Duinkampeerterrein pracht locatie boogschieten Sp°rt TEXELSE 7 COURANT Eigen goal nekt De Koog in blessuretijd Onnodig verlies zdh in Kolhorn Texel'94-VZV gestaakt na blessure arbiter DINSDAG 24 FEBRUARI 2009 f 1 f jf f f Met haar schot treft ze de reiger I mS T'^^\ 'n de romP- Minder trefzeker is het 1 /^-J I f f 1 ^—7 I f I f 1 f\ I f f f f f 1 f schot van Loekie Heinsberger .uit ar wi f f M wC C W f I La Lf W L/ f Stavoren, die haar poging om de beer te raken ziet mislukken. 'Het is m b m M f M MEE 1 niet eerlijk, hij ketste afHet kan te fff f f f f 1 j| I* r» maken hebben met de straffe zuid- f ËT f O fOl|| Lf LJ 1 #1 f westelijke wind die over de camping JL V f f f f f L f L f f L f 1/ 1/ f" fff# waait en waar de schutters terdege J J rekening mee moeten houden. 'Eén kapotte pijl en mijn vinger geblesseerd. Het mag de pret niet drukken, want dit is echt geweldig.' Aldus een enthousiaste reactie van één van de deelnemers aan de grote driedimensionale verschieting die zondag werd gehouden in het bos- en duingebied rond de parkeerplaats bij paal 21. Organisator De Eilandschutters verwelkomde 210 deelne mers uit binnen- en buitenland, onder wie zelfs een schutter uit IJsland. diepte. Hij 'trekt' 50 pond, hij schat dat zijn pijl een snelheid van 250 km/uur bereikt. 'Het gaat harstikke lekker, al heb ik me één keer zwaar vergist. De overgang van donker naar licht geeft wel eens wat proble men bij het richten', doelt hij op de dieren in het bos en op in het open terrein op de camping. Schutters bekijken het resultaat van hun pc van het dier geschoten. Waar 's zomers kampeerders ver toeven, wordt zondag met scherp geschoten op verschillende soorten dieren. Geen echte, de pijlen wor den gericht op nagemaakte exem plaren van kunststof. Leden van de Texelse boogschuttersclub heb ben er in het bos- en duingebied rond de parkeerplaats bij Nagy 36 neergezet, variërend van beren tot ratten en van herten tot zwijnen, die doorzeefd werden met pijlen. Bij het konijn zodanig dat de oren er vanaf zijn geschoten. Een steen bok die daags voor de verschieting is neergezet, werd door vandalen vernield. De keus voor de locatie blijkt een schot in de roos. Het duingebied biedt veel mogelijkheden en uit dagingen. Zo moet vanaf een duin bijvoorbeeld in hoek van ongeveer 45 graden naar beneden worden jing om een konijn te raken. De oren zijn al geschoten op een reiger. 'Boog schutters zijn gewend horizontaal te schieten, naar beneden of naar boven richten is een extra handi cap', vertelt Gert-Jan Schoorl van de Eilandschutters. Als medeorga nisator komt deze Texelse koning- schutter dit keer zelf niet aan schie ten toe. 'Maar reken erop dat mijn vingers jeuken', kijkt hij vanaf een duin naar de groepjes die her en der in het gebied hun bogen span nen. De 14-jarige Pier Harderwijk uit Haarlem schiet met een traditionele longbow. 'Het is mijn eerste 3-D verschieting. Dit is hartstikke leuk. Ik ben niet ontevreden. Ik heb nu 25 doelen gehad en ik heb er tot dus ver maar een stuk of vijf gemist. De eend was lastig.' Verderop treft een pijl uit de geavanceerde compound- boog van Jasper Hancoop uit Koog aan de Zaan feilloos de reiger in de Conditie De schutters lopen over de verla ten duincamping langs een voorge schreven route (lus) van doel naar doel. Over duintjes en door valleien vergt dat enig uithoudingsvermo gen. 