Tien punten voor samenwerking TEXELSE j COURANT We De zon gaat langzaam onder achter de duinen bij Den Hoorn. De lucht erboven kleurt in prachtige tinten, ertussen enkele donkere accenten. Samen is het een onvergetelijk palet. Symbool voor jouw leven Nel. Na verval van krachten, in een moedig gedragen laatste periode, is zacht en kalm overleden mijn kleurrijke dappere vrouw, onze lieve zorgzame moeder en onze unieke oma Texel Nelly Drijver-Agter Texel, 9 augustus 1935 t Amsterdam, 7 maart 2009 Dick Drijver Peter in herinnering Wim en Josephine Fitis, Bibi Marjette en Paul Jesper, Marlot Dirk en Wies Julia, Sarah Jan Dirksoord 29 1791 GR Den Burg - Texel Nel is overgebracht naar de strandkamer van Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 11 maart van 19.00 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De afscheidsdienst zal worden gehouden op donderdag 12 maart om 13.30 uur in de Hervormde Kerk van Den Hoorn. Aansluitend zullen wij Nel bege leiden naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats bij de kerk. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in restaurant „Klif 12", waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Dag Lieve Oma! Jesper, Marlot, Fitis, Bibi, Julia en Sarah DINSDAG 10 MAART 2009 Op zondag 8 maart is er een einde gekomen aan het leven van onze moeder en oma Hiilegonda Boon-Vlaming 9 april 1934 t 8 maart 2009 Kinderen en kleinkinderen Verpleeghuis Texel Hollewal 2 1791 GH Den Burg Moeder is overgebracht naar Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 13 maart van 13.00 tot 13.25 uur in het uitvaart centrum. Aansluitend zal er om 13.30 uur een korte overdenking worden gehouden, waarna wij moeder naar haar laatste rustplaats zullen begeleiden op de Algemene begraafplaats van Oosterend aan de Achtertune. Na afloop van de begrafenis wordt u uitgeno digd in het uitvaartcentrum. Correspondentieadres: Bart Jan Boon, Sluyscoog 53,1791 WV Den Burg. Na moeizame jaren is overleden onze zuster Hiilegonda Boon-Vlaming D. Wildeboer-Vlaming J.C. Katsmar-Vlaming H. Katsmar neven en nichten r .'4 i Na een moeilijke periode is rustig ingeslapen onze dierbare, dappere zuster en schoonzuster Zij zal in onze gedachten voortleven. Zij maakt deel uit van ons leven. Oebele Jan Agter in herinnering Annie Brans Jitty Hillen-Agter Guus Hillen Gijs Agter m herinnering Hans Agter in herinnering Frits Agter Gerda Agter-Vendel Willem Agter in hennnering Helaas moeten wij afscheid nemen van onze lieve schoonzuster Nel Drijver-Agter Wij wensen Dick, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Dieuw v.d. Laan-Drijver in herinnering Pim v.d. Laan Nel van Wijk-Drijver Kees van Wijk Een van de mooiste eigenschappen van een ware vriendschap is begrijpen en begrepen worden. Piet en Ireen de Wit en de kinderen Na 32 jaar lief en leed te hebben gedeeld ne men wij afscheid van onze lieve vriendin en buurvrouw Nel Drijver-Agter Dirk en Hennie Lap en kinderen. Wij wensen Dirk, de kinderen en de kleinkinderen veel sterkte toe. Tot ons verdriet is overleden onze buurvrouw Nel Drijver-Agter We zullen haar erg missen. Wij wensen Dick, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. De buren van WE Jan Dirksoord Tot ons verdriet moeten we afscheid nemen van onze oud-voorzitster Nel Drijver We wensen Dick en de familie veel sterkte toe met dit verlies. Bestuur en leden Reumavereniging Texel Ons heeft het droevige bericht bereikt dat Nel Drijver-Agter vrouw van ons erelid, oprichter, oud-voorzitter en adviseur is overleden. Wij wensen Dick, kinderen en kleinkinderen veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Agrarische Natuur-'en Landschapsvereniging De Lieuw Onze tante Nel is overleden. Wij hebben goede herinneringen aan haar. Ome Dirk, kinderen en kleinkinderen veel sterkte voor de komende tijd. Dries, Mary. Jan, Marja, Frits, Hannie Je vriendschap, humor en oprechte belangstelling voor die ander zal ik erg missen. Sonja Zo kortstondig zo snel weggenomen maar je blijft bij ons waar je ook bent Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve