerbon bij snackbar Veronica. Martha West dorp won de tweede prijs, een pak ket lamsvlees, beschikbaar gesteld door boerderij Hoogvliet. Dirk Roeper eindigde als derde en kreeg een fles jutter. De poedelprijs bleef in de fami lie Wonder. Werd Sam Wonder bij de onlangs gehouden Wielewaal Open 'aan de rookworst geregen', nu kreeg Janny Wonder een spelletje kaarten en een loep, 'voor een heldere blik op de ins en outs van het kaartspel'. Na afloop bleef het nog zo lang gezellig, dat geopperd werd twee keer per jaar om de Veronicabokaal te kaarten: eenmaal in Oudeschild en eenmaal in De Wielewaal. Fittest senioren druk bezocht Ruim zeventig senioren hebben zaterdag in sporthal Ons Genoegen hun fitheid laten testen. Ze werden getest op ooghandcoördinatie, reac tie, kracht, lenigheid en conditie. Na afloop kregen ze advies over te ondernemen sportieve activiteiten Veel deelnemers gaven te kennen meer te willen bewegen. Zij kunnen meedoen aan een tien weken durend programma, waarin ze kennismaken met diverse sporten en bewegings activiteiten. De fittest werd georga niseerd door Sportservice Texel en gold als start voor een nieuw GALM- project, bedoeld om Texelaars van 55 jaar en ouder aan het bewegen te krijgen. Wie de test heeft gemist en toch inte resse heeft, kan contact opnemen met Sportservice Texel, tel. 322815 of Betsie Verhoeven, tel. 317767. Gymvereniging veilt sponsorschap Net als vorig jaar veilt Gymnastiek vereniging Texel het hoofdspon sorschap van de Texelse gymnas tiek- en turnkampioenschappen, die zaterdag 28 februari worden gehouden. Gegadigden kunnen via www.koopplein.nl een bod doen. De hoogste bieder krijgt het con tract. In 2008 kwam bouwbedrijf Bruin en Weijers als winnaar uit de bus. Het toernooi werd naar dit bedrijf ver noemd en kwam als zodanig ruim in de publiciteit. Het bouwbedrijf kon zich tijdens de wedstrijd op veel manieren manifesteren. Ook op de website van de GVT en op de diploma's werd het Bruin en Weijerstoernooi vereeuwigd .Voor de hoofdsponsor van dit Jaar zijn er ver gelijkbare mogelijkheden. Belangstel lenden kunnen zich melden door een bod uit te brengen op de advertentie in de categorie 'sport'. De basisin- zet is €600,-, maar GVT hoopt dat dit bedrag oploopt tot €1000,-. De inschrijving sluit vrijdag 20 februari. Daags daarna worden de posters met de naam van de hoofdsponsor gedrukt. Nieuwe huizen Tijdens die vergadering hadden de politieke partijen en Kikkert een dispuut over de winst die met de bouw van de 120 huizen is gemaakt. Dat gebeurde tijdens een bespreking van onderzoek dat de rekenkamercommissie naar De Volmolen heeft gedaan. Het is onduidelijk hoe de winsten zijn verdeeld. Vragen van verschillende commissieleden daarover aan de wethouder bleven onbeantwoord. Kikkert zei pas in de gemeente lijke jaarrekening over 2008 met een calculatie te kunnen komen. Ook na aandringen ging Kikkert niet overstag. Hij had wel voorlo pige cijfers, maar geen definitieve omdat de bouw nog niet volledig is afgerond. Rikus Kieft (GroenLinks) zei te overwegen opnieuw een beroep op de rekenkamercommissie te doen om te achterhalen hoe de winst is verdeeld. De jaarrekening moet ook duidelijkheid bieden over de boekwaarde van de resterende 18 hectare aan de oostkant van Den Burg. Bridgedrive in De Wielewaal Dorpshuis De Wielewaal in De Waal biedt maandag 16 februari van 19.30 uur onderdak aan een vrije bridgedrive, ledereen kan meedoen. Deelname kost €2,50. Randstad Eilandcompetitie In verband met de horecabeurs, die op dezelfde dag in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden, zijn er dinsdag 17 februari geen wedstrij den in de volleybalcompetitie. Menwedstrijd Zestien menners, verdeeld over twee groepen, doen zondag in manege Akenburg mee aan de vijfde wed strijd om de Jaap de Graaf bokaal De eerste groep begint om 10.00 uur en doet eerst de dressuur en daarna een vaardigheidsproef. De tweede groep gaat om 13.00 uur van start en doet ook beide onder delen, maar dan in omgekeerde volgorde. Rond 16.00 uur worden de prijzen uitgereikt. Publiek is wel kom, de toegang is gratis. VERVOLG VAN PAGINA 1 Weidevogels Voor weidevogels ligt de nadruk op grasland, terwijl op Texel zo'n tach tig procent van de weidevogels op bouwland broedt. Dat komt door de diversiteit op het Texelse land en de wisselteelt. Grasland wordt om de vier jaar als bouwgrond gebruikt en bouwland is soms als grasland in gebruik. De Lieuw en de ILG-Gebiedscom- missie vinden het ook jammer dat de provincie in onderliggende plannen voor de nieuwe pakketten (de zoge heten weidevogelleefgebiedenkaart) alleen uitgaat van de grutto, waar door grote delen van Texel afvallen. 