'Van dat geklauter blijf je lekker warm, en dat is mooi meegenomen bij deze temperatuur', hijgt André Koenen uit Hoofddorp terwijl hij een pijl uit het konijn trekt. De punten worden geteld en op het formulier ingevuld. De schutters mogen drie keer op hetzelfde doel schieten. Sommigen treffen in één keer doel, andere hebben meerdere pogingen nodig of zien al hun pijlen missen. Wat het extra lastig maakt is dat de afstanden tot en de groottes van de doelen verschillen. Koenen: 'Het lastigst zijn de kleine doelen waarbij je dichtbij staat. We zijn gewend vanaf een meter of achttien te schieten.' Om het de schutters extra lastig te maken, heeft de orga nisatie inloopdoelen geplaatst. Dat betekent dat het eerste schot vanaf de verste positie wordt geschoten, wat de meeste punten oplevert. De tweede en derde schoten worden afgevuurd vanuit andere posities, uit een andere hoek en dichterbij. Vrouwen Boogschieten mag dan ooit uit sluitend door jagende mannen zijn beoefend, anno 2009 is het bepaald geen mannensport meer. Heel wat vrouwen hanteren de boog, zoals Annemarie Goosen uit Kampen. Ze schiet met een zogeheten bare bow, een boog zonder vizier. 'Een mooie, snelle boog. Hij kan tot 40 pond, maar ik trek 38. Het is de kunst om er de juiste pijlen bij te hebben. Ik schiet met pijlen van 21 gram.' Hansma (Boreas), 625. Compound unlimited - Dames junior. I.Kimberiey Robbé (Saense Handboog Skutters). 460 Heren junior. 1 Ger Essenbrink (Artemis Lelystad). 724. 2 Johan van Wieren (Coenschutters), 332. Heren I.Dirk Gaarkeuken (Archery Events), 712. 2 Jan van de Sluis (Artemis Lelystad). 707: 3.Martijn van der Veen (Artemis Lelystad). 681Longbow - Dames junior: 1 .Unda Verhoef (Saense Handboog Skutters), 269. 2 Ellen Hulzen (Brederode), 201; 3 Katleen Velhuis (Saense Handboog Skutters). 98 Dames: 1 Unda Doornbos (HBS AJmere). 454. 2 Jaco- bine Haffmans (St Sebastiaen Den Haag) 424; 3.Judith Porsch (VSOS Santpoort) 403 Heren junior i.Pim van Caspe! iHBS Alme- re). 464; 2.Rick Guldemond (Eilandschutters Texel), 451, 3.Joren Camsius (Tsaar Peter Zaandam), 390. Heren 1 Rob Kwak (Saense Handboog Skutters), 496, 2 Arthur Nieman (St Sebastiaen Den Haag), 489; 3 Willem den Braver (Willem Teil Delft), 487 Recur ve - Dames aspirant 1 Marinka Kampstra (Eilandschutters Texel). 152. Dames junior 1 Lisette Kampstra (Eilandschutters Texel). 162 Dames. Henrike Andressen (Eilandschut ters Texel). 391Heren |umor; 1 .Mark Wiering (Eilandschutters Texel), 393; 2.Bas Mulder (Eilandschutters Texel). 379: 3.Maikel Smit (Eilandschutters Texel), 371. Heren' LRandy Mieremet (Brederode). 510; Herman Hoek (Coenschutters), 440. Ruiterboog - Dames: 1. Karin Baauw (HBSV Lemsterland). 342. 2 Tryntsje van Duren (HBSV Lemsterland). 315; 3.Manje Bosman (Saense Handboog Skutters). 304 Heren: 1 Hihaly Molnar (Robin Hood Steenwijk), 387: 2 Michel Zonderland (MSV Zeemacht Den Helder). 369. 3.Frank Blanken (Atilla Oegstgeest), 347 Traditioneel - Dames. 1 .Rla van Oei (Wiliem Teil Delft), 352, 2 Annemarie van Goossen (Artemis Lelystad). 