zorgzame moeder en oma Elberta Maria Banda - Ligterink Ellie echtgenote van Adriaan Banda, overleden in 2002 Utrecht, 24 juni 1941 t Den Helder, 6 maart 2009 Guido en Ramona Kane Dana Marcel in herinnering en Leonie Dennie Jasja i- Gasthuisstraat 33 1791 GK Den Burg Moeder is opgebaard in afscheidshuis de Vlinder. Woensdag 11 maart is er van 13.00 tot 13.30 uur gelegenheid tot condoleren in „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Het afscheid zal in besloten kring plaatsvinden, waarna moeder bij vader begraven zal worden. Lieve Ellie We zullen je enorm missen. Coen en Ans rJexelaartj es INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17 00 uur KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer. €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Miele, Siemens, AEG, Za- nussi, Liebherr Reparatie en verkoop, EP Voordeel- land. 322 398 Voor stofzuigers - Stiehl De Waal-311 777. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Primula v.a. €0,95, bosvi olen al v.a. 4 voor €1,50. Bloemisten Bert van der Wal. Reparatie PC of Laptop. ongeacht herkomst, dit kan gewoon bij TCA Ma- ncoweg 37a Workshop glas in lood of tiffany doen. bel dan een afspraak Sina de Graaf 06-40502421 Iedere vrijdag Patatdag! Een familiezak voor €5 - bij Big Snack! 322145. M. Verdrietig om haar heengaan, maar dankbaar dat ze zo lang bij ons mocht zijn, hebben wij afscheid moeten nemen van onze moeder, oma en ouwe-oma Maria Anna Bakker-Commandeur Mrietje echtgenote van J.D. Bakker 11988 A 26 januari 1911 t 7 maart 2009 Corry en Jan Graaf-Bakker Rien en Rich Bakker-de Jong Theo en Tiny Bakker-Boontjes Jo Bakker Ria en Arno van Heerwaarden-Bakker Carla en Willem Steegstra-Bakker Klein- en achterkleinkinderen De Zes 12 - Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapka mer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 10 maart van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. De uitvaartmis zal worden gehouden op woens dag 11 maart om 10.30 uur in de St. Martinus kerk, De Ruyterstraat 129 te Oudeschild. Aan sluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de begraafplaats van Oudeschild. Correspondentieadres: Fam, T. Bakker, Trompstraat 54. 1792 BL Oudeschild. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Wij zijn getrouwd! Johan Daalder Karin Kievit ujn Met mateloos vertrouwe hebber, wij jullie handjes Y vel ine geboren op 03-02-2005 Haiti Fedeline geboren op 03-01'2002 Haïti Thuis aangekomen op 08-03-2009 Zusjes van 3o en 3ram Marianne en Niels Kossen. Duinroosstraat 1796 BJ De Koog Texel 0222-888131 nielskossenatexelcom 19 maart zijn er jonge kip pen. Bestel ze nu. K de ridder, tel. 319497 Juwelier Martin Tromp geeft 50% korting Citizen.Casio,Seiko Prism horloges! Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Stiehl De Waal - 311 777. Voor lokaal werk ben ik op zoek naar een bouw- steiger-werkhoogte 4,5 m Wie heeeft iets te koop? Niek Welboren, tel. 311214. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Voor radio, tv en satelliet - Stiehl De Waal 311 777 Vakmannen over de vloer! Jos Bosma en Twan Krafft Woonkracht 7. Vogelen zang 11 Den Burg. Inkt en Toner, scherpe prijzen en grote voorraad bij TCA Maricoweg 37a Blue-Ray led blacklight, 200 Hz. De nieuwste tech nieken, EP Voordeelland 322 398. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Dagelijks het laatste Texel se nieuws op www.texel- secourant.nl Iedere vrijdag Patatdag! Een familiezak voor €5 - bij Big Snack! 322145. Sony, Panasonic, JVC, Philips, Pioneer. Repara tie en verkoop. EP Voor deelland. 322 398., Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. De redactie van de Texel se Courant is verhuisd en zit voortaan aan de Spin- baan bij Mediabureau Langeveld de Rooij. Restaurant 't Pruttel huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel 0222-317586. www.vuurtoren-texel.nl texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws Horeca- en Recrea- tiebeurs op 17 maart in sporthal Ons Genoegen. www.texelseau to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Vanaf woensdag: boe kenweek in Het Open Boek. Smeg fornuizen en koel kasten Nu bij EP Voor deelland. 