'Het kan toch niet zo zijn dat Texel, geroemd als vogeleiland, nauwelijks op de kaart staat, terwijl er relatief veel vogels broeden, waaronder de veldleeuwerik die op de rode lijst van bedreigde soorten staat.' Er wordt op ongeveer 6000 hectare aan weide vogelbeheer gedaan (helft gras, helft bouwgrond). Jaarlijks komen zo'n 3500 broedparen voor bescherming in aanmerking. Volgens De Lieuw en de Gebiedscommissie zou het helpen als de provincie een speciaal gebiedscontract voor Texel opstelt. Daarin zou onder meer rekening gehouden moeten worden met wei devogelstroken die op bouwland worden aangelegd om vogels te laten broeden. Dat zijn stroken groen die na het begin van het broedseizoen niet meer bewerkt worden. De pro vincie zou zich bij de weidevogel leefgebiedenkaart op meer vogels dan alleen grutto's moeten richten. De Lieuw had het probleem al aange kaart bij de provincie, maar volgens voorzitter Corry Heijne tot nu toe zon der succes. 'Er wordt geredeneerd vanuit gras en grutto's. Maar je kunt Texel als belangrijk vogeleiland toch niet zomaar aan de kant zetten. Ik verwacht dat je de zaken anders over een paar jaar weer moet bijstellen.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Jeugdzorg Door tijdige signalering kan bege leiding snel van start gaan, zodat wordt voorkomen dat bij het Bureau Jeugdzorg wachtlijsten ontstaan en kinderen tussen wal en schip raken. De komst van het centrum kan reke nen op steun van de politieke par tijen. Astrid van der Wetering (D66) wilde graag van wethouder Merkel bach een lijst hebben met instanties die zich nu al met jeugd en gezin op Texel bezighouden en de kosten die daarmee gemoeid zijn om overlap pen eruit te halen, maar dat bleek ondoenlijk. Merkelbach gaf aan dat er wordt gewerkt aan een sociale kaart om zogeheten 'witte vlekken' in de hulpverlening in kaart te bren gen, maar dat het zeer veel werk zou zijn om aan het verzoek van Van der Wetering te voldoen. Jos de Wolf (WD) merkte op dat er ook 'zwarte vlekken' van overlap zijn en dat die wel in de gaten moetën wor den gehouden. Bas Tromp en invaller Lieuwe van der Veen waren de sterkste in de achttiende speelronde van Klaver- jasclub Den Burg. Eric Jan Geus en John Vlaming heroverden de lei ding in het algemeen klassement. Bas Tromp moest de punten zien te pakken zonder vaste maat Frans Stark, maar vond in routinier Lieuwe van der Veen een ideale vervanger. Na een rustig begin pakte het gele genheidsduo flink uit met twee spel len van ruim boven de 2000. Met een solide laatste spel werd de winst veilig gesteld. Tromp en Van der Veen behaalden 7539 punten en namen daarmee meteen de leiding in de net begonnen derde penode. In het algemeen klassement leverde hun fraaie score geen winst op; Stark en Tromp blijven achtste. Gerda en Freek Veeger zijn na een sterke start door tegenslag flink gezakt in het klassement. De laatste weken lijkt het herstel ingezet. De Veegers openden met dne partijen boven de 1900, maar konden hun succes in de laat ste ronde met prolongeren. De score van 7436 punten was goed voor een tweede plaats. Ook zij verbeterden zich met in het klassement, waarin ze zevende blijven Peter van Heerwaarden en Huug Snoek zijn uitstekend op dreef. Deze week kwamen zij opnieuw tot een prima score: 6931 punten. Opval lend is het grote aantal marsen dat ze spelen. Dit keer waren het er vier. Zij hebben er inmiddels vijfenvijftig, zeven meer dan de nummers twee in dit (neven)klassement. Femmy Schu ring en Frans Bos behaalden met 6850 punten de vierde plaats. Deze score kwam zonder uitschieters tot stand. Zij blijven veertiende in het klassement. Jan Saai en Hans West dorp tekenden met 6704 punten voor de vijfde