337. Heren junior- 1 Dennis van de Meent (Robin Hood Steenwijk), 460. Heren l.Adn- aan Loef (HB Hilversum). 579; 2.Rob van der Sluis (Willem Teil Delft), 487. 3.Nico Bontebal (St. Sebastiaen Den Haag), 484. Tekst en foto's Gerard Timmerman IJslander In de beschutting hebben ze daar geen last van. In de luwte van de naaldbomen is het aangenaam toe ven. Wat niet wil zeggen dat alle pijlen doel treffen. Een Engelsman met een indrukwekkende longbow, wellicht de krachtigste in het toer nooi, is met zijn kompanen op zoek naar een pijl die doel heeft gemist. De omgeving van het beest wordt minutieus aangeharkt, maar de pijl komt niet tevoorschijn. De aanwe zigheid van Johan Guldmandsson in dit groepje baart opzien. Door zijn verschijning, want hij draagt een tra ditioneel ogend schutterskostuum, maar ook door zijn herkomst: hij komt van IJsland. De vraag of hij op de hoogte is van de vordering die Texel op zijn vaderland heeft, resulteert slechts in een mystieke grijns. 'We overwegen nog of we hem gijzelen', grapt Schoorl. De IJslandse deelname komt voort uit contacten met een bevriende Neder landse schutter en deelname aan verschillende toernooien in Europa. Ook veel andere schutters dragen een bijzonder kostuum, niet omdat het carnaval is, maar het is een gewoonte die je steeds meer ziet in het 3-D schieten, een sport die de Compoundschutter Jasper Hancoop uit Koog aan de Zaan gaat in zijn camouflage pak op in zijn omgeving. Uitslagen: Barebow - Dames 1 Loekie Heintzberger (Odulphus Stavoren). 425; 2 Emmy vam Wieren (Coenschutters). 400; 3 Fnda Bakker (Streekschutters) 344. Junioren- 1 Kjell Ziese- meer (Wateriandschutters Purmerendj. 485. 2 Tim de Wit (Coenschutters), 398; 3 Roy Brune (Coenschutters), 370 Heren 1 Dirk Hakvoort (Streekschutters). 650, 2.Mauris Bezooyn (Streekschutters), 588; 3.Hendrik Keizer (Odulphus Stavoren), 586. Compound - Dames aspiranten 1 Gaby van Duren (HBSV Lemsterland), 371 Dames: 1 Claudia Star (Archery Events). 671 2 Babara van der Neut (Archery Events), 602 Heren: 1 Sander Borst (Archery Events). 685. 2.Jasper Honcoop (Saense Handboog Skutters). 669; 3 Leo Annemarie Goosen uit Kampen mikt vanaf een duin op een reiger in de diepte. laatste jaren flink in opkomst is. Een enkeling loopt zelfs met een Middel eeuwse hefm op. Mooie locatie Schutters en organisatie zijn goed te spreken over de locatie rond de par keerplaats bij paal 21waar de deel nemers zich tijdens pauzes tegoed doen aan koffie, warme chocola demelk en andere versnaperingen. Parkeerplaats in overvloed, beschut ting, een terrein dat volop moge lijkheden biedt en er zijn nauwelijks andere mensen in dit gebied dat in deze tijd van het jaar weinig kam peerders of ander bezoekers trekt, waardoor boogschutters en andere recreanten elkaar niet in de weg zitten. Schoorl: 'We zijn blij met de medewerking van Staatsbosbeheer, Texel Campings en andere instanties die dit mogelijk maken.' 210 deelne mers is zo ongeveer het maximum, maar als de organisatie had gewild waren er nog veel meer deelnemers geweest. Schoorl: 'Er was animo genoeg, maar we zaten vol.' Voor minstens één schutter is het niet de laatste keer dat hij op het eiland is. 