322 398. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Voor inbouwapparatuur - Stiehl De Waal - 311 777. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Grootmoeder's Catering Voor alles wat u wilt! Voor jong en oud. Ook verhuur van glas, aardewerk, be stek, etc. Tel. 313335. Wij zijn even weg van 11 t/m 15 mrt. U kunt bestellen in die tijd op 06-51253560 of 06-17545455. Hogedrukreiniging tegel paden, terras, gevels. Snel goed. niet duur. 888989 Bowlen en steengrillen gaan prima samen Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Couperose of pigment verwijderen? Elos. Info: De Muilekoog, tel: 327850. Voor al uw bloemwerk: www.texelsbloemwerk. nl Ingrid Uitgeest, tel. 06- 30687184. Violen vanaf 20 voor €5,95, narcissen €0.95 p.b., 3 voor €2,50. Bloemisten Bert van der Wal. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588 Texelse kaas van We- zenspyk. De Friese Waddeneilanden hebben tien onderwerpen genoemd waarbij ze met Texel willen blijven samenwerken. De eilanden hebben een inte rim-secretaris aangesteld die zich erover gaat buigen. De Friese eilanden willen samen werken op het gebied van kust verdediging, duurzame energie, Waddenzee, visserij, Natura 2000, de Europese Kaderrichtlijn Water, de erfpachtproblematiek met Staatsbosbeheer, ruimtelijk beleid en het convenant vaar- recreatie. Dat blijkt uit een rapport dat donderdag wordt besproken in de Eilander Raad. Het rapport beschrijft hoe de intensievere samenwerking tussen de Frie se eilanden zich ontwikkelt. De vier willen ook met Texel blijven optrekken als het gaat om de inbreng van de Waddeneilanden in het Regionaal College Wad dengebied waarin tal van over heden overleggen. Texel had vorig jaar bij het afha ken van de intensievere gemeen telijke samenwerking aangege ven mee te willen blijven doen met de zogeheten klassieke Waddentaken die tot een paar jaar geleden door het opgeheven Overleg Orgaan Waddeneilanden werden behartigd. Daar is nu door de andere eilanden invulling aan gegeven. De Friese eilanden zijn na het afhaken van Texel met z'n vieren verder gegaan onder de naam VAST op Koers (VAST staat voor Vlieland, Ameland, Schiermon nikoog en Terschelling). Hun intensievere samenwerking moet de komende tijd ook verder vorm krijgen op het gebied van ambu lancezorg, hulpverleningsdien sten, overleg met de politie en milieu. Er wordt gedacht aan intensievere samenwerking bij handhavingstaken, inkoop- en aanbesteding, onderwijs, jeugd gezondheidszorg en een geza menlijke rekenkamercommissie en Bezwarencommissie zijn vol gens het rapport een optie. De interim-secretaris, Simon Dijkstra uit Haarlem, moet ervoor zorgen dat het allemaal van de grond komt. Texel betaalt mee aan de secretaris, omdat hij ook voor de samenwerking tussen de vijf eilanden zorgt. Dat gebeurt vanuit een versterkt Waddense cretariaat dat, zoals het er naar uitziet, in het gemeentehuis van Harlingen komt. De vier eilanden zijn inmiddels met de gemeente Leeuwarden in zee gegaan om hun ICT op elkaar af te stemmen. Daar werd ook al over gesproken toen Texel er nog bij zat. Het ministerie van Binnenlandse Zaken is zeer geïnteresseerd in de ontwikkeling van VAST. De samenwerking wordt als voor beeld genoemd in een ministe rieel programma om krachtige besturen op lokaal niveau te ont wikkelen. Naar verwachting wordt eind april een convenant gesloten tussen de vier eilanden, staats secretaris Ank Bijlevetd van Bin nenlandse Zaken en de provincie Friesland om de bestuurlijke zelf standigheid van de Friese eilan den duurzaam te garanderen. De vier eilanden zijn tot nu bewust buiten een gemeentelijke herin delingsproces gehouden, onder de voorwaarde dat ze zelf een vorm van samenwerking zouden realiseren. VERVOLG VAN PAGINA 1 Natura 2000 Korverskooi, de Dennen, de Pet ten en het gehele duingebied met de binnenduinrand erbij. Het gebied Waddenzee bevat de Hors, de Schorren, de Vlakte van Kerken en het duingebied bij De Cocksdorp en het strand maakt