plaats. Ook zij boekten geen winst in het klassement. Er werd een nieuw marsenrecord gevestigd. Er werden er 46 gespeeld. Het gemiddelde was met 6365 pun ten goed, maar niet uitzonderlijk. In het algemeen klassement blijft het stuivertje wisselen. De verschillen zijn bijzonder klein. Enk Boogaard en Rob Stapersma moesten afstand doen van de onlangs veroverde koppositie en staan nu derde. De achterstand op de nummers twee - Arend Dijker en Piet Moree - is slechts acht pun ten. John Vlaming en Eric Jan Geus leiden weer, met een voorsprong van zevenenveertig punten op de num mers twee. Kerkdiensten Zondag 15 februari 2009 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in De Poort, ds. J Glazema; m.m.v. de Cantórij. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in De Poort, ds J. Glazema, m.m.v. de Cantorij Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen, viering Heilig Avondmaal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden; jeugddienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u en 16 00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. mevrou. C M. Dijkerman. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H.A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. m.m v. Gospel- train. Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing ('Waarom moeten we ons door de Bijbel laten leiden?'), 10.30 u.; Wachttorenstudie ('Zul je rechtscha pen blijven?'), 11.20 u. GEREFORMEERDE KERK VRIJGE MAAKT: 14.30 u. ds. P. Niemeijer (in gebouw doopsgezinde gemeente, Kogerstraat, Den Burg). Valentijn voor freen Ik hou van mezelf en dat is wederzi/ds Hulpverlening Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemim-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17 00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- en feestdagen van 10.30 tot 11.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage- op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thulsser- vice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 321461 Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44. Den Burg. tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Medische zorg OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon- 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kantooruren 313413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten, dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel 0223-620541 of 06-30215211peter molenaar@brijder Psychologenpraktijk: M Spijkeren Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566 Stichting Wejzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmenng, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton. Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geWeld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereikbaar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900- 2345566 (€0,10/minuut), www.huiselijk- geweldkopvannoordholland.nl. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal, tel. 312083. Werk aan de weg oud Papier In verband met de Voorjaarsvakantie haalt Scouting Texel zaterdag 14 en 21 februan geen oud papier op. TEXELSE-'COURANT Van 16 tot 22 februan zijn de vol gende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: De Koog: Ruijslaan tussen Epelaan en ingang Vogelmient en tussen Brink en Plevierstraat Tussen De Waal en De Koog fietspad Waalenburgerdijkje. tussen De Waal en Pijpersdijk. Den Burg: Beatrixlaan tussen Emmalaan en Molenstraat en Kadijksweg tussen Hallerweg en Marsweg. Radio Texel jQ(), LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8? Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mall info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar €39.85 38,15 (utomatacni Per jaar €77,90 75,55 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsge zinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Gereformeerde kerk Den Burg 10 45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van. 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Het Leitmotiv (Pip Barnard) 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden lwe du Texel S 1, j b btoine'. "Xe 29 ju'n 12$ navires

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7