'We kamperen komende zomer op Sluftervallei, maar nu ik deze cam ping heb gezien, overweeg ik om hier ook eens te gaan staan.' SV Koog heeft zondag de thuis wedstrijd tegen het sterke Con Zelo op ongelukkige wijze verlo ren. Een paar minuten voor het einde van de officiële speeltijd had Yoni Houwing zijn ploeg nog op 2-2 gezet, waarmee een dikver diend gelijkspel binnen handbe reik leek. Maar in de vierde minuut van de blessuretijd werd het nog 2-3, toen Ronald Zomerdijk, die al twee keer had gescoord, de bal uit een vrije trap via de voet van verdediger Nico Schot in het doel schoot. De wedstrijd had duidelijk twee gezichten. In de tweede helft vie len de toeschouwers van de ene in de andere verbazing en werd er volop gescoord. Voor rust gebeurde er echter bijzonder weinig. Een uit zondering vormde het doelpunt van Con Zelo, in de twaalfde minuut, toen Zomerdijk, een specialist in vrije trappen, keeper Eddy Witte kansloos liet met een perfecte trap in de uiter ste hoek. Joris Ellen en Robin Schoo kregen kleine kansen de gelijkmaker te scoren, maar waren niet suc cesvol. Met Wouter Kuip als vervanger voor zijn broer Andries zette De Koog de tegenstander na rust flink onder druk. De eerste goede kans was voor Pieter List, die na een pas- sje van René de Jong in stelling werd gebracht. Schuin voor het doel gekomen haalde hij hard uit. De bal belandde in het zijnet. Aan de andere kant was het alle hens aan dek toen Con Zelo een vrije trap kreeg op een meter of tien buiten het strafschop gebied. Keeper Witte liet zich niet verrassen door Zomerdijk en pakte de bal uit de uiterste hoek. Even later schoot Nico Schot na een kopbal van Pieter List van dichtbij over. Een kwartier voor het einde, vlak nadat de moegestreden Joris Ellen was vervangen door spits Justus Zegel, scoorde Con Zelo 0-2. Het doelpunt, uit een vrije trap, was bijna identiek aan het eerste. Toch ble ven de Kogers geloven in een beter resultaat. De beloning kwam na een paar minuten, toen een voorzet van Robin Schoo werd verlengd door Zegel en Wouter Kuip van dichtbij hard inschoot. In de slotfase kregen beide ploegen enkele uitstekende kansen. Eerst kwam de spits van Con Zelo net een beetje lengte tekort om te scoren, even later schoot Bart Jan Grismgt bij een poging vanaf de rand van het strafschopgebied niet zuiver genoeg. Zeven minuten voor tijd scoorde De Koog toch de dik verdiende gelijkmaker. Na slordig uit verdedigen van Con Zelo kwam de bal onverwachts voor de voeten van Yoni Houwing, die zich niet bedacht en hard uithaalde. Via de hak van een verdediger belandde de bal in het doel. Even later was Wouter Kuip zelfs dicht bij de winnende treffer. In een kluwen van spelers waagde hij een lob over de uitgekomen keeper, maar ging de bal enkele centimeters naast. In de voorlaatste minuut kroop De Koog door het oog van de naald, toen Con Zelo op vijf meter buiten het strafschopgebied een vrije trap kreeg. Het muurtje spelers dat het doel moest afdekken veranderde de bal van richting, maar keeper Witte redde uitstekend. Even later ging het alsnog mis. De speeltijd was inmid dels verstreken, maar wegens enkele blessuregevallen liet de scheidsrech ter nog doorspelen. Dik drie minu ten in blessuretijd mocht Con Zelo opnieuw van dichtbij een vrije trap nemen en dit keer ging de bal wel in het doel. De