deel uit van het gebied Noord zeekustzone. Natura 2000 is de nieuwe naam voor de Europese Vogel- en Habitatrichtlijnen en beschermde natuurmonumen ten. Tijdens de informatieavond wordt ingegaan op de vraag hoe een beheerplan tot stand komt, wat er wel en niet inkomt, hoe de bevolking erbij wordt betrok ken en er wordt tegelijkertijd gesproken over een beheer- en inrichtingsplan voor het nationaal park. De avond begint om 20.00 uur. Queen Theatrix houdt troonrede Deventer Divers, de afdeling Deventer van de Red Hat Soci ety Nederland, komt woensdag met acht diva's en veel vertoon en veren naar Texel om het vierjarig jubileum te vieren. De bij de chapters gebruikelijke troonrede aan het begin van het nieuwe jaar zal rond de klok van twee uur door Queen Theatnx uitgesproken worden op de trap van het raadhuis. Bij slecht weer gebeurt dat in hotel De Linde boom. Later op de middag leidt Gelein Jansen de dames rond door Den Burg. Texelse vrouwen die interesse hebben om zich bij deze vrolijke club aan te sluiten, misschien nog met enige koudwatervrees, worden hartelijk uitgenodigd zich aan sluiten, mits met een rode hoed en aangepaste paars-rode combinatie in wat voor vorm dan ook. 'Leef je uit en kom kijken!', is het motto. De Red Hat Society, waarbij ook de Texelse zussen Corrie Timmer-Prins en Paula van Tongelen-Prins zijn aangesloten, is een organisatie van vrouwen die flamboyant gekleed gaan in rood en paars en er prat op gaan dat ze altijd zichzelf blijven. De donderdag wordt besteed aan een uitgebreide kennismaking met de highlights van het eiland. Invoer agenda Vakantiekrant via Texelagenda Activiteiten voor in de agenda van de Vakantiekrant die op vrijdag 3 aprii verschijnt, kun nen het best rechtstreeks in de Texelagenda (www.texelagen- da.nl) worden gezet. Organisaties die meerdere activi teiten organiseren, kunnen hièr- voor van de redactie een wacht woord en gebruikersnaam knjgen. Wie eenmalig een activiteit orga niseert, kan deze ook zonder wachtwoord via de Texelagenda invoeren. In andere gevallen moe ten de activiteiten tijdig worden doorgegeven aan de redactie, e-mail redactie@texelsecourant. Oude films bij Ecomare In Ecomare zijn zondag 15 maart films te zien van het leven op Texel in de jaren 1940. Medewerker Rob Hammer maakte een half uur durende compilatie gemaakt van twee films van Herman van der Horst. Belangstellenden kunnen zich nl of tel. 362620. Om zeker te zijn dat ze in de agenda komen, moeten activiteiten uiterlijk op 25 maart worden ingevoerd of worden doorgegeven. Wie vra gen heeft, kan hierover contact opnemen met de redactie, tel. 362620. Presentatie CD met minifestival Justin Segerink, Jeroen Schoo, Sjakkelien Klaassen en Jeroen Meedendorp - samen de rock band Sinner - houden zaterdag 14 maart hun debuut-CD ten doop. Dat gebeurt in café De Zwaan in Den Burg. De presenta tie wordt gecombineerd met een mini-festival, dat rond 21.00 uur begint met een optreden van de band 13 Broken Pieces. Tussen speelt 22.00 en 24.00 uur speelt Sinner zelf, waarna de cover band Tax-Free het programma <- op feestelijke wijze afsluit. De entree is gratis. VERVOLG VAN PAGINA 1 Driemaal goud Het leverde Eschweiler een eer ste plaats op in het algemeen klassement, waarmee hij dus ook de senioren de baas was. De 50 meter vlinderslag legde hij af in 26.87, goed voor een gouden medaille en een tweede plaats in het algemeen klassement. De vrije slag over 50 meter voltooide de jonge Texelaar in 24.27, waar mee hij ook oudere zwemmers te snel af was. om half vier melden bij veld werkcentrum De Slinger, naast de ingang van Ecomare. Afhan kelijk van het aantal belangstel lenden wordt de film vertoond van 15.45 tot 16.15 uur of van 16.15 tot 16.45 uur. Tussendoor en tot 17.00 uur kan Ecomare bezocht worden. Mochten er meer dan 180 belangstellenden komen, zullen mensen teleurge steld moeten worden. Voor hen zal een nieuwe datum worden gezocht. De film is samengesteld uit De parel van de waddeneilanden (uit 1944) en Texel schapeneiland (1948).

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3