scheidsrechter liet nog wel aftrappen, maar floot toen direct af voor het einde. Zondag speelt De Koog thuis tegen Geel Zwart. De wedstrijd tussen Texel'94 en VZV kende zondag een abrupt ein de, toen scheidsrechter Drijver uit Den Helder elf minuten voor het einde te geblesseerd bleek om zijn taak nog te kunnen vervullen. Bij een stand van 1-0 in het voordeel van Texel'94 besloot hij ermee te stoppen. De KNVB zal waarschijn lijk besluiten dat het duel later wordt uitgespeeld. Na door vorst en regen weken niet te hebben gespeeld, kwam Texel'94 eindelijk weer eens in actie. Tegen stander op het veld aan de Haffel- derweg was VZV uit 't Veld. dat vorig jaar kampioen werd van de vijfde klasse A. Texel'94 won in dezelfde klasse de nacompetitie, waardoor beide ploegen promoveerden. In de vierde klasse A doen beide ploegen het niet geweldig. VZV staat met acht punten voorlaatste, net boven Berdos, en is in acuut degradatiege vaar. Texel'94 verzamelde vijf punten meer en heeft nog steeds met de aansluiting met de middenmoot tot stand kunnen brengen. De thuisploeg ging voortvarend van start en zocht meteen na het begin- signaal van scheidsrechter Drijver de aanval. Maar na een aarzelend begin lukte het ook de gasten in de buurt van het vijandelijke doel te komen. Tot grote kansen leidde dat. niet, want beide teams hielden hun verdediging gesloten. In technisch opzicht was het samenspel van de thuisclub van betere kwaliteit. De gasten moesten het vooral hebben van lange halen. Gaandeweg bleek dat doelpunten duur zouden zijn. Pas in de 20ste minuut kreeg Texel'94 de eerste scoringskans. Pim de Lugt zette vanaf de rech terkant voor op de vrijstaande Joey van der Vis, maar de bal kwam niet goed aan, waardoor VZV het gevaar kon bezweren. Even later beging De Lugt een harde overtreding. Een gele of rode kaart was op zijn plaats geweest, maar de scheidsrechter hield het bij de waarschuwing dat hij zulke charges niet meer wilde zien. Even later mocht de ploeg van trai ner Ben Jansen van geluk spreken toen één van de spitsen van VZV de bal in vnje positie over het doel van keeper Dennis Schouwstra lobde. Het tweede deel van de eerste helft was uiterst mager, met veel wilde trappen en onzuivere passes en schoten van beide teams. Wel bleven de spelers veel stnjd leveren. In bles suretijd kwam Texel'94 onverwacht op voorsprong, nadat Pim de Lugt in het strafschopgebied in de rug was geduwd en de scheidsrechter voor een penalty had gefloten. Marko Koorn stuurde de keeper vanaf elf meter naar de verkeerde hoek. Vlak na rust had de thuisclub de kans de voorsprong te vergroten en daarmee de wedstrijd te beslissen. Dat gebeurde echter niet, waardoor het erg spannend bleef. Texel'94 zette VZV onder druk, maar slaagde er net als in de eerste helft niet in de schaarse kansen te benutten. Omdat ook de gasten in hun sum miere tegenaanvallen niet tot scoren kwamen, bleef het 1-0, totdat de scheidsrechter hinkend het veld ver liet en de wedstrijd werd gestaakt. Zondag speelt Texel'94 in Egmond aan de Hoef tegen Zeevogels. ZDH heeft zondag in Kolhorn een onnodige nederlaag gele den tegen hekkensluiter Kaag vogels. De gasten kregen in de eerste helft enkele uitstekende kansen, maar verzuimden deze te benutten. Na rust werd het spelpeil snel minder en slaagde alleen de thuisploeg erin een maal te scoren. In de laatste 24 uur voor de wed strijd vielen Hidde Struick. Arjen Lap en Ruud Hof met blessures af, waardoor een krappe selectie van twaalf spelers aan de wedstrijd begon. Daar stond de terugkeer van vakantiegangers Jelmer Bom- as, Pieter-Jan Eelman, Fedor van Elk en Hans Berbée tegenover. In de eerste helft was het iets hoger op de ranglijst staande ZDH duidelijk de beste ploeg. De Zwa luwen speelden sneller en behen diger, al haalden ze niet hun hoog ste niveau. Binnen een kwartier kreeg Jelmer Bomas na knap werk van Remco Boogaard en Mike de Bruijn twee goede kopkan- sen. Eenmaal ging de bal rake lings langs de paal, de andere keer kon de keeper redding bren gen. Na een half uur deed zich opnieuw een prima mogelijkheid voor. Maurits Lap zette Mike de Bruijn slim vrij voor de keeper De spits omspeelde handig de doel man, maar faalde van dichtbij in de afwerking. Aan de andere kant van het veld had Chris Stolk het rustig Alleen bij een paar corners en vrije trappen moest hij op zijn hoede zijn. Op slag van rust werd De Bruijn na een passje van Bomas in het strafschopgebied hard tegen de grond gewerkt door de keeper van Kaagvogels. De aanvoerder van ZDH verliet strompelend het veld, maar kon na een massage door coach Jan den IJzerman de wedstrijd vervolgen. In de tweede helft lukte er niet veel meer bij ZDH Daardoor kwam Kaagvogels zonder goed te voet ballen toch steeds dichter in de buurt van het doel van Stolk. Twin tig minuten voor tijd werd het 1 -0, na één van de weinige geslaagde aanvallen van de middag. ZDH ging daarna wanhopig op zoek naar de gelijkmaker. Maar doordat er slecht werd gecombi neerd, leek er van alle goedbe doelde pogingen weinig terecht te komen. Kwam bij dat Kaagvo- gels zich fel verdedigde en daar bij herhaalde malen met harde tackels over de schreef ging. De scheidsrechter vond dat kennelijk geen bezwaar, want hij trad lank moedig op en toonde in de hele wedstrijd slechts één gele kaart. Desondanks was ZDH tweemaal nog dichtbij de gelijkmaker. Jelmer Bomas krulde een vrije trap in de hoek, maar zag de keeper redding brengen. Even later dook Maurits Lap na een passje van De Bruijn plotseling voor het doel op. maar zijn inzet werd geblokt. Het bleef daardoor 1-0. Revanche hoeft niet lang op zich te laten wachten, want zondag speelt ZDH opnieuw tegen Kaag vogels, ditmaal in Den Hoorn. Programma zaalvoetbal Woensdag 25 februari 17.00 RABC1-SVOC1 vPutten 17.45 SVO C2-Klif/Steen C1 vPutten 18.30 Krim 5-C/Sportshop 4 H'dijk 19.20 Klif/St. da1-Keyzer dal H'dijk 20.15 Koog 4-Krim 4 Vonk 21.05 Mantje 3-RAB 5 Bakker 21.55 Klif/Steen 3-Texel 2 Bakker Zaaldienst: Mantje Donderdag 26 februari 18 15 C/Sp.sh D1-RAB D1 C/Sp.sh 19 00 Mantje 4-SVO 2 vPutten 19.50 Texel 3-C/Sportshop 3 vPutten 20.45 C/Sportshop 2-RAB 4 Kuipers 21.35 Klif/Steen 2-Kopg 2 Kuipers Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 27 februari 17.45 Klif/Steen D1 -ZDH D1 Klif/St 18.30 Koog 3-ZDH 1 Arnout 19 20 RAB 2-SVO 1 H'dijk 20.15 Mantje 2-RAB 1 Kuipers 21.05 Krim 1-Mantje 1- Bakker 21.55 Koog 1-C/Sportshop 1 Vonk Zaaldienst: Oosterend Uitslagen: D-jeugd: C/Sportshop D2-C/Sportshop D1 2-4 (van 12/2) Beker tweede klasse: Koog 3-Krim 5 8-6, Texel 4-Klif/St plaats 4 3-8. Eerste klasse RAB Bouwmat 5-Klif/St.plaats 2 8-7. RAB Bouwmat 4-Klif/St plaats 3 4-3. Koog 2-C/Sportshop 2 2-3. Texel 2-Mantje 4 0-9 Hoofdklasse' RAB Bouwmat 1-RAfi Bouwmat. 2 11-1. C/Sportshop 1-Knm 1 4-4. Klif/St plaats 1-Koog 1 8-7. Overige' Texel 1- Saleo '85/SNS regio B 1 6-2. Zaterdag 21 februari: Reiger Boys 9-Oosterend 3 1-5 Texel'94 B2-DWOW B1 2-4 Texel'94 B3-Sint Boys B1 14-0 JVC B2-Oosterend B1 5-0 De Koog B1-Callantsoog B1 5-4 Uitgeest MB1 -Texel'94 MB1 uitgesteld Texel'94 MB2-Winkel MB1 3-0 Oosterend MB1-DTS MB1 0-4 JVC C2-Texel'94 C2 2-1 Texel'94 C4-W'waard C2 2-2 Texel'94 MC1-BKC MC1 uitgesteld Texel'94 D1 -JVC D2 uitgesteld ZAP D2-Texel'94 D3 2-4 Schagen D1 -De Koog D1 uitgesteld Texel'94 G1 -Hellas Sport G1 2-5 Texelse pupillencompetitie: Vitesse-ZDH F uitgesteld SVO F-AZ 9-2 Heerenveen-Utrecht 4-3 De Koog F2-SVC Terschelling uitgesteld Manchester-Tottenham uitgesteld SVC Vlieland-De Koog E 5-4 SVO E-Chelsea 2-12 Everton-Arsenal 5-3 Liverpool-SVC Ameland uitgesteld Zondag 22 februari: Texel'94-VZV gestaakt bij stand 1 -0 De Koog-Con Zelo 2-3 Oosterend-Watervogels 1 -3 Kaagvogels-ZDH 1 -0 KSV 2-Texel'94 2 uitgesteld Texel'94 3-De Koog 2 2-0 WGW 4-Oosterend 2 3-0 Oosterend DA1 -ZAP DA2 2-2 Texel'94 MA1-Spartanen MA1 uitge steld Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Oosterend 1 -1 Texel-De Koog 6-0 Zaterdag 28 februari: Oosterend 5-BOL 5 ODIN'59 A1-Texel'94 A1 VIOS W B1-Texel'94 B1 Texel'94 B2-Texel'94 B3 Schagen B2-Oosterend B1 Marken MB1-Texel'94 MB1 Texel'94 MB2-DTS MB1 Berdos MB1 -Oosterend MB1 Texel'94 C2-W'waard C1 Texel'94 C3-SVAP74 C1 Texel'94 C4-Geel Zwart C2 Texel'94 MC1-BKC MC1 Texel'94 D1-Den Helder D2 Texel'94 D2-Oudesluis D1 SVAP'74 D1-Texel'94 D3 DWOW D3-Texel'94 D^l De Koog D1-JVC D2 ZDH D1 -SRC D4 Texelse pupillencompetitie: Roda-ZDH F De Koog F1 -AZ Vitesse-Utrecht SVO F-SVC Terschelling De Koog F2-Heerenveen Tottenham-De Koog E Manchester-Chelsea SVC Vlieland-Arsenal SVO E-SVC Ameland Uverpool-Everton Zondag 1 maart: Zeevogels-Texel'94 De Koog-Geel Zwart ZDH-Kaag vogels Watervogels-Oosterend DWOW 2-Texel'94 2 Succes 3-Texel'94 3 Oosterend 2-Den Helder 5 BKC 3-De Koog 2 De Koog DA1-DWOW DA2 Oosterend DA1 -GeelZwart DA1 ALC MA1 -Texel'94 MA1 14.30 11.45 14.30 14.30 13,00 11.15 11.30 14.00 13.00 13.00 14.30 11.30 11.30 13.00 10.00 11.00 11.30 11.30 9.00 10.00 900 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 11.00 12.00 14.00 11.00 14.00 14.30 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Texel 10.30 Oosterend-De Koog 10.30 Eerste plaatsen voor Eschweiler Zwemmer Sverre Eschweiler heeft zaterdag in Hoorn drie eerste plaat sen behaald bij wedstrijden om de Waterhoornbokaal. Eschweiler, die uitkomt voor Zeemacht in Den Helder, was voor deze wedstrijd even terug op het terrein van zijn oude club, ZV Hoorn. De 50 meter vrije slag legde hij af in een tijd van 0.24.94 minu ten, een persoonlijk record, een clubrecord en tevens een limiet voor de Nederlandse kampioen schappen in juni. De 100 meter vrije slag zwom hij in 0.53.40, de 200 meter in 1.58.87.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7